Jadi nas nezaposlenih

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
mali_balon
Posts: 11399
Joined: 12/09/2012 09:57

#7326 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

n+1 wrote: 05/01/2023 14:07
mali_balon wrote: 05/01/2023 13:26 eh to pasji zivot...raja vidi cifru a kad sjede za volan sjebu se.......u mojoj firmi nekoliko ljudi se vratilo u srbiju....dosli ljudi misle da je to ono ustanes oko 9 malo vozis pa kafica pa opet malo vozis i spavanjac do ujutro.....ahaaaaaa ustaejs u 2 3 jer ti je istovar u 8 a tebi do istovara jos 350Km...dolazis tamo na vrijeme a sef tamo kaze eeeee cekaj sad malo nema mjesta u magacinu....cekas 1 2 3 sata nit mozes spavati nit sta spremt da jedes jer ne znas kad ce te zovnuti....nakoh 5 sati cekanja istovaris onda dispecer kaze idi tu i tu utovar nekih 400Km racunas koliko ti treba da dodjes, koju pauzu da pravis....ako si u njemackoj jebes mater jer iza 5 6 popodne je lutrija naci parking....nalazis parking u industrijskoj zoni....nema wc molis Boga da ne moras srat ili da te ne protjera.....izracunao si da moras praviti pauzu od 9h stao si u 18:00 moras krenuti u 03:00, nemas vremena da sta kuhas pojedes konzervu malo se cujes sa svojima malo pogledas internet prodje 2h ostaje ti 7h spavanja, rostiljas se jer nemas prekidac da odma zaspis, taman malo san krene neko parkira pred tebe san ti razjebe zvuk za rikverc i ustajes gledas da te ne ogrebe ili ne polomi retrovizore, da mu izadjes da pomognes mrsko ti odvezati spanere kojima si svezao vrata jer ima lopova prskaju psrejom za spavanje uspavaju te i onda otovre vrata i opljacaku te...ili dodje frigo pred tebe i drnda cijelu noc od vibracija trese ti se plucna marama a ti pokusavas da spavas...haj to prodje skontas da imas jos nekih 5h spavanja, ustajes nakoh 4h spavanja pravis kafu i picis dalje.....zima, led, snjeg, kisa, magla razni idioti za volanom itd itd.....nonstop koncentracija vozis po 9h itd itd.....docekas vikend ako si sretan ufati te negdje u gardu ako ne onda pumpa na autoputu...izadjes da si sta skuhas parking smrdi na pisaku (jbga ko ce u 2 3 ujutro ici 500m do wc na pumpit i placati 70centi pisanje, baci ga uz gumu, ako te her policaj ufati to ce ti biti najskuplje pisanje u zivotu) ti tamo nesta kuhas da pojedes makar nesta na kasiku u zadnjih 10 dana.....ujagmis slobodan tus pa se istusiras nakon 15dana....itd itd....da i i kazu bli te briga vidio si evrope, jesam autobana i idustrijskih zona.....ok ujagmi se ponekad do nekog grada...i da za kurve lazu, nema ih
Horor.

Kad će ti roboti da nas zamijene, pa nek ide sve u pm.
dzaba robot, neko mora nadlgedat robota, neko mora jebeni cmr napisat....opet neko mora ici da pita kad ce doc na red za utovar istovar, ili otic hodati po carni ( ja radim carinjenja svica uvoz/izvoz zavisi), jeste da ide sve brzo ali ne moze robot hodat....a zamisli tek kod nas ne moze robot nasem cariniku gurnut 20eura u dzep da sto prije rascarini robu.....
suspect_zero
Posts: 25880
Joined: 11/10/2008 21:45

#7327 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by suspect_zero »

Jesi ti kući ikada sa porodicom?
mali_balon
Posts: 11399
Joined: 12/09/2012 09:57

#7328 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

_BataZiv_0809 wrote: 05/01/2023 14:09
mali_balon wrote: 05/01/2023 14:06 da samo 10g mladji ili da nemam porodicu otiso bi odradio 5g i vratio se....ali kakvog mentalnog zdravlja to je vec pitanje.....2020 kad je ono korona krenula 2mjeseca nisam izlazio iz kabine pobudalio bio....
Ma da, zaradio bi ti dobre pare, ali sta bi od tebe ostalo to je pitanje. Nismo mi ni svjesni tih razdaljina, vukojebina i saobracajnih haosa, uz sve ostalo.....
pa eto skontaj kada ides do mostara na kafu, znaci ne ganjas vrijeme vozis ono beze.....i opet dozivis stres i moras biti koncentrisan.....e sad zamisli imas vremena koja ganjas, vozis 40t, tu su drugi kamioni, o vozacima auta da ne govorimo.....me ni je najbolje voziti od 02:00 do 06:00 nema auta, ali zato glava samo pada.....
Last edited by mali_balon on 05/01/2023 15:03, edited 1 time in total.
mali_balon
Posts: 11399
Joined: 12/09/2012 09:57

#7329 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

suspect_zero wrote: 05/01/2023 14:14 Jesi ti kući ikada sa porodicom?
radim u firmi gdje se mozes dogovoriti kako radis, ja vozim 4 sedmice, 4 kuci, i kada sam kuci nema para (dovoljnio zaradim za ove 4 sedmice da 4 sedmice mogu komotno biti kuci, jbga nije sve u lovi ima kuca, zena dijete) , a mogu da ne izlazim iz kabine ko ukrajinci....imam ovog jednog ukrajinca nije izasao iz kabine 6mjeseci, ne moze kuci, jedna ga istjerali iz kabine da odmori u bazi......
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4252
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#7330 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by skrbavi-admin »

ma pojo bi govna u USA donio jedno pola miliona i sviro kurcu do kraja zivota.....
mali_balon
Posts: 11399
Joined: 12/09/2012 09:57

#7331 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

zippoo87 wrote: 05/01/2023 14:08
mali_balon wrote: 05/01/2023 14:06 da samo 10g mladji ili da nemam porodicu otiso bi odradio 5g i vratio se....ali kakvog mentalnog zdravlja to je vec pitanje.....2020 kad je ono korona krenula 2mjeseca nisam izlazio iz kabine pobudalio bio....
Ma dugorocno se izgori i onda te zaradjene pare samo prebacis doktorima i na lijekove.
Najbolji zivot je neki u prirodi sa zivotinjama,okruzen sumama,vodom,rijekama i lagano ti svoj posao...manje para ali i manje stresa a stres je najveci covjekov neprijatelj...bukvalno preko noci od jedne stresne situacije covjek moze ostariti 10-15 godina,tolika promjena se desi.
pa evo dvojica koelga nakon 6g rada operisali kicmu......evo ti moja stresna situacija, silazio niz brdo 10km u njemackoj, nisku stigli ocistit a cesta staklo, nije za lance, osjetis kako te zanosi i gura ne mozes nista....mozes prouciti sehadet i bislimlu.....sreca prije nego sam poce silaziti smirio ga na 10Km/h i lagano....a sve ti neka vrucina iz stomaka i osjetis kako ti se usta suse i obljeva te hladan znoj.....siso sta na prvi parking treso se ko jermenija 10min da sam pusasc steku bi ispusio
suspect_zero
Posts: 25880
Joined: 11/10/2008 21:45

#7332 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by suspect_zero »

mali_balon wrote: 05/01/2023 14:17
suspect_zero wrote: 05/01/2023 14:14 Jesi ti kući ikada sa porodicom?
radim u firmi gdje se mozes dogovoriti kako radis, ja vozim 4 sedmice, 4 kuci, i kada sam kuci nema para (dovoljnio zaradim za ove 4 sedmice da 4 sedmice mogu komotno biti kuci, jbga nije sve u lovi ima kuca, zena dijete) , a mogu da ne izlazim iz kabine ko ukrajinci....imam ovog jednog ukrajinca nije izasao iz kabine 6mjeseci, ne moze kuci, jedna ga istjerali iz kabine da odmori u bazi......
Da mi se muž bavi kakvim terenskim poslom, na početku braka bih tersala, prijetila razvodom, ona priča "sa kim se ti sve viđaš" i bla-bla-bla.....sad, jedva bih čekala te 4 sedmice kad mu vidim leđa :lol:


Na stranu zajebancija, krvavo zarađen dinar.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66396
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#7333 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by _BataZiv_0809 »

Koliko to jos mislis radit prika
mali_balon
Posts: 11399
Joined: 12/09/2012 09:57

#7334 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

skrbavi-admin wrote: 05/01/2023 14:22 ma pojo bi govna u USA donio jedno pola miliona i sviro kurcu do kraja zivota.....
to ti je ista situacija ko sa zatvorom, naviko bi se na taj zivot da kada bi se vratio normalnom zivot samo bi razjebo sve i opet se vratio da crknem za volanom
mali_balon
Posts: 11399
Joined: 12/09/2012 09:57

#7335 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

suspect_zero wrote: 05/01/2023 14:23
mali_balon wrote: 05/01/2023 14:17

radim u firmi gdje se mozes dogovoriti kako radis, ja vozim 4 sedmice, 4 kuci, i kada sam kuci nema para (dovoljnio zaradim za ove 4 sedmice da 4 sedmice mogu komotno biti kuci, jbga nije sve u lovi ima kuca, zena dijete) , a mogu da ne izlazim iz kabine ko ukrajinci....imam ovog jednog ukrajinca nije izasao iz kabine 6mjeseci, ne moze kuci, jedna ga istjerali iz kabine da odmori u bazi......
Da mi se muž bavi kakvim terenskim poslom, na početku braka bih tersala, prijetila razvodom, ona priča "sa kim se ti sve viđaš" i bla-bla-bla.....sad, jedva bih čekala te 4 sedmice kad mu vidim leđa :lol:


Na stranu zajebancija, krvavo zarađen dinar.
:lol: :lol: :lol: i moja jedva ceka da odem :lol: :lol: nije problem s kim se vidjam nego nema ko teglit cekere iz granapa i tako te stvari :lol: :lol: :lol:
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#7336 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by n+1 »

Hajd ti jaro tri godine u Junajted Stejts. Vrati se kući s pola milke i lagano. :D
Osmi Socrates
Posts: 8144
Joined: 19/10/2020 15:33

#7337 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Osmi Socrates »

To ja ni najgorem neprijatelju ne bih poželio.

Ako je u Evropi katastrofa što se tiče šoferisanja, ovdje je deset puta gore.
mali_balon
Posts: 11399
Joined: 12/09/2012 09:57

#7338 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

_BataZiv_0809 wrote: 05/01/2023 14:23 Koliko to jos mislis radit prika
ne znam, majke mi, ne znam sa da ti kazem......sada sam se naviko pa mogu ti rec da se cak i odmorim od svega u ove 4 sedmica jeste pasli zivot i higijena na minimumu ali ima sve svoje.....ne znam da li bi mogo sada funkionisati u firmi 08 do 4 da nekom ne bi mater
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#7339 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by n+1 »

Možda u urbanim zonama, ali vjerujem da će mu autoput biti kudikamo veća ravnica i da će se manje susretati sa desetokilometarskim poleđenim nizbrdicama.
mali_balon
Posts: 11399
Joined: 12/09/2012 09:57

#7340 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

n+1 wrote: 05/01/2023 14:25 Hajd ti jaro tri godine u Junajted Stejts. Vrati se kući s pola milke i lagano. :D
kada bi iso preko bare bila kanada i poveo bi porodicu.....a ovako ne mogu....bio bi ono na dva mjesta a u glavi nisi ni tamo ni vamo...,,to je za lmadez bez porodice.....i to je stil zivota to bas moras da volis...a ja ternutno tolerisem ovaj posao
User avatar
vjeshalica
Posts: 17310
Joined: 31/03/2019 14:56

#7341 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by vjeshalica »

Osmi Socrates wrote: 05/01/2023 14:33 To ja ni najgorem neprijatelju ne bih poželio.

Ako je u Evropi katastrofa što se tiče šoferisanja, ovdje je deset puta gore.
Prosla su vremena da ima ispod svakog kamena vozac i da je dovoljno 700KM plate,zato lopovima prde kamioni parkirani odavno. Heh kad se sjetim dubokoumne price po forumu kolika plata je dovoljna za taj "poso bez skole".

