Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
vjeshalica
Posts: 17272
Joined: 31/03/2019 14:56

#23826 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

murga225883 wrote: 10/05/2022 15:29
vjeshalica wrote: 10/05/2022 15:25

Kako je diskriminatoran kad pokusava svojom sustinom da izjednaci zenu u svojoj svrhi postojanja?
Po nazivu
U svojoj definiciji nema da se zalaze za iskljucivo prava zena, nego za ravnopravnost spolova-

DA te pitam muškarci su privilegovani danas u društvu po svim tačkama?

Da li to tako smatraš, od dna hijerarhijske ljestvice do vrha ?
Od malog dječaka do starca.

I da tu jos se nadovezuje sa woke kulturom da roditelji nemaju pravo djevojčici kupovati barbik, nego trebaju nesto drugo a dječaku mogu barbiku, tu ja vidim usko povezanost sa LGBT agendom, kao i sto je slučaj bio sa gay slikovnicama.
Protiv sam i straight ako cemo ih nazvati slikovncia, zasto djeca da ne bude samo djeca?
Feministicki pokret bi zastitio i muskarca i zenu podjednako. Muskarci jesu privilegovani u odnosu na zene, ali podjelom se doslo do toga da su i zene nekad privilegovanije od muskaraca. Jer je drustvo to tako nametnulo.
Roditelji bi trebali kupiti djetetu igracku sa kojom zeli da se igra, a ne igracku kako drustvo zeli. Ako se djevojcica hoce igrati sa igrackom od Betmena, ne mozes pretpostaviti na osnovu toga da ce biti lezbejka i uskratiti joj igru. Ti ne zelis da djeci das igracke i pustis da budu djeca, zelis da im dadnes da se igraju iskljucivo djecaci sa autima, a djevojcice sa Barbikama i kućicama.
User avatar
murga225883
Posts: 1059
Joined: 26/09/2020 11:28

#23827 Re: Danasnji "feminizam"

Post by murga225883 »

Hakiz wrote: 10/05/2022 15:33
murga225883 wrote: 10/05/2022 15:22
Treba balansirati a ne nuzno ici Zapadu. Kao sto na Zapadu odbacuju naftu plin i kinesku robu.
Nije problem uzmati sa zapada, problem je govoriti da je na zapadu zlo, a opet uzimati sa zapada.
Problem je isticati da je Zapadno samo superiorno na odnosu ostaloga.

A i taj Zapad se je gradio kako se gradio.

Po meni nema boljeg ili gorega to je amoralno, jednostavno je tako kako je.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17272
Joined: 31/03/2019 14:56

#23828 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

murga225883 wrote: 10/05/2022 15:30
vjeshalica wrote: 10/05/2022 15:25
Lazes, editovao si nakon 5 minuta upis.
To sto ja nisam zavrsio misao do kraja je druga stvar .
Pa ne optuzuj me da sam isjekla sta dam htjela, jer ostatak tvoj u mom odgovoru nije postojao.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17272
Joined: 31/03/2019 14:56

#23829 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

murga225883 wrote: 10/05/2022 15:32
Uzmi statistiku i vidi koliko strada muškaraca na poslu i kakve poslove rade.
Sto mi stavljas rijeci u usta sto nisam rekao isto kao ona novinarka Jordanu PEtersonu a da i ona je feministkinja.
Stradavaju muskarci u odredjenim profesijama vise od zena samo zato sto su vise zastupljeni.
Da su zene zastupljene mozda bi ginule, a mozda i ne bi. Sve zavisi od pristupa i okolnosti.
User avatar
murga225883
Posts: 1059
Joined: 26/09/2020 11:28

#23830 Re: Danasnji "feminizam"

Post by murga225883 »

vjeshalica wrote: 10/05/2022 15:34
murga225883 wrote: 10/05/2022 15:29

Po nazivu
U svojoj definiciji nema da se zalaze za iskljucivo prava zena, nego za ravnopravnost spolova-

DA te pitam muškarci su privilegovani danas u društvu po svim tačkama?

