Rekonstrukcija tramvajske pruge

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2876 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Truba »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/od-subo ... /220512134

Jel iko ista skonto
Ne radi kec od subote???
kasnas
Posts: 349
Joined: 25/02/2022 16:28

#2877 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by kasnas »

BadBoy wrote: 11/05/2022 14:59 Trojka se ne može i ne smije kritikovati.
I srpski narod niko ne sme da bije.


:lol:
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2878 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Truba »

https://avaz.ba/kantoni/sarajevo/741933 ... ci-iz-sina

Jes dosadan kao sa do sad nisu iskakali...i nije cuo da podizvodjace i kooperante

Sjetite se one babe sto je sudar tramvaja napravila pa joj umotali glavu
User avatar
trambusek88
Posts: 4808
Joined: 03/10/2009 23:51

#2879 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by trambusek88 »

Ne znam hoće li do kraja to funkcionisati, ali kako sam čuo biće postavljen veliki šator na željezničkoj stanici i tu će biti napravljen privremeni servis za tramvaje, a vozila s težim kvarom će se šlepati na Skenderiju.

Trebao je biti obustavljen kompletan saobraćaj, međutim GRAS i Centrotrans nemaju ni vozila ni vozača da to pokriju.
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#2880 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by made_in_sarajevo »

Black swan wrote: 12/05/2022 19:11 https://avaz.ba/kantoni/sarajevo/741933 ... ci-iz-sina

Jes dosadan kao sa do sad nisu iskakali...i nije cuo da podizvodjace i kooperante

Sjetite se one babe sto je sudar tramvaja napravila pa joj umotali glavu

https://nap.ba/news/22753

Sta ako nekog ubije struja jer nestrucna firma je radila ili radi odrzavanje. Ovo je klasicni primjer kad si retardiran i jos si pri tom sda. Odlicna kombinacija da svi znaju koliko si glup. Evo da glupanu objasim, prenjet ce mu neko garant. Bosman je podizvodjac koja nosa, tegli, kopa, a kinezi gospoda koji imaju itekako iskustva diriguju i nadgledaju, a sve to nadgleda ebrd. Eto glupane jadni haj skupi potpise :lol: :lol: :lol:
nlt
Posts: 2557
Joined: 18/05/2014 18:02

#2881 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by nlt »

trambusek88 wrote: 12/05/2022 21:24 Ne znam hoće li do kraja to funkcionisati, ali kako sam čuo biće postavljen veliki šator na željezničkoj stanici i tu će biti napravljen privremeni servis za tramvaje, a vozila s težim kvarom će se šlepati na Skenderiju.

Trebao je biti obustavljen kompletan saobraćaj, međutim GRAS i Centrotrans nemaju ni vozila ni vozača da to pokriju.
Isto sam danas čuo
User avatar
thekupus
Posts: 6812
Joined: 25/06/2011 22:38

#2882 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by thekupus »

nlt wrote: 12/05/2022 22:13
trambusek88 wrote: 12/05/2022 21:24 Ne znam hoće li do kraja to funkcionisati, ali kako sam čuo biće postavljen veliki šator na željezničkoj stanici i tu će biti napravljen privremeni servis za tramvaje, a vozila s težim kvarom će se šlepati na Skenderiju.

Trebao je biti obustavljen kompletan saobraćaj, međutim GRAS i Centrotrans nemaju ni vozila ni vozača da to pokriju.
Isto sam danas čuo
wow, to će biti veliki poduhvat stvarno
nadam se da neće izgledati kao pakistan
User avatar
Logovan
Posts: 94406
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2883 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Logovan »

Black swan wrote: 12/05/2022 19:11 https://avaz.ba/kantoni/sarajevo/741933 ... ci-iz-sina

Jes dosadan kao sa do sad nisu iskakali...i nije cuo da podizvodjace i kooperante

Sjetite se one babe sto je sudar tramvaja napravila pa joj umotali glavu
Hahahahahaha

Pa ko je bolan odgovoran za sva ona iskakanja, ko je odgovoran za sve one kvarove dok su putnici u tramvajima, ko je odgovoran za prljave, upišane, posrane tramvaje???

