Konačno su se izgleda dohavizali i skontali način da male i beznačajne države i autokratni smradovi blokiraju cijeli kontinent i EU.drug_profi wrote: ↑15/06/2023 00:36 Možda ima neke veze sa temom, jer je izazvano Orbanovim potezima u vezi sa ratom u Ukrajini. Prilicno dobar masinski prevod sa mađarskog
https://nepszava.us/az-eu-elveszi-orban ... fegyveret/
EU će Orbanu oduzeti pravo veta, izgubit će svoje jedino oružje
12. juna 2023SpoilerShow
Omča je stegnuta oko Orbanovog vrata, objavljen je članak u Politicou u kojem su ministri vanjskih poslova Njemačke, Rumunije, Španije, Holandije, Luksemburga i Slovenije pozvali Evropsko vijeće da ukine zahtjev jednoglasnog glasanja o pitanjima vanjske politike. To znači da nijedna zemlja ne bi imala pravo veta, ali bi se odluke o pitanjima važnim za EU mogle donositi kvalifikovanom većinom. Prijedlog je jasno usmjeren na Orbana, koji je iskoristio veto kao oružje protiv EU u slučaju rusko-ukrajinskog rata.
To bi bio prvi korak koji bi eliminirao potrebu za jednoglasnim glasanjem u pitanjima vanjskih poslova, čime bi se ukinula mogućnost EU da bude ucijenjena pravom veta, čime bi Orban izbio moćno oružje, kojim je sebe učinio „faktor u svjetskoj politici“ (spriječio je sankcije Rusiji i Ukrajini po pitanju podrške ključnim pitanjima). Ali Orban zloupotrebljava pravo veta ne samo u vezi sa spoljnopolitičkim pitanjima, kako bi nametnuo EU svoju anti-EU, antidemokratsku, antidemokratsku ideologiju.
Stoga, ako je moguće eliminirati pravo veta u pitanjima vanjskih poslova bez promjene Osnovnog ugovora Unije, a to je ono što član ministara vanjskih poslova kaže da je to moguće, onda će se uskoro proširiti i na sve druge oblasti. Ako se to dogodi, Orban će biti izolovan i nebitan kao član EU. Ako ne može uticati na donošenje odluka u EU i ne prima novac (što počinje da priznaje pripremajući se za život bez novca EU), onda nije bitno da li je član EU ili ne, jer neće imati uticaja i ne reci.
To je zato što bi, prema javno objavljenom prijedlogu, za zajedničko djelovanje EU bilo dovoljno da 55% država članica koje predstavljaju najmanje 65% stanovništva EU glasa za. Orban nema toliko glasova. Mađarska je mala manjina stanovništva EU, tako da neće imati priliku da stavi veto na bilo šta. Time će se uspostaviti ravnoteža moći i stvarne reprezentacije. Više neće biti slučaj da Orban, u ime beznačajne manjine, opstruira ono što želi cijeli kontinent u interesu Kremlja u stvarima koje se tiču cijele Evrope.
Ako se to dogodi, Orban će izgubiti razlog da Mađarska, koju tretira kao taoca, ostane članica Evropske unije. U tom slučaju nećete imati ni novca ni uticaja, a razlog za ostanak u EU će nestati. To bi zanimalo samo stanovništvo Mađarske, zbog slobodnog kretanja, slobodnog zapošljavanja i slobodnog naseljavanja, ali Orbana to ne zanima. Ako prijedlog brzo bude prihvaćen, Orbanovo će predsjedavanje EU biti upražnjeno, jer će jednostavno bojkotovati njegove anti-EU inicijative, a on ne može ništa spriječiti.
Prava koju je Orban dobio od EU, a koja on zloupotrebljava, postala su faktor. Vjerovao je da je važna osoba. Ako ima uticaj koji odgovara njegovoj stvarnoj težini, veličini i težini zemlje koju zauzima, onda je on beznačajan. On će biti upravo ono što zaista jeste: niko, agresivni fašistički biber do koga niko ne brine. To bi moglo značiti kraj njegove moći ako EU izgubi potencijal ucjene povlačenjem prava veta, jer u ovom slučaju on nije voljan ostati u EU. S druge strane, izlazak iz EU će dovesti do pobune i revolucije u Mađarskoj.
Ili mora odbaciti masku i nametnuti otvorenu diktaturu. To je slučaj čak i ako je podrška članstvu u EU značajno opala kao rezultat propagande protiv EU. Jedno je govoriti loše o tome, reći da je granica otvorena i da možete da se otresete u "njemački", pa "francuski", pa "italijanski", pa "španski", a druga je stvar ako je granica zatvoreno. Huxit je na horizontu.
Ukrajina
- Point.
- Posts: 33118
- Joined: 28/10/2008 00:24
- Location: Bagni di Lucca
#168976 Re: Ukrajina
- Čitalac
- Posts: 8181
- Joined: 08/03/2011 07:45
- Location: mediteran, uglavnom
#168977 Re: Ukrajina
Kad smo kod Mađarske, Szijjarto učestvuje na Međunarodnom ekonomskom forumu u Sankt Petersburgu i kako stvari stoje, pored Dodika, jedini je Evropljanin na tom skupu. Interesantno je da se u zvaničnom saopštenju organizatora ne spominje Kina.
The forum brings together thousands of business delegates from India, Qatar, Pakistan, Venezuela, Hungary, Myanmar, Nicaragua and the United Arab Emirates (UAE). Cuban Prime Minister Manuel Marrero Cruz and President of the Republika Srpska Milorad Dodik are set to be among the VIPs. Other prominent, high-ranking guests expected include Hungarian Foreign Minister Peter Szijjarto and Myanmar's Investment and Foreign Economic Relations Minister Kan Zaw. Qatari Deputy Minister of Commerce and Industry, Sultan bin Rashid Al-Khater, is expected to head his country's delegation. At this year's forum, the UAE will be enjoying privileged "guest country" status, with Minister of Economy Abdulla Bin Touq Al Marri leading the delegation.
- drndalo
- Posts: 25037
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#168978 Re: Ukrajina
Znaci iskreno si zabrinut za njih? Samo braca Rusi dosli da im pomognu i oslobode jarma pod kojim grcaju...?Helios wrote: ↑15/06/2023 02:01Krajine neka ginu za granice, a drugi ih ismijavaju i prave segu,kupe kajmak i prave se pametni uz to ko fol veliki ratnici.drug_profi wrote: ↑14/06/2023 23:19
uKrajina. Krajine su i bile podrucja cija je svrha da brane granicu.![]()
Bojim se da takav tretman ima i imat ce i Ukrajina i njen narod.
- Gandalf
- Posts: 11137
- Joined: 02/06/2008 23:52
- Location: ...........................
#168979 Re: Ukrajina
Tik Tok će se ugasiti bez ovih "zajebanih" likova
- Gandalf
- Posts: 11137
- Joined: 02/06/2008 23:52
- Location: ...........................
#168980 Re: Ukrajina
Neko rujansko smeće explodiralo
- Gandalf
- Posts: 11137
- Joined: 02/06/2008 23:52
- Location: ...........................
#168982 Re: Ukrajina
Dođe živjeti u napredni dio svijeta i onda provocira i nastoji potkopavati to napredno društvo koje mu je dopustilo da se doseli iz svoje Mordorske vukojebine.
Ne znam zašto ih evropljani trpe, samo ih treba deportovat u majčicu ruZiju da nastave živjeti u blagodatima orkistana.
- Gandalf
- Posts: 11137
- Joined: 02/06/2008 23:52
- Location: ...........................
#168983 Re: Ukrajina
Zašto me ovo toliko podsjeća na naše prekodrinske komšije
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#168984 Re: Ukrajina
Prije mjesec dana jedan proRuski amer je objavio ZSU plan napada. Zasad se drze istog.
- Gandalf
- Posts: 11137
- Joined: 02/06/2008 23:52
- Location: ...........................
- drug_profi
- Posts: 64667
- Joined: 16/07/2012 16:00
#168986 Re: Ukrajina
Istina. Imaju amerikanci one desantne velicine manjeg trajekta.Bernardinac wrote: ↑15/06/2023 01:47 @drug_profi
Sjećeš li se kada sam prošle godine stavljao link za hovercrafte da bi bilo to dobro imati u delti Dnjepra?
To može i preko blata
Ja se još nadam da će stići.
Samo ne znam kako ih dopremiti do fronta a da niko ne vidi.
Jer ako vidi, odmah se sve zna.
A da bi bili sad mjera, itekako. Preko minskih polja, blata mocvara, mora, krimska odbrana kurtzu da pjeva...
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#168987 Re: Ukrajina
Prvo mora glavni napad negdje nesto napraviti, onda desant moze imati smisla.
