Faruk Hadžibegić

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
hrasno38
Posts: 31621
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#376 Re: Faruk Hadžibegić - Selektor reprezentacije BiH

Post by hrasno38 »

jazzer wrote: 21/06/2023 12:20 Mislio sam da je Mesa veca ubleha dok nisam Hadziju vidio na djelu.

Sada znam sigurno da je ubjedljivo nejveca ubleha BH reprezentativnog fudbala.
Mesa ima ubjedljivo najbolji postotak uspjesnih reezultata sa reprezentacijom ako te ko pita.....i on sa ovim kvazi selektorom nikako ne moze u istu recenicu. Naravno to ne znaci da je Mesa dobar za klupu reprezentacije.
User avatar
Riddle
Posts: 8213
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#377 Re: Faruk Hadžibegić - Selektor reprezentacije BiH

Post by Riddle »

problemnatravunu wrote: 20/06/2023 23:15oćel bit baraža :?:
Bar nećemo igrati s Portugalom. 8-)
User avatar
cyprus
Posts: 39291
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#378 Re: Faruk Hadžibegić - Selektor reprezentacije BiH

Post by cyprus »

Poznato je na forumu da sam vazda branio selektore - od Ćire, preko Papeta (zbog njega sam na nož išo :D ), do ovih novijih, tipa Peteva... Zašto? Pa prvo zato što smatram da raja obično sere previše (srat po selektoru najlakša dunjalučka aktivnost), a drugo zato što stvarno mislim da selektor i ne utiče toliko na sam rezultat koliko se obično podrazumijeva... Kod nas se na svakog selektora nabacala tona govana i doslovno nam nijedan nije valjao... Eh sad, jel moguće da od desetak različitih ljudi baš nijedan ne valja... Neki od njih su tek naknadno, sa odmaknom od nekoliko godina dobivali priznanja da to tad i nije bilo toliko loše...

Međutim, ovo što Hadžibegić demonstrira, a naročito ovo od sinoć, zaista pokazuje jedan poseban nivo nesposobnosti i nekompetencije... Onaj intervju nakon utakmice sinoć spada među najblamantnije stvari koje sam ikad čuo na TV-u... I ovo je jedan od rijetkih slučajeva kada mislim da je selektor zaista usro do kraja...

Ima tu i drugih faktora, od potcjenjivanja Luksemburga do evidentne činjenice da nam je roster za kurac (iscjeđeni Džeko, već poslovično anemični Pjanić, i najbolji igrači koji nastupaju za Sheffield i Salzburg :-) ), umora i slično, ali Hadžibegić se dokazao kao nevjerovatan diletant (ne znam zašto sam prije imao bolje mišljenje o njemu)... Mora ići, nema druge... Pa BILO KO na njegovo mjesto da dođe, gore čini mi se ne može...
User avatar
luckylaka
Posts: 22662
Joined: 15/01/2010 06:28

#379 Re: Faruk Hadžibegić - Selektor reprezentacije BiH

Post by luckylaka »

Sledeci selektor bi mogao biti Vlado Jagodic.U planu je da nas jos Lihtenstajn dokusuri
Smeagol
Posts: 17
Joined: 28/07/2009 00:58

#380 Re: Faruk Hadžibegić - Selektor reprezentacije BiH

Post by Smeagol »

hrasno38 wrote: 21/06/2023 12:18 Ja bih sutra potpisao Marka Topica za selktora i Sergeja Barbareza za pomocnika, u strucni stab joss Spahica, Ibisevica, Glavasa i Piplicu za trenera golmana.....
Eto mogao bi i i ti u našem savezu raditi.
Daj nam naših igračkih legendi i komentatora s TV-a, nema veze što nikad nikog nisu trenirali ili nikakav uspjeh trenerski imali.
Nek se uče na repki, izgube par utakmica pa ćemo dovesti novog. I tako do smaka svijeta.
User avatar
woodman
Posts: 481
Joined: 12/08/2013 21:20

#381 Re: Faruk Hadžibegić - Selektor reprezentacije BiH

Post by woodman »

Ja sam mislio da Petev nije neki selektor al nas je odveo u baraz. I vico ga otjera. A ova ubleha ce nas u D Ligu odvesti. Stari putevi slave :run:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41602
Joined: 29/06/2011 23:39

#382 Re: Faruk Hadžibegić - Selektor reprezentacije BiH

Post by dječak sa šibicama »

Najoptimalnija opcija bi bio Vahid, iako ja nisam bas za jer je on cudan lik, gdje god je trenirao ostali su repovi, sukobi sa klubom ili reprezentacijom, igracima, ocigledno konfliktna licnost. Sa takvima nikada ne znas, ali u 90% slucajeva nece biti dobro na kraju.

