najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#1001 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by Ommadawn »

Jesi li čuo zadnji Tifin album?
Aha, nisi ni ti. Ah šta’š…
User avatar
TojoOptics
Posts: 649
Joined: 28/11/2021 13:37
Grijem se na: Sunce
Vozim: bicikl

#1002 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by TojoOptics »

@Ommadawn

Slazem se sa svime sto si napisao. Odlicno si ih opisao (Tifa, Merlin, Safet).
User avatar
drag_gost
Posts: 5532
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#1003 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by drag_gost »

LSD wrote: 23/06/2022 06:33 Eki tehnika pjevanja, ko fol ono zna kako to ide a Tifa ko biva ne zna :lol: sta ima pjevaci, nisam vas prepozno.

Safet urlanjem unistio sevdalinku :lol: madre mia :-)
Vala bas. Mislim moze ti se neko ne svidjati kao pjevac, ali kritikovati glasovne mogucnosti nekoga koga ljudi koji se razumiju u muziku bas hvale zbog istih je nista do notorna glupost.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#1004 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by Ommadawn »

drag_gost wrote: 23/06/2022 09:12
LSD wrote: 23/06/2022 06:33 Eki tehnika pjevanja, ko fol ono zna kako to ide a Tifa ko biva ne zna :lol: sta ima pjevaci, nisam vas prepozno.

Safet urlanjem unistio sevdalinku :lol: madre mia :-)
Vala bas. Mislim moze ti se neko ne svidjati kao pjevac, ali kritikovati glasovne mogucnosti nekoga koga ljudi koji se razumiju u muziku bas hvale zbog istih je nista do notorna glupost.

Kada pjevaš, uzimaš glas iz trbuha. Tifa to ne radi.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#1005 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by plain vanilla »

Pavarotti nije bio los, ali nisu mu valjali trileri :D
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#1006 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by spinel_ »

Freddie M. jer je bio...
Mozda i M. Jackson jer je izasao onaj dokumentarac...
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#1007 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by plain vanilla »

spinel_ wrote: 23/06/2022 09:54 Freddie M. jer je bio...
Mozda i M. Jackson jer je izasao onaj dokumentarac...
sta je bio Freddie?
kakotisesvidja
Posts: 422
Joined: 15/06/2022 14:44

#1008 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by kakotisesvidja »

jbg svi postali neki grand talent sudije
jednom pogledao kod prijateljice to sranje i onda se nadje karleusa i ostatak ekipe pametuje kako neki takmicar nema tehniku nema duboko grlo nema klinac palac a svi oni pjevaju zato jer imaju dar za to a ne sto su naucili

tako isto slucaj i ovdje izgleda culo se za neku tehniku pa ako ne valja tvom uhu odmah nema tehniku

a takvih koji misle da znaju svasta nesto u dosta stvari nazalost na svakom cosku u danasnjem sarajevu i bih
dovoljno je vidjeti skupstine i sl da ti bude sve jasno

tifa ima svoj specifican glas i za njega je ta tehnika najbolja izvlacio on glas iz trbuha jaja ili peta to je njegovo i nekome se to dopada nekome ne
sikstinajn
Posts: 1438
Joined: 15/01/2017 19:21

#1009 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by sikstinajn »

Edin Dervishalidovic,tzv. Merlin mozda jeste mnogima odvratan zbog pacovske fizionomije lica
Ili pak zbog sufijskog svjetonazora kojeg propagira u svojim pjesmama Ili zbog plagijatorstva ali mu se mora odati postovanje zbog cinjenuce da je napravio mnoge pjesme koje su izuzetno slusane u cijelom regionu. Pa sve te silne Arene koje je punio tkd. su pokazatelj da covjek ima tu zicu koju neko mora imati da bi se mogao smatrati uspjesnim muzicarem.

Njegova pjesma Zelja je emitovana na francuskom drzavnom radiju.

Ps.
Ogavne su mi one stare drtine (tipa enes Begovic)sto u spotovima pored sebe drze mlade manekenke koje I'm stoje ko magarcu kasika.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55671
Joined: 15/12/2008 16:53

#1010 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by ultima_palabra »

medvjed23 wrote: 22/06/2022 20:53
ultima_palabra wrote: 21/06/2022 00:41 Prijeratni Merlin je ok, ono nista posebno, ali nepretenciozne pitke pjesme sa malo humora i tog nekog sarajevskog stiha (mada je sva ta prica "sarajevska pop-rock skola" izlizana do maksimuma).