Čuj da se Vlada KS uozbilji i zaustavi radove. Šta treba, da vraćamo sve na staro, sve da bude kao prije jer je eto tako sigurnije? Ako tramvaj iskoči, normalno da treba neko odgovarati, ali kakva je ovo sad priča o sigurnim iskakanjima?

Kako znamo da ništa nije uredu? Na osnovu čega ovo tvrdi dotični?

Ovo je tačno da poludiš jebo te.
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#2884 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by jasib »

Dr Arsla wrote: 11/05/2022 13:51
jasib wrote: 10/05/2022 22:36

Drugarice, ne posmatramo svijet svi na isti način. I nije tačno da se ništa ne vidi. Radi se o prozirnoj foliji, zaboravila sam tačan naziv te folije, i vidi se kroz staklo sve vani. To je tako tanka folija da se kida na malo jaču silu.

Ne možeš svoje psihičko stanje nametati kao pravilo...
Da izvinete to se zove rupičasta folija :mrgreen:
Ima još jedan naziv... stavljali mi na izlog radnje prošle godine, ali nije tako bilo. Svejedno :-)
aerodinamika
Posts: 955
Joined: 21/04/2019 13:42

#2885 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by aerodinamika »

NE U NASE IME
SLAVA UKRAJINI
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#2886 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by jasib »

Black swan wrote: 07/05/2022 15:32
jasib wrote: 07/05/2022 15:28 Smije li se na ovoj temi pitati za rokove rekonstrukcije sarajevske tramvajske pruge :?
Smije 100 puta odgovoreno
Prvi rok septembar 2022
Krajnji rok septembar 2023
To je to sto obicni nekorisnik pruge treba znati
Mi ostali svakim danom vidjamo napredak i znamo rokove jer imamo uslikane table gdje pise broj dana
Zašto se na rekonstrukciji sarajevske tramvajske pruge ne radi u dvije smjene, pa da se rokovi dvostruko skrate?

Ova pruga je izuzetno značajna saobraćajnica za cijeli grad, "žila kucavica" i pretjerano je neozbiljno rad u jednoj smjeni, i to još i polovičan, u vrijeme u kojem je sasvim moguće izvođenje radova do 20 sati svaki dan.
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2887 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Truba »

Druga smjena je mozda skuplja otkud znam nazovi bosman i pitaj
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#2888 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by jasib »

Black swan wrote: 13/05/2022 07:58 Druga smjena je mozda skuplja otkud znam nazovi bosman i pitaj
Kakva je to "mantra" - "nazovi i pitaj" :? Pa forum je, pitanja, odgovori i rasprava. Da sam htjela pitati, pismena sam i obrazovana, otišla bih ili poslala pismo s pitanjem :-)

Ako ne znaš, ili napišeš tako, ili prešutiš. A i ti si u prethodnom postu iskočio poput lovca s odgovorom za nas "nekorisnike" :-)

Niko me ne može ubijediti da rekosntrukcija pruge ima lošu organizaciju i realizaciju, i ubijeđena sam da neće biti završena u ugovoreno vrijeme. A može biti i prije, samo da postoji "čvrsta ruka" i sposobnost i umijeće u cjelokupnoj organzaciji, počev od odabira ponuđača do izvođača
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#2889 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by MUNAFIK »

jasib wrote: 13/05/2022 08:18
Black swan wrote: 13/05/2022 07:58 Druga smjena je mozda skuplja otkud znam nazovi bosman i pitaj
Kakva je to "mantra" - "nazovi i pitaj" :? Pa forum je, pitanja, odgovori i rasprava. Da sam htjela pitati, pismena sam i obrazovana, otišla bih ili poslala pismo s pitanjem :-)

Ako ne znaš, ili napišeš tako, ili prešutiš. A i ti si u prethodnom postu iskočio poput lovca s odgovorom za nas "nekorisnike" :-)

Niko me ne može ubijediti da rekosntrukcija pruge ima lošu organizaciju i realizaciju, i ubijeđena sam da neće biti završena u ugovoreno vrijeme. A može biti i prije, samo da postoji "čvrsta ruka" i sposobnost i umijeće u cjelokupnoj organzaciji, počev od odabira ponuđača do izvođača

Znaci nije bitna istina nego ti vec imas misljenje i to je to, rasprava koju spominjes nema za cilj nista konsteuktivno nevo eto da se 'pametuje i trola. Jel to to???

