SDA-All about

User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#83426 Re: SDA-All about

Post by Hajvan »

uglavnomja wrote: 06/04/2023 10:55
Hajvan wrote: 06/04/2023 10:51 ondak biram bliski i daleki istok...

preko agrama more samo bit gore
znaci hurmi, kurana i pokoja dzamija

arapsko predgradje eu

:run:
sve je bolje od veza s agramom i dar al jihadom

receno sa stanovista sarajlije, na ovaj zlokobni datum
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21041
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#83427 Re: SDA-All about

Post by DaysleepeR »

Njihovo narušavanje odnosa sa određenim ambasadama će ionako izoliran dio BiH gdje su bošnjaci većina pretvoriti ne u pašaluk, već u fildžan.
Pravi kadirovci, neka meni čečenije, makar da je ko fildžan, samo nek je meni u kući izobilje.
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#83428 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Povezivanje sa istokom ide preko Beograda, pa vidite sta vam je ljepse. Zagreb il Beograd.

I zahvalite se riđobradom što nas je doveo u tu situaciju.
I njegovom malom od palube.
Dimu1927
Posts: 5228
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#83429 Re: SDA-All about

Post by Dimu1927 »

DaysleepeR wrote: 06/04/2023 11:00 Njihovo narušavanje odnosa sa određenim ambasadama će ionako izoliran dio BiH gdje su bošnjaci većina pretvoriti ne u pašaluk, već u fildžan.
Pravi kadirovci, neka meni čečenije, makar da je ko fildžan, samo nek je meni u kući izobilje.
s obzirom da nisu vise u vlasti, mogu narusavati svoj odnos na nivou stranke tako da nema brige... medjutom ako su nam stranci namjenili fildzan onda je nebitno ko je na vlasti jer se ni nova vlast nece moci izboriti protiv toga
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#83430 Re: SDA-All about

Post by Hajvan »

stranci (Britaska imperija, SSSR, USA- Tim redom) su szasta nesto nemjenili Afganistanu

dvije imperije vise ne postoje, obje su se pocele urusavati u AFG


tako da te price o namjennama :run:
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#83431 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

E pa super, bicemo onda Afganistan. :thumbup:
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21041
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#83432 Re: SDA-All about

Post by DaysleepeR »

Dimu1927 wrote: 06/04/2023 11:06
DaysleepeR wrote: 06/04/2023 11:00 Njihovo narušavanje odnosa sa određenim ambasadama će ionako izoliran dio BiH gdje su bošnjaci većina pretvoriti ne u pašaluk, već u fildžan.
Pravi kadirovci, neka meni čečenije, makar da je ko fildžan, samo nek je meni u kući izobilje.
s obzirom da nisu vise u vlasti, mogu narusavati svoj odnos na nivou stranke tako da nema brige... medjutom ako su nam stranci namjenili fildzan onda je nebitno ko je na vlasti jer se ni nova vlast nece moci izboriti protiv toga
Nikad ne treba potcijeniti spremnost ovog naroda da im radi toga što im se ne sviđa Nerkova faca ili Dinina žena opet da vlast ogromnom većinom.
E onda smo donji, biće dobro ako nam vize ne uvedu opet.
Mi apsolutno nemamo nikakvu moć da se naduravamo sa strancima.
Najgora smo i najmanje moćna zemlja u Evropi po svim parametrima.
User avatar
addem
Posts: 2863
Joined: 13/02/2004 00:00

#83433 Re: SDA-All about

Post by addem »

Hajvan wrote: 06/04/2023 11:09 stranci (Britaska imperija, SSSR, USA- Tim redom) su szasta nesto nemjenili Afganistanu

dvije imperije vise ne postoje, obje su se pocele urusavati u AFG


tako da te price o namjennama :run:
Zato je i propao Afganistan ne dao dragi Bog da zivis tamo.
User avatar
Dozer
Posts: 32996
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#83434 Re: SDA-All about

Post by Dozer »

Ja mislim da je velika medijska ubleha i podvala da SDA ima bilo kakvu vecinu. Oni od samog starta, od prvih izbora, kradu na njima.

Oni su putem visedecenijske izborne kradje, a onda i preko svojih medija, kreirali imidz "najvece stranke u Bosnjaka". Medjutim, mislim da je istina negdje u sredini, tj. na pola onoga sto se u javnosti plasira, a to znaci da oni imaju cca. oko 150K glasova, max.

Nadalje, ako to dodatno razlozimo, to je cca. 10% ukupnog bosnjackog glasackog tijela, odnosno 4,28% od ukupnog BH glasackog tijela. I bar 20% toga je u dijaspori.

Ako bismo isti metod primijenili i na HDZ i SNSD, dosli bismo do slicnih procenata. Na kraju, ispadne da "sveti" ENV tronozac vlada na bazi svega 10-12% glasova ukupnog birackog tijela BiH, a za to se trebamo zahvalitti strancima i DMS-u, koji su nam svima sklepali idiotski Ustav izborni zakon kakvi jesu, ali i ENV tronoscu koji se debelo okoristio upravo od takvih sistemskih postavki, i nikad im ni na pamet nije palo da to promijene iako su imali sve moguce mehanizme da to urade kad god su htjeli.

