Viza za Njemacku

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66050
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#5901 Re: Viza za Njemacku

Post by _BataZiv_0809 »

Bezze pravis veresiju od gotovog ali nek ti bude sa srecom prike, gotivan si lik
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#5902 Re: Viza za Njemacku

Post by n+1 »

EFD22 wrote: 16/01/2023 23:19
n+1 wrote: 16/01/2023 23:15 Nije loš Novi Zeland. S hobitima malo. :D
_BataZiv_0809 wrote: 16/01/2023 23:17 Nije los za otic turisticki.

Djecu ba ic zivjet dole dje su Britanci, najveca govna na planeti, slali svoj hamelj po kazni :lol:
:mrgreen:

Vidjet ćemo, u međuvremenu dobih bebača, sad on vodi glavnu riječ :mrgreen:

Kako god, plan mi je svakako najkasnije dok on ne krene u školu da napustim gnijezdo zvano BiH. Pa vidjet ćemo, obično nikad ništa ne bude po planu :lol:

Ne sikiram se, ne bojim se posla nikakvog, i sad radim sve, od skladištara do komercijaliste, i lijepo mi je, samo da sam malo gluplji i da ne znam neke stvari, vjerovatno bi mi bilo još ljepše. Ovako debil samo overthinkam i serem se sam sebi u ćejf :mrgreen:
Kako god, sretno. Nadam se da ćeš naplatiti ta potraživanja. Ubrzanje prisilne naplate potraživanje i rješavanja komercijalnih sporova je jedna od najvažnijih reformi koji se uopće mogu provesti u našoj državi.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10411
Joined: 10/03/2022 22:16

#5903 Re: Viza za Njemacku

Post by ZoomZoomKiwi »

_BataZiv_0809 wrote: 16/01/2023 23:21 Bezze pravis veresiju od gotovog ali nek ti bude sa srecom prike, gotivan si lik
Ma vjeruj mi da nije tako bajno kao što se na prvu čini kad neko kaže da ima firmu. Ja sam uvijek govorio, da bog da svako bude privatnik samo da vidi kako je ovdje u našoj kaljuži, ako nisi u sprezi sa politikom, bez obzira kojom.

A morat ćemo sjest mi zenički na jedno pivo, pa ti ispričam svašta nešto :mrgreen:

I hvala, trudim se :mrgreen:
n+1 wrote: 16/01/2023 23:22
EFD22 wrote: 16/01/2023 23:19 :mrgreen:

Vidjet ćemo, u međuvremenu dobih bebača, sad on vodi glavnu riječ :mrgreen:

Kako god, plan mi je svakako najkasnije dok on ne krene u školu da napustim gnijezdo zvano BiH. Pa vidjet ćemo, obično nikad ništa ne bude po planu :lol:

Ne sikiram se, ne bojim se posla nikakvog, i sad radim sve, od skladištara do komercijaliste, i lijepo mi je, samo da sam malo gluplji i da ne znam neke stvari, vjerovatno bi mi bilo još ljepše. Ovako debil samo overthinkam i serem se sam sebi u ćejf :mrgreen:
Kako god, sretno. Nadam se da ćeš naplatiti ta potraživanja. Ubrzanje prisilne naplate potraživanje i rješavanja komercijalnih sporova je jedna od najvažnijih reformi koji se uopće mogu provesti u našoj državi.
Hvala!
Slažem se, to i još neka fiskalna rasterećenja bi bilo idealno za poduzetništvo u ovoj državi. Isto tako, pošto imam samo veleprodaju, strahota mi je bezveze ovo sa fiskalnim računima, ja bih to za veleprodaju ukinuo odmah. Ali eto... Odosmo daleko.

Hvala još jednom, nek nam je svima sretno šta god da odlučimo i šta god da nas sretne u životu!
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#5904 Re: Viza za Njemacku

Post by n+1 »

EFD22 wrote: 16/01/2023 23:27 Hvala još jednom, nek nam je svima sretno šta god da odlučimo i šta god da nas sretne u životu!
:thumbup:
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#5905 Re: Viza za Njemacku

Post by zippoo87 »

Treba pokusavati i promijeniti malo...nije to nista strasno.Znam da se mnogi boje promjena i to je prirodno ali nista strasno.
Ziv se covjek na sve navikne.
A BiH i ono sto si ostavio (materijalno) ce uvijek biti tamo gdje je i bilo...problem je sto se ostavljaju porodice i roditelji i tako ali opet ko je u EU,moze se svako malo i doci i dolazi raja svaka 3-4 mjeseca max kuci.
Imaju sada jeftini i avioni,sve to fercera.