Predpostavljam da si obrazovana iz gradjavinarstva, konsteukcije i da imas iskustva u gradjenju pruge i realizaciji pa to tako UBJEDJENO tvrdis da ovo sto se radi NIJE DOBRO.

U državi gdje je sve TRUHLO i korimpirano, gdje su najgori putevi sigurno u evropi gdje evo 25 godina SDA talovi i njihovi ahbabi probijaju sve moguce rokove na svim mogucim gradilistima i gdje sve sto naprave propadne za 4-5 mjeseci ovdje dodju i neki kukaju o NOVOJ PRUZI.

Pravi se NOVA pruga u skladu sa svim standardima izgradnje iste i to sa realnim rokovima i neko dodje pametovat ko fol ima neko pitanje o on MISLI...

Ko Mirza Celik on se.ko fol sikira sta ce bit ako se prevrne tramvaj :-)

Kako provodno trolanje mene je tacno stid. Jel vas dragog Allaha stid na koji nacin pokusavate minirati izgradnju pruge. Svaki ovak SDAovac koji ove pozitivne stvari za ovaj grad zeli da uspori ili obustavi je za mene IZDAJNIK. Sram vas bilo pokvarenjaci jedni.

Vi ste tipican primjer onoga sto Allah kaze u Kur'anu (parafraziram) da govorite da ste za red i transparentnost, a ustvari samo nered pravite. Jedno pricate drugo radite najgora vrsta ljidi ono smutljivci podli pokvareni.

Ministre Šteta napravi prugu u inat ovim dušmanima našeg grada i naroda, jer oni možda nisu svjesni ali svojom postupcima i rijecima kojim zele usporiti radove i plasirat laži i nemir u javnost samo cine dušmanluk cijelom narodu i gradu.

Selam ahbabi, sad ce dzuma razmislite malo sta pricate i radite i znajte Allah nije nikakav SDA bot i ne mozete njemu bacat suplju.
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#2890 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by made_in_sarajevo »

jasib wrote: 13/05/2022 08:18
Black swan wrote: 13/05/2022 07:58 Druga smjena je mozda skuplja otkud znam nazovi bosman i pitaj
Kakva je to "mantra" - "nazovi i pitaj" :? Pa forum je, pitanja, odgovori i rasprava. Da sam htjela pitati, pismena sam i obrazovana, otišla bih ili poslala pismo s pitanjem :-)

Ako ne znaš, ili napišeš tako, ili prešutiš. A i ti si u prethodnom postu iskočio poput lovca s odgovorom za nas "nekorisnike" :-)

Niko me ne može ubijediti da rekosntrukcija pruge ima lošu organizaciju i realizaciju, i ubijeđena sam da neće biti završena u ugovoreno vrijeme. A može biti i prije, samo da postoji "čvrsta ruka" i sposobnost i umijeće u cjelokupnoj organzaciji, počev od odabira ponuđača do izvođača
da Forto izadje i kaze posto svi hoce drugu smjenu pruga nam skace za dodatnih 300 000, 500 000, 1 milion i hoces ti prva reci svaka cast nek kosta i duplo ali nek se radi ili ces pak reci svi su isti, ukro Steta pare, vratite staru prugu nazad? eto onako posteno sta bi ti prva rekla i sta bi rekao hakiz, PM i svaki ostali SDA glasac koji nema grama mozga u glavi.

inace po zakonu te druge,trece smjene su skuplje, a inace sam znao radnike i oko 18h vidjeti na gradilistu da rade.

inace onako na danasnjem poskupljenju svega pojedine firme u pojedinim djelatnostima odbijaju poslove jer ih nema nigdje da zaposle dodatno ljudi bas za taj posao. da Bosman zaposli sad 500 ljudi sklepa se pruga, otpusti 500 ljudi svi bi vriskali kako je seljacki gazda, samo sebe gleda, bitno da on porsea voza i tako dalje.

jos za kraj inace posto si ubjedjena u losu organizaciju mislim da ce te Forto, Steta, Bosman i kinezi naravno, vrlo rado primiti i prihvatit bolju organizaciju pruge i gradilista.

