Za to nam je zadužen kolega @Optimist gumafetiš
Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#23601 Re: Dolazi zima - zimske gume
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#23603 Re: Dolazi zima - zimske gume
Tako je, ovi drugi su problem, a ne o i koji kalkulisu koja im je bestbuy guma za njihov auto.
- drug_profi
- Posts: 65427
- Joined: 16/07/2012 16:00
#23604 Re: Dolazi zima - zimske gume
Covjek ce staviti najbolje sto mu se isplati staviti, ali razlika u parama između Save i recimo Dunlopa je strasna za tu dimenziju. A ne dobijes toliko bolju gumu.
Samo nikad ne bih isao sa low endom, jer je i tu usteda manja od gubitka kvalitete.
Ta srednja klasa guma je za nas vjerovatno najbolje rjesenje.
Samo nikad ne bih isao sa low endom, jer je i tu usteda manja od gubitka kvalitete.
Ta srednja klasa guma je za nas vjerovatno najbolje rjesenje.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#23605 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja ih sad ne bih kupovao. Nije ni mjesec ostao. A onda na jesen gledati.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#23606 Re: Dolazi zima - zimske gume
Koju gumu izabrati znas ti najbolje. Ako ne prelazis mnogo, ostarice svaka prije nego je potrosis, pa je steta skupe uzimati. Sava hp brzo stari, nije bas nesto guma nakon prve sezone. Riken je dobar, evo ne vjerujem da cu pisati ja ovo, ali sam licno probao, dosle na autu i vozene ljeto-zima i opet ok bile.
Kao sto rece profi, srednje neke, uniroyal, semperit, fulda…i sl.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#23607 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nikada ni sa jednim gumama nisam imao problem sem jednom sa protektom. Ove nove gume bilo kog proizvođača mi nikada nisu stvorile problem. Činjenica, osjetio sam razliku u pojedinim stvarima između Tigra i neke skuplje, ali ni jedna mi nije ugrožavala bezbjednost.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#23608 Re: Dolazi zima - zimske gume
Zato je licno iskustvo zakon. Ja sam klizao na tigru, na petlasu a sa protektom cuda pravio.citroen xm wrote: ↑08/03/2023 14:19 Nikada ni sa jednim gumama nisam imao problem sem jednom sa protektom. Ove nove gume bilo kog proizvođača mi nikada nisu stvorile problem. Činjenica, osjetio sam razliku u pojedinim stvarima između Tigra i neke skuplje, ali ni jedna mi nije ugrožavala bezbjednost.
Na good year eko neka ne sjecam se isto belaj bio. Za mene to vise ne postoji, radije polovne.
Dok je ts850, sport maxx rt2 i ws5 suv bila perfekcija. Kao i uniroyal ms plus 77, ove godine se skidaju jer su 2015, ofalile su ali evo zadnji snijeg i sve opet prosle. Njih bih opet rado stavio ako nadjem kad budem kupovao.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#23609 Re: Dolazi zima - zimske gume
I ovaj protekt na mom autu je bio dobar u snijegu, ali u svim drugim situacijama nije dobra opcija. To je bar moje iskustvo.
- mirota
- Posts: 4673
- Joined: 11/01/2018 11:42
#23610 Re: Dolazi zima - zimske gume
radije cu riken kupovati svaku 3. zimu nego premium na 5. iskreno...novo je novo
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#23611 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja cu recimo radije svake 2-3 godine kupiti nov Conti nego voziti 6-7 godina na Tigru. 
- DoradO
- Posts: 4635
- Joined: 27/04/2008 00:39
- Location: facebook.com/dorado.images
#23612 Re: Dolazi zima - zimske gume
5 6 7 godina
jel jedino meni auto dosadi nakon dvije tri

- drug_profi
- Posts: 65427
- Joined: 16/07/2012 16:00
#23613 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja vozim dok ga ne svedem na 4-5 milja vrijednosti, tj. kad pocne iskat servise svako malo.
- Optimist
- Posts: 15528
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#23614 Re: Dolazi zima - zimske gume
Prvi auto 7 god
Drugi 4,5 god
Treci 8 mjeseci
Cetvrti 14 mjeseci
Trenutni peti mjesec.
