Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
-
noviforumas
- Posts: 3187
- Joined: 12/08/2016 22:28
#58576 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ambasade i ne kriju koga podrzavaju, pogotovo Americka. Cak rade na terenu da se neke koalicije ostvare. I ovo sto @sajber87 pise je sasvim legitimno misljenje. Ja se ne slazem i smatram da se prepusta kontrola FBiH Zagrebu, ali barem mozemo otvoreno razgovarati, i mozda se zapitati zasto ne postoji inicijativa da se maknu sve 3 nozice tronosca, a ne samo jedna.
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#58577 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ne radi se ovdje o nikakvim uklanjanju tronozca. Ali na zalost ogromna vecina pushi tu pricu. Isto tako je Dirtan pricao da ce iskorijeniti korupciju i kriminal u CG. Ovdje se radi o tome da slijede najvece promjene Dejtona od njegovog postanka. Ocigledno postoji strana koja je u naprijed pristala na neke stvari. I ta strana se forsira od nekih ambasada. Ja razumijem ove sto ne zele to da vide. Oni imaju svoje razloge.
-
sajber87
- Posts: 4325
- Joined: 25/07/2008 13:14
#58578 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Nemoj da mislis da ce se hdz ponasati kao do sada, njima su ruke puno vise zavrnute od strane zapada nego sto mozes i da zamislis samo sto to ne smiju pokazivati javno, sada ce hdz biti jaaako kooperativan prema zahtjevima zapada jer smitovim izmjenama recimo da hrvatsko biracko tijelo samo trecinu glasa protiv hdz a, a glasa i vise od toga oni u svakoj buducoj vlasti mogu ispasti lako jer njihova moc je sada samo u onih 13 od 23, recimo da imas 5 hrvata iz kantona gdje je vecinsko bosnjacko stanovnistvo na sledecim izborima samo 6 hrvata treba da bude iz opozicije hdz a i oni ispadaju. Zato je hdz u u interesu da ponude nove ljude novu politiku koja ce saradjivati sa bosnjacima jer im je uspjeh sledece vlade i njen dobar rezultat garant da ce biti vlast i nakon toga. Nece vise biti komsica da jedni druge pumpaju i ujedinjuju se na strahu od onog drugog, samo rezultati moraju garantovati vlast a ne strah. Uostalom vidjecemo kako ce se ponasati u osnosu sa dodikom bice zanimljivo.Spit_fire wrote: ↑08/11/2022 18:52Na koji nacin ti vidis relaksaciju? Dao si siledziji palicu da ne mora rukama da re bije..jes upravu si relaksacija prava..sad mogu da se posvete svom cilju bez da ih iko ometasajber87 wrote: ↑08/11/2022 18:43
Postoji jedna politicka cinjenica a to je da tek od pojave konakovica nastupio pocetak pada reci cu i tronozca ne samo sda. Masa stranaka je probavala da srusi sda u poslednjih 15 godina( sbih df sbb )i sve su stradale prije ili kasnije sda ih je usisavala koristila i cim ih vise nije trebala odbacila kao zadnje smece, sve do pojave NiP a, na NIP u ce vjerovatno slomiti zube i otici u opoziciju. Ovaj njihov eventualni pad ne treba da shvate tragicno nego kao priliku da treba da se reformisu da otpadne ko treba da otpadne da dodju novi ljudi nekorumpirani i bez oraha u dzepovima, cetiri godine opozicije bi za sda bilo ljekovito a za bosnu spas , jer ovo sto je smit donio u izbornoj noci je po meni samo jedan mali impuls da se otkljuca federacija relaksiraju odnosi bosnjaka i hrvata i krene u istinske promjene sistema koji je tronozac obilato koristio za svoj opstanak na vlasti i licnu korist. Ameri su po meni prepoznali konakovica i dali mu podrsku jer zele sponu izmedju bosnjaka i hrvata ciji su odnosi kljuc za bosnu ,a za sta treba hrabrosti jer ne sumnjam da ce prezivljavati brutalne napade. Opet ponavljam na kraju ce profitirati jedina nam domovina a to nam je svima najvaznije jer ipak politika je maraton a ne sprint.
Last edited by sajber87 on 08/11/2022 19:08, edited 1 time in total.
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#58579 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Nema sta vidjeti kako ce se ponasati prema Dodiku. HDZ je vec rekao da bez Dodika ni u toalet nece.
