Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#16401 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

bordo gandalf wrote: 07/02/2023 22:04
Evolution_IV wrote: 07/02/2023 21:18 ko kupuje te skule uospte??

isto ko ovaj novi crossland grbavi :-)
Ma glupi europejci, jesu zaostali
ne ulazim u to, kad vec pominjes za amerikancima jesu jedno 50god..
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#16402 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by EasyMan »

Throttle wrote: 07/02/2023 22:31
EasyMan wrote: 07/02/2023 22:25

Nova mokka simpaticna, ne znam koliko je para, ali vozio bih je :)
40tak milja pocetna. 2wd. Uz smece motorice. Sta znam, nista wow. Dizajn nije totalni promasaj, moze se gledat u nju al nista vise od toga, barem meni
Ma to je gradski auto, treba da bude simpatican i ekonomican. Znaci ako uzmes malo bolju opremu dizela, dodje cijena skoro kao 3008 novi tkd mokku za te pare ne bih gledao.
User avatar
bonovoxjasen
Posts: 182
Joined: 03/01/2023 19:22
Location: Stavanger, Norway

#16403 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bonovoxjasen »

Po preporuci sa foruma pazario auto Land Rover discovery auto kuca Kobić Zenica, svee naaaaj o radnji i ljubaznosti, auta odlicna, auto vrhhh, spustili cijenu 1200 km, full oprema, top :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16404 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

javi nam se za par mjeseci da vidimo kako napreduju radovi poyyy
User avatar
beco
Posts: 5092
Joined: 25/08/2004 14:22

#16405 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by beco »

bonovoxjasen wrote: 08/02/2023 16:13 Po preporuci sa foruma pazario auto Land Rover discovery auto kuca Kobić Zenica, svee naaaaj o radnji i ljubaznosti, auta odlicna, auto vrhhh, spustili cijenu 1200 km, full oprema, top :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Ko te to nagovori, ta auta se bas ne kvare :mrgreen:

Nek je sa srećom u svakom slučaju.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#16406 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

EasyMan wrote: 07/02/2023 23:21
Throttle wrote: 07/02/2023 22:31

40tak milja pocetna. 2wd. Uz smece motorice. Sta znam, nista wow. Dizajn nije totalni promasaj, moze se gledat u nju al nista vise od toga, barem meni
Ma to je gradski auto, treba da bude simpatican i ekonomican. Znaci ako uzmes malo bolju opremu dizela, dodje cijena skoro kao 3008 novi tkd mokku za te pare ne bih gledao.
opel adam je simpatican i ekonomican, mokka to nije...
User avatar
kabal1337
Posts: 13443
Joined: 11/02/2012 21:08

#16407 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

Evolution_IV wrote: 08/02/2023 17:32
EasyMan wrote: 07/02/2023 23:21

Ma to je gradski auto, treba da bude simpatican i ekonomican. Znaci ako uzmes malo bolju opremu dizela, dodje cijena skoro kao 3008 novi tkd mokku za te pare ne bih gledao.
opel adam je simpatican i ekonomican, mokka to nije...
i meni je opel adam simpatican, ali nisam procitao najbolja iskustva od vlasnika.
User avatar
bonovoxjasen
Posts: 182
Joined: 03/01/2023 19:22
Location: Stavanger, Norway

#16408 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bonovoxjasen »

beco wrote: 08/02/2023 17:28
bonovoxjasen wrote: 08/02/2023 16:13 Po preporuci sa foruma pazario auto Land Rover discovery auto kuca Kobić Zenica, svee naaaaj o radnji i ljubaznosti, auta odlicna, auto vrhhh, spustili cijenu 1200 km, full oprema, top :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Ko te to nagovori, ta auta se bas ne kvare :mrgreen:

Nek je sa srećom u svakom slučaju.
a vjerujem da voziš hešćiju, garancija je pola godine i to prava, ljudi su korektni, 153000 na satu, uradjeni servisi, vidjecemo, imam svakako u steku za kvarove... auto je topppp, preudoban a oprema haos :kiss:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#16409 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Kakva Moka, manite se ćorava posla. :skoljka:

Ova nova, klon od 2008 ima dobar dizajn, ali dati 40000 za osnovnu je malo previše. Ona stara nije ružna, ali nije ni neko auto.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#16410 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by EasyMan »

Evolution_IV wrote: 08/02/2023 17:32
EasyMan wrote: 07/02/2023 23:21

Ma to je gradski auto, treba da bude simpatican i ekonomican. Znaci ako uzmes malo bolju opremu dizela, dodje cijena skoro kao 3008 novi tkd mokku za te pare ne bih gledao.
opel adam je simpatican i ekonomican, mokka to nije...
Simpatican meni jeste, ekonomican ne znam da li je, ne znam nista o njoj osim kako izgleda :-D
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#16411 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by EasyMan »

bitanga_sa_otesa wrote: 08/02/2023 17:02 javi nam se za par mjeseci da vidimo kako napreduju radovi poyyy
:lol:

Ne sikiraj covjeka :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16412 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

EasyMan wrote: 08/02/2023 17:46
Simpatican meni jeste, ekonomican ne znam da li je, ne znam nista o njoj osim kako izgleda :-D
opel adam je divan,kad saznas posto su dijelovi i da ih nema u ponudi ,cak ni nekih osnovnih,onda ti se malo ogadi :lol:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#16413 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