E sada,neko je vise srece,neko je manje,neko zna bolje jezik,neko nauci ,neko ima nekog da ga pogura i tako...uglavnom svi zivotare i u DE i u BiH :D
A neki novi ljudi se upoznaju,steknu nova prijateljstva,poznanstva i tako to hoda.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31534
Joined: 16/04/2011 18:46

#5906 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

zippoo87 wrote: 17/01/2023 01:35 Treba pokusavati i promijeniti malo...nije to nista strasno.Znam da se mnogi boje promjena i to je prirodno ali nista strasno.
Ziv se covjek na sve navikne.
A BiH i ono sto si ostavio (materijalno) ce uvijek biti tamo gdje je i bilo...problem je sto se ostavljaju porodice i roditelji i tako ali opet ko je u EU,moze se svako malo i doci i dolazi raja svaka 3-4 mjeseca max kuci.
Imaju sada jeftini i avioni,sve to fercera.

E sada,neko je vise srece,neko je manje,neko zna bolje jezik,neko nauci ,neko ima nekog da ga pogura i tako...uglavnom svi zivotare i u DE i u BiH :D
A neki novi ljudi se upoznaju,steknu nova prijateljstva,poznanstva i tako to hoda.
:thumbup:
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#5907 Re: Viza za Njemacku

Post by Ozimician »

EFD22 wrote: 16/01/2023 23:10
_BataZiv_0809 wrote: 16/01/2023 22:42 Neka te prika, dobro je to sve vjeruj
Spoiler
Show
Jašta je :mrgreen:

Ma vidi, nije to toliko crno kao što se na prvu čini. Ne kasnim sa plaćanjima ni državi ni bankama a ni radnicima, ali isto tako su mi bitna plaćanja prema dobavljačima koja su u zadnje vrijeme počela da trpe na način da kasnim s nekim stvarima s kojima nikad nisam kasnio. Jer imam zarobljene pare kod nekih drugih. Nisam takav, i to me jebe eto.
n+1 wrote: 16/01/2023 22:42
Što si odustao od EU?

I čime se firma bavi pa imaš toliko nenaplaćenih potraživanja?
Pa realno, osim infrastrukture i standarda, pokazalo se u posljednje vrijeme da EU nije ničim nešto plaho ispred nas, pogotovo u smislu šupanluka na vlasti.

Sestra živi i radi u Austriji već odavno, ali je ona tamo još od studija i početka karijere, i njoj je super nema tu šta.

A iskren da budem, koliko god to banalno i glupo zvučalo, jedan od razloga su i Euro norme za auta. Pošto sam zadrt, i volim SUS motore, nikako mi se ne sviđa ovo što nas čeka u Europi.

Plus na to sve još, imam otvorena vrata na Novom Zelandu, posao u struci, Straight to Residence Visa, tako da samo me čekaju da kažem eto me.
Za SAD malo teže, tu imam očevog vjenčanog kuma i njegovu ženu, i isto tako posao, ali je viza bez da te izvuku na onoj lutriji, čista lutrija. Teško da je možeš dobiti, da si najbolji stručnjak u svojoj oblasti, a ne mediokritet kao ja.


Firma se bavi mainly veleprodajom elektromaterijala, sve što ima veze sa "strujom", od mjerne, sklopne, sigurnosne tehnike, kablova, rasvjete, itd. kako za industrijsku upotrebu, tako i za komercijalnu. Imamo dosta i instalaterskih poslova u posljednje vrijeme, bilo je i izvoza iako ništa ne proizvodimo, i par revizija nekih projekata, ništa posebno.

Mala smo mi firma, al' nije to bitno, borimo se, uzimamo dosta tendera, da sad ne nabrajam sve dužnike, ali stvarno ih ima.
S nekim firmama sam davno raskrstio čim sam izvukao svoje pare, ali i dalje ima takvih, džaba sve...
Poražavajuće je što sam mnoge državne "firme" morao tužiti, a mnogim velikim privatnim firmama od uglednih biznismena morao prijetiti tužbom da bih naplatio bukvalno tričave novce. Valjda me kroz godine sve to umorilo, a bilo je stvarno finih poslova, čije plodove i dan danas vidim, u svom gradu pogotovo. Volim u društvu često reći, ne bi sjala ovako jako Zenica da me nije :lol: , šalim se naravno.