-
noviforumas
- Posts: 3187
- Joined: 12/08/2016 22:28
#58580 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Odakle ti ideja da stranci zavrcu ruku HDZ-u? Mora da imas neke ekskluzivne informacije, prvi put cujem.sajber87 wrote: ↑08/11/2022 19:05 Nemoj da mislis da ce se hdz ponasati kao do sada, njima su ruke puno vise zavrnute od strane zapada nego sto mozes i da zamislis samo sto to ne smiju pokazivati javno, sada ce hdz biti jaaako kooperativan prema zahtjevima zapada jer smitovim izmjenama recimo da hrvatsko biracko tijelo samo trecinu glasa protiv hdz a, a glasa i vise od toga oni u svakoj buducoj vlasti mogu ispasti lako jer njihova moc je sada samo u onih 13 od 23, recimo da imas 5 hrvata iz kantona gdje je vecinsko bosnjacko stanovnistvo na sledecim izborima samo 6 hrvata treba da bude iz opozicije hdz a i oni ispadaju. Zato je hdz u u interesu da ponude nove ljude novu politiku koja ce saradjivati sa bosnjacima jer im je uspjeh sledece vlade i njen dobar rezultat garant da ce biti vlast i nakon toga. Nece vise biti komsica da jedni druge pumpaju i ujedinjuju se na strahu od onog drugog, samo rezultati moraju garantovati vlast a ne strah. Uostalom vidjecemo kako ce se ponasati u osnosu sa dodikom bice zanimljivo.![]()
-
palermo
- Posts: 25348
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#58581 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ja vala I ne razumijem ove sto ne zele.da vide. Dobro, znam ja da.na forumu ima dio syranackih botova, ima I dio ljudi kojima Bosna I Hercegovina nista I ne znaci, ali ima dio zaista ljudi za.koje sam ja uvjeren da su dobronamjerni I koji jesu u onom pravom smislu rijeci I BH parriote....I njih ne razumijem kako jednostavno ne vide neke stvari...plavi_E wrote: ↑08/11/2022 19:04 Ne radi se ovdje o nikakvim uklanjanju tronozca. Ali na zalost ogromna vecina pushi tu pricu. Isto tako je Dirtan pricao da ce iskorijeniti korupciju i kriminal u CG. Ovdje se radi o tome da slijede najvece promjene Dejtona od njegovog postanka. Ocigledno postoji strana koja je u naprijed pristala na neke stvari. I ta strana se forsira od nekih ambasada. Ja razumijem ove sto ne zele to da vide. Oni imaju svoje razloge.
-
noviforumas
- Posts: 3187
- Joined: 12/08/2016 22:28
#58582 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Mnogi su zaslijepljeni mrznjom prema SDA da su spremni prodati drzavu da se SDA makne, u istoj onoj mjeri u kojoj je SDA spremna da je proda da ostane na vlasti.
- Haris.ba
- Posts: 35300
- Joined: 08/09/2005 20:08
#58583 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ako je to tako, onda nek se sda makne. Malo promjene nikada ne steti.noviforumas wrote: ↑08/11/2022 19:28 Mnogi su zaslijepljeni mrznjom prema SDA da su spremni prodati drzavu da se SDA makne, u istoj onoj mjeri u kojoj je SDA spremna da je proda da ostane na vlasti.
-
pemanapemani
- Posts: 6065
- Joined: 09/09/2008 15:12
#58584 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Dobro, volio bih da mi neko objasni sta NiP i Trojka, uopce, mogu toliko drasticno izdati?
Ustav ne mogu promijeniti bez glasova SDA.
Nemaju medijsku masineriju da opravdaju "manje vazne" ustupke HDZ.
Dosad smo imali skoro maksimaĺne ustupke od strane SDA i DF - apsolutna kontrola u DN PS BiH i DN FBiH, pristajanje na formiranje vlasti na nivou drzave bez formiranja Vlade FBiH, Ustavni sud FBiH blokiran...
Sve iznad toga je realno uspjeh i manji ustupci HDZ.
Cinjenice - SDA 27 godina u koaliciji sa HDZ.
DF - 8 godina.
SDP - 2 godine
NIP - 0 ( vecina rukovodstva porjeklom iz SDA, ali vecina rukovodstva nije bilo direktno ukljuceno u koaliciju sa HDZ, jer su vecinom djelovali na nivou KS)
NS - 0
Onda ovi koji zajedno imaju 35 godina suradnje sa HDZ optuzuju one koji imaju zajedno 2 godine koalicije sa HDZ, da su izdajice zbog moguce "diobe" vlasti sa HDZ.