Ovo nesto Barbarez, Topic, ovaj onaj, to je neozbiljno. BiH treba strucnjak koji zna sta radi pa da slozi ekipu, jer ovo sad je totalni raspad, ni taktike ni strategije, nista. Zna se samo da nesto treba.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 11249
Joined: 27/04/2021 22:52

#383 Re: Faruk Hadžibegić - Selektor reprezentacije BiH

Post by tramvajtrojka »

dječak sa šibicama wrote: 21/06/2023 12:40 Najoptimalnija opcija bi bio Vahid, iako ja nisam bas za jer je on cudan lik, gdje god je trenirao ostali su repovi, sukobi sa klubom ili reprezentacijom, igracima, ocigledno konfliktna licnost. Sa takvima nikada ne znas, ali u 90% slucajeva nece biti dobro na kraju.

Ovo nesto Barbarez, Topic, ovaj onaj, to je neozbiljno. BiH treba strucnjak koji zna sta radi pa da slozi ekipu, jer ovo sad je totalni raspad, ni taktike ni strategije, nista. Zna se samo da nesto treba.
Vahid hoce pare sve ostalo sto kaze je ubleha samo takva oko odnosa i svega , a lik radio sa afričkim kriminalcima jedini patriotizam koji on poznaje su euri i dolari
Škobo Habu
Posts: 9142
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#384 Re: Faruk Hadžibegić - Selektor reprezentacije BiH

Post by Škobo Habu »

Ako mi je išta drago to mi je zbog ovih Bošnja što su pametovali o tome kako je i Braco sa Vrbanjuše bolji trener od Peteva.

Kao što rekoh, spominjaćemo mi Peteva još dugo.

Naš reprezentativni fudbal je dotakao dno.
U goroj smo situaciji nego li 1998. godine.
Last edited by Škobo Habu on 21/06/2023 12:50, edited 3 times in total.
User avatar
hrasno38
Posts: 31621
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#385 Re: Faruk Hadžibegić - Selektor reprezentacije BiH

Post by hrasno38 »

Smeagol wrote: 21/06/2023 12:30
hrasno38 wrote: 21/06/2023 12:18 Ja bih sutra potpisao Marka Topica za selktora i Sergeja Barbareza za pomocnika, u strucni stab joss Spahica, Ibisevica, Glavasa i Piplicu za trenera golmana.....
Eto mogao bi i i ti u našem savezu raditi.
Daj nam naših igračkih legendi i komentatora s TV-a, nema veze što nikad nikog nisu trenirali ili nikakav uspjeh trenerski imali.
Nek se uče na repki, izgube par utakmica pa ćemo dovesti novog. I tako do smaka svijeta.
A Hadzibegic je imao nekakav uspjeh, pape prije nego je sjeo na klupu je imao trenerskih uspjeha, Mesa isto tako i svi osim Cire su treneri bez ikakvih trenerskih uspjeha...nije ni Petev imao bas bajnu trenersku karijeru.
User avatar
hrasno38
Posts: 31621
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#386 Re: Faruk Hadžibegić - Selektor reprezentacije BiH

Post by hrasno38 »

dječak sa šibicama wrote: 21/06/2023 12:40 Najoptimalnija opcija bi bio Vahid, iako ja nisam bas za jer je on cudan lik, gdje god je trenirao ostali su repovi, sukobi sa klubom ili reprezentacijom, igracima, ocigledno konfliktna licnost. Sa takvima nikada ne znas, ali u 90% slucajeva nece biti dobro na kraju.

