AMERIKA

Post Reply
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45196
Joined: 29/12/2005 01:20

#5401 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

lavi wrote: 13/01/2023 00:53
jeza u ledja wrote: 12/01/2023 22:37

Kao na primjer?
jeza u ledja wrote: 13/01/2023 00:33

Nisam ti ja “pal”. :)

Sta si jos nasao na guglu? :D
Govorimo o licnom naoruzanju ne o topovima, unikatima, mehanicarina u Konstantinopolju, i slicno.

Cuj 15 cijevi. :lol:

Mozemo i duboko u 1800-e, jer ni u Gradjanskom ratu u 1860-im nije bilo ovakvog oruzja.


Naravno sve ovo zajedno - da ne govorimo o civilnoj upotrebi.
Sorry bud.
Ko je pričao o civilnoj upotrebi? Pričamo o oružju sa kojim možeš da skineš desetine ljudi u nekoliko sekundi, šta je problem?

To što su informacije sa Googlea (iako imaju validne izvore) ne demantira moju izjavu.

Govorimo o oružju sa kojim je čovjek mogao da pokosi desetine ljudi u nekoliko sekundi, a ja sam par takvih vrsta oružja iznio, ti si ih čini mi se odbio sa izgovorom da su sa gugla, lol.
“Sorry bud”, “no worries pal”. :lol:

Kao sto rekoh, ne govorimo o topovima. Ne govorimo oz 15-ocijecvnim cudima teskim nekoliko tona. Ne govorimo o kojekakvim izumima koji nikad nisu dozivjeli masovnu upotrebu.
Govorimo o licnom, lakom naoruzanju.

A nijedno od ovih oruzja svakako nije moglo pokositi desetine ljudi u nekoliko sekundi.
liyf
Posts: 1216
Joined: 08/06/2021 22:55
Location: Foča

#5402 Re: AMERIKA

Post by liyf »

jeza u ledja wrote: 13/01/2023 02:12
lavi wrote: 13/01/2023 00:53

Sorry bud.
Ko je pričao o civilnoj upotrebi? Pričamo o oružju sa kojim možeš da skineš desetine ljudi u nekoliko sekundi, šta je problem?

To što su informacije sa Googlea (iako imaju validne izvore) ne demantira moju izjavu.

Govorimo o oružju sa kojim je čovjek mogao da pokosi desetine ljudi u nekoliko sekundi, a ja sam par takvih vrsta oružja iznio, ti si ih čini mi se odbio sa izgovorom da su sa gugla, lol.
“Sorry bud”, “no worries pal”. :lol:

Kao sto rekoh, ne govorimo o topovima. Ne govorimo oz 15-ocijecvnim cudima teskim nekoliko tona. Ne govorimo o kojekakvim izumima koji nikad nisu dozivjeli masovnu upotrebu.
Govorimo o licnom, lakom naoruzanju.

A nijedno od ovih oruzja svakako nije moglo pokositi desetine ljudi u nekoliko sekundi.
That's not what you said ali okej. Uživaj.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45196
Joined: 29/12/2005 01:20

#5403 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

lavi wrote: 13/01/2023 02:15
jeza u ledja wrote: 13/01/2023 02:12

“Sorry bud”, “no worries pal”. :lol:

Kao sto rekoh, ne govorimo o topovima. Ne govorimo oz 15-ocijecvnim cudima teskim nekoliko tona. Ne govorimo o kojekakvim izumima koji nikad nisu dozivjeli masovnu upotrebu.
Govorimo o licnom, lakom naoruzanju.

A nijedno od ovih oruzja svakako nije moglo pokositi desetine ljudi u nekoliko sekundi.
That's not what you said ali okej. Uživaj.
jeza u ledja wrote: 12/01/2023 17:00 Nije bilo oruzja kojim mozes pokosit desetine ljudi u par sekundi.
Znam sta sam rekao.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55614
Joined: 15/12/2008 16:53

#5404 Re: AMERIKA

Post by ultima_palabra »

Osmi Socrates wrote: 12/01/2023 19:52 Al' mu ova glupost nije trebala.
Ma nebitno je ovo totalno, prdez u kadi, dim na vodi :skoljka:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18217
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#5405 Re: AMERIKA