Ustav ne mogu promijeniti bez glasova SDA.
Nemaju medijsku masineriju da opravdaju "manje vazne" ustupke HDZ.
Dosad smo imali skoro maksimaĺne ustupke od strane SDA i DF - apsolutna kontrola u DN PS BiH i DN FBiH, pristajanje na formiranje vlasti na nivou drzave bez formiranja Vlade FBiH, Ustavni sud FBiH blokiran...
Sve iznad toga je realno uspjeh i manji ustupci HDZ.
Cinjenice - SDA 27 godina u koaliciji sa HDZ.
DF - 8 godina.
SDP - 2 godine
NIP - 0 ( vecina rukovodstva porjeklom iz SDA, ali vecina rukovodstva nije bilo direktno ukljuceno u koaliciju sa HDZ, jer su vecinom djelovali na nivou KS)
NS - 0
Onda ovi koji zajedno imaju 35 godina suradnje sa HDZ optuzuju one koji imaju zajedno 2 godine koalicije sa HDZ, da su izdajice zbog moguce "diobe" vlasti sa HDZ.
-
palermo
- Posts: 25348
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#58585 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Pa ja bi se sa.tobom.slozio da.je.makar malo drugacija konstelacija snaga unutar ove osmorke.ili koji je vec broj. Recimo da SDP vodi process ( pa makar to bio I tunjavi Niksic) ovako, moram reci da su moje sumnje velike. Naprosto mislim da se SDA sa trenutnom politickom snagom moze.i sprijeciti u prodaji....ovog naseg Dritana, bogami tesko....Haris.ba wrote: ↑08/11/2022 19:30Ako je to tako, onda nek se sda makne. Malo promjene nikada ne steti.noviforumas wrote: ↑08/11/2022 19:28 Mnogi su zaslijepljeni mrznjom prema SDA da su spremni prodati drzavu da se SDA makne, u istoj onoj mjeri u kojoj je SDA spremna da je proda da ostane na vlasti.
-
sajber87
- Posts: 4325
- Joined: 25/07/2008 13:14
#58586 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
I zavrtali i tek ce da zavrcu ali oni mudro cute jer su dobili drugu sansu da urade sve sto nisu do sada ako zele da ostanu u vlasti, onaj hdz sto si do sada znao zaboravi na njega iznenadices se, iako sam prije izbora mislio da ce vec sad otici ocigledno procjena zapada je bila da za relaksaciju odnosa izmedju bosnjaka i hrvata u ovom izbornom turnusu treba da ostane hdz jer je hrvate opet ujedinila komsiceva kandidatura koja je po meni bila potpuno pogresna posmatrano iz ugla interesa bosne. Emocije se moraju iskljuciti iz politickih odluka jer narodu i drzavi nista dobro nece donijeti iako to na nasem bosanskom prostoru nije lako, samo glava i razum. Ponovicu za buducnost domovine su zivotno vazni odlicni odnosi bosnjaka i hrvata.noviforumas wrote: ↑08/11/2022 19:10Odakle ti ideja da stranci zavrcu ruku HDZ-u? Mora da imas neke ekskluzivne informacije, prvi put cujem.sajber87 wrote: ↑08/11/2022 19:05 Nemoj da mislis da ce se hdz ponasati kao do sada, njima su ruke puno vise zavrnute od strane zapada nego sto mozes i da zamislis samo sto to ne smiju pokazivati javno, sada ce hdz biti jaaako kooperativan prema zahtjevima zapada jer smitovim izmjenama recimo da hrvatsko biracko tijelo samo trecinu glasa protiv hdz a, a glasa i vise od toga oni u svakoj buducoj vlasti mogu ispasti lako jer njihova moc je sada samo u onih 13 od 23, recimo da imas 5 hrvata iz kantona gdje je vecinsko bosnjacko stanovnistvo na sledecim izborima samo 6 hrvata treba da bude iz opozicije hdz a i oni ispadaju. Zato je hdz u u interesu da ponude nove ljude novu politiku koja ce saradjivati sa bosnjacima jer im je uspjeh sledece vlade i njen dobar rezultat garant da ce biti vlast i nakon toga. Nece vise biti komsica da jedni druge pumpaju i ujedinjuju se na strahu od onog drugog, samo rezultati moraju garantovati vlast a ne strah. Uostalom vidjecemo kako ce se ponasati u osnosu sa dodikom bice zanimljivo.![]()
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83502
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#58587 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Haris.ba wrote: ↑08/11/2022 19:30Ako je to tako, onda nek se sda makne.noviforumas wrote: ↑08/11/2022 19:28 Mnogi su zaslijepljeni mrznjom prema SDA da su spremni prodati drzavu da se SDA makne, u istoj onoj mjeri u kojoj je SDA spremna da je proda da ostane na vlasti.
- Str0nz
- Posts: 1270
- Joined: 27/10/2021 00:45
- Grijem se na: Hodza > marfi
#58588 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Odvratni lazov Dinokio i najveca zmija u BiH javnosti nastavlja bez stida da ponavlja notorne lazi. U Neumu je bilo na stolu: Dvije izborne jedinice, etnicka identifikacija pri glasanju, elektorati, 16+1 koncept za DN, odobravanje i biranje clanova CiKa i Predsjednistva u DNu, itd. itd..plavi_E wrote: ↑08/11/2022 17:42 U nastavku je ponovio da ovo "govori zato što smo prošlli kroz teško poglavlje pokušaja dogovora izmjena Ustava i Izbornog zakona BiH". Potom je, po ko zna koji put, povukao paralelu koliko su rješenja o kojima su razgovarali u Neumu bila "opsežnija i kvalitetnija".
"Govorilo se i o izmjenama Ustava i ukidanju etničkih prefiksa i mogućnosti da se biraju predstavnici svih naroda na prostoru cijele BiH i onih koji ne pripadaju narodima (konstitutivnim op. a.) i da je bilo političke volje i hrabrosti lidera država BiH i svi narodi u njoj mogli su imati konkretnija rješenja", naveo je Konaković.
Ovdje se vidi da je Konakovic opsjednutom bivsom mu strankom SDA i sad kao kritikuje jer su u Neumu bili cak dogurali da se ukidaju enicki prefiksi. Momak ili je glup ili bi i rodjenu mater prodao da bude 4 godine premijer Federacije. Inace je Konakovic po profilu najslicniji Dirtanu u CG. Mlad, politicki neiskusan, opsjednut politickim protivnicima i sve bi da da bude premijer. Pa nek kosta sta kosta. Isto kao sto je Dirtan oslobodio CG kriminala i korupcije tako ce i Konakovic spasiti BiH od velikosrpskih i velikohrvatskih politika.
Sve ono mizerno sto je "Bosnjacima" nudeno je upravo Schmidt vec nametnuo, "funkcijalnosti FBiH" i jedna bez znacajna postavka o VNI izbrisana, a Hrvati su dobili DN, kojeg su i prije imali, ovakvog kakvog jeste, bez promjena, zahvaljujuci nametnutim podebljanju aparthejda.
Odrvatni Bosnjacki Dritan, Drino Abazovic i Bosnjacki izdajnicki Barty Crouch Jr. koji bi da bude "Ban" izdaje konstantno svima laze u lice govoreci da je u Neumu bila bolja ponuda, a tamo je pristao na prodaju apsolutno svega, Predsjednistvo i da se pravi od DNa bastion za UZP legitimitet.
Slazem se da je glup i neznalica bezobrazna, sigurno bi i prodao mater ali je vec davno prodao drzavu za obecanje da ce liderisati procesima u Gazi. Nije samo sluga velikohrvatske ideologije nego i Srpske, sto ce se pokazati veoma brzo ako uzjase na poziciju koju su mu prijatelji obecali.
Nema nikakve, ni najmanje sumnje, da je on Bosnjacki Dritan i nije nikakva slucajnosti da je favorit ambasada i "prijatelja" bas kao sto je Dritan favorit tih isti u CG. Samo otvorite vijesti ili medije i pogledajte sta taj trenutno radi i kakve su demonstracije u CG, a Bosnjacki Dritan je znacajno gori.
- studiorum_tuzlaensis
- Posts: 6230
- Joined: 08/07/2015 11:06
- Location: dogodine u Mariupolju
#58589 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Navlači i loži Čirilo osmErku. Zar stvarno neko misli da će HDZ koalirati sa nekim mimo SDA.
Bice kukanja poslije.
