Porodica partnera

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
no_sikiriki
Posts: 17275
Joined: 11/12/2012 13:21

#201 Re: Porodica partnera

Post by no_sikiriki »

selenofil wrote: 13/05/2022 19:25
no_sikiriki wrote: 13/05/2022 19:19

Položila si njegov test, još samo da te mama odobri. :lol:
:lol:

PS: Na stranu sala, dovoljan mi je jedan mamin sincic bio za zivota, ne bih podnijela jos jednog. 😂😂
:lol:
Vjerujem, pametno.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#202 Re: Porodica partnera

Post by saint_mirad »

svi sinovi su mamini, ne može se od toga pobeći. :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58740
Joined: 03/08/2010 19:04

#203 Re: Porodica partnera

Post by kakavdanakneiskustvu »

saint_mirad wrote: 13/05/2022 20:02 svi sinovi su mamini, ne može se od toga pobeći. :D
i tatini,kao i kćerke,nismo tetkini
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#204 Re: Porodica partnera

Post by auspuhc »

no_sikiriki wrote: 13/05/2022 19:19 Položila si njegov test, još samo da te mama odobri. :lol:
Odgovori ti. Jedina si zauzeta forumasica svakako. :D
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#205 Re: Porodica partnera

Post by auspuhc »

selenofil wrote: 13/05/2022 19:25 PS: Na stranu sala, dovoljan mi je jedan mamin sincic bio za zivota, ne bih podnijela jos jednog. 😂😂
Konstantno te hvalim, a ti tako. :twisted:
User avatar
selenofil
Posts: 4153
Joined: 10/09/2021 14:35

#206 Re: Porodica partnera

Post by selenofil »

auspuhc wrote: 13/05/2022 20:11
selenofil wrote: 13/05/2022 19:25 PS: Na stranu sala, dovoljan mi je jedan mamin sincic bio za zivota, ne bih podnijela jos jednog. 😂😂
Konstantno te hvalim, a ti tako. :twisted:
:lol: Pa ne hvalis me onako, vec si prepoznao kvalitet. 🤭😂
no_sikiriki
Posts: 17275
Joined: 11/12/2012 13:21

#207 Re: Porodica partnera

Post by no_sikiriki »

auspuhc wrote: 13/05/2022 20:10
no_sikiriki wrote: 13/05/2022 19:19 Položila si njegov test, još samo da te mama odobri. :lol:
Odgovori ti. Jedina si zauzeta forumasica svakako. :D
Hos sad ili odmah?
Otkud ti ideja da sam ja jedina zauzeta, nisi valjda svaku pitao?? :mrgreen:
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#208 Re: Porodica partnera

Post by auspuhc »

selenofil wrote: 13/05/2022 20:28
auspuhc wrote: 13/05/2022 20:11

Konstantno te hvalim, a ti tako. :twisted:
:lol: Pa ne hvalis me onako, vec si prepoznao kvalitet. 🤭😂
Istina. Sreca sto si starija inace bih se zaljubio. :zoka:
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#209 Re: Porodica partnera

Post by auspuhc »

no_sikiriki wrote: 13/05/2022 20:28
auspuhc wrote: 13/05/2022 20:10

Odgovori ti. Jedina si zauzeta forumasica svakako. :D
Hos sad ili odmah?
Otkud ti ideja da sam ja jedina zauzeta, nisi valjda svaku pitao?? :mrgreen:
Sve ja znam. :lol:
Nije tesko zakljuciti po upisima. :D
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#210 Re: Porodica partnera

Post by RagibUzoriti »

angie_ wrote: 13/05/2022 14:49
RagibUzoriti wrote: 13/05/2022 13:18 Dje ode ona koka sto je postavila temu?

Ja joj fino ponudio da se uda za mene , ona ni mukajet.

Vidis namah da je neka izbirljiva i namcor.

