Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
mk ultra
Posts: 24038
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#14451 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

i opet tražena roba, valjda se konta neko da se zajebe, ipak je to amerićka ambasada vozala sa gorivom iz el tarika

bile su jedne ranije isto na aukciji, unutra devastirane
stoji ventilator kabine na sjedištu :mrgreen:
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#14452 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by NediM17 »

Optimist wrote: 08/12/2022 10:26
NediM17 wrote: 08/12/2022 10:22 Niti su se gasili, mogu misliti koliko je to radnih sati. :mrgreen:
Ti bi trebao da potvrdis trajnost i izdrzljivost ovih 1.6 Suzuki motora.
Takodje, gledaj to sa pozitivne strane, auto nije imalo hladnih startova. :D
To je istina za hladne startove.
Sto se tice motora M16A potvrdjujem kvalitet i trajnost, blizu 170.000 km na plinu za 7,5 godina, nikakvih prOOOblema.
Na servisu na 165.000 premjerio i zazore ventila, sve u granicama tolerancije.
Mogu tek misliti kakvi su ovi motori vozeni na svemirski beMzin sa el Tareta. :thumbup:
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#14453 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by NediM17 »

azdralovic wrote: 08/12/2022 09:20
citroen xm wrote: 07/12/2022 17:21 Evo prilike ko hoće da licitira, mogao bi možda dobro proći.

https://crna-hronika.info/americka-amba ... 0km/442454
oba su vec presla 14k
Nisam pametan, za ono sa PDV-om ne vrijedi dati vise od 20 milja, znaci jedno 17.000 max. izlicitirati.
Sve preko toga mislim da se ne isplati.
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#14454 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

NediM17 wrote: 08/12/2022 10:45
azdralovic wrote: 08/12/2022 09:20

oba su vec presla 14k
Nisam pametan, za ono sa PDV-om ne vrijedi dati vise od 20 milja, znaci jedno 17.000 max. izlicitirati.
Sve preko toga mislim da se ne isplati.
Slazem se.
Ali trenutno najjeftinija Vitara 2015god sa 135 na satu kosta 27k KM.

Po toj logici, ova 2 god mladja sa duplim kilometrima vrijedi priblizno isto.
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#14455 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by NediM17 »

Pa vidi, ja bih, recimo, radije dao za onu sa OLX 25.000 nego 20.000 za ove.
Ona jeste starija ali, jedan vlasnik, manje kilometara, bolja oprema (GLX naspram GL+).
Onih 27.500 moze samo da sanja, a i 25.000 mu je puno.
P. S.
Cijena vec spustena sa preoptimisticnih 29.000 na ovih 27.500. :mrgreen:
User avatar
canvra888
Posts: 9175
Joined: 09/07/2021 15:03

#14456 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Idemedosumom wrote: 08/12/2022 08:46 A da li se moze preko car vertical-a provjeriti kilometraza i eventualna ostecenja? Koliko sam citao na netu, sada podrzavaju i CH?

Edit: kolega upravo odgovori, hvala :D
Nerijetko na carvertical nema nikakvih podataka, ali refundiraju pretragu onda. Nije baš carvertical sigurna uzdanica.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#14457 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Moje skromno mišljenje je da postoji milion načina za bolje trošenje 25000 od kupovine polovne Vitare. :D
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#14458 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by preludezalude »

Za ove vitare na nevidjeno je puno dati 17000 bez pdv. Ja bi radije dao 25000 ali na vidjeno.
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#14459 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by NediM17 »

Apsolutno se slazem.
Mogu se sutra pogledati od 10-12, samo od probe nema nista, nznm mozes li ih i upaliti.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#14460 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Rijetko su ta sluzbena auta dobra. Centralna banka prodavala passate i audije. Ja pukao na a4 b8 3.0. drug na passata b7. Na papiru. Dosli, bili 5 min i otisli. Barake. Na kraju sa pocetnih 11000 dosli na 17-18. Toliko para su dobri na piku bili
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14461 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