Da li to tako smatraš, od dna hijerarhijske ljestvice do vrha ?
Od malog dječaka do starca.

I da tu jos se nadovezuje sa woke kulturom da roditelji nemaju pravo djevojčici kupovati barbik, nego trebaju nesto drugo a dječaku mogu barbiku, tu ja vidim usko povezanost sa LGBT agendom, kao i sto je slučaj bio sa gay slikovnicama.
Protiv sam i straight ako cemo ih nazvati slikovncia, zasto djeca da ne bude samo djeca?
Feministicki pokret bi zastitio i muskarca i zenu podjednako. Muskarci jesu privilegovani u odnosu na zene, ali podjelom se doslo do toga da su i zene nekad privilegovanije od muskaraca. Jer je drustvo to tako nametnulo.
Roditelji bi trebali kupiti djetetu igracku sa kojom zeli da se igra, a ne igracku kako drustvo zeli. Ako se djevojcica hoce igrati sa igrackom od Betmena, ne mozes pretpostaviti na osnovu toga da ce biti lezbejka i uskratiti joj igru. Ti ne zelis da djeci das igracke i pustis da budu djeca, zelis da im dadnes da se igraju iskljucivo djecaci sa autima, a djevojcice sa Barbikama i kućicama.
A zasto da stiti nesto muskarca sto se naziva feminizam nema logike.

Ja sam samo da se razvodni to, nek muskarci imaju svoje izme a zene svoje izme, a ne da se predstavlja jedno kao globalno za prava ljudi jer to nije u praksi . Mozda humanizam jest.

NEkako ti pokreti idu da feminizuju muškarca, a da buducu zenu ohrabre, jer u suprotnom ako se ide da se muškarac ohrabri i istakne pozitivna osobina maskulizma, odmah ce doci do pojma toksična maskulizacija "toxic masculinity" dok toxic femininity ne postoji.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#23831 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

Ah...fan Jordana Petersona. :| :mrgreen:
User avatar
murga225883
Posts: 1059
Joined: 26/09/2020 11:28

#23832 Re: Danasnji "feminizam"

Post by murga225883 »

vjeshalica wrote: 10/05/2022 15:37
murga225883 wrote: 10/05/2022 15:32
Uzmi statistiku i vidi koliko strada muškaraca na poslu i kakve poslove rade.
Sto mi stavljas rijeci u usta sto nisam rekao isto kao ona novinarka Jordanu PEtersonu a da i ona je feministkinja.
Stradavaju muskarci u odredjenim profesijama vise od zena samo zato sto su vise zastupljeni.
Da su zene zastupljene mozda bi ginule, a mozda i ne bi. Sve zavisi od pristupa i okolnosti.
Eh pa onda uzmemo feministicku logiku ko duze zivi muskarci ili zene.

Da bude nekakva nesreca prvo se spasavaju zene. JA nemam nista protiv toga, aali zasto je zena toliko bitna, a sto se ne zeli priznati, jest zbog sposobnosti radjanja, ne kazem da mora radjati to me ne zanima, ali recimo hipoteticki drzava ce prije zrtvovati muskarca koji nece doprinijeti razmnozavanju i odgajanju generacija nego zenu.

Htjeli ne htjeli to priznati to je tako, a sve privilegije u kobnim situacijama dolaze iz toga da su muskarac i zena razliciti, muskarac ce u određenim okolnostima postati inferioran u odnosu na zenu dakle po mom misljenju pitanja ravnopravnosti spolova su fluidna, nisu ucrtana u kamenu i da se mogu samo tako tretirati. Jer praksa dokazuje drugacije.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17272
Joined: 31/03/2019 14:56

#23833 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

murga225883 wrote: 10/05/2022 15:39
A zasto da stiti nesto muskarca sto se naziva feminizam nema logike.

Ja sam samo da se razvodni to, nek muskarci imaju svoje izme a zene svoje izme, a ne da se predstavlja jedno kao globalno za prava ljudi jer to nije u praksi . Mozda humanizam jest.