Pored toga moram još navesti da me zdravstvo opasno izbacuje iz takta, valjda jer sam se nahodao vodajući mater na 14 operacija, pa znam sve uzduž i poprijeko. To je takav hamelj da je to strašno, i najmrže mi je kad plaćam doprinose za ZZO, to mi je baš ono fuj. Zbog tog zdravstva više i naginjem na NZ vs USA.
Infrastruktura manje više, napravit će se valjda nekad, ja ionako volim puno da putujem, ali van BiH, tako da sam više oguglo i na manjak autocesta, i na rupe i pičke materine. :mrgreen:
Znas kako kazu - pazi sta zelis, jer mozda ti se i ostvari.
I ja sam otprilike bio istog razmisljanja kad sam odlazio, a onda kasnije skontas da svi ti problemi koji te nerviraju ovdje - nervirat ce te i tamo, samo na drugaciji nacin. Nasi ljudi vani rijetko kad prate lokalne medije, svi su na Klixu i dalje, pa onda steknu dojam da u toj zemlji nema slicnih problema.

Naravno, ne mozes porediti BIH i bilo koju zemlju "1. svijeta", ali ti ovdje imas vec izgradjen zivot - tamo kreces ispod nule.

Sto se tice tih destinacija, navodis NZ kao destinaciju, jesil ikada bio tamo?
Ako si u mogucnosti, otidji tamo i provedi mjesec dana, po mogucnosti idi na posao tamo, pa da cujemo utiske.

Btw. ova rasprava na zadnjoj strani je vise - za "onu drugu temu na forumu" ipak...
izvrsni direktor
Posts: 9321
Joined: 20/12/2018 16:11

#5908 Re: Viza za Njemacku

Post by izvrsni direktor »

Ozimician wrote: 17/01/2023 13:45
EFD22 wrote: 16/01/2023 23:10
Spoiler
Show
Jašta je :mrgreen:

Ma vidi, nije to toliko crno kao što se na prvu čini. Ne kasnim sa plaćanjima ni državi ni bankama a ni radnicima, ali isto tako su mi bitna plaćanja prema dobavljačima koja su u zadnje vrijeme počela da trpe na način da kasnim s nekim stvarima s kojima nikad nisam kasnio. Jer imam zarobljene pare kod nekih drugih. Nisam takav, i to me jebe eto.



Pa realno, osim infrastrukture i standarda, pokazalo se u posljednje vrijeme da EU nije ničim nešto plaho ispred nas, pogotovo u smislu šupanluka na vlasti.

Sestra živi i radi u Austriji već odavno, ali je ona tamo još od studija i početka karijere, i njoj je super nema tu šta.

A iskren da budem, koliko god to banalno i glupo zvučalo, jedan od razloga su i Euro norme za auta. Pošto sam zadrt, i volim SUS motore, nikako mi se ne sviđa ovo što nas čeka u Europi.

Plus na to sve još, imam otvorena vrata na Novom Zelandu, posao u struci, Straight to Residence Visa, tako da samo me čekaju da kažem eto me.
Za SAD malo teže, tu imam očevog vjenčanog kuma i njegovu ženu, i isto tako posao, ali je viza bez da te izvuku na onoj lutriji, čista lutrija. Teško da je možeš dobiti, da si najbolji stručnjak u svojoj oblasti, a ne mediokritet kao ja.


Firma se bavi mainly veleprodajom elektromaterijala, sve što ima veze sa "strujom", od mjerne, sklopne, sigurnosne tehnike, kablova, rasvjete, itd. kako za industrijsku upotrebu, tako i za komercijalnu. Imamo dosta i instalaterskih poslova u posljednje vrijeme, bilo je i izvoza iako ništa ne proizvodimo, i par revizija nekih projekata, ništa posebno.

Mala smo mi firma, al' nije to bitno, borimo se, uzimamo dosta tendera, da sad ne nabrajam sve dužnike, ali stvarno ih ima.
S nekim firmama sam davno raskrstio čim sam izvukao svoje pare, ali i dalje ima takvih, džaba sve...
Poražavajuće je što sam mnoge državne "firme" morao tužiti, a mnogim velikim privatnim firmama od uglednih biznismena morao prijetiti tužbom da bih naplatio bukvalno tričave novce. Valjda me kroz godine sve to umorilo, a bilo je stvarno finih poslova, čije plodove i dan danas vidim, u svom gradu pogotovo. Volim u društvu često reći, ne bi sjala ovako jako Zenica da me nije :lol: , šalim se naravno.

