Ista stvar kao i Amar, malo edukacije o inflaciji i zašto se javlja ne bi škodilo.skrbavi-admin wrote: ↑26/11/2022 10:37
sto se blamira. sta je slago? multimilijarderi poduplali bogatstva na lazibi petljaniji, vakcinisanima sve dozvoljeno dok drugima nije debilistickom logikom da vakcinisan kliconosa ne moze zarazit, zaradili milijarde na lijekovima, vakcinama, maskama, 6% procenat od respiratora je skoro milion maraka, ja sam potrosio brat bratu i bio u trosku do 1000 maraka za lijecenje korone, zaradili milijarde na laziranjima emisija i sad nasilu poskupljuju neke nebitne stvari kao sto su auta a plate nijedan od njih da poskupi.... prije ce biti da zivimo drustvo debiloida koji vjeruju Selfishi fekalovbehovic iz Tutina i horaciju ElMusku i koji stigmatiziraju sve koji imaju drugacije misljenje ako nije u skladu sa retardiranim mainstreamom.
Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#14226 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#14227 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Neka je sa srećom!Zvek wrote: ↑26/11/2022 14:06 Stepway sam preuzeo u četvrtak. Ne ulazim u detalje oko cijene, meni je Stepway auto za moje potrebe. Neko ne bi dao 34000 KM za Daciu, neko bi. Motor je super, baš fino vuče, kvačilo prelagano, mjenjač precizan. Prostora sasvim dovoljno. Auto je došao sa ljetnjim gumama, pa čekam da im stignu zimske Matador i čelične felge koje će besplatno montirati.
Auto fino grije, nadam se da će automatska klima tako i hladiti![]()
Poskupila su sva auta pa i Dačija. Taj Stepway je fin i korektan auto, a ako realno pogledamo bez uplitanja nekih ličnih preferencija, dovoljan je za veliku većinu porodica u BiH.
Ja sam davno rekao da nam želim svima da možemo voziti novog Stepway-a, jer to bi bio znak da smo odskočili dobro sa životnim standardom. Vjerovatno bi raja i drugačije razmišljala. Ovako svaka bijeda sanja da će kupovinom polovnog premijuma steći neki lažni status uspješnog čovjeka i odvojiti se od taloga.
-
Seawolf
- Posts: 9169
- Joined: 14/06/2012 22:59
#14228 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Može l' kako bez predrasuda?citroen xm wrote: ↑26/11/2022 15:23Neka je sa srećom!Zvek wrote: ↑26/11/2022 14:06 Stepway sam preuzeo u četvrtak. Ne ulazim u detalje oko cijene, meni je Stepway auto za moje potrebe. Neko ne bi dao 34000 KM za Daciu, neko bi. Motor je super, baš fino vuče, kvačilo prelagano, mjenjač precizan. Prostora sasvim dovoljno. Auto je došao sa ljetnjim gumama, pa čekam da im stignu zimske Matador i čelične felge koje će besplatno montirati.
Auto fino grije, nadam se da će automatska klima tako i hladiti![]()
![]()
Poskupila su sva auta pa i Dačija. Taj Stepway je fin i korektan auto, a ako realno pogledamo bez uplitanja nekih ličnih preferencija, dovoljan je za veliku većinu porodica u BiH.
Ja sam davno rekao da nam želim svima da možemo voziti novog Stepway-a, jer to bi bio znak da smo odskočili dobro sa životnim standardom. Vjerovatno bi raja i drugačije razmišljala. Ovako svaka bijeda sanja da će kupovinom polovnog premijuma steći neki lažni status uspješnog čovjeka i odvojiti se od taloga.
Ja nam svima u Bosni i Hercegovini želim da možemo kupiti novog premijuma.
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#14229 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ne može biti uporediv kad je duster bolji, jači, ljepši...i skuplji.sime_cipol wrote: ↑26/11/2022 08:53 Jedini uporediv Duster sa Vitarom je onaj sa 1.3 TCe 150 EDC koji kosta 44 000.