:thumbup:

najgore sto ljudi misle da su uvozna puno drugacija/bolja :lol:

ovim gradom hoda pardon vozi zivi lesh, nema me... :lol:
User avatar
mk ultra
Posts: 24038
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#14462 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

Ja samo kazem, stanite na granici u Bosanskoh Gradisci ili Bosanskom Brodu
I cekajte šlepe sa 2-6 vozila, uvoz

Svako al svako je udareno barem malo
Tako da nije cudo sto su jevtinija nego u EU :mrgreen:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#14463 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Niko i ne očekuje da se vozi novo auto po cijeni polovnog. To je baš utopija. Problem je što mnogi misle da će za malo para kupiti vrhunski auto pa onda dođe do razočarenja.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14464 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

dobro je kad krenu srat po svemu ostalom, ove askramar i slicne musterije prednjace :)
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#14465 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by NediM17 »

U svakom slucaju bolje kupiti auto od medjunarodnih organizacija sa stvarnom kilometrazom i redovnim odrzavanjem u ovlastenim servisima nego ove leshine iz uvoza.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#14466 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Ja sam to okačio jer sam mislio da će cijena ići do nekih 12-13000 KM + PDV što bi bila neka realna cijena za takvo auto. Ovako 20 i 20+ hiljadarki ne vrijedi.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23439
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#14467 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Prije nekih 6 mjeseci je prijateljima pobjegla Vitara 1.6, 2015 godiste, 2wd, klot verzija. Presla 60 000.
Njihovi rodjaci je dali staro za novo. Procijenili im je 16k.
Ovi nisu znali da ovi traze auto, a ovi nisu znali da ovi hoce novi.
Neko se namirio u Berlijeti.
Peryton_
Posts: 1241
Joined: 04/11/2011 21:23
Location: Tuzla

#14468 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Peryton_ »

sime_cipol wrote: 08/12/2022 20:07 Prije nekih 6 mjeseci je prijateljima pobjegla Vitara 1.6, 2015 godiste, 2wd, klot verzija. Presla 60 000.
Njihovi rodjaci je dali staro za novo. Procijenili im je 16k.
Ovi nisu znali da ovi traze auto, a ovi nisu znali da ovi hoce novi.
Neko se namirio u Berlijeti.
Nije se niko namirio, nego je neko bio dobar cenera u Berlijeti. Drugi su ga kupili po trzisnoj vrijednosti.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#14469 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Namirio se neko iz salona. Ko će biti dobar cenera? Gdje će Vitaru golaća staru 7 godina prodati za 26000 :-)
Peryton_
Posts: 1241
Joined: 04/11/2011 21:23
Location: Tuzla

#14470 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Peryton_ »

citroen xm wrote: 08/12/2022 21:06 Namirio se neko iz salona. Ko će biti dobar cenera? Gdje će Vitaru golaća staru 7 godina prodati za 26000 :-)
Dobro, jest malo preambiciozno, gledajuci trenutno trziste, je li realna cijena 20 do 22k?
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#14471 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

Evo jedna, haman 7 god stara, za vecu cijenu nego sto je bila nova. :lol:

SUZUKI VITARA All Grip 1,6 benzin 4x4 GLX (37.900 KM)
https://www.olx.ba/r/50218609/136978
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#14472 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Mogu da cijene koliko žele, njihovo pravo. Onaj ko da ovoliko para za takvo auto, bez obzira na rast cijena, treba da se zapita.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14473 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

37000 nema naslonjac za ruku :run:
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#14474 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by drug_profi »

Ma izbalansirace to trziste.
Da plate kod nas rastu pa hajd, pratice se ponuda i potraznja.
Ali klinac. Vecini je plata zakovana godinama. Uz to zivot poskupio. Opet ce najbolje ici auta ispod 5K.
Ovi nek se slikaju sa ovim suludim ciframa.
User avatar
canvra888
Posts: 9175
Joined: 09/07/2021 15:03

#14475 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

drug_profi wrote: 08/12/2022 22:56 Ma izbalansirace to trziste.
Kad doduše? Evo već godina i po kako su sulude cijene
Post Reply