Pored toga moram još navesti da me zdravstvo opasno izbacuje iz takta, valjda jer sam se nahodao vodajući mater na 14 operacija, pa znam sve uzduž i poprijeko. To je takav hamelj da je to strašno, i najmrže mi je kad plaćam doprinose za ZZO, to mi je baš ono fuj. Zbog tog zdravstva više i naginjem na NZ vs USA.
Infrastruktura manje više, napravit će se valjda nekad, ja ionako volim puno da putujem, ali van BiH, tako da sam više oguglo i na manjak autocesta, i na rupe i pičke materine. :mrgreen:
Znas kako kazu - pazi sta zelis, jer mozda ti se i ostvari.
I ja sam otprilike bio istog razmisljanja kad sam odlazio, a onda kasnije skontas da svi ti problemi koji te nerviraju ovdje - nervirat ce te i tamo, samo na drugaciji nacin. Nasi ljudi vani rijetko kad prate lokalne medije, svi su na Klixu i dalje, pa onda steknu dojam da u toj zemlji nema slicnih problema.

Naravno, ne mozes porediti BIH i bilo koju zemlju "1. svijeta", ali ti ovdje imas vec izgradjen zivot - tamo kreces ispod nule.

Sto se tice tih destinacija, navodis NZ kao destinaciju, jesil ikada bio tamo?
Ako si u mogucnosti, otidji tamo i provedi mjesec dana, po mogucnosti idi na posao tamo, pa da cujemo utiske.

Btw. ova rasprava na zadnjoj strani je vise - za "onu drugu temu na forumu" ipak...
Ti si otisao u inostranstvo i vratio se? Nakon koliko vremena si shvatio da nije tp to i da si odlucio se vratit?
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#5909 Re: Viza za Njemacku

Post by Ozimician »

izvrsni direktor wrote: 17/01/2023 13:49
Ozimician wrote: 17/01/2023 13:45

Znas kako kazu - pazi sta zelis, jer mozda ti se i ostvari.
I ja sam otprilike bio istog razmisljanja kad sam odlazio, a onda kasnije skontas da svi ti problemi koji te nerviraju ovdje - nervirat ce te i tamo, samo na drugaciji nacin. Nasi ljudi vani rijetko kad prate lokalne medije, svi su na Klixu i dalje, pa onda steknu dojam da u toj zemlji nema slicnih problema.

Naravno, ne mozes porediti BIH i bilo koju zemlju "1. svijeta", ali ti ovdje imas vec izgradjen zivot - tamo kreces ispod nule.

Sto se tice tih destinacija, navodis NZ kao destinaciju, jesil ikada bio tamo?
Ako si u mogucnosti, otidji tamo i provedi mjesec dana, po mogucnosti idi na posao tamo, pa da cujemo utiske.

Btw. ova rasprava na zadnjoj strani je vise - za "onu drugu temu na forumu" ipak...
Ti si otisao u inostranstvo i vratio se? Nakon koliko vremena si shvatio da nije tp to i da si odlucio se vratit?
Pricao sam vec o tome na drugoj temi, oficijelno sam jos uvijek u Njemackoj, tamo provodim ca. 7 mjeseci godisnje, 5 mjeseci sam u BiH (i drugdje) - remote work. Ja sam svakako u DE jos uvijek zbog novca i zelim da napunim 5 god. boravka.

Nakon koliko sam shvatio, pa nekih 2 god. mi je trebalo da shvatim, a na pad pocetne euforije je uticalo i pocetak citanja njemackih medija i pracenje "lokalnih" problema.
Htio sam samo reci, ako neko ide sa izgradjenog zivota i dobre ekonomske pozicije u nepoznato da krene od nule, da treba dobro razmisliti o svojoj odluci.
Korona nas je naucila da nista nije vjecno, tj. da se u svakoj drzavi stvari mogu preokrenuti preko noci. - uzmi samo druzinu trajanja lockdowna u Australiji i NZ - bukvalno da poludis. Itd.