Post by GandalfSivi »

ultima_palabra wrote: 13/01/2023 02:40
Osmi Socrates wrote: 12/01/2023 19:52 Al' mu ova glupost nije trebala.
Ma nebitno je ovo totalno, prdez u kadi, dim na vodi :skoljka:
Objavljeno u dobrom trenutku, izbora ni na mapi :D
liyf
Posts: 1216
Joined: 08/06/2021 22:55
Location: Foča

#5406 Re: AMERIKA

Post by liyf »

jeza u ledja wrote: 13/01/2023 02:22
lavi wrote: 13/01/2023 02:15 That's not what you said ali okej. Uživaj.
jeza u ledja wrote: 12/01/2023 17:00 Nije bilo oruzja kojim mozes pokosit desetine ljudi u par sekundi.
Znam sta sam rekao.
Govorimo o licnom, lakom naoruzanju.
Nije bilo oruzja kojim mozes pokosit desetine ljudi u par sekundi.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45196
Joined: 29/12/2005 01:20

#5407 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

lavi wrote: 13/01/2023 03:06
jeza u ledja wrote: 13/01/2023 02:22



Znam sta sam rekao.
Govorimo o licnom, lakom naoruzanju.
Nije bilo oruzja kojim mozes pokosit desetine ljudi u par sekundi.
Drago mi je da si napokon shvatio. :thumbup:

Sad vidis da je onaj tvoj komentar o 232 godine zesca glupost.
liyf
Posts: 1216
Joined: 08/06/2021 22:55
Location: Foča

#5408 Re: AMERIKA

Post by liyf »

jeza u ledja wrote: 13/01/2023 03:48
lavi wrote: 13/01/2023 03:06

Govorimo o licnom, lakom naoruzanju.
Nije bilo oruzja kojim mozes pokosit desetine ljudi u par sekundi.
Drago mi je da si napokon shvatio. :thumbup:

Sad vidis da je onaj tvoj komentar o 232 godine zesca glupost.
ma jok, za one što vide a ne čuju, čuju a ne vide.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45196
Joined: 29/12/2005 01:20

#5409 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

lavi wrote: 13/01/2023 03:49
jeza u ledja wrote: 13/01/2023 03:48

Drago mi je da si napokon shvatio. :thumbup:

Sad vidis da je onaj tvoj komentar o 232 godine zesca glupost.
ma jok, za one što vide a ne čuju, čuju a ne vide.
Ma da da....

Ameri nisu zglave imali 232 godine prava na nosanje oruzja kojim mogu u nekoliko sekundi pobiti desetine ljudi. A ti nastavi da filozofiras. :thumbup:
liyf
Posts: 1216
Joined: 08/06/2021 22:55
Location: Foča

#5410 Re: AMERIKA

Post by liyf »

jeza u ledja wrote: 13/01/2023 03:52
lavi wrote: 13/01/2023 03:49 ma jok, za one što vide a ne čuju, čuju a ne vide.
Ma da da....

Ameri nisu zglave imali 232 godine prava na nosanje oruzja kojim mogu u nekoliko sekundi pobiti desetine ljudi. A ti nastavi da filozofiras. :thumbup:
vide a ne čuju.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18217
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#5411 Re: AMERIKA

Post by GandalfSivi »

jeza u ledja wrote: 13/01/2023 03:52
lavi wrote: 13/01/2023 03:49 ma jok, za one što vide a ne čuju, čuju a ne vide.
Ma da da....

Ameri nisu zglave imali 232 godine prava na nosanje oruzja kojim mogu u nekoliko sekundi pobiti desetine ljudi. A ti nastavi da filozofiras. :thumbup:
Mojne ga citirati svega ti. Generalno blokiram likove sa malim cunama kojima trebaju velike puske…
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#5412 Re: AMERIKA

Post by HarTar »

Američka demoNkratija....

