Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Sve o l izborima, strankama, kandidatima...
Post Reply
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#26 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by Roccohljup »

nego gdje će na janjetinu u povratku? :D
zabit_mehmedov
Posts: 204
Joined: 13/10/2022 00:26

#27 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by zabit_mehmedov »

n+1 wrote: 08/11/2022 15:03 Čovke kao kum.

Poredali se iza njega trojkaši. Uskoro će se poredati i ezdeaši. :D
zanimljivo kako si se odma sda tokmaci uhvatili komentiranja slike na kojoj covic sjedi, a i za njego trojkasi stoje, kao slikoviti je to prikaz necega

a u stvari sva je sustina u tome da covjek sjedi samo zato sto su dole mikrofoni poredani, da bi se cuo, i da su sjedili kasnije i drugi koji su nesto pricali
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#28 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by n+1 »

zabit_mehmedov wrote: 08/11/2022 15:48
n+1 wrote: 08/11/2022 15:03 Čovke kao kum.

Poredali se iza njega trojkaši. Uskoro će se poredati i ezdeaši. :D
zanimljivo kako si se odma sda tokmaci uhvatili komentiranja slike na kojoj covic sjedi, a i za njego trojkasi stoje, kao slikoviti je to prikaz necega

a u stvari sva je sustina u tome da covjek sjedi samo zato sto su dole mikrofoni poredani, da bi se cuo, i da su sjedili kasnije i drugi koji su nesto pricali
Ma jasno, ali trebali su trojkaši biti mudriji i voditi računa o simbolici, kada već znaju da će biti takvih tumačenja.
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#29 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by Str0nz »

zabit_mehmedov wrote: 08/11/2022 14:59
Login77777 wrote: 08/11/2022 14:48 Znaci Hodza-Murphy 10:10 za sada…
to je utakmica Sloboda Dita : Boston Celtics
Je li ovo Bill Russell promasio slobodna poslje neopreznog faula Edina Bavcica? Ispade da, za sada, jos uvjek Hodza vodi protiv "Dream Teama".
Fazlić o razgovoru sa Konakovićem: Samo smo sjeli, nije to nikakva koalicija; Evo šta kažu iz SDA USK


Image

Gradonačelnik Bihaća i predsjednik Pokreta za modernu i aktivnu Krajinu (POMAK) Šuhret Fazlić kaže da ova stranka još nije sklopila bilo kakav dogovor o koaliciji za Skupštinu Unsko-sanskog kantona sa Narodom i pravdom (NiP).

Predsjednik NiP-a Elmedin Konaković naveo je prije dva dana na svom zvaničnom Facebook profilu kako ove dvije stranke nastavljaju saradnju te da formiraju zajednički blok na državnom nivou, na nivou Federacije BiH i Unsko-sanskog kantona.

Prvi čovjek POMAK-a pak taj sastanak tumači drugačije.

- Ne znam šta da kažem, ne bih ja komentarisao. Nije to koalicija sa NiP-om. Mi smo samo sjeli s NiP-om, mi imamo s njima sporazum već godinu i po. Nije to nikakva koalicija. To je jednostavno bio sastanak oko nastavka dalje saradnje, a kako će se vlast formirati, to sada ovisi od ovih najvećih stranka koje imaju najviše glasova. Vidjet ćemo – započeo je on te još jednom pojasnio:

- Samo smo imali sastanak, samo smo sjeli, održali sastanak, vidjeli malo šta i kako, a nikakve koalicije za skupštinu kantona nije bilo.

Ovaj sastanak prokomentarisao je i Jasmin Musić, predsjednik KO SDA USK i zastupnik u Skupštini USK.

- Mi imamo dobru saradnju u Bihaću i vjerovatno će to biti preneseno na nivo skupštine, kao što je to bilo u posljednje tri godine u skupštini kantona. Mogu reći ono što su oni nama rekli, kao naš partner, kada je u pitanju taj njihov odnos sa Narodom i pravdom. Dakle, radi se o tome da oni imaju taj sporazum sa njima od ranije, negdje od prošle godine – kazao je on.

Taj sporazum je do sada eksploatisan, istakao je Musić, isključivo na nivou Gradskog vijeća u Bihaću.


