Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked

U 1/8 finala prolaze:

Španija
61
42%
Njemačka
46
32%
Kostarika
9
6%
Japan
30
21%
 
Total votes: 146

zikamu
Posts: 2956
Joined: 10/09/2005 09:40

#651 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by zikamu »

Kockastima puno srece zelim i neka nimalo ne potcjenjuju samuraje (mogli bi se lako okliznuti).
Osmi Socrates
Posts: 8321
Joined: 19/10/2020 15:33

#652 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by Osmi Socrates »

Postavlja se pitanje da li je racionalno ovako sebi namještati protivnike za koje misliš da su ti lakši. Ja bih volio da ih Marokanci izbace, a i prošlo prvenstvo je bilo veoma blizu toga. Međutim, ovo je sve bilo čudno. I racionalno. Ako već oni misle da im je lakši Maroko. Šupački, al' jbg.

Hrvatska je, opet kažem naizgled, izvukla kolateralnu korist iz svega ovoga.

U svakom slučaju, gdje je sada onaj koji je napisao prije desetak stranica da bi Njemačka mogla do kraja na ovom prvenstvu? :lol:
PaulTracy
Posts: 695
Joined: 12/05/2021 00:19

#653 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by PaulTracy »

Ovo mi je nebitno, njemačka privreda mora bit uništena, hebo Elf.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45635
Joined: 29/12/2005 01:20

#654 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by jeza u ledja »

Zato ja juce bas pitam, u grupi s Poljskom i Argentinom, da li u jednoj od ovih utakmica mogu obje ekipe proci. I fakat prodjose i Arg i Pol i ovdje i Esp i Jpn.

Znam da se trebalo dosta kockica posloziti, al ono. :roll:
Ako mozete namjestiti da vam oboma odgovara odredjeni rezultat (hint Den-Swe 2:2) onda se svasta moze desiti.
User avatar
cyprus
Posts: 39284
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#655 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by cyprus »

Ma ne bih ja reko da je Maroko nešto mnogo lakši od Hrvatske :-)

Prolaze btw i Japan i Maroko :) :)
breba

#656 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by breba »

Hercegoviina wrote: 01/12/2022 22:17
AmiĐa_Idriz wrote: 01/12/2022 22:03 Za one što tvrde da nije gol:

Image

Obim je čudan za insansko oko... :)
Lopta je jos naprijed isla 5 cm

Daj sliku :-D
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#657 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by guruguru95 »

User avatar
House
Posts: 46882
Joined: 17/03/2010 15:36

#658 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by House »

Spit_fire wrote: 01/12/2022 22:19
House wrote: 01/12/2022 22:16 nerealno koliko hrvati imaju sreće

u šoku sam.
Brazil ispda u 1/8 finalu, neymar fula 2 penala, :D
:D
Osmi Socrates
Posts: 8321
Joined: 19/10/2020 15:33

#659 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by Osmi Socrates »

Pa ovako će biti dok FIFA ne nađe način da stane u kraj ovakvim kalkulacijama.

Situacija sa Poljskom i Argentinom je drugačija jer su Meksikanci i Saudijci sami sebi odlučivali o sudbini. Meksikanci da su dali još jedan gol (bez primanja), prošli bi dalje. Argentinci ne bi pustili Poljacima da smanje na 2:1 samo da ih puste dalje. Možda bi Poljaci sami to zaradili, ali, puštanja ne bi bilo.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45635
Joined: 29/12/2005 01:20

#660 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by jeza u ledja »

cyprus wrote: 01/12/2022 22:23 Ma ne bih ja reko da je Maroko nešto mnogo lakši od Hrvatske :-)

Prolaze btw i Japan i Maroko :) :)
Mislim da se ne moze na osnovu rezultata u grupi donositi zakljucak ko je jaci. Jednom kad ekipe prodju grupe dolazi do izrazaja kvalitet. Nije Maroko mnogo laksi, ali laksi vjerovatno jeste.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 41007
Joined: 21/05/2012 22:46

#661 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by AmiĐa_Idriz »

Ne vidim šta bi štimali uopšte, Maroko nije ništa lakši od Hrvatske.
User avatar
House
Posts: 46882
Joined: 17/03/2010 15:36

#662 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by House »

fuck it. maroko osvaja :bih: :D
Dead Man Walking
Posts: 6399
Joined: 28/05/2004 21:49

#663 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by Dead Man Walking »

Image

Po meni ovo nije regularan gol, ne znam jel bila grafika jer nisam pratio direktno.

