Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#13951 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

fino, ja to nikad ne bi kupio...
User avatar
B6Redhell
Posts: 7816
Joined: 25/12/2010 04:56

#13952 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by B6Redhell »

Ma te sa lizinga i renta kara. :wink: izvade im dušu.
Pogotovo ko se sve izmjenja na tom autu..
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#13953 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Me_again »

B6Redhell wrote: 17/11/2022 18:56 Ma te sa lizinga i renta kara. :wink: izvade im dušu.
Pogotovo ko se sve izmjenja na tom autu..
Leasing je jedno, rent-a-car je drugo. Nemojmo miješati te pojmove, nigdje neze
User avatar
B6Redhell
Posts: 7816
Joined: 25/12/2010 04:56

#13954 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by B6Redhell »

Jest to Znamo.
Ali osobe koje lease auta slabo ko otkupi na kraju. Zna da ce ga vratiti i habaj ga.
milojicabrzi
Posts: 2626
Joined: 18/11/2009 12:43

#13955 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by milojicabrzi »

Zvek wrote: 17/11/2022 09:59 Razmišljam o kupovini Dacie Stepway ECO-G. Da li neko ima Daciu LPG, kako se pokazao novi benzinac... Od Beganovića sam dobio cijenu 34000 KM do registracije.
Vidi, ti Stepway modeli, su prije par godina, išli oko 23-24 hiljade u benzin / lpg varijanti.

Sadašnja politika Dacie sa cijenama nije mi nikako jasna (i sam sam Dacijaš :) ) moj auto je prije par godina, nov koštao 17 400 KM, tako da su se sada već približili ili čak prestigli sa cijenama i ozbiljne konkurente, evo konkretnih primjera auta koja su cijenom ispod, a vjerujem da su dosta kvalitetnija:

https://www.skoda.ba/kamiq/kamiq#4480-5 ... 3-headline

https://www.skoda.ba/scala/scala#3742-4 ... 2-headline

Veća auta, više prostora, diskovi naprijed i nazad, lakša postprodaja i mnogo toga. Mislim da je i Seat Arona ispod cijene Stepwaya, mislim da je jedina prednost Dacie plin, ali ako prelaziš <10 000 km godišnje, ne igra ti ulogu.

Ako već Dacia za te pare, onda uzmi Joggera, da znaš šta imaš od auta, on ti je cijenom tu negdje da možeš možda dobiti i onog sa 7 sjedišta...

Imaš ovaj forum, na kojem imaš dosta informacija o Dacia vozilima...

https://www.daciaforum.in.rs/
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#13956 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Me_again »

B6Redhell wrote: 17/11/2022 23:33 Jest to Znamo.
Ali osobe koje lease auta slabo ko otkupi na kraju. Zna da ce ga vratiti i habaj ga.
Nije to bas tako, postoji finansijski i operativni leasing, postoje i uslovi u leasingu ali eto, valjda svak zna najbolje na forumu....
User avatar
Zvek
Posts: 1494
Joined: 16/10/2010 19:58

#13957 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Zvek »

@milojicabrzi hvala. Odlučio sam se za Stepwaya, godišnje prelazim 15000-20000 km. Stepway mi treba i za vikendicu, vožnju do Milišića i Lukomira.
Dobijemo dobru opremu, koja nam je bitna.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2743
Joined: 14/06/2017 17:07

#13958 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by MehmedPasaMoric »

34 000 za Daciju :shock: :shock: ustaj Alija da ja legnem
User avatar
ElRe
Posts: 16921
Joined: 12/12/2011 11:28

#13959 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

MehmedPasaMoric wrote: 18/11/2022 11:45 34 000 za Daciju :shock: :shock: ustaj Alija da ja legnem
Škoda Kamiq, golać 1.0 90 KS, Benzin, 36000 KM
User avatar
konektovan
Posts: 51438
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#13960 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

ElRe wrote: 18/11/2022 12:00
MehmedPasaMoric wrote: 18/11/2022 11:45 34 000 za Daciju :shock: :shock: ustaj Alija da ja legnem
Škoda Kamiq, golać 1.0 90 KS, Benzin, 36000 KM
Ali unutra, ne daj bože nikome..oprema active. :-)
Dacia stepwey za 34 000 je izgledom avion za škodu.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#13961 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

konektovan wrote: 18/11/2022 12:06
ElRe wrote: 18/11/2022 12:00

Škoda Kamiq, golać 1.0 90 KS, Benzin, 36000 KM
Ali unutra, ne daj bože nikome..oprema active. :-)
Dacia stepwey za 34 000 je izgledom avion za škodu.
U toj active opremi koliko vidim nema ni zadnje elektro podizače stakala?
User avatar
Rockefeller
Posts: 8706
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#13962 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Rockefeller »

