SDA-All about

User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#83051 Re: SDA-All about

Post by Fudo Bosna »

Mishelinke wrote: 15/03/2023 18:04
Fudo Bosna wrote: 15/03/2023 18:01 Ovo kako je krenulo i kako USA Ambasada , radi na "jacanju" , Bosne, ne bi me zacudilo da posthumno na crnu listu stave rah Predsjednika Aliju i rah generala Alagica, a jos za zivota, npr; generala Atifa Dudakovica.
Stavljaju se na crne liste ljudi koji su uz rah Aliju bili prvi na braniku Domovine. A SNSD i HDZ predstavljaju kao , "progresivne snage" i "pozeljne/proevropske", partnere?

:run:

Fuuuuujjjjj !!!
Tog prvog je trebalo još za života staviti na crnu listu, a kod nas u zatvor zbog izdaje.

God bless America, land that I love
Stand beside her and guide her
Through the night with the light from above

From the mountains to the prairies
To the oceans white with foam
God bless America, my home sweet home

God bless America, land that I love
Stand beside her and guide her
Through the night with the light from above

From the mountains to the prairies
To the oceans white with foam
God bless America, my home sweet home

From the mountains to the prairies
To the oceans white with foam
God bless America, my home sweet home
God bless America, my home sweet home
Ociti da ti i ja dijelimo potpuno razlicite vrijednosti.
Rah Alija je moj vrhovni komandant, da nije Alije danas ne bi bilo Bosne ni Bosnjaka, a jadovi poput tebe ,"pljuju ", po tom istom Aliji ,jer ti ocito imas potpuno iste stavove kao neki UZP ovci i vecina ovih iz manjeg entiteta. I za njih je Alija rah , "negativac", a i tebi kao i nekim komunjarama na ovom forumu, Alija rah i patriote oko rah Predsjednika ,predstavljaju , "trn u oku "...

:bih:
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#83052 Re: SDA-All about

Post by Login77777 »

Fudo Bosna wrote: 15/03/2023 18:10
Mishelinke wrote: 15/03/2023 18:04

Tog prvog je trebalo još za života staviti na crnu listu, a kod nas u zatvor zbog izdaje.

God bless America, land that I love
Stand beside her and guide her
Through the night with the light from above

From the mountains to the prairies
To the oceans white with foam
God bless America, my home sweet home

God bless America, land that I love
Stand beside her and guide her
Through the night with the light from above

From the mountains to the prairies
To the oceans white with foam
God bless America, my home sweet home

From the mountains to the prairies
To the oceans white with foam
God bless America, my home sweet home
God bless America, my home sweet home
Ociti da ti i ja dijelimo potpuno razlicite vrijednosti.
Rah Alija je moj vrhovni komandant, da nije Alije danas ne bi bilo Bosne ni Bosnjaka, a jadovi poput tebe ,"pljuju ", po tom istom Aliji ,jer ti ocito imas potpuno iste stavove kao neki UZP ovci i vecina ovih iz manjeg entiteta. I za njih je Alija rah , "negativac", a i tebi kao i nekim komunjarama na ovom forumu, Alija rah i patriote oko rah Predsjednika ,predstavljaju , "trn u oku "...

:bih:
:lol: :lol: :lol: :lol:
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#83053 Re: SDA-All about

Post by HelaS »

Fudo Bosna wrote: 15/03/2023 18:10 Rah Alija je moj vrhovni komandant, da nije Alije danas ne bi bilo Bosne ni Bosnjaka,
A i ti bi danas živio u svojoj prijeratnoj vukojebini :-)
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#83054 Re: SDA-All about

Post by Mishelinke »

Fudo Bosna wrote: 15/03/2023 18:10
Mishelinke wrote: 15/03/2023 18:04

Tog prvog je trebalo još za života staviti na crnu listu, a kod nas u zatvor zbog izdaje.