NEkako ti pokreti idu da feminizuju muškarca, a da buducu zenu ohrabre, jer u suprotnom ako se ide da se muškarac ohrabri i istakne pozitivna osobina maskulizma, odmah ce doci do pojma toksična maskulizacija "toxic masculinity" dok toxic femininity ne postoji.
Muskarci se nece feminizirati ako to ne zele. Nije feminizam kriv sto se muskarci feminiziraju. Feminizam treba da ohrabri zenu, da radi na sebi kako misli da je za nju povoljno i koliko ona misli da moze postici. A ne da joj neko uskrati tu odluku jer je zena. To luđaci rade.
User avatar
murga225883
Posts: 1059
Joined: 26/09/2020 11:28

#23834 Re: Danasnji "feminizam"

Post by murga225883 »

vjeshalica wrote: 10/05/2022 15:44
murga225883 wrote: 10/05/2022 15:39
A zasto da stiti nesto muskarca sto se naziva feminizam nema logike.

Ja sam samo da se razvodni to, nek muskarci imaju svoje izme a zene svoje izme, a ne da se predstavlja jedno kao globalno za prava ljudi jer to nije u praksi . Mozda humanizam jest.

NEkako ti pokreti idu da feminizuju muškarca, a da buducu zenu ohrabre, jer u suprotnom ako se ide da se muškarac ohrabri i istakne pozitivna osobina maskulizma, odmah ce doci do pojma toksična maskulizacija "toxic masculinity" dok toxic femininity ne postoji.
Muskarci se nece feminizirati ako to ne zele. Nije feminizam kriv sto se muskarci feminiziraju. Feminizam treba da ohrabri zenu, da radi na sebi kako misli da je za nju povoljno i koliko ona misli da moze postici. A ne da joj neko uskrati tu odluku jer je zena. To luđaci rade.
A zasto u zadnje vrijeme se manje muskarci ohrabrivaju? Zasto se ubijaju u pojam
Primjer gillete reklame. I toxic masculinity
EE pa sad npr zasto ce zena dobiti manje kazne od muskarca za isti zlocin?

Zasto ne postoji toxic femininity kao pojaM?

Pa onda manspreading mansplaining.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17272
Joined: 31/03/2019 14:56

#23835 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

murga225883 wrote: 10/05/2022 15:42

Eh pa onda uzmemo feministicku logiku ko duze zivi muskarci ili zene.

Da bude nekakva nesreca prvo se spasavaju zene. JA nemam nista protiv toga, aali zasto je zena toliko bitna, a sto se ne zeli priznati, jest zbog sposobnosti radjanja, ne kazem da mora radjati to me ne zanima, ali recimo hipoteticki drzava ce prije zrtvovati muskarca koji nece doprinijeti razmnozavanju i odgajanju generacija nego zenu.

Htjeli ne htjeli to priznati to je tako, a sve privilegije u kobnim situacijama dolaze iz toga da su muskarac i zena razliciti, muskarac ce u određenim okolnostima postati inferioran u odnosu na zenu dakle po mom misljenju pitanja ravnopravnosti spolova su fluidna, nisu ucrtana u kamenu i da se mogu samo tako tretirati. Jer praksa dokazuje drugacije.
Htio ti priznati ili ne vi ste kao muskarci uglavnom zeljeli da sebe ne stavite u poziciju bitnosti odgajanja i razmnozavanja jer ste tu ulogu prebacili zeni.
Ulogu podizanja ste kroz vjekove prebacili kao teret zeni, ne svi, ali vecina, sada se bunite?
Stavili ste se u poziciju da budete privilegovani i namecete se i nadmecete medjusobno kroz historiju zene su vam nebitne, a ti svojim svjetonazorima upravo upucujes na to da zena ostane na postojecem birvaktilnom teretu i obavezi koja joj je nametnuta. Moze joj obaveza biti privremeno nametnuta slijedom stvari ali ne svim zenama stalno u hiljadu vjekova.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17272
Joined: 31/03/2019 14:56

#23836 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

murga225883 wrote: 10/05/2022 15:47

A zasto u zadnje vrijeme se manje muskarci ohrabrivaju? Zasto se ubijaju u pojam
Primjer gillete reklame. I toxic masculinity
EE pa sad npr zasto ce zena dobiti manje kazne od muskarca za isti zlocin?