moram jos jednom inace, ovo je u fazonu ja sam ubjedjena da je sve lose kao onaj sto je izvalio na komentarima "pruga je katastrofa, ja vidim da se to lose radi". ono vidi iz auta, pjeske, sto stoji preko ceste ali ono vidi da je to lose. inace po struci poljoprivrednik koji u slobodno vrijeme radi krovove i zida kuce u fazonu "ma rodjak moj ja kad zategnem spagu nema fule".

pa smilujte se svi bogovi svijeta i posaljite nam kakav meteor da nas satare.


isto tako kao sto ste svi ubjedjeni da se lose radi i da je Steta ukro pare i naguzio ebrd, tako sam i ubjedjen da bi SDA sutra rat potpisala, satiranje, sve najgore samo da se ne zavrsi pruga, nabavke trolejbusa, tramvaja, da se ne zavrsi kobilja glava, da nema para za porodilje, da nema pomoci privredi....
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#2891 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by jasib »

MUNAFIK wrote: 13/05/2022 09:07
jasib wrote: 13/05/2022 08:18

Kakva je to "mantra" - "nazovi i pitaj" :? Pa forum je, pitanja, odgovori i rasprava. Da sam htjela pitati, pismena sam i obrazovana, otišla bih ili poslala pismo s pitanjem :-)

Ako ne znaš, ili napišeš tako, ili prešutiš. A i ti si u prethodnom postu iskočio poput lovca s odgovorom za nas "nekorisnike" :-)

Niko me ne može ubijediti da rekosntrukcija pruge ima lošu organizaciju i realizaciju, i ubijeđena sam da neće biti završena u ugovoreno vrijeme. A može biti i prije, samo da postoji "čvrsta ruka" i sposobnost i umijeće u cjelokupnoj organzaciji, počev od odabira ponuđača do izvođača

Znaci nije bitna istina nego ti vec imas misljenje i to je to, rasprava koju spominjes nema za cilj nista konsteuktivno nevo eto da se 'pametuje i trola. Jel to to???

Predpostavljam da si obrazovana iz gradjavinarstva, konsteukcije i da imas iskustva u gradjenju pruge i realizaciji pa to tako UBJEDJENO tvrdis da ovo sto se radi NIJE DOBRO
.

U državi gdje je sve TRUHLO i korimpirano, gdje su najgori putevi sigurno u evropi gdje evo 25 godina SDA talovi i njihovi ahbabi probijaju sve moguce rokove na svim mogucim gradilistima i gdje sve sto naprave propadne za 4-5 mjeseci ovdje dodju i neki kukaju o NOVOJ PRUZI.

Pravi se NOVA pruga u skladu sa svim standardima izgradnje iste i to sa realnim rokovima i neko dodje pametovat ko fol ima neko pitanje o on MISLI...

Ko Mirza Celik on se.ko fol sikira sta ce bit ako se prevrne tramvaj :-)

Kako provodno trolanje mene je tacno stid. Jel vas dragog Allaha stid na koji nacin pokusavate minirati izgradnju pruge. Svaki ovak SDAovac koji ove pozitivne stvari za ovaj grad zeli da uspori ili obustavi je za mene IZDAJNIK. Sram vas bilo pokvarenjaci jedni.

Vi ste tipican primjer onoga sto Allah kaze u Kur'anu (parafraziram) da govorite da ste za red i transparentnost, a ustvari samo nered pravite. Jedno pricate drugo radite najgora vrsta ljidi ono smutljivci podli pokvareni.

Ministre Šteta napravi prugu u inat ovim dušmanima našeg grada i naroda, jer oni možda nisu svjesni ali svojom postupcima i rijecima kojim zele usporiti radove i plasirat laži i nemir u javnost samo cine dušmanluk cijelom narodu i gradu.