User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#5413 Re: AMERIKA

Post by konoplja »

Maxxtro wrote: 12/01/2023 13:26 Ne znam sta bih ti rekao osim da sa takvom logikom apsolutno nikakav progres ne bi ostvarili kao civilizacija i vjerovatno bi jos udarali jedni druge toljagama po glavi. Tipicna reakcionarna mantra da se tako radilo oduvijek kod nas pa tako mora i ostati. Siguran sam da je bilo apologeta koji govorili "Ako su ljudi stotinu godina imali robove onda im ih ne oduzimaj - dodatno stvaras veci problem i vece razlicitosti medju ljudima". Ponekad se progres mora progurati pa makar se dio populacije morao vuci po podu dok vristi i mlatara.
Lazna ekvivalencija?
Cijeli argument je pretjerana simplifikacija problema, a i pojedinacni slucajevi su toliko razliciti da nema smisla povlaciti paralelu. Zapravo, robovlasnistvno i vlasnistvo oruzija su sustinski razliciti. Pored ociglednog da je jedno posjedovanje zivog bica, a drugo predmeta,
posjedovanjem roba ja sam direktno umjesan i utjecem na njegov zivot u svakom trenutku. U toj vezi ne postoji trenutak kad moje vlasnistvo nad tom osobom ne dolazi u konflikt sa negativnim pravima te osobe.
Na drugu stranu, moguce je da posjedujem cijelu kucu punu oruzija koje nikada nece direktno utjecati na zivot drugog covjeka i njihova prava.
liyf
Posts: 1216
Joined: 08/06/2021 22:55
Location: Foča

#5414 Re: AMERIKA

Post by liyf »

HarTar wrote: 13/01/2023 15:40 Američka demoNkratija....

Tražili ste gledajte.

Taseri nisu 100% non-lethal oružje, ima situacija gdje ubije čovjeka od elektrošoka, a pogotovo kad je neko napunjen drogom. Droga, adrenalin i onda taser i logično da se nećeš dobro provesti. Tražili su da se policija defunduje, abolishuje, da nemaju oružje, pa evo neka gledaju. Po zakonu medicinski timovi moraju izaći na teren kada se iskoristi elektrošoker, da se provjere vitalni parametri a i da se ubodi do elektrošokera saniraju, jer ulaze u tijelo i prave male rupice.


Mala je vjerovatnoća da će neko umrijeti kada ga pogodiš ovime, ali postoji šansa i zato se elektrošokeri ne klasificiraju kao 100% non-lethal oružje.
liyf
Posts: 1216
Joined: 08/06/2021 22:55
Location: Foča

#5415 Re: AMERIKA

Post by liyf »

lavi wrote: 13/01/2023 18:43
HarTar wrote: 13/01/2023 15:40 Američka demoNkratija....

Tražili ste gledajte.

Taseri nisu 100% non-lethal oružje, ima situacija gdje ubije čovjeka od elektrošoka, a pogotovo kad je neko napunjen drogom. Droga, adrenalin i onda taser i logično da se nećeš dobro provesti. Tražili su da se policija defunduje, abolishuje, da nemaju oružje, pa evo neka gledaju. Po zakonu medicinski timovi moraju izaći na teren kada se iskoristi elektrošoker, da se provjere vitalni parametri a i da se ubodi do elektrošokera saniraju, jer ulaze u tijelo i prave male rupice.


Mala je vjerovatnoća da će neko umrijeti kada ga pogodiš ovime, ali postoji šansa i zato se elektrošokeri ne klasificiraju kao 100% non-lethal oružje.
koliko sam ja shvatio, udario je u neko vozilo i nakon toga pokušao da ukrade vozilo nekom vozaču Ubera. Policajac je uradio ispravnu stvar, rekao mu da sjedne, da se smiri, u videu se vidi da je policajac promijenio ton čim je ovaj počeo da se ponaša kao budala. Očigledno je da je imao neku vrstu alkohola/narkotika u organizmu, policajac nije znao ima li oružje, a bio je sam. Ovaj je počeo trčati na ulicu i kao takav jedino što policajac može uraditi je elektrošokirati ga da se smiri. Elektrošok se tako i koristi, dok se ne stave lisice i situacija stavi pod kontrolu.

Ne ide mi u glavu kako neko može braniti ovog lika sada i biti protiv policije. Slična situacija kao kada je policajac ubio djevojku koja je trčala sa nožem prema drugoj crnkinji. Svašta.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45196
Joined: 29/12/2005 01:20

#5416 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

GandalfSivi wrote: 13/01/2023 04:00
jeza u ledja wrote: 13/01/2023 03:52

Ma da da....