Naravno, za onog ko nema sta da izgubit ili tek pocinje profesionalni zivot - odlazak vani je svakako jako dobra opcija.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#5910 Re: Viza za Njemacku

Post by n+1 »

Samo čekam kad će te opet neko upitati, pa da ponoviš 73. put. :D
User avatar
sefket_ramadani
Posts: 458
Joined: 07/03/2018 18:22

#5911 Re: Viza za Njemacku

Post by sefket_ramadani »

jel se iko zavalio u kredit kod ovih pepica, valja li ovo ista

vidim satrase ih marketingom, 10 godina staro, 180 na satu, trideset hiljada eura.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31534
Joined: 16/04/2011 18:46

#5912 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

Auta su sa top opremom .... i sigurno su dobra i bolja od mnogih drugih kao npr DM automobile.

Ali da li vrijedi .... moje misljenje je da ne vrijedi.
Jbt golf 7 2017 , 23000 eur.
Passat 2015 22000 eur.

Kupice oni koji ne mogu mozda nigdje drugo zbog vize i slicnih stvari
User avatar
sefket_ramadani
Posts: 458
Joined: 07/03/2018 18:22

#5913 Re: Viza za Njemacku

Post by sefket_ramadani »

skafiskafsnjak wrote: 22/01/2023 11:11 Auta su sa top opremom .... i sigurno su dobra i bolja od mnogih drugih kao npr DM automobile.

Ali da li vrijedi .... moje misljenje je da ne vrijedi.
Jbt golf 7 2017 , 23000 eur.
Passat 2015 22000 eur.

Kupice oni koji ne mogu mozda nigdje drugo zbog vize i slicnih stvari
Jesi li isao u dm pa tvrdis da su bolja ili?
Ima li koja autokuca u hessenu da se moze uzet auto bez obzira na trajanje vize i paragrafe
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31534
Joined: 16/04/2011 18:46

#5914 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

sefket_ramadani wrote: 22/01/2023 11:46
skafiskafsnjak wrote: 22/01/2023 11:11 Auta su sa top opremom .... i sigurno su dobra i bolja od mnogih drugih kao npr DM automobile.

Ali da li vrijedi .... moje misljenje je da ne vrijedi.
Jbt golf 7 2017 , 23000 eur.
Passat 2015 22000 eur.

Kupice oni koji ne mogu mozda nigdje drugo zbog vize i slicnih stvari
Jesi li isao u dm pa tvrdis da su bolja ili?
Ima li koja autokuca u hessenu da se moze uzet auto bez obzira na trajanje vize i paragrafe
znam da Pepic prodaje auta sa top opremom. Ide na tu logiku da oprema prodaje auto. Ali moje misljenje je da su bez obzira preskupi... kao sto sam naveo , 23k za Gf 7 2017 je previse .... ali eto ljudi kupuju , svako malo vidim objavu kako je kupio neko.

Kolega je u DM kupio auto i imao je neki problem , nisu mu priznali kao garanciju, ne sjecam se sta je bilo.

Za Hessen ne znam ....
User avatar
W0rM
Posts: 2347
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#5915 Re: Viza za Njemacku

Post by W0rM »

Pitanje, kad supurg/a dodje u Njemacku, preko vize za spajanje porodice, kad i sta je u mogucnosti raditi, da li je i ako nije kako ga/je zdravstveno osigurati?
LP
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31534
Joined: 16/04/2011 18:46

#5916 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

W0rM wrote: 22/01/2023 20:01 Pitanje, kad supurg/a dodje u Njemacku, preko vize za spajanje porodice, kad i sta je u mogucnosti raditi, da li je i ako nije kako ga/je zdravstveno osigurati?
LP
Osigurana je preko onog ko ima vizu tj onaj s kim ide spajanje.
A moze raditi kako hoce, uopste nije ogranicena kao onaj sto je dosao prvi.
Znaci moze raditi Teilzeit, ne treba Zustimmung i slicne stvari.
User avatar
W0rM
Posts: 2347
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#5917 Re: Viza za Njemacku

Post by W0rM »

skafiskafsnjak wrote: 22/01/2023 20:08
W0rM wrote: 22/01/2023 20:01 Pitanje, kad supurg/a dodje u Njemacku, preko vize za spajanje porodice, kad i sta je u mogucnosti raditi, da li je i ako nije kako ga/je zdravstveno osigurati?
LP
Osigurana je preko onog ko ima vizu tj onaj s kim ide spajanje.
A moze raditi kako hoce, uopste nije ogranicena kao onaj sto je dosao prvi.
Znaci moze raditi Teilzeit, ne treba Zustimmung i slicne stvari.
normala, posto iskreno nisam imao vremena i kad, kako ide procedura za izbor kucnog doktora ili kako se vec kaze. Btw. hvala na brzom odgovoru.
+1 rep.
Olivander
Posts: 55
Joined: 13/08/2012 00:58