- sime_cipol
- Posts: 23432
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#14230 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ako usporedimo sa A/T Vitarom, Duster je jeftiniji za 2-3kkonektovan wrote: ↑26/11/2022 15:29Ne može biti uporediv kad je duster bolji, jači, ljepši...i skuplji.sime_cipol wrote: ↑26/11/2022 08:53 Jedini uporediv Duster sa Vitarom je onaj sa 1.3 TCe 150 EDC koji kosta 44 000.![]()
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
- skrbavi-admin
- Posts: 7124
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#14232 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
naucio sta je inflacija 80ih stari moj tebi na zdravlje. vi ste za nju culi sad kad je mejnstrim proradio da se obavezno apgrejduje mozdani ambis kod budala da sve obavezno treba poskupit.... kija ceed u sred evrope na akciji nova 16000 eura.citroen xm wrote: ↑26/11/2022 15:15Ista stvar kao i Amar, malo edukacije o inflaciji i zašto se javlja ne bi škodilo.skrbavi-admin wrote: ↑26/11/2022 10:37
sto se blamira. sta je slago? multimilijarderi poduplali bogatstva na lazibi petljaniji, vakcinisanima sve dozvoljeno dok drugima nije debilistickom logikom da vakcinisan kliconosa ne moze zarazit, zaradili milijarde na lijekovima, vakcinama, maskama, 6% procenat od respiratora je skoro milion maraka, ja sam potrosio brat bratu i bio u trosku do 1000 maraka za lijecenje korone, zaradili milijarde na laziranjima emisija i sad nasilu poskupljuju neke nebitne stvari kao sto su auta a plate nijedan od njih da poskupi.... prije ce biti da zivimo drustvo debiloida koji vjeruju Selfishi fekalovbehovic iz Tutina i horaciju ElMusku i koji stigmatiziraju sve koji imaju drugacije misljenje ako nije u skladu sa retardiranim mainstreamom.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#14233 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Možda si tada naučio, ali čini mi se da je do sada malo izlapilo.
Meni konkretno o tome nemaš šta pričati.
Meni konkretno o tome nemaš šta pričati.
- sime_cipol
- Posts: 23432
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#14234 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Sreca nam je pa je BAM vezan uz EUR. Vidjeli bi sta je inflacija.
- skrbavi-admin
- Posts: 7124
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#14235 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
o, finansijski magu nisam te prepozno, de mi reci kojim vjestinama treba da se sluzim da se zavalim u dugorocni robijaski kredit pa da i ja svaki drugi post napisem o tome kako ceznutljivo zelim kupit svaki komad lima kojeg neko spomene na forumu al jebi ga neam para jer sam finansijski strucnjak....citroen xm wrote: ↑26/11/2022 16:02 Možda si tada naučio, ali čini mi se da je do sada malo izlapilo.
Meni konkretno o tome nemaš šta pričati.
- skrbavi-admin
- Posts: 7124
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#14236 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
nije niko glup, ko je bio 5ogodisnjak 99e zna koliko je vrijedilo 5 10 100 maraka tad i sadsime_cipol wrote: ↑26/11/2022 16:08 Sreca nam je pa je BAM vezan uz EUR. Vidjeli bi sta je inflacija.
u feninzima kupovo gorivo....
culi ljudi na federalnoj i na pro zibenu za inflaciju i koronu sad odjednom eksperti a SeRbija ih "lijeci" i dalje, a Fraudil upravlja makroekonomijom
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#14237 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
skrbavi-admin wrote: ↑26/11/2022 16:09
o, finansijski magu nisam te prepozno, de mi reci kojim vjestinama treba da se sluzim da se zavalim u dugorocni robijaski kredit pa da i ja svaki drugi post napisem o tome kako ceznutljivo zelim kupit svaki komad lima kojeg neko spomene na forumu al jebi ga neam para jer sam finansijski strucnjak....
Opa, pa što se odavne nisi oslobodio onoga što te pritišće. Zajebano je taj kamen na srcu dugo držati. Međutim lošt ti je to odgovor na nepoznavanje stvari za koje kažeš da si davno naučio.
Što se limova koje želim tiče, evo hvala Bogu već nekoliko godina su u mom posjedu. Što se tiče balavljenja i želja, pa volio bih ja i biti sa Džej Lo, ali ne može čovjek sve želje ostvariti.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#14238 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
ne znam nego im ne vjerujem, toliko o tome..izvrsni direktor wrote: ↑26/11/2022 13:54Znaju bolje od svih svjetski strucnjaka i cinjenicaRockefeller wrote: ↑26/11/2022 11:27 Je l se ovo raspravlja ima li corone![]()
Kako nema inflacije jbt-e cuj ne vjeruje![]()
![]()
sve alatka i masinerija za uzimanje para..