Ovo nesto Barbarez, Topic, ovaj onaj, to je neozbiljno. BiH treba strucnjak koji zna sta radi pa da slozi ekipu, jer ovo sad je totalni raspad, ni taktike ni strategije, nista. Zna se samo da nesto treba.
Vaha je klasicni DINAR EFENDIJA i naci ce 1001 razlog da ne vodi nasu reprezentaciju sve dok ima nekakav drugi i novcano bolji izbor.
User avatar
Logovan
Posts: 94924
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#387 Re: Faruk Hadžibegić - Selektor reprezentacije BiH

Post by Logovan »

Treba postaviti nekog Nijemca :oops: :D
splinter
Posts: 7546
Joined: 08/10/2011 12:28

#388 Re: Faruk Hadžibegić - Selektor reprezentacije BiH

Post by splinter »

hrasno38 wrote: 21/06/2023 12:47
Smeagol wrote: 21/06/2023 12:30

Eto mogao bi i i ti u našem savezu raditi.
Daj nam naših igračkih legendi i komentatora s TV-a, nema veze što nikad nikog nisu trenirali ili nikakav uspjeh trenerski imali.
Nek se uče na repki, izgube par utakmica pa ćemo dovesti novog. I tako do smaka svijeta.
A Hadzibegic je imao nekakav uspjeh, pape prije nego je sjeo na klupu je imao trenerskih uspjeha, Mesa isto tako i svi osim Cire su treneri bez ikakvih trenerskih uspjeha...nije ni Petev imao bas bajnu trenersku karijeru.
Kakav je to konkretno trenerski uspjeh ostvario ovaj ublehaš ? Da se razumijemo ovaj savez je potrošio jednog D. Bajevića tek tako i to pod stare dane, ništa njima nije sveto. Petev je doveden da još više degradira reprezantaciju ali nije htio da igra po pravilima nego je posložio kockice i napravio kakav takav rezultat, zato je i dobio nogu. Ipak je još u mladim trenrskim godinama i važnije mu je bilo pojačati svoj CV nego uzeti nešto više novca slijepo slušajući naredbodavce.
Nije samo Vico problem, problemi datiraju daleko prije njegovog dolaska na čelo saveza. Dok god ekipu sastavljaju protuhe poput Misketa, Husare i Midhata Džeke, mi ćemo biti u rangu sa San Marinom, Maltom, Lihtenštajnom itd.
User avatar
N.N.
Posts: 3077
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#389 Re: Faruk Hadžibegić - Selektor reprezentacije BiH

Post by N.N. »

Škobo Habu wrote: 21/06/2023 12:47 Ako mi je išta drago to mi je zbog ovih Bošnja što su pametovali o tome kako je i Braco sa Vrbanjuše bolji trener od Peteva.

Kao što rekoh, spominjaćemo mi Peteva još dugo.

Naš reprezentativni fudbal je dotakao dno.
U goroj smo situaciji nego li 1998. godine.
Vise je Sarajevski lobi rusio Ivayla nego kojekakve Bosnje.
Sjetimo se samo strucnih analiza i komentatora sa Nova BH. Govna u vidu Rusmira Cvike i te elite. Sada ih nema nigdje.
Jel ono i Zukanovic sta pametovao u studiju, jebo mater svoju !?

Ismijavali lika dok ga nisu otjerali.

A ova senilna budala je bas ono sto gorespomenuti lobi i hoce, daj Faruka, Mesu ili jos koga iz sampionskih generacija 1980. ih, na qurac ih nabijem, i njih i njihov futbool.
User avatar
Laplace
Posts: 10748
Joined: 19/11/2012 18:37

#390 Re: Faruk Hadžibegić - Selektor reprezentacije BiH

Post by Laplace »

tramvajtrojka wrote: 21/06/2023 12:46
dječak sa šibicama wrote: 21/06/2023 12:40 Najoptimalnija opcija bi bio Vahid, iako ja nisam bas za jer je on cudan lik, gdje god je trenirao ostali su repovi, sukobi sa klubom ili reprezentacijom, igracima, ocigledno konfliktna licnost. Sa takvima nikada ne znas, ali u 90% slucajeva nece biti dobro na kraju.