God bless America, land that I love
Stand beside her and guide her
Through the night with the light from above

From the mountains to the prairies
To the oceans white with foam
God bless America, my home sweet home

God bless America, land that I love
Stand beside her and guide her
Through the night with the light from above

From the mountains to the prairies
To the oceans white with foam
God bless America, my home sweet home

From the mountains to the prairies
To the oceans white with foam
God bless America, my home sweet home
God bless America, my home sweet home
Ociti da ti i ja dijelimo potpuno razlicite vrijednosti.
Rah Alija je moj vrhovni komandant, da nije Alije danas ne bi bilo Bosne ni Bosnjaka, a jadovi poput tebe ,"pljuju ", po tom istom Aliji ,jer ti ocito imas potpuno iste stavove kao neki UZP ovci i vecina ovih iz manjeg entiteta. I za njih je Alija rah , "negativac", a i tebi kao i nekim komunjarama na ovom forumu, Alija rah i patriote oko rah Predsjednika ,predstavljaju , "trn u oku "...

:bih:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Tako je. Ne bi bilo ove Bosne, bilo bi Republike Bosne i Hercegovine, sekularne multietničke, a ne mudžehedinski trokutistanski feud, koji je sanjao taj tvoj, a sve po mapi puta koju mu je iscrtao Arafat lično. Srećom Ameri spriječili pa opet imamo kakvu takvu BiH u prirodnim granicama.
Nebozemlja
Posts: 846
Joined: 04/10/2020 17:20

#83055 Re: SDA-All about

Post by Nebozemlja »

Fudo Bosna wrote: 15/03/2023 18:10
Mishelinke wrote: 15/03/2023 18:04

Tog prvog je trebalo još za života staviti na crnu listu, a kod nas u zatvor zbog izdaje.

God bless America, land that I love
Stand beside her and guide her
Through the night with the light from above

From the mountains to the prairies
To the oceans white with foam
God bless America, my home sweet home

God bless America, land that I love
Stand beside her and guide her
Through the night with the light from above

From the mountains to the prairies
To the oceans white with foam
God bless America, my home sweet home

From the mountains to the prairies
To the oceans white with foam
God bless America, my home sweet home
God bless America, my home sweet home
Ociti da ti i ja dijelimo potpuno razlicite vrijednosti.
Rah Alija je moj vrhovni komandant, da nije Alije danas ne bi bilo Bosne ni Bosnjaka, a jadovi poput tebe ,"pljuju ", po tom istom Aliji ,jer ti ocito imas potpuno iste stavove kao neki UZP ovci i vecina ovih iz manjeg entiteta. I za njih je Alija rah , "negativac", a i tebi kao i nekim komunjarama na ovom forumu, Alija rah i patriote oko rah Predsjednika ,predstavljaju , "trn u oku "...

:bih:
:lol: :lol: :lol:
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 6556
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#83056 Re: SDA-All about

Post by Tvrtko II Kotromanić »

isprani mozgovi :run:
mishic
Posts: 8406
Joined: 28/04/2011 16:29

#83057 Re: SDA-All about

Post by mishic »

Klupko je počelo da se odmotava a Bakir se i dalje nada da će preživjeti i još dublje potopiti širok krug oko sebe.

Sve afere Osmana Mehmedagića Osmice, čovjeka sa crne liste Stejt departmenta.
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#83058 Re: SDA-All about

Post by NediM17 »

Što je najgore uvaliće se u federalnu vladu ako Schmitler ne reaguje.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17041
Joined: 27/04/2021 22:52

#83059 Re: SDA-All about

Post by tramvajtrojka »

Fudo Bosna wrote: 15/03/2023 18:10
Mishelinke wrote: 15/03/2023 18:04

Tog prvog je trebalo još za života staviti na crnu listu, a kod nas u zatvor zbog izdaje.