E kad se hadzija ostavio konjaka i poceo se furati da je filozof sa zavrsenom metalskom skolom, onda dobijes bespuca zbiljnosti kao "na vrhu uvijek ima mjesta ako se krene sa dna" :jbt:
Dijelim mišljenje.

Imam dojam da su Merlinove starije pjesme nastale u jednom lijepom skladu između ambicije i sposobnosti. Kasnije je ambicija narasla višestruko (nije više dovoljno biti autor i izvođač relativno dobrih pop pjesama, potrebno je postati mudrac - poeta), a sposobnost tek donekle. Iz sklada je nastao nesklad kojeg Dino, čini se, nije svjestan. Ko da ga drži Dunning–Kruger il nešto slično.
:thumbup:
kakotisesvidja
Posts: 422
Joined: 15/06/2022 14:44

#1011 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by kakotisesvidja »

merlin je imao tu srecu da je u ratu postao vjerovatno miljenik patriota
vjerovatno i guran od strane vlasti tipa alija i sl zato i jeste postao najveci "umjetnik" na balkanu
nesto kao ceca kod srba dok kod hrvata se to djelimicno moze reci za tomsona al je on malo drugi zanr pa zato nije zastupljen siroj publici pa to onda donekle pripada skori
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#1012 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by spinel_ »

plain vanilla wrote: 23/06/2022 09:59
spinel_ wrote: 23/06/2022 09:54 Freddie M. jer je bio...
Mozda i M. Jackson jer je izasao onaj dokumentarac...
sta je bio Freddie?
Trolam malo, bez srkleta.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#1013 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by plain vanilla »

spinel_ wrote: 23/06/2022 10:58

Trolam malo, bez srkleta.
to moze :lol:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40799
Joined: 29/06/2011 23:39

#1014 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by dječak sa šibicama »

Ovdje je valjda tema subjektivna mrznja ili antipatije, zasto uvijek osjecate potrebu nekome objasniti da on ne bi trebao tako.

Inace Gremlin i patriotizam, nije li to upravo najgluplji segment price oko "carobnjaka", kakav bolan patriota pobjegao u Njemacku, od tamo trubio o patriotizmu i u isto vrijeme trgovao pjesmama sa suprugom Zeljka Raznjatovica. I jos poslije lagao da nije.

Ali dobro, to i jeste ogledni primjer M92 ili B93 patriJote, to su ovi sto se prodaju za mumine i vjernike a onda osvane snimak iz stranackih prostorija gdje psuju jedan drugom sve zivo i nezivo. Taman taj kalibar.
User avatar
billy organ
Posts: 1446
Joined: 04/07/2021 19:19

#1015 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by billy organ »

Hajmo dalje...

Rambo Amadeus.
Trekbek
Posts: 14
Joined: 23/06/2022 11:06

#1016 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by Trekbek »

Hanka
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#1017 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by Point. »

Spiritbreaker wrote: 22/06/2022 23:53
Point. wrote: 22/06/2022 22:20

Ma tema postala parodija.
U principu ne valja Tifa, Safet Isović, Merlin ovi oni to je sve go kurac da prostiš al kad se lupam Thom Yorke krevelji za mikrofonom i slaže face to je genije, vrh.
Jebiga
Mislim da nisi u pravu. Raja ne komentarise kvalitet muzike vec dal ti je neko mrzak ili ne zbog sto drugih razloga. Merlin je muzicki carobnjak ali kao lik ljigavac i papak.
Znam to, moj komentar se više odnosio na tvrdnje da je npr Tifa loš pjevač i da ne zna pjevati, da je Safet uništio sevdah itd.
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#1018 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by Point. »

Ommadawn wrote: 23/06/2022 06:00
Point. wrote: 22/06/2022 22:20

Ma tema postala parodija.
U principu ne valja Tifa, Safet Isović, Merlin ovi oni to je sve go kurac da prostiš al kad se lupam Thom Yorke krevelji za mikrofonom i slaže face to je genije, vrh.
Jebiga
Tifa - lik koji nikada ama baš nikada nije naučio tehniku pjevanja kako treba jer nakon pola sata mu pukne pisak i gotovo. Pjesme su mu manje više komercijala i sve poslije 1989 što je snimio je zastarjelo.

