Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

kvinoja
Posts: 424
Joined: 03/12/2021 23:37

#33976 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by kvinoja »

_Reds_ wrote: 24/11/2022 11:53 Feraget i ovo tužioci porodicu prave budalama, a ne Perić.

Ali vi i dalje nasdajte na priče Ferageta, do juče anonimusa.

Jasno je ko dan ko se od ovog slučaja najviše okoristio.
Jasno - najviše su se okoristili pomagači ubica i ljudi koji su zataškavali ubistvo.
armin071
Posts: 5283
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#33977 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by armin071 »

Chmoljo wrote: 24/11/2022 10:52 rijetko ili nikako sam pisao na ovoj temi.

kako god pogledaš ovo je cirkus.

ono u šta sam jedino siguran je to da Alisa zna ko je ubica. ostalo je sve i manje bitno i neka druga priča. ona zna ko je ubica, i jednom rečenicom može sve riješiti.

i to je to.
U normalnoj zemlji bi ona odmah kada je vještak utvrdio da je Dženan ubijen završila iza rešetaka dok joj moždane vijuge ne prorade ako ih uopšte i ima…. Pa neka u ćuzi glumi amneziju. Ovako dok se Dženan pod zemljom hladio kurava je našla sebi “pumpša” udala se dobila dijete i još uspjela da tuži čovjeka kome je zajedno sa svojom kriminogenom porodicom zatrpala pod zemlju….. Ali dokle god “narod zna” bolje nismo ni zaslužili…
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#33978 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zateznistub »

_Reds_ wrote: 24/11/2022 11:53 Feraget i ovo tužioci porodicu prave budalama, a ne Perić.

Ali vi i dalje nasdajte na priče Ferageta, do juče anonimusa.

Jasno je ko dan ko se od ovog slučaja najviše okoristio.

zateznistub wrote: 24/11/2022 11:52

Licno ne znam! Zaista. Ne mogu uci i neciji mozak i vidjeti da li zna ili ne. Pod pretpostavkom da zna, ondaide ostatak priče...

Da li je mogao da zna i sazna? Mislim da jeae, ipak je ovo jedna mala obicna bara a ne mahala...
Zna, koliko zna i mahala. Imam dijete, da znam, znam šta bi i uradio.
Jasno ko dan...
splinter
Posts: 7427
Joined: 08/10/2011 12:28

#33979 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by splinter »

SmokingMan wrote: 24/11/2022 11:44 Poljuljano tužilaštvo, neostatak pravih doakaza koji bi čitavo suđenje učinilo smislenijim. Spuštena zavjesa na slučaj, sada Muriz napokon ima odriješene ruke da kaže ko je ubica, to i jedino može opravdati zašto se svo ovo vrijeme istrajavao da mi dobijemo ovakav epilog. Ovako i meni iskreno stvara određenu sumnju, konstruišem u čemu leži smisao čitavog procesa, ako na kraju kažeš da znaš kako bi se ovaj slučaj mogao okončati, aprije toga je potrošio okeane živaca, uzalud? Ako je iole istina da zna ime ubice pri tome ima neoborive dokaze, pravo je vrijeme da i mi to saznamo, jedino i tako može zalužiti zaštitu čitavog društva.
Nema još. Vodi se drugi postupak o samom ubistvu, a ovo danas je bio predmet Zijad Mutap i drugi.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/feraget ... /221124040
kvinoja
Posts: 424
Joined: 03/12/2021 23:37

#33980 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by kvinoja »

armin071 wrote: 24/11/2022 11:55
Chmoljo wrote: 24/11/2022 10:52 rijetko ili nikako sam pisao na ovoj temi.

kako god pogledaš ovo je cirkus.

ono u šta sam jedino siguran je to da Alisa zna ko je ubica. ostalo je sve i manje bitno i neka druga priča. ona zna ko je ubica, i jednom rečenicom može sve riješiti.

