Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
ElRe
Posts: 16918
Joined: 12/12/2011 11:28

#45151 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ElRe »

Optimist wrote: 09/02/2023 18:26 Ja znam za slucaj istog SQ7, koji je taman izasao iz garancije, presao 80.000km, i desilo mu se nesto slicno.
Epilog je bio racun u Asi 43.000 KM za popravak.

Auto kupljeno u Sarajevu, i sve vrijeme kod jednog vlasnika.
I ovaj serviser kaže da se čišćenje motora preventivno radi svakih 80k do 100k km
Takav auto samo zapaliti.
User avatar
ElRe
Posts: 16918
Joined: 12/12/2011 11:28

#45152 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ElRe »

profatr wrote: 09/02/2023 18:30
konektovan wrote: 09/02/2023 16:52

Sa srednjom cijenom.. :mrgreen:
https://www.olx.ba/artikal/47939973/aku ... 70ah-760a/
Mutlu akumulatori :thumbup: (prodaje ih Peni Sarajevo)
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#45153 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

Citam ovaj poduzi post sa ovim navodnim cijenama za SQ7 audija.

Ne bi mi mrsko da provjerim navedene cijene, kad ono ... ni blizu navedenih u postu iznad.

Ne kontam poentu preuvelicavanja cijena i iznosenja neistina???
User avatar
ElRe
Posts: 16918
Joined: 12/12/2011 11:28

#45154 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ElRe »

RagibUzoriti wrote: 09/02/2023 18:38 Citam ovaj poduzi post sa ovim navodnim cijenama za SQ7 audija.

Ne bi mi mrsko da provjerim navedene cijene, kad ono ... ni blizu navedenih u postu iznad.

Ne kontam poentu preuvelicavanja cijena i iznosenja neistina???
Cijene je naveo serviser iz videa, original iz ovlaštenog servisa. Mogu ti naznačiti i minute u videu.
Jezik je sličan srpsko-hrvatsko-bosanskom, nije teško ni onome ko ne zna slovački da ih prevede.
User avatar
kabal1337
Posts: 13447
Joined: 11/02/2012 21:08

#45155 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

profatr wrote: 09/02/2023 18:30
konektovan wrote: 09/02/2023 16:52

Sa srednjom cijenom.. :mrgreen:
https://www.olx.ba/artikal/47939973/aku ... 70ah-760a/
topla ne
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#45156 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Sve je relativno, evo crvena Topla guli petu godinu, fabricka Varta ni tri godine nije izdurala.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#45157 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

ElRe wrote: 09/02/2023 18:49
RagibUzoriti wrote: 09/02/2023 18:38 Citam ovaj poduzi post sa ovim navodnim cijenama za SQ7 audija.

Ne bi mi mrsko da provjerim navedene cijene, kad ono ... ni blizu navedenih u postu iznad.

Ne kontam poentu preuvelicavanja cijena i iznosenja neistina???
Cijene je naveo serviser iz videa, original iz ovlaštenog servisa. Mogu ti naznačiti i minute u videu.
Jezik je sličan srpsko-hrvatsko-bosanskom, nije teško ni onome ko ne zna slovački da ih prevede.
Pa ne kontam ga.

Evo prije par minuta gledao...

Usisne grane 10.400 eura... nidje veze. Da nije pogrijesio debelo cifru
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#45158 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

Optimist wrote: 09/02/2023 18:26 Ja znam za slucaj istog SQ7, koji je taman izasao iz garancije, presao 80.000km, i desilo mu se nesto slicno.
Epilog je bio racun u Asi 43.000 KM za popravak.

Auto kupljeno u Sarajevu, i sve vrijeme kod jednog vlasnika.
kazem ja, u USA najpametniji ljudi, pred istek garancije nabiju nogom i kupe novo, sve osim lexusa :mrgreen:

jedino su balkanci pametni i kupuju to polovno sa 2000KM plate u najboljem slucaju :sax:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#45159 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

kabal1337 wrote: 09/02/2023 18:54
topla ne
U koji cjenovni/kvalitativni rang spadaju Banner akumulatori? Ja sam prezadovoljan. Bolji su se pokazali od Varte i Boscha. Jedino Exide da je bolji od njih.
User avatar
ElRe
Posts: 16918
Joined: 12/12/2011 11:28

#45160 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ElRe »

RagibUzoriti wrote: 09/02/2023 18:57
ElRe wrote: 09/02/2023 18:49

Cijene je naveo serviser iz videa, original iz ovlaštenog servisa. Mogu ti naznačiti i minute u videu.
Jezik je sličan srpsko-hrvatsko-bosanskom, nije teško ni onome ko ne zna slovački da ih prevede.
Pa ne kontam ga.