Ameri nisu zglave imali 232 godine prava na nosanje oruzja kojim mogu u nekoliko sekundi pobiti desetine ljudi. A ti nastavi da filozofiras. :thumbup:
Mojne ga citirati svega ti. Generalno blokiram likove sa malim cunama kojima trebaju velike puske…
Srednjoskolac kojem je fokus na forumu uglavnom na temama o Islamu.
Bio je ovakvih par slicnih vec nekoliko ovdje. Tacno imas pattern.

Nekad su ovakvi bili izrazito anti-americki orjentirani. Sad dosao neki novi vakat.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45196
Joined: 29/12/2005 01:20

#5417 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

konoplja wrote: 13/01/2023 16:26
Maxxtro wrote: 12/01/2023 13:26 Ne znam sta bih ti rekao osim da sa takvom logikom apsolutno nikakav progres ne bi ostvarili kao civilizacija i vjerovatno bi jos udarali jedni druge toljagama po glavi. Tipicna reakcionarna mantra da se tako radilo oduvijek kod nas pa tako mora i ostati. Siguran sam da je bilo apologeta koji govorili "Ako su ljudi stotinu godina imali robove onda im ih ne oduzimaj - dodatno stvaras veci problem i vece razlicitosti medju ljudima". Ponekad se progres mora progurati pa makar se dio populacije morao vuci po podu dok vristi i mlatara.
Lazna ekvivalencija?
Cijeli argument je pretjerana simplifikacija problema, a i pojedinacni slucajevi su toliko razliciti da nema smisla povlaciti paralelu. Zapravo, robovlasnistvno i vlasnistvo oruzija su sustinski razliciti. Pored ociglednog da je jedno posjedovanje zivog bica, a drugo predmeta,
posjedovanjem roba ja sam direktno umjesan i utjecem na njegov zivot u svakom trenutku. U toj vezi ne postoji trenutak kad moje vlasnistvo nad tom osobom ne dolazi u konflikt sa negativnim pravima te osobe.
Na drugu stranu, moguce je da posjedujem cijelu kucu punu oruzija koje nikada nece direktno utjecati na zivot drugog covjeka i njihova prava.
Ne poredi robovlasnistvo i posjedovanje oruzja, vec koristi primjer da bi pokazao besmislenost argumenta da se nesto tako radilo oduvijek, pa tako treba i u buducnosti. Mozes bilo sta ubaciti u to, od prava zena na glasanje do prava radnika da se udruzuju.
Amerika ne bila ovo sto je sad da se konstantno nije mijenjala. U tome je cijela poenta. Bill of Rights i Konsitucionalni Ustav se istovremeno postuju doslovno ali su i rastezljivi ko zvaka.

Argument da se nesto ne smije mijenjati je jednostavno supalj. Svijet se mijenja, tehnologija se mijenja, okolne zemlje se mijenjaju, ekonomije se mijenjaju, zdravstvo, ekologija, resursi…. pa je sasvim logicno da to za sobom povlaci konstantne reinterpretacije ustava i regulacija.
liyf
Posts: 1216
Joined: 08/06/2021 22:55
Location: Foča

#5418 Re: AMERIKA

Post by liyf »

jeza u ledja wrote: 13/01/2023 20:28
GandalfSivi wrote: 13/01/2023 04:00

Mojne ga citirati svega ti. Generalno blokiram likove sa malim cunama kojima trebaju velike puske…
Srednjoskolac kojem je fokus na forumu uglavnom na temama o Islamu.
Bio je ovakvih par slicnih vec nekoliko ovdje. Tacno imas pattern.

Nekad su ovakvi bili izrazito anti-americki orjentirani. Sad dosao neki novi vakat.
Svašta. Može li i psihoanaliza, molim te?

Ne vidim izrazito veliku poentu da se ulazi u dubinu o karakteru i ponašanju forumaša van teme o kojoj se trenutno govori. Kakve veze sa tobom ima to što ja podržavam 2A ili što sam izrazito fokusiran na Islam, ima li ikakvog efekta na tebe - nema, trošiš vrijeme predstavljajući nekoga lošom osobom jer ima drugačije standarde od tebe i jer živi drugačijim stilom života od tebe.