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#14239 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Neki kad napuste Bosnu, postanu eksperti za sve, a najviše za pljuvanje te iste Bosne po bosanskom forumu. Bez toga se ne možecitroen xm wrote: ↑26/11/2022 15:15Ista stvar kao i Amar, malo edukacije o inflaciji i zašto se javlja ne bi škodilo.skrbavi-admin wrote: ↑26/11/2022 10:37
sto se blamira. sta je slago? multimilijarderi poduplali bogatstva na lazibi petljaniji, vakcinisanima sve dozvoljeno dok drugima nije debilistickom logikom da vakcinisan kliconosa ne moze zarazit, zaradili milijarde na lijekovima, vakcinama, maskama, 6% procenat od respiratora je skoro milion maraka, ja sam potrosio brat bratu i bio u trosku do 1000 maraka za lijecenje korone, zaradili milijarde na laziranjima emisija i sad nasilu poskupljuju neke nebitne stvari kao sto su auta a plate nijedan od njih da poskupi.... prije ce biti da zivimo drustvo debiloida koji vjeruju Selfishi fekalovbehovic iz Tutina i horaciju ElMusku i koji stigmatiziraju sve koji imaju drugacije misljenje ako nije u skladu sa retardiranim mainstreamom.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#14240 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Jebaji ga, čudni su putevi gastarbajterski. 
-
DonieBrasco
- Posts: 20112
- Joined: 31/08/2016 16:09
#14241 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nikad mi nece biti jasno da neko ima na raspolaganju 50.000 KM u ova danasnja vremena, i nece da uzme novo auto za te pare nego razmatra polovno "vise klase".
Ne znam da li su kompleski u pitanju, pa neko zeli Mercedes iz 2010 sa nekom tadasnjom full opremom , taj auto je 12 jos malo 13 godina star, ima stotine hiljada na kilometrima ali eto to je "vise klasa" pa se valjda time tjesi. Ne znam zaista da li im je vaznije sta ce reci komije, kolege, (ne)prijatelji, kurcenje da se vidi da on vozi Mecku iz 2010 za koju je dao 50.000 KM, da li je zaista vazno sta je ispod haube pa neka je i staro sa kilometrazom ali je vise litara i snage. Jer eto sramota je voziti novu Skodu, Suzukija, nekog franuza, i neke druge marke koji nude krasna auta za te iste pare.
Ali zaista ne znam da li su kompleski ili sta je u pitanju, jer vidim na OLX prodaju se polova auta i za mnogo vise od 50.000 KM a pritom stara preko 10 - 12 godina sa stotine hiljada kilometrazom.
Ne znam da li su kompleski u pitanju, pa neko zeli Mercedes iz 2010 sa nekom tadasnjom full opremom , taj auto je 12 jos malo 13 godina star, ima stotine hiljada na kilometrima ali eto to je "vise klasa" pa se valjda time tjesi. Ne znam zaista da li im je vaznije sta ce reci komije, kolege, (ne)prijatelji, kurcenje da se vidi da on vozi Mecku iz 2010 za koju je dao 50.000 KM, da li je zaista vazno sta je ispod haube pa neka je i staro sa kilometrazom ali je vise litara i snage. Jer eto sramota je voziti novu Skodu, Suzukija, nekog franuza, i neke druge marke koji nude krasna auta za te iste pare.
Ali zaista ne znam da li su kompleski ili sta je u pitanju, jer vidim na OLX prodaju se polova auta i za mnogo vise od 50.000 KM a pritom stara preko 10 - 12 godina sa stotine hiljada kilometrazom.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#14242 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ma svako radi sa svojim novcem ono što želi i bira po svom ukusu i potrebama.
Mercedes iz 2010. nije ni blizu 50000 KM, ako gledamo recimo E klasu, a može biti vrlo dobar primjerak.
Mercedes iz 2010. nije ni blizu 50000 KM, ako gledamo recimo E klasu, a može biti vrlo dobar primjerak.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#14244 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ima tu i kompleksa ali ima i druga strana. Danas su cijene novih vozila skočile u nebesa, i onda dodješ na oglase i vidiš da nova dacia košta 40 000 KM, a zatim sljedeći oglas Audi 4, bmw 3, merc c klase, polovni, dobro opremljeni, sa dobrom motorizacijom, koštaju isto toliko, sa predjenih 100 + hiljada km u vrlo dobrom stanju, neću reći odličnom..jer ipak je riječ o polovnim vozilima, ali su vrlo dobri.DonieBrasco wrote: ↑26/11/2022 21:08 Nikad mi nece biti jasno da neko ima na raspolaganju 50.000 KM u ova danasnja vremena, i nece da uzme novo auto za te pare nego razmatra polovno "vise klase".
