Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#44801 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by shandrprcSA »

Adi-g wrote: 08/01/2023 20:20
Koliko mogu predpostaviti ovo je posao za nekog električara pa me svakako zanima preporuka za nekog od njih u Sarajevu a da nije šalabajzer od kojeg ja više znam
Damir 062/787-366
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#44802 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

shandrprcSA wrote: 09/01/2023 13:29
Adi-g wrote: 08/01/2023 20:20
Koliko mogu predpostaviti ovo je posao za nekog električara pa me svakako zanima preporuka za nekog od njih u Sarajevu a da nije šalabajzer od kojeg ja više znam
Damir 062/787-366
Preporuka za Damira i od mene :thumbup:
Nemoj da te zbuni neuredna radionica. :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#44803 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

A gdje je taj Damir?
Nije loše znati.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#44804 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

Gdje naci ovo govno kod nas??

https://www.autodoc.co.uk/van-wezel/14436565
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#44805 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

drug_profi wrote: 09/01/2023 15:26 A gdje je taj Damir?
Nije loše znati.
Otes
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#44806 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

Evolution_IV wrote: 09/01/2023 15:44 Gdje naci ovo govno kod nas??

https://www.autodoc.co.uk/van-wezel/14436565
Ko jos prodaje govnjivu robu.

Da je proizvod sto odgovara pravim i priznatim markama poput VWa,Audija,Skode,Merca ili pak BMWa, bilo bi lako.
Ovako niko ne zeli da se opterecuje bezveznim proizvodima
:lol:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#44807 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Evolution_IV wrote: 09/01/2023 15:44 Gdje naci ovo govno kod nas??

https://www.autodoc.co.uk/van-wezel/14436565
Jesi l’ to negdje jebo firminog Kangooa :mrgreen:

Vidi u Guma M pošto je, nećeš u BiH lako naći zamjenski. Probaj možda SIM Impex, imaju svega.

A probaj i po otpadima, valjda ima kakav da je naprijed čitav.
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#44808 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by shandrprcSA »

drug_profi wrote: 09/01/2023 15:26 A gdje je taj Damir?
Nije loše znati.
Image
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#44809 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

EFD22 wrote: 09/01/2023 17:15
Evolution_IV wrote: 09/01/2023 15:44 Gdje naci ovo govno kod nas??

https://www.autodoc.co.uk/van-wezel/14436565
Jesi l’ to negdje jebo firminog Kangooa :mrgreen:

Vidi u Guma M pošto je, nećeš u BiH lako naći zamjenski. Probaj možda SIM Impex, imaju svega.

A probaj i po otpadima, valjda ima kakav da je naprijed čitav.
Takav me docekao, to mu jedino fali :thumbup:

nema za lijeka na otpadima, svi razneseni nalrijed vecinom, a 2016 i slabo ih ima...
Last edited by Evolution_IV on 09/01/2023 17:45, edited 1 time in total.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#44810 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

RagibUzoriti wrote: 09/01/2023 17:10
Evolution_IV wrote: 09/01/2023 15:44 Gdje naci ovo govno kod nas??

https://www.autodoc.co.uk/van-wezel/14436565
Ko jos prodaje govnjivu robu.

Da je proizvod sto odgovara pravim i priznatim markama poput VWa,Audija,Skode,Merca ili pak BMWa, bilo bi lako.
Ovako niko ne zeli da se opterecuje bezveznim proizvodima
:lol:
Jasta bi bilo lako, pogotovo za novija godista...i ovaj je 2016 i nema za lijeka na otpadima...
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#44811 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

shandrprcSA wrote: 09/01/2023 17:20
drug_profi wrote: 09/01/2023 15:26 A gdje je taj Damir?
Nije loše znati.
Image
Memorisano. :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#44812 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

otes je kilometrima od damira :lol: :lol:
User avatar
mk ultra
Posts: 24038
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#44813 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Šupsko brdo
Brus Lee
Posts: 882
Joined: 01/10/2010 19:35

#44814 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Brus Lee »

mk ultra wrote: 09/01/2023 20:00 Šupsko brdo
Na njemackom 😂
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#44815 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

bitanga_sa_otesa wrote: 09/01/2023 19:46 otes je kilometrima od damira :lol: :lol:
Nismo mislili na istog Damira.. :mrgreen:
Test1234
Posts: 352
Joined: 22/02/2021 11:10

#44816 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Test1234 »

Audi 3 2.0 tdi
Samo se ugasi u vožnji, najcesce kad izbacim iz brzine, majstor mi je govorio da je problem s pumpom goriva, mada mi apsolutno nikakav kvar ne izbacuje na bordu..
Ima li ko kakav savjet iskustva?
Vox_liberi
Posts: 310
Joined: 25/01/2022 14:39

#44817 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Vox_liberi »

