nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
drug_profi
Posts: 65410
Joined: 16/07/2012 16:00

#22226 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by drug_profi »

Nisu kazne niske, samo ce te zakaciti na svaki stoti prekrsaj.
I da su vece isto bi bilo.
Bile bi efikasne i da su manje, ali da su izvjesne.
Izvjesnost kazne je kljucna stvar za odvracanje, a ne strogoca.
Naslovnica
Posts: 35441
Joined: 20/03/2013 15:38

#22227 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Naslovnica »

Evolution_IV wrote: 08/04/2022 19:45 Image

Image

Image

:zoka:
Ostala mu upaljena svjetla, sjebaće komuljator.
🥺
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#22229 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Optimist »

A sve Seat ne valja.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#22230 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by mk ultra »

U tunelu je to fkt rizik... Pogotovo jer imas izlaz i ulaz u novi tunel u 50m...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#22231 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by _BataZiv_0809 »

:skoljka:
boogy wrote: 04/04/2022 12:11 Kazne su premale za divljanje u saobraćaju.
Minimalne kazne bi trebale biti od 5000 KM ili više + auto pod presu + poništavanje vozačke i mogućnost ponovnog polaganja tek za 10 godina.
Ako osoba kojoj je poništena vozačka bude uhvaćena da upravlja motornim vozilom - minimalna kazna je 5 godina zatvora bez mogućnosti žalbe.
Najvažnija stavka kod kažnjavanja trkača koji divljaju jeste - auto pod presu i poništenje vozačke.
Uvedeš ovakvu visinu kazne - već nakon prvih nekoliko sprovedenih bi divljanje spalo za više od 90%.
Mozes ti staviti kaznu od milion eura i opet se ista nece promijeniti.

Nije problem u visini kazne nego u njenom primjenjivanju.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39555
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#22232 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by bitanga_sa_otesa »

Naslovnica wrote: 09/04/2022 07:15 I jop, dinamičnih 250km/h, i muzika je tu...

https://avaz.ba/vijesti/bih/732929/baha ... ara-na-sat
priznaj ovo si ti,samo reci jel tu vozis na plin il na benzin :evil:
Naslovnica
Posts: 35441
Joined: 20/03/2013 15:38

#22233 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Naslovnica »

bitanga_sa_otesa wrote: 09/04/2022 09:27
Naslovnica wrote: 09/04/2022 07:15 I jop, dinamičnih 250km/h, i muzika je tu...

https://avaz.ba/vijesti/bih/732929/baha ... ara-na-sat
priznaj ovo si ti,samo reci jel tu vozis na plin il na benzin :evil:
Seyu sa mnom kao pilotom da bace sa visine od 10km - ne bi postigli tu brzinu.
Uprkos nezavidnoj težini.
Tugy, plaky...
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#22234 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Evolution_IV »

:lol: :lol: :lol:
Naslovnica wrote: 09/04/2022 07:12

Ostala mu upaljena svjetla, sjebaće komuljator.
🥺
tugy plaky :(
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#22235 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by mk ultra »

Maloprije zamalo pjesak da zaplati jedan launch kontrol

Crvena oktavija rs, ova nova... :-)
User avatar
darius_maximus
Posts: 4485
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#22236 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by darius_maximus »

Zna li se ko vozi crvenu Alfu, nekakve zlatne seljačke felge?
Viđam po Hrasnom, vidim da je seljak neki.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39555
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#22237 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by bitanga_sa_otesa »

đevad
User avatar
darius_maximus
Posts: 4485
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#22238 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by darius_maximus »

Đevadu reći da nauči voziti, jer me danas umalo nije zakačio, a dijete u sjedalici na zadnjem sjedištu.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39555
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#22239 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by bitanga_sa_otesa »

pa ima na prozoru zadnjem instagram naljepnicu pa ga dodaj i reci mu :thumbup:
User avatar
darius_maximus
Posts: 4485
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#22240 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by darius_maximus »

Prvo, nemam Facebook i njihove aplikacije, kao što je Instagram.
Kao drugo, zašto bih na Instagramu dodavao nekog ćunera?

Kao treće, nisam mu baš vidio šta nazad piše, jer me (karavan, dizel, 1.6 motor) na uzbrdici s dvije trake nije uspio preteći, iako se zaletio k'o sivonja. Morao sam ga pustiti i onda ga pretekao drugom trakom, laganini, dok je on zaglavio u gužvi.

Kao četvrto, stao sam bio uporedo, da vidim komad budale, vidim voza nekog frajera. Pitam ga kroz prozor šta radi, nešto mahuću obojica. Kontam nema baš fajde s debilima pričati svakako. Ljudi počeše iza svirati i produžim.