- On je objektiviziran i kroz neka pitanja na nivou Gradske uprave u Bihaću. Čini mi se da je NiP predložio jednog savjetnika gradonačelnika Fazlića i to je taj okvir njihove dosadašnje saradnje. Nama to nije do sada smetalo jer smo i mi u koaliciji sa POMAK-om na nivou Gradskog vijeća – rekao je Musić pa nastavio:

- Dakle, isto tako sam siguran da to neće biti prepreka da mi nastavimo svoju saradnju sa POMAK-om na nivou skupštine kantona. Kad je u pitanju pozicija NiP-a, o tome zaista morate pitati njih. Nama je važno ono što kažu naši partneri iz POMAK-a i što se tiče njih, nije se promijenilo ništa u odnosu na raniji period i ovo je samo nastavak njihove saradnje koju oni imaju sa NiP-om.
https://faktor.ba/vijest/fazlic-o-razgo ... usk/180502
zabit_mehmedov
Posts: 204
Joined: 13/10/2022 00:26

#30 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by zabit_mehmedov »

n+1 wrote: 08/11/2022 15:52
zabit_mehmedov wrote: 08/11/2022 15:48

zanimljivo kako si se odma sda tokmaci uhvatili komentiranja slike na kojoj covic sjedi, a i za njego trojkasi stoje, kao slikoviti je to prikaz necega

a u stvari sva je sustina u tome da covjek sjedi samo zato sto su dole mikrofoni poredani, da bi se cuo, i da su sjedili kasnije i drugi koji su nesto pricali
Ma jasno, ali trebali su trojkaši biti mudriji i voditi računa o simbolici, kada već znaju da će biti takvih tumačenja.
ma banalnosti su to, gledo sam i ja drugi prizor gdje konalovic sjedi a covic gore stoji s ostalima na kamari, pa onda niksic itd, al niko nece reci da je konakovic gazda i hadzija, a znamo zasto
User avatar
JohnnyS
Posts: 13596
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#31 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by JohnnyS »

dr_Evil wrote: 08/11/2022 15:00 Sta god da bude nama je pusiona. Nadam se samo da ako trojka udje da cemo izgraditi malo autoputa i rijesiti probleme s istim. Ocekivanja nula.
Iskreno ne vjerujem da ima ista od ovoga trojka/hdz. Dat ce Bake sve kao i uvijek samo da mu se ne dira u federalni nivo.
Jučer sam bio u metropoli... Dakle, svakog tko opstruira izgradnju autoputa treba izvesti pred lice pravde i osuditi ga za zločine protiv čovječnosti. Od Mostara do Konjica sam vozio sat i po vremena jer se ne može brže od kamiona, cisterni, traktora, pičaka materinih.
zabit_mehmedov
Posts: 204
Joined: 13/10/2022 00:26

#32 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by zabit_mehmedov »

Str0nz wrote: 08/11/2022 16:47
zabit_mehmedov wrote: 08/11/2022 14:59

to je utakmica Sloboda Dita : Boston Celtics
Je li ovo Bill Russell promasio slobodna poslje neopreznog faula Edina Bavcica? Ispade da, za sada, jos uvjek Hodza vodi protiv "Dream Teama".
Fazlić o razgovoru sa Konakovićem: Samo smo sjeli, nije to nikakva koalicija; Evo šta kažu iz SDA USK


Image

Gradonačelnik Bihaća i predsjednik Pokreta za modernu i aktivnu Krajinu (POMAK) Šuhret Fazlić kaže da ova stranka još nije sklopila bilo kakav dogovor o koaliciji za Skupštinu Unsko-sanskog kantona sa Narodom i pravdom (NiP).

Predsjednik NiP-a Elmedin Konaković naveo je prije dva dana na svom zvaničnom Facebook profilu kako ove dvije stranke nastavljaju saradnju te da formiraju zajednički blok na državnom nivou, na nivou Federacije BiH i Unsko-sanskog kantona.

Prvi čovjek POMAK-a pak taj sastanak tumači drugačije.

- Ne znam šta da kažem, ne bih ja komentarisao. Nije to koalicija sa NiP-om. Mi smo samo sjeli s NiP-om, mi imamo s njima sporazum već godinu i po. Nije to nikakva koalicija. To je jednostavno bio sastanak oko nastavka dalje saradnje, a kako će se vlast formirati, to sada ovisi od ovih najvećih stranka koje imaju najviše glasova. Vidjet ćemo – započeo je on te još jednom pojasnio:

- Samo smo imali sastanak, samo smo sjeli, održali sastanak, vidjeli malo šta i kako, a nikakve koalicije za skupštinu kantona nije bilo.

Ovaj sastanak prokomentarisao je i Jasmin Musić, predsjednik KO SDA USK i zastupnik u Skupštini USK.