Auto mi trza na plinu kad 80 prednjem, najčešće ujutru na brzoj cesti/autoputu. Odem kod plinara kaže mi da je do termostata i da ne grije dobro rasplinjač pa da zato trza pri većim brzinama. Odem u jedan servis i kažu mi da ovaj laže i da termostat nema veze s tim. Kako pratim temperaturu u autu, rijetko je na 90, najčešće na 60-70. Jel ima sad veze termostat sa tim trzanjem, al baš trzanje, čak i check engine krene da Blica. Na benzinu se nije dešavalo
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#44818 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Vox_liberi wrote: 10/01/2023 11:00 Auto mi trza na plinu kad 80 prednjem, najčešće ujutru na brzoj cesti/autoputu. Odem kod plinara kaže mi da je do termostata i da ne grije dobro rasplinjač pa da zato trza pri većim brzinama. Odem u jedan servis i kažu mi da ovaj laže i da termostat nema veze s tim. Kako pratim temperaturu u autu, rijetko je na 90, najčešće na 60-70. Jel ima sad veze termostat sa tim trzanjem, al baš trzanje, čak i check engine krene da Blica. Na benzinu se nije dešavalo
Termostat ima veze s tim što ti auto nije na radnoj temperaturi, a da li to ima veze sa plinom pojma nemam
Naslovnica
Posts: 35480
Joined: 20/03/2013 15:38

#44819 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Vox_liberi wrote: 10/01/2023 11:00 Auto mi trza na plinu kad 80 prednjem, najčešće ujutru na brzoj cesti/autoputu. Odem kod plinara kaže mi da je do termostata i da ne grije dobro rasplinjač pa da zato trza pri većim brzinama. Odem u jedan servis i kažu mi da ovaj laže i da termostat nema veze s tim. Kako pratim temperaturu u autu, rijetko je na 90, najčešće na 60-70. Jel ima sad veze termostat sa tim trzanjem, al baš trzanje, čak i check engine krene da Blica. Na benzinu se nije dešavalo
U svakom slučaju, ako ti pokazuje temperature 60-70, onda bi trebalo da zamijeniš termostat.
Pa vidi dalje šta će se dešavati.
Koje je auto u pitanju?
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#44820 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Sa plinskom instalacijom je uvijek jebada sto te majstori vozaju tamo vamo.
A temperatura ne bi smjela da pada ispod radne ako se auto vozi. Termostat sluzi za to. Vjerovatno je on u kvaru i ne zatvara krug.
Termostat nema veze sa plinom, ali ima veze sa temperaturom rashladne tekucine, a ona ima veze sa plinom.
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#44821 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Vox_liberi wrote: 10/01/2023 11:00 Auto mi trza na plinu kad 80 prednjem, najčešće ujutru na brzoj cesti/autoputu. Odem kod plinara kaže mi da je do termostata i da ne grije dobro rasplinjač pa da zato trza pri većim brzinama. Odem u jedan servis i kažu mi da ovaj laže i da termostat nema veze s tim. Kako pratim temperaturu u autu, rijetko je na 90, najčešće na 60-70. Jel ima sad veze termostat sa tim trzanjem, al baš trzanje, čak i check engine krene da Blica. Na benzinu se nije dešavalo
Plin radi normalno na 40 stepeni, tako da ta temperatura 60-70 nije uzrok trzanja. Ponovo idi plinasu neka pravi pritiske i mape.
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#44822 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Nek on prvo zamjeni termostat jer je to niska temperatura prije svega.
Pa kad to rjesi, nek ide plinaru jer svaki plinar ce traziti da prvo dovedes motor u ispravno stanje.
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#44823 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

I 60-70 stepeni je vise nego dovoljno da plin u isparivacu predje iz tecnog u gasovito stanje.
Pri atmosferskom pritisku to se desava vec na 20 stepeni.
Tako da to trzanje ne bi trebalo da ima veze sa neispravnim termostatom.
Pitanje je na koliko stepeni ti je namjesteno da prebacuje na plin, ako je prerano tj. na niskoj temp. moze doci do trzanja, medjutim, kad se motor zagrije to bi trebalo nestati.
Ako se trzanje nastavi problem trazi negdje drugo, ali u svakom slucaju rijesi taj termostat.
Vox_liberi
Posts: 310
Joined: 25/01/2022 14:39

#44824 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Vox_liberi »

Hvala momci. U pitanju je Astra H. Vidjet ću taj termostat svejedno prvo da riješim, pa ako se ponavlja onda neka plinar vidi šta će.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#44825 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

Jedno ozbiljno i konkretno pitanje za one koji znaju,a posebno za @bitanga_sa_otesa :D

Benzinac motor. Ako se motoru ispusti ulje a zatim u isti naspe odredjena veca kolicina nafte,recimo 10 litara i ostavimo da odstoji tako 1,2 ili 5 dana a zatim opet to ispustimo i naspemo novo ulje. Naravno motor se ne startuje,nego cisto i radi pokusaja ciscenja motora iznutra.

Kakve pojave mogu da ocekujem od iste radnje i teoretski ili prakticno ima li to smisla uopste raditi?
Post Reply