Ovdje sam došao samo da vidim jel' poznat od ranije (policiji), jer sam ga i prije viđao.
Doduše, kako vozi, neće još dugo.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#22241 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by black_adrian »

nije da sam ja neki advokat il odvjetnik, al zasto bi onda neko za tebe prenosio informacije đevadu?
(a đevad ti bio serviran ko na dlanu)

a nije ni kod tebe neka makina cim ne mozes to da otreses bez po' muke :D
Last edited by black_adrian on 18/04/2022 19:11, edited 1 time in total.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39555
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#22242 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by bitanga_sa_otesa »

darius_maximus wrote: 18/04/2022 19:05
Kao drugo, zašto bih na Instagramu dodavao nekog ćunera?

pa ne znam ga ni ja ,ali sam ga sreo par puta na cesti .
zato sam ti napisao ,jer mi se ucinilo da si pomislio da ga ja poznajem :lol:
User avatar
hopi
Posts: 7256
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#22243 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by hopi »

Joj za vikend, uključujem se na autoput tj zabolzanicu, vidim gužva u desnoj traci, kada ono svadba, voze desnom 30kmh. Pređem u lijevu, taman da ih zaobiđem, par auta ispred mene, nešto se zagužvalo vidim ne može ih se zaobići. Tako vozim u lijevoj traci jedno 40kmh, ja zadnji, joj upalio sva 4 samo čekam da me neko sa 100kmh pokupi. Srećom nije niko, stali su iza mene pa uskoro samo ubrazli na 60kmh i uspjeli svadbu zaobići.
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#22244 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Optimist »

Uspore ljudi da vide mladu.
User avatar
darius_maximus
Posts: 4485
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#22245 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by darius_maximus »

black_adrian wrote: 18/04/2022 19:10 nije da sam ja neki advokat il odvjetnik, al zasto bi onda neko za tebe prenosio informacije đevadu?
(a đevad ti bio serviran ko na dlanu)

a nije ni kod tebe neka makina cim ne mozes to da otreses bez po' muke :D
Nisi me dobro razumio. :D
Ja vozim karavana, dizelaša, 1.6. :D
Đevad vozim neku bijesnu Alfu, samo nije kakav šofer.

Kad sam stao bok uz bok, vidio sam da su neka polu-zatamnjena stakla i čini mi se da mu tablica stoji na instrument tabli.
Kad sam vidio da vozi nekog frajera, pade mi jedna priča iz videoteke na pamet, od birvaktile.

Imali smo jednu redovnu mušteriju u videoteci i vidjelo se po ponašanju i priči da je frajer doživio i proživio svašta.
I jednom dolazi on u videoteku i poče priča o bijesnim autima, itd.
Kaže on, parafraziram: "Kad vidim ove debile, samo neke momke vozaju. Vidim ih po trojica, četvorica, naguraju se u ona auta i kruže po gradu. Mi smo prije trebe vozali. Koji je fazon frajere vozati?"

Edit, vjerovatno nisam jedini, ali kad mi ovako neko izleti i počne se kurčiti, često poželim ovo uraditi: https://www.youtube.com/watch?v=4ibs6gyABz8
mali_balon
Posts: 14561
Joined: 12/09/2012 09:57

#22246 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by mali_balon »

znaci upravo sam u dojcland vidio posljedice strasnog udesa.....po znaku na felgi skonto sam.da je BMW u pitanju, ostalo je samo zguzvani metal.....Lola je spuco u sleper kipu punu zemlje I prevrno ju je......strasno..nisam vidio jebeniji udes
znaci BMW mentalni sklop svugdje isti...
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#22247 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by vjeshalica »

https://www.klix.ba/vijesti/ribnik-dugo ... /220426030
ZAUSTAVILI GA PIJANOG
Ribnik: Dugovao više od 11 hiljada KM saobraćajnih kazni, policija mu oduzela Golfa
kad kauboj fukarski glumi nasilnog bogatuna :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65410
Joined: 16/07/2012 16:00

#22249 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by drug_profi »

Mogu mislit sjeba njegovog. Kranjčevićevom poslije IK škole nemaš gdje sa autobusom. kad prođeš Opću, nemaš se gdje ni okrenuti. A vidio je zabranu na raskršću Odobašine sigurno, samo što nije imao izbora.
DonieBrasco
Posts: 20074
Joined: 31/08/2016 16:09

#22250 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by DonieBrasco »

Ocigledno vozac nije iz Sarajeva, ali kad ovi strani vozaci sa sleperima zalutaju u ulicice radi gps-a. :lol:
Post Reply