HNK/SBK su magični sastojci koalicije SDA od rata do danas. Koalira se vertikalno, a ne horizontalno. Ta dva kantona su kljuc vazda bili.
Bice kukanja poslije.
HNK/SBK su magični sastojci koalicije SDA od rata do danas. Koalira se vertikalno, a ne horizontalno. Ta dva kantona su kljuc vazda bili.
-
sarlo
- Posts: 1350
- Joined: 31/07/2006 21:57
#58590 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ovaj Adil Osmanovic odaje utisak mudrog covjeka od povjerenja. Zraci karizmom.
-
saimidin
- Posts: 3254
- Joined: 20/05/2011 17:53
#58591 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ja koliko vidim hdz ce drzati klub h, sda I 8. klub b po pola, ali jel neko zna kako ce stanje biti u klubu s I o
Tu ce biti prva prepreka za izbor pred.+2 podpred., a bez toga nema dalje, I to bi moglo prelomiti ko uopste moze u vlast/vladu f
Jest da ima ono smanjenje na 7 pa 4, ali jel kasnije moraju imati vecinu po klubovima ili samo ukupnu vecinu ukljucujuci po trecinu iz svakog kluba
Ovo sda ili 8. je svejedno, jer obje strane samo zele mjesta za uhljebe I da tenderisu, uz cast naivnim izuzecima unutar 8. koji misle da ce im hdz I snsd pomoci na putu u nato I eu, borbi protiv korupcije
Zbog ove naivnosti 8. se lako moze desiti da im sda uzme, a vec uzima papke, I da hdz sa njima samo tvrdi pazar, kako bi sda ponudila vise, a ponuditi ce
Tu ce biti prva prepreka za izbor pred.+2 podpred., a bez toga nema dalje, I to bi moglo prelomiti ko uopste moze u vlast/vladu f
Jest da ima ono smanjenje na 7 pa 4, ali jel kasnije moraju imati vecinu po klubovima ili samo ukupnu vecinu ukljucujuci po trecinu iz svakog kluba
Ovo sda ili 8. je svejedno, jer obje strane samo zele mjesta za uhljebe I da tenderisu, uz cast naivnim izuzecima unutar 8. koji misle da ce im hdz I snsd pomoci na putu u nato I eu, borbi protiv korupcije
Zbog ove naivnosti 8. se lako moze desiti da im sda uzme, a vec uzima papke, I da hdz sa njima samo tvrdi pazar, kako bi sda ponudila vise, a ponuditi ce
-
guruguru95
- Posts: 2829
- Joined: 09/05/2022 23:20
#58592 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Samo se vi nastavite prepucavati i kopati oči jedni drugima, dok se ovakva fašistička gamad ismijava i ispišava po nama.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/tegelti ... /221108146
https://www.klix.ba/vijesti/bih/tegelti ... /221108146
-
A_A_AKCIJA
- Posts: 7959
- Joined: 16/11/2009 02:54
#58593 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Whoooow, brate, lakše malo, eksplodiraćešStr0nz wrote: ↑08/11/2022 19:59Odvratni lazov Dinokio i najveca zmija u BiH javnosti nastavlja bez stida da ponavlja notorne lazi. U Neumu je bilo na stolu: Dvije izborne jedinice, etnicka identifikacija pri glasanju, elektorati, 16+1 koncept za DN, odobravanje i biranje clanova CiKa i Predsjednistva u DNu, itd. itd..plavi_E wrote: ↑08/11/2022 17:42 U nastavku je ponovio da ovo "govori zato što smo prošlli kroz teško poglavlje pokušaja dogovora izmjena Ustava i Izbornog zakona BiH". Potom je, po ko zna koji put, povukao paralelu koliko su rješenja o kojima su razgovarali u Neumu bila "opsežnija i kvalitetnija".
"Govorilo se i o izmjenama Ustava i ukidanju etničkih prefiksa i mogućnosti da se biraju predstavnici svih naroda na prostoru cijele BiH i onih koji ne pripadaju narodima (konstitutivnim op. a.) i da je bilo političke volje i hrabrosti lidera država BiH i svi narodi u njoj mogli su imati konkretnija rješenja", naveo je Konaković.