:lol:

Zar ti ne rece da si ozenjen 😁
Imati partnera i biti ozenjen nije isto 😁
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#211 Re: Porodica partnera

Post by Snake Eyes »

no_sikiriki wrote: 13/05/2022 20:28
auspuhc wrote: 13/05/2022 20:10

Odgovori ti. Jedina si zauzeta forumasica svakako. :D
Hos sad ili odmah?
Otkud ti ideja da sam ja jedina zauzeta, nisi valjda svaku pitao?? :mrgreen:
Otkud mu ideja da si uopce zauzeta? Tko je on da tako govori.
no_sikiriki
Posts: 17275
Joined: 11/12/2012 13:21

#212 Re: Porodica partnera

Post by no_sikiriki »

auspuhc wrote: 13/05/2022 20:32
no_sikiriki wrote: 13/05/2022 20:28

Hos sad ili odmah?
Otkud ti ideja da sam ja jedina zauzeta, nisi valjda svaku pitao?? :mrgreen:
Sve ja znam. :lol:
Nije tesko zakljuciti po upisima. :D
Auuu, lažljivice jedne, meni 'vamo prosipaju priče o nekakvoj djeci, muževima, momcima.
Sva sreća pa imamo tebe, da ih razotkriješ.
Ipak su žene zla i pokvarena bića. :mrgreen:
no_sikiriki
Posts: 17275
Joined: 11/12/2012 13:21

#213 Re: Porodica partnera

Post by no_sikiriki »

Snake Eyes wrote: 13/05/2022 20:38
no_sikiriki wrote: 13/05/2022 20:28

Hos sad ili odmah?
Otkud ti ideja da sam ja jedina zauzeta, nisi valjda svaku pitao?? :mrgreen:
Otkud mu ideja da si uopce zauzeta? Tko je on da tako govori.
Upravo, tko je on da mi sudi, iz zlatnih snova me budi...
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#214 Re: Porodica partnera

Post by Snake Eyes »

no_sikiriki wrote: 13/05/2022 20:50
Snake Eyes wrote: 13/05/2022 20:38

Otkud mu ideja da si uopce zauzeta? Tko je on da tako govori.
Upravo, tko je on da mi sudi, iz zlatnih snova me budi...
...iz zlatnih snova u kojima sam u vezi a dragi mi još uvijek kod mame na kauču leži.
Muški šovinizam.
kasnas
Posts: 349
Joined: 25/02/2022 16:28

#215 Re: Porodica partnera

Post by kasnas »

angie_ wrote: 11/05/2022 09:28 Postavljam ovo pitanje cisto jer me zanima kakvi su vasi stavovi i pogledi na vasu porodicu i na novu porodicu koju gradite sa partnerom…

Da li kada stupate u ozbiljan odnos smatrate da sa tom osobom gradite novu porodicu, koja je prioritet u vasem zivotu, a ne prosirenje vase “primarne” porodice iz koje ste potekli.

U vezi sam 1.5 godinu,zivimo skupa, oboje smo u 30-tim godinama ali imam osjecaj da muskarci, pogotovo u BiH ne mogu prekinuti vezu koju imaju sa roditeljima, nego dozivljavaju da zena samo treba da se prikljuci “njegovima”. Pod prekidom veze sa roditeljima ne mislim totalno iskljucivanje iz zivota i zanemarivanje, nego mentalni “prekid” da sa novom osobom trebas da gradis svoju porodicu, koja je nova jedinka.

Moj partner, s kojim zivim ima potrebu da se na dnevnoj osobi druzi i cuje sa roditeljima i sestrom i bracom. Ako negdje odemo, cim se vratimo sa puta, on mora otici da vidi svoje. Odluke o preseljenju negdje ili poslu, iskljucivo ovise o blizini porodice i za savjet se prvo pitaju oni. Na svakodnevnoj osobi, porodici se cine ustupci, usluge, koje oni mogu sami da urade (nisu ni bolesni, ni stari, a sestre su mladje od mene). Da ne spominjem, kada bih ja dobila posao negdje i dobru priliku vani, on sam kaze da ne bi otisao za osobom koju voli, jer ne zeli biti daleko od svojih.

To me frustrira nekada jer imam osjecaj da smo kao djeca koja jos zive kod roditelja. I ja imam svoju porodicu, volim uh najvise na svijetu, ali sam spremna puno toga za partnera i zelim nasu porodicu. Od studentskih dana zivim sama i vrlo sam nezavisna po tom pitanju. Puno postovanje roditeljima, mozemo se posjecivati, paziti, ali zar nase odluke zivotne ovise o njima?

