Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Hakiz
Posts: 41332
Joined: 30/07/2015 20:01

#29951 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

paladinka wrote: 18/09/2022 22:32
Hakiz wrote: 31/08/2022 18:04

Nisu dijelili nigger bombone, dijelili su negro.

To što su ovi osjetljivi na sve šta podsjeća ne "n word", iako nema veze sa rasizmom... neka liječe frustracije negdje drugo.

Ne, ne može svako reći da mu je nešto uvredljivo i tražiti da se zabrani, treba dobro obrazložiti zašto je uvredljivo. "Ne sviđa mi se" nije obrazloženje. Dosta više diktature "povrijeđenih osjećaja.

Ode sve ovo u vražiju mater, nije čudo što ddobata!esnica jača.
Svako moze reci nesto mo se ne dopada!
Ma, može reći. Svako može reći sve.
paladinka
Posts: 1890
Joined: 23/06/2013 17:08

#29952 Re: Danasnji "feminizam"

Post by paladinka »

He , jedna rijec , a toliko diskusje!
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21782
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#29953 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Hakiz wrote: 18/09/2022 22:36 Ma, može reći. Svako može reći sve.
Može i treba moći u društvu koje propagira slobodu govora i izražavanja. Jebeš više i političku korektnost i sve što je proizašlo iz nje i nikako se ne uklapa u jedno takvo društvo. Jednostavno nije efikasna. Ljudi trebaju opet pronaći muda i da se odupiru i bore na demokratski način protiv šljama društva (fašisti, rasisti, homofobi itd.), a ne da kontantno kmeče, da cenzurišu kad im nešto nije po volji, da mijenjaju kompletan jezik, izmišljaju zamjenice i ostalo. To nije borba protiv toga.
Osmi Socrates
Posts: 8385
Joined: 19/10/2020 15:33

#29954 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Osmi Socrates »

O čemu vi uopšte?

U Americi svako može reći sve, i svi se bore na svoj način. Niko ne cmizdri.

Raspravljate o ničemu, bukvalno.

To što je vama Peterson isprao mozak ne znači da je ono što on govori istina. Ima i više nego dovoljno mjesta da i on i bilo ko drugi kaže šta hoće.
User avatar
dale cooper
Posts: 28581
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#29955 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

MarlboroGold wrote: 18/09/2022 23:47
Hakiz wrote: 18/09/2022 22:36 Ma, može reći. Svako može reći sve.
Može i treba moći u društvu koje propagira slobodu govora i izražavanja. Jebeš više i političku korektnost i sve što je proizašlo iz nje i nikako se ne uklapa u jedno takvo društvo. Jednostavno nije efikasna. Ljudi trebaju opet pronaći muda i da se odupiru i bore na demokratski način protiv šljama društva (fašisti, rasisti, homofobi itd.), a ne da kontantno kmeče, da cenzurišu kad im nešto nije po volji, da mijenjaju kompletan jezik, izmišljaju zamjenice i ostalo. To nije borba protiv toga.
Koji su to demokratski načini za borbu protiv takvog šljama, a da se već ne koriste?
paladinka
Posts: 1890
Joined: 23/06/2013 17:08

#29956 Re: Danasnji "feminizam"

Post by paladinka »

Demokracija jest kompromis...
Osmi Socrates
Posts: 8385
Joined: 19/10/2020 15:33

#29957 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Osmi Socrates »

Nekad nije jasno kako je uopšte moguće postići kompromis.

Sva ova rasprava se može svesti na jedan primjer.

Trump viče pokrali mu izbore. Ovi mu kažu da nisu. Džaba svi dokazi koje su podnijeli, on i dalje viče da su mu pokrali izbore.

Kako se tu može naći kompromis?

Anyway, on i dalje viče. I skoro napraviše idioti koje popaljuje državni udar.

Eto, ne treba dalje. I? Kako naći kompromis?
paladinka
Posts: 1890
Joined: 23/06/2013 17:08

#29958 Re: Danasnji "feminizam"

Post by paladinka »

Politika.. daj..uzmi..!
Osmi Socrates
Posts: 8385
Joined: 19/10/2020 15:33

#29959 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Osmi Socrates »

Mah...

Ko ih ne zna skupo bi ih platio.

Primjer koji sam ja dao je očigledan zašto neki rade stvari koje rade.

U pitanju je masovna mobilizacija idiota, iz ovog ili onog razloga. Stvaraju velike krize ili probleme oko stvari koji nisu veliki problemi. Ili su nerješive.

Ubišmo se ovdje od diskusije da li je abortus zločin ili nije, a to uopšte nije problem. Naravno da je u redu to raspravljati. To niko ne spori.

Ali, jedina suštinski za svakodnevni život važna stvar oko abortusa je da ga nikad ne možeš iskorijeniti, osim ako ne uspostaviš diktatorsku policijsku državu dosad neviđenu na ovoj planeti.

Dakle, u pitanju je svjesna masovna mobilizacija idiota od strane nekih bolesnih mozgova. Dog whistling. Mogu ja još primjera.
paladinka
Posts: 1890
Joined: 23/06/2013 17:08

#29960 Re: Danasnji "feminizam"

Post by paladinka »

To je zezancija .. samo se moglo rjesiti bez losih situacija, situacija ista ko prije dvjesto godina.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21782
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#29961 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

dale cooper wrote: 18/09/2022 23:58
MarlboroGold wrote: 18/09/2022 23:47
Može i treba moći u društvu koje propagira slobodu govora i izražavanja. Jebeš više i političku korektnost i sve što je proizašlo iz nje i nikako se ne uklapa u jedno takvo društvo. Jednostavno nije efikasna. Ljudi trebaju opet pronaći muda i da se odupiru i bore na demokratski način protiv šljama društva (fašisti, rasisti, homofobi itd.), a ne da kontantno kmeče, da cenzurišu kad im nešto nije po volji, da mijenjaju kompletan jezik, izmišljaju zamjenice i ostalo. To nije borba protiv toga.
Koji su to demokratski načini za borbu protiv takvog šljama, a da se već ne koriste?
Ne bore se dovoljno na takav način. Kad su individualni slučajevi u pitanju ako te neko nazove genetskim otpadom uzvratiš mu istom mjerom. Ako krene šakom na tebe uzvratiš na isti način. Nekad ćeš možda više primiti batine, ali je bitno odupirati se.

Kad je u pitanju masa ljudi treba više protesta i demonstracija. Borba nije kad glumiš jednu vrstu policije morala na twitteru i ubijaš u pojam iz sata u sat sa glupostima, pokušavaš uticati na legislativu u vezi svake banalnosti na koju se žališ preko raznih botova agendista i slično. To je jednostavno pokušaj stvaranja vlastitog comfort zone-a na silu i tu se ne radi o progresu niti borbi protiv šljama.

Treba malo onog vremena iz 90-ih i 2000-ih. Ovo moje gledište možda jeste staromodno, ali realno mislim da je zdravije za društvo.

Što se tiče abortusa s jedne strane razumijem koncept "moje tijelo i imam pravo raditi šta hoću", ali s druge smatram da ne treba tek tako zanemariti partnera i njegove želje i to treba riješavati razgovorima što je više moguće. Isto tako treba malo bolje zaštiti i reproduktivna prava muškaraca. Kod slučajeva silovanja, ugrožavanja zdravlja i majke i fetusa itd. je jasna stvar. Svakako smo u vezi abortusa govorili jedno 50 puta na ovoj temi i nema smisla nastavljati sa time.
Hakiz
Posts: 41332
Joined: 30/07/2015 20:01

#29962 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Ako svako može reći sve, onda ničija riječ nema težinu.

To jeste, nije više pitanje da li je ono šta se kaže tačno, nego koliko ljudi je govornik uspio ubijediti.

A demokratija je vladavina većine, pa...
User avatar
dale cooper
Posts: 28581
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#29963 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

MarlboroGold wrote: 19/09/2022 07:30
dale cooper wrote: 18/09/2022 23:58

Koji su to demokratski načini za borbu protiv takvog šljama, a da se već ne koriste?
Ne bore se dovoljno na takav način. Kad su individualni slučajevi u pitanju ako te neko nazove genetskim otpadom uzvratiš mu istom mjerom. Ako krene šakom na tebe uzvratiš na isti način. Nekad ćeš možda više primiti batine, ali je bitno odupirati se.

Kad je u pitanju masa ljudi treba više protesta i demonstracija. Borba nije kad glumiš jednu vrstu policije morala na twitteru i ubijaš u pojam iz sata u sat sa glupostima, pokušavaš uticati na legislativu u vezi svake banalnosti na koju se žališ preko raznih botova agendista i slično. To je jednostavno pokušaj stvaranja vlastitog comfort zone-a na silu i tu se ne radi o progresu niti borbi protiv šljama.

Treba malo onog vremena iz 90-ih i 2000-ih. Ovo moje gledište možda jeste staromodno, ali realno mislim da je zdravije za društvo.

Što se tiče abortusa s jedne strane razumijem koncept "moje tijelo i imam pravo raditi šta hoću", ali s druge smatram da ne treba tek tako zanemariti partnera i njegove želje i to treba riješavati razgovorima što je više moguće. Isto tako treba malo bolje zaštiti i reproduktivna prava muškaraca. Kod slučajeva silovanja, ugrožavanja zdravlja i majke i fetusa itd. je jasna stvar. Svakako smo u vezi abortusa govorili jedno 50 puta na ovoj temi i nema smisla nastavljati sa time.
Ta metoda najčešće vodi do konfrontacije. A kad uđeš u konfrontaciju sa nekim postoji velika mogućnost da dođe i do nasilja, a to je već i van zakona, a kamoli demokratije.

Protesti i demonstracije postoje, posebno na zapadu.

Društvene mreže i internet generalno se koriste od strane svih, jer je to danas i najefikasniji i najbrži način da pošalješ i raširiš poruku koju želiš uputiti što većem broju ljudi.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21782
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#29964 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

dale cooper wrote: 19/09/2022 12:54
MarlboroGold wrote: 19/09/2022 07:30
Ne bore se dovoljno na takav način. Kad su individualni slučajevi u pitanju ako te neko nazove genetskim otpadom uzvratiš mu istom mjerom. Ako krene šakom na tebe uzvratiš na isti način. Nekad ćeš možda više primiti batine, ali je bitno odupirati se.

Kad je u pitanju masa ljudi treba više protesta i demonstracija. Borba nije kad glumiš jednu vrstu policije morala na twitteru i ubijaš u pojam iz sata u sat sa glupostima, pokušavaš uticati na legislativu u vezi svake banalnosti na koju se žališ preko raznih botova agendista i slično. To je jednostavno pokušaj stvaranja vlastitog comfort zone-a na silu i tu se ne radi o progresu niti borbi protiv šljama.

Treba malo onog vremena iz 90-ih i 2000-ih. Ovo moje gledište možda jeste staromodno, ali realno mislim da je zdravije za društvo.

Što se tiče abortusa s jedne strane razumijem koncept "moje tijelo i imam pravo raditi šta hoću", ali s druge smatram da ne treba tek tako zanemariti partnera i njegove želje i to treba riješavati razgovorima što je više moguće. Isto tako treba malo bolje zaštiti i reproduktivna prava muškaraca. Kod slučajeva silovanja, ugrožavanja zdravlja i majke i fetusa itd. je jasna stvar. Svakako smo u vezi abortusa govorili jedno 50 puta na ovoj temi i nema smisla nastavljati sa time.
Ta metoda najčešće vodi do konfrontacije. A kad uđeš u konfrontaciju sa nekim postoji velika mogućnost da dođe i do nasilja, a to je već i van zakona, a kamoli demokratije.

Protesti i demonstracije postoje, posebno na zapadu.

Društvene mreže i internet generalno se koriste od strane svih, jer je to danas i najefikasniji i najbrži način da pošalješ i raširiš poruku koju želiš uputiti što većem broju ljudi.
Jbg do nasilja zna doći i to je rizik, ali moraš se boriti i odupirati. Svake jače demonstracije u prošlosti su znale generisati nasilje, ali su se te generacije i izborile za mnoštvo toga što se danas često uzima zdravo za gotovo.

Najefijkasnij i najbrži jeste, ali je i neozbiljan u kontekstu teške situacije kad je do guše, kad treba stisnuti, imati petlju i izaći. Svakako je masa toga anonimno što ljudi objavluju, pa onda i ne bude shvaćeno ozbiljno. Previše je i trollova. I dalje vlada percepcija da je najlakše kukati iz svog doma o svemu na internetu, a kad treba uraditi nešto konkretno takvih često nema nigdje.
User avatar
dale cooper
Posts: 28581
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#29965 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

MarlboroGold wrote: 19/09/2022 13:21
dale cooper wrote: 19/09/2022 12:54

Ta metoda najčešće vodi do konfrontacije. A kad uđeš u konfrontaciju sa nekim postoji velika mogućnost da dođe i do nasilja, a to je već i van zakona, a kamoli demokratije.

Protesti i demonstracije postoje, posebno na zapadu.

Društvene mreže i internet generalno se koriste od strane svih, jer je to danas i najefikasniji i najbrži način da pošalješ i raširiš poruku koju želiš uputiti što većem broju ljudi.
Jbg do nasilja zna doći i to je rizik, ali moraš se boriti i odupirati. Svake jače demonstracije u prošlosti su znale generisati nasilje, ali su se te generacije i izborile za mnoštvo toga što se danas često uzima zdravo za gotovo.

Najefijkasnij i najbrži jeste, ali je i neozbiljan u kontekstu teške situacije kad je do guše, kad treba stisnuti, imati petlju i izaći. Svakako je masa toga anonimno što ljudi objavluju, pa onda i ne bude shvaćeno ozbiljno. Previše je i trollova. I dalje vlada percepcija da je najlakše kukati iz svog doma o svemu na internetu, a kad treba uraditi nešto konkretno takvih često nema nigdje.
Protesti kao demokratsko sredstvo svakako, međutim kada to izmakne kontroli i preraste u veće oblike nasilja onda je to već nešto
drugo i izlazi se iz tradicionalnih demokratskih okvira. Iako nisam nužno protiv konfrontacije, jer nekim šupcima treba stati na crtu.

Vlada takva percepcija jer mi smo broj jedan u kukanju, što preko interneta, što u stvarnosti. A što se tiče konkretnih stvari kurcom
ne mrdamo. Pa onda kontamo da ja tako i u ostatku svijeta. A nije. Aktivizam je na zapadu snažan.

I naravno, druga stvar je što se ovdje serviraju pomno izabrane, bite-size informacije i klipovi da bi se stekao dojam i dokazala
kuknjava, wokeizam i cancelovanja određenih strana.
Hakiz
Posts: 41332
Joined: 30/07/2015 20:01

#29966 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Ko nije spreman da mu protest preraste u nasilje, nije ni stvarno zainteresovan za borbu.
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#29967 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

Abortus treba biti dio osobnog izbora, a ne izbora drzave. Zdrastveno treba biti omoguceno za abortus.

Vecinu politicara ne interesira abortus, vec sakupljanje poena.

Zašto se uopće raspravljate u vezi abortusa?
Osmi Socrates
Posts: 8385
Joined: 19/10/2020 15:33

#29968 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Osmi Socrates »

Klasična šuplja. Lupanje samo da se lupa.

Hajd' sad pročitajte koliko je protesta bilo u Americi od, recimo, 2016 do danas.

Jbmt kako ljudi vole šupljirati bez ikakvog razmišljanja. Samo da se šupljira.
Hakiz
Posts: 41332
Joined: 30/07/2015 20:01

#29969 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

KraljicaIzJajca wrote: 19/09/2022 16:25 Abortus treba biti dio osobnog izbora, a ne izbora drzave. Zdrastveno treba biti omoguceno za abortus.

Vecinu politicara ne interesira abortus, vec sakupljanje poena.

Zašto se uopće raspravljate u vezi abortusa?
Zato što ti prikupljanje poena zavisi od toga koliko će ti poena dati ljudi koji gledajuju šta ćeš kao zakon izglasati po pitanju abortusa.

U tradicionalno katoličkom društvu nećeš dobiti puno poena dozvoljavajući abortus. Vidi Poljsku. I ne, ne gledaj šta kažu Poljakinje u Varšavi, gledaj šta kažu njihovi očevi i sveštenici po selima. Oni su važnije glasačko tijelo od njihovih osviještenih modernih kćeri koje su iz zatucanog sela i crkve pobjegle u jedan ili dva veća grada. A u selima su ostali njihovi očevi, majke, braća i one sestre kojima je Isus važniji od prava na slobodno raspolaganje svojim tijelom.

Slično sa ovim forumom. Nije forum slika BiH društva. Slika je jednog dijela društva, a pitanje je koliki je taj dio. Možda je samo mala oaza u pustinji.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21782
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#29970 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

dale cooper wrote: 19/09/2022 15:20
MarlboroGold wrote: 19/09/2022 13:21
Jbg do nasilja zna doći i to je rizik, ali moraš se boriti i odupirati. Svake jače demonstracije u prošlosti su znale generisati nasilje, ali su se te generacije i izborile za mnoštvo toga što se danas često uzima zdravo za gotovo.

Najefijkasnij i najbrži jeste, ali je i neozbiljan u kontekstu teške situacije kad je do guše, kad treba stisnuti, imati petlju i izaći. Svakako je masa toga anonimno što ljudi objavluju, pa onda i ne bude shvaćeno ozbiljno. Previše je i trollova. I dalje vlada percepcija da je najlakše kukati iz svog doma o svemu na internetu, a kad treba uraditi nešto konkretno takvih često nema nigdje.
Protesti kao demokratsko sredstvo svakako, međutim kada to izmakne kontroli i preraste u veće oblike nasilja onda je to već nešto
drugo i izlazi se iz tradicionalnih demokratskih okvira. Iako nisam nužno protiv konfrontacije, jer nekim šupcima treba stati na crtu.

Vlada takva percepcija jer mi smo broj jedan u kukanju, što preko interneta, što u stvarnosti. A što se tiče konkretnih stvari kurcom
ne mrdamo. Pa onda kontamo da ja tako i u ostatku svijeta. A nije. Aktivizam je na zapadu snažan.

I naravno, druga stvar je što se ovdje serviraju pomno izabrane, bite-size informacije i klipovi da bi se stekao dojam i dokazala
kuknjava, wokeizam i cancelovanja određenih strana.
Ma dobro, mi smo posebna priča. Jesu ostali mnogo bolji od nas.
Malo je Trump aktivirao ljude da se dignu, ali je inače mrka kapa u odnosu na to koliko je online kuknjave i kad se uzme u obzir kolika je te zemlja. Neko bi po internetu rekao da svaki drugi dan održavaju masovne proteste.

Nego hajmo mi izaći na proteste u Tuzli ako ikad pozeleni :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 28581
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#29971 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

MarlboroGold wrote: 19/09/2022 17:40
dale cooper wrote: 19/09/2022 15:20

Protesti kao demokratsko sredstvo svakako, međutim kada to izmakne kontroli i preraste u veće oblike nasilja onda je to već nešto
drugo i izlazi se iz tradicionalnih demokratskih okvira. Iako nisam nužno protiv konfrontacije, jer nekim šupcima treba stati na crtu.

Vlada takva percepcija jer mi smo broj jedan u kukanju, što preko interneta, što u stvarnosti. A što se tiče konkretnih stvari kurcom
ne mrdamo. Pa onda kontamo da ja tako i u ostatku svijeta. A nije. Aktivizam je na zapadu snažan.

I naravno, druga stvar je što se ovdje serviraju pomno izabrane, bite-size informacije i klipovi da bi se stekao dojam i dokazala
kuknjava, wokeizam i cancelovanja određenih strana.
Ma dobro, mi smo posebna priča. Jesu ostali mnogo bolji od nas.
Malo je Trump aktivirao ljude da se dignu, ali je inače mrka kapa u odnosu na to koliko je online kuknjave i kad se uzme u obzir kolika je te zemlja. Neko bi po internetu rekao da svaki drugi dan održavaju masovne proteste.

Nego hajmo mi izaći na proteste u Tuzli ako ikad pozeleni :mrgreen:
A jebiga, ako ih se izabere na izborima, šta se tu ima protestvovati? Meni je gore slušati stalnu kuknjavu protiv garniture na vlasti od ovih što
ne izlaze na izbore i kojima je uvijek odgovor - pa eto za koga ću glasati, sve je to isto. Eh ti me baš ljute. :twisted:

Iako mislim da što se tiče same Tuzle neće zeleni tako skoro uzeti vlast, ako i ikada. Ovdje su linije preduboko urezane da bi se to tako
lako promjenilo. TK je opet druga stvar.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21782
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#29972 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

dale cooper wrote: 19/09/2022 19:08
MarlboroGold wrote: 19/09/2022 17:40
Ma dobro, mi smo posebna priča. Jesu ostali mnogo bolji od nas.
Malo je Trump aktivirao ljude da se dignu, ali je inače mrka kapa u odnosu na to koliko je online kuknjave i kad se uzme u obzir kolika je te zemlja. Neko bi po internetu rekao da svaki drugi dan održavaju masovne proteste.

Nego hajmo mi izaći na proteste u Tuzli ako ikad pozeleni :mrgreen:
A jebiga, ako ih se izabere na izborima, šta se tu ima protestvovati? Meni je gore slušati stalnu kuknjavu protiv garniture na vlasti od ovih što
ne izlaze na izbore i kojima je uvijek odgovor - pa eto za koga ću glasati, sve je to isto. Eh ti me baš ljute.
:twisted:

Iako mislim da što se tiče same Tuzle neće zeleni tako skoro uzeti vlast, ako i ikada. Ovdje su linije preduboko urezane da bi se to tako
lako promjenilo. TK je opet druga stvar.
Ih to boldirano i mene baš nervira. Kad mi izvade živce samo vičem e neka je tako, crkni kad već nećeš da digneš vlastitu guzicu da glasaš, a kukaš. Nisu sporni oni koji ne kukaju.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21782
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#29973 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

...
Last edited by MarlboroGold on 20/09/2022 15:24, edited 1 time in total.
no_sikiriki
Posts: 18297
Joined: 11/12/2012 13:21

#29974 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

Dječak je pronađen.
Čudi me da te Hakiz nije pitao kako mu feminizam može pomoći. :mrgreen:
Hakiz
Posts: 41332
Joined: 30/07/2015 20:01

#29975 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

no_sikiriki wrote: 20/09/2022 14:47 Dječak je pronađen.
Čudi me da te Hakiz nije pitao kako mu feminizam može pomoći. :mrgreen:
:roll:
Post Reply