- Mi imamo dobru saradnju u Bihaću i vjerovatno će to biti preneseno na nivo skupštine, kao što je to bilo u posljednje tri godine u skupštini kantona. Mogu reći ono što su oni nama rekli, kao naš partner, kada je u pitanju taj njihov odnos sa Narodom i pravdom. Dakle, radi se o tome da oni imaju taj sporazum sa njima od ranije, negdje od prošle godine – kazao je on.

Taj sporazum je do sada eksploatisan, istakao je Musić, isključivo na nivou Gradskog vijeća u Bihaću.


- On je objektiviziran i kroz neka pitanja na nivou Gradske uprave u Bihaću. Čini mi se da je NiP predložio jednog savjetnika gradonačelnika Fazlića i to je taj okvir njihove dosadašnje saradnje. Nama to nije do sada smetalo jer smo i mi u koaliciji sa POMAK-om na nivou Gradskog vijeća – rekao je Musić pa nastavio:

- Dakle, isto tako sam siguran da to neće biti prepreka da mi nastavimo svoju saradnju sa POMAK-om na nivou skupštine kantona. Kad je u pitanju pozicija NiP-a, o tome zaista morate pitati njih. Nama je važno ono što kažu naši partneri iz POMAK-a i što se tiče njih, nije se promijenilo ništa u odnosu na raniji period i ovo je samo nastavak njihove saradnje koju oni imaju sa NiP-om.
https://faktor.ba/vijest/fazlic-o-razgo ... usk/180502
vidjecemo, vaga ovaj suhret fazlic, izgleda naciljao poziciju premijera kantona, dize sebi cijenu, samo sto bi se i nez njega tamo mogla napraviti vecina, ili da ga sda prevesla pa, ostane i bez i nacelnicke i premijerske pozicije i mandata u skupstini
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#33 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by Roccohljup »

meridiyan wrote: 08/11/2022 15:18 Forto a la Dzaferovic! :D

Image
Al fakat.......kifla se ubi po portalima, niksic nesto promrmljo o sastanku a forto o vremenu :-)

Da mu kifla nije zabranio da prica 🤪🤣

zabit_mehmedov
Posts: 204
Joined: 13/10/2022 00:26

#34 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by zabit_mehmedov »

kifla na slici izgleda ko covicevo obezbjeđenje
A_A_AKCIJA
Posts: 5891
Joined: 16/11/2009 02:54

#35 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by A_A_AKCIJA »

SDA na internetu toliko vrišti protiv svega što se dešava, da sam tačno u dilemi.

Likovao bih i naslađivao se, ali opet kontam, pašće mrtva glava.

Ljudi, lakše malo, nisu vam guzice valjda srasle sa stolicama, pa vas strah da vas ne popolove kad vas budu od njih odvajali.

Fakat malo digniteta ostavite za političku pemziju...
sarlo
Posts: 1350
Joined: 31/07/2006 21:57

#36 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by sarlo »

zabit_mehmedov wrote: 08/11/2022 19:24 kifla na slici izgleda ko covicevo obezbjeđenje
Ne samo to, vec su ocite i neke emocije. Diskretni osmjesi, tapsanje po ledjima, ruke tamo 'vamo.
Novak20
Posts: 13947
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#37 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by Novak20 »

Malo SDA humora na temu preletača.

https://faktor.ba/vijest/preletaci-soki ... vih/180263

Image
last mohicans
Posts: 11963
Joined: 09/08/2012 23:19

#38 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by last mohicans »

Sve mi smrdi da je Čovke trojku okupio da pokaze Bakiru, vidi lafe, ima i druga ekipa, samo nabija sebi cijenu, da mu Zućo isporuči sve što nikad nije.
zabit_mehmedov
Posts: 204
Joined: 13/10/2022 00:26

#39 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by zabit_mehmedov »

A_A_AKCIJA wrote: 08/11/2022 22:38 SDA na internetu toliko vrišti protiv svega što se dešava, da sam tačno u dilemi.

Likovao bih i naslađivao se, ali opet kontam, pašće mrtva glava.

Ljudi, lakše malo, nisu vam guzice valjda srasle sa stolicama, pa vas strah da vas ne popolove kad vas budu od njih odvajali.

Fakat malo digniteta ostavite za političku pemziju...
itekako su im guzice srasle u fotelje, trebat ce dosta onog spreja WD - 40 da ih odvajaju, nema bez WD - a implementacije rezultata i smjena sda guzičara
A_A_AKCIJA
Posts: 5891
Joined: 16/11/2009 02:54

#41 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by A_A_AKCIJA »

Neko Hodži ubacio kamen u mlin.

Meščini da mu se nije samljelo

:D
User avatar
maroon1946
Posts: 91
Joined: 10/06/2015 21:19

#42 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by maroon1946 »

Otkud sad ovo da se iz Goražda biraju 2 delegata iz reda bošnjačkog naroda za Dom naroda, je li to tačno?
seksi_ideje
Posts: 1089
Joined: 29/07/2022 15:43

#43 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by seksi_ideje »

maroon1946 wrote: 13/11/2022 15:07 Otkud sad ovo da se iz Goražda biraju 2 delegata iz reda bošnjačkog naroda za Dom naroda, je li to tačno?
Pa da. 1 Bosnjak i jedan Bosnjak-Hrvat
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#44 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by putokaz1 »

seksi_ideje wrote: 13/11/2022 15:21
maroon1946 wrote: 13/11/2022 15:07 Otkud sad ovo da se iz Goražda biraju 2 delegata iz reda bošnjačkog naroda za Dom naroda, je li to tačno?
Pa da. 1 Bosnjak i jedan Bosnjak-Hrvat
To je Hrvat Muslimanske vjeroispovjesti.
A_A_AKCIJA
Posts: 5891
Joined: 16/11/2009 02:54

#45 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by A_A_AKCIJA »

Eh, dakle, poslao se program HDZ-u. Kako je i dogovoreno.
Puno je zanimljiviji odgovor DF-a kuda će i gdje. Izgleda i oni lagano peru ruke od SDA.
Ovo je potvrdio SDP-ov zvaničnik Nerin Dizdar koji je u SDP-ovoj delegaciji koja je danas o programu razgovarala sa delegacijama NiP-a, NS-a, NES-a, PDA, SBiH-a, ZNG-a i BHI KF.

"Mogu reći da su predstavnici stranaka usaglasili tekst programskih načela, okvira koji će biti temelj koalicijskog sporazuma i ponudit ćemo ga drugim strankama, prije svega HDZ-u. Ovo je iscrpni dokument koji ima desetine konkretnih mjera. On je rezultat rada ekspertnih timova ovih stranaka", kazao je Dizdar.

Prema njegovim riječima, to je sažetak programa svih stranaka i smatraju ga kvalitetnim temeljom za rad budućih vlasti na svim nivoima.

"Ne mogu vam otkriti puno detalja, jer je predmet usaglašavanja sa drugim partnerima. Mogu vam reći da se odnosi na ispunjavanje uslova za članstvo u Evropskoj uniji i NATO-u, uz čitav niz socioekonomsih mjera i mjera koje se tiču pravne države", dodaje.

Najavio da će sutra predstavnici spomenutih stranaka imati sastanak sa delegacijom HDZ-a, a na kojem će se razgovarati o programskim načelima. Osvrnuo se i na formiranje vlasti, napomenuvši da puno toga ovisi o sastavu domova naroda.

Dizdar negira da je na današnjem sastanku razgovarano o kadrovskim rješenjima.

Podsjećamo, generalni sekretar DF-a Dženan Đonlagić je tokom sjednice Predsjedništva DF-a izjavio da će se ova stranka očitovati o formiranju vlasti tek nakon izbora delegata u Domu naroda Parlamenta Federacije Bosne i Hercegovine.
Đonlagić: DF će odluku o formiranju vlasti donijeti nakon izbora delegata za Dom naroda.

http://www.klix.ba/clanak/221115088
User avatar
Styling
Posts: 12592
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#46 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by Styling »

A_A_AKCIJA wrote: 15/11/2022 15:59 Eh, dakle, poslao se program HDZ-u. Kako je i dogovoreno.
Puno je zanimljiviji odgovor DF-a kuda će i gdje. Izgleda i oni lagano peru ruke od SDA.
Ovo je potvrdio SDP-ov zvaničnik Nerin Dizdar koji je u SDP-ovoj delegaciji koja je danas o programu razgovarala sa delegacijama NiP-a, NS-a, NES-a, PDA, SBiH-a, ZNG-a i BHI KF.

"Mogu reći da su predstavnici stranaka usaglasili tekst programskih načela, okvira koji će biti temelj koalicijskog sporazuma i ponudit ćemo ga drugim strankama, prije svega HDZ-u. Ovo je iscrpni dokument koji ima desetine konkretnih mjera. On je rezultat rada ekspertnih timova ovih stranaka", kazao je Dizdar.

Prema njegovim riječima, to je sažetak programa svih stranaka i smatraju ga kvalitetnim temeljom za rad budućih vlasti na svim nivoima.

"Ne mogu vam otkriti puno detalja, jer je predmet usaglašavanja sa drugim partnerima. Mogu vam reći da se odnosi na ispunjavanje uslova za članstvo u Evropskoj uniji i NATO-u, uz čitav niz socioekonomsih mjera i mjera koje se tiču pravne države", dodaje.

Najavio da će sutra predstavnici spomenutih stranaka imati sastanak sa delegacijom HDZ-a, a na kojem će se razgovarati o programskim načelima. Osvrnuo se i na formiranje vlasti, napomenuvši da puno toga ovisi o sastavu domova naroda.

Dizdar negira da je na današnjem sastanku razgovarano o kadrovskim rješenjima.

Podsjećamo, generalni sekretar DF-a Dženan Đonlagić je tokom sjednice Predsjedništva DF-a izjavio da će se ova stranka očitovati o formiranju vlasti tek nakon izbora delegata u Domu naroda Parlamenta Federacije Bosne i Hercegovine.
Đonlagić: DF će odluku o formiranju vlasti donijeti nakon izbora delegata za Dom naroda.

http://www.klix.ba/clanak/221115088
Kad se zavrsi izbor za Dom naroda i formira vlast, ako bude Osmorka to uspjela ja bih se DF-u fino zahvalila na druzenju i rekla, momci na klupu za rezerve. Igrajte se sa SDA u pjesku, mozda dodjete pameti.
User avatar
Leverage
Posts: 9496
Joined: 27/05/2018 16:32

#47 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by Leverage »

Styling wrote: 15/11/2022 16:11 Kad se zavrsi izbor za Dom naroda i formira vlast, ako bude Osmorka to uspjela ja bih se DF-u fino zahvalila na druzenju i rekla, momci na klupu za rezerve. Igrajte se sa SDA u pjesku, mozda dodjete pameti.
Ovo bi možda moglo dovesti do raskola u DF-u. Očito da tamo mnogi preferiraju osmorku, ali još uvijek nisu glasni. Glasniji su ovi Begići, Mešalići i ostali Dunovići.
User avatar
Politicarko
Posts: 130
Joined: 19/01/2022 23:29

#48 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by Politicarko »

Leverage wrote: 15/11/2022 16:26
Styling wrote: 15/11/2022 16:11 Kad se zavrsi izbor za Dom naroda i formira vlast, ako bude Osmorka to uspjela ja bih se DF-u fino zahvalila na druzenju i rekla, momci na klupu za rezerve. Igrajte se sa SDA u pjesku, mozda dodjete pameti.
Ovo bi možda moglo dovesti do raskola u DF-u. Očito da tamo mnogi preferiraju osmorku, ali još uvijek nisu glasni. Glasniji su ovi Begići, Mešalići i ostali Dunovići.
Uvijek treba ruku, kakva klupa.
A_A_AKCIJA
Posts: 5891
Joined: 16/11/2009 02:54

#49 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by A_A_AKCIJA »

U Sarajevu počeli pregovori Osmorke i HDZ-a
Kolokvijalno nazvane Osmorka, stranke članice ove grupacije su ranije potpisale sporazum o formiranju većina na svim nivoima vlasti te su na jučerašnjem sastanku usuglasile tekst programskih načela kao temelj koalicijskog sporazuma, a nakon toga saopćile da će sporazum ponuditi i drugim strankama, potencijalnim koalicionim partnerima, prvenstveno HDZ-u.

Riječ je o iscrpnom dokumentu s desetinama vrlo konkretnih mjera, principa, ciljeva i smjernica. Rezultat je rada niza ekspertnih timova političkih subjekata, a tiče se hitnog pristupanja Evropskoj uniji i NATO savezu te socio-ekonomskih mjera, kao i uvođenja mjera za funkcioniranja pravne države, rečeno je između ostalog nakon jučerašnjeg sastanka osmorke.

Grupaciju stranaka osmorke čine: Socijaldemokratska partija BiH, Naša stranka, Narod i Pravda, Bosanskohercegovačka inicijativa - Fuad Kasumović, Za nove generacije, Pokret demokratske akcije, Stranka za Bosnu i Hercegovinu te Narodni evropski savez.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9221
Joined: 31/03/2007 00:07

#50 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by Bosanski_kralj »

Za sad sve djeluje puno ozbiljnije nego prethodnih godina kod formiranja vlada.

Vidjet ćemo na šta će to na kraju ličiti.

Iskreno se plašim da će SDA to sve uspjeti sjebati i na kraju opet sa kupovinom ruku dobiti Dom naroda, a shodno tome i Vladu
Post Reply