i to je to.
U normalnoj zemlji bi ona odmah kada je vještak utvrdio da je Dženan ubijen završila iza rešetaka dok joj moždane vijuge ne prorade ako ih uopšte i ima…. Pa neka u ćuzi glumi amneziju. Ovako dok se Dženan pod zemljom hladio kurava je našla sebi “pumpša” udala se dobila dijete i još uspjela da tuži čovjeka kome je zajedno sa svojom kriminogenom porodicom zatrpala pod zemlju….. Ali dokle god “narod zna” bolje nismo ni zaslužili…
:thumbup:
User avatar
_Reds_
Posts: 9352
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#33981 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by _Reds_ »

splinter wrote: 24/11/2022 11:55
SmokingMan wrote: 24/11/2022 11:44 Poljuljano tužilaštvo, neostatak pravih doakaza koji bi čitavo suđenje učinilo smislenijim. Spuštena zavjesa na slučaj, sada Muriz napokon ima odriješene ruke da kaže ko je ubica, to i jedino može opravdati zašto se svo ovo vrijeme istrajavao da mi dobijemo ovakav epilog. Ovako i meni iskreno stvara određenu sumnju, konstruišem u čemu leži smisao čitavog procesa, ako na kraju kažeš da znaš kako bi se ovaj slučaj mogao okončati, aprije toga je potrošio okeane živaca, uzalud? Ako je iole istina da zna ime ubice pri tome ima neoborive dokaze, pravo je vrijeme da i mi to saznamo, jedino i tako može zalužiti zaštitu čitavog društva.
Nema još. Vodi se drugi postupak o samom ubistvu, a ovo danas je bio predmet Zijad Mutap i drugi.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/feraget ... /221124040
Opet ovaj maipulator, ubleha i prevara.
Da li ima zaista neko razuman ko ovome vjeruje, porodicu tu ne bih petljao, jer njih nose emocije.
poostar
Posts: 1217
Joined: 22/01/2008 13:15
Location: Picin Han

#33982 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by poostar »

kvinoja wrote: 24/11/2022 11:46
JoseMujica wrote: 24/11/2022 11:44

druže, da sam na njegovom mjestu do sad bi ih odležao. Ovako se 7 godina bavimo mahalanjem, šta je ko đe čuo ili šta je ko reko...besmisleno
Bio bi ti jarane u već u grobu a ne bi im ni na 200 metara prišao. Otprilike se zna o kome se radi i ko je umiješan, i takvima se ne prilazi tako lako, vjeruj.
E jeg sada..po tvom oni su zaštićeni ko da su El Chapo. Pretjeravate ponekad.
splinter
Posts: 7427
Joined: 08/10/2011 12:28

#33983 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by splinter »

_Reds_ wrote: 24/11/2022 11:58
splinter wrote: 24/11/2022 11:55

Nema još. Vodi se drugi postupak o samom ubistvu, a ovo danas je bio predmet Zijad Mutap i drugi.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/feraget ... /221124040
Opet ovaj maipulator, ubleha i prevara.
Da li ima zaista neko razuman ko ovome vjeruje, porodicu tu ne bih petljao, jer njih nose emocije.
Ovakvi su ljudi bogom dani kad imaš posla sa organizovanim kriminalnim grupama dilera i svodnika. U pitanju su organizacije čiji su članovi spremni na sve, pa lijepo ponašanje zasigurno nije način kojim ćeš im se efikasno suprotstaviti.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#33984 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Spit_fire »

PM72 wrote: 24/11/2022 11:35 Ako babo rahmetli Dženana zna ko i kako mu je ubio dijete,zašto "pravdu" ne uzme u svoje ruke? Ovako se svakodnevno blamira i potresa.Ja mu se divim na saburu
Pa zar nisu prije ovog sudjenja rekli da ne znaju i da je sve bilo radi pritiska
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4132
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#33985 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

Scopio wrote: 24/11/2022 11:18 Ono što sam uvijek govorio, rak rana našeg sudstva je loše tužiteljstvo... Zato se treba tužitelj ko u Americi birat na izborima.
Koliko je samo presuda palo zbog loše složene tužbe...ali jbg raja ne konta
Mjesto gdje se skoluju losi suci i tuzitelji je kljuc problema. 8-)