#5918 Re: Viza za Njemacku

Post by Olivander »

W0rM wrote: 23/01/2023 12:31
skafiskafsnjak wrote: 22/01/2023 20:08

Osigurana je preko onog ko ima vizu tj onaj s kim ide spajanje.
A moze raditi kako hoce, uopste nije ogranicena kao onaj sto je dosao prvi.
Znaci moze raditi Teilzeit, ne treba Zustimmung i slicne stvari.
normala, posto iskreno nisam imao vremena i kad, kako ide procedura za izbor kucnog doktora ili kako se vec kaze. Btw. hvala na brzom odgovoru.
+1 rep.
Nadjes kucnog doktora u blizini, ima ih na sve strane, a onda mozes ili telefonski ili licno otici i pitati da li primaju nove pacijente. Ako primaju onda ces eto biti kod njih, ako ne onda ides i trazis drugog dok ne nadjes nekog.
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#5919 Re: Viza za Njemacku

Post by ranger »

malo zaguglajte postoje stranice gdje se pisu utisci s doktorima npr.jameda.de
da se ne zajebete ko mi sa pedijatricom...
User avatar
forumskivojnik
Posts: 592
Joined: 03/10/2014 14:13

#5920 Re: Viza za Njemacku

Post by forumskivojnik »

ranger wrote: 23/01/2023 14:22 malo zaguglajte postoje stranice gdje se pisu utisci s doktorima npr.jameda.de
da se ne zajebete ko mi sa pedijatricom...

Mozes zamijeniti i pedijatricu i kucnog ljekara u svakom trenutku drugim po tvom izboru bez ikakvog objasnjenja.
Svu dokumentaciju koju ljekar ima o tebi/djetetu mora ti iskopirati i dati licno u ruke da predas tom novom ljekaru.
A ni jameda.de a ni google ti nisu bas toliko mjerodavni isto kao i komentari, ovdje na forumu, odredjenih forumasa.
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#5921 Re: Viza za Njemacku

Post by ranger »

forumskivojnik wrote: 23/01/2023 15:26
ranger wrote: 23/01/2023 14:22 malo zaguglajte postoje stranice gdje se pisu utisci s doktorima npr.jameda.de
da se ne zajebete ko mi sa pedijatricom...

Mozes zamijeniti i pedijatricu i kucnog ljekara u svakom trenutku drugim po tvom izboru bez ikakvog objasnjenja.
Svu dokumentaciju koju ljekar ima o tebi/djetetu mora ti iskopirati i dati licno u ruke da predas tom novom ljekaru.
A ni jameda.de a ni google ti nisu bas toliko mjerodavni isto kao i komentari, ovdje na forumu, odredjenih forumasa.
tako je nisu mjerodavni, ko ni tvoj a ni moj... ali pametnom mogu biti "isaret"
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#5922 Re: Viza za Njemacku

Post by zippoo87 »

Ima li iko ovdje na temi da je izvucen na ovoj lutriji unazad 6+ mjeseci ?
User avatar
W0rM
Posts: 2347
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#5923 Re: Viza za Njemacku

Post by W0rM »

zippoo87 wrote: 23/01/2023 21:54 Ima li iko ovdje na temi da je izvucen na ovoj lutriji unazad 6+ mjeseci ?
taj sam... izvucen prije 10 mjeseci.
ibizza
Posts: 4577
Joined: 05/06/2008 00:46

#5924 Re: Viza za Njemacku

Post by ibizza »

zippoo87 wrote: 23/01/2023 21:54 Ima li iko ovdje na temi da je izvucen na ovoj lutriji unazad 6+ mjeseci ?
ma rijetkost...cekati ovaj novi zakon, kada se podupla broj termina, imat cemo duplo vecu sansu da budemo izvuceni :D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31534
Joined: 16/04/2011 18:46

#5925 Re: Viza za Njemacku

Post by skafiskafsnjak »

ibizza wrote: 24/01/2023 20:13
zippoo87 wrote: 23/01/2023 21:54 Ima li iko ovdje na temi da je izvucen na ovoj lutriji unazad 6+ mjeseci ?
ma rijetkost...cekati ovaj novi zakon, kada se podupla broj termina, imat cemo duplo vecu sansu da budemo izvuceni :D
Tada treba pitati, jel konu zadnja 3 mjeseca izvucen :D
Post Reply