:sax:
preludezalude
Posts: 7007
Joined: 07/03/2012 00:09

#16414 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by preludezalude »

bitanga_sa_otesa wrote: 08/02/2023 17:02 javi nam se za par mjeseci da vidimo kako napreduju radovi poyyy
Jel ovo onaj sto se treba sasija odvajati da se neke stvari mogu uraditi? Nedavno je jedan moj poznanik mijenjao turbinu i morala se sasija odvojiti. Sad nisam siguran ali mislim da je kod njega 2008. godiste 3.6 dizel.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16415 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

preludezalude wrote: 08/02/2023 17:52
Jel ovo onaj sto se treba sasija odvajati da se neke stvari mogu uraditi? Nedavno je jedan moj poznanik mijenjao turbinu i morala se sasija odvojiti. Sad nisam siguran ali mislim da je kod njega 2008. godiste 3.6 dizel.
:evil: :evil:
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#16416 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

Jel lakse sasiju odvojiti ili motor izvaditi? :D
preludezalude
Posts: 7007
Joined: 07/03/2012 00:09

#16417 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by preludezalude »

bonovoxjasen wrote: 08/02/2023 16:13 Po preporuci sa foruma pazario auto Land Rover discovery auto kuca Kobić Zenica, svee naaaaj o radnji i ljubaznosti, auta odlicna, auto vrhhh, spustili cijenu 1200 km, full oprema, top :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Hajde sa srecom, da se navozas i uzivas.
Mislim da ce ti trebati sreca, a nadam se da sam u krivu.
preludezalude
Posts: 7007
Joined: 07/03/2012 00:09

#16418 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by preludezalude »

Optimist wrote: 08/02/2023 17:54 Jel lakse sasiju odvojiti ili motor izvaditi? :D
Najlakse je kad se turbina moze skinuti bez vadjenja motora ili odvajanja sasije.
A kad ti kazem da se u Tuzli niko nije htjeo prihvatiti tog posla i da se odradilo u Sarajevu...
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#16419 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Ja nisam skontao da je ovaj čovjek ikada tražio preporuku na forumu, a posebno ne vidjeh da je neko preporučio Diskaveri.

Ili je promocija auto kuće ili samopromocija. :mrgreen:
User avatar
rahmetli dedo
Posts: 413
Joined: 04/12/2017 18:51
Location: Vlakovo M-28

#16420 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by rahmetli dedo »

Mokka ima u mahali, provozao se sa konom do Obija i nazad, meni lijepa, dobra oprema, a unutra baš mala, rang Pande majke mi. Ne znam kakav je pogon, povisoka jest. Mislim da je nova 4x4 skuplja i od nove Pande i Ignisa. Jedino, Mokka ima na stanju a ova 2 baš i ne.
Za tu lovu ide malo polovan 4x4 golf / octavia sa odličnim pogonom (lično iskustvo).
User avatar
kabal1337
Posts: 13443
Joined: 11/02/2012 21:08

#16421 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

rahmetli dedo wrote: 08/02/2023 18:06 Mokka ima u mahali, provozao se sa konom do Obija i nazad, meni lijepa, dobra oprema, a unutra baš mala, rang Pande majke mi. Ne znam kakav je pogon, povisoka jest. Mislim da je nova 4x4 skuplja i od nove Pande i Ignisa. Jedino, Mokka ima na stanju a ova 2 baš i ne.
Za tu lovu ide malo polovan 4x4 golf / octavia sa odličnim pogonom (lično iskustvo).
kona lijepa ili mokka?

mislim da je ignis 4x4 fina igracka
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#16422 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by EasyMan »

bitanga_sa_otesa wrote: 08/02/2023 17:50
EasyMan wrote: 08/02/2023 17:46
Simpatican meni jeste, ekonomican ne znam da li je, ne znam nista o njoj osim kako izgleda :-D
opel adam je divan,kad saznas posto su dijelovi i da ih nema u ponudi ,cak ni nekih osnovnih,onda ti se malo ogadi :lol:
Ma ja sam komentarisao za novu mokku da mi je simpatican auto, adam isto, ali ne obracam paznju nesto na ta auta. Ne bih ih sebi kupio. Novi pezo 308 je po mojoj mjeri auto.
User avatar
rahmetli dedo
Posts: 413
Joined: 04/12/2017 18:51
Location: Vlakovo M-28

#16423 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by rahmetli dedo »

kona mojih godina, muževa švedska penzija, overhaul svega napravljen u srbiji, decentno. žena me ponekad zamoli da joj nešta pošarafam. nije moj tip ni na koji način.
User avatar
kabal1337
Posts: 13443
Joined: 11/02/2012 21:08

#16424 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

rahmetli dedo wrote: 08/02/2023 18:38 kona mojih godina, muževa švedska penzija, overhaul svega napravljen u srbiji, decentno. žena me ponekad zamoli da joj nešta pošarafam. nije moj tip ni na koji način.
pazi da joj ne provrtis navoj 8-) :lol:
User avatar
B6Redhell
Posts: 7814
Joined: 25/12/2010 04:56

#16425 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by B6Redhell »

Sto rekli
Deda al se neda.. :wink:

Ma imam i ja nekih kona takvih. Kerova i mački ko zološki vrt. samo kad treba potegnuti zovu. A žena mi popizdi.. :D. . ali nema veze. u jaranskim smo odnosima..
Post Reply