Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#23601 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Leon16v »

beco wrote: 08/03/2023 12:50 Bezveze prozivate lika ne trazi polovne gume. Za potrebe nase i tog auta i najeftinija može poslužiti, ako si budala ni Pilotsport 4S te nece spasiti.

Zagledaj te malo na semaforu šta mnogo veća i teža auta voze u Sarajavu, gume i po 10 godina stare.
Za to nam je zadužen kolega @Optimist gumafetiš
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#23602 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Ateista »

beco wrote: 08/03/2023 12:10 Žali zimskih na ovoj temperaturi :skoljka:
Da nemam namjeru ici jos koji put na planinu, vec bih stavio ljetne, iako ni gore vjerovatno vise nece biti zimskih uslova...
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#23603 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Ateista »

beco wrote: 08/03/2023 12:50 Bezveze prozivate lika ne trazi polovne gume. Za potrebe nase i tog auta i najeftinija može poslužiti, ako si budala ni Pilotsport 4S te nece spasiti.

Zagledaj te malo na semaforu šta mnogo veća i teža auta voze u Sarajavu, gume i po 10 godina stare.
:thumbup:

Tako je, ovi drugi su problem, a ne o i koji kalkulisu koja im je bestbuy guma za njihov auto.
User avatar
drug_profi
Posts: 65427
Joined: 16/07/2012 16:00

#23604 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Covjek ce staviti najbolje sto mu se isplati staviti, ali razlika u parama između Save i recimo Dunlopa je strasna za tu dimenziju. A ne dobijes toliko bolju gumu.
Samo nikad ne bih isao sa low endom, jer je i tu usteda manja od gubitka kvalitete.
Ta srednja klasa guma je za nas vjerovatno najbolje rjesenje.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#23605 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by basicm »

Ja ih sad ne bih kupovao. Nije ni mjesec ostao. A onda na jesen gledati.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#23606 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by basicm »

basicm wrote: 08/03/2023 14:11 Ja ih sad ne bih kupovao. Nije ni mjesec ostao. A onda na jesen gledati.
Koju gumu izabrati znas ti najbolje. Ako ne prelazis mnogo, ostarice svaka prije nego je potrosis, pa je steta skupe uzimati. Sava hp brzo stari, nije bas nesto guma nakon prve sezone. Riken je dobar, evo ne vjerujem da cu pisati ja ovo, ali sam licno probao, dosle na autu i vozene ljeto-zima i opet ok bile.
Kao sto rece profi, srednje neke, uniroyal, semperit, fulda…i sl.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#23607 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by citroen xm »

Nikada ni sa jednim gumama nisam imao problem sem jednom sa protektom. Ove nove gume bilo kog proizvođača mi nikada nisu stvorile problem. Činjenica, osjetio sam razliku u pojedinim stvarima između Tigra i neke skuplje, ali ni jedna mi nije ugrožavala bezbjednost.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#23608 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by basicm »

citroen xm wrote: 08/03/2023 14:19 Nikada ni sa jednim gumama nisam imao problem sem jednom sa protektom. Ove nove gume bilo kog proizvođača mi nikada nisu stvorile problem. Činjenica, osjetio sam razliku u pojedinim stvarima između Tigra i neke skuplje, ali ni jedna mi nije ugrožavala bezbjednost.
Zato je licno iskustvo zakon. Ja sam klizao na tigru, na petlasu a sa protektom cuda pravio.
Na good year eko neka ne sjecam se isto belaj bio. Za mene to vise ne postoji, radije polovne.

Dok je ts850, sport maxx rt2 i ws5 suv bila perfekcija. Kao i uniroyal ms plus 77, ove godine se skidaju jer su 2015, ofalile su ali evo zadnji snijeg i sve opet prosle. Njih bih opet rado stavio ako nadjem kad budem kupovao.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#23609 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by citroen xm »

I ovaj protekt na mom autu je bio dobar u snijegu, ali u svim drugim situacijama nije dobra opcija. To je bar moje iskustvo.
User avatar
mirota
Posts: 4673
Joined: 11/01/2018 11:42

#23610 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mirota »

radije cu riken kupovati svaku 3. zimu nego premium na 5. iskreno...novo je novo
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#23611 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Ateista »

Ja cu recimo radije svake 2-3 godine kupiti nov Conti nego voziti 6-7 godina na Tigru. :D
User avatar
DoradO
Posts: 4635
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#23612 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by DoradO »

5 6 7 godina :shock: jel jedino meni auto dosadi nakon dvije tri :D :run:
User avatar
drug_profi
Posts: 65427
Joined: 16/07/2012 16:00

#23613 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Ja vozim dok ga ne svedem na 4-5 milja vrijednosti, tj. kad pocne iskat servise svako malo.
User avatar
Optimist
Posts: 15528
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#23614 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