Nema samo pattern za ove "poput mene", ima pattern i za slične tebi, kako vidim. Ljudi u kasnim tridesetim, nekada čak i srednjim pedesetim sa 41355 postova prepiruju se je li jedan crnac dobar a drugi bijelac nije, i onda ja ispadam neka mrlja jer imam drugačije stavove od njih, lol.
Evo ti naprimjer, halo, na forumu si od 2005. godine, duže si aktivan na forumu nego što sam ja aktivan u postojanju, a i dalje smatraš da imaš neki legitimitet ili autoritet, ponosiš se time.

Umjesto da se fokusiraš na relevantnu temu, ti odradiš cijeli background check neke osobe kako bi dobio neku "moralnu" ili akademsku prednost nad osobom sa kojom pričaš, argumentum ad hominem.

Spomenuo si da mi je fokus uglavnom na temama o Islamu, a postova vezanih za Islam ima 51, a imam 114 postova, tako da si izostavio naročito velik procentualni dio mojih postova i topica kojima sam naklonjen na forumu, kao što je ovaj i/ili onaj o OSBiH/Policijskim agencijama u Bosni i Hercegovini, dakle, pristrastan si jednoj strani kako bi me predstavio kao i te "slične" meni što ste imali, koji su bili anti-američki "vehabije".

Nisam pro-Amerika, Allah da me sačuva, ali nisam ni protivnik oružja i prava o vlasništvu vatrenog oružja. Preporučio bih ti.

Uživaj u životu. :thumbup: :izet:
liyf
Posts: 1216
Joined: 08/06/2021 22:55
Location: Foča

#5419 Re: AMERIKA

Post by liyf »

jeza u ledja wrote: 13/01/2023 20:38
konoplja wrote: 13/01/2023 16:26

Lazna ekvivalencija?
Cijeli argument je pretjerana simplifikacija problema, a i pojedinacni slucajevi su toliko razliciti da nema smisla povlaciti paralelu. Zapravo, robovlasnistvno i vlasnistvo oruzija su sustinski razliciti. Pored ociglednog da je jedno posjedovanje zivog bica, a drugo predmeta,
posjedovanjem roba ja sam direktno umjesan i utjecem na njegov zivot u svakom trenutku. U toj vezi ne postoji trenutak kad moje vlasnistvo nad tom osobom ne dolazi u konflikt sa negativnim pravima te osobe.
Na drugu stranu, moguce je da posjedujem cijelu kucu punu oruzija koje nikada nece direktno utjecati na zivot drugog covjeka i njihova prava.
Ne poredi robovlasnistvo i posjedovanje oruzja, vec koristi primjer da bi pokazao besmislenost argumenta da se nesto tako radilo oduvijek, pa tako treba i u buducnosti. Mozes bilo sta ubaciti u to, od prava zena na glasanje do prava radnika da se udruzuju.
Amerika ne bila ovo sto je sad da se konstantno nije mijenjala. U tome je cijela poenta. Bill of Rights i Konsitucionalni Ustav se istovremeno postuju doslovno ali su i rastezljivi ko zvaka.

Argument da se nesto ne smije mijenjati je jednostavno supalj. Svijet se mijenja, tehnologija se mijenja, okolne zemlje se mijenjaju, ekonomije se mijenjaju, zdravstvo, ekologija, resursi…. pa je sasvim logicno da to za sobom povlaci konstantne reinterpretacije ustava i regulacija.
Sličan zakon, čak i jednostavniji u nekim aspektima vlasništva imaju i Švicarci, koji čak mogu da posjeduju i automatsko oružje.

Švicarska je država u kojoj osoba koja ima bilo kakvu vrstu zločina u dosijeu ne može biti vlasnik oružja, niti ona koja je imala probleme sa alkoholom ili narkoticima.

2017. godine, u Švicarskoj je 214 ljudi preminulo kao uzrok oružja, a broj ukupnog vatrenog oružja je između 2 miliona i 3 ipo miliona.

