SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

MUNAFIK
Posts: 5261
Joined: 23/03/2004 00:04

#62951 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by MUNAFIK »

meridiyan wrote: 18/12/2022 15:28
MUNAFIK wrote: 18/12/2022 13:12

Ovo se desava kada se u javnosti krenu plasirati netacne infirmacije i to najvise rade mediji i onda dolazimo u ovu situaciju.

Uporno mediji pisu NETACNE informacije;

1. Da je on ZET Ademovica i to se sve gura na politicku arenu gdje je politickim lešinarima važnije ko je ZET kome od stvarnog problema.

Ovo je NETACNO jer se kcerka od Ademovica RAZVELA od ovog lika dakle nije mu nikakav ZET.

2.Piše se da je žrtva bila ucenica te osnovne skole šte se pokazalo da nije TACNO, kako sam na kraju ja razumio (ne znaci da je tacno) djevojka je bila ucenica srednje skole i clan odbojkaskog kluba u kojem je ovaj bio trener i tu se sve desilo.

I ovdje se potpuno nepotrebno pišu laži i samo se muti voda, jer apsolutno nije bitno jel srednja il osnovna skola, lik ima presudu za bludne radnje što je sasvim dovoljno da se bez laži završi postupak.

3. Uporno se piše da je on presuđeni PEDOFIL, a nije njegova presuda je za BLUDNE RADNJE, a pedofilija ima potpuno drugu definiciji kao naklonost prema djeci mladjoj od 13 godina a ovaj to nije radio i nije pedofil, a posebno nije presuđeni pedofil.

Sve ovo doprinosi da se muti istina, da se uvodi sumnja i tako dolazimo u situaciju gdje se evo i sindikat zapita ovako.

Ako si ti u sindikatu i znas da sve ovi sto mediji pišu NIJE TACNO onda hoces li se prikljuciti rulji i lincu?

Treba se drzati cinjenica, nema potrebe za ovim lazima a najmanje za politiziranjem.

Lik je trebao dobiti otkaz kada je dobio presudu i to je to sve ostalo je mahalanje.
Po obicaju lupate bez veze.

1. TACNO je da je u vrijeme spornih dogadjaja , od podizanja optuznice do pravosnazne presude BIO ZET Keme Ademovica koji je sa Dinom Konakovicem bio aktivan clan SDA. Prvi kao poslanik/zastupnik Skupstine KS a drugi kao premijer Kantona Sarajevo.
Sta su poduzeli a znali su da je ZET Ademovica pocinio krivicno djelo?
Kcerka Ademovica se razvela prije GODINU dana kada je ovom PRAVOMOCNO potvrdjena kazna zatvora od jedne godine i zabrana obavljanja rada kao NASTAVNIK (novembar 2021). Zasto je zivjela cijelo vrijeme sa seksualnim zlostavljacem a razvela se tek po pravomocnosti presude?


2. Imas na FB status ostêcene malodobne osobe( u to vrijeme) gdje navodi da su se te "radnje" odvijale u skoli i da je ista bila zrtva seksualnog zlostavljana. Ujedno i zasticeni svjedok na sudu. Pravomacnom presudom nije dobio godinu dana zabrane za obavljanje poslova trenera nego je dobio da ne moze obavljati poslove NASTAVNIKA.
Znaci TACNO je da su se kriminalne radnje desavale u okviru skole
Pišem vam ovo s beskrajnom nadom da ćete nešto poduzeti. Ja sam kao maloljetno lice i žrtva seksualnog zlostavljanja Samira Alihodžića bila zaštićeni svjedok u procesu suđenja. Prijavu nisam podnijela radi sebe. Uradila sam to onda kad sam saznala da nisam jedina, iako sam se ja već do tad uspjela iščupati. Saznala sam da seksualno zlostavlja i druge djevojčice i to nisam mogla prešutjeti. Proces suđenja je trajao godinama, bio je besrakrajno mukotrpan i bolan i samo Bog zna koliko sam puta htjela odustati..............
https://www.facebook.com/emina.vinman
I sta je drugo nego pedofil!
3. Tip je osudjen za bludne radnje ali mi ne znamo koliko je osoba bilo u pitanju i koliko su imale u to vrijeme godina. Logicki da su imale 13-14 godina jer su pohadjale Osnovnu skolu.
Samo mali pregled na Google dovoljan je da se vidi da osoba koje izvrse bludnje radnje nad malodobnom osobam se tretiraju kao pedofili.
Tanka je nit izmedju izvrsioca bludnih radnji nad malodobnim osobama i pedofilije