- drug_profi
- Posts: 64667
- Joined: 16/07/2012 16:00
-
sumirprimus
- Posts: 88884
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#168989 Re: Ukrajina
dnevni izbvjestaj jos je tanko za ofanzivu
-
sumirprimus
- Posts: 88884
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
-
sumirprimus
- Posts: 88884
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#168991 Re: Ukrajina
jel bio snimak?
uskoro ce ovo ici haman
- SanskiBiser
- Posts: 9153
- Joined: 14/05/2007 02:18
- Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton
#168992 Re: Ukrajina
Kenneth Gregg

Kako ne razumijes, SILA je to AXMATa15.06.2023 ažuriranje.
Danas konačno mogu početi informirati više o tome što se događa oko Bakhmuta, posebno u sjevernom gradu. Moji "dečki" u tom području su bili u kontaktu i informacije koje danas iznosim odobrile su vojne vlasti u tom području.
Oko mjesta Blahodatne zapadno od Soledara u tijeku je aktivna akcija koja ima za cilj da se turisti što prije prebace prema Soledaru. Dakle, operacija se odvija 3 km iza službene linija fronta. Djelujemo s manjim sastavom, ali se jedinica koja predvodi napad počinje umarati i ima velikih problema s održavanjem.
Vrijeme je bilo gore u području Bakhmuta, ali se tlo osušilo i aktivnosti su se ponovno intenzivirale oko Klischiivka i Berdivka.
Turisti su imali "manji" incident na području Kreminna. Pripremili su tradicionalnu sovjetsku ceremoniju na kojoj se okupio veliki broj posada kako bi čuli ohrabrujući govor Akhmatovog generala Delimkhanova, na kraju krajeva, želio je stići na mjesto s pompom i podijumom pa je došao u konvoju od oko 20 vozila. naši izvidnici su to na vrijeme primijetili i kad bi general počeo govoriti/vrištati naše su rakete dolazile u posjet. Govori se o 100 mrtvih i isto toliko ozlijeđenih. Generalova situacija je još uvijek nejasna, ali čečenski poglavica pozvao je svoje trupe i helikoptere iz Marinke da se evakuiraju. Ne razumijem kako netko može biti toliko glup da postavi svoje trupe tako da postanu patke koje sjede. Ovo je Vuhledar 2.0.
Područje Avdiivke je jedina linija fronta gdje turisti pokušavaju ofenzivu, ali uzalud. Njihove trupe se sve više iskorištavaju što se može vidjeti u intenzitetu njihovih napada.
U južnom sektoru, kontakt linija za turiste polako se uništava. iako nije vidljivo na Deepstatemapu, u stvarnosti se događa kontinuirano, zapamtite da Deepstatemap ima odgodu do 72 sata.
Južno od Novodanylivka zauzeli smo područje od 4 km x 1,5 km i osigurali to područje. Nakon svakog osiguranja osvojene zemlje, pomičemo naše trupe naprijed i pregrupiramo se.
U Rivnopilu se omča sve više steže, a turiste napadaju našim kamakazi dronovima.
Dakle, na Krim gdje su se počeli pojavljivati slučajevi legije i gastroenteritisa zbog pogoršane kvalitete vode. Počela je prva epidemija katastrofe prašine!!!
Danas ću također sresti svog dobrog prijatelja koji je na liniji bojišnice Lyman i saznati kako im je na toj liniji bojišnice.
SLAVA UKRAJINI
-
sumirprimus
- Posts: 88884
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#168993 Re: Ukrajina
madjar roka
-
sumirprimus
- Posts: 88884
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#168994 Re: Ukrajina
pa dobro sta cudi asadovci u pomoci putlerovom rezimu kontra ukronacista ,ko sto je i njima putler pomogao protiv islamskih terorista
nooot
-
sumirprimus
- Posts: 88884
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#168995 Re: Ukrajina
negdje ce preci
-
Tyke
- Posts: 3163
- Joined: 23/02/2012 05:44
#168996 Re: Ukrajina
S obzirom na do sad oslobodjena mjesta, ocito je da turisti se povlace i nema direktnih okrsaja.
Vjerovatno te prve linije odbrane prepustaju Ukrima i povlace se kako bi ojacali se za naredne napade. Ali tad vise nema povlacenja, bice ko koga podere.
- agent_zero
- Posts: 10478
- Joined: 27/01/2010 23:58
- Location: tamni vilajet SDA zlotvora!
-
sumirprimus
- Posts: 88884
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
-
Dimu1927
- Posts: 5224
- Joined: 24/05/2020 17:41
- Location: Sarajevo
#168999 Re: Ukrajina
opet isti onaj snimak sa leopardom samo na 150ti nacin i iz 150tog ugla hahah
-
sumirprimus
- Posts: 88884
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