Drugi 4,5 god
Treci 8 mjeseci
Cetvrti 14 mjeseci
Trenutni peti mjesec.
- drug_profi
- Posts: 65427
- Joined: 16/07/2012 16:00
#23615 Re: Dolazi zima - zimske gume
Postoji ozbiljna šansa/opasnost da ce mi ovo biti zadnji auto u zivotu.
Ove cijene nemaju smisla.
Ove cijene nemaju smisla.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#23616 Re: Dolazi zima - zimske gume
9 punih ce bit u Novembru 
- DoradO
- Posts: 4635
- Joined: 27/04/2008 00:39
- Location: facebook.com/dorado.images
#23617 Re: Dolazi zima - zimske gume
maskembal vjeruj mi, ja sam u dalmi otisao sa 28 i nije me pustio da odem dok nisam dobio auto od 33.990drug_profi wrote: ↑08/03/2023 22:54 Postoji ozbiljna šansa/opasnost da ce mi ovo biti zadnji auto u zivotu.
Ove cijene nemaju smisla.![]()
- drug_profi
- Posts: 65427
- Joined: 16/07/2012 16:00
#23618 Re: Dolazi zima - zimske gume
DoradO wrote: ↑08/03/2023 23:06maskembal vjeruj mi, ja sam u dalmi otisao sa 28 i nije me pustio da odem dok nisam dobio auto od 33.990drug_profi wrote: ↑08/03/2023 22:54 Postoji ozbiljna šansa/opasnost da ce mi ovo biti zadnji auto u zivotu.
Ove cijene nemaju smisla.![]()
![]()
Nadam se i da auto valja!
- mirota
- Posts: 4673
- Joined: 11/01/2018 11:42
#23619 Re: Dolazi zima - zimske gume
Dalmi, pa bilo je ovde tekstova da su prevaranti...usminkaju auta i prodaja
- mirota
- Posts: 4673
- Joined: 11/01/2018 11:42
#23620 Re: Dolazi zima - zimske gume
sta si uzeo ?DoradO wrote: ↑08/03/2023 23:06maskembal vjeruj mi, ja sam u dalmi otisao sa 28 i nije me pustio da odem dok nisam dobio auto od 33.990drug_profi wrote: ↑08/03/2023 22:54 Postoji ozbiljna šansa/opasnost da ce mi ovo biti zadnji auto u zivotu.
Ove cijene nemaju smisla.![]()
![]()
- DoradO
- Posts: 4635
- Joined: 27/04/2008 00:39
- Location: facebook.com/dorado.images
#23621 Re: Dolazi zima - zimske gume
da kucnem u drvo evo treca registracija samo sam neki selen mijenjao pored redovnog servisa
audi a4, ako su prevaranti onda su stvarno dobri
eo da nije off topic bas ja sam danas skinuo mischelinke, druga im zima,
- Idemedosumom
- Posts: 8315
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#23622 Re: Dolazi zima - zimske gume
Znam da je off, ali su mi zaista cudni ljudi kod kojih djece "nece" u sjedalicu. A jeste li ih barem lijepo zamolili? 
- Idemedosumom
- Posts: 8315
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#23623 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nice
Iako istaknuta cijena uopste ne mora biti realna. Oni namjerno stave visu, da bi imali prostora za pregovaranje, a imaju zacrtan minimum ispod kojeg ne idu nikako. Kad bismo mi znali koji je taj minimum, zijanili bismo se
Ja sam 29kKM platio vozilo, koje se cijenilo 34 kKM. I mogao sam sigurno jos 500KM oboriti, da mi supruga nije zvocala
Jedino ovi iz KIA-e/AutoDirect imaju u ponudi ovakav model s ovakvom opremom, godinu starije vozilo, cijene 34990
- mirota
- Posts: 4673
- Joined: 11/01/2018 11:42
#23624 Re: Dolazi zima - zimske gume
otidji u Njemacku pa vidi koliko su auta, mani me Turaka i nasih, dobro auto kosta...svaki placa se spusttiti 500-1000 na cifru iznad 20 000
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#23625 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ima li dje kakvih skidacha zimskih guma? 