Iz skole ciji je direktor u to vrijeme bio Omer Begovic se pokusavalo zataskati, minimizirati, da u njihovoj sredini radi osoba opasna po sigurnost djeca koja zloupotrebljava svoj polozaj pa su se pravili nevjesti i lopticu prebacivali na odbojkaski klub ORT i jos opravdanje da nisu dobili nikakvo zvanicno obavjestenje od suda vezano za izricanje presude. Eklantan primjer da su stitili zlostavljaca. Nije im bilo ni cudno a imali su saznanja, te da istom omoguce porodiljsko odsustvo za koje vrijeme je primao novcana sredstva. Od podizanja optuznice tip je bio odsutan a to je od 2016.godine.
http://skupstina.ks.gov.ba/sites/skupst ... ovic_s.pdf

I niko me ne moze ubijediti da ovdje politika nije odigrala svoje.
Ma druže laže se i pišu se poluistine kako bi naslov bio 'SOCAN'.

Radi toga se slucaj spušta u dnevnopoliticko blato da neko hajruje kakvih politickih poena, a to je apsolutno nepotrebno.

1. Ovaj nastavnik je BIO zet Ademkvicu i više nije, ne znam odkad nije, ali znam da nije i zato je LAŽ da je zet.

Druga stvar nema tog PUNCA na svijetu koji bi zalozio svoj ugled radi nekakvog BIVSEG zeta i intervenisao da se vrati na posao nastavnika u školi.

Neka se niko ne uvrijedi, ali to opste nije pozicija radi koje bi neko ulazio u takav rizik u ovoj situaciji...

Pa sve i da mu zeli pomoci stari bivši punac Ademovic pa ne bi ga sigurno vratio na mjesto nastavnika u skoli nego bi mu nasli negdje nesto i rekli šuti i nabij se nogom u guzicu... Pa pricamo o mjestu nastavnika u osnovnoj skoli, a ne o nekakvoj poziciji moci... de se malo saberite i koristite mozak i logiku.

2. Pa kako sindikat rece nije mu bila ucenica, a ni djevojka nije napisala da mu je bila ucenica nego da se desilo u skoli ali ne kaze u kojoj skoli ni jel bila ucenica.

Ono sto ljudi pricaju je da je bila u odbijkaskom timu gdje je on trener, a valjda su trenirali u sali skole.

Ali nebitno je sve to, zato nema potrebe ni da se tvrdi nesto sto nije zasto to raditi?

Ako mu nije ucenica, zasto opste tvrditi da jest? Zar ima potrebe?

I dolazimo do PEDOFILA... moze on bit manijak, perverznjak, silovatelj, ubica ali pedofil nije bar ne prema definicijama pedofilije.

Rekao sam odmah da nema nikakve potrebe za izmisljanjem stvari kada se vec ima sve cisto, a sad se sve uvuklo u poloticko blato i spustilo se na nivo rekla-kazala...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#62952 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by moonca »

Hebephilia and ephebophilia

Hebephilia is the term used to describe a preferential sexual interest in pubescent (i.e. early adolescent) individuals, rather than adult partners. As with paedophilia, it is not a term that would be applied to under-16s. A related term is ephebophilia, used to describe a preferential sexual interest in adolescent individuals (usually mid-late teens).

