Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
Ateista
Posts: 46906
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#62801 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ateista »

TojoOptics wrote: 21/07/2022 14:29
Ateista wrote: 21/07/2022 14:17

Simptomi u 5 deka kao prvi put kad sam bolovao kad nisam primio nikakvu vakcinu, da je vakcina pomogla bilo sta bili bi bar malo blazi, a nisu, cak nijansu izrazeniji.
To je jedan od nacina na koji djeluje imunitet, drugi je da sprijeci skroz zarazu, mozda je nekad i sprijecila, to ne mogu znati, ali nakon druge je taj imunitet prekratko trajao jer sam se zarazio nakon manje od dva mjeseca. Sa druge strane, nakon toga vise od 6 mjeseci nakon infekcije nisam se zarazio iako sam bio u kontaktu sa zarazenim, bili isti dan na pauzi kad je on otisao kuci zbog temperature. Tad da je djelovala jos vakcina onda se ne bih zarazio prije 6 mjeseci, o tome govorim.
Ne tvrdim da vakcine nista ne valjaju i da nemaju efekta, govorim o svom iskustvu jer pretpostavljam da ima razlika kako na koga djeluju.
Moj utisam je da imunokompromitovane osobe mogu imati korist, oni koji su jednom prebolovali blaze kao ja, mislim da imaju malu ili nikakvu korist od iste.
To je tvoje subjektivno razmisljanje, ali cinjenice provedene na milionima pacijenata pokazuju potpuno drugaciju sliku. Nakon 6 mjeseci vakcina te stiti 70%, ako nisi znao (sa 90% nakon prvih mjeseci padne na 70% upravo nakon 6 mjececi). Sto ce reci da si bio zasticen.
Ok, to su statistike, treba ih uzeti malo sa rezervom ali vjerovatno jeste blizu. Ja govorim o svom iskustvu koje je takvo.
Trappist
Posts: 4306
Joined: 12/09/2020 08:52

#62802 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

TojoOptics wrote: 21/07/2022 11:22
Trappist wrote: 21/07/2022 11:05

Pa ja kad sam govorio da vakcine ne rade ni blizu koliko su ih najavljivali i pricali, proglasen sam teoreticarem zavjere i antivaxerom (iako sam primio 3 doze). Evo sad podaci sami od sebe govore to isto.
Vakcina nije prezervativ, ali stiti da ne zavrsis ugusen od virusa, u 90% slucajeva dobijes blaze simptome (zavisi da li si vakcinisan, sa jednom, dvije, tri ili cetiri doze). Ovi sto su zarazeni u Australiji nece pomrijeti u istom tolikom broju (kao nevakcinisani u Indiji sto su umrli prije neku godinu). Vjerovatno ce umrijeti ljudi koji su stari i koji imaju komplikovanu zdrastvenu sliku i veoma oslabljen organizam. Zato i trebe booster, da ojaca imunoloski sistem. Kod mene su svi vakcinisani (ja cetvrta doza), niko nije imao koronu, dolazimo svakodnevno sa ljudima u dodir. I vakcinisat cemo se dok se ne dodje do nekog trajnijeg rjesenja koji ce anulirati efekte beskonacnih mutacija Covid-a.
To je tvoje licno i subjektivno opazanje i iskustvo. Ja imao covid prvi put prije vakcina, imao pola dana temperaturu, onda nakon 2 vakcine imao covid i osjecao se kao da sam imao prehladu 7 dana. Znam ljudi koji nisu dobili vakcinu, druzili se uvijek i zivjeli normalnim zivotom (kao sto smo i svi trebali, ali bilo je bitnije zastiti stare jelde? ) i nikad nisu dobili koronu. To su sve subjektivna iskustva.
Ja ti govorim da je australija vakcinisala sve sto hoda na dvije noge haman i sad imaju skoro rekordne umrle i u bolnicama.
User avatar
TojoOptics
Posts: 652
Joined: 28/11/2021 13:37
Grijem se na: Sunce
Vozim: bicikl

#62803 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by TojoOptics »

Ateista wrote: 21/07/2022 14:39
Ok, to su statistike, treba ih uzeti malo sa rezervom ali vjerovatno jeste blizu. Ja govorim o svom iskustvu koje je takvo.
A, ja ti objasnjavam da si bio zasticen vakcinom. Mislim, tu nema neke velike filozofije, zaista. Sve zarazne bolesti, virusnog porijekla, apsolutno sve - pobijedili smo vakcinacijom. Problem sa Covidom jeste sto je pandemija, a postat ce, vjerovatno, endemsko oboljenje. Sto ce reci da ces, vjerovatno, biti vakcinisan jednom godisnje (po tvome izboru - niko te ne tjera), kao kod ovih sezonskih vakcina protiv gripe. Ono sto je bitno jeste ne zaglaviti sa tezim posljedicama, ukljucujuci smrt i izbjeci dugorocne Covid posljedice (ljudi koji se zale na nedostatak daha, bolest srcanog misica, kompromitovana pluca, itd.). Ne bih se igrao ruskog ruleta i stavljati vlastiti zivot u zalog zato sto smatram da mi je imunoloski sistem jak.
User avatar
TojoOptics
Posts: 652
Joined: 28/11/2021 13:37
Grijem se na: Sunce
Vozim: bicikl

#62804 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by TojoOptics »

Trappist wrote: 21/07/2022 14:41
TojoOptics wrote: 21/07/2022 11:22

Vakcina nije prezervativ, ali stiti da ne zavrsis ugusen od virusa, u 90% slucajeva dobijes blaze simptome (zavisi da li si vakcinisan, sa jednom, dvije, tri ili cetiri doze). Ovi sto su zarazeni u Australiji nece pomrijeti u istom tolikom broju (kao nevakcinisani u Indiji sto su umrli prije neku godinu). Vjerovatno ce umrijeti ljudi koji su stari i koji imaju komplikovanu zdrastvenu sliku i veoma oslabljen organizam. Zato i trebe booster, da ojaca imunoloski sistem. Kod mene su svi vakcinisani (ja cetvrta doza), niko nije imao koronu, dolazimo svakodnevno sa ljudima u dodir. I vakcinisat cemo se dok se ne dodje do nekog trajnijeg rjesenja koji ce anulirati efekte beskonacnih mutacija Covid-a.
To je tvoje licno i subjektivno opazanje i iskustvo. Ja imao covid prvi put prije vakcina, imao pola dana temperaturu, onda nakon 2 vakcine imao covid i osjecao se kao da sam imao prehladu 7 dana. Znam ljudi koji nisu dobili vakcinu, druzili se uvijek i zivjeli normalnim zivotom (kao sto smo i svi trebali, ali bilo je bitnije zastiti stare jelde? ) i nikad nisu dobili koronu. To su sve subjektivna iskustva.
Ja ti govorim da je australija vakcinisala sve sto hoda na dvije noge haman i sad imaju skoro rekordne umrle i u bolnicama.
...koji su uglavnom nevakcinisani. https://www.smh.com.au/national/who-are ... 5ay3m.html
User avatar
TojoOptics
Posts: 652
Joined: 28/11/2021 13:37
Grijem se na: Sunce
Vozim: bicikl

#62805 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by TojoOptics »

Trappist wrote: 21/07/2022 14:41 Znam ljudi koji nisu dobili vakcinu, druzili se uvijek i zivjeli normalnim zivotom (kao sto smo i svi trebali, ali bilo je bitnije zastiti stare jelde? )

Nivo empatije prema starim i slabim 0, zbog derneka. Sve si rekao o sebi.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17401
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#62806 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by beni-bu-man »

Labirint wrote: 21/07/2022 14:24
beni-bu-man wrote: 21/07/2022 11:45 I da rijesenje o izolaciji vise nema sad samo bolovanje pisu
Meni dala 7 dana jer sam vakinisan 3 put i mogao sam se kretat al da se distanciram ljudi
Ja sam prije 10ak dana bolovao i meni sa tri vakcine pisala izolaciju :D
Oni se ni medju sobom uskladit ne mogu... :oops:
Haman kako kojeg doktora potrefis

I meni je bilo malo cudno lad mi je rekla da se mogu slobodno kretati al da se distanciram ljudi :-)
Trappist
Posts: 4306
Joined: 12/09/2020 08:52

#62807 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

TojoOptics wrote: 21/07/2022 14:53
Trappist wrote: 21/07/2022 14:41 Znam ljudi koji nisu dobili vakcinu, druzili se uvijek i zivjeli normalnim zivotom (kao sto smo i svi trebali, ali bilo je bitnije zastiti stare jelde? )

Nivo empatije prema starim i slabim 0, zbog derneka. Sve si rekao o sebi.
Dernek ti je izaci vani i raditi posao kako bi prehranio sebe i porodicu? Nemojte mi samo vi dusebriznici veliki o empatiji molim te, mirno ste sjedili dok je bila zabrana izlaska mjesec dana za sve starije od 65 i mladje od 18, mjera koja zbog koje je neko u zatvoru trebao zavrsiti.
Trappist
Posts: 4306
Joined: 12/09/2020 08:52

#62808 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

TojoOptics wrote: 21/07/2022 14:49
Trappist wrote: 21/07/2022 14:41

To je tvoje licno i subjektivno opazanje i iskustvo. Ja imao covid prvi put prije vakcina, imao pola dana temperaturu, onda nakon 2 vakcine imao covid i osjecao se kao da sam imao prehladu 7 dana. Znam ljudi koji nisu dobili vakcinu, druzili se uvijek i zivjeli normalnim zivotom (kao sto smo i svi trebali, ali bilo je bitnije zastiti stare jelde? ) i nikad nisu dobili koronu. To su sve subjektivna iskustva.
Ja ti govorim da je australija vakcinisala sve sto hoda na dvije noge haman i sad imaju skoro rekordne umrle i u bolnicama.
...koji su uglavnom nevakcinisani. https://www.smh.com.au/national/who-are ... 5ay3m.html
Of the 2171 Victorians who have died from, or with, coronavirus to June 28 this year, 72 per cent had not had their third dose.

Only 3 per cent of those who died had been immunised with their fourth dose, while 37 per cent of deaths were among people who were not vaccinated at all
37% su ti uglavnom nevakcinisani jel? Koji si ti sad trol, nisam te prije ovdje vidjao.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18582
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#62809 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

Trappist wrote: 21/07/2022 15:01
TojoOptics wrote: 21/07/2022 14:49

...koji su uglavnom nevakcinisani. https://www.smh.com.au/national/who-are ... 5ay3m.html
Of the 2171 Victorians who have died from, or with, coronavirus to June 28 this year, 72 per cent had not had their third dose.

Only 3 per cent of those who died had been immunised with their fourth dose, while 37 per cent of deaths were among people who were not vaccinated at all
37% su ti uglavnom nevakcinisani jel? Koji si ti sad trol, nisam te prije ovdje vidjao.
37% umrlih od 4% nevakcinisanih, ili 72% od 30% koji nisu primili trecu dozu. I opet ne valjaju vakcine :lol: :lol: :lol:
User avatar
Ateista
Posts: 46906
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#62810 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ateista »

TojoOptics wrote: 21/07/2022 14:47
Ateista wrote: 21/07/2022 14:39
Ok, to su statistike, treba ih uzeti malo sa rezervom ali vjerovatno jeste blizu. Ja govorim o svom iskustvu koje je takvo.
A, ja ti objasnjavam da si bio zasticen vakcinom. Mislim, tu nema neke velike filozofije, zaista. Sve zarazne bolesti, virusnog porijekla, apsolutno sve - pobijedili smo vakcinacijom. Problem sa Covidom jeste sto je pandemija, a postat ce, vjerovatno, endemsko oboljenje. Sto ce reci da ces, vjerovatno, biti vakcinisan jednom godisnje (po tvome izboru - niko te ne tjera), kao kod ovih sezonskih vakcina protiv gripe. Ono sto je bitno jeste ne zaglaviti sa tezim posljedicama, ukljucujuci smrt i izbjeci dugorocne Covid posljedice (ljudi koji se zale na nedostatak daha, bolest srcanog misica, kompromitovana pluca, itd.). Ne bih se igrao ruskog ruleta i stavljati vlastiti zivot u zalog zato sto smatram da mi je imunoloski sistem jak.
A ja ti kazem da nisam jer su simptomi bili kao i onda kada nisam imao vakcinu, sta me tu onda vakcina stiti?

Neke jesmo pobijedili vakcinom, ali ne sve. Najbolji primjer je variola vera koja se smatra jedinim vakcinama iskorijenjenim virusom, neke drzimo pod kontrolom ali neke su same od sebe oslabile kao spanska gripa, za neke nemamo jos vakcinu kao hiv i slicno.
Ovaj virus nismo pobijedili vakcinom, ona ce pomoci da manje ljudi umre u buducnosti, ali glavni razlog zasto je pandemija usporila su mutacije virusa i veliki broj zarazenih sa prirodnim imunitetom.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 56050
Joined: 15/12/2008 16:53

#62811 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ultima_palabra »

Objasnjeno je deset puta do sada, potrebno je mozak upaliti samo na par sekundi.
User avatar
TojoOptics
Posts: 652
Joined: 28/11/2021 13:37
Grijem se na: Sunce
Vozim: bicikl

#62812 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by TojoOptics »

Ateista wrote: 21/07/2022 15:09
TojoOptics wrote: 21/07/2022 14:47

A, ja ti objasnjavam da si bio zasticen vakcinom. Mislim, tu nema neke velike filozofije, zaista. Sve zarazne bolesti, virusnog porijekla, apsolutno sve - pobijedili smo vakcinacijom. Problem sa Covidom jeste sto je pandemija, a postat ce, vjerovatno, endemsko oboljenje. Sto ce reci da ces, vjerovatno, biti vakcinisan jednom godisnje (po tvome izboru - niko te ne tjera), kao kod ovih sezonskih vakcina protiv gripe. Ono sto je bitno jeste ne zaglaviti sa tezim posljedicama, ukljucujuci smrt i izbjeci dugorocne Covid posljedice (ljudi koji se zale na nedostatak daha, bolest srcanog misica, kompromitovana pluca, itd.). Ne bih se igrao ruskog ruleta i stavljati vlastiti zivot u zalog zato sto smatram da mi je imunoloski sistem jak.
A ja ti kazem da nisam jer su simptomi bili kao i onda kada nisam imao vakcinu, sta me tu onda vakcina stiti?

Neke jesmo pobijedili vakcinom, ali ne sve. Najbolji primjer je variola vera koja se smatra jedinim vakcinama iskorijenjenim virusom, neke drzimo pod kontrolom ali neke su same od sebe oslabile kao spanska gripa, za neke nemamo jos vakcinu kao hiv i slicno.
Ovaj virus nismo pobijedili vakcinom, ona ce pomoci da manje ljudi umre u buducnosti, ali glavni razlog zasto je pandemija usporila su mutacije virusa i veliki broj zarazenih sa prirodnim imunitetom.
Mislio sam na "koje smo pobijedili". Nisam mislio da smo pobijedili SVE bolesti virusnog porijeka. Razlog usporavanja epidemije jeste veliki broj vakcinisanih. Vidis, ako prebolis recimo Omicron, zasticen si izvjesno vrijeme samo protiv tog tipa Covida, sto ce reci da mozes da fasujes delta varijantu dva dana poslije. Prirodni imunitet nije odgovor. Vakcina, sa druge strane, te stiti i od Omikrona i od Delta verzije i sa velikom vjerovatnocom od novih mutacija. E, sad - mozemo ignorisati cinjenice, negirati i reci sta zna 100.000 virologa kad ja imam jak imunoloski sistem i bijeli luk na vratima. Za takvo rezonovanje, nazalost, vakcine ne postoje. To se zove drugacijim imenom.
User avatar
Ateista
Posts: 46906
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#62813 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ateista »

TojoOptics wrote: 21/07/2022 15:25
Ateista wrote: 21/07/2022 15:09

A ja ti kazem da nisam jer su simptomi bili kao i onda kada nisam imao vakcinu, sta me tu onda vakcina stiti?

Neke jesmo pobijedili vakcinom, ali ne sve. Najbolji primjer je variola vera koja se smatra jedinim vakcinama iskorijenjenim virusom, neke drzimo pod kontrolom ali neke su same od sebe oslabile kao spanska gripa, za neke nemamo jos vakcinu kao hiv i slicno.
Ovaj virus nismo pobijedili vakcinom, ona ce pomoci da manje ljudi umre u buducnosti, ali glavni razlog zasto je pandemija usporila su mutacije virusa i veliki broj zarazenih sa prirodnim imunitetom.
Napisao sam "koje smo pobijedili". Nisam napisao da smo pobijedili SVE bolesti virusnog porijeka. Razlog usporavanja epidemije jeste veliki broj vakcinisanih. Vidis, ako prebolis recimo Omicron, zasticen si izvjesno vrijeme samo protiv tog tipa Covida, sto ce reci da mozes da fasujes delta varijantu dva dana poslije. Prirodni imunitet nije odgovor. Vakcina, sa druge strane, te stiti i od Omikrona i od Delta verzije i sa velikom vjerovatnocom od novih mutacija. E, sad - mozemo ignorisati cinjenice, negirati i reci sta zna 100.000 virologa kad ja imam jak imunoloski sistem i bijeli luk na vratima. Za takvo rezonovanje, nazalost, vakcine ne postoje. To se zove drugacijim imenom.
Opet ih ima koje smo pobijedili a ne vakcinom, kao na primjer spanska gripa.
Ok, mozda prirodni imunitet ne stiti toliko od novih sojeva, wli i vakcine su pravljene zacprve sojeve, cak su i neki proizvodjaci priznali da je vakcina manje efikasna protiv novih sojeva.
Realno, vakcine nece rijesiti ovaj virus, mogu pomoci nekima da bolje prodju, to se slazem, ali svo ovo zatisje je primarno zbog mutacija, to vidimo po tome sto je isto i u drzavama koje imaju visoku i nisku stopu vakcinacije.
User avatar
TojoOptics
Posts: 652
Joined: 28/11/2021 13:37
Grijem se na: Sunce
Vozim: bicikl

#62814 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by TojoOptics »

Ljudi mogu pobijediti COVID-19 jer su virusi jednostavni. Ne mogu se nikuda kretati bez pomoci. Ostavi ih na otvorenom veoma dugo i mnogi ce se raspasti. Sve sto znaju jeste da se mnoze. Problem je, naravno, u tome sto je koronavirus vjest u ovom zadatku, a kako su balkanske zemlje olabavile karantene i druga ogranicenja, sad su uznemirene najnovijim naletima pandemije. S koronavirusom, tehnike smanjenja zaraze ukljucuju uvjeravanje ljudi da nose maske u zatvorenim prostorima i da se vakcinisu. Sve dok ne budemo ujedinjeni u ovome, nema napretka. Rjesenje nije pouzdavanje u individualni imuni sistem i ignorisanje mjera opreza. S obzirom da vecina balkanske populacije ne vjeruje cinjenicama, vec subjektivnom dozivljavanju stvarnosti, ovo ce trajati jako dugo.
Trappist
Posts: 4306
Joined: 12/09/2020 08:52

#62815 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

TojoOptics wrote: 21/07/2022 15:52 Ljudi mogu pobijediti COVID-19 jer su virusi jednostavni. Ne mogu se nikuda kretati bez pomoci. Ostavi ih na otvorenom veoma dugo i mnogi ce se raspasti. Sve sto znaju jeste da se mnoze. Problem je, naravno, u tome sto je koronavirus vjest u ovom zadatku, a kako su balkanske zemlje olabavile karantene i druga ogranicenja, sad su uznemirene najnovijim naletima pandemije. S koronavirusom, tehnike smanjenja zaraze ukljucuju uvjeravanje ljudi da nose maske u zatvorenim prostorima i da se vakcinisu. Sve dok ne budemo ujedinjeni u ovome, nema napretka. Rjesenje nije pouzdavanje u individualni imuni sistem i ignorisanje mjera opreza. S obzirom da vecina balkanske populacije ne vjeruje cinjenicama, vec subjektivnom dozivljavanju stvarnosti, ovo ce trajati jako dugo.
jest, samo na balkanu imamo veliko povecanje koronavirusa :run:
User avatar
TojoOptics
Posts: 652
Joined: 28/11/2021 13:37
Grijem se na: Sunce
Vozim: bicikl

#62816 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by TojoOptics »

Trappist wrote: 21/07/2022 15:54
TojoOptics wrote: 21/07/2022 15:52 Ljudi mogu pobijediti COVID-19 jer su virusi jednostavni. Ne mogu se nikuda kretati bez pomoci. Ostavi ih na otvorenom veoma dugo i mnogi ce se raspasti. Sve sto znaju jeste da se mnoze. Problem je, naravno, u tome sto je koronavirus vjest u ovom zadatku, a kako su balkanske zemlje olabavile karantene i druga ogranicenja, sad su uznemirene najnovijim naletima pandemije. S koronavirusom, tehnike smanjenja zaraze ukljucuju uvjeravanje ljudi da nose maske u zatvorenim prostorima i da se vakcinisu. Sve dok ne budemo ujedinjeni u ovome, nema napretka. Rjesenje nije pouzdavanje u individualni imuni sistem i ignorisanje mjera opreza. S obzirom da vecina balkanske populacije ne vjeruje cinjenicama, vec subjektivnom dozivljavanju stvarnosti, ovo ce trajati jako dugo.
jest, samo na balkanu imamo veliko povecanje koronavirusa :run:
Ne, naravno. Ali samo se na Balkanu u ovolikoj mjeri omalovazavaju mjere opreza. Ko nosi maske? Niko! Koliko ih se vakcinisalo? Neznatno.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18946
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#62817 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by SmokingMan »

Malo rekreativno, retroaktivno.

Para na paru, afrikanac na fukaru.


https://reliefweb.int/report/world/pfiz ... -s-poorest
gamer4ever
Posts: 684
Joined: 11/12/2012 12:52

#62818 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by gamer4ever »

TojoOptics wrote: 21/07/2022 11:35
beni-bu-man wrote: 21/07/2022 11:29 ja u petak fasovo koronu po drugi put, prvi put nisam bio vakcinisan a sad primio 3 doze imo jedan dan temperaturu i to je to
Koliko je trajalo prvi put kada nisi bio vakcinisan, lijepo bi bilo da to napises.
Prvi put obostrana upala pluca, temperatura trajala 18 dana. Da, 18 dana, nikad tako nesto u zivotu nisam dozivio i nadam se da necu opet. Dva mjeseca se nisam osjecao 100% normalan poslije, brze se umarao,vrtilo mi se u glavi i sl. Poslije vakcine kao prehlada trajalo 2-3 dana. Jos jednom trajalo samo dan i po. Malo se zakasljao jednom preznojio.
User avatar
TojoOptics
Posts: 652
Joined: 28/11/2021 13:37
Grijem se na: Sunce
Vozim: bicikl

#62819 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by TojoOptics »

gamer4ever wrote: 21/07/2022 16:50
TojoOptics wrote: 21/07/2022 11:35

Koliko je trajalo prvi put kada nisi bio vakcinisan, lijepo bi bilo da to napises.
Prvi put obostrana upala pluca, temperatura trajala 18 dana. Da, 18 dana, nikad tako nesto u zivotu nisam dozivio i nadam se da necu opet. Dva mjeseca se nisam osjecao 100% normalan poslije, brze se umarao,vrtilo mi se u glavi i sl. Poslije vakcine kao prehlada trajalo 2-3 dana. Jos jednom trajalo samo dan i po. Malo se zakasljao jednom preznojio.
Licno, znam 12 ljudi koji su umrli, sa kojima sam se nekada u zivotu druzio, razmijenio koju rijec, niti su bili stari, ni bolesni. Nekoliko ih je umrlo jer vakcine jos nisu bile dostupne, ostali nisu htjeli da se vakcinisu. Tuzno.
gamer4ever
Posts: 684
Joined: 11/12/2012 12:52

#62820 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by gamer4ever »

Trappist wrote: 21/07/2022 14:38 Evo opet americke brigade. Da ponovimo ciste provjerene tacne informacije:
"AUSTRALIJA je danas zabilježila jedan od najvećih brojeva dnevno umrlih, a hospitalizacije su gotovo na rekordnim razinama"
Tu je dozu primilo 71 posto Australaca, a 95 posto stanovnika starijih od 16 primilo je najmanje dvije doze cjepiva."

Znaci jedan od najvecih brojeva umrlih i skoro rekordna hospitalizacija je zbog ovih 5% ?? Sto onda tako nije bilo kad je bilo 0% vakcinisanih? :thumbup:
Ne nego zbog ovih 29%. Dvije doze su davno davane, za vecinu ljudi je proslo godini ili vise. Logicno je ocekivati da dvije doze vise ne stite nakon toliko vremena. Takodjer, 90 umrlih od 55000 je malo manje od 0.2%. Kako mozemo znati da bez vakcina taj broj ne bi bio veci ?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 56050
Joined: 15/12/2008 16:53

#62821 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ultima_palabra »

gamer4ever wrote: 21/07/2022 17:04
Trappist wrote: 21/07/2022 14:38 Evo opet americke brigade. Da ponovimo ciste provjerene tacne informacije:
"AUSTRALIJA je danas zabilježila jedan od najvećih brojeva dnevno umrlih, a hospitalizacije su gotovo na rekordnim razinama"
Tu je dozu primilo 71 posto Australaca, a 95 posto stanovnika starijih od 16 primilo je najmanje dvije doze cjepiva."

Znaci jedan od najvecih brojeva umrlih i skoro rekordna hospitalizacija je zbog ovih 5% ?? Sto onda tako nije bilo kad je bilo 0% vakcinisanih? :thumbup:
Ne nego zbog ovih 29%. Dvije doze su davno davane, za vecinu ljudi je proslo godini ili vise. Logicno je ocekivati da dvije doze vise ne stite nakon toliko vremena. Takodjer, 90 umrlih od 55000 je malo manje od 0.2%. Kako mozemo znati da bez vakcina taj broj ne bi bio veci ?
Visok broj zarazenih je zbog toga sto su dugo vremena imali stroge lockdowne, tako da je manji procenat onih koji su ranije prebolovali u odnosu na Evropu recimo. Sada kad su se otvorili, covid ih je pokosio... sa ogromnim brojem zarazenih, cistom matematikom mora biti i velik broj hospitaliziranih i umrlih.
Trappist
Posts: 4306
Joined: 12/09/2020 08:52

#62822 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

gamer4ever wrote: 21/07/2022 17:04
Trappist wrote: 21/07/2022 14:38 Evo opet americke brigade. Da ponovimo ciste provjerene tacne informacije:
"AUSTRALIJA je danas zabilježila jedan od najvećih brojeva dnevno umrlih, a hospitalizacije su gotovo na rekordnim razinama"
Tu je dozu primilo 71 posto Australaca, a 95 posto stanovnika starijih od 16 primilo je najmanje dvije doze cjepiva."

Znaci jedan od najvecih brojeva umrlih i skoro rekordna hospitalizacija je zbog ovih 5% ?? Sto onda tako nije bilo kad je bilo 0% vakcinisanih? :thumbup:
Ne nego zbog ovih 29%. Dvije doze su davno davane, za vecinu ljudi je proslo godini ili vise. Logicno je ocekivati da dvije doze vise ne stite nakon toliko vremena. Takodjer, 90 umrlih od 55000 je malo manje od 0.2%. Kako mozemo znati da bez vakcina taj broj ne bi bio veci ?
Kako mozemo znati da nas sutra meteor nece pokositi i da cemo svi pomrijeti? Nikako, eto kako
User avatar
TojoOptics
Posts: 652
Joined: 28/11/2021 13:37
Grijem se na: Sunce
Vozim: bicikl

#62823 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by TojoOptics »

Trappist wrote: 21/07/2022 18:11
Kako mozemo znati da nas sutra meteor nece pokositi i da cemo svi pomrijeti? Nikako, eto kako
Pitanje je retoričko "Kako mozemo znati da bez vakcina taj broj ne bi bio veci ? " Retoričko pitanje predstavlja prividno pitanje, koje zapravo ne traži odgovor, već služi da pojača i naglasi određenu emociju, odnosno da doprinese uverljivosti određene tvrdnje. Tvoje pitanje nije retoričko, jer daješ odgovor (fatalistički).
User avatar
SmokingMan
Posts: 18946
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#62825 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by SmokingMan »

Locked