Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37320
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#19226 Re: Sarajevo Co.nstruction

Post by bitanga_sa_otesa »

Kada smo kupovali stanove, podrazumijevalo se da imamo parking mjesto. Općina, načelnik su uzurpirali zelenu površinu, izgradili parking, nakon čega vidimo da se parking naplaćuje po 'masnoj' cijeni. Kao građani se ne možemo pomiriti s tim. Ne plaća se nigdje, zašto bi se ovdje plaćao?", zaključio je jedan od nezadovoljnih stanara.
malo me ubola u oko ova boldirana recenica
kad su kupovali stanove taj parking nije postojao. ne znam koji q hoce ??
Dzontra_Volta
Posts: 6568
Joined: 20/01/2011 11:10

#19227 Re: Sarajevo Construction

Post by Dzontra_Volta »

Jbt da hoće ovo uvesti ispred moje zgrade, odmah bih platio tih 40 KM. Ovako ko budala kružim, svaki dan sve više auta, valja stalno nešto improvizirati.
Kaže onaj kupio stan pa mora imati parking mjesto. Mora jarane, ali za pare. Nema više socijalizma, sad je kapitalizam i to onaj u najgorem obliku.
User avatar
Haris.ba
Posts: 25416
Joined: 08/09/2005 20:08

#19228 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris.ba »

bitanga_sa_otesa wrote: 02/06/2022 19:37 kad su kupovali stanove taj parking nije postojao. ne znam koji q hoce ??
Hoce parking koji se cuva sa rezervisanim mjestom i koji je dzaba. Demokratija. :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37320
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#19229 Re: Sarajevo Construction

Post by bitanga_sa_otesa »

Haris.ba wrote: 02/06/2022 19:38
Hoce parking koji se cuva sa rezervisanim mjestom i koji je dzaba. Demokratija. :D
eh... onda neka kupe svoj komadic ,ograde i imace sve to :D
User avatar
Haris.ba
Posts: 25416
Joined: 08/09/2005 20:08

#19230 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris.ba »

bitanga_sa_otesa wrote: 02/06/2022 19:40
Haris.ba wrote: 02/06/2022 19:38
Hoce parking koji se cuva sa rezervisanim mjestom i koji je dzaba. Demokratija. :D
eh... onda neka kupe svoj komadic ,ograde i imace sve to :D
A sto bi to uradili kad je lakse napraviti galamu i dobiti za dzaba?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37320
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#19231 Re: Sarajevo Construction

Post by bitanga_sa_otesa »

Haris.ba wrote: 02/06/2022 19:45
A sto bi to uradili kad je lakse napraviti galamu i dobiti za dzaba?
nea Đabe ni kod stare babe :lol:
User avatar
Haris.ba
Posts: 25416
Joined: 08/09/2005 20:08

#19232 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris.ba »

bitanga_sa_otesa wrote: 02/06/2022 19:47
Haris.ba wrote: 02/06/2022 19:45
A sto bi to uradili kad je lakse napraviti galamu i dobiti za dzaba?
nea Đabe ni kod stare babe :lol:
Ima, ima. Drzava je dobra kobila. Pa i ova raga od nase.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67775
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#19233 Re: Sarajevo Construction

Post by _BataZiv_0809 »

Dzontra_Volta wrote: 02/06/2022 19:38 Jbt da hoće ovo uvesti ispred moje zgrade, odmah bih platio tih 40 KM. Ovako ko budala kružim, svaki dan sve više auta, valja stalno nešto improvizirati.
Kaže onaj kupio stan pa mora imati parking mjesto. Mora jarane, ali za pare. Nema više socijalizma, sad je kapitalizam i to onaj u najgorem obliku.
Upravo tako :thumbup:
moee
Posts: 1416
Joined: 07/06/2011 10:44

#19234 Re: Sarajevo Construction

Post by moee »

Nema veće bagre od ovih sa Alipašina. Tu se dva haustora ne mogu dogovoriti oko jedne svjetiljke, a da ne spominjem šta krupnije.