God bless America, land that I love
Stand beside her and guide her
Through the night with the light from above

From the mountains to the prairies
To the oceans white with foam
God bless America, my home sweet home

God bless America, land that I love
Stand beside her and guide her
Through the night with the light from above

From the mountains to the prairies
To the oceans white with foam
God bless America, my home sweet home

From the mountains to the prairies
To the oceans white with foam
God bless America, my home sweet home
God bless America, my home sweet home
Ociti da ti i ja dijelimo potpuno razlicite vrijednosti.
Rah Alija je moj vrhovni komandant, da nije Alije danas ne bi bilo Bosne ni Bosnjaka, a jadovi poput tebe ,"pljuju ", po tom istom Aliji ,jer ti ocito imas potpuno iste stavove kao neki UZP ovci i vecina ovih iz manjeg entiteta. I za njih je Alija rah , "negativac", a i tebi kao i nekim komunjarama na ovom forumu, Alija rah i patriote oko rah Predsjednika ,predstavljaju , "trn u oku "...

:bih:


ovakva dva patriotska posta zasluzuju pohvalu i muzicku podlogu :mrgreen: :mrgreen: sve za finog i naivnog deda alju :bih: :bih: najveceg stetocinu bosnjaka svih vremena :thumbup:
User avatar
SmokingMan
Posts: 22532
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#83060 Re: SDA-All about

Post by SmokingMan »

Aliji su samo pripisane zasluge od strane drugih ljudi koji su bili opčinjeni njegovom pojavom, dok ćemo kada budemo spremni za to, ostatak priče o njegovoj ličnosti i ulozi u ratu, čuti možda za pedeset ili sto godina. Kada BIH možda neće biti u okvirima ovih trenutnih "nategnutih" granica.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17041
Joined: 27/04/2021 22:52

#83061 Re: SDA-All about

Post by tramvajtrojka »

SmokingMan wrote: 15/03/2023 18:37 Aliji su samo pripisane zasluge od strane drugih ljudi koji su bili opčinjeni njegovom pojavom, dok ćemo kada budemo spremni za to, ostatak priče o njegovoj ličnosti i ulozi u ratu, čuti možda za pedeset ili sto godina. Kada BIH možda neće biti u okvirima ovih trenutnih "nategnutih" granica.
Svo zlo je poteklo od njega , sva politička ubojstva, progoni , kriminalne privatizacije, tajkuni , kradja donacija sve je to ucinjeno od kadrova koje je on aminovao i postavio na ta mjesta, i sad ide prica nije znao , znao je on vrlo dobro da mu je bilo do Bosne i Bošnjaka kako su se kleli u nju ne bi krali na donacijama u ratu za oružje i opremu :zoka:
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#83062 Re: SDA-All about

Post by Fudo Bosna »

tramvajtrojka wrote: 15/03/2023 18:33
Fudo Bosna wrote: 15/03/2023 18:10

Ociti da ti i ja dijelimo potpuno razlicite vrijednosti.
Rah Alija je moj vrhovni komandant, da nije Alije danas ne bi bilo Bosne ni Bosnjaka, a jadovi poput tebe ,"pljuju ", po tom istom Aliji ,jer ti ocito imas potpuno iste stavove kao neki UZP ovci i vecina ovih iz manjeg entiteta. I za njih je Alija rah , "negativac", a i tebi kao i nekim komunjarama na ovom forumu, Alija rah i patriote oko rah Predsjednika ,predstavljaju , "trn u oku "...

:bih:


ovakva dva patriotska posta zasluzuju pohvalu i muzicku podlogu :mrgreen: :mrgreen: sve za finog i naivnog deda alju :bih: :bih: najveceg stetocinu bosnjaka svih vremena :thumbup:






Sta ces, meni kao borcu ARBIH koja nije rusila crkve i sinagoge , koja nije silovala, ubijala i pravila logore , uzor moj vrhovni komandant rah Predsjednik Alija, onima sa; hercegbosna foruma , krstarica, poskoka i inih, uzori; Tudjman, Ratko, Slobo, Karadzic, Boban, Milosevic a i oni, "gle cuda", slicno kao grupica Vas forumasa ovdje, mrze ili/i ismijavaju, rah Aliju. Ocito nesto kod ovih sto su protiv Alije a na ovom su forumu ili ne "stima" , ili imaju dosta zajednickog, sa "rajom", sa gorenavedenih foruma?...
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#83063 Re: SDA-All about