Razina standarda za prijem studenata na pravnim fakultetima je veoma niska, Visoke skolske ocjene kandidata ne bi smjele biti jedini i primarni kriterij za prijem na fakultet. Intervjui kandidata kao dio prijemnog ispita, od visoko strucnih osoba iz nekoliko drustvenih oblasti (psihologija, socijologija, logika, filozofija, itd), a sve "ni po babu ni po stricevima", bi pomogla da se odvoji "zito od kukolja", tj. odaberu i skoluju kandidati visokih moralnih kvaliteta, a ne oni cije "tate, cace i babe" imaju bolje veze ili deblje novcanike. 8-)
User avatar
SmokingMan
Posts: 18637
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#33986 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by SmokingMan »

Ne znam, postajem sumnjičav, i sve manje ljudima vjerujem, vijesti se na nas spuštaju sa svih strana, neminovno postajemo psristrasni idioti.
PM72
Posts: 17744
Joined: 30/04/2012 16:54

#33987 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by PM72 »

Spit_fire wrote: 24/11/2022 12:03
PM72 wrote: 24/11/2022 11:35 Ako babo rahmetli Dženana zna ko i kako mu je ubio dijete,zašto "pravdu" ne uzme u svoje ruke? Ovako se svakodnevno blamira i potresa.Ja mu se divim na saburu
Pa zar nisu prije ovog sudjenja rekli da ne znaju i da je sve bilo radi pritiska
Ne znam i više mi ništa nije jasno sem činjenice da je stradao mlad čovjek.Kao roditelj suosjećam sa Murisom.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#33988 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

peric objasnio

""Vjerujem da je ovo za vas težak i stresan postupak. Nemojte gubiti nadu. Vaša borba za istinu i pravdu nije samo vaša. Nikada više nisu potrebnije bile sigurnost i vladavina pravde i prava. Nemojte dozvoliti da se nesrećom manipuliše i čini mi se da se to ponekad radi. Iz tragedije Memića ne bi trebale nastajati druge nesreće. Bilo je dosta nekorektnog medijskog izvještavanja kojim se namjerno ili nesvjesno kompromitovao sud i oštećeni. Sve to obeshrabruje sud", poručio je sudija Perić."
kvinoja
Posts: 424
Joined: 03/12/2021 23:37

#33989 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by kvinoja »

poostar wrote: 24/11/2022 12:00
kvinoja wrote: 24/11/2022 11:46

Bio bi ti jarane u već u grobu a ne bi im ni na 200 metara prišao. Otprilike se zna o kome se radi i ko je umiješan, i takvima se ne prilazi tako lako, vjeruj.
E jeg sada..po tvom oni su zaštićeni ko da su El Chapo. Pretjeravate ponekad.
Da Muriz uzme pravdu u svoje ruke, šta bi se desilo? Iz njegovih izjava znamo da smatra da su na licu mjesta bila trojica. Kako ih "nafatati" sve u isto vrijeme? Opet ponavljam, ako su ljudi u stanju okrenuti sistem da se spase zatvora, to nisu ljudi kojima se prilazi tek tako.

Koliko njih može "srediti" dok ga ne ubiju ili ne uhapse? Sumnjam da može sve.

Nakon toga mu ide doživotni zatvor, kao dodatna sekiracija za već bolesnu suprugu i jedino preostalo dijete. Dakle otišao bi u zatvor a nije ih sredio sve. Pitate li se šta bi Arijani i Muneveri tada bilo i šta bi im se moglo desiti?