Klasicna ludjacka kosulja svima nama.
User avatar
jazzer
Posts: 7535
Joined: 20/12/2004 14:44

#83435 Re: SDA-All about

Post by jazzer »

Danas je 6. Aapril, dan oslobodjenja Sarajeva a forumom dominiraju SDA kadrovi po raznim lopovlucima.

Novalic, Seka, malinar..

Uzmem abdest, proucim euzu i bismilu, i odem na njihov site. Tamo, naravno, nijedne rijeci o danasnjem danu.

Osim udarne vijesti da je presuda Novalicu donesena pod pritiskom i politicki motivisana.

Doduse, kada ima pogledas profil clanova i glasaca nije ni cudo da im danasnji dan i ne znaci nesto posebno. Jeste Komsic polozio cvijece
ispred vjecne vatre pa mozda kontaju da je to isto kao i da je njihova delegacija bila tamo :lol: .
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#83436 Re: SDA-All about

Post by Roccohljup »

jazzer wrote: 06/04/2023 12:56

Uzmem abdest, proucim euzu i bismilu, i odem na njihov site. Tamo, naravno, nijedne rijeci o danasnjem danu.
Bogami si hrabar.... :D :D
User avatar
Chisum
Posts: 4694
Joined: 12/02/2009 13:25
Location: SARAJEVO

#83437 Re: SDA-All about

Post by Chisum »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/novalic ... /230406079

:lol: :lol:

Ma ja ba, sto prije rezervisi. Da ne bude kasnije - ko ce spavat na gorenjem, a ko na donjem krevetu.
User avatar
jazzer
Posts: 7535
Joined: 20/12/2004 14:44

#83438 Re: SDA-All about

Post by jazzer »

Kad Faću cimer u sobi, prije spavanja, fino poceslja, namirise... :)
User avatar
pici
Posts: 46363
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#83439 Re: SDA-All about

Post by pici »



Ovo da sebi olaksa.
User avatar
Logovan
Posts: 102745
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#83440 Re: SDA-All about

Post by Logovan »

Chisum wrote: 06/04/2023 14:30 https://www.klix.ba/vijesti/bih/novalic ... /230406079

:lol: :lol:

Ma ja ba, sto prije rezervisi. Da ne bude kasnije - ko ce spavat na gorenjem, a ko na donjem krevetu.
Ovo ti je kada neko razmislja o buducnosti. Pametan covjek.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4101
Joined: 28/01/2012 11:38

#83441 Re: SDA-All about

Post by kamberovica polje »

pici wrote: 06/04/2023 14:42

Ovo da sebi olaksa.
"...troslojni umjesto dvoslojnog..."
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#83442 Re: SDA-All about

Post by Roccohljup »

I besplatan vazelin na dnevnoj osnovi :D
trasport
Posts: 92
Joined: 28/04/2022 12:34

#83443 Re: SDA-All about

Post by trasport »

sumirprimus wrote: 06/04/2023 09:03
costacurta wrote: 05/04/2023 14:52

Ako sam shvatio ovo je na nekom "kolektivnom iftaru".
Nači lik priča o Sebijnoj muci i o političkim pitanjima, raja kliče a došlo da se iftari :lol:
Jao nepismenog naroda.

Ovaj mi je najdraži

Od početka smo govorili "da su sami vrh ponude, za dva pacijenta odjednom što bi rekli DUPLI". Pa jesu li lafčino?
ako sam dobro shvatio ovo je skoro bilo u tuzli kolektivni iftar, u organizaciji lokalne sda na celu sa mandzom. to je ta ekipa koja trenutno drzi najjace uzde u sda.
Image
Sjajna ekipa. Mandže reketaši, koji su terorisali grad i koji su obarali SDA-ovu vladu prelaskom u PDA, pa ponovo SDP-ovu vraćajući se u SDA, naravno sa koferima para. Mandzina konkubina Lejla, koja je iz SBB-a prešla za Mandžom u SDA. Javna tajna da je u vezi sa Mandžom. Sve se završava uz kaHvu. Rudnici, UKC, sva zapošljavanja u javnom sektoru. Ekologija, infrastruktura, borba protiv korupcije ne postoji. Sda u stvarnosti. Sve ostalo je šuplja priča podrinjske mrake.
User avatar
Thorgerson
Posts: 9900
Joined: 15/04/2015 11:26

#83444 Re: SDA-All about

Post by Thorgerson »

Roccohljup wrote: 06/04/2023 18:07 I besplatan vazelin na dnevnoj osnovi :D
Vi stvarno mislite da ce on odlezati i jedan dan u zatvoru?