Post by Mishelinke »

Fudo Bosna wrote: 15/03/2023 18:41
tramvajtrojka wrote: 15/03/2023 18:33



ovakva dva patriotska posta zasluzuju pohvalu i muzicku podlogu :mrgreen: :mrgreen: sve za finog i naivnog deda alju :bih: :bih: najveceg stetocinu bosnjaka svih vremena :thumbup:






Sta ces, meni kao borcu ARBIH koja nije rusila crkve i sinagoge , koja nije silovala, ubijala i pravila logore , uzor moj vrhovni komandant rah Predsjednik Alija, onima sa; hercegbosna foruma , krstarica, poskoka i inih, uzori; Tudjman, Ratko, Slobo, Karadzic, Boban, Milosevic a i oni, "gle cuda", slicno kao grupica Vas forumasa ovdje, mrze ili/i ismijavaju, rah Aliju. Ocito nesto kod ovih sto su protiv Alije a na ovom su forumu ili ne "stima" , ili imaju dosta zajednickog, sa "rajom", sa gorenavedenih foruma?...
:lol: :lol: :lol: :lol:

Ti za vrijeme rata nisi bio ni u ćaćinim mudima, a da ne govorim o ARBiH.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#83064 Re: SDA-All about

Post by tandmand »

Fudo Bosna wrote: 15/03/2023 18:01 Ovo kako je krenulo i kako USA Ambasada , radi na "jacanju" , Bosne, ne bi me zacudilo da posthumno na crnu listu stave rah Predsjednika Aliju i rah generala Alagica, a jos za zivota, npr; generala Atifa Dudakovica.
Stavljaju se na crne liste ljudi koji su uz rah Aliju bili prvi na braniku Domovine. A SNSD i HDZ predstavljaju kao , "progresivne snage" i "pozeljne/proevropske", partnere?

:run:

Fuuuuujjjjj !!!
Kad su bili oni protesti februara 2014. kaže Bakir na TV, parafraza, neki ljudi nisu uspjeli u životu jer nisu pratili stranku (SDA).
Sada se isto događa SDA jer su se previše zabavili "nekim stvarima" i nisu pratili šta se događa oko njih u BiH, regiji, svijetu ...
Ako hoće da isplivaju, morat će da traže žrtvena janjad, jasno je koja su to - no to vodi u žestok unutarstranački sukob ili čak podjelu.
Zašto ne neki novi SDA 1990. Prepisati Ljubića ...
User avatar
SmokingMan
Posts: 22532
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#83065 Re: SDA-All about

Post by SmokingMan »

tramvajtrojka wrote: 15/03/2023 18:40
SmokingMan wrote: 15/03/2023 18:37 Aliji su samo pripisane zasluge od strane drugih ljudi koji su bili opčinjeni njegovom pojavom, dok ćemo kada budemo spremni za to, ostatak priče o njegovoj ličnosti i ulozi u ratu, čuti možda za pedeset ili sto godina. Kada BIH možda neće biti u okvirima ovih trenutnih "nategnutih" granica.
Svo zlo je poteklo od njega , sva politička ubojstva, progoni , kriminalne privatizacije, tajkuni , kradja donacija sve je to ucinjeno od kadrova koje je on aminovao i postavio na ta mjesta, i sad ide prica nije znao , znao je on vrlo dobro da mu je bilo do Bosne i Bošnjaka kako su se kleli u nju ne bi krali na donacijama u ratu za oružje i opremu :zoka:
Ne znamo baš koliku je težinu svoje odgovornosti svijesno prenio na post.ratni ekstremno- korumpirani sistem, možda je i istina i manji od onoga što mi ttvrdimo. Druga stvar o kojoj mnogo razmišljam je ono njegovo hapšenje na sarajevskom aerodromu, kada sam neki dan slušao razgovor između nejga, Senada i Ganića, neobično mi je da je toliko djelovao neprirodno mirno, shodno da se onakve talačke krize nerijetko završe ubistvom. Još koliki bi psihološki utjecaj bio na nas da su radikalni srbi / teroristi odbili da predaju Aliju u razmjenu za ne toliko strateški bitnu ekipu iz Maršalke, i da su ga jednostavno ukinuli po kratkom postupku. Niko ne zna kakav bi tada ishod rata bio, možda čak i daleko nepovoljniji od nas. Ali je po meni jedno sigurno, i imam pravo da tako mislim, da je mitomanskoj srpskoj politici Alija prijeko bio potreban za ostvarivanje ciljeva, kao da su tačno znali koliki su njegovi politički dometi, i do koje mjere voditi rat, i kako voditi rat. Hoču reći, da u čitavoj zbrci nedostaju dijelovi slagalice, i ko zna gdje bi ih mogli pronaći, i kada.
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#83066 Re: SDA-All about