Hebephilia and ephebophilia are not formally defined as specific clinical disorders, but if the focus of the sexual preference leads to problematic behaviour and/or emotional distress, and if these problems are persistent (more than 6 months), they would likely meet ICD-10 criteria for disorders of sexual preference. This would need to be assessed by a professional.
optuzen za 'bludnju radnju'.. po definiciji... nemoralno.
Bludne radnje
Svi oblici seksualnog ponašanja, osim seksualnog odnosa, koji su u suprotnosti s moralnim shvaćanjima određene društvreno-kulturne sredine.
bitangeIprinceze
Posts: 4494
Joined: 29/01/2018 22:14

#62953 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitangeIprinceze »

MUNAFIK wrote: 19/12/2022 01:33
Druga stvar nema tog PUNCA na svijetu koji bi zalozio svoj ugled radi nekakvog BIVSEG zeta i intervenisao da se vrati na posao nastavnika u školi.
Ima naravno :thumbup: zavisno kakva je kćer (bila) :D
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#62954 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Ateista »

meridiyan wrote: 18/12/2022 15:28
MUNAFIK wrote: 18/12/2022 13:12

Ovo se desava kada se u javnosti krenu plasirati netacne infirmacije i to najvise rade mediji i onda dolazimo u ovu situaciju.

Uporno mediji pisu NETACNE informacije;

1. Da je on ZET Ademovica i to se sve gura na politicku arenu gdje je politickim lešinarima važnije ko je ZET kome od stvarnog problema.

Ovo je NETACNO jer se kcerka od Ademovica RAZVELA od ovog lika dakle nije mu nikakav ZET.

2.Piše se da je žrtva bila ucenica te osnovne skole šte se pokazalo da nije TACNO, kako sam na kraju ja razumio (ne znaci da je tacno) djevojka je bila ucenica srednje skole i clan odbojkaskog kluba u kojem je ovaj bio trener i tu se sve desilo.

I ovdje se potpuno nepotrebno pišu laži i samo se muti voda, jer apsolutno nije bitno jel srednja il osnovna skola, lik ima presudu za bludne radnje što je sasvim dovoljno da se bez laži završi postupak.

3. Uporno se piše da je on presuđeni PEDOFIL, a nije njegova presuda je za BLUDNE RADNJE, a pedofilija ima potpuno drugu definiciji kao naklonost prema djeci mladjoj od 13 godina a ovaj to nije radio i nije pedofil, a posebno nije presuđeni pedofil.

Sve ovo doprinosi da se muti istina, da se uvodi sumnja i tako dolazimo u situaciju gdje se evo i sindikat zapita ovako.

Ako si ti u sindikatu i znas da sve ovi sto mediji pišu NIJE TACNO onda hoces li se prikljuciti rulji i lincu?

Treba se drzati cinjenica, nema potrebe za ovim lazima a najmanje za politiziranjem.

Lik je trebao dobiti otkaz kada je dobio presudu i to je to sve ostalo je mahalanje.
Po obicaju lupate bez veze.

1. TACNO je da je u vrijeme spornih dogadjaja , od podizanja optuznice do pravosnazne presude BIO ZET Keme Ademovica koji je sa Dinom Konakovicem bio aktivan clan SDA. Prvi kao poslanik/zastupnik Skupstine KS a drugi kao premijer Kantona Sarajevo.
Sta su poduzeli a znali su da je ZET Ademovica pocinio krivicno djelo?
Kcerka Ademovica se razvela prije GODINU dana kada je ovom PRAVOMOCNO potvrdjena kazna zatvora od jedne godine i zabrana obavljanja rada kao NASTAVNIK (novembar 2021). Zasto je zivjela cijelo vrijeme sa seksualnim zlostavljacem a razvela se tek po pravomocnosti presude?


