Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 51431
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#15776 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Ja ovo ne bi dzaba...za ovu lovu daleko boljih i "ljepših" vozila na tržištu.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#15777 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by basicm »

konektovan wrote: 25/01/2023 23:05 Ja ovo ne bi dzaba...za ovu lovu daleko boljih i "ljepših" vozila na tržištu.
Kao npr?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#15778 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

citroen c4 :D

meni nije privlacan ovaj, 1.6 dig-t bi bio :)
User avatar
konektovan
Posts: 51431
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#15779 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

basicm wrote: 25/01/2023 23:09
konektovan wrote: 25/01/2023 23:05 Ja ovo ne bi dzaba...za ovu lovu daleko boljih i "ljepših" vozila na tržištu.
Kao npr?
Sve iz te klase,..308, megane, C4, Astra, Leon, Golf...ako imaš koju milju više.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#15780 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by basicm »

Opet stvar ukusa. Meni bi se samo 308 i golf gurali s njim, malo i astra.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#15781 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

ti su puno ljepsi i bolji u pm, jedino 308, al je nekome premoderan unutra...ovaj razvuceni megane ima bruku mjesta unutra i ogroman gepek, meni samo smeta crna piano plastika :run:
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#15782 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Realno 308 izgleda generaciju i kusur noviji auto iznutra od ovog Pulsara, a i svi ovi ostali pobrojani su po interijeru dosta moderniji, sem eto recimo Leona i bogdu Golfa mk 7.

Ne kažem da je loš auto, samo da mu je unutrašnjost gotovo na nivou ili malo bolja od Lagune 3, koja je produkcijski 2007. startala.

Image

Image
User avatar
B6Redhell
Posts: 7816
Joined: 25/12/2010 04:56

#15783 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by B6Redhell »

Od japanaca subaru i nisan se takmičili do prije 2-3 god. (I mazda bi im se mogla pridruziti. 6-tica tamo do neke 2006/7 Ko stojadin :D) Čija unutrasnjost ce biti dosadnija.. sad šminkaju sa velikim ekranima i led ambijent svjetlima..
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#15784 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by RagibUzoriti »

EFD22 wrote: 25/01/2023 22:37 https://www.olx.ba/artikal/50513924/nis ... -cam-2016/

Vrijedi li ovaj japanski Megane ove pare, sa ovim kilometrima?

Doduše, ima finu opremu i najbolju generaciju dci-ja u sebi.
Ne znam da li vrijedi,ali bolji od ovoga,sa manje kilometara dosta,dosta jeftinije moze da se uzme,kad bi bilo trzista za ovakva vozila :D
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#15785 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

Sve neka priča o ambient lightu, a kad je Grande Punto imao ambient light ovi nisu ni znali za to :D
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#15786 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by artur morgan »

Izgleda dobro očuvano auto
User avatar
ElRe
Posts: 16913
Joined: 12/12/2011 11:28

#15787 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

EFD22 wrote: 25/01/2023 22:37 https://www.olx.ba/artikal/50513924/nis ... -cam-2016/

Vrijedi li ovaj japanski Megane ove pare, sa ovim kilometrima?

Doduše, ima finu opremu i najbolju generaciju dci-ja u sebi.
Malo mu je jaka cijena. Realno je oko 15000-15500 KM. Ipak je auto rijetko. Enterijer ne može biti gori od Megana 3.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23411
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#15788 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

To nije utjeha za auto iz 2016, da ima isti ili malo bolji interijer od Megan iz 2008 :D
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#15789 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Meni je ovaj Nisan naprijed dobar, unutra sasvim ok sem sjedišta koja bi mogla biti malo bolja bar na izgled. Ono što mi je diskutabilno je bočna linija i zadnji kraj. Ne bih imao ništa protiv kupovine ovoga, ali ne po ovoj cijeni.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#15790 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Što više gledam auta kod nas i vani, sve sam više dojma da se isplati potegnuti do Njemačke ili Švice i proći svu uvoznu zajebanciju i uzeti auto po volji sa malo km za maltene iste pare k'o kod nas ove lešine sa po više od 200000km na leđima. Čast rijetkim izuzecima naravno.