Da li je to do osobe ili zivimo u takvoj sredini?
Trebaš biti zahvalna što imaš nekoga ko prema porodici ima takav odnos, koliko god te to nekad i nerviralo. Ako i ti dobiješ svoj dio ljubavi i pažnje onda ne vidim problem.
angie_
Posts: 130
Joined: 20/03/2013 09:32

#216 Re: Porodica partnera

Post by angie_ »

kasnas wrote: 13/05/2022 21:07
angie_ wrote: 11/05/2022 09:28 Postavljam ovo pitanje cisto jer me zanima kakvi su vasi stavovi i pogledi na vasu porodicu i na novu porodicu koju gradite sa partnerom…

Da li kada stupate u ozbiljan odnos smatrate da sa tom osobom gradite novu porodicu, koja je prioritet u vasem zivotu, a ne prosirenje vase “primarne” porodice iz koje ste potekli.

U vezi sam 1.5 godinu,zivimo skupa, oboje smo u 30-tim godinama ali imam osjecaj da muskarci, pogotovo u BiH ne mogu prekinuti vezu koju imaju sa roditeljima, nego dozivljavaju da zena samo treba da se prikljuci “njegovima”. Pod prekidom veze sa roditeljima ne mislim totalno iskljucivanje iz zivota i zanemarivanje, nego mentalni “prekid” da sa novom osobom trebas da gradis svoju porodicu, koja je nova jedinka.

Moj partner, s kojim zivim ima potrebu da se na dnevnoj osobi druzi i cuje sa roditeljima i sestrom i bracom. Ako negdje odemo, cim se vratimo sa puta, on mora otici da vidi svoje. Odluke o preseljenju negdje ili poslu, iskljucivo ovise o blizini porodice i za savjet se prvo pitaju oni. Na svakodnevnoj osobi, porodici se cine ustupci, usluge, koje oni mogu sami da urade (nisu ni bolesni, ni stari, a sestre su mladje od mene). Da ne spominjem, kada bih ja dobila posao negdje i dobru priliku vani, on sam kaze da ne bi otisao za osobom koju voli, jer ne zeli biti daleko od svojih.

To me frustrira nekada jer imam osjecaj da smo kao djeca koja jos zive kod roditelja. I ja imam svoju porodicu, volim uh najvise na svijetu, ali sam spremna puno toga za partnera i zelim nasu porodicu. Od studentskih dana zivim sama i vrlo sam nezavisna po tom pitanju. Puno postovanje roditeljima, mozemo se posjecivati, paziti, ali zar nase odluke zivotne ovise o njima?

Da li je to do osobe ili zivimo u takvoj sredini?
Trebaš biti zahvalna što imaš nekoga ko prema porodici ima takav odnos, koliko god te to nekad i nerviralo. Ako i ti dobiješ svoj dio ljubavi i pažnje onda ne vidim problem.
Ja trpim to, ali ne zelim da mene neko uvlaci da se i ja tako ponasam…a meni je ljubav sa zenom sjesti i uz kafu dogovoriti plan i pricati o zivotu..a ne pitati staru i starog prvo..
Pazanja je precijenjena ako nema partnerstva
angie_
Posts: 130
Joined: 20/03/2013 09:32

#217 Re: Porodica partnera

Post by angie_ »

Nego kad je sve usmjerno na nas zene..da vas cujemo muskarci i koliko ste spremi za zenu koju volite?

-Da li biste pustili kcerku sutra da zivi u vanbracnoj zajednici? 😁


-Znate li kuhati i ukljuciti masinu za ves i da li bi to radili umjesto zene?

-Da vasa majka nepravedno kritikuje vasu suprugu, da li biste se suprostavili svojoj majcii stali na stranu supruge?