2. Imas na FB status ostêcene malodobne osobe( u to vrijeme) gdje navodi da su se te "radnje" odvijale u skoli i da je ista bila zrtva seksualnog zlostavljana. Ujedno i zasticeni svjedok na sudu. Pravomacnom presudom nije dobio godinu dana zabrane za obavljanje poslova trenera nego je dobio da ne moze obavljati poslove NASTAVNIKA.
Znaci TACNO je da su se kriminalne radnje desavale u okviru skole
Pišem vam ovo s beskrajnom nadom da ćete nešto poduzeti. Ja sam kao maloljetno lice i žrtva seksualnog zlostavljanja Samira Alihodžića bila zaštićeni svjedok u procesu suđenja. Prijavu nisam podnijela radi sebe. Uradila sam to onda kad sam saznala da nisam jedina, iako sam se ja već do tad uspjela iščupati. Saznala sam da seksualno zlostavlja i druge djevojčice i to nisam mogla prešutjeti. Proces suđenja je trajao godinama, bio je besrakrajno mukotrpan i bolan i samo Bog zna koliko sam puta htjela odustati..............
https://www.facebook.com/emina.vinman
I sta je drugo nego pedofil!
3. Tip je osudjen za bludne radnje ali mi ne znamo koliko je osoba bilo u pitanju i koliko su imale u to vrijeme godina. Logicki da su imale 13-14 godina jer su pohadjale Osnovnu skolu.
Samo mali pregled na Google dovoljan je da se vidi da osoba koje izvrse bludnje radnje nad malodobnom osobam se tretiraju kao pedofili.
Tanka je nit izmedju izvrsioca bludnih radnji nad malodobnim osobama i pedofilije

Iz skole ciji je direktor u to vrijeme bio Omer Begovic se pokusavalo zataskati, minimizirati, da u njihovoj sredini radi osoba opasna po sigurnost djeca koja zloupotrebljava svoj polozaj pa su se pravili nevjesti i lopticu prebacivali na odbojkaski klub ORT i jos opravdanje da nisu dobili nikakvo zvanicno obavjestenje od suda vezano za izricanje presude. Eklantan primjer da su stitili zlostavljaca. Nije im bilo ni cudno a imali su saznanja, te da istom omoguce porodiljsko odsustvo za koje vrijeme je primao novcana sredstva. Od podizanja optuznice tip je bio odsutan a to je od 2016.godine.
http://skupstina.ks.gov.ba/sites/skupst ... ovic_s.pdf

I niko me ne moze ubijediti da ovdje politika nije odigrala svoje.
Velika je razlika izmedju pedofilije i bludnih radnji sa maloljetnicima, objasnio sam vec detaljnije pa mi je neko obrisao post.
Tanka je linija u smislu da li je neko napunio 14 godina ili nije, ali postoji jasna razlika kada neko ima sklonosti prema predpubertetskoj i pubertetskoj djeci.
Kao sto je vec receno, bespotrebno je razbacivati se senzacionalistickim naslovima i epitetima, ono sto je uradio je sasvim dovoljno strasno.
Najstrasnije od svega je sto je ta curica prosla kroz strasne stvari u toku tog procesa kako bi taj idiot bio kaznjen i kako bi time bila zasticena bar ostala djeca, na kraju nista od toga, nije odlezao kaznu i jos nastavio raditi kao nastavnik.
Nadam se samo da ce sva ova prica i pritisak javnosti dovesti do toga da taj vise nikad ne dobije priliku da radi sa djecom.
Neka prednost danasnjeg vremena, drustvenih mreza i roditelja koji su ipak vise svjesni ovakvih opasnosti i vise stite svoju djecu, jer svega ovoga je bilo i prije ali se nije toliko paznje tome posvecivalo.
Sjecam se da je za mog nastavnika fizickog bilo nekih slicnih prica, ne znam koliko su tacne ali u danasnje vrijeme ne bi stalo na tim pricama. Znam i za slucajeve gdje su moji vrsnjaci iskusili zlostavljanje kao djeca od strane porodicnih prijatelja, a roditelji to nisu shvatali ozbiljno i smatrali da djeca pretjeruju i slicno. Danas bi takve stvari puno teze prosle.
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#62955 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Laplace »

Meni su sve to djeca, mada tehnički i po definiciji nisu. Ono, nejasno mi je šta je on zamislio. Petljanje sa maloljetnicima ne može dobro da završi, naročito ne danas iz razloga koje je naveo @Ateista.