Ja nisam rekao da kriminal u Americi nema za razlog oružje, već sam rekao da imaju bolji načini regulacije i prevencije tog kriminala od direktne zabrane oružja. :) :bih:
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#5420 Re: AMERIKA

Post by konoplja »

jeza u ledja wrote: 13/01/2023 20:38
konoplja wrote: 13/01/2023 16:26

Lazna ekvivalencija?
Cijeli argument je pretjerana simplifikacija problema, a i pojedinacni slucajevi su toliko razliciti da nema smisla povlaciti paralelu. Zapravo, robovlasnistvno i vlasnistvo oruzija su sustinski razliciti. Pored ociglednog da je jedno posjedovanje zivog bica, a drugo predmeta,
posjedovanjem roba ja sam direktno umjesan i utjecem na njegov zivot u svakom trenutku. U toj vezi ne postoji trenutak kad moje vlasnistvo nad tom osobom ne dolazi u konflikt sa negativnim pravima te osobe.
Na drugu stranu, moguce je da posjedujem cijelu kucu punu oruzija koje nikada nece direktno utjecati na zivot drugog covjeka i njihova prava.
Ne poredi robovlasnistvo i posjedovanje oruzja, vec koristi primjer da bi pokazao besmislenost argumenta da se nesto tako radilo oduvijek, pa tako treba i u buducnosti. Mozes bilo sta ubaciti u to, od prava zena na glasanje do prava radnika da se udruzuju.
Amerika ne bila ovo sto je sad da se konstantno nije mijenjala. U tome je cijela poenta. Bill of Rights i Konsitucionalni Ustav se istovremeno postuju doslovno ali su i rastezljivi ko zvaka.

Argument da se nesto ne smije mijenjati je jednostavno supalj. Svijet se mijenja, tehnologija se mijenja, okolne zemlje se mijenjaju, ekonomije se mijenjaju, zdravstvo, ekologija, resursi…. pa je sasvim logicno da to za sobom povlaci konstantne reinterpretacije ustava i regulacija.
Naravno covjece...
Jasno je da je los arugment samo navesti da se tako radilo oduvjek kao sto je to ucinio lavi. Ali to nije izgovor da se koristi lazna ekvivalencija kako bi se demonstriralo da je argument supalj.
Sve sto on govori u ovom slucaju je sljedece: "prije smo stvar x radili ovako, a sada radimo onako i bolje je. Zato treba promjenimo kako radimo stvar y i bit ce bolje."

Pokazano je zasto se izmedju x i y ne moze povuci paralela, a suptilno pozivanje da ce biti bolje je takoder supalj argument.
Samo zato sto je nesto novo, ne znaci da je nuzno bolje. Sto je u sustini inverse argumenta koji lavi koristi.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45196
Joined: 29/12/2005 01:20

#5421 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

Slazem se sa svim, samo sto ne mislim da je ovaj Maxtro
pravio ekvivalenciju izmedju robovlasnistva i posjedovanja oruzja (mada doduse i tu ima historijskih poveznica).
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45196
Joined: 29/12/2005 01:20

#5422 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

lavi wrote: 13/01/2023 21:31
jeza u ledja wrote: 13/01/2023 20:28

Srednjoskolac kojem je fokus na forumu uglavnom na temama o Islamu.
Bio je ovakvih par slicnih vec nekoliko ovdje. Tacno imas pattern.

Nekad su ovakvi bili izrazito anti-americki orjentirani. Sad dosao neki novi vakat.
Svašta. Može li i psihoanaliza, molim te?

Ne vidim izrazito veliku poentu da se ulazi u dubinu o karakteru i ponašanju forumaša van teme o kojoj se trenutno govori. Kakve veze sa tobom ima to što ja podržavam 2A ili što sam izrazito fokusiran na Islam, ima li ikakvog efekta na tebe - nema, trošiš vrijeme predstavljajući nekoga lošom osobom jer ima drugačije standarde od tebe i jer živi drugačijim stilom života od tebe.

Nema samo pattern za ove "poput mene", ima pattern i za slične tebi, kako vidim. Ljudi u kasnim tridesetim, nekada čak i srednjim pedesetim sa 41355 postova prepiruju se je li jedan crnac dobar a drugi bijelac nije, i onda ja ispadam neka mrlja jer imam drugačije stavove od njih, lol.
Evo ti naprimjer, halo, na forumu si od 2005. godine, duže si aktivan na forumu nego što sam ja aktivan u postojanju, a i dalje smatraš da imaš neki legitimitet ili autoritet, ponosiš se time.