Zasto ne postoji toxic femininity kao pojaM?

Pa onda manspreading mansplaining.
To sto vi nemate koga da vas ohrabri je vas problem. Za sta da vas ohrabri? Ima li nesto pozivitno? Primjer?
Filo Filota je spasio covjeka smrtne kazne, a isti je ubio svog poslovodju jer ga je zovnuo "na prst". Znas li zasto? Ne zato sto je muskarac nego sto je citav tim ljekara i sociologa dokazao koliko pozivanje nekoga "na prst" moze izazvati tesku reakciju i ponizenje prema drugim ljudima i djelovati na njih.
Nije pravilo niti je sistem niti je zakon propisao da zena dobije manje, a muskarac vise za isti zlocin. Nisu iste okolnosti svakog zlocina. Ne cackaj tu pricu jer nemas pojma o tome.
Samo skaces sa komentara na komentar koliko pravis vašar od svojih stavova.
User avatar
murga225883
Posts: 1059
Joined: 26/09/2020 11:28

#23837 Re: Danasnji "feminizam"

Post by murga225883 »

vjeshalica wrote: 10/05/2022 15:49
murga225883 wrote: 10/05/2022 15:42

Eh pa onda uzmemo feministicku logiku ko duze zivi muskarci ili zene.

Da bude nekakva nesreca prvo se spasavaju zene. JA nemam nista protiv toga, aali zasto je zena toliko bitna, a sto se ne zeli priznati, jest zbog sposobnosti radjanja, ne kazem da mora radjati to me ne zanima, ali recimo hipoteticki drzava ce prije zrtvovati muskarca koji nece doprinijeti razmnozavanju i odgajanju generacija nego zenu.

Htjeli ne htjeli to priznati to je tako, a sve privilegije u kobnim situacijama dolaze iz toga da su muskarac i zena razliciti, muskarac ce u određenim okolnostima postati inferioran u odnosu na zenu dakle po mom misljenju pitanja ravnopravnosti spolova su fluidna, nisu ucrtana u kamenu i da se mogu samo tako tretirati. Jer praksa dokazuje drugacije.
Htio ti priznati ili ne vi ste kao muskarci uglavnom zeljeli da sebe ne stavite u poziciju bitnosti odgajanja i razmnozavanja jer ste tu ulogu prebacili zeni.
Ulogu podizanja ste kroz vjekove prebacili kao teret zeni, ne svi, ali vecina, sada se bunite?
Stavili ste se u poziciju da budete privilegovani i namecete se i nadmecete medjusobno kroz historiju zene su vam nebitne, a ti svojim svjetonazorima upravo upucujes na to da zena ostane na postojecem birvaktilnom teretu i obavezi koja joj je nametnuta. Moze joj obaveza biti privremeno nametnuta slijedom stvari ali ne svim zenama stalno u hiljadu vjekova.
A eto da izvrsimo anketu koja bi zena radije išla jurišala na bojno polje ili odgajala djecu.
O kakvoj obavezi govoris, moze se zena ne udati, a ni imati djece i sta sad moze i muskarac, da li ce biti sretni ili nesretni tim izborom je drugo pitanje.

Moja je poenta da vijekovima muškarac nije bio nešto vazan sto je muskarac, vec sto drzavi treba topovsko meso.
I to je sva svrha muske superiornosti nad zenama bila.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17272
Joined: 31/03/2019 14:56

#23838 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

murga225883 wrote: 10/05/2022 15:55
A eto da izvrsimo anketu koja bi zena radije išla jurišala na bojno polje ili odgajala djecu.
O kakvoj obavezi govoris, moze se zena ne udati, a ni imati djece i sta sad moze i muskarac, da li ce biti sretni ili nesretni tim izborom je drugo pitanje.