Ovo pogotovo vrijedi ako tačno ideš na neki model, tada su usporedbe vrlo jednostavne i proste. A pogotovo vrijedi za auta koja su rjeđa kod nas, kao što su Nissan Pulsar, Nissan Note, pa i Mazda 3 i Mazda 6, itd.

Pa čak gledam i Dokker putnički.


Em' je veći izbor em' su cijene kud i kamo normalnije. Mada je danas ovo "normalno" jako labilan i relativan pojam. :mrgreen:
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#15791 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

ElRe wrote: 26/01/2023 13:33
EFD22 wrote: 25/01/2023 22:37 https://www.olx.ba/artikal/50513924/nis ... -cam-2016/

Vrijedi li ovaj japanski Megane ove pare, sa ovim kilometrima?

Doduše, ima finu opremu i najbolju generaciju dci-ja u sebi.
Enterijer ne može biti gori od Megana 3.
Pa i ne bi smio biti. Generacijski je bliže Megane 4ici, nego 3ici. Pulsar 2014; Megane 4 2016; Megane 3 2008.
Last edited by canvra888 on 26/01/2023 15:37, edited 1 time in total.
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#15792 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

canvra888 wrote: 26/01/2023 15:35
ElRe wrote: 26/01/2023 13:33
Enterijer ne može biti gori od Megana 3.
Pa i ne bi smio biti. Generacijski je bliže Megane 4ici, nego 3ici. Pulsar 2014; Megane 4 2016.
Godistem mozda jeste, ali je zasnovan na platformi Megana. 3 koji je izasao 2009 godine.
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#15793 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Optimist wrote: 26/01/2023 15:36
canvra888 wrote: 26/01/2023 15:35

Pa i ne bi smio biti. Generacijski je bliže Megane 4ici, nego 3ici. Pulsar 2014; Megane 4 2016.
Godistem mozda jeste, ali je zasnovan na platformi Megana. 3 koji je izasao 2009 godine.
2008.

Još gore onda.. Mnogo je to godina da bude zasnovan na 6 godina staroj platformi.
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#15794 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

Mmogo ili ne, tako su i prve generacija Sandera i Dacije opcenito bile zasnovane na Mehanici Clia II.

Octavia Tour se mogla kupiti 2009 godine, a platforma Golfa 4 iz 1997.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23411
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#15795 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Optimist wrote: 26/01/2023 15:36
canvra888 wrote: 26/01/2023 15:35

Pa i ne bi smio biti. Generacijski je bliže Megane 4ici, nego 3ici. Pulsar 2014; Megane 4 2016.
Godistem mozda jeste, ali je zasnovan na platformi Megana. 3 koji je izasao 2009 godine.
Zar nije na CMF platformi kao i Megane 4, Kadjar itd
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#15796 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

canvra888 wrote: 26/01/2023 15:38
Optimist wrote: 26/01/2023 15:36

Godistem mozda jeste, ali je zasnovan na platformi Megana. 3 koji je izasao 2009 godine.
2008.

Još gore onda.. Mnogo je to godina da bude zasnovan na 6 godina staroj platformi.
ma da, kurcu ne valja, zato je golf odlican, platforma od 2004 i golfa 5 pa na ovamo, ili recimo bmw1, isti od 2004 do pojave novog keca sa prednjim pogonom 2019/20 :) 8-)
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#15797 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Evolution_IV wrote: 26/01/2023 17:50
canvra888 wrote: 26/01/2023 15:38

2008.

Još gore onda.. Mnogo je to godina da bude zasnovan na 6 godina staroj platformi.
ma da, kurcu ne valja, zato je golf odlican, platforma od 2004 i golfa 5 pa na ovamo, ili recimo bmw1, isti od 2004 do pojave novog keca sa prednjim pogonom 2019/20 :) 8-)
Opusti se amare :D
Last edited by canvra888 on 26/01/2023 18:00, edited 1 time in total.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#15798 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

bjezi ba, nidje veze :run:

Image
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#15799 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by basicm »

Sta ima veze na kojoj je platformi? Meni je kao korisniku auta najgluplji podatak platforma. Cisto mi se ebe za oblik krakova i preloma na podu.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#15800 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

https://mobile.de/26VJZS


ovog bi ja, ko porodicni auto :thumbup: , mada vise naginjem ka ASX :lol:
Post Reply