Ovo nesto Barbarez, Topic, ovaj onaj, to je neozbiljno. BiH treba strucnjak koji zna sta radi pa da slozi ekipu, jer ovo sad je totalni raspad, ni taktike ni strategije, nista. Zna se samo da nesto treba.
Vahid hoce pare sve ostalo sto kaze je ubleha samo takva oko odnosa i svega , a lik radio sa afričkim kriminalcima jedini patriotizam koji on poznaje su euri i dolari
Zapravo nam takav upravo i treba. Ne neko ko šupljira o patriotizmu i časti nego profesionalac koji radi za novac, ali radi pošteno i zarađuje platu. Naravno da takvog nećemo dobiti.
User avatar
Laplace
Posts: 10748
Joined: 19/11/2012 18:37

#391 Re: Faruk Hadžibegić - Selektor reprezentacije BiH

Post by Laplace »

splinter wrote: 21/06/2023 13:01
hrasno38 wrote: 21/06/2023 12:47

A Hadzibegic je imao nekakav uspjeh, pape prije nego je sjeo na klupu je imao trenerskih uspjeha, Mesa isto tako i svi osim Cire su treneri bez ikakvih trenerskih uspjeha...nije ni Petev imao bas bajnu trenersku karijeru.
Kakav je to konkretno trenerski uspjeh ostvario ovaj ublehaš? Da se razumijemo ovaj savez je potrošio jednog D. Bajevića tek tako i to pod stare dane, ništa njima nije sveto. Petev je doveden da još više degradira reprezantaciju ali nije htio da igra po pravilima nego je posložio kockice i napravio kakav takav rezultat, zato je i dobio nogu. Ipak je još u mladim trenrskim godinama i važnije mu je bilo pojačati svoj CV nego uzeti nešto više novca slijepo slušajući naredbodavce.
Nije samo Vico problem, problemi datiraju daleko prije njegovog dolaska na čelo saveza. Dok god ekipu sastavljaju protuhe poput Misketa, Husare i Midhata Džeke, mi ćemo biti u rangu sa San Marinom, Maltom, Lihtenštajnom itd.
Mislim da je kolega @hrasno38 bio sarkastičan.

Vjerovatno bi najbolje bilo vratiti Peteva i dati mu šansu da završi započeto. Boljeg teško da ćemo naći a uvijek se može prekinuti saradnja ako ne vodi ničemu. Ionako se više nema puno šta izgubiti.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23787
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#392 Re: Faruk Hadžibegić - Selektor reprezentacije BiH

Post by Sanjarko »

Logovan wrote: 21/06/2023 12:52 Treba postaviti nekog Nijemca :oops: :D
Pa to sam davno govorio. Nekog stranca za selektora.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41602
Joined: 29/06/2011 23:39

#393 Re: Faruk Hadžibegić - Selektor reprezentacije BiH

Post by dječak sa šibicama »

Problem sa Vahidovim srebroljubljem je u tome sto on ceka visu cijenu, a savez poput BiH saveza ne moze to platiti.

On niti ne ocekuje da ce ga platiti sirotinja, istice cijenu u cekanju konkretnih ponuda onih sto imaju para, a ponuda ce doci makar od nekih Arapa.
User avatar
cyprus
Posts: 39291
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#394 Re: Faruk Hadžibegić - Selektor reprezentacije BiH

Post by cyprus »

Ljudi dragi bilo ko, samo da se atmosfera promijeni... Daj eto Barbareza... Amara... Uščuplića... Koga god... Nije isključeno da bilo ko od njih može napravit nešto... Isto ko što niko ne garantuje ni da bi Guardiola napravio išta...

Selektori jednostavno nisu toliko ni bitni, koliko je bitna atmosfera... U ovom slučaju, promjena atmosfere...
User avatar
Sanjarko
Posts: 23787
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#395 Re: Faruk Hadžibegić - Selektor reprezentacije BiH

Post by Sanjarko »

cyprus wrote: 21/06/2023 13:54 Ljudi dragi bilo ko, samo da se atmosfera promijeni... Daj eto Barbareza... Amara... Uščuplića... Koga god... Nije isključeno da bilo ko od njih može napravit nešto... Isto ko što niko ne garantuje ni da bi Guardiola napravio išta...