Evo prije par minuta gledao...

Usisne grane 10.400 eura... nidje veze. Da nije pogrijesio debelo cifru
Cijena obične jedne turbine od 6 min 5 sec do 6 min 16 sec
Elektro kompresor 6 min 30 sec
Dvije usisne grane od 06 min 50 sec

Cijene dijelova za SQ7 V8 TDI Euro 6 može neko provjeriti u ASI pa neka ih navede. Evo broj šasije WAUZZZ4M6JD058457.

Celé znenie inzerátu nájdete na Autobazar.EU: https://www.autobazar.eu/audi-sq7-40-td ... 33838.html
Prijatelj @Optimist je prošao još žešće.

Sve u svemu još jedan krš motor iz VW kuhinje.

Vidi se da navedeni servis radi baš skupe i zahtjevne automobile

https://www.instagram.com/jm_autocentrum/
Last edited by ElRe on 09/02/2023 19:35, edited 2 times in total.
Naslovnica
Posts: 35449
Joined: 20/03/2013 15:38

#45161 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Naći veće govno od Seya mi u mene od 101+1 konjova.
:gunjastajl:
User avatar
kabal1337
Posts: 13447
Joined: 11/02/2012 21:08

#45162 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

EFD22 wrote: 09/02/2023 19:01
kabal1337 wrote: 09/02/2023 18:54

topla ne
U koji cjenovni/kvalitativni rang spadaju Banner akumulatori? Ja sam prezadovoljan. Bolji su se pokazali od Varte i Boscha. Jedino Exide da je bolji od njih.
Banner aklamasi budu za finu cijenu u skf ovlastenim preprodavacima
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#45163 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

RagibUzoriti wrote: 09/02/2023 18:57
ElRe wrote: 09/02/2023 18:49

Cijene je naveo serviser iz videa, original iz ovlaštenog servisa. Mogu ti naznačiti i minute u videu.
Jezik je sličan srpsko-hrvatsko-bosanskom, nije teško ni onome ko ne zna slovački da ih prevede.
Pa ne kontam ga.

Evo prije par minuta gledao...

Usisne grane 10.400 eura... nidje veze. Da nije pogrijesio debelo cifru
Vjerovatno pod tim ide i turbo i sve oko toga
Ali opet sumnjam da je ta cifra, kakav je to motor za svemir
User avatar
kabal1337
Posts: 13447
Joined: 11/02/2012 21:08

#45164 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

ElRe wrote: 09/02/2023 19:08
RagibUzoriti wrote: 09/02/2023 18:57

Pa ne kontam ga.

Evo prije par minuta gledao...

Usisne grane 10.400 eura... nidje veze. Da nije pogrijesio debelo cifru
Cijena obične jedne turbine od 6 min 5 sec do 6 min 16 sec
Elektro kompresor 6 min 30 sec
Dvije usisne grane od 06 min 50 sec

Cijene dijelova za SQ7 V8 TDI Euro 6 može neko provjeriti u ASI pa neka ih navede. Evo broj šasije VF1BZNA0650280605

Prijatelj @Optimist je prošao još žešće.

Sve u svemu još jedan krš motor iz VW kuhinje.

Vidi se da navedeni servis radi baš skupe i zahtjevne automobile

https://www.instagram.com/jm_autocentrum/

Ako je to 6.0 dizel usisna kosta 3 024 Eura
Za 4.2 tdi je ~ 950 Eura x2
I ono gore cudo sto spaja te dvije 450 eura
Last edited by kabal1337 on 09/02/2023 19:41, edited 1 time in total.
preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#45165 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Optimist wrote: 09/02/2023 18:26 Ja znam za slucaj istog SQ7, koji je taman izasao iz garancije, presao 80.000km, i desilo mu se nesto slicno.
Epilog je bio racun u Asi 43.000 KM za popravak.

Auto kupljeno u Sarajevu, i sve vrijeme kod jednog vlasnika.
Aaaaa
Sad sam skontao zasto su to premium auta. Imaju premium cijene popravki.
User avatar
ElRe
Posts: 16918
Joined: 12/12/2011 11:28

#45166 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ElRe »

kabal1337 wrote: 09/02/2023 19:34
ElRe wrote: 09/02/2023 19:08

Cijena obične jedne turbine od 6 min 5 sec do 6 min 16 sec
Elektro kompresor 6 min 30 sec
Dvije usisne grane od 06 min 50 sec

Cijene dijelova za SQ7 V8 TDI Euro 6 može neko provjeriti u ASI pa neka ih navede. Evo broj šasije VF1BZNA0650280605

Prijatelj @Optimist je prošao još žešće.

