Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3400
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio više nisam...

#57701 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Billy The Pljuc »

Image
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11137
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#57703 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tito_i_Partija »

Danak, što gledaš te pjane kad je Ramazan? :oops: :-D
User avatar
bejzik
Posts: 105
Joined: 16/08/2009 00:34

#57704 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by bejzik »

Recite nesto o filmu kad ga preporucite, bezze je ovo stavite samo cover
ono makar ; topla preporuka, vrela preporuka... nešto
možda je samo "može proći" , a možda je "filmčina" ja to ne znam iz vaših postova :?
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3077
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#57705 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by suad-sarajevo »

Danak nas baca u razmišljanje. :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11137
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#57706 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tito_i_Partija »

bejzik wrote: 12/04/2023 10:28 Recite nesto o filmu kad ga preporucite, bezze je ovo stavite samo cover
ono makar ; topla preporuka, vrela preporuka... nešto
možda je samo "može proći" , a možda je "filmčina" ja to ne znam iz vaših postova :?
Najgori je bio Cleese. Dođe ovde i samo ti trehne poster filma na koreanskom, nemaš pojma ni kako se film zove ni kako da ga uopšte tražiš. :-D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 59134
Joined: 03/08/2010 19:04

#57707 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

Tito_i_Partija wrote: 11/04/2023 23:55 Danak, što gledaš te pjane kad je Ramazan? :oops: :-D
Mal ne rekoh što gledam
User avatar
zomri
Posts: 12910
Joined: 03/05/2006 07:31

#57708 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by zomri »

Bolna tema je otvorena :lol:
User avatar
black
Posts: 17274
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#57709 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by black »

bejzik wrote: 12/04/2023 10:28 Recite nesto o filmu kad ga preporucite, bezze je ovo stavite samo cover
ono makar ; topla preporuka, vrela preporuka... nešto
možda je samo "može proći" , a možda je "filmčina" ja to ne znam iz vaših postova :?
topla preporuka za dansku dramu sa elementima komedije :wink:
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#57710 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by tranquil »

bejzik wrote: 12/04/2023 10:28 Recite nesto o filmu kad ga preporucite, bezze je ovo stavite samo cover
ono makar ; topla preporuka, vrela preporuka... nešto
možda je samo "može proći" , a možda je "filmčina" ja to ne znam iz vaših postova :?
:thumbup: podržavam

Takođe, ljudi čak nekad i napišu nešto o filmu, i stave link na imdb ili Netflix, a ne napišu ime filma, pa onda moraš kliknuti da vidiš šta ih je toliko oduševilo / zgrozilo. Dajte ba i ime uvijek, to je minimum truda.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3400
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio više nisam...

#57711 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Billy The Pljuc »

Eto das izvinim, konto sam da je dovoljno ono un film de Almodovar. Sad već moram biti i korektan pa napisati da film nije za Ramazana, ima lijepih žena, nekih scena i tako to.

Naletih neku noć i odgledah u cugu, ko voli Almodovara (a mislim da su mnogi već pogledali ovo) onda nema dalje, priča i film drže, tjeraju na razmišljanje i postoji neki happy end, dobra glumačka ekipa standardno.

Preporuke za pogledati, ako ništa onda sigurno neće biti osjećaja izgubljenog vremena nakon odjavne špice.

Edit: Zaboravih da uskočim i za Another Round mada je danak zalijepio trailer, već sam pisao onomad u utrci za oskara sa Quo Vadis, Aida?, mene je iskreno film razvalio.
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3077
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#57713 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by suad-sarajevo »

@kakavdanakneiskustvu Vidi se da je uticala kritika. :D :D :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 59134
Joined: 03/08/2010 19:04

#57714 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

Itekako je uticala
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11137
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#57715 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tito_i_Partija »

Billy The Pljuc wrote: 12/04/2023 22:47 Eto das izvinim, konto sam da je dovoljno ono un film de Almodovar. Sad već moram biti i korektan pa napisati da film nije za Ramazana, ima lijepih žena, nekih scena i tako to.

Naletih neku noć i odgledah u cugu, ko voli Almodovara (a mislim da su mnogi već pogledali ovo) onda nema dalje, priča i film drže, tjeraju na razmišljanje i postoji neki happy end, dobra glumačka ekipa standardno.