Merlin - totalno bezveze. Patriotizam ga je digao u zvijezde, lik se toliko ufurao da je neki mudrac da je počeo i da fura taj imidž. Rijetki su intervjui u kojima on ne spomene kako je vjernik, kako je hafiz, ukoliko se njegovo meketanje tokom istog uopšte može slušati. Dobar dio njegovih pjesama su plagijati a u tekstovima nerijetko koristi citate svjetskih pjesnika da neuk narod ima na šta izdrkavati koliko je on eto neki mudrac, pička materina…
Ne znam kakav je tokar i metalostrugač, što mu je inače struka, ali čisto sumnjam da zna istokariti toleranciju h7.
Ne vjeruješ za plagijate? UB 40 “Where did I go wrong” je “Mjesečina” - palio sam raju “Pogledajte kako nam stranci hapaju muziku, plagiraju Merlina”.
Tonic “If you could only see”, je “Kad si rekla da me voliš”. Ima tu još toga.

Safet Isović - čovjek koji je svojim urlanjem uništio sevdalinku. Sevdalinka je pjesma koja se pjevala na sijelima i to tako blago da dijete u drugoj sobi zaspi u kolijevci. Ne vjeruješ? Eh pa poslušaj ostale interpretatore sevdalinke pa uporedi.
A i kao osoba mi se zgadio prilikom njegovog gostovanja u Švedskoj, gdje je između pjesama urlao političke poklike poput “Ne halali, Bošnjače! Ne halali! Ne halali što su ti majku zaklali, što su ti ženu i kćerku silovali! Ne halali!” i plus još mnogo toga. Rijetko odvratan tip. Ne vjeruješ? Sigurno se može naći na snimcima od Sitnice.
Mislim da ni ja ni ti ni bilo ko na ovom forumu koji nije profesionalni pjevač ili muzičar nismo stručni govoriti jednom Tifi ili Safetu da ne znaju pjevati.

Mogu biti mrski, kao što je i sam naziv teme, ali komentarisati njihovo pjevanje kao da mi iza sebe imamo impresivne karijere i punimo dvorane, je da kažem bezveze i suludo.
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#1019 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by guruguru95 »

Ne znam zašto se pojedini toliko uvrijede kad neko napiše da Tifa ne zna pjevati :-)

Da, lik ne zna pjevati uživo, tačnije znao je nekad otpjevati solidno pola sata na koncertu, ali jebo onda takvog pjevača koji se poslije tri pjesme guši, grglja i hvata dah. I ja sam znao na dernecima odlično odguliti Padaju zvijezde i Lipe cvatu, pa sebe ne smatram profesionalnim pjevačem :lol: To što je on nekakvo polubožanstvo ovdje u Sarajevu, to je druga priča, ali lik je kao pjevač teški prosjek (na koncertima) i to zna svako ko je poslušao u životu nešto više od ex yu rocka.

Kao karakter takođe teška nula, bar ovih zadnjih 10 godina. Pljuje po svemu, po rodnom gradu, po kolegama muzičarima, ljudima koji su ga stvorili kao muzičara i koji ga i dalje trpe, pokazuje tri prsta, stavlja nekakve retardirane tetovaže pa ih onda briše...

Ukratko, vrlo odbojan tip izgubljen u vremenu i prostoru. Eto toliko :thumbup:
User avatar
drugtito2011
Posts: 2888
Joined: 01/08/2011 18:45

#1020 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by drugtito2011 »

Ommadawn wrote: 23/06/2022 06:00
Merlin - totalno bezveze. Patriotizam ga je digao u zvijezde, lik se toliko ufurao da je neki mudrac da je počeo i da fura taj imidž. Rijetki su intervjui u kojima on ne spomene kako je vjernik, kako je hafiz, ukoliko se njegovo meketanje tokom istog uopšte može slušati. Dobar dio njegovih pjesama su plagijati a u tekstovima nerijetko koristi citate svjetskih pjesnika da neuk narod ima na šta izdrkavati koliko je on eto neki mudrac, pička materina…
Ne znam kakav je tokar i metalostrugač, što mu je inače struka, ali čisto sumnjam da zna istokariti toleranciju h7.
Ne vjeruješ za plagijate? UB 40 “Where did I go wrong” je “Mjesečina” - palio sam raju “Pogledajte kako nam stranci hapaju muziku, plagiraju Merlina”.
Tonic “If you could only see”, je “Kad si rekla da me voliš”. Ima tu još toga.
Volio je naš Dino i Dire Straits da se ne zaboravi. Predratni koncert u Zetri, za koji se piše da je Zetra bila puna je velika laž. Prodao je oko 5.000 karata, a ostatak karata Diskoton je dijelio šakom i kapom, samo da se Zetra popuni. Dobio sam 100 karata, jer smo bili vezani poslovno, u tu svrhu i pola sam uspio podijeliti. I pored svih uloženih napora Zetra je bila 50% popunjena, ne više sigurno.