Ovdje se vidi da je Konakovic opsjednutom bivsom mu strankom SDA i sad kao kritikuje jer su u Neumu bili cak dogurali da se ukidaju enicki prefiksi. Momak ili je glup ili bi i rodjenu mater prodao da bude 4 godine premijer Federacije. Inace je Konakovic po profilu najslicniji Dirtanu u CG. Mlad, politicki neiskusan, opsjednut politickim protivnicima i sve bi da da bude premijer. Pa nek kosta sta kosta. Isto kao sto je Dirtan oslobodio CG kriminala i korupcije tako ce i Konakovic spasiti BiH od velikosrpskih i velikohrvatskih politika.
Sve ono mizerno sto je "Bosnjacima" nudeno je upravo Schmidt vec nametnuo, "funkcijalnosti FBiH" i jedna bez znacajna postavka o VNI izbrisana, a Hrvati su dobili DN, kojeg su i prije imali, ovakvog kakvog jeste, bez promjena, zahvaljujuci nametnutim podebljanju aparthejda.
Odrvatni Bosnjacki Dritan, Drino Abazovic i Bosnjacki izdajnicki Barty Crouch Jr. koji bi da bude "Ban" izdaje konstantno svima laze u lice govoreci da je u Neumu bila bolja ponuda, a tamo je pristao na prodaju apsolutno svega, Predsjednistvo i da se pravi od DNa bastion za UZP legitimitet.
Slazem se da je glup i neznalica bezobrazna, sigurno bi i prodao mater ali je vec davno prodao drzavu za obecanje da ce liderisati procesima u Gazi. Nije samo sluga velikohrvatske ideologije nego i Srpske, sto ce se pokazati veoma brzo ako uzjase na poziciju koju su mu prijatelji obecali.
Nema nikakve, ni najmanje sumnje, da je on Bosnjacki Dritan i nije nikakva slucajnosti da je favorit ambasada i "prijatelja" bas kao sto je Dritan favorit tih isti u CG. Samo otvorite vijesti ili medije i pogledajte sta taj trenutno radi i kakve su demonstracije u CG, a Bosnjacki Dritan je znacajno gori.
Ima života i poslije SDA, biće to sve OK, samo zdravlje čuvaj ...
Nema potrebe da prepričavam Mostar. Po ovoj kuknjavi se vidi kako je bilo i u kojem pravcu ide.
-
palermo
- Posts: 25348
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#58594 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
U kojem ? Osmorka.na vlast ? I ovaj sastanak u Mostaru to potvrdio ? Pa sta je tu novo.A_A_AKCIJA wrote: ↑08/11/2022 22:34of
Whoooow, brate, lakše malo, eksplodiraćešStr0nz wrote: ↑08/11/2022 19:59
Odvratni lazov Dinokio i najveca zmija u BiH javnosti nastavlja bez stida da ponavlja notorne lazi. U Neumu je bilo na stolu: Dvije izborne jedinice, etnicka identifikacija pri glasanju, elektorati, 16+1 koncept za DN, odobravanje i biranje clanova CiKa i Predsjednistva u DNu, itd. itd..
Sve ono mizerno sto je "Bosnjacima" nudeno je upravo Schmidt vec nametnuo, "funkcijalnosti FBiH" i jedna bez znacajna postavka o VNI izbrisana, a Hrvati su dobili DN, kojeg su i prije imali, ovakvog kakvog jeste, bez promjena, zahvaljujuci nametnutim podebljanju aparthejda.
Odrvatni Bosnjacki Dritan, Drino Abazovic i Bosnjacki izdajnicki Barty Crouch Jr. koji bi da bude "Ban" izdaje konstantno svima laze u lice govoreci da je u Neumu bila bolja ponuda, a tamo je pristao na prodaju apsolutno svega, Predsjednistvo i da se pravi od DNa bastion za UZP legitimitet.
Slazem se da je glup i neznalica bezobrazna, sigurno bi i prodao mater ali je vec davno prodao drzavu za obecanje da ce liderisati procesima u Gazi. Nije samo sluga velikohrvatske ideologije nego i Srpske, sto ce se pokazati veoma brzo ako uzjase na poziciju koju su mu prijatelji obecali.
Nema nikakve, ni najmanje sumnje, da je on Bosnjacki Dritan i nije nikakva slucajnosti da je favorit ambasada i "prijatelja" bas kao sto je Dritan favorit tih isti u CG. Samo otvorite vijesti ili medije i pogledajte sta taj trenutno radi i kakve su demonstracije u CG, a Bosnjacki Dritan je znacajno gori.![]()
Ima života i poslije SDA, biće to sve OK, samo zdravlje čuvaj ...
