Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
biglebovski
Posts: 3186
Joined: 02/11/2005 16:43

#62676 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

Milenkov buraz wrote: 07/07/2022 11:54
Ako gledaš iz ugla BiH ima smisla ali to j eopet više drugi problem (politički) nego što je zbog korone. Do duše korona u BIh jeste još dodatno pogoršala neke stvari slažem se. Što se tiče Zapada tu je više-manje ostalo isto, ogromna većina kako ti kažeš ne stagnira, ne barem zbog pandemije. Rat u Ukrajini je drugi par rukava. Ne ja nisam dio halke već ljudska vrsta će morati kad-tad odbaciti te tradicionalističke zablude koje su odnijele milijarde života u svjetskim i vjerskim klanjima, ako želim opstati kao vrsta na ovoj planeti. preći na neke nove izvore energije, unaprijediti postojeće, neke odbaciti, uvesti nove norme u medicinu, nauku i svakodnevni život, mijenjati ustaljene tradicionalističke navike življenja.

Što se tiče kršenja ljudskih prava to je zamjena teza. Npr. ako imaš na auto putu sudar logično da će policija zaistaviti saobraćaj, presumjeriti na drugi put iako je tvoje pravo da ideš kuda želiš. Banalizujem stvari ali suština je ta. Ako je u pitanju javno zdravlje onda ne možeš ti reći e ja hoću sa rajom da dernečim u klubu jer je to moje pravo. zaboravljamo da prava nisu bezgranična i jednosmjerna i da bi uživali neko pravo da moramo poštovati određene norme i zakone da bi mogli uživati neka prava. Nema druge, sve drugo je pišanje uz vjetar, širenje populizma i desničarsko-pseduo naučnih stavova.
Pa nije to samo BiH, nisu ovi naši mazlumi izmislili halke, korupciju i metode za izvlačenje budžetskih para u investitorsko/korporativne džepove i oligarhiju, naši su mala maca za zapadnjake.

Pa u kom momentu je javno zdravlje bilo u toj mjeri ugroženo od korona virusa da bi se drugima ograničavala prava? Da sad ne kačim studije i tekstove o promašenoj i na nauci neutemeljenoj zdravstvenoj politici tokom korone, zaključavanjima, zabranama, mandatnim vakcinacijama sa eksperimentalnim lijekovima koje su izazvale potrese u svjetskoj ekonomiji do te mjere da u 21 vijeku, sa svim mogućim tehnološkim napretkom mi pričamo o nedostatku i ekstremnim cijenama energije i hrane?

Ne stagniramo i ne nazadujemo zbog virusa, kojeg više od pola zaraženih ni ne osjeti, nego zbog agende, tj. zbog toga što vlade kojima upravljaju investitori guraju interese tih istih investitora. Samo se nastavilo sa Ukrajinom, umjesto da se dogovaraju, državnici zagovaraju rat i uništavanje. Ko kupi kajmak? Ko je vlasnik proizvodnje oružja, transporta nafte, osiguranja, proizvodnje hrane? Nije narod obični, narod je tu da plati PDV, uplati ogromne poreze i doprinese i svako malo izađe na glasanje kojim se stvara privid demokratije, dok u stvarnosti, investitori i oligarhija sve odlučuju.

Fake demokratija.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#62677 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Milenkov buraz »

Imaš pravo na svoj stav i mišljenje i ja se ne slažem sa tim kao ni ti sa mojim ali proglašavati cijelu nauku i medicinu agendom i šta ti ja znam čime jednostavno ne podržavam. U trenutku kada ne znaš sve o virusu jedini logično jeste napraviti ograničenja kako bi usporio širenje virusa i to jeste opravdano je ne znaš dovoljno o virusu i oboljenju. Na kraju Kina evo i danas to radi u određenim regijama samo 1000 puta gori lockdown nego što smo mi imali.
biglebovski
Posts: 3186
Joined: 02/11/2005 16:43

#62678 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

Milenkov buraz wrote: 07/07/2022 12:59 Imaš pravo na svoj stav i mišljenje i ja se ne slažem sa tim kao ni ti sa mojim ali proglašavati cijelu nauku i medicinu agendom i šta ti ja znam čime jednostavno ne podržavam. U trenutku kada ne znaš sve o virusu jedini logično jeste napraviti ograničenja kako bi usporio širenje virusa i to jeste opravdano je ne znaš dovoljno o virusu i oboljenju. Na kraju Kina evo i danas to radi u određenim regijama samo 1000 puta gori lockdown nego što smo mi imali.
Nije cijela nauka, tačno se vidi koje institucije i pojedinci su uključeni u agendu. Ostali su uglavnom išli niz vodu ili šutjeli, jer je stvoren takav medijski pritisak da su se bojali za karijere. Znamo ko su vlasnici medija, Twittera i društvenih mreža.
I kod nas je čovjek dobio otkaz nakon što je rekao svoje mišljenje.