Prvi auto 7 god
Drugi 4,5 god
Treci 8 mjeseci
Cetvrti 14 mjeseci
Trenutni peti mjesec. :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65427
Joined: 16/07/2012 16:00

#23615 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Postoji ozbiljna šansa/opasnost da ce mi ovo biti zadnji auto u zivotu.
Ove cijene nemaju smisla. :lol:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#23616 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

9 punih ce bit u Novembru :lol:
User avatar
DoradO
Posts: 4635
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#23617 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by DoradO »

drug_profi wrote: 08/03/2023 22:54 Postoji ozbiljna šansa/opasnost da ce mi ovo biti zadnji auto u zivotu.
Ove cijene nemaju smisla. :lol:
maskembal vjeruj mi, ja sam u dalmi otisao sa 28 i nije me pustio da odem dok nisam dobio auto od 33.990 :wink:
User avatar
drug_profi
Posts: 65427
Joined: 16/07/2012 16:00

#23618 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

DoradO wrote: 08/03/2023 23:06
drug_profi wrote: 08/03/2023 22:54 Postoji ozbiljna šansa/opasnost da ce mi ovo biti zadnji auto u zivotu.
Ove cijene nemaju smisla. :lol:
maskembal vjeruj mi, ja sam u dalmi otisao sa 28 i nije me pustio da odem dok nisam dobio auto od 33.990 :wink:
:thumbup:
Nadam se i da auto valja!
User avatar
mirota
Posts: 4673
Joined: 11/01/2018 11:42

#23619 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mirota »

Dalmi, pa bilo je ovde tekstova da su prevaranti...usminkaju auta i prodaja
User avatar
mirota
Posts: 4673
Joined: 11/01/2018 11:42

#23620 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mirota »

DoradO wrote: 08/03/2023 23:06
drug_profi wrote: 08/03/2023 22:54 Postoji ozbiljna šansa/opasnost da ce mi ovo biti zadnji auto u zivotu.
Ove cijene nemaju smisla. :lol:
maskembal vjeruj mi, ja sam u dalmi otisao sa 28 i nije me pustio da odem dok nisam dobio auto od 33.990 :wink:
sta si uzeo ?
User avatar
DoradO
Posts: 4635
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#23621 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by DoradO »

drug_profi wrote: 09/03/2023 00:24
DoradO wrote: 08/03/2023 23:06

maskembal vjeruj mi, ja sam u dalmi otisao sa 28 i nije me pustio da odem dok nisam dobio auto od 33.990 :wink:
:thumbup:
Nadam se i da auto valja!
da kucnem u drvo evo treca registracija samo sam neki selen mijenjao pored redovnog servisa
mirota wrote: 09/03/2023 07:01
DoradO wrote: 08/03/2023 23:06

maskembal vjeruj mi, ja sam u dalmi otisao sa 28 i nije me pustio da odem dok nisam dobio auto od 33.990 :wink:
sta si uzeo ?
audi a4, ako su prevaranti onda su stvarno dobri :D prosli auto Turbo Trade, laguna, predobra bila i dan danas mi covjek salje slike kako je napucava :lol: sad evo u Dalmi ja stvarno nemam zamjerke ni na auto ni na njih

eo da nije off topic bas ja sam danas skinuo mischelinke, druga im zima, :D sara ostala kao nova, vjerovatno jer vozim ko baba zbog bebe koja nece u sjedalicu
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8315
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#23622 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Idemedosumom »

Znam da je off, ali su mi zaista cudni ljudi kod kojih djece "nece" u sjedalicu. A jeste li ih barem lijepo zamolili? :lol:
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8315
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#23623 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Idemedosumom »

DoradO wrote: 08/03/2023 23:06
maskembal vjeruj mi, ja sam u dalmi otisao sa 28 i nije me pustio da odem dok nisam dobio auto od 33.990 :wink:
Nice :thumbup:

Iako istaknuta cijena uopste ne mora biti realna. Oni namjerno stave visu, da bi imali prostora za pregovaranje, a imaju zacrtan minimum ispod kojeg ne idu nikako. Kad bismo mi znali koji je taj minimum, zijanili bismo se :evil:

Ja sam 29kKM platio vozilo, koje se cijenilo 34 kKM. I mogao sam sigurno jos 500KM oboriti, da mi supruga nije zvocala :-D
Jedino ovi iz KIA-e/AutoDirect imaju u ponudi ovakav model s ovakvom opremom, godinu starije vozilo, cijene 34990 :wink:
User avatar
mirota
Posts: 4673
Joined: 11/01/2018 11:42

#23624 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mirota »

otidji u Njemacku pa vidi koliko su auta, mani me Turaka i nasih, dobro auto kosta...svaki placa se spusttiti 500-1000 na cifru iznad 20 000
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#23625 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

Ima li dje kakvih skidacha zimskih guma? :mrgreen:
Post Reply