Btw, šta je bilo sa odbojkaškim klubom? Da li on i dalje radi u tom klubu? Jer, stičem utisak da se on u školi čuvao i suzdržavao a da je ovo bludničenje činio u klubu.
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#62956 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by laik1981 »

Jell to bio neki belaj u Raiffeisenu? Kod poslovnice pored importanea gomila policije.. Dezuraju i ispred poslovnice u Hrasnom..
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39561
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#62957 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitanga_sa_otesa »

traze dvojicu ziranata :D
Naslovnica
Posts: 35476
Joined: 20/03/2013 15:38

#62958 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

laik1981 wrote: 19/12/2022 11:03 Jell to bio neki belaj u Raiffeisenu? Kod poslovnice pored importanea gomila policije.. Dezuraju i ispred poslovnice u Hrasnom..
https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/79 ... u-sarajeva

DOBILI E-MAIL

Dojave o bombama u bankama na području Sarajeva
O navedenom je upoznat dežurni tužilac Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25544
Joined: 12/08/2013 12:51

#62959 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by insaneinthebrain »

sad je vrijeme otici u banku :run:
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#62960 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by laik1981 »

insaneinthebrain wrote: 19/12/2022 11:09 sad je vrijeme otici u banku :run:
Ne rade.. Pozakljucavali ih.. Bar ove dvije sto sam ja obisao.. Pretpostavljam da su i ostale..
Naslovnica
Posts: 35476
Joined: 20/03/2013 15:38

#62961 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/79 ... -podzemlja
PRODUŽENJE PRITVORA

Admir Arnautović Šmrk na ročištu u Sudu BiH: Nisam ja nikakav "kralj podzemlja"
Za proteklih 20 godina Arnautović je zaradio 1.000 KM

Tužiteljica je istakla da je Admir Aarnautović za proteklih 20 godina, po osnovu rada, ostvario ukupno 1.000 KM zarade. U isto vrijeme posjeduje luksuzne automobile, satove i objekte, a tu su i brojna putovanja.

:lol: :lol: :lol:
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25544
Joined: 12/08/2013 12:51

#62962 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by insaneinthebrain »

sve posten narod po zatvorima, koga ovi hapse :run:
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#62963 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Laplace »

Naslovnica wrote: 19/12/2022 11:13 https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/79 ... -podzemlja
PRODUŽENJE PRITVORA

Admir Arnautović Šmrk na ročištu u Sudu BiH: Nisam ja nikakav "kralj podzemlja"
Za proteklih 20 godina Arnautović je zaradio 1.000 KM

Tužiteljica je istakla da je Admir Aarnautović za proteklih 20 godina, po osnovu rada, ostvario ukupno 1.000 KM zarade. U isto vrijeme posjeduje luksuzne automobile, satove i objekte, a tu su i brojna putovanja.

:lol: :lol: :lol:
Hudini prop'o.
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#62964 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by laik1981 »

insaneinthebrain wrote: 19/12/2022 11:18 sve posten narod po zatvorima, koga ovi hapse :run:
Samo udaraju po sirotinji..
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39561
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#62965 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitanga_sa_otesa »

poslovno vezan za sarajevo,a nezaposlen :shock: :? :roll:
Sid the sloth
Posts: 3852
Joined: 30/01/2013 15:56

#62966 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Sid the sloth »

Naslovnica wrote: 19/12/2022 11:13 https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/79 ... -podzemlja
PRODUŽENJE PRITVORA

Admir Arnautović Šmrk na ročištu u Sudu BiH: Nisam ja nikakav "kralj podzemlja"
Za proteklih 20 godina Arnautović je zaradio 1.000 KM

Tužiteljica je istakla da je Admir Aarnautović za proteklih 20 godina, po osnovu rada, ostvario ukupno 1.000 KM zarade. U isto vrijeme posjeduje luksuzne automobile, satove i objekte, a tu su i brojna putovanja.