Zato je Muriz izabrao pravni put, i svi se nadamo da će ipak pravda pobijediti.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#33990 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

a evo i ovog glavnog dobitnika slucaja - prvi put se oglasio (a bolje bi mu bilo da nije)


Konaković sudiju Perića nazvao specijalcem režima: Borba protiv pravosudne mafije neće prestati


zasto se nije oglasavao dok mu je arijana podrzavala gordanu?
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#33991 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Spit_fire »

PM72 wrote: 24/11/2022 12:05
Spit_fire wrote: 24/11/2022 12:03

Pa zar nisu prije ovog sudjenja rekli da ne znaju i da je sve bilo radi pritiska
Ne znam i više mi ništa nije jasno sem činjenice da je stradao mlad čovjek.Kao roditelj suosjećam sa Murisom.
Ja opet kazem da je ovo sto rade ferager i muriz ludilo mozga.

Evo stvarno necu da tvrdim da Mutap i ostalo nisu krivi, mozda jesu...al mislkm traziti da sud sudi na osnovu tvoje price bez ijednog dokaza i pri tom se pozivati na pravnu drzavu? Pa mislim stvarno....

Opet ponavljam nedaj boze da se neko od ovih ovdje nadje u situaciji da mu se sudi na osnovu rijeci komsije bez ijednog dokaza bas me zanima sta bi onda reko.

Na kraju eto Peric je los sudija jer je odbio da sudi po emocijama nego po dokazima, a tadicka je top tuziteljica iako je zavrsila na crnoj listi.

Da feraget i memic izadju i kazu "Losa je odluka jer ovaj dokaz onaj dokaz ha hu"..oni izlaze i govore o svojim imaginacijama i ocekuju da sud postuli po tom...j raja ovdje svrsava na to...bruka ocm
User avatar
Haris.ba
Posts: 24793
Joined: 08/09/2005 20:08

#33992 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Haris.ba »

kvinoja wrote: 24/11/2022 12:07

Da Muriz uzme pravdu u svoje ruke, šta bi se desilo? Iz njegovih izjava znamo da smatra da su na licu mjesta bila trojica. Kako ih "nafatati" sve u isto vrijeme? Opet ponavljam, ako su ljudi u stanju okrenuti sistem da se spase zatvora, to nisu ljudi kojima se prilazi tek tako.
Koje su to izjave?
PM72
Posts: 17744
Joined: 30/04/2012 16:54

#33993 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by PM72 »

kvinoja wrote: 24/11/2022 12:07
poostar wrote: 24/11/2022 12:00

E jeg sada..po tvom oni su zaštićeni ko da su El Chapo. Pretjeravate ponekad.
Da Muriz uzme pravdu u svoje ruke, šta bi se desilo? Iz njegovih izjava znamo da smatra da su na licu mjesta bila trojica. Kako ih "nafatati" sve u isto vrijeme? Opet ponavljam, ako su ljudi u stanju okrenuti sistem da se spase zatvora, to nisu ljudi kojima se prilazi tek tako.

Koliko njih može "srediti" dok ga ne ubiju ili ne uhapse? Sumnjam da može sve.

Nakon toga mu ide doživotni zatvor, kao dodatna sekiracija za već bolesnu suprugu i jedino preostalo dijete. Dakle otišao bi u zatvor a nije ih sredio sve. Pitate li se šta bi Arijani i Muneveri tada bilo i šta bi im se moglo desiti?

Zato je Muriz izabrao pravni put, i svi se nadamo da će ipak pravda pobijediti.
Ko hoće pronađe način.Ko neće pronađe izgovor.
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#33994 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by pici »

Korupcija je rak drustva i to se tesko iskorjenjuje.Dok dan danas ti treba veza za bilo sta, ne treba se uzdati u sistem i sudstvo kao neke cinioce pravde.Ovi su toliko uvezani i stite jedni druge jel da jedan padne to ide domino efekat.Strasno je to, mi smo u samom vrhu najkoruptivnijih drzava u svijetu.Pokvarenom i zlom insanu je ovo raj.
kvinoja
Posts: 424
Joined: 03/12/2021 23:37

#33995 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by kvinoja »