Umjesto da se fokusiraš na relevantnu temu, ti odradiš cijeli background check neke osobe kako bi dobio neku "moralnu" ili akademsku prednost nad osobom sa kojom pričaš, argumentum ad hominem.

Spomenuo si da mi je fokus uglavnom na temama o Islamu, a postova vezanih za Islam ima 51, a imam 114 postova, tako da si izostavio naročito velik procentualni dio mojih postova i topica kojima sam naklonjen na forumu, kao što je ovaj i/ili onaj o OSBiH/Policijskim agencijama u Bosni i Hercegovini, dakle, pristrastan si jednoj strani kako bi me predstavio kao i te "slične" meni što ste imali, koji su bili anti-američki "vehabije".

Nisam pro-Amerika, Allah da me sačuva, ali nisam ni protivnik oružja i prava o vlasništvu vatrenog oružja. Preporučio bih ti.

Uživaj u životu. :thumbup: :izet:
Nisam se tebi obracao. Evo ti cokoladica za trud.
liyf
Posts: 1216
Joined: 08/06/2021 22:55
Location: Foča

#5423 Re: AMERIKA

Post by liyf »

jeza u ledja wrote: 13/01/2023 22:34
lavi wrote: 13/01/2023 21:31 Svašta. Može li i psihoanaliza, molim te?

Ne vidim izrazito veliku poentu da se ulazi u dubinu o karakteru i ponašanju forumaša van teme o kojoj se trenutno govori. Kakve veze sa tobom ima to što ja podržavam 2A ili što sam izrazito fokusiran na Islam, ima li ikakvog efekta na tebe - nema, trošiš vrijeme predstavljajući nekoga lošom osobom jer ima drugačije standarde od tebe i jer živi drugačijim stilom života od tebe.

Nema samo pattern za ove "poput mene", ima pattern i za slične tebi, kako vidim. Ljudi u kasnim tridesetim, nekada čak i srednjim pedesetim sa 41355 postova prepiruju se je li jedan crnac dobar a drugi bijelac nije, i onda ja ispadam neka mrlja jer imam drugačije stavove od njih, lol.
Evo ti naprimjer, halo, na forumu si od 2005. godine, duže si aktivan na forumu nego što sam ja aktivan u postojanju, a i dalje smatraš da imaš neki legitimitet ili autoritet, ponosiš se time.

Umjesto da se fokusiraš na relevantnu temu, ti odradiš cijeli background check neke osobe kako bi dobio neku "moralnu" ili akademsku prednost nad osobom sa kojom pričaš, argumentum ad hominem.

Spomenuo si da mi je fokus uglavnom na temama o Islamu, a postova vezanih za Islam ima 51, a imam 114 postova, tako da si izostavio naročito velik procentualni dio mojih postova i topica kojima sam naklonjen na forumu, kao što je ovaj i/ili onaj o OSBiH/Policijskim agencijama u Bosni i Hercegovini, dakle, pristrastan si jednoj strani kako bi me predstavio kao i te "slične" meni što ste imali, koji su bili anti-američki "vehabije".

Nisam pro-Amerika, Allah da me sačuva, ali nisam ni protivnik oružja i prava o vlasništvu vatrenog oružja. Preporučio bih ti.

Uživaj u životu. :thumbup: :izet:
Nisam se tebi obracao. Evo ti cokoladica za trud.
hvala amidža.
User avatar
Truba
Posts: 81614
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5424 Re: AMERIKA

Post by Truba »

https://www.avaz.ba/vijesti/globus/8009 ... i-uzme-dnk

Gledaj macana

krije-li-brajan-vols-dokaze-anin-suprug-ne-dozvoljava-da-se-djeci-uzme-dnk
User avatar
Sanjarko
Posts: 23226
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5425 Re: AMERIKA

Post by Sanjarko »

Zar se ovako moze iskomplikovati slucaj u USA? Znam da imaju jedan od najboljih i cudan sudski/zakonodavni sistem, ali da ovo moze se raditi, nisam znao.
Post Reply