Moja je poenta da vijekovima muškarac nije bio nešto vazan sto je muskarac, vec sto drzavi treba topovsko meso.
I to je sva svrha muske superiornosti nad zenama bila.
Nisu vas zene generalice poslale da budete topovsko meso nego nabrijani generali, zna se ko dominira u vojsci i politici.
Nije Vladimirka poslala Rusiju u rat, nego Vladimir. I svi koji ga savjetuju. Dokazivanjem i zeljom da dokazete jacinu testisa idete u vojsku i cinove i pozicije ne date zenama. Nije im mjestu tu,ok,onda u tom slucaju idete u top.Koljete se izmedju sebe da bi nekome dokazali jacinu testisa. Iako ste svjesti da ta utrka ne donosi nikome nista dobro.
User avatar
murga225883
Posts: 1059
Joined: 26/09/2020 11:28

#23839 Re: Danasnji "feminizam"

Post by murga225883 »

vjeshalica wrote: 10/05/2022 15:53
murga225883 wrote: 10/05/2022 15:47

A zasto u zadnje vrijeme se manje muskarci ohrabrivaju? Zasto se ubijaju u pojam
Primjer gillete reklame. I toxic masculinity
EE pa sad npr zasto ce zena dobiti manje kazne od muskarca za isti zlocin?

Zasto ne postoji toxic femininity kao pojaM?

Pa onda manspreading mansplaining.
To sto vi nemate koga da vas ohrabri je vas problem. Za sta da vas ohrabri? Ima li nesto pozivitno? Primjer?
Filo Filota je spasio covjeka smrtne kazne, a isti je ubio svog poslovodju jer ga je zovnuo "na prst". Znas li zasto? Ne zato sto je muskarac nego sto je citav tim ljekara i sociologa dokazao koliko pozivanje nekoga "na prst" moze izazvati tesku reakciju i ponizenje prema drugim ljudima i djelovati na njih.
Nije pravilo niti je sistem niti je zakon propisao da zena dobije manje, a muskarac vise za isti zlocin. Nisu iste okolnosti svakog zlocina. Ne cackaj tu pricu jer nemas pojma o tome.
Samo skaces sa komentara na komentar koliko pravis vašar od svojih stavova.
Kako nemamo, nije li feminizam i za nas? Da budemo ravnopravni?
Eto kako je feminizam dobio na snazi vidimo po statistikama barem u americi da je manje muskaraca sa fakultetima a vise zena.
I kako taj pokret ne radi protiv muskaraca?

Ide jedan clanak sa domacih medija, u BIH zene su vise obrazovane od muskaraca ali ih ima vise nezaposlenih.
I tu se sad namece primjer u clanku samo nezaposlenost zena, a ne postavlja se pitanje zasto su muskarci manje obrazovani.
DAkle ako je feminizam za prava muskaraca tu je podbacio.
User avatar
murga225883
Posts: 1059
Joined: 26/09/2020 11:28

#23840 Re: Danasnji "feminizam"

Post by murga225883 »

vjeshalica wrote: 10/05/2022 15:57
murga225883 wrote: 10/05/2022 15:55
A eto da izvrsimo anketu koja bi zena radije išla jurišala na bojno polje ili odgajala djecu.
O kakvoj obavezi govoris, moze se zena ne udati, a ni imati djece i sta sad moze i muskarac, da li ce biti sretni ili nesretni tim izborom je drugo pitanje.