Ipak moram priznati, ovo je subjektivno, napravio je nekoliko odičnih autorski pjesama.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#1021 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by Ommadawn »

@Point.
Pa poslušaj druge interpretatore sevdalinke i uporedi ih sa Safetom.
Nije Safet prvi počeo pjevati sevdalinke.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#1022 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by Ommadawn »

guruguru95 wrote: 23/06/2022 12:12 Ne znam zašto se pojedini toliko uvrijede kad neko napiše da Tifa ne zna pjevati :-)

Da, lik ne zna pjevati uživo, tačnije znao je nekad otpjevati solidno pola sata na koncertu, ali jebo onda takvog pjevača koji se poslije tri pjesme guši, grglja i hvata dah. I ja sam znao na dernecima odlično odguliti Padaju zvijezde i Lipe cvatu, pa sebe ne smatram profesionalnim pjevačem :lol: To što je on nekakvo polubožanstvo ovdje u Sarajevu, to je druga priča, ali lik je kao pjevač teški prosjek (na koncertima) i to zna svako ko je poslušao u životu nešto više od ex yu rocka.

Kao karakter takođe teška nula, bar ovih zadnjih 10 godina. Pljuje po svemu, po rodnom gradu, po kolegama muzičarima, ljudima koji su ga stvorili kao muzičara i koji ga i dalje trpe, pokazuje tri prsta, stavlja nekakve retardirane tetovaže pa ih onda briše...

Ukratko, vrlo odbojan tip izgubljen u vremenu i prostoru. Eto toliko :thumbup:
Upravo to.
Ja sam ga lično upoznao 2001 jer je dobar s mojim rođakom. Tad mi je ostavio sasvim fin dojam, onako raja, sve okej.
Ali to je bilo samo jednom.
User avatar
nepass1
Posts: 9697
Joined: 06/07/2017 07:35

#1023 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by nepass1 »

Piaty wrote: 22/06/2022 21:02 Taj Halid Muslimovic je smrad koji je pjevao na Dan bijelih traka. Cuo sam da je rekao da ga boli kurac za to i da voli Jugoslaviju. Ili je to Serif Konjevic.

Moze Bozo Vrijeco na listu. Htio sam Imamovica ali je on dobio neku nagradu i tu bih pogrijesio (na prvu sam htio napisati)...jel on spada pod world music ili etno?

Sad bez ikakvog zajebavanja, 2 najodvratnija izvodjaca:

Kemal Malovcic
Emina Jahovic
Gdje uopste cujete pjesme od kemala i emine? Ja eminu zadnji put cuo kad se sa onim sandalom ganjala. A kemala nikad u zivotu nisam cuo da pjeva! Znam oba lika, cuo za njih ali fakat ni jednu pjesmu ne znam nit sam imso prilike cuti/vidjeti spot.

Mene vise nerviraju, aleksandra radovic, toni cetinski, tose jer se vrte na radiju i bas ne volim njihove pjesme.

Ovo jala buba senidah i ta ekipa nervira vecinu nas starije raje, valjda jer je odron i nismo rasli uz tu muziku.
User avatar
billy organ
Posts: 1446
Joined: 04/07/2021 19:19

#1024 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by billy organ »

Ja Jahovicku prvi i zadnji put cuo kad je pjevala kod nas za pjesmu Evrovizije. 20 godina proslo od toga mozda.
suspect_zero
Posts: 25826
Joined: 11/10/2008 21:45

#1025 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by suspect_zero »

billy organ wrote: 23/06/2022 12:50 Ja Jahovicku prvi i zadnji put cuo kad je pjevala kod nas za pjesmu Evrovizije. 20 godina proslo od toga mozda.
Onda ne čitaš Klix :mrgreen:
Post Reply