-Da li bi ste ostali sami kod kuce i odgajali dijete, ako to situacija nalaze, a da supruga mora da radi neko vrijeme?
Last edited by angie_ on 13/05/2022 21:27, edited 1 time in total.
kasnas
Posts: 349
Joined: 25/02/2022 16:28

#218 Re: Porodica partnera

Post by kasnas »

angie_ wrote: 13/05/2022 21:17
kasnas wrote: 13/05/2022 21:07
Trebaš biti zahvalna što imaš nekoga ko prema porodici ima takav odnos, koliko god te to nekad i nerviralo. Ako i ti dobiješ svoj dio ljubavi i pažnje onda ne vidim problem.
Ja trpim to, ali ne zelim da mene neko uvlaci da se i ja tako ponasam…a meni je ljubav sa zenom sjesti i uz kafu dogovoriti plan i pricati o zivotu..a ne pitati staru i starog prvo..
Pazanja je precijenjena ako nema partnerstva
Pa ne tjera te valjda niko. Kaže se lijepo obilazi svoje koliko hoćeš, ja to podržavam, ali ne očekuj da te stalno pratim. Nema ljutnje, nema teških misli. Odnos prema porodici je bitan jer po tome možeš procjeniti kakav bi neko sutra mogao biti prema tebi i vašoj djeci.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#219 Re: Porodica partnera

Post by Snake Eyes »

angie_ wrote: 13/05/2022 21:23 Nego kad je sve usmjerno na nas zene..da vas cujemo muskarci i koliko ste spremi za zenu koju volite?

-Da li biste pustili kcerku sutra da zivi u vanbracnoj zajednici? 😁


-Znate li kuhati i ukljuciti masinu za ves i da li bi to radili umjesto zene?

-Da vasa majka nepravedno kritikuje vasu suprugu, da li biste se suprostavili svojoj majcii stali na stranu supruge?

-Da li bi ste ostali sami kod kuce i odgajali dijete, ako to situacija nalaze, da supruga mora da radi?
-Da li biste pustili kcerku sutra da zivi u vanbracnoj zajednici? 😁
Trik pitanje...ipak nije moja kćerka ovca pa da je "puštam".

-Znate li kuhati i ukljuciti masinu za ves i da li bi to radili umjesto zene?
Znam kuhati i kuham a kupio sam joj veš mašinu da ne pere ručno, zajebavam se, nisam je kupio, pere ručno.

-Da vasa majka nepravedno kritikuje vasu suprugu, da li biste se suprostavili svojoj majcii stali na stranu supruge?
Nisam bio u takvoj situaciji ali znači ako je pravedno uredu je da je preda mnom kritikuje? Mrzim moć čopora.

-Da li bi ste ostali sami kod kuce i odgajali dijete, ako to situacija nalaze, da supruga mora da radi?

Što da ne, šta može poći po zlu?
angie_
Posts: 130
Joined: 20/03/2013 09:32

#220 Re: Porodica partnera

Post by angie_ »

kasnas wrote: 13/05/2022 21:27
angie_ wrote: 13/05/2022 21:17

Ja trpim to, ali ne zelim da mene neko uvlaci da se i ja tako ponasam…a meni je ljubav sa zenom sjesti i uz kafu dogovoriti plan i pricati o zivotu..a ne pitati staru i starog prvo..
Pazanja je precijenjena ako nema partnerstva
Pa ne tjera te valjda niko. Kaže se lijepo obilazi svoje koliko hoćeš, ja to podržavam, ali ne očekuj da te stalno pratim. Nema ljutnje, nema teških misli. Odnos prema porodici je bitan jer po tome možeš procjeniti kakav bi neko sutra mogao biti prema tebi i vašoj djeci.

Sve je to receno, ali dzaba kada roditelji se bune ako i ja ne zivim kao oni..ocekuju da se i ja pojavljujem stalno, da znaju na dnevnoj osnovi sta radim, gdje sam..takva dinamika u porodici…momak bi sigurno bio divan prema djeci, ali malo ko moze sa tolikom kolicinom involviranosti porodice..