Ajde ne budite naivni.
made_in_sarajevo
Posts: 6955
Joined: 06/05/2013 23:05

#83445 Re: SDA-All about

Post by made_in_sarajevo »

Thorgerson wrote: 07/04/2023 01:43
Roccohljup wrote: 06/04/2023 18:07 I besplatan vazelin na dnevnoj osnovi :D
Vi stvarno mislite da ce on odlezati i jedan dan u zatvoru?

Ajde ne budite naivni.
Sa obzirom koliko je sda pala i izgubila moc sve je moguce. Doduse fadil nece 4 godine lezati, ali godina je moguca
User avatar
BaDa
Posts: 2652
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#83446 Re: SDA-All about

Post by BaDa »

made_in_sarajevo wrote: 07/04/2023 06:16
Thorgerson wrote: 07/04/2023 01:43
Vi stvarno mislite da ce on odlezati i jedan dan u zatvoru?

Ajde ne budite naivni.
Sa obzirom koliko je sda pala i izgubila moc sve je moguce. Doduse fadil nece 4 godine lezati, ali godina je moguca
Nazalost sto tu godinu moze platiti! :zoka: koliko ja znam.do godine dana mozes kupiti sebi slobodu
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#83447 Re: SDA-All about

Post by The BEN10 »

Kakav tekst! :)
Što se tiče Bakira Izetbegovića on je više nebitan igrač; odigrao je svoju rolu. Njegova stranka će se urušiti sama od sebe jer joj je temelje „izgrizla“ korupcija.

Pitanje je da li će se Bosanski Muslimani kutarisati ovog velikog harama koji razdire džemat i društvo poput sumporne kiseline. Briga je tim veća što nikad nijedan reis, kao ni muftija, nije osudio korupciju kao jedan od velikih harama koji izaziva Božiju srdžbu.

Navodno je četvrti halifa Ali Bin Talib rekao da je fukaraluk (siromaštvo) nešto živo, objavio bi mu rat i pozvao muslimane u džihad. Kad ste čuli Reis-ulemu da je spomenuo „oružje“ i pozvao na borbu protiv nekog velikog grijeha kojeg čine političari na njegove oči? Nikad! Čemu se onda imaju nadati Bosanski Muslimani? Sigurno ničemu dobrom! Ostat će da se pripovjeda da je bila jednom jedna lijepa zemlja puna lopova.
https://thebosniatimes.ba/83785/bila-je ... -zlocince/
Dimu1927
Posts: 5228
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#83448 Re: SDA-All about

Post by Dimu1927 »

The BEN10 wrote: 07/04/2023 08:24 Kakav tekst! :)
Što se tiče Bakira Izetbegovića on je više nebitan igrač; odigrao je svoju rolu. Njegova stranka će se urušiti sama od sebe jer joj je temelje „izgrizla“ korupcija.

Pitanje je da li će se Bosanski Muslimani kutarisati ovog velikog harama koji razdire džemat i društvo poput sumporne kiseline. Briga je tim veća što nikad nijedan reis, kao ni muftija, nije osudio korupciju kao jedan od velikih harama koji izaziva Božiju srdžbu.

Navodno je četvrti halifa Ali Bin Talib rekao da je fukaraluk (siromaštvo) nešto živo, objavio bi mu rat i pozvao muslimane u džihad. Kad ste čuli Reis-ulemu da je spomenuo „oružje“ i pozvao na borbu protiv nekog velikog grijeha kojeg čine političari na njegove oči? Nikad! Čemu se onda imaju nadati Bosanski Muslimani? Sigurno ničemu dobrom! Ostat će da se pripovjeda da je bila jednom jedna lijepa zemlja puna lopova.
https://thebosniatimes.ba/83785/bila-je ... -zlocince/
nije sasvim tacno, mnogo njih govori i kritikuje kako je potkradanje drzave veliki haram, kako je neplacanje doprinosa radnicima i poreza haram, i ostalo sto sda i ostali tajkuni milioneri rade i na cemu se bogate
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#83449 Re: SDA-All about

Post by Roccohljup »

Dimu1927 wrote: 07/04/2023 08:30
nije sasvim tacno, mnogo njih govori i kritikuje kako je potkradanje drzave veliki haram, kako je neplacanje doprinosa radnicima i poreza haram, i ostalo sto sda i ostali tajkuni milioneri rade i na cemu se bogate
istina neki govore....ali dok to govore u prvim safovima im sjede upravo ti koje spominju. I kad treba pare skupljati za nešto u džamiji, nijednom nije mrsko uzeti pare od tih tajkuna koje su haram.
Dimu1927
Posts: 5228
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#83450 Re: SDA-All about

Post by Dimu1927 »

tacno, opce je poznato da je veliki broj takvih vjernika koji peru svoja svakodnevna (ne)djela odlaskom u dzamiju i donacijama...nije samo u islamu tako. ali opet sa druge strane nije imam dzamije ni sud ni porezna uprava ni policija, da on odredjuje ko ce mu doci i od koga ce primiti. za to postoje institucije koje ne rade svoj posao a u kojima sjede isti ti vjernici ili "vjernici" i dopustaju da se drugi bogate ne takve nacine
Post Reply