Selektori jednostavno nisu toliko ni bitni, koliko je bitna atmosfera... U ovom slučaju, promjena atmosfere...
Nemamo igracki kadar, trenerski ne znam, savez vode mutni tipovi, ima jos mnogo toga.
Crvena Tifoza
Posts: 10683
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#396 Re: Faruk Hadžibegić - Selektor reprezentacije BiH

Post by Crvena Tifoza »

Ima li habera od selektora, hoće li dati ostavku?
User avatar
woodman
Posts: 481
Joined: 12/08/2013 21:20

#397 Re: Faruk Hadžibegić - Selektor reprezentacije BiH

Post by woodman »

Crvena Tifoza wrote: 21/06/2023 14:07 Ima li habera od selektora, hoće li dati ostavku?
Nit se javlja niti odlazi :roll:
User avatar
spree
Posts: 7985
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#398 Re: Faruk Hadžibegić - Selektor reprezentacije BiH

Post by spree »

cyprus wrote: 21/06/2023 13:54 Ljudi dragi bilo ko, samo da se atmosfera promijeni... Daj eto Barbareza... Amara... Uščuplića... Koga god... Nije isključeno da bilo ko od njih može napravit nešto... Isto ko što niko ne garantuje ni da bi Guardiola napravio išta...

Selektori jednostavno nisu toliko ni bitni, koliko je bitna atmosfera... U ovom slučaju, promjena atmosfere...
Ali u dobrom dijelu od selektora zavisi ta atmosfera. Dakle selektor izrazito bitan. Svako ko iole prati fudbal zna da je haj da kažem fudbalsko znanje manje bitno od motivacije kada su u pitanju selektori. Kad ce on sa njima raditi na taktici, tehnici i tako to. Jednostavno se nema vremena. Njegovo je da najbolje igrače postavi na prirodne pozicije i da ih motiviše. Ovaj ublehaš jedino može motivisati nekoga da se ubije.
Crvena Tifoza
Posts: 10683
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#399 Re: Faruk Hadžibegić - Selektor reprezentacije BiH

Post by Crvena Tifoza »

[*]
tramvajtrojka wrote: 21/06/2023 12:46
dječak sa šibicama wrote: 21/06/2023 12:40 Najoptimalnija opcija bi bio Vahid, iako ja nisam bas za jer je on cudan lik, gdje god je trenirao ostali su repovi, sukobi sa klubom ili reprezentacijom, igracima, ocigledno konfliktna licnost. Sa takvima nikada ne znas, ali u 90% slucajeva nece biti dobro na kraju.

Ovo nesto Barbarez, Topic, ovaj onaj, to je neozbiljno. BiH treba strucnjak koji zna sta radi pa da slozi ekipu, jer ovo sad je totalni raspad, ni taktike ni strategije, nista. Zna se samo da nesto treba.
Vahid hoce pare sve ostalo sto kaze je ubleha samo takva oko odnosa i svega , a lik radio sa afričkim kriminalcima jedini patriotizam koji on poznaje su euri i dolari
Ako hoće pare, onda mu treba dati pare ali pod jednim uslovom da posloži kockice za narednih deset godina. Mi smo duboko u procesu smjene generacije i potreban nam je neko ko zna posao i ko nas može izvesti iz tog procesa. Inače postat ćemo nova Malta, San Marino.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5959
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#400 Re: Faruk Hadžibegić - Selektor reprezentacije BiH

Post by studiorum_tuzlaensis »

Kakav ba Vaha, možda je mogao sa afričkim krimosima, ali sa ovim našim nikad, nije LUD. Dodaj na to milion selektora sa tribina i jebanje mrtvih pokoljenja, pa nije prokiso čovjek da sjedne na stolicu raspale države i saveza.

Uz sve to, nemamo pare da ga platimo.

Ja bi Sliškovića opet postavio, Baka je uvijek bio mjera. Rezultat is OPEN i RECI BALJI DA SE NE ZAJEBAJE je naš domet.
Post Reply