Moja je poenta da vijekovima muškarac nije bio nešto vazan sto je muskarac, vec sto drzavi treba topovsko meso.
I to je sva svrha muske superiornosti nad zenama bila.
Nisu vas zene generalice poslale da budete topovsko meso nego nabrijani generali, zna se ko dominira u vojsci i politici.
Nije Vladimirka poslala Rusiju u rat, nego Vladimir. I svi koji ga savjetuju. Dokazivanjem i zeljom da dokazete jacinu testisa idete u vojsku i cinove i pozicije ne date zenama. Nije im mjestu tu,ok,onda u tom slucaju idete u top.Koljete se izmedju sebe da bi nekome dokazali jacinu testisa. Iako ste svjesti da ta utrka ne donosi nikome nista dobro.
Fulala si ceo fudbal.
Nek ne bude rat u pitanju nek bude elementarna nepogoda zemljotres imas dvije zrtve koju spasavas musku ili zensku?
Narano zensku.

Zene od muskaraca nisu nista drugacije kad je rat u pitanju primjer HIlary Clinton i ona predsjednica Burme .
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#23841 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

murga225883 wrote: 10/05/2022 15:58
vjeshalica wrote: 10/05/2022 15:53
To sto vi nemate koga da vas ohrabri je vas problem. Za sta da vas ohrabri? Ima li nesto pozivitno? Primjer?
Filo Filota je spasio covjeka smrtne kazne, a isti je ubio svog poslovodju jer ga je zovnuo "na prst". Znas li zasto? Ne zato sto je muskarac nego sto je citav tim ljekara i sociologa dokazao koliko pozivanje nekoga "na prst" moze izazvati tesku reakciju i ponizenje prema drugim ljudima i djelovati na njih.
Nije pravilo niti je sistem niti je zakon propisao da zena dobije manje, a muskarac vise za isti zlocin. Nisu iste okolnosti svakog zlocina. Ne cackaj tu pricu jer nemas pojma o tome.
Samo skaces sa komentara na komentar koliko pravis vašar od svojih stavova.
Kako nemamo, nije li feminizam i za nas? Da budemo ravnopravni?
Eto kako je feminizam dobio na snazi vidimo po statistikama barem u americi da je manje muskaraca sa fakultetima a vise zena.
I kako taj pokret ne radi protiv muskaraca?

Ide jedan clanak sa domacih medija, u BIH zene su vise obrazovane od muskaraca ali ih ima vise nezaposlenih.
I tu se sad namece primjer u clanku samo nezaposlenost zena, a ne postavlja se pitanje zasto su muskarci manje obrazovani.
DAkle ako je feminizam za prava muskaraca tu je podbacio.
:lol: :lol: :lol:
izvini ali
:lol: :lol: :lol:
User avatar
murga225883
Posts: 1059
Joined: 26/09/2020 11:28

#23842 Re: Danasnji "feminizam"

Post by murga225883 »

hadzinicasa wrote: 10/05/2022 16:01
murga225883 wrote: 10/05/2022 15:58
Kako nemamo, nije li feminizam i za nas? Da budemo ravnopravni?
Eto kako je feminizam dobio na snazi vidimo po statistikama barem u americi da je manje muskaraca sa fakultetima a vise zena.
I kako taj pokret ne radi protiv muskaraca?

Ide jedan clanak sa domacih medija, u BIH zene su vise obrazovane od muskaraca ali ih ima vise nezaposlenih.
I tu se sad namece primjer u clanku samo nezaposlenost zena, a ne postavlja se pitanje zasto su muskarci manje obrazovani.
DAkle ako je feminizam za prava muskaraca tu je podbacio.
:lol: :lol: :lol:
izvini ali
:lol: :lol: :lol:
Pa jest smijesno jer je apsurdan pokret.
"Feminizam je naziv za skupinu političkih pokreta kojima je cilj društvena, socijalna, politička i ekonomska ravnopravnost spolova, odnosno izjednačavanje prava žena s pravima muškaraca."

Dakle sva prava koja imaju muškarci nek imaju zene, pa ko prezivi pricati ce :D
no_sikiriki
Posts: 17319
Joined: 11/12/2012 13:21

#23843 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

hadzinicasa wrote: 10/05/2022 16:01
murga225883 wrote: 10/05/2022 15:58
Kako nemamo, nije li feminizam i za nas? Da budemo ravnopravni?
Eto kako je feminizam dobio na snazi vidimo po statistikama barem u americi da je manje muskaraca sa fakultetima a vise zena.
I kako taj pokret ne radi protiv muskaraca?

