Molim te da kanalizaciju ne porediš sa kerovima, žao mi kerova
Draško Stanivuković
-
DonieBrasco
- Posts: 20127
- Joined: 31/08/2016 16:09
#4627 Re: Draško Stanivuković
Pocetnik klasicni.
Neka ode na grob ubijenom stricu u kaze mu da nisu uspjeli, pc nije drzava nego dio drzave BiH koja je opstala.
Neka ode na grob ubijenom stricu u kaze mu da nisu uspjeli, pc nije drzava nego dio drzave BiH koja je opstala.
- banjaluka078
- Posts: 13220
- Joined: 16/01/2007 23:38
#4628 Re: Draško Stanivuković
Poginuo je kod Kotor Varoši. Draško svu svoju patriotsku priču zasniva na stricu, biće da mu ćaća nije bio mobilisan.
- banjaluka078
- Posts: 13220
- Joined: 16/01/2007 23:38
#4629 Re: Draško Stanivuković
Skontaj da ima ljudi koji to gledaju.
-
guruguru95
- Posts: 2829
- Joined: 09/05/2022 23:20
#4630 Re: Draško Stanivuković
Čuo sam od nekih prijatelja sa BHRT-a da se novinarima naređuje da obavezno pišu rs punim imenom, bez obzira koliko se puta spominje u članku ili prilogu. Perfidan medijski pritisak velikosrpskih separatista na svim nivoima.
Last edited by guruguru95 on 26/11/2022 19:42, edited 1 time in total.
- GandalfSivi
- Posts: 22796
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
#4631 Re: Draško Stanivuković
Pa kao sto smo mi ovdje gotovili Draska, tako gore gotive Matu…
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#4632 Re: Draško Stanivuković
Hvala na inf. Znaš li kad je poginuo? Kad su 1992 istjerivali i ubijali bošnjake ili na kraju rata?banjaluka078 wrote: ↑26/11/2022 19:33Poginuo je kod Kotor Varoši. Draško svu svoju patriotsku priču zasniva na stricu, biće da mu ćaća nije bio mobilisan.
- banjaluka078
- Posts: 13220
- Joined: 16/01/2007 23:38
- banjaluka078
- Posts: 13220
- Joined: 16/01/2007 23:38
#4634 Re: Draško Stanivuković
Stvar pravopisa. Skraćenice se ne koriste. Pišu li FBiH i BiH ili pun naziv?guruguru95 wrote: ↑26/11/2022 19:38 Čuo sam od nekih prijatelja sa BHRT-a da se novinarima naređuje da obavezno pišu rs punim imenom, bez obzira koliko se puta spominje u članku ili prilogu. Perfidan medijski pritisak velikosrpskih separatista na svim nivoima.
-
guruguru95
- Posts: 2829
- Joined: 09/05/2022 23:20
#4635 Re: Draško Stanivuković
Pa FBiH i BiH im ne smetajubanjaluka078 wrote: ↑26/11/2022 19:59Stvar pravopisa. Skraćenice se ne koriste. Pišu li FBiH i BiH ili pun naziv?guruguru95 wrote: ↑26/11/2022 19:38 Čuo sam od nekih prijatelja sa BHRT-a da se novinarima naređuje da obavezno pišu rs punim imenom, bez obzira koliko se puta spominje u članku ili prilogu. Perfidan medijski pritisak velikosrpskih separatista na svim nivoima.
- banjaluka078
- Posts: 13220
- Joined: 16/01/2007 23:38
#4636 Re: Draško Stanivuković
Obojica su sad Miloradov projekat. Drago mi je da se kod Draška nikad nisam zeznula, a pljuvali su me ljudi zbog toga.GandalfSivi wrote: ↑26/11/2022 19:39
Pa kao sto smo mi ovdje gotovili Draska, tako gore gotive Matu…
- banjaluka078
- Posts: 13220
- Joined: 16/01/2007 23:38
#4637 Re: Draško Stanivuković
Ja pitam kako pišu inače, ne šta kome smeta. Neka Bošnjaci i Hrvati insistiraju na punim nazivima koji ih se tiču kao što Srbi insistiraju. Mada, u toj instituciji, to treba da je posao lektora. Pravopis je jasan u tom smislu, a platu primaju za to.
-
guruguru95
- Posts: 2829
- Joined: 09/05/2022 23:20
#4638 Re: Draško Stanivuković
Univerzalno novinarsko pravilo je da se piše punim imenom kada se prvi put spominje u članku, a kasnije može skraćeno. U naslovima mogu skraćenice, jer zašto onda postoje i čemu služe skraćenicebanjaluka078 wrote: ↑26/11/2022 20:02Ja pitam kako pišu inače, ne šta kome smeta. Neka Bošnjaci i Hrvati insistiraju na punim nazivima koji ih se tiču kao što Srbi insistiraju. Mada, u toj instituciji, to treba da je posao lektora. Pravopis je jasan u tom smislu, a platu primaju za to.
Njima smeta kada vide i čuju ovo rs, o tome je zapjenilo ovo malo chetaljsko govno.