Ne znam da li su kompleski u pitanju, pa neko zeli Mercedes iz 2010 sa nekom tadasnjom full opremom , taj auto je 12 jos malo 13 godina star, ima stotine hiljada na kilometrima ali eto to je "vise klasa" pa se valjda time tjesi. Ne znam zaista da li im je vaznije sta ce reci komije, kolege, (ne)prijatelji, kurcenje da se vidi da on vozi Mecku iz 2010 za koju je dao 50.000 KM, da li je zaista vazno sta je ispod haube pa neka je i staro sa kilometrazom ali je vise litara i snage. Jer eto sramota je voziti novu Skodu, Suzukija, nekog franuza, i neke druge marke koji nude krasna auta za te iste pare.
Ali zaista ne znam da li su kompleski ili sta je u pitanju, jer vidim na OLX prodaju se polova auta i za mnogo vise od 50.000 KM a pritom stara preko 10 - 12 godina sa stotine hiljada kilometrazom.
Imaš izbor da voziš nov 1.0 motor ili polovan 2.0 ..
Pa proberi sebi za svoje pare..
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#14245 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Na to dodaj da je osjećaj kada uđeš u auto nemjerljiv. Nekada se za 40000 mogao kupiti ozbiljno dobar nov auto, danas je 40000 početna cifra za novo auto. Ima tu svega, kao što rekoh svako svoje pare troši kako hoće.
Dok ovo pišem, mislim na normalne i ozbiljne ljude, a ne naložene klince koji će se zaletiti na premijum leša, a neće nešto slabije i u dobrom stanju ni pogledati.
Dok ovo pišem, mislim na normalne i ozbiljne ljude, a ne naložene klince koji će se zaletiti na premijum leša, a neće nešto slabije i u dobrom stanju ni pogledati.
Last edited by citroen xm on 26/11/2022 22:37, edited 1 time in total.
-
preludezalude
- Posts: 7013
- Joined: 07/03/2012 00:09
#14246 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ti nikada neces razumjeti sta je cejf i da ima ljudi koji kupuju cejf a ne prevozno sredstvo od tacke a do tacke b. Ja sam uvijek kupovao auto koje ce mi kao prvo biti cejf voziti a kao drugo ce mi biti prevozno sredstvo. Ja sam prosle godine kupio auto 2004. godiste koje uopste nisam trazio ali iskrsnulo je i skontao sam da bi se i tako nesto moglo malo cejfiti. Sta komsije kazu uopste me nije bilo briga. Ove godine sam slucajno naletio na drugo auto 2011. godiste koje nisam smio propustiti i kupio sam i njega jer mi je cejf. Imam dva auta koja vozim samo ja i stvarno mi ne trebaju dva auta ali mi je to cejf.DonieBrasco wrote: ↑26/11/2022 21:08 Nikad mi nece biti jasno da neko ima na raspolaganju 50.000 KM u ova danasnja vremena, i nece da uzme novo auto za te pare nego razmatra polovno "vise klase".
Ne znam da li su kompleski u pitanju, pa neko zeli Mercedes iz 2010 sa nekom tadasnjom full opremom , taj auto je 12 jos malo 13 godina star, ima stotine hiljada na kilometrima ali eto to je "vise klasa" pa se valjda time tjesi. Ne znam zaista da li im je vaznije sta ce reci komije, kolege, (ne)prijatelji, kurcenje da se vidi da on vozi Mecku iz 2010 za koju je dao 50.000 KM, da li je zaista vazno sta je ispod haube pa neka je i staro sa kilometrazom ali je vise litara i snage. Jer eto sramota je voziti novu Skodu, Suzukija, nekog franuza, i neke druge marke koji nude krasna auta za te iste pare.
Ali zaista ne znam da li su kompleski ili sta je u pitanju, jer vidim na OLX prodaju se polova auta i za mnogo vise od 50.000 KM a pritom stara preko 10 - 12 godina sa stotine hiljada kilometrazom.
