Damir 062/787-366
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#44802 Re: Pitamo Mehanicare ?
Preporuka za Damira i od mene
Nemoj da te zbuni neuredna radionica.
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#44803 Re: Pitamo Mehanicare ?
A gdje je taj Damir?
Nije loše znati.
Nije loše znati.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#44806 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ko jos prodaje govnjivu robu.Evolution_IV wrote: ↑09/01/2023 15:44 Gdje naci ovo govno kod nas??
https://www.autodoc.co.uk/van-wezel/14436565
Da je proizvod sto odgovara pravim i priznatim markama poput VWa,Audija,Skode,Merca ili pak BMWa, bilo bi lako.
Ovako niko ne zeli da se opterecuje bezveznim proizvodima
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#44807 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jesi l’ to negdje jebo firminog KangooaEvolution_IV wrote: ↑09/01/2023 15:44 Gdje naci ovo govno kod nas??
https://www.autodoc.co.uk/van-wezel/14436565
Vidi u Guma M pošto je, nećeš u BiH lako naći zamjenski. Probaj možda SIM Impex, imaju svega.
A probaj i po otpadima, valjda ima kakav da je naprijed čitav.
-
shandrprcSA
- Posts: 10219
- Joined: 23/02/2013 08:16
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#44809 Re: Pitamo Mehanicare ?
Takav me docekao, to mu jedino faliEFD22 wrote: ↑09/01/2023 17:15Jesi l’ to negdje jebo firminog KangooaEvolution_IV wrote: ↑09/01/2023 15:44 Gdje naci ovo govno kod nas??
https://www.autodoc.co.uk/van-wezel/14436565![]()
Vidi u Guma M pošto je, nećeš u BiH lako naći zamjenski. Probaj možda SIM Impex, imaju svega.
A probaj i po otpadima, valjda ima kakav da je naprijed čitav.
nema za lijeka na otpadima, svi razneseni nalrijed vecinom, a 2016 i slabo ih ima...
Last edited by Evolution_IV on 09/01/2023 17:45, edited 1 time in total.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#44810 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jasta bi bilo lako, pogotovo za novija godista...i ovaj je 2016 i nema za lijeka na otpadima...RagibUzoriti wrote: ↑09/01/2023 17:10Ko jos prodaje govnjivu robu.Evolution_IV wrote: ↑09/01/2023 15:44 Gdje naci ovo govno kod nas??
https://www.autodoc.co.uk/van-wezel/14436565
Da je proizvod sto odgovara pravim i priznatim markama poput VWa,Audija,Skode,Merca ili pak BMWa, bilo bi lako.
Ovako niko ne zeli da se opterecuje bezveznim proizvodima
![]()
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#44811 Re: Pitamo Mehanicare ?
Memorisano.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#44812 Re: Pitamo Mehanicare ?
otes je kilometrima od damira

- mk ultra
- Posts: 24038
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#44813 Re: Pitamo Mehanicare ?
Šupsko brdo
-
Brus Lee
- Posts: 882
- Joined: 01/10/2010 19:35
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#44815 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nismo mislili na istog Damira..
-
Test1234
- Posts: 352
- Joined: 22/02/2021 11:10
#44816 Re: Pitamo Mehanicare ?
Audi 3 2.0 tdi
Samo se ugasi u vožnji, najcesce kad izbacim iz brzine, majstor mi je govorio da je problem s pumpom goriva, mada mi apsolutno nikakav kvar ne izbacuje na bordu..
Ima li ko kakav savjet iskustva?
Samo se ugasi u vožnji, najcesce kad izbacim iz brzine, majstor mi je govorio da je problem s pumpom goriva, mada mi apsolutno nikakav kvar ne izbacuje na bordu..
Ima li ko kakav savjet iskustva?
-
Vox_liberi
- Posts: 310
- Joined: 25/01/2022 14:39
#44817 Re: Pitamo Mehanicare ?
Auto mi trza na plinu kad 80 prednjem, najčešće ujutru na brzoj cesti/autoputu. Odem kod plinara kaže mi da je do termostata i da ne grije dobro rasplinjač pa da zato trza pri većim brzinama. Odem u jedan servis i kažu mi da ovaj laže i da termostat nema veze s tim. Kako pratim temperaturu u autu, rijetko je na 90, najčešće na 60-70. Jel ima sad veze termostat sa tim trzanjem, al baš trzanje, čak i check engine krene da Blica. Na benzinu se nije dešavalo
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#44818 Re: Pitamo Mehanicare ?
Termostat ima veze s tim što ti auto nije na radnoj temperaturi, a da li to ima veze sa plinom pojma nemamVox_liberi wrote: ↑10/01/2023 11:00 Auto mi trza na plinu kad 80 prednjem, najčešće ujutru na brzoj cesti/autoputu. Odem kod plinara kaže mi da je do termostata i da ne grije dobro rasplinjač pa da zato trza pri većim brzinama. Odem u jedan servis i kažu mi da ovaj laže i da termostat nema veze s tim. Kako pratim temperaturu u autu, rijetko je na 90, najčešće na 60-70. Jel ima sad veze termostat sa tim trzanjem, al baš trzanje, čak i check engine krene da Blica. Na benzinu se nije dešavalo
-
Naslovnica
- Posts: 35480
- Joined: 20/03/2013 15:38
#44819 Re: Pitamo Mehanicare ?
U svakom slučaju, ako ti pokazuje temperature 60-70, onda bi trebalo da zamijeniš termostat.Vox_liberi wrote: ↑10/01/2023 11:00 Auto mi trza na plinu kad 80 prednjem, najčešće ujutru na brzoj cesti/autoputu. Odem kod plinara kaže mi da je do termostata i da ne grije dobro rasplinjač pa da zato trza pri većim brzinama. Odem u jedan servis i kažu mi da ovaj laže i da termostat nema veze s tim. Kako pratim temperaturu u autu, rijetko je na 90, najčešće na 60-70. Jel ima sad veze termostat sa tim trzanjem, al baš trzanje, čak i check engine krene da Blica. Na benzinu se nije dešavalo
Pa vidi dalje šta će se dešavati.
Koje je auto u pitanju?
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#44820 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sa plinskom instalacijom je uvijek jebada sto te majstori vozaju tamo vamo.
A temperatura ne bi smjela da pada ispod radne ako se auto vozi. Termostat sluzi za to. Vjerovatno je on u kvaru i ne zatvara krug.
Termostat nema veze sa plinom, ali ima veze sa temperaturom rashladne tekucine, a ona ima veze sa plinom.
A temperatura ne bi smjela da pada ispod radne ako se auto vozi. Termostat sluzi za to. Vjerovatno je on u kvaru i ne zatvara krug.
Termostat nema veze sa plinom, ali ima veze sa temperaturom rashladne tekucine, a ona ima veze sa plinom.
-
preludezalude
- Posts: 7013
- Joined: 07/03/2012 00:09
#44821 Re: Pitamo Mehanicare ?
Plin radi normalno na 40 stepeni, tako da ta temperatura 60-70 nije uzrok trzanja. Ponovo idi plinasu neka pravi pritiske i mape.Vox_liberi wrote: ↑10/01/2023 11:00 Auto mi trza na plinu kad 80 prednjem, najčešće ujutru na brzoj cesti/autoputu. Odem kod plinara kaže mi da je do termostata i da ne grije dobro rasplinjač pa da zato trza pri većim brzinama. Odem u jedan servis i kažu mi da ovaj laže i da termostat nema veze s tim. Kako pratim temperaturu u autu, rijetko je na 90, najčešće na 60-70. Jel ima sad veze termostat sa tim trzanjem, al baš trzanje, čak i check engine krene da Blica. Na benzinu se nije dešavalo
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#44822 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nek on prvo zamjeni termostat jer je to niska temperatura prije svega.
Pa kad to rjesi, nek ide plinaru jer svaki plinar ce traziti da prvo dovedes motor u ispravno stanje.
Pa kad to rjesi, nek ide plinaru jer svaki plinar ce traziti da prvo dovedes motor u ispravno stanje.
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#44823 Re: Pitamo Mehanicare ?
I 60-70 stepeni je vise nego dovoljno da plin u isparivacu predje iz tecnog u gasovito stanje.
Pri atmosferskom pritisku to se desava vec na 20 stepeni.
Tako da to trzanje ne bi trebalo da ima veze sa neispravnim termostatom.
Pitanje je na koliko stepeni ti je namjesteno da prebacuje na plin, ako je prerano tj. na niskoj temp. moze doci do trzanja, medjutim, kad se motor zagrije to bi trebalo nestati.
Ako se trzanje nastavi problem trazi negdje drugo, ali u svakom slucaju rijesi taj termostat.
Pri atmosferskom pritisku to se desava vec na 20 stepeni.
Tako da to trzanje ne bi trebalo da ima veze sa neispravnim termostatom.
Pitanje je na koliko stepeni ti je namjesteno da prebacuje na plin, ako je prerano tj. na niskoj temp. moze doci do trzanja, medjutim, kad se motor zagrije to bi trebalo nestati.
Ako se trzanje nastavi problem trazi negdje drugo, ali u svakom slucaju rijesi taj termostat.
-
Vox_liberi
- Posts: 310
- Joined: 25/01/2022 14:39
#44824 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala momci. U pitanju je Astra H. Vidjet ću taj termostat svejedno prvo da riješim, pa ako se ponavlja onda neka plinar vidi šta će.
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#44825 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jedno ozbiljno i konkretno pitanje za one koji znaju,a posebno za @bitanga_sa_otesa
Benzinac motor. Ako se motoru ispusti ulje a zatim u isti naspe odredjena veca kolicina nafte,recimo 10 litara i ostavimo da odstoji tako 1,2 ili 5 dana a zatim opet to ispustimo i naspemo novo ulje. Naravno motor se ne startuje,nego cisto i radi pokusaja ciscenja motora iznutra.
Kakve pojave mogu da ocekujem od iste radnje i teoretski ili prakticno ima li to smisla uopste raditi?
Benzinac motor. Ako se motoru ispusti ulje a zatim u isti naspe odredjena veca kolicina nafte,recimo 10 litara i ostavimo da odstoji tako 1,2 ili 5 dana a zatim opet to ispustimo i naspemo novo ulje. Naravno motor se ne startuje,nego cisto i radi pokusaja ciscenja motora iznutra.
Kakve pojave mogu da ocekujem od iste radnje i teoretski ili prakticno ima li to smisla uopste raditi?