Nijemci su sami sebe izbacili jer su treci gol dali prerano. Trebali su drzati 2-2 do pred kraj i onda po potrebi pustiti ili bas navaliti.
Piaty
Posts: 5793
Joined: 01/12/2020 00:58

#664 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by Piaty »

Piaty wrote: 27/11/2022 21:32 Elf je krs reprezentacija bez lidera na terenu, a za lidera na klupi ima debila Flicka. Sve sto postoji je Zlatno tele zvano Muller i kako on izgleda, otprilike tako izgleda i cijeli tim.

Nema ovdje niko ni blizu Matthausa, Schweinsteigera, Effenberga, Ballacka i slicnih majstora.
Post nakom prve utakmice i opet kloc nije apsolutno nista promijenio.

"Zlatno tele Muller" nicemu ne sluzi, a Fullkrug vrijedi kao 3 Mullera.

Pisao sam i prije godinu i dvije da je Njemacki Fudbalski Savez skoro isti kao i nas.

Dok je Bierhoff jedan od celnika, nema od Njemacke nista. Ovo je najveca sramota u historiji Njemacke i gle...kod njih se ne desavaju nikakve promjene vec 5-6 godina (koliko traje poniranje, unistavanje, brutalno slabljenje i sramocenje njemackog fudbala).
User avatar
turbofolk
Posts: 3144
Joined: 13/05/2014 09:37

#665 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by turbofolk »

Nije da nešto žalim Švabe, nek su ispali. Naglašavam samo da mi je nezamislivo da oni namjerno izgube kad već nemaju šansu za prolaz. Rezultat Španije je nešto drugo. Oni su bili u prilici da štimaju sebi i ispade da su naštimali, mada ja u to ne vjerujem. Jednostavno su se u momentu poklopili rezultati u obje utakmice, koji njima odgovaraju. Ne tvrdim da i Njemci ne bi na isti način iskoristili takvu situaciju da su bili u poziciji Španije. I da... nešto se ipak pitao i Japan. Ne treba umanjivati njihovu ulogu večeras.
Btw. Koja su sad doba u Japanu i kako li tamo izgledaju ulice večeras.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45635
Joined: 29/12/2005 01:20

#666 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by jeza u ledja »

Osmi Socrates wrote: 01/12/2022 22:29 Pa ovako će biti dok FIFA ne nađe način da stane u kraj ovakvim kalkulacijama.

Situacija sa Poljskom i Argentinom je drugačija jer su Meksikanci i Saudijci sami sebi odlučivali o sudbini. Meksikanci da su dali još jedan gol (bez primanja), prošli bi dalje. Argentinci ne bi pustili Poljacima da smanje na 2:1 samo da ih puste dalje. Možda bi Poljaci sami to zaradili, ali, puštanja ne bi bilo.
Pa ne bi ni Spanci da puste Japance samo radi Japanaca, vec zato sto im odgovara drugo mjesto (plus izbacuju jednog od konkurenata za titulu, bar na papiru). Ni ovdje danas nije bilo sve rijeseno, Kostarika je mogla postici gol za vodjstvo isto kao i Meksiko.
Hakiz
Posts: 41001
Joined: 30/07/2015 20:01

#667 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by Hakiz »

Piaty wrote: 01/12/2022 22:31
Piaty wrote: 27/11/2022 21:32 Elf je krs reprezentacija bez lidera na terenu, a za lidera na klupi ima debila Flicka. Sve sto postoji je Zlatno tele zvano Muller i kako on izgleda, otprilike tako izgleda i cijeli tim.

Nema ovdje niko ni blizu Matthausa, Schweinsteigera, Effenberga, Ballacka i slicnih majstora.
Post nakom prve utakmice i opet kloc nije apsolutno nista promijenio.

"Zlatno tele Muller" nicemu ne sluzi, a Fullkrug vrijedi kao 3 Mullera.

Pisao sam i prije godinu i dvije da je Njemacki Fudbalski Savez skoro isti kao i nas.

Dok je Bierhoff jedan od celnika, nema od Njemacke nista. Ovo je najveca sramota u historiji Njemacke i gle...kod njih se ne desavaju nikakve promjene vec 5-6 godina (koliko traje poniranje, unistavanje, brutalno slabljenje i sramocenje njemackog fudbala).
Pa, možda im fudbal nije toliko važan.
Osmi Socrates
Posts: 8321
Joined: 19/10/2020 15:33

#668 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by Osmi Socrates »

Ma to je i čitava percepcija žrijeba. Čak i politička. Maroko i Španija. Duga istorija. Pa onda Španija i Portugal u četvrtfinalu. Sve su to reprezentacije sa kojima se Španija osjeća sigurnije nego sa Hrvatskom, Brazilom, Argentinom.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 41007
Joined: 21/05/2012 22:46

#669 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by AmiĐa_Idriz »

Ponavaljam se treći put, a to je da me Flick razočarao. Što dovoljno govori o Njemačkoj kampanji u Kataru.
breba

