Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#47476 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

konektovan wrote: 30/06/2023 21:05
Evolution_IV wrote: 30/06/2023 20:16

:thumbup:

samo Aldin i nema brige
Ako ga uganjas....
nemam ga sta uganjat, dogovrim se uvijek bez problema, doduse nikad ne zurim nesto previse :)
User avatar
konektovan
Posts: 51382
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#47477 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Evolution_IV wrote: 30/06/2023 23:48
konektovan wrote: 30/06/2023 21:05

Ako ga uganjas....
nemam ga sta uganjat, dogovrim se uvijek bez problema, doduse nikad ne zurim nesto previse :)
E hebga,..nemaju svi vremena na bacanje. Nekad se desi nesto iznenada...a gori pod nogama, zurba, trka, frka, gledas da sto prije zavrsis..
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#47478 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

konektovan wrote: 30/06/2023 23:58
Evolution_IV wrote: 30/06/2023 23:48

nemam ga sta uganjat, dogovrim se uvijek bez problema, doduse nikad ne zurim nesto previse :)
E hebga,..nemaju svi vremena na bacanje. Nekad se desi nesto iznenada...a gori pod nogama, zurba, trka, frka, gledas da sto prije zavrsis..
e jbg druze, razumijem sve, isto tako ne treba ni cekat zadnji moment da se popravi.
noviclan
Posts: 15002
Joined: 31/10/2013 06:48

#47479 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

Naslovnica wrote: 30/06/2023 19:59 Samo da javim da sam preuzeo auto.
Na prvi pogled sve OK, ništa ne kucka, škripi, bruji ili sl.
Nisam imao vremena da zahtjevam da ga dižu na dizalicu (mada su bili radi).
Navodno da su zamijenili komplet nekakvu lafetu ako sam dobro skontao, šta ja znam, i još nekih stvari, veze nemam, bio sam u žurbi. I uradili špuru.
Dođem jutros ispred servisa, tek otvaraju, još drže kafu u rukama, reko "dobro jutro", njih desetorica debila bleje, niko ni muuu da kaže, ljuti nekakvi. Debil do debila. Meni nezgodno bi, 10 ljudi ni da klimne glavim na pozdrav.
Očito dobili po ušima.
Dođe glavni majstor i ova šefica servisa, fini, ljubazni.
Elem, između ostalog i priča...mi održavamo vozila za sipu, ovog-onof.
Nikada me više tamo vidjeti neće taman da su džaba dijelovi i sve.
:evil:
A gdje to SIPA odrzava vozila
Naslovnica
Posts: 35420
Joined: 20/03/2013 15:38

#47480 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

noviclan wrote: 01/07/2023 10:31
Naslovnica wrote: 30/06/2023 19:59 Samo da javim da sam preuzeo auto.
Na prvi pogled sve OK, ništa ne kucka, škripi, bruji ili sl.
Nisam imao vremena da zahtjevam da ga dižu na dizalicu (mada su bili radi).
Navodno da su zamijenili komplet nekakvu lafetu ako sam dobro skontao, šta ja znam, i još nekih stvari, veze nemam, bio sam u žurbi. I uradili špuru.
Dođem jutros ispred servisa, tek otvaraju, još drže kafu u rukama, reko "dobro jutro", njih desetorica debila bleje, niko ni muuu da kaže, ljuti nekakvi. Debil do debila. Meni nezgodno bi, 10 ljudi ni da klimne glavim na pozdrav.
Očito dobili po ušima.
Dođe glavni majstor i ova šefica servisa, fini, ljubazni.
Elem, između ostalog i priča...mi održavamo vozila za sipu, ovog-onof.
Nikada me više tamo vidjeti neće taman da su džaba dijelovi i sve.
:evil:
A gdje to SIPA odrzava vozila
Pisao sam već u kojem sam servisu imao probleme - Total Trade u I.Sarajevu.
User avatar
ern11
Posts: 123
Joined: 29/12/2021 23:21

#47481 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ern11 »

Zamijenjen lezaj amortizera i sad skripi nesto na brzini do 12km/h pogotovo u gradskoj guzvi do te mjere da je nepodnosljivo. Ko da vozim zahrdjala kolica, a ne auto. Sta da cinim? :-x
User avatar
konektovan
Posts: 51382
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#47482 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

ern11 wrote: 01/07/2023 17:38 Zamijenjen lezaj amortizera i sad skripi nesto na brzini do 12km/h pogotovo u gradskoj guzvi do te mjere da je nepodnosljivo. Ko da vozim zahrdjala kolica, a ne auto. Sta da cinim? :-x
Kakav ti je zvuk bio prije zamjene lezaja??
User avatar
ern11
Posts: 123
Joined: 29/12/2021 23:21