:lol: :lol: :lol:
Zajebo je ovaj i Bear Gryllsa. 20 godina covjek prezivio sa 1000KM.
User avatar
mk ultra
Posts: 24037
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#62967 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mk ultra »

časni sude, nisam Allahami :mrgreen:
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#62968 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Ateista »

Laplace wrote: 19/12/2022 11:02 Meni su sve to djeca, mada tehnički i po definiciji nisu. Ono, nejasno mi je šta je on zamislio. Petljanje sa maloljetnicima ne može dobro da završi, naročito ne danas iz razloga koje je naveo @Ateista.

Btw, šta je bilo sa odbojkaškim klubom? Da li on i dalje radi u tom klubu? Jer, stičem utisak da se on u školi čuvao i suzdržavao a da je ovo bludničenje činio u klubu.
Ni meni to nije jasno da neko danas tako nesto pokusava, prije se i moglo sakriti, ali da posaljes telefonom slike ili neke poruke, sta je vec slao, i da ocekujes da se to nece saznati i procuti, bas moras biti idiot.
Ovo sa odbojkaskim klubom je dobro pitanje, ne treba mu zabraniti samo rad u skoli vec bilo kakav rad sa djecom.
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#62969 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Ateista »

Naslovnica wrote: 19/12/2022 11:13 https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/79 ... -podzemlja
PRODUŽENJE PRITVORA

Admir Arnautović Šmrk na ročištu u Sudu BiH: Nisam ja nikakav "kralj podzemlja"
Za proteklih 20 godina Arnautović je zaradio 1.000 KM

Tužiteljica je istakla da je Admir Aarnautović za proteklih 20 godina, po osnovu rada, ostvario ukupno 1.000 KM zarade. U isto vrijeme posjeduje luksuzne automobile, satove i objekte, a tu su i brojna putovanja.

:lol: :lol: :lol:
Mozda od dzeparca. :lol:
TheGodfather001
Posts: 1627
Joined: 24/05/2004 10:44

#62970 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by TheGodfather001 »

Avaz i senzacionalizam. Koliko osoba u Sarajevu je nezaposleno ili prijavljeno na 566KM i posjeduju milionsku imovinu? Ne shvatam šta tužilaštvo ovim navodom dokazuje ili pokušavaju zadiviti sud "strašnim otkrićem" iz istrage koje je svima, koji su iole uključeni u neke društvene tokove, poznato?!
Šmrk 10 godina ulaže u nekretnine koje su de facto pred nosom FUP-a, MUP KS-a, i sada se odjednom svi ibrete ovim glupostima koje tužilaštvo iznese... operacija uspjela, pacijent preminuo.
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#62971 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by HelaS »

Naslovnica wrote: 19/12/2022 11:09
laik1981 wrote: 19/12/2022 11:03 Jell to bio neki belaj u Raiffeisenu? Kod poslovnice pored importanea gomila policije.. Dezuraju i ispred poslovnice u Hrasnom..
https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/79 ... u-sarajeva

DOBILI E-MAIL

Dojave o bombama u bankama na području Sarajeva
O navedenom je upoznat dežurni tužilac Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo
Jesu li e poruke s elektronskim potpisima? Zar se prihvataju poruke s neprovjerenih adresa :D
User avatar
Haris.ba
Posts: 35305
Joined: 08/09/2005 20:08

#62972 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Haris.ba »

TheGodfather001 wrote: 19/12/2022 11:36 Avaz i senzacionalizam. Koliko osoba u Sarajevu je nezaposleno ili prijavljeno na 566KM i posjeduju milionsku imovinu? Ne shvatam šta tužilaštvo ovim navodom dokazuje ili pokušavaju zadiviti sud "strašnim otkrićem" iz istrage koje je svima, koji su iole uključeni u neke društvene tokove, poznato?!
Šmrk 10 godina ulaže u nekretnine koje su de facto pred nosom FUP-a, MUP KS-a, i sada se odjednom svi ibrete ovim glupotstima koje tužilaštvo iznese... operacija uspjela, pacijent preminuo.
Je li te stvarno zanima?