Ide jedan clanak sa domacih medija, u BIH zene su vise obrazovane od muskaraca ali ih ima vise nezaposlenih.
I tu se sad namece primjer u clanku samo nezaposlenost zena, a ne postavlja se pitanje zasto su muskarci manje obrazovani.
DAkle ako je feminizam za prava muskaraca tu je podbacio.
:lol: :lol: :lol:
izvini ali
:lol: :lol: :lol:
Nije ti to fino. :mrgreen:
User avatar
vjeshalica
Posts: 17272
Joined: 31/03/2019 14:56

#23844 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

murga225883 wrote: 10/05/2022 15:58
Kako nemamo, nije li feminizam i za nas? Da budemo ravnopravni?
Eto kako je feminizam dobio na snazi vidimo po statistikama barem u americi da je manje muskaraca sa fakultetima a vise zena.
I kako taj pokret ne radi protiv muskaraca?

Ide jedan clanak sa domacih medija, u BIH zene su vise obrazovane od muskaraca ali ih ima vise nezaposlenih.
I tu se sad namece primjer u clanku samo nezaposlenost zena, a ne postavlja se pitanje zasto su muskarci manje obrazovani.
DAkle ako je feminizam za prava muskaraca tu je podbacio.
Nezaposlenost i profil obrazovanja odnosno problem koji se javlja u tome je dublji od musko zenskih odnosa i spola. Nije iskljucivo taj problem neobrazovanja ili obrazovanja i zaposlenosti zbog spola. Drugi faktori igraju vecu ulogu u tome.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#23845 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

no_sikiriki wrote: 10/05/2022 16:04
hadzinicasa wrote: 10/05/2022 16:01

:lol: :lol: :lol:
izvini ali
:lol: :lol: :lol:
Nije ti to fino. :mrgreen:
ma ne mogu majke mi, evo divim se @vjeshalica od jucer...
koja logika.

znaci imao si od 100 studenata - 80 muskaraca i 20 zena.
i sad zahvaljujuci feminizmu imas - 65 muskaraca i 35 zena
i "drug kolega" iznad veli - zahvaljujuci feminizmu ima manje muskaraca, ergo feminizam protiv muskaraca a ne za jednakost.

pa jest'. ubitacna logika. svaka mu k'o u Njegosa.
no_sikiriki
Posts: 17319
Joined: 11/12/2012 13:21

#23846 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

hadzinicasa wrote: 10/05/2022 16:09
no_sikiriki wrote: 10/05/2022 16:04

Nije ti to fino. :mrgreen:
ma ne mogu majke mi, evo divim se @vjeshalica od jucer...
koja logika.

znaci imao si od 100 studenata - 80 muskaraca i 20 zena.
i sad zahvaljujuci feminizmu imas - 65 muskaraca i 35 zena
i "drug kolega" iznad veli - zahvaljujuci feminizmu ima manje muskaraca, ergo feminizam protiv muskaraca a ne za jednakost.

pa jest'. ubitacna logika. svaka mu k'o u Njegosa.
Kakva crna logika, bona. :mrgreen: Meni zabavno čitati, što jest, jest. Treba pustiti čovjeka. Ima tu revolucionarnih ideja. Meni je ipak najdraže ono od juče sa feminizmom, razvodima, i homoseksualcima koji usvajaju djecu, koja su odbačena zbog razvoda.
User avatar
murga225883
Posts: 1059
Joined: 26/09/2020 11:28

#23847 Re: Danasnji "feminizam"

Post by murga225883 »

hadzinicasa wrote: 10/05/2022 16:09
no_sikiriki wrote: 10/05/2022 16:04

Nije ti to fino. :mrgreen:
ma ne mogu majke mi, evo divim se @vjeshalica od jucer...
koja logika.