Evo ti lanjski primjer kako su investitori/Pfizer radili sa vakcinama, i zašto smatram da ove vakcine služe jedino za bogaćenje investitora i bespotrebno trošenje budžetskih sredstava, koronu nisu zaustavile, baš kao ni gripu prije toga:

Pfizer Inc saopćio je u petak da je povukao zahtjev za odobrenje za hitnu upotrebu svoje vakcine protiv COVID-19 u Indiji, nakon što nije ispunio zahtjev regulatora za lijekove za lokalnom sigurnosnom i imunogeničnom studijom.

https://www.reuters.com/article/health- ... SKBN2A50GE

User avatar
Ateista
Posts: 47060
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#62679 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ateista »

Milenkov buraz wrote: 07/07/2022 12:59 Imaš pravo na svoj stav i mišljenje i ja se ne slažem sa tim kao ni ti sa mojim ali proglašavati cijelu nauku i medicinu agendom i šta ti ja znam čime jednostavno ne podržavam. U trenutku kada ne znaš sve o virusu jedini logično jeste napraviti ograničenja kako bi usporio širenje virusa i to jeste opravdano je ne znaš dovoljno o virusu i oboljenju. Na kraju Kina evo i danas to radi u određenim regijama samo 1000 puta gori lockdown nego što smo mi imali.
Iako ne podrzavam ni ono u pocetku sto se radilo, mogu razumjeti onaj lock prvi down mjesec dana, ali drzati nebulozne mjere par godina i uslovljavati ljude vakcinom koja ne moze suzbiti pandemiju je idiotizam.
Trappist
Posts: 4308
Joined: 12/09/2020 08:52

#62681 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

"Nekako smo je zaboravili, a čini se da ona nije zaboravila nas. U porastu je broj novozaraženih koronavirusom u BiH. Omicron vlada trenutno, a na jesen se očekuje novi porast novozaraženih. Ednan Drljević, šef Infektivne klinike Opće bolnice "dr. Abdulah Nakaš za N1 kaže kako je situacija stabilna, a primjećuje se blagi porast broja teže oboljelih koji mogu opteretiti zdravstveni sistem.

“Dolaskom turista i povratkom naših građana u BiH, očekujemo da će broj novih slučajeva rasti u narednom periodu”, kaže Drljević, pa dodaje: “Nepridržavanje osnovnih, preporučenih mjera je doprinijelo porastom broja novozaraženih. Maska, distanca, odnosno nepridržavanje, uzrok je što se povećava broj novih slučajeva”.

Pacijenti se najčešće žale na visoku temperaturu, bol u grlu i kostima. Ostali simptomi su kao i ranije. Što je trenutno dobro, virus vrlo rijetko sada napada donje disajne puteve i pluća.

“Spremni smo odgovoriti na novi talas coronavirusa, ali moramo sve učiniti da se malo uspori. Preporučuje se četvrta doza vakcine. Morali bi na nivou države imati Tijelo koje će odlučivati. Vakcinacija je potrebna, ali pitanje je koja i u kom obliku. Imunitet je kraći ngo što smo pretpostavljati. Takvo Tijelo bi moralo da odluči koji tip vakcine i u kom periodu bi se vakcinisali”, zaključuje Drljević."

zatvaraj granice odmah, nikome ne dati vani da izzlazi, idu bageri opet !
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#62682 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

Trappist wrote: 12/07/2022 14:57 "Nekako smo je zaboravili, a čini se da ona nije zaboravila nas. U porastu je broj novozaraženih koronavirusom u BiH. Omicron vlada trenutno, a na jesen se očekuje novi porast novozaraženih. Ednan Drljević, šef Infektivne klinike Opće bolnice "dr. Abdulah Nakaš za N1 kaže kako je situacija stabilna, a primjećuje se blagi porast broja teže oboljelih koji mogu opteretiti zdravstveni sistem.

“Dolaskom turista i povratkom naših građana u BiH, očekujemo da će broj novih slučajeva rasti u narednom periodu”, kaže Drljević, pa dodaje: “Nepridržavanje osnovnih, preporučenih mjera je doprinijelo porastom broja novozaraženih. Maska, distanca, odnosno nepridržavanje, uzrok je što se povećava broj novih slučajeva”.

Pacijenti se najčešće žale na visoku temperaturu, bol u grlu i kostima. Ostali simptomi su kao i ranije. Što je trenutno dobro, virus vrlo rijetko sada napada donje disajne puteve i pluća.

“Spremni smo odgovoriti na novi talas coronavirusa, ali moramo sve učiniti da se malo uspori. Preporučuje se četvrta doza vakcine. Morali bi na nivou države imati Tijelo koje će odlučivati. Vakcinacija je potrebna, ali pitanje je koja i u kom obliku. Imunitet je kraći ngo što smo pretpostavljati. Takvo Tijelo bi moralo da odluči koji tip vakcine i u kom periodu bi se vakcinisali”, zaključuje Drljević."

zatvaraj granice odmah, nikome ne dati vani da izzlazi, idu bageri opet !
I opet isti zenički idiot koji je došao u Sarajevo da radi i uzima novac.
Isti onaj idiot koji je rekao javno na jednoj televiziji da se vakcinisani ne trebaju družiti sa nevakcinisanim. Pravi stari idiot. :skoljka: :run:
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 73728
Joined: 03/10/2011 20:11

#62683 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Chloe »

Rajo čuvajte se, a djecu posebno. Teška klinička slika je kod djece.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#62684 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

Chloe wrote: 14/07/2022 22:56 Rajo čuvajte se, a djecu posebno. Teška klinička slika je kod djece.
Pa što ne zaključaju FBiH? Šta čekaju?
User avatar
Edin H.
Posts: 47411
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#62685 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Edin H. »

aldinjo wrote: 15/07/2022 00:30
Chloe wrote: 14/07/2022 22:56 Rajo čuvajte se, a djecu posebno. Teška klinička slika je kod djece.
Pa što ne zaključaju FBiH? Šta čekaju?
Populisti.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#62686 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

Edin H. wrote: 15/07/2022 00:41
aldinjo wrote: 15/07/2022 00:30
Pa što ne zaključaju FBiH? Šta čekaju?
Populisti.
Umjesto što se vjerovatno ugledaju na neozbiljnu Britaniju treba li bi se ugledati na Kinu. Sve zaključati, a uvijek se mogu isprositi dvije ili tri KM, kako reče nekada u novembru 2020. godine jedan forumaš ovdje.
User avatar
TojoOptics
Posts: 652
Joined: 28/11/2021 13:37
Grijem se na: Sunce
Vozim: bicikl

#62688 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by TojoOptics »

Za sada nisam fasovao Coronu, pridržavamo se svih mjera, primio 4 doze Pfizer. Tačno da vakcina ne štiti 100%, ali ljudi ne umiru ugušeni, prođu sa blažim simptomima. Nevakcinisani ljudi se ponašaju neodgovorno i neozbiljno, vjeruje se Osmanagiću, Baba Vangi, pjevaljkama, ne i naučnim činjenicama, k'o papagaji ponavljaju floskule farmaceutska mafija, profit, zavjera, autizam uzrokovan vakcinacijom, srčana oboljenja, pa se ubaci i politika, antisemitizam, Bill Gates, Greta, ama baš svaka bedastoća u čorbu budalaština, poluistina, praznovjerja, sujevjerja, negira se nauka, a slavi kao slobodni izbor pojedinca - koji je doveo do pandemije, tvrdoglavo odbijajući realnost. E, sad je Corona vjerojatno zauvijek sa nama i nadam se da ostatak života neću provesti čitajući bedastoće o štetnosti vakcina.
hladan.preminger
Posts: 4404
Joined: 24/02/2011 12:06

#62689 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by hladan.preminger »

Chloe wrote: 14/07/2022 22:56 Rajo čuvajte se, a djecu posebno. Teška klinička slika je kod djece.
Ja stvarno ne znam jesi li ti, i takvi ko ti, ikako normalni kad tako lupate tvrdnjama "teška klinička slika kod djece". Imaš li kakv izvor za svoje tvrdnje Jer se pedijatri trenutno više bave proljevom kod djece nego kovidom.
hladan.preminger
Posts: 4404
Joined: 24/02/2011 12:06

#62690 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by hladan.preminger »

TojoOptics wrote: 15/07/2022 07:10 Za sada nisam fasovao Coronu, pridržavamo se svih mjera, primio 4 doze Pfizer. Tačno da vakcina ne štiti 100%, ali ljudi ne umiru ugušeni, prođu sa blažim simptomima. Nevakcinisani ljudi se ponašaju neodgovorno i neozbiljno, vjeruje se Osmanagiću, Baba Vangi, pjevaljkama, ne i naučnim činjenicama, k'o papagaji ponavljaju floskule farmaceutska mafija, profit, zavjera, autizam uzrokovan vakcinacijom, srčana oboljenja, pa se ubaci i politika, antisemitizam, Bill Gates, Greta, ama baš svaka bedastoća u čorbu budalaština, poluistina, praznovjerja, sujevjerja, negira se nauka, a slavi kao slobodni izbor pojedinca - koji je doveo do pandemije, tvrdoglavo odbijajući realnost. E, sad je Corona vjerojatno zauvijek sa nama i nadam se da ostatak života neću provesti čitajući bedastoće o štetnosti vakcina.
kad je u pitanju kovid, nauka negira "nauku".
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 73728
Joined: 03/10/2011 20:11

#62691 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Chloe »

hladan.preminger wrote: 15/07/2022 08:56
Chloe wrote: 14/07/2022 22:56 Rajo čuvajte se, a djecu posebno. Teška klinička slika je kod djece.
Ja stvarno ne znam jesi li ti, i takvi ko ti, ikako normalni kad tako lupate tvrdnjama "teška klinička slika kod djece". Imaš li kakv izvor za svoje tvrdnje Jer se pedijatri trenutno više bave proljevom kod djece nego kovidom.
Prije svega, pazi kako mi se obraćaš.
Normalna sam i stojim iza onog što sam napisala.
Samo sa moje općine, dvoje djece je kritično i to ne od juče,
u kantonalnoj bolnici im nisu mogli pomoći, oboje su u Sa.
Dalje neću ništa navoditi,
kad već imaš mogućnost da se informišeš, provjeri ovu moju info.
User avatar
xoklix
Posts: 2527
Joined: 16/01/2018 16:07

#62692 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by xoklix »

Sinoć vidim dosta Arapa nosi maske... Nisam vidio masku do sinoć ne pamtim.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23780
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#62693 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sanjarko »

xoklix wrote: 15/07/2022 09:33 Sinoć vidim dosta Arapa nosi maske... Nisam vidio masku do sinoć ne pamtim.
Arapi imali karantena u historiji bruku, radi Hadza i sl, neki dan gledao dokumentarac o tome, bolesti vecinom iz Azije dolazile, iz Kine, Indije najvise valjda ako sam dobro upratio, kuga, kolera itd
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#62694 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Horcrux »

Chloe wrote: 15/07/2022 09:10
hladan.preminger wrote: 15/07/2022 08:56

Ja stvarno ne znam jesi li ti, i takvi ko ti, ikako normalni kad tako lupate tvrdnjama "teška klinička slika kod djece". Imaš li kakv izvor za svoje tvrdnje Jer se pedijatri trenutno više bave proljevom kod djece nego kovidom.
Prije svega, pazi kako mi se obraćaš.
Normalna sam i stojim iza onog što sam napisala.
Samo sa moje općine, dvoje djece je kritično i to ne od juče,
u kantonalnoj bolnici im nisu mogli pomoći, oboje su u Sa.
Dalje neću ništa navoditi,
kad već imaš mogućnost da se informišeš, provjeri ovu moju info.
Covid generalno kod djece uzrokuje blaze simptome, a ti sa svojim postom bespotrebno dizes paniku.
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 73728
Joined: 03/10/2011 20:11

#62695 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Chloe »

Horcrux wrote: 15/07/2022 11:12
Chloe wrote: 15/07/2022 09:10

Prije svega, pazi kako mi se obraćaš.
Normalna sam i stojim iza onog što sam napisala.
Samo sa moje općine, dvoje djece je kritično i to ne od juče,
u kantonalnoj bolnici im nisu mogli pomoći, oboje su u Sa.
Dalje neću ništa navoditi,
kad već imaš mogućnost da se informišeš, provjeri ovu moju info.
Covid generalno kod djece uzrokuje blaze simptome, a ti sa svojim postom bespotrebno dizes paniku.
Reci to roditeljima oboljele djece. :thumbup:
User avatar
TojoOptics
Posts: 652
Joined: 28/11/2021 13:37
Grijem se na: Sunce
Vozim: bicikl

#62696 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by TojoOptics »

Djeca koja dobiju COVID-19 mogu se jako razboljeti, zahtijevati liječenje u bolnici, a u rijetkim situacijama mogu čak i umrijeti. Nakon što dobiju COVID-19, djeca i tinejdžeri također mogu doživjeti širok spektar novih, povratnih ili stalnih zdravstvenih problema. Vakcinacija djece koja ispunjavaju uslove može pomoći u sprječavanju da se zaista razbole čak i ako se zaraze i spriječiti ozbiljne kratkoročne i dugoročne komplikacije COVID-19.
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#62697 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Horcrux »

Chloe wrote: 15/07/2022 11:13
Horcrux wrote: 15/07/2022 11:12

Covid generalno kod djece uzrokuje blaze simptome, a ti sa svojim postom bespotrebno dizes paniku.
Reci to roditeljima oboljele djece. :thumbup:
Ne znam zasto si protiv nauke? Pa gomila istrazivanja je pokazalo da djeca lakse podnose covid. Ti imas neka bolja istrazivanja? Opet, ovo ne znaci da ne postoje djeca koja imaju mnogo teze simptome ili ne daj Boze. :-)
User avatar
TojoOptics
Posts: 652
Joined: 28/11/2021 13:37
Grijem se na: Sunce
Vozim: bicikl

#62698 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by TojoOptics »

Mit broj 1: Djeca ne obolijevaju ozbiljno od COVID-19. Nije gore od gripa.

Činjenica: Djeca mogu dobiti i prenijeti COVID-19, uključujući teške slučajeve.

Djeca se i dalje mogu jako razboljeti, pa čak i biti hospitalizirana. Neka djeca su pod većim rizikom od COVID-19 zbog zdravstvenih stanja.

Iako djeca ne umiru od virusa istom brzinom kao odrasli, ipak mogu umrijeti od COVID-19. Zapravo, djeca umiru od ovog virusa po stopama sličnim drugim bolestima za koje se djeca vakcinišu ili ne pohađaju školu.

Djeca također mogu prenijeti virus na druge, što je posebno opasno za porodice koje uključuju nekoga ko je imunokompromitovan.

Od jula 2021. godine, više od 4.000 djece oboljele od COVID-19 razvilo je multisistemski inflamatorni sindrom. Više od 340 djece umrlo je od COVID-19 u Sjedinjenim Državama.

Neka djeca razvijaju dugotrajne simptome i druge komplikacije zbog infekcije. Istraživači tek počinju shvaćati utjecaj čak i blage infekcije COVID-19 na djecu.
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#62700 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Horcrux »

TojoOptics wrote: 15/07/2022 11:21 Mit broj 1: Djeca ne obolijevaju ozbiljno od COVID-19. Nije gore od gripa.
Niko to ovdje ne tvrdi.
TojoOptics wrote: 15/07/2022 11:21 Činjenica: Djeca mogu dobiti i prenijeti COVID-19, uključujući teške slučajeve.
Tacno.
TojoOptics wrote: 15/07/2022 11:21 Djeca se i dalje mogu jako razboljeti, pa čak i biti hospitalizirana. Neka djeca su pod većim rizikom od COVID-19 zbog zdravstvenih stanja.
Tacno.
TojoOptics wrote: 15/07/2022 11:21 Iako djeca ne umiru od virusa istom brzinom kao odrasli, ipak mogu umrijeti od COVID-19.
Tacno.
TojoOptics wrote: 15/07/2022 11:21 Djeca također mogu prenijeti virus na druge, što je posebno opasno za porodice koje uključuju nekoga ko je imunokompromitovan.
Tacno.
TojoOptics wrote: 15/07/2022 11:21 Od jula 2021. godine, više od 4.000 djece oboljele od COVID-19 razvilo je multisistemski inflamatorni sindrom. Više od 340 djece umrlo je od COVID-19 u Sjedinjenim Državama.

Neka djeca razvijaju dugotrajne simptome i druge komplikacije zbog infekcije. Istraživači tek počinju shvaćati utjecaj čak i blage infekcije COVID-19 na djecu.
Bez obzira na brojeve koje ovdje postavljas, naucni koncenzus je da su simptomi kod djece blazi.
Sve tacno, dobar clanak.
Multisistemski upalni sindrom kod djece je rijetka, ali potencijalno vrlo teška i životno ugrožavajuća komplikacija infekcije virusom SARS-CoV-2 kod djece.
Od samog početka pandemije koronavirusne bolesti 2019 (COVID-19) bilo je jasno kako djeca obično nemaju simptome ili se prezentiraju vrlo blagim simptomima nakon zaraze s virusom SARS-CoV-2.
Ovo je dizanje panike i panicarenje:
Rajo čuvajte se, a djecu posebno. Teška klinička slika je kod djece.
Locked