Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Ako preguramo zimu, a hoćemo, dobićemo ovaj rat, poručio je Zelenski u današnjem obraćanju građanima.
Predsjednik Volodymyr Zelenskyy uvjeren je da će Ukrajina dobiti rat s Rusijom ako preživi zimu, jer agresoru ponestaje oružja.
„Ako preživimo ovu zimu – a hoćemo – sigurno ćemo dobiti ovaj rat. Vjerujte mi, ovo (udari na energetski sektor ) je najmoćnije oružje koje je preostalo Rusiji, od svega što je već upotrijebila ili će upotrijebiti."
Zelenski je takođe najavio izgradnju "paralelne energetske mreže".
Postoji i paralelna mreža koju uključemo. Mi je gradimo – i to je vrlo važno za nas. To je prioritet, a kako je razvijamo definitivno nije za javnost.
AMERIČKI general i načelnik Združenog stožera Mark Miley kaže da Rusija nije ispunila sve ciljeve u svom ratu protiv Ukrajine, piše CNN.
"Rusi su svaki put zakazali. Izgubili su strateški, operativno i taktički. Ono što su pokušali učiniti, nisu uspjeli. Strateško preoblikovanje ruskih ciljeva invazije nije uspjelo", rekao je Milley na medijskoj konferenciji s američkim ministrom obrane Lloydom Austinom nakon sastanka Kontaktne skupine za obranu Ukrajine.
Kao neuspjeh Rusije Miley je naveo to da nije uspjela pregaziti cijelu Ukrajinu na početku rata te ponovni fokus na Donbas i zauzimanje Zaporižje i Hersona.
"Na cijeloj liniji bojišnice od nekih 900-tinjak kilometara, Ukrajinci su nizali uspjeh za uspjehom, a Rusi su svaki put podbacili", rekao je Milley.
Last edited by JoseMujica on 16/11/2022 20:28, edited 1 time in total.
Rat je teška i ozbiljna stvar, o kojoj nemam snage da raspravljam. Spoilere gotovo nikad ne gledam. Rijetko se javim, uglavnom da ubacim koju za podjebavanje kretena.
E sad, jel to dobar sajops il nije, nek mi odgovori neki stručnjak
Jeremija_Lesina wrote: ↑16/11/2022 20:26
Rat je teška i ozbiljna stvar, o kojoj nemam snage da raspravljam. Spoilere gotovo nikad ne gledam. Rijetko se javim, uglavnom da ubacim koju za podjebavanje kretena.
E sad, jel to dobar sajops il nije, nek mi odgovori neki stručnjak
Ako si slab sa geografijom i pogotovo istorijom, stručnjak neće obraćati pažnju na tebe.
Čim vjeruješ svojim očima a ne medijima riskiraš da postaneš štatijaznam tipa ruski četnik.
A to što nikakve logike i zdrava razuma nema da rusi šire rat i eskalaciju na nato, to ćemo zanemariti.
Šta bi sa onim dronom u centru zagreba?
Neko očajnički pokušava čitavu EU uvući u otvoreni sukob sa Rusijom da napravi WW3. Ne mislim da je to u interesu ni EU ni Rusiji.
Ostaje mi kao logičan izbor Ukrajina ili prijatelji preko bare...
upravo
ne dopuštaju da se prokomentira ili posumnja na bilo šta, a da ti se ne nakače jedni te isti likovi i zaspu te uvredama i etiketama
zdrav razum zamro ovdje, jednoumlje
prijave te i plaču ako se usudiš razmišljati
titami
Eh ali niste bili tako "glas zdravog razuma" tamo nekad 24.02. Tada je bilo super i sve za 5 jer pobogu rusi su sila koja ima pravo da denacifikuje. A sad kada bas i ne ide kako se očekuje onda zdrav razum kaže da treba zaustavit rat. Tj ko je jamio jamio, sta je ko uzeo uzeo je. Kako onaj reče "da je 100 RSova u Ukrajini, rat treba stati". Mislim da se Ukri bash I ne slažu sa ruskom pričom.
I cuj nick Zposao, pravo prigodan uz stavove!
Koji kokošari, naručili su oni prije sukoba black hawk, sad iskoristili priliku da dobiju free .Trebamo i mi tuhnut ove nase mi8 ako ih ima još ispravnih .
Nemojte tako oštro sa ovim provokatorima. Treba im dati priliku da se poprave. Ili izliječe.
Da ponovim, ko na bilo koji način podržava Putlerove manijake, umanjuje njihove zločine, na bilo koji način relativizira sve što se dešava i krivi Ukrajince ili bilo koga drugog osim ruskih majmuna u Kremlju za bilo šta je mentalno obolio čovjek. Drugog objašnjenja nema. Boli me ona stvar koje ste nacionalnosti i koje fiks ideje imate u glavi.
Treba se, doduše, vratiti nekih nekoliko hiljada stranica na ovoj temi, na sam početak krize, pa vidjeti koliko tu ima gluposti sa raznih strana.
karanana wrote: ↑16/11/2022 19:42
ako je suncekotepsija salik, onda nije registrovan nakon sto je salik banovan nego je salik imao dva nicka paralelno.
Tako je i provaljen kad je pod pogresnim nickom postavljao stvari. Ima trenutno lik tri aktivna nicka, tako se majoneza na sendvicu zaradi, ali ne gumo vise o njemu, ne isplati se.
geralt wrote: ↑16/11/2022 17:29
Da ne bih opet isto pisao, citiracu se:
geralt wrote: ↑15/10/2022 04:39
Posto se opet povela prica o nacistima, a ima ljudi koji nisu procitali svih 5000 stranica teme, da se podsjetimo nekih osnovnih cinjenica.
Ovo je operativni komandant Wagnera:
Ovo je komandant Rusich jedinice:
I za kraj, bukvalni cetnik Strelkov, koji je pucao po Sarajevu i silovao po Visegradu sa Milanom Lukicem:
Evo jos jednog, Dimitrij Rogozin iz mladjih dana, inace bivsi Putinov zamjenik premijera i direktor Roskosmosa, trenutni komandant dobrovoljacke jedinice "Carski vukovi" koja se bori na ruskoj strani:
@sunceKOtepsija slijep pored ociju, gluh pored usiju. Ovo su tvoja raja. Ne znj prasinari nego neki od glavnih komandanata na ruskoj strani.
Ovo treba postavljati na svaku stranicu ove teme, samo za zabrinute