Jako dobro znam sta sam mogao kupiti za te pare koje sam dao za ta dva auta i da sam mogao kupiti i novo auto ali ja za to novo auto nebi dao ni pola tih para jer je to samo prevozno sredstvo koje ne zadovoljava kriterije auta koje ja trazim.
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#14247 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ova fotografija opisuje moj zivot
Najmanje 4-5 puta sam svojom 207-icom klemao drugove i rodbinu koja voze auta od 50+ hiljada
Jednom izvlacio druga sa sorentom 3.5 benzin 4x4 zaglavio se u snijegu na bjelasnici, celave mu gume
I danas poslije godina i godina ih podjebajem
Btw pezo bio 1.4 benzin 54kw
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#14248 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ma sve je to relativno,..ljudi daju silne pare na auta, šminka, ovo ono i onda ih tamić otrese, često to pričam raji..

-
Qwerty1234
- Posts: 1278
- Joined: 27/05/2021 09:57
#14249 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Upravo, cejf.Zato smo valjda na ovom forumu, jer cejf nam je voziti auto i naglabati o tome.preludezalude wrote: ↑26/11/2022 22:37Ti nikada neces razumjeti sta je cejf i da ima ljudi koji kupuju cejf a ne prevozno sredstvo od tacke a do tacke b. Ja sam uvijek kupovao auto koje ce mi kao prvo biti cejf voziti a kao drugo ce mi biti prevozno sredstvo. Ja sam prosle godine kupio auto 2004. godiste koje uopste nisam trazio ali iskrsnulo je i skontao sam da bi se i tako nesto moglo malo cejfiti. Sta komsije kazu uopste me nije bilo briga. Ove godine sam slucajno naletio na drugo auto 2011. godiste koje nisam smio propustiti i kupio sam i njega jer mi je cejf. Imam dva auta koja vozim samo ja i stvarno mi ne trebaju dva auta ali mi je to cejf.DonieBrasco wrote: ↑26/11/2022 21:08 Nikad mi nece biti jasno da neko ima na raspolaganju 50.000 KM u ova danasnja vremena, i nece da uzme novo auto za te pare nego razmatra polovno "vise klase".
Ne znam da li su kompleski u pitanju, pa neko zeli Mercedes iz 2010 sa nekom tadasnjom full opremom , taj auto je 12 jos malo 13 godina star, ima stotine hiljada na kilometrima ali eto to je "vise klasa" pa se valjda time tjesi. Ne znam zaista da li im je vaznije sta ce reci komije, kolege, (ne)prijatelji, kurcenje da se vidi da on vozi Mecku iz 2010 za koju je dao 50.000 KM, da li je zaista vazno sta je ispod haube pa neka je i staro sa kilometrazom ali je vise litara i snage. Jer eto sramota je voziti novu Skodu, Suzukija, nekog franuza, i neke druge marke koji nude krasna auta za te iste pare.
Ali zaista ne znam da li su kompleski ili sta je u pitanju, jer vidim na OLX prodaju se polova auta i za mnogo vise od 50.000 KM a pritom stara preko 10 - 12 godina sa stotine hiljada kilometrazom.
Jako dobro znam sta sam mogao kupiti za te pare koje sam dao za ta dva auta i da sam mogao kupiti i novo auto ali ja za to novo auto nebi dao ni pola tih para jer je to samo prevozno sredstvo koje ne zadovoljava kriterije auta koje ja trazim.
A ne samo od A do B...
- Ironmen
- Posts: 7503
- Joined: 29/07/2015 17:36
#14250 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Na to dodaj i osjecaj kada udjes u novu Daciu i Audi star 10 godina, nakon duze voznje ipak svatis da je Audi pa makar star i 10 godina duplo bolji od bilo koje nove Dacie.citroen xm wrote: ↑26/11/2022 22:36 Na to dodaj da je osjećaj kada uđeš u auto nemjerljiv. Nekada se za 40000 mogao kupiti ozbiljno dobar nov auto, danas je 40000 početna cifra za novo auto. Ima tu svega, kao što rekoh svako svoje pare troši kako hoće.
Dok ovo pišem, mislim na normalne i ozbiljne ljude, a ne naložene klince koji će se zaletiti na premijum leša, a neće nešto slabije i u dobrom stanju ni pogledati.