Mozda doduse ima ljudi koji to vole..da su dio kolektiva i da sve zajedno odlucuju i rade…idu na more skupa, shopping, odlucuju o kupovini itd.
suspect_zero
Posts: 25843
Joined: 11/10/2008 21:45

#221 Re: Porodica partnera

Post by suspect_zero »

Snake Eyes wrote: 13/05/2022 19:40 Šta su majke ovoliko omražene na ovim temama? Posebno od strane žena.
Baš me ti iznenadi sa ovim pitanjem :oops: zamjena teza i izvrtanje. Kako misliš da su majke omržene?....niko to nije rekao.
angie_
Posts: 130
Joined: 20/03/2013 09:32

#222 Re: Porodica partnera

Post by angie_ »

Snake Eyes wrote: 13/05/2022 21:34
angie_ wrote: 13/05/2022 21:23 Nego kad je sve usmjerno na nas zene..da vas cujemo muskarci i koliko ste spremi za zenu koju volite?

-Da li biste pustili kcerku sutra da zivi u vanbracnoj zajednici? 😁


-Znate li kuhati i ukljuciti masinu za ves i da li bi to radili umjesto zene?

-Da vasa majka nepravedno kritikuje vasu suprugu, da li biste se suprostavili svojoj majcii stali na stranu supruge?

-Da li bi ste ostali sami kod kuce i odgajali dijete, ako to situacija nalaze, da supruga mora da radi?
-Da li biste pustili kcerku sutra da zivi u vanbracnoj zajednici? 😁
Trik pitanje...ipak nije moja kćerka ovca pa da je "puštam".

-Znate li kuhati i ukljuciti masinu za ves i da li bi to radili umjesto zene?
Znam kuhati i kuham a kupio sam joj veš mašinu da ne pere ručno, zajebavam se, nisam je kupio, pere ručno.

-Da vasa majka nepravedno kritikuje vasu suprugu, da li biste se suprostavili svojoj majcii stali na stranu supruge?
Nisam bio u takvoj situaciji ali znači ako je pravedno uredu je da je preda mnom kritikuje? Mrzim moć čopora.

-Da li bi ste ostali sami kod kuce i odgajali dijete, ako to situacija nalaze, da supruga mora da radi?

Što da ne, šta može poći po zlu?

Pa stati na stranu zene, znaci da nema veze ako ti je mati, otac, ko god..ako nije nesto fer, da na to ukazes..a ne eto mati je, pa ono hajde neka prodje, nek se ne talasa..


Super za ostanak kod kuce :)
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10579
Joined: 10/03/2022 22:16

#223 Re: Porodica partnera

Post by ZoomZoomKiwi »

angie_ wrote: 13/05/2022 21:23 Nego kad je sve usmjerno na nas zene..da vas cujemo muskarci i koliko ste spremi za zenu koju volite?

-Da li biste pustili kcerku sutra da zivi u vanbracnoj zajednici? 😁


-Znate li kuhati i ukljuciti masinu za ves i da li bi to radili umjesto zene?

-Da vasa majka nepravedno kritikuje vasu suprugu, da li biste se suprostavili svojoj majcii stali na stranu supruge?

-Da li bi ste ostali sami kod kuce i odgajali dijete, ako to situacija nalaze, a da supruga mora da radi neko vrijeme?

- Da, jer je i punac pustio moju ženu (tada djevojku) da sa mnom živi pola godine skoro (nakon godinu i po veze), a prilično je staromodan

- Da, dugo sam živio sam, i svaki iole pismen i nelijen muškarac bi to trebao znati

- O da, jednom je probala, i dobila je lekciju od mene. Nebitno je li s razlogom ili ne, to je moja ljubav moja žena i da je sam đavo moja je.
Inače dugo joj (mami) je trebalo da skonta da ja više ne živim s njima i da nisam dostupan u svakoj sekundi svake minute. Ali nauči se sve 😁 Da se razumijemo, volim svoju mater, ali odavno se ne pita ništa u mom životu.

- Zašto ne.
NediM17
Posts: 21686
Joined: 05/11/2009 11:49

#224 Re: Porodica partnera

Post by NediM17 »

3.14cka je cudo.
User avatar
selenofil
Posts: 4153
Joined: 10/09/2021 14:35

#225 Re: Porodica partnera

Post by selenofil »

auspuhc wrote: 13/05/2022 20:31
selenofil wrote: 13/05/2022 20:28

:lol: Pa ne hvalis me onako, vec si prepoznao kvalitet. 🤭😂
Istina. Sreca sto si starija inace bih se zaljubio. :zoka:
😂🤭

Post Reply