@mali_balon
I kod nas su se u firmi trojica operisala, ovaj jedan je nazor u otiso u penziju, covjek se ne moze na nogama drzati a kamoli da vozi
da crnjak bude veci prije toga ga nekakvi bugari firaunski iscjedili na parkingu...a da ne govorim koliko vani pisak ne smijes ispustiti od kontrola ovi nasi ovdje sto zajebaju za stojku kazne su cista nula, naoruzani do zuba vozili robu, jadno jbg
Osmi Socrates
Posts: 8144
Joined: 19/10/2020 15:33

#7342 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Osmi Socrates »

Pa nije samo to.

Ako ih u Evropi uspavljuju, ovdje će ih ubijati. Kada si vozač, htio ne htio, povezan si sa najgorim slojevima društva. Nemali je broj samih vozača, pogotovo u Americi, koji su čisti ološ.

Bez oružja i ne sanjaj da se baviš tim.
Osmi Socrates
Posts: 8144
Joined: 19/10/2020 15:33

#7343 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Osmi Socrates »

Što se tiče zanimanja u Americi, vjerujem da je najveći procenat serijskih ubica među vozačima na duge staze.
mali_balon
Posts: 11399
Joined: 12/09/2012 09:57

#7344 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

vjeshalica wrote: 05/01/2023 14:40
Osmi Socrates wrote: 05/01/2023 14:33 To ja ni najgorem neprijatelju ne bih poželio.

Ako je u Evropi katastrofa što se tiče šoferisanja, ovdje je deset puta gore.
Prosla su vremena da ima ispod svakog kamena vozac i da je dovoljno 700KM plate,zato lopovima prde kamioni parkirani odavno. Heh kad se sjetim dubokoumne price po forumu kolika plata je dovoljna za taj "poso bez skole".

@mali_balon
I kod nas su se u firmi trojica operisala, ovaj jedan je nazor u otiso u penziju, covjek se ne moze na nogama drzati a kamoli da vozi
da crnjak bude veci prije toga ga nekakvi bugari firaunski iscjedili na parkingu...a da ne govorim koliko vani pisak ne smijes ispustiti od kontrola ovi nasi ovdje sto zajebaju za stojku kazne su cista nula, naoruzani do zuba vozili robu, jadno jbg
ovaj moj, sto vozimo na istom kamionu iz bihaca, njemu stopalo otkazalo, eno pola godine na fiziklanim i operacija.....zato ja kada stanem malo vjezbi istezanja i malo setnje po parkingu jbga
ih bugari i rumuni sa crcima su glavni operateri po parkizima.....a sto se kotrola tice, ne moras biti pametan i skontati da ce od 10 kamiona sa eu tablicama izvuci onaj 11 sa non eu tablicama i peglati ga oko dozovla i raznih papira

a prosle godine me taj jedan gazda zvao da mu vozim, reko podigni kamen mozda iskoci koji vozca, mene tako odjebo kad sam trazio poso, reko mi ne treba mi vozac iskacete ispod svakog kamena
User avatar
vjeshalica
Posts: 17310
Joined: 31/03/2019 14:56

#7345 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by vjeshalica »

mali_balon wrote: 05/01/2023 14:36
_BataZiv_0809 wrote: 05/01/2023 14:23 Koliko to jos mislis radit prika
ne znam, majke mi, ne znam sa da ti kazem......sada sam se naviko pa mogu ti rec da se cak i odmorim od svega u ove 4 sedmica jeste pasli zivot i higijena na minimumu ali ima sve svoje.....ne znam da li bi mogo sada funkionisati u firmi 08 do 4 da nekom ne bi mater
Image
:mrgreen:
mali_balon
Posts: 11399
Joined: 12/09/2012 09:57