#670 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by breba »

Kako se iz minuta u minut dojavljuje čitavom timu da koordinirano loše centrira, dodaje, fula golove, pusti golove. I da se sve to odradi maksimalno tajno i na terenu uvjerljivo izgleda.
Ja razumijem da se čitava utakmica igra u lakšem tempu i sl, ali kao sad cemo 3 minuta da fulamo, pa 5 da napadamo, malo je previše.
Last edited by breba on 01/12/2022 22:34, edited 1 time in total.
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#671 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by guruguru95 »

Piaty wrote: 01/12/2022 22:31
Piaty wrote: 27/11/2022 21:32 Elf je krs reprezentacija bez lidera na terenu, a za lidera na klupi ima debila Flicka. Sve sto postoji je Zlatno tele zvano Muller i kako on izgleda, otprilike tako izgleda i cijeli tim.

Nema ovdje niko ni blizu Matthausa, Schweinsteigera, Effenberga, Ballacka i slicnih majstora.
Post nakom prve utakmice i opet kloc nije apsolutno nista promijenio.

"Zlatno tele Muller" nicemu ne sluzi, a Fullkrug vrijedi kao 3 Mullera.

Pisao sam i prije godinu i dvije da je Njemacki Fudbalski Savez skoro isti kao i nas.

Dok je Bierhoff jedan od celnika, nema od Njemacke nista. Ovo je najveca sramota u historiji Njemacke i gle...kod njih se ne desavaju nikakve promjene vec 5-6 godina (koliko traje poniranje, unistavanje, brutalno slabljenje i sramocenje njemackog fudbala).
Ovo pokazuje da nije bilo sve samo do Joachima Lowa :mrgreen:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45635
Joined: 29/12/2005 01:20

#672 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by jeza u ledja »

breba wrote: 01/12/2022 22:34 Kako se iz minuta u minut dojavljuje čitavom timu da koordinirano loše centrira, dodaje, fula golove, pusti golove. I da se sve to odradi maksimalno tajno i na terenu uvjerljivo izgleda.
Ja razumijem da se čitava utakmica igra u lakšem tempu i sl, ali kao sad cemo 3 minuta da fulamo, pa 5 da napadamo, malo je previše.
Ma dobro ba malo dramatizujemo da bude zanimljivije. :D
LSD
Posts: 27398
Joined: 24/07/2007 08:26

#673 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by LSD »

AmiĐa_Idriz wrote: 01/12/2022 22:30 Ne vidim šta bi štimali uopšte, Maroko nije ništa lakši od Hrvatske.
Upravo to. Maroko je čak i teži protivnik.
Nema govora o namještanju, al bošnjo voli teorije zavjere :mrgreen:

Btw. tom pričom se pljuje po Japanu i njihovim pobjedama...pobjede Njemačku i Španiju, umjesto da im se oda respekt, radije se priča o nekakvim namještaljkama.
Last edited by LSD on 01/12/2022 22:36, edited 1 time in total.
User avatar
Logovan
Posts: 94711
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#674 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by Logovan »

AmiĐa_Idriz wrote: 01/12/2022 22:30 Ne vidim šta bi štimali uopšte, Maroko nije ništa lakši od Hrvatske.
Ma sve i da je najslabiji ko kaže da ćeš proći. Podcjenjivanje protivnika. Ne bih rekao baš da su štimali, ali kao da su rekli potrudit ćemo se da pobijedimo, ali ako izgubimo boli nas briga jer nas u ovom slučaju čeka slabašni Maroko. :-)
Piaty
Posts: 5793
Joined: 01/12/2020 00:58

#675 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by Piaty »

Hakiz wrote: 01/12/2022 22:32
Piaty wrote: 01/12/2022 22:31

Post nakom prve utakmice i opet kloc nije apsolutno nista promijenio.

"Zlatno tele Muller" nicemu ne sluzi, a Fullkrug vrijedi kao 3 Mullera.

Pisao sam i prije godinu i dvije da je Njemacki Fudbalski Savez skoro isti kao i nas.

Dok je Bierhoff jedan od celnika, nema od Njemacke nista. Ovo je najveca sramota u historiji Njemacke i gle...kod njih se ne desavaju nikakve promjene vec 5-6 godina (koliko traje poniranje, unistavanje, brutalno slabljenje i sramocenje njemackog fudbala).
Pa, možda im fudbal nije toliko važan.
Mislis ako im prestaje biti vazan.

Jer ako je tako, nevjerovatno je da to rade na ovako sramotan nacin. Kod njih su ljudi iz Saveza nedodirljiva kasta, a da su nekadasnji - vec odavno (5-6 godina unazad) bi pocele letjeti glave.
Locked