- Dvokasetas
- Posts: 970
- Joined: 10/10/2020 17:46
- Location: SARAJEVO SAMPION
- Dvokasetas
- Posts: 970
- Joined: 10/10/2020 17:46
- Location: SARAJEVO SAMPION
#4640 Re: Draško Stanivuković
Entitet cetnikistanguruguru95 wrote: ↑26/11/2022 19:38 Čuo sam od nekih prijatelja sa BHRT-a da se novinarima naređuje da obavezno pišu rs punim imenom, bez obzira koliko se puta spominje u članku ili prilogu. Perfidan medijski pritisak velikosrpskih separatista na svim nivoima.
-
last mohicans
- Posts: 18285
- Joined: 09/08/2012 23:19
#4641 Re: Draško Stanivuković
Jao neće balavo govno više nikad otići u emisiju, a bio kao inventar kad su mu većina medija u er-esu ( samo za Draška
) zatvarali vrata. Nije bali bilo mrsko klapnuti do Teherana da dobije medijski prostor, sad bi da mu se na noge dolazi.
Fura se na baju. Hraknuti, pa spomenuti.
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#4642 Re: Draško Stanivuković
Znači,strikan je poginuo tokom etničkog čišćenja bošnjaka 1992 a nešto ne znam da je bilo jedinica TOBiH ili Armije BiH oko Kotor varoši...
A netjak se tim ponosi...
- banjaluka078
- Posts: 13220
- Joined: 16/01/2007 23:38
#4643 Re: Draško Stanivuković
Na mogu skraćenice. Vjeruj.guruguru95 wrote: ↑26/11/2022 20:06
Univerzalno novinarsko pravilo je da se piše punim imenom kada se prvi put spominje u članku, a kasnije može skraćeno. U naslovima mogu skraćenice, jer zašto onda postoje i čemu služe skraćenice
Njima smeta kada vide i čuju ovo rs, o tome je zapjenilo ovo malo chetaljsko govno.
Smeta i meni kad kažu BiH ili "tamo u Bosni", jer BL "nije u Bosni". Neka pjeni ako mu je stalo, pjenim i ja stalno kad kažu "u RS i BiH" od vremenske prognoze pa ostalo.
-
guruguru95
- Posts: 2829
- Joined: 09/05/2022 23:20
#4644 Re: Draško Stanivuković
Upravo takoDvokasetas wrote: ↑26/11/2022 20:11Odlicno neka pisu punim imenom ali entitetguruguru95 wrote: ↑26/11/2022 19:38 Čuo sam od nekih prijatelja sa BHRT-a da se novinarima naređuje da obavezno pišu rs punim imenom, bez obzira koliko se puta spominje u članku ili prilogu. Perfidan medijski pritisak velikosrpskih separatista na svim nivoima.
-
guruguru95
- Posts: 2829
- Joined: 09/05/2022 23:20
#4645 Re: Draško Stanivuković
U naslovima može BiH, RS, FBiH, SAD, EU, UN... To koriste sve novine i svi portali. Nebitno, poenta mog posta je da se ljudima na televiziji naređuje da rs izgovaraju i pišu punim imenom, bez obzira koliko se puta to ime spominje. Dakle, chetaljima smeta ono rs, ali im ne smeta BiH i FBiH.banjaluka078 wrote: ↑26/11/2022 20:16Na mogu skraćenice. Vjeruj.guruguru95 wrote: ↑26/11/2022 20:06
Univerzalno novinarsko pravilo je da se piše punim imenom kada se prvi put spominje u članku, a kasnije može skraćeno. U naslovima mogu skraćenice, jer zašto onda postoje i čemu služe skraćenice
Njima smeta kada vide i čuju ovo rs, o tome je zapjenilo ovo malo chetaljsko govno.
Smeta i meni kad kažu BiH ili "tamo u Bosni", jer BL "nije u Bosni". Neka pjeni ako mu je stalo, pjenim i ja stalno kad kažu "u RS i BiH" od vremenske prognoze pa ostalo.
Upravo ovo o čemu sere mali chetalj Draško.
Last edited by guruguru95 on 26/11/2022 20:22, edited 2 times in total.
- Login77777
- Posts: 8778
- Joined: 18/05/2021 09:11
#4646 Re: Draško Stanivuković
Zato samo govoriti manji entitet.guruguru95 wrote: ↑26/11/2022 20:00Pa FBiH i BiH im ne smetajubanjaluka078 wrote: ↑26/11/2022 19:59
Stvar pravopisa. Skraćenice se ne koriste. Pišu li FBiH i BiH ili pun naziv?Smeta im samo kad neko napiše RS.
-
guruguru95
- Posts: 2829
- Joined: 09/05/2022 23:20
#4647 Re: Draško Stanivuković
last mohicans wrote: ↑26/11/2022 20:12 Jao neće balavo govno više nikad otići u emisiju, a bio kao inventar kad su mu većina medija u er-esu ( samo za Draška) zatvarali vrata. Nije bali bilo mrsko klapnuti do Teherana da dobije medijski prostor, sad bi da mu se na noge dolazi.
Fura se na baju. Hraknuti, pa spomenuti.
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#4648 Re: Draško Stanivuković
A smeta li vam kad njihov sve ijedan medij kaže takozvana Armija BiH a za HVO nikad nisu rekli takozvani...
-
guruguru95
- Posts: 2829
- Joined: 09/05/2022 23:20
#4649 Re: Draško Stanivuković
Dobra ideja
- banjaluka078
- Posts: 13220
- Joined: 16/01/2007 23:38