Tuzilastvo dokazuje stepen sumnje da su pocinjena krivicna djela da bi zadovoljilo jedan od uslova za pritvor.

Druga je stvar ko treba da procjenjuje imas li prihoda da pokrijes rashode. To bi trebao biti posao porezne uprave, a ne fupa i mupa.
Banke imaju propise o unosu novca u sistem. Notari sve zapisuju u ugovore.
Kad porezna moze ganjati one sto rade preko interneta, moze ganjati svakoga da pita odakle ti lova.
Last edited by Haris.ba on 19/12/2022 13:57, edited 2 times in total.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17062
Joined: 27/04/2021 22:52

#62973 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by tramvajtrojka »

HelaS wrote: 19/12/2022 11:42
Naslovnica wrote: 19/12/2022 11:09

https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/79 ... u-sarajeva

DOBILI E-MAIL

Dojave o bombama u bankama na području Sarajeva
O navedenom je upoznat dežurni tužilac Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo
Jesu li e poruke s elektronskim potpisima? Zar se prihvataju poruke s neprovjerenih adresa :D
tko god da je ruka mu se pozlatila nema gore banke na dunjaluku , naci Raiffeisen bankomat da radi normalno lakse ti je milju maraka na ulici nafatati :lol:
TheGodfather001
Posts: 1627
Joined: 24/05/2004 10:44

#62974 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by TheGodfather001 »

Haris.ba wrote: 19/12/2022 13:49
TheGodfather001 wrote: 19/12/2022 11:36 Avaz i senzacionalizam. Koliko osoba u Sarajevu je nezaposleno ili prijavljeno na 566KM i posjeduju milionsku imovinu? Ne shvatam šta tužilaštvo ovim navodom dokazuje ili pokušavaju zadiviti sud "strašnim otkrićem" iz istrage koje je svima, koji su iole uključeni u neke društvene tokove, poznato?!
Šmrk 10 godina ulaže u nekretnine koje su de facto pred nosom FUP-a, MUP KS-a, i sada se odjednom svi ibrete ovim glupotstima koje tužilaštvo iznese... operacija uspjela, pacijent preminuo.
Je li te stvarno zanima?

Tuzilastvo dokazuje stepen sumnje da su pocinjena krivicna djela da bi zadovoljilo jedan od uslova za pritvor.

Druga je stvar ko treba da procjenjuje imas li prihoda da pokrijes rashode. To bi trebao biti posao porezne uprave, a ne fupa i mupa.
Da, stvarno me zanima. Zakon o policijskim službenicima F BiH jasno propisuje osnovna prava i obaveze policijskih službenika, što uključuje i intenzivan obavještajni rad, pored ovlaštenja datih Zakonom o krivičnom postupku FBIH i drugim procesnim krivičnim zakonima.
Imao bih svašta još da dodam, ali me zanima čemu služi informacija.
Tužilaštvo je dužno obrazložiti osnovanu sumnju svaki put kada uputi prijedlog za produženje pritvora, a poslije obrazlaže posebne pritvorske razloge, tako da ne razumijem čemu fasciniranje širokih masa informacijom da je "svima poznato NN lice" uložilo 35 mil. KM a prijavilo samo 1000KM u bašti policijsko-pravosudnog-obavještajnog javašluka. A još više me zadivljuje da im je za pribavljanje te informacije trebalo 6 mjeseci pritvora, ako im je već porezna uprava dužna ustupiti te podatke koje može predočiti u dva i po klika mišem.
User avatar
SmokingMan
Posts: 22621
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#62975 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by SmokingMan »

Porodično i poslovno vezan. Advokat želi "legalizovati" reketarenje kao svaku normalnu privrednu djelatnost. Lik godinama maltertira Sarajevo, i svi to znaju. Je li ovo normalo, eto, recite mi? :lol:
Post Reply