Selam ahbabi, sad ce dzuma razmislite malo sta pricate i radite i znajte Allah nije nikakav SDA bot i ne mozete njemu bacat suplju.
Hajde, Allaha ti tvog, samo prepiši rečenicu u kojoj ja pišem da "ovo ššto se radi nije dobro". Napisala sam da organizacija rada nije dobra, da je pola dana gradilište bez radnika, a to vrijeme se može iskoristiti za uvođenje druge smjene. Drugi je problem što građevinske firme uzimaju poslove po niskim cijenama sa malim brojem radnika, pa kasnije improviziraju i snalaze se kako god, boreći se sa rokovima. To je pravilo ponašanja već utvrđeno na mnogim drugim gradilištima u BiH.

Ostalo nemam snage komentarisati. Nevjerovatno :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4479
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#2892 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by VladaFBiH »

jedan mali offtopic a opet je dijelom povezan s ovom temom...

Šta se dešava s trolama? Nema nikakvih vijesti osim onih prvih 5 što su stigle.
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#2893 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by jasib »

made_in_sarajevo wrote: 13/05/2022 09:15
jasib wrote: 13/05/2022 08:18

Kakva je to "mantra" - "nazovi i pitaj" :? Pa forum je, pitanja, odgovori i rasprava. Da sam htjela pitati, pismena sam i obrazovana, otišla bih ili poslala pismo s pitanjem :-)

Ako ne znaš, ili napišeš tako, ili prešutiš. A i ti si u prethodnom postu iskočio poput lovca s odgovorom za nas "nekorisnike" :-)

Niko me ne može ubijediti da rekosntrukcija pruge ima lošu organizaciju i realizaciju, i ubijeđena sam da neće biti završena u ugovoreno vrijeme. A može biti i prije, samo da postoji "čvrsta ruka" i sposobnost i umijeće u cjelokupnoj organzaciji, počev od odabira ponuđača do izvođača
da Forto izadje i kaze posto svi hoce drugu smjenu pruga nam skace za dodatnih 300 000, 500 000, 1 milion i hoces ti prva reci svaka cast nek kosta i duplo ali nek se radi ili ces pak reci svi su isti, ukro Steta pare, vratite staru prugu nazad? eto onako posteno sta bi ti prva rekla i sta bi rekao hakiz, PM i svaki ostali SDA glasac koji nema grama mozga u glavi.

inace po zakonu te druge,trece smjene su skuplje, a inace sam znao radnike i oko 18h vidjeti na gradilistu da rade.

inace onako na danasnjem poskupljenju svega pojedine firme u pojedinim djelatnostima odbijaju poslove jer ih nema nigdje da zaposle dodatno ljudi bas za taj posao. da Bosman zaposli sad 500 ljudi sklepa se pruga, otpusti 500 ljudi svi bi vriskali kako je seljacki gazda, samo sebe gleda, bitno da on porsea voza i tako dalje.

jos za kraj inace posto si ubjedjena u losu organizaciju mislim da ce te Forto, Steta, Bosman i kinezi naravno, vrlo rado primiti i prihvatit bolju organizaciju pruge i gradilista.

moram jos jednom inace, ovo je u fazonu ja sam ubjedjena da je sve lose kao onaj sto je izvalio na komentarima "pruga je katastrofa, ja vidim da se to lose radi". ono vidi iz auta, pjeske, sto stoji preko ceste ali ono vidi da je to lose. inace po struci poljoprivrednik koji u slobodno vrijeme radi krovove i zida kuce u fazonu "ma rodjak moj ja kad zategnem spagu nema fule".

pa smilujte se svi bogovi svijeta i posaljite nam kakav meteor da nas satare.


isto tako kao sto ste svi ubjedjeni da se lose radi i da je Steta ukro pare i naguzio ebrd, tako sam i ubjedjen da bi SDA sutra rat potpisala, satiranje, sve najgore samo da se ne zavrsi pruga, nabavke trolejbusa, tramvaja, da se ne zavrsi kobilja glava, da nema para za porodilje, da nema pomoci privredi....
Ne plaća Forto radnike na gradilištu novcem iz svojih džepova, pa da štedi. Osim toga, niko nema pravo da uskrati javnu uslugu pravdanjem skuplje satnice radnicima za drugu smjenu. Prosto je nevjerovatno šta pišeš :? :(

Javni interes u izvršenju komunalnih usluga ima prioritet, posebno "kucavica" tramvajska pruga. Nemoguće je, nerealno i neshavtljivo je otvoriti ovako značajno gradilište sa rokovima na dvije godine. Građevinska industrija je danas modernizirana, a i da nije, ugovoreni rokovi moraju biti drastično kraći. Napisala sam prije, ovo je markiranje loše organizacije izvođača radova. Nemaju dovoljan broj radnika, pa improviziraju. Nemaju dovoljno radnika, možda ni za jednu cijelu smjenu, a ne još da uvode i drugu smjenu.