znaci imao si od 100 studenata - 80 muskaraca i 20 zena.
i sad zahvaljujuci feminizmu imas - 65 muskaraca i 35 zena
i "drug kolega" iznad veli - zahvaljujuci feminizmu ima manje muskaraca, ergo feminizam protiv muskaraca a ne za jednakost.

pa jest'. ubitacna logika. svaka mu k'o u Njegosa.
Image
Mene zanima zasto se to desava?
Zasto broj muskaraca opada, dobro jasno mi je zasto se broj zena povecava.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#23848 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

murga225883 wrote: 10/05/2022 16:14
hadzinicasa wrote: 10/05/2022 16:09

ma ne mogu majke mi, evo divim se @vjeshalica od jucer...
koja logika.

znaci imao si od 100 studenata - 80 muskaraca i 20 zena.
i sad zahvaljujuci feminizmu imas - 65 muskaraca i 35 zena
i "drug kolega" iznad veli - zahvaljujuci feminizmu ima manje muskaraca, ergo feminizam protiv muskaraca a ne za jednakost.

pa jest'. ubitacna logika. svaka mu k'o u Njegosa.
Image
Mene zanima zasto se to desava?
Zasto broj muskaraca opada, dobro jasno mi je zasto se broj zena povecava.
necete da ucite.
i do sad se niste trebali boriti za poziciju u drustvu niti mjesto na fakultetu.
eto zasto.

sad je malo zesca konkurencija, pa valja zapeti, a nije se naviklo.... naviklo se da se dobija sve.
Last edited by hadzinicasa on 10/05/2022 16:20, edited 1 time in total.
User avatar
murga225883
Posts: 1059
Joined: 26/09/2020 11:28

#23849 Re: Danasnji "feminizam"

Post by murga225883 »

vjeshalica wrote: 10/05/2022 16:07
murga225883 wrote: 10/05/2022 15:58
Kako nemamo, nije li feminizam i za nas? Da budemo ravnopravni?
Eto kako je feminizam dobio na snazi vidimo po statistikama barem u americi da je manje muskaraca sa fakultetima a vise zena.
I kako taj pokret ne radi protiv muskaraca?

Ide jedan clanak sa domacih medija, u BIH zene su vise obrazovane od muskaraca ali ih ima vise nezaposlenih.
I tu se sad namece primjer u clanku samo nezaposlenost zena, a ne postavlja se pitanje zasto su muskarci manje obrazovani.
DAkle ako je feminizam za prava muskaraca tu je podbacio.
Nezaposlenost i profil obrazovanja odnosno problem koji se javlja u tome je dublji od musko zenskih odnosa i spola. Nije iskljucivo taj problem neobrazovanja ili obrazovanja i zaposlenosti zbog spola. Drugi faktori igraju vecu ulogu u tome.
To ja hocu i da kazem da se ne moze sagledavati sve kroz prizmu spolova , i ako muskarci npr prednjače u samoubojstvima onda ispada feministickom logikom o ravnopravnosti spolova da su muskarci ugrozeni, dok su zene sklonije depresiji ali ne odlucuju se na način kojim ce okoncati zivot kao muskarci.
User avatar
murga225883
Posts: 1059
Joined: 26/09/2020 11:28

#23850 Re: Danasnji "feminizam"

Post by murga225883 »

hadzinicasa wrote: 10/05/2022 16:17
murga225883 wrote: 10/05/2022 16:14

Image
Mene zanima zasto se to desava?
Zasto broj muskaraca opada, dobro jasno mi je zasto se broj zena povecava.
necete da ucite.
i do sad se niste trebali boriti za poziciju u drustvu niti na fakultetu.
eto zasto.

sad je malo zesca konkurencija, pa valja zapeti, a nije se naviklo.... naviklo se da se dobija sve.
A zasto nas feminizam ne podstiče da se vise trudimo i motivise (ako je za ravnopravnost spolova) , nego nas podstiče da je ok da musko nosi suknju pokazuje osjecaje bude housewife.
Post Reply