Ovo bi Semir trebao riješiti na način da ukine rampe, zatrpa parking zemljom i vrati im park koji je izmješten 50m dalje. Nek se onda prepucavaju treba li plaćati parking ili ne. :lol:

Slično je napravio na Dobrinji, kad se raja pobunila za parking iza policijske stanice. Sad ista ta raja sa D2/D3 parkira na D5/C5 :izet:
User avatar
Logovan
Posts: 94935
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#19235 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

Ako im je obećan besplatan parking, onda zašto su ljudi izrađeni? Ako kažeš besplatno, onda neka bude besplatno. Nije parking napravljen pa da su ljudi digli frku zašto nije besplatno. Po meni su čak pogriješili što su vjerovali Općini, imali su samo usmeni dogovor.
""Istog momenta sam zvao firmu, i pitao da li postoji mogućnost zakupa parking mjesta. Odgovorili su da postoji, međutim sva parking mjesta su već zakupljena. Međutim već dva dana od jutra kada su zatvorili parking, parking je poluprazan, a osvanuo je i novi natpis, na kojem se može vidjeti cjenovnik usluga parkinga. Naime, mjesečni zakup u iznosu od 46 KM, dnevni u iznosu od 5 KM i jedan sat parkinga 1 KM. Ponovo sam kontaktirao pomenutu firmu, i rekao da vidim da je parking tokom dana i noću poluprazan, i da naplaćuju dnevne karte, a ja kao mještanin nemam mogućnost da zakupim na mjesečnom nivou. Kao odgovor sam dobio da to nije tačno, i da zaista nema slobodnih mjesta, a da je 'to inače tako sa parkinzima, jedan dio se ostavlja za dnevno naplaćivanje'", rekao nam je on
I bez obzira što moraju platiti, ovako se ne rješava problem parkiranja. Zašto su pojedine građane ostavili bez parkinga? Vidim da ovo pojedini ne spominju.

Napraviš parking, staviš cjenovnik, podijeliš parking na dva dijela (mjesečno plaćanje i dnevno plaćanje) i sva parking mjesta ti zakupljena, a pojedini opet nemaju gdje parkirati. Praviš nešto bez ikakvog plana.
Koliko je napravljeno parking mjesta, koliko ljudi ima potrebu da ovdje ostavlja automobil, koliko je parking mjesta na mjesečnom nivou, a koliko na dnevnom i je li ta podjela ispravna, šta je sa firmama, itd.

Ovo samo govori koliko smo neuređen grad. Sve naopako.
User avatar
drug_profi
Posts: 51216
Joined: 16/07/2012 16:00

#19236 Re: Sarajevo Construction

Post by drug_profi »

A vidi cega su se dosjetile gladne guzice. Da ostave mjesta za dnevno koristenje. Malo im para.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 11252
Joined: 27/04/2021 22:52

#19237 Re: Sarajevo Construction

Post by tramvajtrojka »

drug_profi wrote: 03/06/2022 01:55 A vidi cega su se dosjetile gladne guzice. Da ostave mjesta za dnevno koristenje. Malo im para.
kao da je iz svog dzepa pravio ovaj parking a ne opstinskog budzeta koji svi punimo i ovo je samo u novom gradu prica i nigdje vise u gradu jebo li ga lokom u safetu jos samo setnice nije poceo naplacivati :roll: :roll:

Image

dobio vozic kao donaciju i sad ga naplacuje dvije markice :mrgreen: :mrgreen: i tako sa svim hoces trcati plati , hoces parking plati dole i sve precutno kao da je dao pare iz svog dzepa i dao svoju milostinju a ne da je od nasih para to sve izgradio

al haj valja zaposliti stotinu ljudi u lokomu i da mu zastitari izgledaju kao specijalci federalnog mupa a cuvaju cvijece i tobogane :lol: :lol: :lol:
User avatar
addem
Posts: 2775
Joined: 13/02/2004 00:00

#19238 Re: Sarajevo Construction

Post by addem »