Haris.ba wrote: 24/11/2022 12:10
kvinoja wrote: 24/11/2022 12:07

Da Muriz uzme pravdu u svoje ruke, šta bi se desilo? Iz njegovih izjava znamo da smatra da su na licu mjesta bila trojica. Kako ih "nafatati" sve u isto vrijeme? Opet ponavljam, ako su ljudi u stanju okrenuti sistem da se spase zatvora, to nisu ljudi kojima se prilazi tek tako.
Koje su to izjave?
Na fejsu, emisija sa njim i bludnjom.
User avatar
astala_vistala
Posts: 1421
Joined: 17/11/2009 23:31
Location: Namibija

#33996 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by astala_vistala »

Vala nakon svega ovoga ako Muriz ne kaže jasno i glasno ime ubice za kojeg tvrdi da zna njegovo ime, ovo je onda ubleha samo takva.
User avatar
Javier Pena
Posts: 556
Joined: 09/11/2020 21:50

#33997 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Javier Pena »

astala_vistala wrote: 24/11/2022 12:17 Vala nakon svega ovoga ako Muriz ne kaže jasno i glasno ime ubice za kojeg tvrdi da zna njegovo ime, ovo je onda ubleha samo takva.
Može biti tužen za to vrlo lako, pametnije je reći inicijale npr.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#33998 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by hladan.preminger »

armin071 wrote: 24/11/2022 11:55
Chmoljo wrote: 24/11/2022 10:52 rijetko ili nikako sam pisao na ovoj temi.

kako god pogledaš ovo je cirkus.

ono u šta sam jedino siguran je to da Alisa zna ko je ubica. ostalo je sve i manje bitno i neka druga priča. ona zna ko je ubica, i jednom rečenicom može sve riješiti.

i to je to.
U normalnoj zemlji bi ona odmah kada je vještak utvrdio da je Dženan ubijen završila iza rešetaka dok joj moždane vijuge ne prorade ako ih uopšte i ima…. Pa neka u ćuzi glumi amneziju. Ovako dok se Dženan pod zemljom hladio kurava je našla sebi “pumpša” udala se dobila dijete i još uspjela da tuži čovjeka kome je zajedno sa svojom kriminogenom porodicom zatrpala pod zemlju….. Ali dokle god “narod zna” bolje nismo ni zaslužili…

U kojoj normalnoj zemlji te mogu zatvoriti što nećeš da pričaš?
Ne možeš nikoga natjerati da svjedoči protiv sebe, osim mučenjem ili prijetnjama u zemljama tipa koreje ili rusije danas, ili Amerike u Guantanamu.
kvinoja
Posts: 424
Joined: 03/12/2021 23:37

#33999 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by kvinoja »

Javier Pena wrote: 24/11/2022 12:18
astala_vistala wrote: 24/11/2022 12:17 Vala nakon svega ovoga ako Muriz ne kaže jasno i glasno ime ubice za kojeg tvrdi da zna njegovo ime, ovo je onda ubleha samo takva.
Može biti tužen za to vrlo lako, pametnije je reći inicijale npr.
Ili neformalnu "titulu", što već godinama radi a ne mogu mu ništa. :bih:
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#34000 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zateznistub »

kvinoja wrote: 24/11/2022 12:07
poostar wrote: 24/11/2022 12:00

E jeg sada..po tvom oni su zaštićeni ko da su El Chapo. Pretjeravate ponekad.
Da Muriz uzme pravdu u svoje ruke, šta bi se desilo? Iz njegovih izjava znamo da smatra da su na licu mjesta bila trojica. Kako ih "nafatati" sve u isto vrijeme? Opet ponavljam, ako su ljudi u stanju okrenuti sistem da se spase zatvora, to nisu ljudi kojima se prilazi tek tako.

Koliko njih može "srediti" dok ga ne ubiju ili ne uhapse? Sumnjam da može sve.

Nakon toga mu ide doživotni zatvor, kao dodatna sekiracija za već bolesnu suprugu i jedino preostalo dijete. Dakle otišao bi u zatvor a nije ih sredio sve. Pitate li se šta bi Arijani i Muneveri tada bilo i šta bi im se moglo desiti?

Zato je Muriz izabrao pravni put, i svi se nadamo da će ipak pravda pobijediti.
Vrlo jednistavno ako hoćeš...

Image
Locked