Pa da ti je tvoj lični novac, ne vjerujem da bi ovako stvastveno branio Štetu, Fortu i svu tu lošu organizaciju ovog projekta :-)
User avatar
drugtito2011
Posts: 2888
Joined: 01/08/2011 18:45

#2894 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by drugtito2011 »

jasib wrote: 13/05/2022 09:28
MUNAFIK wrote: 13/05/2022 09:07


Znaci nije bitna istina nego ti vec imas misljenje i to je to, rasprava koju spominjes nema za cilj nista konsteuktivno nevo eto da se 'pametuje i trola. Jel to to???

Predpostavljam da si obrazovana iz gradjavinarstva, konsteukcije i da imas iskustva u gradjenju pruge i realizaciji pa to tako UBJEDJENO tvrdis da ovo sto se radi NIJE DOBRO
.

U državi gdje je sve TRUHLO i korimpirano, gdje su najgori putevi sigurno u evropi gdje evo 25 godina SDA talovi i njihovi ahbabi probijaju sve moguce rokove na svim mogucim gradilistima i gdje sve sto naprave propadne za 4-5 mjeseci ovdje dodju i neki kukaju o NOVOJ PRUZI.

Pravi se NOVA pruga u skladu sa svim standardima izgradnje iste i to sa realnim rokovima i neko dodje pametovat ko fol ima neko pitanje o on MISLI...

Ko Mirza Celik on se.ko fol sikira sta ce bit ako se prevrne tramvaj :-)

Kako provodno trolanje mene je tacno stid. Jel vas dragog Allaha stid na koji nacin pokusavate minirati izgradnju pruge. Svaki ovak SDAovac koji ove pozitivne stvari za ovaj grad zeli da uspori ili obustavi je za mene IZDAJNIK. Sram vas bilo pokvarenjaci jedni.

Vi ste tipican primjer onoga sto Allah kaze u Kur'anu (parafraziram) da govorite da ste za red i transparentnost, a ustvari samo nered pravite. Jedno pricate drugo radite najgora vrsta ljidi ono smutljivci podli pokvareni.

Ministre Šteta napravi prugu u inat ovim dušmanima našeg grada i naroda, jer oni možda nisu svjesni ali svojom postupcima i rijecima kojim zele usporiti radove i plasirat laži i nemir u javnost samo cine dušmanluk cijelom narodu i gradu.

Selam ahbabi, sad ce dzuma razmislite malo sta pricate i radite i znajte Allah nije nikakav SDA bot i ne mozete njemu bacat suplju.
Hajde, Allaha ti tvog, samo prepiši rečenicu u kojoj ja pišem da "ovo ššto se radi nije dobro". Napisala sam da organizacija rada nije dobra, da je pola dana gradilište bez radnika, a to vrijeme se može iskoristiti za uvođenje druge smjene. Drugi je problem što građevinske firme uzimaju poslove po niskim cijenama sa malim brojem radnika, pa kasnije improviziraju i snalaze se kako god, boreći se sa rokovima. To je pravilo ponašanja već utvrđeno na mnogim drugim gradilištima u BiH.