Ma ovaj Jogger od Dacie je ok, mos sve sa njim.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2743
Joined: 14/06/2017 17:07

#13963 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by MehmedPasaMoric »

Treba mi vode i secera, Dacija je nekad kostala 12 hiljada nova :run:
User avatar
hopi
Posts: 7259
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#13964 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hopi »

A jbg i felicija je bila ispod cenera
User avatar
ElRe
Posts: 16921
Joined: 12/12/2011 11:28

#13965 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

MehmedPasaMoric wrote: 18/11/2022 12:29 Treba mi vode i secera, Dacija je nekad kostala 12 hiljada nova :run:
Stepway od 34000 je auto za Kamiq bazni model.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#13966 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

tako i alfe, ali ništa, slabo im ide

ako krenu cijenom da se ravnaju sa škodom, ubrzo ih na cesti neće ni biti
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#13967 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

MehmedPasaMoric wrote: 18/11/2022 12:29 Treba mi vode i secera, Dacija je nekad kostala 12 hiljada nova :run:
E jebiga, tad je litar benzina bio 1.40 KM, hljeb bio 0.50 KM.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#13968 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Nije dacia poskupila nego smo mi sve veca sirotinja :lol:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#13969 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

Nove dacie imaju baš lijepe prednje farove, neku noc iza mene približava se nešto ko opasno, to neki led to nešto, kad ono jadna Dacia :D


I naravno, u stilu blek adriana, ja tu nju otresem
emko1234
Posts: 5069
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#13970 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by emko1234 »

mk ultra wrote: 17/11/2022 17:08 Danas dobih na nekih 50km Audija Q7 3.0tdi facelift ĆE (ćek enđin)

Na satu oko 250k

Vela havle lošine od izjebanosti

Mjenjac bilo sta brze mora, štuca
Kad se vozi sporo i mota u stranu, zadnji diferencijal vibrira, jako cudan osjecaj :run:
Svaki quattro s torsenom "melje" kad motaš. Zato što ima stalni pogon na 4x4. U principu čuješ diferencijal. To je normalan zvuk. Haldex ne melje jer se uključuje po potrebi.
User avatar
Optimist
Posts: 15527
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#13971 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

Leon16v wrote: 18/11/2022 13:58 Nove dacie imaju baš lijepe prednje farove, neku noc iza mene približava se nešto ko opasno, to neki led to nešto, kad ono jadna Dacia :D


I naravno, u stilu blek adriana, ja tu nju otresem
Kako si je otresao ako je bila iza tebe? :D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#13972 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Otreso je s repa :lol:
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#13973 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

:lol:
Qwerty1234
Posts: 1277
Joined: 27/05/2021 09:57

#13974 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Qwerty1234 »

emko1234 wrote: 18/11/2022 14:15
mk ultra wrote: 17/11/2022 17:08 Danas dobih na nekih 50km Audija Q7 3.0tdi facelift ĆE (ćek enđin)

Na satu oko 250k

Vela havle lošine od izjebanosti

Mjenjac bilo sta brze mora, štuca
Kad se vozi sporo i mota u stranu, zadnji diferencijal vibrira, jako cudan osjecaj :run:
Svaki quattro s torsenom "melje" kad motaš. Zato što ima stalni pogon na 4x4. U principu čuješ diferencijal. To je normalan zvuk. Haldex ne melje jer se uključuje po potrebi.
Vozio sam a4 quattro, torsen naravno.Auto haman novo bilo.

Taj zvuk je toliko diskretan da ga samo najostrije uho moze cuti.
Ne bi smjelo da melje bas toliko...

To je garant ubijeno nogama.I nije do ulja vjerovatno vec ga je neko ubijo nogama
User avatar
konektovan
Posts: 51438
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#13975 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Ma pustite mk ultraša,..ne može da prežali što nije kupio Q7 umjesto volvaša xc90...pa mu lafo nešto melje dok mota. :mrgreen:
Post Reply