#47483 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ern11 »

konektovan wrote: 01/07/2023 18:39
ern11 wrote: 01/07/2023 17:38 Zamijenjen lezaj amortizera i sad skripi nesto na brzini do 12km/h pogotovo u gradskoj guzvi do te mjere da je nepodnosljivo. Ko da vozim zahrdjala kolica, a ne auto. Sta da cinim? :-x
Kakav ti je zvuk bio prije zamjene lezaja??
Samo pucketanje pri okretanju volana u mjestu zbog cega je i zamijenjen.
Ovo skripanje je najizrazenije na pravcu, kad krecem iz mjesta ili se zaustavljam na semaforu. Cim prebacim u drugu brzinu vise se ne cuje. :lol:
Nabacit cu malo silikonskog spreja, ne kosta me nista.
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#47484 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Al'din »

ern11 wrote: 01/07/2023 17:38 Zamijenjen lezaj amortizera i sad skripi nesto na brzini do 12km/h pogotovo u gradskoj guzvi do te mjere da je nepodnosljivo. Ko da vozim zahrdjala kolica, a ne auto. Sta da cinim? :-x
Mozda slucajno iskrivljena plata iza diska, zastitni lim (ima li jos koji naziv) :mrgreen: pa dira disk..i tako
User avatar
ern11
Posts: 123
Joined: 29/12/2021 23:21

#47485 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ern11 »

Al'din wrote: 01/07/2023 19:25
ern11 wrote: 01/07/2023 17:38 Zamijenjen lezaj amortizera i sad skripi nesto na brzini do 12km/h pogotovo u gradskoj guzvi do te mjere da je nepodnosljivo. Ko da vozim zahrdjala kolica, a ne auto. Sta da cinim? :-x
Mozda slucajno iskrivljena plata iza diska, zastitni lim (ima li jos koji naziv) :mrgreen: pa dira disk..i tako
pogledacu
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#47486 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Al'din »

ern11 wrote: 01/07/2023 19:26
Al'din wrote: 01/07/2023 19:25

Mozda slucajno iskrivljena plata iza diska, zastitni lim (ima li jos koji naziv) :mrgreen: pa dira disk..i tako
pogledacu
Malo kroz felgu, sarafcigerom
User avatar
Herr Flick
Posts: 9074
Joined: 02/04/2012 13:00

#47487 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Herr Flick »

Napunio klimu ali i dalje ne hladi,puse topao zrak,inace kad upalim klimu prije se cuo onaj zvuk kao "klik" iz motora i hladi,sad tog zvuka nema,samo malo promjeni rad motora i to je to ne hladi,trebam uganjat elektrricara,sta bi moglo biti?? Auto je peg.407
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#47488 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Ako sistem drzi pritisak ili presostat ili kompresor
User avatar
Herr Flick
Posts: 9074
Joined: 02/04/2012 13:00

#47489 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Herr Flick »

Throttle wrote: 03/07/2023 11:03 Ako sistem drzi pritisak ili presostat ili kompresor

Nemoj samo da bude kompresor svega ti :lol:
mali_balon
Posts: 14557
Joined: 12/09/2012 09:57

#47490 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mali_balon »

Herr Flick wrote: 03/07/2023 11:13
Throttle wrote: 03/07/2023 11:03 Ako sistem drzi pritisak ili presostat ili kompresor

Nemoj samo da bude kompresor svega ti :lol:
Kompresor 100%
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#47491 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Možda je samo kvačilo na remenici kompresora. Ne mora bit kompresor komplet.
User avatar
Herr Flick
Posts: 9074
Joined: 02/04/2012 13:00

#47492 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Herr Flick »

Oticu elektricaru sutra ili prekosutra i ostavit cu auto,pa poslije cu napisat ovde sta je bio problem,inace to se desilo u voznji,znaci leden zrak je puhao,i samo na jednom promjeni na mlak zrak,tj.nije hladilo vise
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#47493 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Klima je jedna od skupljih stvari na autu za servisirat. Zato na vecini auta nije ispravna
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#47494 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Herr Flick wrote: 03/07/2023 11:49 Oticu elektricaru sutra ili prekosutra i ostavit cu auto,pa poslije cu napisat ovde sta je bio problem,inace to se desilo u voznji,znaci leden zrak je puhao,i samo na jednom promjeni na mlak zrak,tj.nije hladilo vise
Kompresor neće tek tako stati. Vrlo moguće presostat, a kad on rikne, neće ni upaliti kompresor
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#47495 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

Throttle wrote: 03/07/2023 11:51 Klima je jedna od skupljih stvari na autu za servisirat. Zato na vecini auta nije ispravna
ma hajd sve, al oni dijelovi ispod table :run:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#47496 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Evolution_IV wrote: 03/07/2023 12:00
Throttle wrote: 03/07/2023 11:51 Klima je jedna od skupljih stvari na autu za servisirat. Zato na vecini auta nije ispravna
ma hajd sve, al oni dijelovi ispod table :run:
Ma sve je skupo a majstora malo. Zato je pri prodaji redovna ona "klimu samo treba napunit"
A nikad je ne treba samo napunit nego racunaj makar 300KM odmah :lol:
autoskolee
Posts: 290
Joined: 13/08/2014 23:00

#47497 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by autoskolee »

Kad smo kod klime, kod koga odvuci da posteno napuni klimu nije bitno ako je skuplje :D
User avatar
hopi
Posts: 7253
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#47498 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hopi »

Kako misliš pošteno, ili će je napuniti ili neće, ima vrijednost za svako auto.
Ja bi svakako za dopunjavanje išao na ova jeftina mjesta 20 ili 30 KM koliko je već.
User avatar
konektovan
Posts: 51382
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#47499 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Svi dopune,..samo neko kineskim, neko turskim,..a neko, ovim .malo boljim zapadnim. :mrgreen:
User avatar
Rockefeller
Posts: 8700
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#47500 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Rockefeller »

Kako bi mogo ovu ogrebotinu rijesit? Plastika je u pitanju?

:skoljka:

Image
Post Reply