Logovan wrote: 03/06/2022 00:39 Ako im je obećan besplatan parking, onda zašto su ljudi izrađeni? Ako kažeš besplatno, onda neka bude besplatno. Nije parking napravljen pa da su ljudi digli frku zašto nije besplatno. Po meni su čak pogriješili što su vjerovali Općini, imali su samo usmeni dogovor.
""Istog momenta sam zvao firmu, i pitao da li postoji mogućnost zakupa parking mjesta. Odgovorili su da postoji, međutim sva parking mjesta su već zakupljena. Međutim već dva dana od jutra kada su zatvorili parking, parking je poluprazan, a osvanuo je i novi natpis, na kojem se može vidjeti cjenovnik usluga parkinga. Naime, mjesečni zakup u iznosu od 46 KM, dnevni u iznosu od 5 KM i jedan sat parkinga 1 KM. Ponovo sam kontaktirao pomenutu firmu, i rekao da vidim da je parking tokom dana i noću poluprazan, i da naplaćuju dnevne karte, a ja kao mještanin nemam mogućnost da zakupim na mjesečnom nivou. Kao odgovor sam dobio da to nije tačno, i da zaista nema slobodnih mjesta, a da je 'to inače tako sa parkinzima, jedan dio se ostavlja za dnevno naplaćivanje'", rekao nam je on
I bez obzira što moraju platiti, ovako se ne rješava problem parkiranja. Zašto su pojedine građane ostavili bez parkinga? Vidim da ovo pojedini ne spominju.

Napraviš parking, staviš cjenovnik, podijeliš parking na dva dijela (mjesečno plaćanje i dnevno plaćanje) i sva parking mjesta ti zakupljena, a pojedini opet nemaju gdje parkirati. Praviš nešto bez ikakvog plana.
Koliko je napravljeno parking mjesta, koliko ljudi ima potrebu da ovdje ostavlja automobil, koliko je parking mjesta na mjesečnom nivou, a koliko na dnevnom i je li ta podjela ispravna, šta je sa firmama, itd.

Ovo samo govori koliko smo neuređen grad. Sve naopako.
Nista dok se ne uvede da se svaki parking u kantonu placa. Evo sad na Ciglanama ne mozes naci parkinga svi iz Vogosce dolaze tu parkiraju a onda dalje idu u grad. Situacija je katastroficna za one koji zive jer parkinga nemaju. Kada bi se uvele parking zone lakse bi bilo. Parking se svugdje mora placati i ispred zgrade u kojoj zivis, osim ako ga nisi kupio i nije tvoj u ZK izvadku. Jedino tad kad se bude placalo svugdje to ce biti neko rjesenje. Ovo sad ne mogu centar grada da srede a kako ce dole na Alipasinom. Jednostavno kod nas je nered stanje uma i stanje stvarnosti
neki
Posts: 6778
Joined: 17/02/2005 07:57

#19239 Re: Sarajevo Construction

Post by neki »

najjača mi je izjava "podrazumijeva se da smo dobili i parking mjesto kad smo kupili stan" :lol: :-)
User avatar
Haris.ba
Posts: 25416
Joined: 08/09/2005 20:08

#19240 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris.ba »

addem wrote: 03/06/2022 08:41 Nista dok se ne uvede da se svaki parking u kantonu placa
Sto u kantonu? Kanton je donio propis, svaka opcina moze za sebe to odlucivati. Ali, nijedna nece. Neki razlog ima.

Ocito nije politicke prirode, jer nijedna gradska opcina to nece da uvede.
User avatar
thekupus
Posts: 6869
Joined: 25/06/2011 22:38

#19241 Re: Sarajevo Construction

Post by thekupus »

Haris.ba wrote: 03/06/2022 08:59
addem wrote: 03/06/2022 08:41 Nista dok se ne uvede da se svaki parking u kantonu placa
Sto u kantonu? Kanton je donio propis, svaka opcina moze za sebe to odlucivati. Ali, nijedna nece. Neki razlog ima.

Ocito nije politicke prirode, jer nijedna gradska opcina to nece da uvede.
Kako neće? Općina Centar baš to traži, da sami regulišu naplatu rezidencijalnog parkinga , ali kažu da Kanton nije još odobrio. Baš je na jednoj od prošlih sjednica spominjano.
Dzontra_Volta
Posts: 6568
Joined: 20/01/2011 11:10

#19242 Re: Sarajevo Construction

Post by Dzontra_Volta »

tramvajtrojka wrote: 03/06/2022 08:08
drug_profi wrote: 03/06/2022 01:55 A vidi cega su se dosjetile gladne guzice. Da ostave mjesta za dnevno koristenje. Malo im para.
kao da je iz svog dzepa pravio ovaj parking a ne opstinskog budzeta koji svi punimo i ovo je samo u novom gradu prica i nigdje vise u gradu jebo li ga lokom u safetu jos samo setnice nije poceo naplacivati :roll: :roll:

Image

dobio vozic kao donaciju i sad ga naplacuje dvije markice :mrgreen: :mrgreen: i tako sa svim hoces trcati plati , hoces parking plati dole i sve precutno kao da je dao pare iz svog dzepa i dao svoju milostinju a ne da je od nasih para to sve izgradio

al haj valja zaposliti stotinu ljudi u lokomu i da mu zastitari izgledaju kao specijalci federalnog mupa a cuvaju cvijece i tobogane :lol: :lol: :lol:
Pa valjda treba iz nečeg platiti održavanje vozića i platu vozaču (da ne kažem mašinovođi :D ), treba pokositi i zaliti travu, očistiti park i slično.
To je praksa svugdje u svijetu, meni stvarno nije jasno da se zbog toga ljudi žale.
Mislim ne živim u općini Novi Grad, ali s obzirom da imam malo dijete, park Safet Zajko je nešto zbog čega bih razmislio da glasam za Efendića. U mojoj opštini da dočekam takvo nešto, taj načelnik bi od mene i u mene mi žene uvijek dobio glas. A ovaj naš ne zna srediti ni da travu pokose oko zgrada. Njemu je ekologija vozanje u iznajmljenom električnom autu.
User avatar
thekupus
Posts: 6869
Joined: 25/06/2011 22:38

#19243 Re: Sarajevo Construction

Post by thekupus »

Pa treba, ali ima valjda i budžet općine skupljen od novca građana kojim se financira održavanje parkova. Nije privatno preduzeće da zavisi od plaćanja karata
User avatar
Truba
Posts: 82854
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#19244 Re: Sarajevo Construction

Post by Truba »

to treba novogradcima besplatno
ostalim naplaćivat
ko na el idži
User avatar
vjeshalica
Posts: 17548
Joined: 31/03/2019 14:56

#19245 Re: Sarajevo Construction

Post by vjeshalica »

Haris.ba wrote: 02/06/2022 19:34
Vratimo komunizam.

P.S.
Donesen je veoma dobar propis na kantonu oko parkinga oko zgrada. On omogucava da opcina proglasi parking oko zgrada naplativim, s time da stanari imaju pravo na parking podrazumjeva se za neki simbolican iznos u odnosu na nestanare.

Ja ne znam da je ijedna opcina to uradila.
Rumenolige hoce ocito da svaki parking krene u rampu i naplatu. Na liniji razgranicenja je dao stanarima odobrenja i natako znak za P stanarima sa odobrenjem. Ne placa se trenutno. To se sve radilo u saradnji sa MZ a zbog zgrade koja je uzurpirala 30 parking mjesta(bilo na portalima).
Frajer razmislja u skladu sa mjestom odakle je i dosao. Orahovice. Dakle postojece parkinge na Dobrinji je mogao da etazira u minus i regularno naplacuje za stanare i uvede red po ulicama
Vidio si neki dan ono izvrtanje auta na dijete itd. Ima takvih primjera koliko hoces, postojeci parkinzi su pravljeni tamo za neke 80te 90te kad nije bilo auta toliko,pa su bili prazni,vremena su ta prosla,ali ima mogucnost etaziranja i rjesenja da se naselje ne upropastava kao sto je Rumenige smislio.
Veliki svi parkinzi uz Lukavicku su puni ne mozes sibicu baciti svaki se mogao etazirati a da ne govorim o onom dole kod lakirnice prdi prazan od rata valjda sjebana ploha stavec...
User avatar
Haris.ba
Posts: 25416
Joined: 08/09/2005 20:08

#19246 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris.ba »

thekupus wrote: 03/06/2022 09:14
Haris.ba wrote: 03/06/2022 08:59

Sto u kantonu? Kanton je donio propis, svaka opcina moze za sebe to odlucivati. Ali, nijedna nece. Neki razlog ima.

Ocito nije politicke prirode, jer nijedna gradska opcina to nece da uvede.
Kako neće? Općina Centar baš to traži, da sami regulišu naplatu rezidencijalnog parkinga , ali kažu da Kanton nije još odobrio. Baš je na jednoj od prošlih sjednica spominjano.
Fazon je sto kanton upravlja najvise cestama u opcini centar u vezi parkinga. I u sustini to su najzanimljivija mjesta za parkirati.

Opcina bi da ona upravlja tim cestama.
User avatar
DoradO
Posts: 4613
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#19247 Re: Sarajevo Construction

Post by DoradO »

... izgleda pocinje rekonstrukcija ...

