Automobilizam - sve o tome

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#50151 Re: Automobilizam - All about

Post by konektovan »

ElRe wrote: 15/01/2023 20:34
citroen xm wrote: 15/01/2023 19:21

Imaju seriju 500. Ima Tipo, ako dođe nasljednik još bolje. Sada će doći vjerovatno neki modeli na PSA platformi, odavno se priča o novom Puntu. Doći će el. Panda....

Talijani su konji što nisu nastavili kontinuitet malih modela. Samo budala je mogla ukinuti model Punto.

Realno sa šminkerskom serijom 500 koja bi imala obični 500 i 500x pa i 500 L, Pandom koja ima opciju 4x4, Puntom i Tipom su mogli imati sve što im treba, ali da ti modeli imaju kontinuitet razvoja. Tu im je uvijek išlo. A onda sa profitom od toga možeš da se poigraš sa razvojem nekog većeg modela.
Sad je Fiat samo rebrend jeftinih Citroen CMP modela. Nije čak ni Opela kojeg je FCA htio kupiti.
A šta je fiat dosad rebrandiro od citroena??
User avatar
ElRe
Posts: 16943
Joined: 12/12/2011 11:28

#50152 Re: Automobilizam - All about

Post by ElRe »

Novi Doblo, u planu je zamjena za 500X ka rebrend aktuelnog C3X, Punto rebrend aktuelnog C3 i Multipla rebrend C4X.
Multipla je zamjena za Tipa od 2025.

To su najavljeni modeli 2022-2025. Pored njih imaćemo još Pandu.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7128
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#50153 Re: Automobilizam - All about

Post by skrbavi-admin »

auta nikad vece smece nisu bila ko danas - mislim na nova......

gledam kod sebe oktavija 2.0 tdi nova sa nekom da kazem srednje siromasnom opremom karavan

65000 maraka :-) :-) :-)
User avatar
ElRe
Posts: 16943
Joined: 12/12/2011 11:28

#50154 Re: Automobilizam - All about

Post by ElRe »

skrbavi-admin wrote: 15/01/2023 21:03 auta nikad vece smece nisu bila ko danas - mislim na nova......

To svakako. Idu putem kojim su išli TV aparati, grubo rečeno.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#50155 Re: Automobilizam - All about

Post by citroen xm »

Istina.

Dodaj na to što nas ovde jebe što smo ljubitelji auta i ne posmatramo auta kao obična prevozna sredstva. Inače znam čovjeka koji vozi Sandera II 1.0 i non stop je na otvorenom putu, često dnevno gazi par stotina kilometara i kaže da je prezadovoljan svim što je od auta dobio.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7128
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#50156 Re: Automobilizam - All about

Post by skrbavi-admin »

ne znam ja sam vozo 2x u zivotu manje od 1000 kubika i u oba da ne kazem cirkuz i to 2 mala auta..... ti auti sa malenim motoricima imaju uveliko poddimenzionirana i kvacila pa mos ocekivat ceste i zamjene kvacila
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#50157 Re: Automobilizam - All about

Post by citroen xm »

Ovaj 1.0 sce ima nekih 100-110k km za 3 godine i sve mu je fabričko još uvijek uzevši i kvačilo, sve sem disk pločica. Doduše 90% pređene kilometraže je otvoren put pa i to utiče na trajnije kvačilo.
User avatar
mk ultra
Posts: 24037
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#50158 Re: Automobilizam - All about

Post by mk ultra »

skrbavi-admin wrote: 15/01/2023 21:26 ne znam ja sam vozo 2x u zivotu manje od 1000 kubika i u oba da ne kazem cirkuz i to 2 mala auta..... ti auti sa malenim motoricima imaju uveliko poddimenzionirana i kvacila pa mos ocekivat ceste i zamjene kvacila
1.0TSI u golfu 8, odnosno u dokumentima 999cm³
Imas osjecaj da je zamajac 500kg :mrgreen:

E sad ne znam koliko to moze utjecati na trajanje kvacila (ovako nekom logikom izgleda da ce produziti)
User avatar
ElRe
Posts: 16943
Joined: 12/12/2011 11:28

#50159 Re: Automobilizam - All about

Post by ElRe »

https://www.youtube.com/watch?v=UGPU_SRljFY&t=320s

Zakonska regulativa upotrebe električnih trotineta vmax=25km/h - ukratko sve što važi i za bicikliste i pješake
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#50160 Re: Automobilizam - All about

Post by citroen xm »

Ima dobrih stvari, ali i prilično debilnih.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7128
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#50161 Re: Automobilizam - All about

Post by skrbavi-admin »

Da, crkla kompanija - da bi mogli gledat kante danas..... :x :x :x :x

Image
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7128
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#50162 Re: Automobilizam - All about

Post by skrbavi-admin »

Image
User avatar
hopi
Posts: 7262
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#50163 Re: Automobilizam - All about

Post by hopi »

Da li je to iz filma cobra sa stevanom stalone?
Bila je Tema o kolima iz filmova, ali nije dugo aktivna.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7128
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#50164 Re: Automobilizam - All about

Post by skrbavi-admin »

da :thumbup: Mercury Monterey
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#50165 Re: Automobilizam - All about

Post by konektovan »

Jes to meni moćno auto bilo, i još uvijek je.. :thumbup:
Brus Lee
Posts: 882
Joined: 01/10/2010 19:35

#50166 Re: Automobilizam - All about

Post by Brus Lee »

Montiraj mitraljez na krov i mozes u rat krenuti
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#50167 Re: Automobilizam - All about

Post by konektovan »

Ma generalno film cobra, ovaj auto,..par numera iz filma, jes da je sve to trash, ali opet ima stila. :mrgreen:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7128
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#50168 Re: Automobilizam - All about

Post by skrbavi-admin »

ne valja ti stran'ca gos'n banovaĆ
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#50170 Re: Automobilizam - All about

Post by artur morgan »

Vrijedi pogledati :-D

User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7128
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#50171 Re: Automobilizam - All about

Post by skrbavi-admin »

EFD22 wrote: 17/01/2023 11:59 Selim u Vajoming :mrgreen:

https://insideevs.com/features/631229/w ... cle-sales/
povedi me :run:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7128
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#50172 Re: Automobilizam - All about

Post by skrbavi-admin »

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83515
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#50173 Re: Automobilizam - All about

Post by _BataZiv_0809 »

skrbavi-admin wrote: 17/01/2023 11:15 ne valja ti stran'ca gos'n banovaĆ
Evo ispravljeno

Image
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#50174 Re: Automobilizam - All about

Post by ZoomZoomKiwi »

Uh Coupe. Ima li ijedna živa?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83515
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#50175 Re: Automobilizam - All about

Post by _BataZiv_0809 »

EFD22 wrote: 17/01/2023 22:58 Uh Coupe. Ima li ijedna živa?
Ima ih jos.

A doci ce jedna u Zenicu kad tad :kiss:
Post Reply