Sve u svemu još jedan krš motor iz VW kuhinje.

Vidi se da navedeni servis radi baš skupe i zahtjevne automobile

https://www.instagram.com/jm_autocentrum/

Ako je to 6.0 dizel usisna kosta 3 024 Eura
Sad vidim da sam napisao 10400e, umjesto 1400e (Tisíc štyristo) jedna usisna grana

Na stranu cijene, motor je teški krš i konstrukcijski promašaj.
Last edited by ElRe on 09/02/2023 19:58, edited 3 times in total.
User avatar
drug_profi
Posts: 65420
Joined: 16/07/2012 16:00

#45167 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

acuupo wrote: 09/02/2023 15:56 Drustvo
Trebam mijenjati akumulator na autu sa start stop sistemom ,trenutno je na njemu 12v 70Ah 760A originalni iz 2016 godine
Mozel preporuka za neki srednji akumulator :) bas ima mnogo proizvodjaca da covjek pojma nema koji uzeti .
Ma brate uzmes najjeftiniji koji ima te iste ili bolje karakteristike po specifikaciji.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#45168 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kravamuzara »

ElRe wrote: 09/02/2023 18:35
Optimist wrote: 09/02/2023 18:26 Ja znam za slucaj istog SQ7, koji je taman izasao iz garancije, presao 80.000km, i desilo mu se nesto slicno.
Epilog je bio racun u Asi 43.000 KM za popravak.

Auto kupljeno u Sarajevu, i sve vrijeme kod jednog vlasnika.
I ovaj serviser kaže da se čišćenje motora preventivno radi svakih 80k do 100k km
Takav auto samo zapaliti.
Procenat koristenja EGR-a je ludjacki da bi dizeli ispunili norme, ljudima zine guzica na malo nizu potrosnju a niko ne racuna ovakve stvari.

I jos gore sto voze do tacke katastrofe, ne daj Boze preventivno potrositi 500 eura.
User avatar
Optimist
Posts: 15527
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#45169 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

kravamuzara wrote: 09/02/2023 20:06
ElRe wrote: 09/02/2023 18:35

I ovaj serviser kaže da se čišćenje motora preventivno radi svakih 80k do 100k km
Takav auto samo zapaliti.
Procenat koristenja EGR-a je ludjacki da bi dizeli ispunili norme, ljudima zine guzica na malo nizu potrosnju a niko ne racuna ovakve stvari.

I jos gore sto voze do tacke katastrofe, ne daj Boze preventivno potrositi 500 eura.
Neko ko plati auto 200.000 maraka sigurno da ima i 1.000 KM za servis.
U ovom slucaju koji sam pomenuo iznad, niko prije nije pominjao potencijalne probleme sa bilo cim, niti ikakva preventivna ciscenja.
Auto se vozilo i koristilo normalno, bez simptoma da ce se nesto desiti.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#45170 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Zar postoji v8 dizel u putnickom vozilu da valja?
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#45171 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kravamuzara »

Ti sto plate auto 200k su posebno stisnuti za platiti „bespotrebno“ :D

Ovlastenima su takvi najdrazi, za muku mogu istresti ogromne pare a ne raspitaju se unaprijed sami nista.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#45172 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

Zakljucili smo znaci da cijena za usisne grane nije ipak bila 10.400 eura.

Znaci...Boško Buha.

Tak da...

:lol:
User avatar
kabal1337
Posts: 13447
Joined: 11/02/2012 21:08

#45173 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

basicm wrote: 09/02/2023 20:24 Zar postoji v8 dizel u putnickom vozilu da valja?
mislim da je redni sestak najbolja opcija.
profatr
Posts: 508
Joined: 23/07/2016 07:01

#45174 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by profatr »

NediM17 wrote: 09/02/2023 18:57 Sve je relativno, evo crvena Topla guli petu godinu, fabricka Varta ni tri godine nije izdurala.
I ja imam dobra iskustva sa crvenom toplom, svaka mi je trajala barem 5 godina a cijena je ok.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#45175 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kravamuzara »

kabal1337 wrote: 09/02/2023 21:01
basicm wrote: 09/02/2023 20:24 Zar postoji v8 dizel u putnickom vozilu da valja?
mislim da je redni sestak najbolja opcija.
I to benzin benvej B58 bez hibridizacije i gpf-a.
Post Reply