Image
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 11252
Joined: 27/04/2021 22:52

#19248 Re: Sarajevo Construction

Post by tramvajtrojka »

Dzontra_Volta wrote: 03/06/2022 09:15
tramvajtrojka wrote: 03/06/2022 08:08

kao da je iz svog dzepa pravio ovaj parking a ne opstinskog budzeta koji svi punimo i ovo je samo u novom gradu prica i nigdje vise u gradu jebo li ga lokom u safetu jos samo setnice nije poceo naplacivati :roll: :roll:

Image

dobio vozic kao donaciju i sad ga naplacuje dvije markice :mrgreen: :mrgreen: i tako sa svim hoces trcati plati , hoces parking plati dole i sve precutno kao da je dao pare iz svog dzepa i dao svoju milostinju a ne da je od nasih para to sve izgradio

al haj valja zaposliti stotinu ljudi u lokomu i da mu zastitari izgledaju kao specijalci federalnog mupa a cuvaju cvijece i tobogane :lol: :lol: :lol:
Pa valjda treba iz nečeg platiti održavanje vozića i platu vozaču (da ne kažem mašinovođi :D ), treba pokositi i zaliti travu, očistiti park i slično.
To je praksa svugdje u svijetu, meni stvarno nije jasno da se zbog toga ljudi žale.
Mislim ne živim u općini Novi Grad, ali s obzirom da imam malo dijete, park Safet Zajko je nešto zbog čega bih razmislio da glasam za Efendića. U mojoj opštini da dočekam takvo nešto, taj načelnik bi od mene i u mene mi žene uvijek dobio glas. A ovaj naš ne zna srediti ni da travu pokose oko zgrada. Njemu je ekologija vozanje u iznajmljenom električnom autu.
fazon je da se sa time ne placa održavanje nego njegovu uhljebnu firmu lokom jer park je izgradjen od nasih para neka se odrzava iz budžeta a ne da dobije donaciju i poklon gradjanima pa ga kasnije naplacuje

isto je sa teniskim terenima znas kad ces kao obicni gradjanin dobiti besplatni termin , il termin za teren besplatan , il za trcanje ja mislim ako se to izgradilo iz nasih para da bi trebala biti mogucnost da se iznajme besplatni termini za sve terene a ne da sluze za bogacenje lokoma

jer ovo je sve napravljeno nasim parama tako da bi trebali svi imati prava na besplatne termine a ne da se mora sve to placati jer nije efendicev park i babovina da se sve mora placati
User avatar
Haris.ba
Posts: 25416
Joined: 08/09/2005 20:08

#19249 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris.ba »

tramvajtrojka wrote: 03/06/2022 10:05
fazon je da se sa time ne placa održavanje nego njegovu uhljebnu firmu lokom jer park je izgradjen od nasih para neka se odrzava iz budžeta a ne da dobije donaciju i poklon gradjanima pa ga kasnije naplacuje

isto je sa teniskim terenima znas kad ces kao obicni gradjanin dobiti besplatni termin , il termin za teren besplatan , il za trcanje ja mislim ako se to izgradilo iz nasih para da bi trebala biti mogucnost da se iznajme besplatni termini za sve terene a ne da sluze za bogacenje lokoma

jer ovo je sve napravljeno nasim parama tako da bi trebali svi imati prava na besplatne termine a ne da se mora sve to placati jer nije efendicev park i babovina da se sve mora placati
U NG jeste ovo oko parkinga i politicki, a i ko ce ubirati pare od parkinga.

Ali, kasarna i parkinzi nisu napravljeni od "nasih para". Osim ovaj parking na Alipasinom. :D

Jer sve to je napravljeno od poreza ljudi koji su danas vjerovatno penzioneri ili na Barama.

Ako mislis da ako je drzavno treba biti dzabane - pa to je barem jednostavno. Bice akoBogda izbori, i ko obeca dzabne parkinge i park Safet Zajko - glasati za te. Iako takvih na politickoj sceni - nema.
Last edited by Haris.ba on 03/06/2022 10:13, edited 1 time in total.
User avatar
mk ultra
Posts: 19863
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#19250 Re: Sarajevo Construction

Post by mk ultra »

ko bi održavao da nema lokoma? :mrgreen:
Post Reply