Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- konektovan
- Posts: 51431
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#15776 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ja ovo ne bi dzaba...za ovu lovu daleko boljih i "ljepših" vozila na tržištu.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#15777 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Kao npr?konektovan wrote: ↑25/01/2023 23:05 Ja ovo ne bi dzaba...za ovu lovu daleko boljih i "ljepših" vozila na tržištu.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#15778 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
citroen c4 
meni nije privlacan ovaj, 1.6 dig-t bi bio
meni nije privlacan ovaj, 1.6 dig-t bi bio
- konektovan
- Posts: 51431
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#15779 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Sve iz te klase,..308, megane, C4, Astra, Leon, Golf...ako imaš koju milju više.basicm wrote: ↑25/01/2023 23:09Kao npr?konektovan wrote: ↑25/01/2023 23:05 Ja ovo ne bi dzaba...za ovu lovu daleko boljih i "ljepših" vozila na tržištu.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#15780 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Opet stvar ukusa. Meni bi se samo 308 i golf gurali s njim, malo i astra.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#15781 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
ti su puno ljepsi i bolji u pm, jedino 308, al je nekome premoderan unutra...ovaj razvuceni megane ima bruku mjesta unutra i ogroman gepek, meni samo smeta crna piano plastika 
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#15782 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Realno 308 izgleda generaciju i kusur noviji auto iznutra od ovog Pulsara, a i svi ovi ostali pobrojani su po interijeru dosta moderniji, sem eto recimo Leona i bogdu Golfa mk 7.
Ne kažem da je loš auto, samo da mu je unutrašnjost gotovo na nivou ili malo bolja od Lagune 3, koja je produkcijski 2007. startala.


Ne kažem da je loš auto, samo da mu je unutrašnjost gotovo na nivou ili malo bolja od Lagune 3, koja je produkcijski 2007. startala.


- B6Redhell
- Posts: 7816
- Joined: 25/12/2010 04:56
#15783 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Od japanaca subaru i nisan se takmičili do prije 2-3 god. (I mazda bi im se mogla pridruziti. 6-tica tamo do neke 2006/7 Ko stojadin
) Čija unutrasnjost ce biti dosadnija.. sad šminkaju sa velikim ekranima i led ambijent svjetlima..
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#15784 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ne znam da li vrijedi,ali bolji od ovoga,sa manje kilometara dosta,dosta jeftinije moze da se uzme,kad bi bilo trzista za ovakva vozilaEFD22 wrote: ↑25/01/2023 22:37 https://www.olx.ba/artikal/50513924/nis ... -cam-2016/
Vrijedi li ovaj japanski Megane ove pare, sa ovim kilometrima?
Doduše, ima finu opremu i najbolju generaciju dci-ja u sebi.
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#15785 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Sve neka priča o ambient lightu, a kad je Grande Punto imao ambient light ovi nisu ni znali za to 
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#15786 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Izgleda dobro očuvano auto
- ElRe
- Posts: 16913
- Joined: 12/12/2011 11:28
#15787 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Malo mu je jaka cijena. Realno je oko 15000-15500 KM. Ipak je auto rijetko. Enterijer ne može biti gori od Megana 3.EFD22 wrote: ↑25/01/2023 22:37 https://www.olx.ba/artikal/50513924/nis ... -cam-2016/
Vrijedi li ovaj japanski Megane ove pare, sa ovim kilometrima?
Doduše, ima finu opremu i najbolju generaciju dci-ja u sebi.
- sime_cipol
- Posts: 23411
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#15788 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
To nije utjeha za auto iz 2016, da ima isti ili malo bolji interijer od Megan iz 2008 
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#15789 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Meni je ovaj Nisan naprijed dobar, unutra sasvim ok sem sjedišta koja bi mogla biti malo bolja bar na izgled. Ono što mi je diskutabilno je bočna linija i zadnji kraj. Ne bih imao ništa protiv kupovine ovoga, ali ne po ovoj cijeni.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#15790 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Što više gledam auta kod nas i vani, sve sam više dojma da se isplati potegnuti do Njemačke ili Švice i proći svu uvoznu zajebanciju i uzeti auto po volji sa malo km za maltene iste pare k'o kod nas ove lešine sa po više od 200000km na leđima. Čast rijetkim izuzecima naravno.
Ovo pogotovo vrijedi ako tačno ideš na neki model, tada su usporedbe vrlo jednostavne i proste. A pogotovo vrijedi za auta koja su rjeđa kod nas, kao što su Nissan Pulsar, Nissan Note, pa i Mazda 3 i Mazda 6, itd.
Pa čak gledam i Dokker putnički.
Em' je veći izbor em' su cijene kud i kamo normalnije. Mada je danas ovo "normalno" jako labilan i relativan pojam.
Ovo pogotovo vrijedi ako tačno ideš na neki model, tada su usporedbe vrlo jednostavne i proste. A pogotovo vrijedi za auta koja su rjeđa kod nas, kao što su Nissan Pulsar, Nissan Note, pa i Mazda 3 i Mazda 6, itd.
Pa čak gledam i Dokker putnički.
Em' je veći izbor em' su cijene kud i kamo normalnije. Mada je danas ovo "normalno" jako labilan i relativan pojam.
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#15791 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa i ne bi smio biti. Generacijski je bliže Megane 4ici, nego 3ici. Pulsar 2014; Megane 4 2016; Megane 3 2008.ElRe wrote: ↑26/01/2023 13:33Enterijer ne može biti gori od Megana 3.EFD22 wrote: ↑25/01/2023 22:37 https://www.olx.ba/artikal/50513924/nis ... -cam-2016/
Vrijedi li ovaj japanski Megane ove pare, sa ovim kilometrima?
Doduše, ima finu opremu i najbolju generaciju dci-ja u sebi.
Last edited by canvra888 on 26/01/2023 15:37, edited 1 time in total.
- Optimist
- Posts: 15523
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#15793 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
2008.
Još gore onda.. Mnogo je to godina da bude zasnovan na 6 godina staroj platformi.
- Optimist
- Posts: 15523
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#15794 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Mmogo ili ne, tako su i prve generacija Sandera i Dacije opcenito bile zasnovane na Mehanici Clia II.
Octavia Tour se mogla kupiti 2009 godine, a platforma Golfa 4 iz 1997.
Octavia Tour se mogla kupiti 2009 godine, a platforma Golfa 4 iz 1997.
- sime_cipol
- Posts: 23411
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#15795 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Zar nije na CMF platformi kao i Megane 4, Kadjar itd
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#15796 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
ma da, kurcu ne valja, zato je golf odlican, platforma od 2004 i golfa 5 pa na ovamo, ili recimo bmw1, isti od 2004 do pojave novog keca sa prednjim pogonom 2019/20
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#15797 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Opusti se amareEvolution_IV wrote: ↑26/01/2023 17:50ma da, kurcu ne valja, zato je golf odlican, platforma od 2004 i golfa 5 pa na ovamo, ili recimo bmw1, isti od 2004 do pojave novog keca sa prednjim pogonom 2019/20![]()
![]()
Last edited by canvra888 on 26/01/2023 18:00, edited 1 time in total.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#15798 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
bjezi ba, nidje veze


- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#15799 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Sta ima veze na kojoj je platformi? Meni je kao korisniku auta najgluplji podatak platforma. Cisto mi se ebe za oblik krakova i preloma na podu.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