Post by Login77777 »

Fudo Bosna wrote: 15/03/2023 18:01 Ovo kako je krenulo i kako USA Ambasada , radi na "jacanju" , Bosne, ne bi me zacudilo da posthumno na crnu listu stave rah Predsjednika Aliju i rah generala Alagica, a jos za zivota, npr; generala Atifa Dudakovica.
Stavljaju se na crne liste ljudi koji su uz rah Aliju bili prvi na braniku Domovine. A SNSD i HDZ predstavljaju kao , "progresivne snage" i "pozeljne/proevropske", partnere?

:run:

Fuuuuujjjjj !!!
Fuke majstore zasto tolika briga tebe i SDA za Osmicu kada je on Hrvat. Zar to nije briga za HDZ?
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#83067 Re: SDA-All about

Post by Fudo Bosna »

Mishelinke wrote: 15/03/2023 18:48
Fudo Bosna wrote: 15/03/2023 18:41







Sta ces, meni kao borcu ARBIH koja nije rusila crkve i sinagoge , koja nije silovala, ubijala i pravila logore , uzor moj vrhovni komandant rah Predsjednik Alija, onima sa; hercegbosna foruma , krstarica, poskoka i inih, uzori; Tudjman, Ratko, Slobo, Karadzic, Boban, Milosevic a i oni, "gle cuda", slicno kao grupica Vas forumasa ovdje, mrze ili/i ismijavaju, rah Aliju. Ocito nesto kod ovih sto su protiv Alije a na ovom su forumu ili ne "stima" , ili imaju dosta zajednickog, sa "rajom", sa gorenavedenih foruma?...
:lol: :lol: :lol: :lol:

Ti za vrijeme rata nisi bio ni u ćaćinim mudima, a da ne govorim o ARBiH.




Za razliku od tebe bio sam, od 04.04 1992 .g; pripadnik ARBIH i znajuci nasu nezrelost i tada i nazalost kod mnogih i sada , mog vrhovnog komandanta, rah Predsjednika Aliju, jos vise cijenim. Zdravljem sam i izgubljenom mladoscu platio ovo, sa cim se neki , "pametnjakovici", sa ovog foruma, sprdaju i kroje neke nove "istine"..

A ovi stavovi o rah Aliji ,inace vrlo slicni ercegbosanskim i ravnogorskim, me neodoljivu podsjecaju na kraj osamdesetih i pocetke 90 tih, kada se pocela preispitivati uloga druga Tita u odbrani od fasista i kada se cetnici i ine "patriote" proglasise antifasitima, a partizani , "zlikovcima " i " losim momcima"...
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17041
Joined: 27/04/2021 22:52

#83068 Re: SDA-All about

Post by tramvajtrojka »

Fudo Bosna wrote: 15/03/2023 19:00
Mishelinke wrote: 15/03/2023 18:48

:lol: :lol: :lol: :lol:

Ti za vrijeme rata nisi bio ni u ćaćinim mudima, a da ne govorim o ARBiH.