Ostalo nemam snage komentarisati. Nevjerovatno :lol: :lol: :lol: :lol:
Nemaš snage ili nemaš pameti? De se odluči, pomozi svima. Da ti nisi savjetnik/ca uvaženog zastupnika Mirze Čelika?
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#2895 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by jasib »

drugtito2011 wrote: 13/05/2022 09:35 Nemaš snage ili nemaš pameti? De se odluči, pomozi svima. Da ti nisi savjetnik/ca uvaženog zastupnika Mirze Čelika?
Nemam pameti. Hajde ti, pametni ...
User avatar
ZonFon
Posts: 2123
Joined: 17/11/2013 01:58

#2896 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by ZonFon »

jasib wrote: 13/05/2022 09:37
drugtito2011 wrote: 13/05/2022 09:35 Nemaš snage ili nemaš pameti? De se odluči, pomozi svima. Da ti nisi savjetnik/ca uvaženog zastupnika Mirze Čelika?
Nemam pameti. Hajde ti, pametni ...
Iz tvog razmisljanja i upisa na ovu temu moze se zakljuciti da nemas nikakvog dodira sa realnim - građevinskim sektorom :roll:
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#2897 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by MUNAFIK »

ZonFon wrote: 13/05/2022 10:00
jasib wrote: 13/05/2022 09:37
Nemam pameti. Hajde ti, pametni ...
Iz tvog razmisljanja i upisa na ovu temu moze se zakljuciti da nemas nikakvog dodira sa realnim - građevinskim sektorom :roll:

Cuj kaze prazno gradiliste, a gradiliste 8 kilometara dugo i njoj je prazno :-)

Sta treba ko iz onih filmova o faraonima da bude na svakom metru po 10 robova i da ih Steta bicuje pa onda mozda ne bi bilo prazno.

Kako zna da je prazno na tolikoj duzini gradilista jel njoj salju spisak radnika prijavljenih na poso.

Pa da na svakih 50 metara ima po 1 radnik to je opet 4 autobusa radnik na gradilistu... I njoj je prazno.

I Celik zabrinut za sigurnost sta ce bit ako se tram prevrne pa kakva ublehaaaa
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#2898 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by jasib »

ZonFon wrote: 13/05/2022 10:00
jasib wrote: 13/05/2022 09:37
Nemam pameti. Hajde ti, pametni ...
Iz tvog razmisljanja i upisa na ovu temu moze se zakljuciti da nemas nikakvog dodira sa realnim - građevinskim sektorom :roll:
Želiš li reći da mi treba završen građevinski fakultet da shvatim da na gradilištu rekonstrukcije sarajevske pruge, u vrijeme kada bi druga smjena mogla obavljati poslove, nema nijednog radnika. Nije takva organizacija...

Samo napiši DA - NE, bit će mi dovoljno da zaključim tvoj intelektualni profil.
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#2899 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by jasib »

MUNAFIK wrote: 13/05/2022 10:21
ZonFon wrote: 13/05/2022 10:00

Iz tvog razmisljanja i upisa na ovu temu moze se zakljuciti da nemas nikakvog dodira sa realnim - građevinskim sektorom :roll:

Cuj kaze prazno gradiliste, a gradiliste 8 kilometara dugo i njoj je prazno :-)

Sta treba ko iz onih filmova o faraonima da bude na svakom metru po 10 robova i da ih Steta bicuje pa onda mozda ne bi bilo prazno.

Kako zna da je prazno na tolikoj duzini gradilista jel njoj salju spisak radnika prijavljenih na poso.

Pa da na svakih 50 metara ima po 1 radnik to je opet 4 autobusa radnik na gradilistu... I njoj je prazno.

I Celik zabrinut za sigurnost sta ce bit ako se tram prevrne pa kakva ublehaaaa
Iz koje ti rupe iskačeš :( :-) :lol: :lol:
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#2900 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by MUNAFIK »

jasib wrote: 13/05/2022 10:25
MUNAFIK wrote: 13/05/2022 10:21


Cuj kaze prazno gradiliste, a gradiliste 8 kilometara dugo i njoj je prazno :-)

Sta treba ko iz onih filmova o faraonima da bude na svakom metru po 10 robova i da ih Steta bicuje pa onda mozda ne bi bilo prazno.

Kako zna da je prazno na tolikoj duzini gradilista jel njoj salju spisak radnika prijavljenih na poso.

Pa da na svakih 50 metara ima po 1 radnik to je opet 4 autobusa radnik na gradilistu... I njoj je prazno.

I Celik zabrinut za sigurnost sta ce bit ako se tram prevrne pa kakva ublehaaaa
Iz koje ti rupe iskačeš :( :-) :lol: :lol:
Ma izvini ali glupa ti je pricaklasicno trolanje i pametovanje.
Post Reply