Jadi nas nezaposlenih

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#7351 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by n+1 »

mali_balon wrote: 05/01/2023 15:01 mene dosta raje pita st ai kako i kada kazes cifru svi bi odma onda im kazem kako to sve izgleda da ti npr priprema za put i sam put (jer ja idem do austrije gdje uzimam kamion)i povratak kuci izadju oko 1000 do 1200KM.....e sad gore za 4 hefte sprzis nekih 200 do 300Eura....i onda im malo opisem situaciju, kako sam ovdje napisao, pa im malo opisem i dobre stvari i vecina ih se sjebe.....jer vise samo cifru ( evo meni je dnevnica 100eura) ali od te cifre ne vide druge cak i vaznije stvari
Izađeš za te 4 sedmice oko 2800 EUR neto?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66225
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#7352 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by _BataZiv_0809 »

Izadje vise nego ja.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#7353 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Bobi »

_BataZiv_0809 wrote: 05/01/2023 15:17 Izadje vise nego ja.
Ma dobro...to je tu negdje :D.
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#7354 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Logovan »

mali_balon wrote: 05/01/2023 13:52
Logovan wrote: 05/01/2023 13:36
:lol: :lol:
jaruga moj, ako te ufati da pisas na ode asfalt 25ojra :lol: , odes pisas na travu nece ti nista
Bolje u gace nego kaznu rizikovati :lol: :lol:

Tebi svaka cast zato sto obavljas ovakav posao. :thumbup:
User avatar
vjeshalica
Posts: 17268
Joined: 31/03/2019 14:56

#7355 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by vjeshalica »

Logovan wrote: 05/01/2023 15:27
mali_balon wrote: 05/01/2023 13:52

jaruga moj, ako te ufati da pisas na ode asfalt 25ojra :lol: , odes pisas na travu nece ti nista
Bolje u gace nego kaznu rizikovati :lol: :lol:

Tebi svaka cast zato sto obavljas ovakav posao. :thumbup:
Nece u gace, ima flaša vazda...heh tugo
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#7356 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

vjeshalica wrote: 05/01/2023 15:31
Logovan wrote: 05/01/2023 15:27
Bolje u gace nego kaznu rizikovati :lol: :lol:

Tebi svaka cast zato sto obavljas ovakav posao. :thumbup:
Nece u gace, ima flaša vazda...heh tugo
Vazda spremna flasa😂😂😂😂...nije jos dotle doslo to mozda kad ostari prostata 😂😂
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4233
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#7357 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by skrbavi-admin »

jos ako je tanka gedora ljepota - more ga priklemat seltejpom da ne staje do norcepinga, flasu ispraznis kroz prozor na autocesti i manet :lol:
Last edited by skrbavi-admin on 05/01/2023 15:36, edited 1 time in total.
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#7358 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

n+1 wrote: 05/01/2023 15:17
mali_balon wrote: 05/01/2023 15:01 mene dosta raje pita st ai kako i kada kazes cifru svi bi odma onda im kazem kako to sve izgleda da ti npr priprema za put i sam put (jer ja idem do austrije gdje uzimam kamion)i povratak kuci izadju oko 1000 do 1200KM.....e sad gore za 4 hefte sprzis nekih 200 do 300Eura....i onda im malo opisem situaciju, kako sam ovdje napisao, pa im malo opisem i dobre stvari i vecina ih se sjebe.....jer vise samo cifru ( evo meni je dnevnica 100eura) ali od te cifre ne vide druge cak i vaznije stvari
Izađeš za te 4 sedmice oko 2800 EUR neto?
Da, na ruke 2800....ali pazi 4 semice "klizu" tako da se zna desiti da u jednom mjesecu imam 1 radni dan pa za taj mjesec dobijem samo 100eura
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#7359 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

Evidencija lokacija u prve 2g, ima 2 3g vise ne evidentiram 😂
Image
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#7360 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

ja stavrno postujem sofere i taj fah
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#7361 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#7362 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by fortaleza »

Lajavikrelac wrote: 05/01/2023 11:59 Pogledaj prvu i drugu stavku. Prema njima čovjek koji je u velikim problemima da plati račune i prehrani porodicu i ako to otvoreno kaže onda je nepoželjan jer firma nije Crveni krst? Eto, došao sam da ti radim kako bih ti pomogao da kupiš još jedan stan, dosadno mi kod kuće pa reko eto...

Neko ko je taze izašao iz škole ne može imati iskustvo u struci. Šta ćemo sa takvim? Kako ćeš obučiti nekoga i prepoznati njegov potencijal ako mu ne daš šansu? 99% smećara kod nas traži bar 5 godina iskustva u baš toj oblasti što mu treba :roll: Danas klincima ostaje samo tacna, market ili magacin ako nemaju nekoga da ih "pogura". To se kasnije u CV-ju kod nas jaaako vrednuje... :oops:

A ovo za roditelje...pa najbitnije kod nas je čiji si i ko te poslao 8-)
Gledaj to ovako, nitko ne voli slušati u društvu nečiju kuknjavu. Možemo se solidarizirati, ali generalno ne volimo kuknjavu.

Više volimo sami kukati i žaliti se nego slušati tuđe probleme.

Sadaka mentalitet i jest naš problem i poslodavac nije humanitarna udruga i to je tako. Dođeš da doneseš korist i sebi i poslodavcu, to je radni odnos, a ne da poslodavac zapošljava na osnovu sadake.

Solidarnost stoji, ali ljudi ne vole negativni stav.
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#7363 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

Poslodavac bi da mu se neko zahvali sto mu omogucuje da radi i da mu robuje a s druge strane sadaka
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#7364 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by DaysleepeR »

mali_balon wrote: 05/01/2023 13:26 eh to pasji zivot...raja vidi cifru a kad sjede za volan sjebu se.......u mojoj firmi nekoliko ljudi se vratilo u srbiju....dosli ljudi misle da je to ono ustanes oko 9 malo vozis pa kafica pa opet malo vozis i spavanjac do ujutro.....ahaaaaaa ustaejs u 2 3 jer ti je istovar u 8 a tebi do istovara jos 350Km...dolazis tamo na vrijeme a sef tamo kaze eeeee cekaj sad malo nema mjesta u magacinu....cekas 1 2 3 sata nit mozes spavati nit sta spremt da jedes jer ne znas kad ce te zovnuti....nakoh 5 sati cekanja istovaris onda dispecer kaze idi tu i tu utovar nekih 400Km racunas koliko ti treba da dodjes, koju pauzu da pravis....ako si u njemackoj jebes mater jer iza 5 6 popodne je lutrija naci parking....nalazis parking u industrijskoj zoni....nema wc molis Boga da ne moras srat ili da te ne protjera.....izracunao si da moras praviti pauzu od 9h stao si u 18:00 moras krenuti u 03:00, nemas vremena da sta kuhas pojedes konzervu malo se cujes sa svojima malo pogledas internet prodje 2h ostaje ti 7h spavanja, rostiljas se jer nemas prekidac da odma zaspis, taman malo san krene neko parkira pred tebe san ti razjebe zvuk za rikverc i ustajes gledas da te ne ogrebe ili ne polomi retrovizore, da mu izadjes da pomognes mrsko ti odvezati spanere kojima si svezao vrata jer ima lopova prskaju psrejom za spavanje uspavaju te i onda otovre vrata i opljacaku te...ili dodje frigo pred tebe i drnda cijelu noc od vibracija trese ti se plucna marama a ti pokusavas da spavas...haj to prodje skontas da imas jos nekih 5h spavanja, ustajes nakoh 4h spavanja pravis kafu i picis dalje.....zima, led, snjeg, kisa, magla razni idioti za volanom itd itd.....nonstop koncentracija vozis po 9h itd itd.....docekas vikend ako si sretan ufati te negdje u gardu ako ne onda pumpa na autoputu...izadjes da si sta skuhas parking smrdi na pisaku (jbga ko ce u 2 3 ujutro ici 500m do wc na pumpit i placati 70centi pisanje, baci ga uz gumu, ako te her policaj ufati to ce ti biti najskuplje pisanje u zivotu) ti tamo nesta kuhas da pojedes makar nesta na kasiku u zadnjih 10 dana.....ujagmis slobodan tus pa se istusiras nakon 15dana....itd itd....da i i kazu bli te briga vidio si evrope, jesam autobana i idustrijskih zona.....ok ujagmi se ponekad do nekog grada...i da za kurve lazu, nema ih
Bavim se transportom kao špediter dugo godina i najviše komuniciram sa dispečerima ali i sa vozačima, i skupa proživljavamo sve navedene stresove, hoće li kamion stići na vrijeme, utovariti na vrijeme, hoće li stići na istovar, na carinu, hoće li istovariti na vrijeme da stigne na drugi utovar, sati vožnje, kad se mora praviti pauza, provozi, vaganja i milion drugih muka koje obični ljudi ne vide...

Uvijek sam se u poslu trudio da ne zavalim vozača, pa se prije odlučim izvinjavati klijentu nego da se ljudi lome, ili nedaj bože dožive nesreću radi "MORA"

Uvijek respect do neba za sve vozače, to je pretežak posao i sa razlogom plaćen koliko jeste.

Živ bio.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#7365 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Snake Eyes »

Lajavikrelac wrote: 05/01/2023 11:59 Pogledaj prvu i drugu stavku. Prema njima čovjek koji je u velikim problemima da plati račune i prehrani porodicu i ako to otvoreno kaže onda je nepoželjan jer firma nije Crveni krst? Eto, došao sam da ti radim kako bih ti pomogao da kupiš još jedan stan, dosadno mi kod kuće pa reko eto...

Neko ko je taze izašao iz škole ne može imati iskustvo u struci. Šta ćemo sa takvim? Kako ćeš obučiti nekoga i prepoznati njegov potencijal ako mu ne daš šansu? 99% smećara kod nas traži bar 5 godina iskustva u baš toj oblasti što mu treba :roll: Danas klincima ostaje samo tacna, market ili magacin ako nemaju nekoga da ih "pogura". To se kasnije u CV-ju kod nas jaaako vrednuje... :oops:

A ovo za roditelje...pa najbitnije kod nas je čiji si i ko te poslao 8-)
Hoce reci da te poslodavac nikada nece zaposliti jer ti je jarko potreban posao, jer oni posluju a ne pomazu jel, pa nisu Crveni krst. Nazalost potpuno ispravan stav.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4233
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#7366 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by skrbavi-admin »

mali_balon wrote: 05/01/2023 15:42 Evidencija lokacija u prve 2g, ima 2 3g vise ne evidentiram 😂
Image
ovo je mapa dje ima para - svudje dje nisi iso i nema para :lol:
User avatar
vjeshalica
Posts: 17268
Joined: 31/03/2019 14:56

#7367 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by vjeshalica »

fortaleza wrote: 05/01/2023 16:07 Dođeš da doneseš korist i sebi i poslodavcu, to je radni odnos, a ne da poslodavac zapošljava na osnovu sadake.
ja ne znam nijednog da je zaposlio za sadakisanje, nego ili je solidan radni odnos ili izrabljivacki
cuj sadaka :lol: to ni na trafici ni na ciscenju hale nije sadakisanje
Peryton_
Posts: 1013
Joined: 04/11/2011 21:23
Location: Tuzla

#7368 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Peryton_ »

Imam par vozaca u porodici, dobre su pare, od 2300 eura pa gore, ali pasji posao. Svakih 10 ili 15 dana kod kuce, vecinom dva dana,ako imas malu djecu, gledas ih preko kamere, ne znam,ne mogu...
Hakiz
Posts: 40551
Joined: 30/07/2015 20:01

#7369 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Hakiz »

Snake Eyes wrote: 05/01/2023 16:17
Lajavikrelac wrote: 05/01/2023 11:59 Pogledaj prvu i drugu stavku. Prema njima čovjek koji je u velikim problemima da plati račune i prehrani porodicu i ako to otvoreno kaže onda je nepoželjan jer firma nije Crveni krst? Eto, došao sam da ti radim kako bih ti pomogao da kupiš još jedan stan, dosadno mi kod kuće pa reko eto...

Neko ko je taze izašao iz škole ne može imati iskustvo u struci. Šta ćemo sa takvim? Kako ćeš obučiti nekoga i prepoznati njegov potencijal ako mu ne daš šansu? 99% smećara kod nas traži bar 5 godina iskustva u baš toj oblasti što mu treba :roll: Danas klincima ostaje samo tacna, market ili magacin ako nemaju nekoga da ih "pogura". To se kasnije u CV-ju kod nas jaaako vrednuje... :oops:

A ovo za roditelje...pa najbitnije kod nas je čiji si i ko te poslao 8-)
Hoce reci da te poslodavac nikada nece zaposliti jer ti je jarko potreban posao, jer oni posluju a ne pomazu jel, pa nisu Crveni krst. Nazalost potpuno ispravan stav.
Upravo to. Neko je došao da se proda. Zbog čega posao treba, za preživljavanje, za liječenje člana porodice, drugi posao pored primarnog da se skupi za bolji auto itd, to poslodavca ne interesuje. I ne treba, i da me pita ne bih mu rekao, moje je da radim, njegovo da me plati, ostalo nećemo, nismo ni familija, ni prijatelji, ni ljubavnici.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17268
Joined: 31/03/2019 14:56

#7370 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by vjeshalica »

Kakve su to pećinske ucjene? Pa i poslodavvu treba radnik da mu obezbijedi profit. Zasto bi samo eliminisali potrebu radnika, a gledali iskljucivo na potrebu pislodavca?
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#7371 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

Snake Eyes wrote: 05/01/2023 16:17 Hoce reci da te poslodavac nikada nece zaposliti jer ti je jarko potreban posao, jer oni posluju a ne pomazu jel, pa nisu Crveni krst. Nazalost potpuno ispravan stav.
Hakiz wrote: 05/01/2023 16:48 Upravo to. Neko je došao da se proda. Zbog čega posao treba, za preživljavanje, za liječenje člana porodice, drugi posao pored primarnog da se skupi za bolji auto itd, to poslodavca ne interesuje. I ne treba, i da me pita ne bih mu rekao, moje je da radim, njegovo da me plati, ostalo nećemo, nismo ni familija, ni prijatelji, ni ljubavnici.
Mislite? E pa vidi, takvi isti poslodavci na tim intervjuima postavljaju pitanja o porodici, djeci, ženi, kreditima i ostalim ličnim stvarima, i kada dobije odgovor kako imaju kredit-dva, dvoje djece u školi/vrtiću, a žena je nezaposlena ili radi za neku crkavicu, onda je takav cmizdravac i kuka jer, avaj, njemu trebaju pare i posao :roll: Prvo pitaš, pa kad dobiješ odgovor, onda ne valjaš ti pajdo što si u govnima do guše...to nije za gore pominjanog šamara, nego na beton sa sprata kroz zatvoren prozor! Svim takvim osionim i nadobudnim "gazdama" i poslodavcima zajedno sa defektašima iz HR sektora želim da jedu zlatnom kašikom, a drvenom rukom! Fuj!
Osmi Socrates
Posts: 8108
Joined: 19/10/2020 15:33

#7372 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Osmi Socrates »

Sva ta pitanja su neprihvatljiva na intervjuu za posao.

Ako te to pitaju, bolje je za tebe da nisi dobio posao u toj kompaniji.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4233
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#7373 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by skrbavi-admin »

Osmi Socrates wrote: 05/01/2023 19:35 Sva ta pitanja su neprihvatljiva na intervjuu za posao.

Ako te to pitaju, bolje je za tebe da nisi dobio posao u toj kompaniji.
:thumbup:

ili to ili lazi.... nemas djece nemas trudnu zenu i zdravo
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#7374 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

Osmi Socrates wrote: 05/01/2023 19:35 Sva ta pitanja su neprihvatljiva na intervjuu za posao.

Ako te to pitaju, bolje je za tebe da nisi dobio posao u toj kompaniji.
E tu je odgovor na nečije pitanje o glupostima što pitaju na intervjuima. Upravo te time rešetaju.

Ja obično odgovorim da mi treba posao jer su mi veliki troškovi na kokain, žene i izlaske po klubovima 8-) :mrgreen:
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#7375 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Snake Eyes »

Lajavikrelac wrote: 05/01/2023 19:29
Snake Eyes wrote: 05/01/2023 16:17 Hoce reci da te poslodavac nikada nece zaposliti jer ti je jarko potreban posao, jer oni posluju a ne pomazu jel, pa nisu Crveni krst. Nazalost potpuno ispravan stav.
Hakiz wrote: 05/01/2023 16:48 Upravo to. Neko je došao da se proda. Zbog čega posao treba, za preživljavanje, za liječenje člana porodice, drugi posao pored primarnog da se skupi za bolji auto itd, to poslodavca ne interesuje. I ne treba, i da me pita ne bih mu rekao, moje je da radim, njegovo da me plati, ostalo nećemo, nismo ni familija, ni prijatelji, ni ljubavnici.
Mislite? E pa vidi, takvi isti poslodavci na tim intervjuima postavljaju pitanja o porodici, djeci, ženi, kreditima i ostalim ličnim stvarima, i kada dobije odgovor kako imaju kredit-dva, dvoje djece u školi/vrtiću, a žena je nezaposlena ili radi za neku crkavicu, onda je takav cmizdravac i kuka jer, avaj, njemu trebaju pare i posao :roll: Prvo pitaš, pa kad dobiješ odgovor, onda ne valjaš ti pajdo što si u govnima do guše...to nije za gore pominjanog šamara, nego na beton sa sprata kroz zatvoren prozor! Svim takvim osionim i nadobudnim "gazdama" i poslodavcima zajedno sa defektašima iz HR sektora želim da jedu zlatnom kašikom, a drvenom rukom! Fuj!
Pokušaj izazivanja krivice
Poslodavci se slažu kako ne vole kada kandidati na intervjuima za posao pričaju o tome koliko im je posao potreban i kako očajnički žele raditi. Kažu kako 'cmizdrenjem' nećete dobiti posao jer velike kompanije nisu Crveni krst.
Post Reply