Za razliku od tebe bio sam, od 04.04 1992 .g; pripadnik ARBIH i znajuci nasu nezrelost i tada i nazalost kod mnogih i sada , mog vrhovnog komandanta, rah Predsjednika Aliju, jos vise cijenim. Zdravljem sam i izgubljenom mladoscu platio ovo, sa cim se neki , "pametnjakovici", sa ovog foruma, sprdaju i kroje neke nove "istine"..

A ovi stavovi o rah Aliji ,inace vrlo slicni ercegbosanskim i ravnogorskim, me neodoljivu podsjecaju na kraj osamdesetih i pocetke 90 tih, kada se pocela preispitivati uloga druga Tita u odbrani od fasista i kada se cetnici i ine "patriote" proglasise antifasitima, a partizani , "zlikovcima " i " losim momcima"...
Image

Ima vec slikovnica o hvalospjevima deda alji nema potrebe da se toliko hvali otac kriminalne hobotnice :oops:
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#83069 Re: SDA-All about

Post by BHCluster »

Slavis kad ameri nekoga stave na crnu listu :thumbup: , a onda ti politicki lideri za koje si glasao a rekli da ne ce sa likovima sa te liste glasaju za njih. :?
giannibelif
Posts: 2524
Joined: 28/01/2017 22:11

#83070 Re: SDA-All about

Post by giannibelif »

Nema šanse da će SDA formirati federalnu vladu.
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#83071 Re: SDA-All about

Post by Officer Crabtree »

BHCluster wrote: 15/03/2023 19:04 Slavis kad ameri nekoga stave na crnu listu :thumbup: , a onda ti politicki lideri za koje si glasao a rekli da ne ce sa likovima sa te liste glasaju za njih. :?
Moralo se.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#83072 Re: SDA-All about

Post by _BataZiv_0809 »

Covjek rukama gasio store kad su niski specijalci zapalili precjenistvo :oops:
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#83073 Re: SDA-All about

Post by tandmand »

giannibelif wrote: 15/03/2023 19:06 Nema šanse da će SDA formirati federalnu vladu.
Šta god da bude, ovi su izbori bili farsa. Tek tako se održali da bi se održao neki privid demokratije. Broj i volja glasača se nisu ispoštovali, predizborna obećanja su pomnožena sa nulom, opozicija u RSu prevarena i rasturena na proste faktore.

Vlast se uspostavlja kao nakon sloma nacističke Njemačke 1945, kako u DE tako u ostatku Evrope, po principu, ti mi se sviđaš, organiziraj neku grupu naših ideoloških načela, slušaj i evo ti vlast. Okupacijska demokratija.
DonieBrasco
Posts: 20084
Joined: 31/08/2016 16:09

#83074 Re: SDA-All about

Post by DonieBrasco »

Oni su tako stjerani u cosak da im Dodik i Covic mogu traziti sve i jos da im ovi daju sto ne traze, sve za mrvicu vlasti.
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#83075 Re: SDA-All about

Post by Login77777 »

tandmand wrote: 15/03/2023 19:17
giannibelif wrote: 15/03/2023 19:06 Nema šanse da će SDA formirati federalnu vladu.
Šta god da bude, ovi su izbori bili farsa. Tek tako se održali da bi se održao neki privid demokratije. Broj i volja glasača se nisu ispoštovali, predizborna obećanja su pomnožena sa nulom, opozicija u RSu prevarena i rasturena na proste faktore.

Vlast se uspostavlja kao nakon sloma nacističke Njemačke 1945, kako u DE tako u ostatku Evrope, po principu, ti mi se sviđaš, organiziraj neku grupu naših ideoloških načela, slušaj i evo ti vlast. Okupacijska demokratija.
Kako se volja glasaca nije ispostovala? Ako SDF bude imao vecinu prave Vladu. Ako trojka bude vecinu imala prave Vladu. S te strane sve posteno.
Post Reply