Preporuke za pogledati, ako ništa onda sigurno neće biti osjećaja izgubljenog vremena nakon odjavne špice.

Edit: Zaboravih da uskočim i za Another Round mada je danak zalijepio trailer, već sam pisao onomad u utrci za oskara sa Quo Vadis, Aida?, mene je iskreno film razvalio.
Almodovar mi je strašno dobar scenarista/režiser. Na prvi pogled se njegovi filmovi ne čine posebni u nekom specifičnom smislu, jer Pedro nije flashy, niti glasan, niti te pokušava kupit' nekim jeftinim trikovima čime se drugi reditelji ponose. Al' čim počneš gledat' osjetiš tu neku njegovu magiju koja te fino nosi kroz cijeli film. Nešto što volim u njegovim filmovima je to da on ne voli da gledaocu muze emocije do ekscesa, čak iako je tema depresivna (poput npr. zločina Franca u "Parallel Mothers"), nego on sve to radi strpljivo, polako, k'o neki učitelj koji se trudi da te nauči nečemu za cijeli život, a ne da ti utuvi nešto u glavu samo da možeš proć' na sledećem ispitu. Meni jedan od najdražih evropskih režisera. :)
statixx
Posts: 8847
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#57716 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by statixx »

Jedan beton 8-)

The Broken Circle Breakdown

statixx
Posts: 8847
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#57717 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by statixx »

Ja sam nekad bio u CEHu na vecerima Almodovara. To je bila skola za spanski jezik, na Skenderiji. Mislim da je zatvorena. Dobra sangria, spanska tortilja i filmovi, Spanjolke koje su radile izuzetno ljubazne i srdacne. :D
Rob_Atl
Posts: 5359
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#57718 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Rob_Atl »

https://youtu.be/-BLM1naCfME
Tetris

Dobar, nisam znao da je ovoliko belaja bilo oko Tetrisa :D
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3400
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio više nisam...

#57720 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Billy The Pljuc »

Tito_i_Partija wrote: 13/04/2023 14:45 Almodovar mi je strašno dobar scenarista/režiser. Na prvi pogled se njegovi filmovi ne čine posebni u nekom specifičnom smislu, jer Pedro nije flashy, niti glasan, niti te pokušava kupit' nekim jeftinim trikovima čime se drugi reditelji ponose. Al' čim počneš gledat' osjetiš tu neku njegovu magiju koja te fino nosi kroz cijeli film. Nešto što volim u njegovim filmovima je to da on ne voli da gledaocu muze emocije do ekscesa, čak iako je tema depresivna (poput npr. zločina Franca u "Parallel Mothers"), nego on sve to radi strpljivo, polako, k'o neki učitelj koji se trudi da te nauči nečemu za cijeli život, a ne da ti utuvi nešto u glavu samo da možeš proć' na sledećem ispitu. Meni jedan od najdražih evropskih režisera. :)
Da, iz moje perspektive teško ga je ne voljeti, mislim njegove filmove, meni je filmom uzrokovao i raskid veze svojevremeno, radilo se o filmu Atame! za koji sam insistirao da ga zajedno pogledamo. Osta Pedro a i moja malenkost neshvaćena :-D.

Helem, back to subject:

Image



Fina priča, dobra glumačka ekipa, preporuke za gledanje svakako.
Tyke
Posts: 2664
Joined: 23/02/2012 05:44

#57722 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tyke »

TERTIS (2023).

Auuu kako zanimljiv, toliko zavrzlame, emocije, ma svega. Ogromna preporuka svima.
Ne znam koliko je istine ovdje, sli vjerovatno dosta toga jeste.
User avatar
TAFKAP
Posts: 10425
Joined: 30/09/2011 07:49

#57723 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by TAFKAP »

Istina, made in USA
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3400
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio više nisam...

#57724 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Billy The Pljuc »

Image

Ne znam da li je bio već preporučen, nema mnogo mudrolije, Farhadi iza a ispred kamere Cruz, Bardem, Cuesta itd.itd.

Možda se nekome učini da je film ravna linija, meni je definitivno za preporuke.

Post Reply