#7346 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

Lajavikrelac wrote: 05/01/2023 14:11 Moj pokojni deda je penziju zaradio kao vozač ambulantnih kola i hitne pomoći, e tu je bilo stresa i svega...prošao bivšu državu uzduž i poprijeko sanitetskim vozilima. I dan danas se sjećam njegovog savjeta kada idem na put: Sine, uvijek imaj pun rezervoar kad ideš kud dalje i dospi prvom prilikom pun. Nikad ne znaš gdje možeš zabasati ili morati zaobilaznim putevima, pogotovo u gluvo doba noći...Ostaneš tako skoro bez goriva, naiđeš na pumpu, ti sav sretan - a ona ne radi!
Sad pumpi na svakom koraku, ali držim se tog savjeta i dan danas 🙂 I dobro se sjećam njegovog savjeta kada ti se počne svašta po noći pričinjavati i spavati, stani sa strane i otkunjaj ako nije hitno, neće posao nikud uteći, čuvaj sebe i svoju glavu...
to uradsi 3x puta i slobodno napusti sam firmu jer ces dobiti otkaz.....kazu ako zijevnes vise od 3x stani i odmori......ali ako vozis za ikeu gdje su tremini u minut onda si najebo, nema ni minut tolerancije...zakasnim minut ides na parking i cekas sljedeci slobodan termin, mozda 10min a mozda i 10h.....firma placa penale opravdano ili ne samo ti ne snosis sankcije ako je opravdano tipa guzva, udes ili nesta trece.....
mali_balon
Posts: 11399
Joined: 12/09/2012 09:57

#7347 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

vjeshalica wrote: 05/01/2023 14:49
mali_balon wrote: 05/01/2023 14:36

ne znam, majke mi, ne znam sa da ti kazem......sada sam se naviko pa mogu ti rec da se cak i odmorim od svega u ove 4 sedmica jeste pasli zivot i higijena na minimumu ali ima sve svoje.....ne znam da li bi mogo sada funkionisati u firmi 08 do 4 da nekom ne bi mater
Image
:mrgreen:
e koliko toga ima.....to ti furaju najvise rusi i ukrajinci oni zive u kamionima.....ja ponesem za 4 hefte a ako bas zapne operem i ja pa prostrem tako, pogotovu ljeti...jbga
mali_balon
Posts: 11399
Joined: 12/09/2012 09:57

#7348 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

mene dosta raje pita st ai kako i kada kazes cifru svi bi odma onda im kazem kako to sve izgleda da ti npr priprema za put i sam put (jer ja idem do austrije gdje uzimam kamion)i povratak kuci izadju oko 1000 do 1200KM.....e sad gore za 4 hefte sprzis nekih 200 do 300Eura....i onda im malo opisem situaciju, kako sam ovdje napisao, pa im malo opisem i dobre stvari i vecina ih se sjebe.....jer vise samo cifru ( evo meni je dnevnica 100eura) ali od te cifre ne vide druge cak i vaznije stvari
User avatar
vjeshalica
Posts: 17310
Joined: 31/03/2019 14:56

#7349 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by vjeshalica »

Baska stvari koje nece nikad nauciti od drugih osim na sopstvenenom mesu.
mali_balon
Posts: 11399
Joined: 12/09/2012 09:57

#7350 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

vjeshalica wrote: 05/01/2023 15:03 Baska stvari koje nece nikad nauciti od drugih osim na sopstvenenom mesu.
uh to je najgore....nesta ti se podrepi zoves 100 brojeva niko se ne javlja dodje ti da places. ali smiris se i lagano.....ili sam rijesis ili ti neko dodje i pomogne.....nedavno bas u jednoj firmi nas 10 na parkingu cekamo dolazi lik litvanske table garant rus ili ukrajinac za volanom i poceo da mota da parkira preznojio se 6x, kontam da su svi ko ja malo da ga puste ne bi li sam nadoso sta i kako motati jer tako najlakse naucis....vidim ja ne ide izadjem i pomognem mu ali isto tako mogo sam ne izaci i niko od nas da mu ne izadje i mislio ono ko ga jebe nek se pati ja sam se patio.....i sad se on pati a nervozni svabo koji se dere na njega ceka ga na rampi......recept za katastrofu.......jer oko kamiona nema nista brzo sve se mora lagano i skoncentrisano
Post Reply