Nema potrebe da prepričavam Mostar. Po ovoj kuknjavi se vidi kako je bilo i u kojem pravcu ide.
Ili ja nisam.nesto dobro razumio
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83502
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#58595 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Sve nervozniji otvoreni i prikriveni ezdea botovi.
- sime_cipol
- Posts: 23426
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#58596 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Joj narativa, ako nije SDA, ovi ce nam prodati drzavu 
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#58597 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Hahaha de smiri se . Malo vode i secera....Str0nz wrote: ↑08/11/2022 19:59Odvratni lazov Dinokio i najveca zmija u BiH javnosti nastavlja bez stida da ponavlja notorne lazi. U Neumu je bilo na stolu: Dvije izborne jedinice, etnicka identifikacija pri glasanju, elektorati, 16+1 koncept za DN, odobravanje i biranje clanova CiKa i Predsjednistva u DNu, itd. itd..plavi_E wrote: ↑08/11/2022 17:42 U nastavku je ponovio da ovo "govori zato što smo prošlli kroz teško poglavlje pokušaja dogovora izmjena Ustava i Izbornog zakona BiH". Potom je, po ko zna koji put, povukao paralelu koliko su rješenja o kojima su razgovarali u Neumu bila "opsežnija i kvalitetnija".
"Govorilo se i o izmjenama Ustava i ukidanju etničkih prefiksa i mogućnosti da se biraju predstavnici svih naroda na prostoru cijele BiH i onih koji ne pripadaju narodima (konstitutivnim op. a.) i da je bilo političke volje i hrabrosti lidera država BiH i svi narodi u njoj mogli su imati konkretnija rješenja", naveo je Konaković.
Ovdje se vidi da je Konakovic opsjednutom bivsom mu strankom SDA i sad kao kritikuje jer su u Neumu bili cak dogurali da se ukidaju enicki prefiksi. Momak ili je glup ili bi i rodjenu mater prodao da bude 4 godine premijer Federacije. Inace je Konakovic po profilu najslicniji Dirtanu u CG. Mlad, politicki neiskusan, opsjednut politickim protivnicima i sve bi da da bude premijer. Pa nek kosta sta kosta. Isto kao sto je Dirtan oslobodio CG kriminala i korupcije tako ce i Konakovic spasiti BiH od velikosrpskih i velikohrvatskih politika.
Sve ono mizerno sto je "Bosnjacima" nudeno je upravo Schmidt vec nametnuo, "funkcijalnosti FBiH" i jedna bez znacajna postavka o VNI izbrisana, a Hrvati su dobili DN, kojeg su i prije imali, ovakvog kakvog jeste, bez promjena, zahvaljujuci nametnutim podebljanju aparthejda.
Odrvatni Bosnjacki Dritan, Drino Abazovic i Bosnjacki izdajnicki Barty Crouch Jr. koji bi da bude "Ban" izdaje konstantno svima laze u lice govoreci da je u Neumu bila bolja ponuda, a tamo je pristao na prodaju apsolutno svega, Predsjednistvo i da se pravi od DNa bastion za UZP legitimitet.
Slazem se da je glup i neznalica bezobrazna, sigurno bi i prodao mater ali je vec davno prodao drzavu za obecanje da ce liderisati procesima u Gazi. Nije samo sluga velikohrvatske ideologije nego i Srpske, sto ce se pokazati veoma brzo ako uzjase na poziciju koju su mu prijatelji obecali.
Nema nikakve, ni najmanje sumnje, da je on Bosnjacki Dritan i nije nikakva slucajnosti da je favorit ambasada i "prijatelja" bas kao sto je Dritan favorit tih isti u CG. Samo otvorite vijesti ili medije i pogledajte sta taj trenutno radi i kakve su demonstracije u CG, a Bosnjacki Dritan je znacajno gori.
Moze biti istina sve sto si napisao... Ali sve to pa jos gori je tvoj sef Kakir.
Prema tome, manje zlo od dva.
- dale cooper
- Posts: 31379
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83502
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#58599 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ili posjeta Beču
- Student_u_Ostavci
- Posts: 3901
- Joined: 04/09/2015 16:50
#58600 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Tačno se osjeti visok krvni tlak u ovom gore postu
Uzmi sirćeta s malo vode.
Uzmi sirćeta s malo vode.
