A šta je fiat dosad rebrandiro od citroena??ElRe wrote: ↑15/01/2023 20:34Sad je Fiat samo rebrend jeftinih Citroen CMP modela. Nije čak ni Opela kojeg je FCA htio kupiti.citroen xm wrote: ↑15/01/2023 19:21
Imaju seriju 500. Ima Tipo, ako dođe nasljednik još bolje. Sada će doći vjerovatno neki modeli na PSA platformi, odavno se priča o novom Puntu. Doći će el. Panda....
Talijani su konji što nisu nastavili kontinuitet malih modela. Samo budala je mogla ukinuti model Punto.
Realno sa šminkerskom serijom 500 koja bi imala obični 500 i 500x pa i 500 L, Pandom koja ima opciju 4x4, Puntom i Tipom su mogli imati sve što im treba, ali da ti modeli imaju kontinuitet razvoja. Tu im je uvijek išlo. A onda sa profitom od toga možeš da se poigraš sa razvojem nekog većeg modela.
Automobilizam - sve o tome
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#50151 Re: Automobilizam - All about
- ElRe
- Posts: 16943
- Joined: 12/12/2011 11:28
#50152 Re: Automobilizam - All about
Novi Doblo, u planu je zamjena za 500X ka rebrend aktuelnog C3X, Punto rebrend aktuelnog C3 i Multipla rebrend C4X.
Multipla je zamjena za Tipa od 2025.
To su najavljeni modeli 2022-2025. Pored njih imaćemo još Pandu.
Multipla je zamjena za Tipa od 2025.
To su najavljeni modeli 2022-2025. Pored njih imaćemo još Pandu.
- skrbavi-admin
- Posts: 7128
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#50153 Re: Automobilizam - All about
auta nikad vece smece nisu bila ko danas - mislim na nova......
gledam kod sebe oktavija 2.0 tdi nova sa nekom da kazem srednje siromasnom opremom karavan
65000 maraka

gledam kod sebe oktavija 2.0 tdi nova sa nekom da kazem srednje siromasnom opremom karavan
65000 maraka
- ElRe
- Posts: 16943
- Joined: 12/12/2011 11:28
#50154 Re: Automobilizam - All about
To svakako. Idu putem kojim su išli TV aparati, grubo rečeno.skrbavi-admin wrote: ↑15/01/2023 21:03 auta nikad vece smece nisu bila ko danas - mislim na nova......
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#50155 Re: Automobilizam - All about
Istina.
Dodaj na to što nas ovde jebe što smo ljubitelji auta i ne posmatramo auta kao obična prevozna sredstva. Inače znam čovjeka koji vozi Sandera II 1.0 i non stop je na otvorenom putu, često dnevno gazi par stotina kilometara i kaže da je prezadovoljan svim što je od auta dobio.
Dodaj na to što nas ovde jebe što smo ljubitelji auta i ne posmatramo auta kao obična prevozna sredstva. Inače znam čovjeka koji vozi Sandera II 1.0 i non stop je na otvorenom putu, često dnevno gazi par stotina kilometara i kaže da je prezadovoljan svim što je od auta dobio.
- skrbavi-admin
- Posts: 7128
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#50156 Re: Automobilizam - All about
ne znam ja sam vozo 2x u zivotu manje od 1000 kubika i u oba da ne kazem cirkuz i to 2 mala auta..... ti auti sa malenim motoricima imaju uveliko poddimenzionirana i kvacila pa mos ocekivat ceste i zamjene kvacila
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#50157 Re: Automobilizam - All about
Ovaj 1.0 sce ima nekih 100-110k km za 3 godine i sve mu je fabričko još uvijek uzevši i kvačilo, sve sem disk pločica. Doduše 90% pređene kilometraže je otvoren put pa i to utiče na trajnije kvačilo.
- mk ultra
- Posts: 24037
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#50158 Re: Automobilizam - All about
1.0TSI u golfu 8, odnosno u dokumentima 999cm³skrbavi-admin wrote: ↑15/01/2023 21:26 ne znam ja sam vozo 2x u zivotu manje od 1000 kubika i u oba da ne kazem cirkuz i to 2 mala auta..... ti auti sa malenim motoricima imaju uveliko poddimenzionirana i kvacila pa mos ocekivat ceste i zamjene kvacila
Imas osjecaj da je zamajac 500kg
E sad ne znam koliko to moze utjecati na trajanje kvacila (ovako nekom logikom izgleda da ce produziti)
- ElRe
- Posts: 16943
- Joined: 12/12/2011 11:28
#50159 Re: Automobilizam - All about
https://www.youtube.com/watch?v=UGPU_SRljFY&t=320s
Zakonska regulativa upotrebe električnih trotineta vmax=25km/h - ukratko sve što važi i za bicikliste i pješake
Zakonska regulativa upotrebe električnih trotineta vmax=25km/h - ukratko sve što važi i za bicikliste i pješake
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#50160 Re: Automobilizam - All about
Ima dobrih stvari, ali i prilično debilnih.
- skrbavi-admin
- Posts: 7128
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#50161 Re: Automobilizam - All about
Da, crkla kompanija - da bi mogli gledat kante danas.....


- skrbavi-admin
- Posts: 7128
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
- hopi
- Posts: 7262
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#50163 Re: Automobilizam - All about
Da li je to iz filma cobra sa stevanom stalone?
Bila je Tema o kolima iz filmova, ali nije dugo aktivna.
Bila je Tema o kolima iz filmova, ali nije dugo aktivna.
- skrbavi-admin
- Posts: 7128
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#50164 Re: Automobilizam - All about
da
Mercury Monterey
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#50165 Re: Automobilizam - All about
Jes to meni moćno auto bilo, i još uvijek je.. 
-
Brus Lee
- Posts: 882
- Joined: 01/10/2010 19:35
#50166 Re: Automobilizam - All about
Montiraj mitraljez na krov i mozes u rat krenuti
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#50167 Re: Automobilizam - All about
Ma generalno film cobra, ovaj auto,..par numera iz filma, jes da je sve to trash, ali opet ima stila. 
- skrbavi-admin
- Posts: 7128
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#50168 Re: Automobilizam - All about
ne valja ti stran'ca gos'n banovaĆ
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#50170 Re: Automobilizam - All about
Vrijedi pogledati
- skrbavi-admin
- Posts: 7128
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#50171 Re: Automobilizam - All about
povedi meEFD22 wrote: ↑17/01/2023 11:59 Selim u Vajoming![]()
https://insideevs.com/features/631229/w ... cle-sales/
- skrbavi-admin
- Posts: 7128
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83515
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#50174 Re: Automobilizam - All about
Uh Coupe. Ima li ijedna živa?
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83515
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu


