Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply
User avatar
piupiu
Posts: 16649
Joined: 05/01/2008 05:08

#5076 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by piupiu »

hadzinicasa wrote: 23/04/2022 17:07 Evo ukazalo mi se, ne znam sto maloprije nije, bilo mi prazno sve. (Na mjesto gdje si stavila link)
Super. Taj prethodni mural s ribom i vukom je neko uslikao kad je prolazio pored gimnazije i slika je u komentarima. U komentarima se još javila neka ilustratorka kojoj su naredili da skine prasad iz neke ilustracije, citiram 'da obriše svinje sa mape Bosne i Hercegovine".
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#5077 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by hadzinicasa »

piupiu wrote: 23/04/2022 17:12
hadzinicasa wrote: 23/04/2022 17:07 Evo ukazalo mi se, ne znam sto maloprije nije, bilo mi prazno sve. (Na mjesto gdje si stavila link)
Super. Taj prethodni mural s ribom i vukom je neko uslikao kad je prolazio pored gimnazije i slika je u komentarima. U komentarima se još javila neka ilustratorka kojoj su naredili da skine prasad iz neke ilustracije, citiram 'da obriše svinje sa mape Bosne i Hercegovine".
Pa koji primitivizam pobogu.
User avatar
piupiu
Posts: 16649
Joined: 05/01/2008 05:08

#5078 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by piupiu »

hadzinicasa wrote: 23/04/2022 17:17
piupiu wrote: 23/04/2022 17:12

Super. Taj prethodni mural s ribom i vukom je neko uslikao kad je prolazio pored gimnazije i slika je u komentarima. U komentarima se još javila neka ilustratorka kojoj su naredili da skine prasad iz neke ilustracije, citiram 'da obriše svinje sa mape Bosne i Hercegovine".
Pa koji primitivizam pobogu.
Pa onda kaže da živimo u modernom, civiliziranom svijetu. Pa ovo je na nivou srednjovjekovne svjetine koja ulijeće s vilama i spaljuje. Da imaju priliku, i tukli bi, ma i više. Ovako, malo pljunu, malo dignu prašinu, prohisterišu, provedu svoje, cenzurištu, šikaniraju, na kraju otjeraju umjetnika. I četnički vuk sit i katoličke ribe na broju. Ili šta već. I haj' dobro sve. Al' kad onda krene patetisanje o dobrim Bošnjanima i multikulti idili, pa nije ni čudo što nas prozivaju najgori.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#5079 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Bloo »

piupiu wrote: 23/04/2022 16:47 mlaid slikar Rikardo Druškić u povodu Dana planete Zemlje.
A jadni Rikardo je operisan od svega toga sto je najtuznije... :| pravo ga je pogodilo.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#5080 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Chmoljo »

piupiu wrote: 23/04/2022 16:47

A treći o strahoti koju treba osjećati pred takvom duhovnom bijedom koja nas je snašla -- "Riba je katolički simbol" i stoga se ne može nalaziti na muralu jedne srednje škole u Sarajevu, stvarno sam bez teksta. Kad sam danas počela čitati komentare o Android upozorenju na zemljotres, nakon kojeg je pola Bosne po mrežama počelo bulazniti o zavjeri i proizvodnji zemljotresa, odmah su mi riba-katolik i vuk-četnik postali jasniji. Koliko smo mi mentalno i duhovno propali, to je stvarno zastrašujuće.
pa da.

čak su mi i sasvim ok ljudi začuđeno rekli: pa kako je znao?

onda objasniš da postoje senzori koji brže dojavljuju nego što udarni talas dođe do tebe... pa objasniš kako već godinama postoje sistemi ranog upozorenja za cunami i tako dalje, i tako dalje...

ljudi, mi smo sredina koja je dizala ustanke na svaku promjenu. prag najveća planina...

ne znam što vas čude ovakve stvari... ovo nema veze toliko sa strankama, ovo je stvar mentaliteta za koji je upitno hoće li se ikada promijeniti. ovako je bilo prije 300 godina, isto tako je danas.

palanka. društvo nam je palanačko.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#5081 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Snake Eyes »

Image
Nisam ljubitelj ove njegove "mozaik-buljave" umjetnosti (osvrt na druga njegova djela) ali mural je trebao biti povodom dana planete zemlje pa tu imamo rijeku, prirodu, skvadru koja radi na posumljavanju ali imamo tu i crvenkapicu i vuka, vjecitu zrtvu i njenog predatora, kako pruzaju ruku pomirenja jedno drugom. Tu je i ta sarena riba koja je izletila iz potoka i koja velicinom dominira na slici. Pitanje glasi koja je izvorna poruka htjela biti poslata? Da li, dajte da prekinemo sa sukobima, mislimo na planetu zemlju, radije posadimo drvo?! Ovo je Bosna, o cijim je sukobima rijec? Lokalnim? Gledajuci tako na sukob, ne treba ti puno da riba koja je stvarno hriscanski simbol (nisam ni znao, ali kada se sjetim prica i filmova o Isusu nije mi ni cudno) dobije taj kontekst. Sve tako povezano, zrtva, predator, riba, lokacija, geopoliticka desavanja mozes doci do toga da je vuk - cetnik.
A mogao je samo poslati poruku, onu ocitu, djeco ne bacajte smece, sadite drvece, cuvajte planetu, trebat ce nam zdrava i cista planeta bez nekih poruka pomirenja zrtve i predatora.
A ovu crvenkapicu haman da ju je ostavio iz osvete ili eto lijenosti, jer obrisao je vuka ali ostavio nju da sada izvan konteksta bode oci.

Od one njegove recenice neshvacenog umjetnika sa vlastitim umjetnickim pravcem "Ovaj rad je trebao biti puno ljepši, bogatiji, življi. Puno više rikardovski" mi se malo povraca, zapravo, malo vise.
User avatar
piupiu
Posts: 16649
Joined: 05/01/2008 05:08

#5082 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by piupiu »

Jah. Mi, zapravo, i ne zaslužujemo da imamo kulturu. Sve smo svoje umjetnike popljuvali, protjerali, šikanirali. Al' kad treba izvući kulturu, e onda se diči Dizdarima, Ibrišimovićima, Ćopićima, Ćatićima, Selimovićima... svim koje se prethodno gazilo, pljuvalo i ponižavalo najednom se počne mahati, patriotski, kao zastavama. Teško je malogradjansko licemjerje bosansko-hercegovačkog čovjeka.
User avatar
piupiu
Posts: 16649
Joined: 05/01/2008 05:08

#5083 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by piupiu »

Chmoljo wrote: 24/04/2022 02:57 ljudi, mi smo sredina koja je dizala ustanke na svaku promjenu. prag najveća planina...

ne znam što vas čude ovakve stvari... ovo nema veze toliko sa strankama, ovo je stvar mentaliteta za koji je upitno hoće li se ikada promijeniti. ovako je bilo prije 300 godina, isto tako je danas.

palanka. društvo nam je palanačko.
A ne znam, Chmoljo, meni ovo nije više ni palanački, nego nazadno. Ono, da te svom svojom snagom silom vuče unazad.
User avatar
piupiu
Posts: 16649
Joined: 05/01/2008 05:08

#5084 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by piupiu »

Bloo wrote: 23/04/2022 21:47
piupiu wrote: 23/04/2022 16:47 mlaid slikar Rikardo Druškić u povodu Dana planete Zemlje.
A jadni Rikardo je operisan od svega toga sto je najtuznije... :| pravo ga je pogodilo.
Meni je on divan, tako kreativan, pozitivan, produktivan čovjek. Ali ne može, moralo ga je svući u blato. Na stranu floskule o divnom, širokom Sarajevu, multi-kulti društvu, o onome kako smo 'mi drugačiji', 'ovdje se oduvijek...' i sve te samoljubive laži kojima hranimo svoju sujetu ili svoju maštu, ne znam šta već. Nekad nam je Tito dovodio Pikasa da nam pravi postere za filmove, a sad nam nastavnici u srednjim školama cenzurišu ribu nad rijekom kao (omraženi? nedozvoljeni? neprijateljski? 'katolički simbol') i drže umjetniku predavanja o tome šta je pisac htio da kaže, šta može i ne može reći. Trebali su i demonstracije pred Delegacijom EU organizovati. Da doživljaj bude kompletan.
Last edited by piupiu on 24/04/2022 08:17, edited 1 time in total.
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#5085 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by KraljicaIzJajca »

piupiu wrote: 23/04/2022 16:47
hadzinicasa wrote: 23/04/2022 16:35 Ne vidim sliku, o cemu se radi?
Mural na Trećoj gimnaziji koji je radio mlaid slikar Rikardo Druškić u povodu Dana planete Zemlje. Imao je na sebi sliku Crvenkapice koja se rukuje s vukom i šarenu ribu iznad rijeke. Pa su mu tražili da promijeni mural i ukloni vuka (koji je 'četnički simbol') i ribu (koja je 'katolički simbol'). A na muralu koji je slikao na Ilidži je načelnik opštine prijetio da će otkazati podršku Festivalu ulične umjetnosti ako ne ukloni djevojčicu u kockastoj haljini, jer to asocira na Hrvatsku. Na ovom postu ima slika originalnog murala i slika novog murala, koji je morao naslikati. Ne znam odakle da počnem. Da li od primitivizma? Od totalitarne svijesti? Od sadržaja primjedbi? Ili da krenemo od čuvenog sarajevskog multikulturalizma, tolerjancije, 'evropskog Jeruzalema', itd... :twisted:

To je samo prvi dio priče. Drugi je o načinu na koji su to sproveli u djelo.

A treći o strahoti koju treba osjećati pred takvom duhovnom bijedom koja nas je snašla -- "Riba je katolički simbol" i stoga se ne može nalaziti na muralu jedne srednje škole u Sarajevu, stvarno sam bez teksta. Kad sam danas počela čitati komentare o Android upozorenju na zemljotres, nakon kojeg je pola Bosne po mrežama počelo bulazniti o zavjeri i proizvodnji zemljotresa, odmah su mi riba-katolik i vuk-četnik postali jasniji. Koliko smo mi mentalno i duhovno propali, to je stvarno zastrašujuće.
On je povezao motive iz bajki sa Danom planete Zemlje, meni je mural ružan, ali komentari su zatrovani politikom. :skoljka:
User avatar
piupiu
Posts: 16649
Joined: 05/01/2008 05:08

#5086 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by piupiu »

KraljicaIzJajca wrote: 24/04/2022 08:11 On je povezao motive iz bajki sa Danom planete Zemlje, meni je mural ružan, ali komentari su zatrovani politikom. :skoljka:
I meni je Guernica ružna, ali nije to poenta.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#5087 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Bloo »

piupiu wrote: 24/04/2022 08:07
Bloo wrote: 23/04/2022 21:47

A jadni Rikardo je operisan od svega toga sto je najtuznije... :| pravo ga je pogodilo.
Meni je on divan, tako kreativan, pozitivan, produktivan čovjek. Ali ne može, moralo ga je svući u blato. Na stranu floskule o divnom, širokom Sarajevu, multi-kulti društvu, o onome kako smo 'mi drugačiji', 'ovdje se oduvijek...' i sve te samoljubive laži kojima hranimo svoju sujetu ili svoju maštu, ne znam šta već. Nekad nam je Tito dovodio Pikasa da nam pravi postere za filmove, a sad nam nastavnici u srednjim školama cenzurišu ribu nad rijekom kao (omraženi? nedozvoljeni? neprijateljski? 'katolički simbol') i drže umjetniku predavanja o tome šta je pisac htio da kaže, šta može i ne može reći. Trebali su i demonstracije pred Delegacijom EU organizovati. Da doživljaj bude kompletan.
Rikardo, Benjo Č., Saša P. su meni neki od dražih "grafičara" :lol: nove generacije. Da je Rikardo stvarno uradio mural više u svom stilu, mislim da bi reakcija bila još dramatičnija jer očito ti koji su se bunili i na ovaj, njegov standardni stil ne bi nikako razumjeli jer očito njihov mozak funkcioniše na principu:

riba=Isus=kršćanstvo= nije islam=drama u kasabi jer Rikardo nam pokušava podvaliti kršćanske simbole.
Vuk= Vuk KAradzic, Draskovic...cetnici, Srbi...
Na nekom pervertiranom nivou (ako prihvatiš ovako tumačenje obične ribe iz rijeke i vuka) - ostali nisu prihvatljivi u ovom gradu.

Ja kada napišem da je Sarajevo kasaba sa mentalnim sklopom kasabe, dobijem epitete. Ako ja kao neko ko je rođen i odrastao u Sarajevu (i to molimlijepo Centru i to centru u najužem smislu te riječi), ne mogu izraziti otvoreno i javno svoje mišljenje o rođenom gradu jer budem zatrpana uvredama, slijepim lokalpatriotizmom i omiljenim eptitetom autošoviniste.
Mi smo "multi-kulti" samo za razglednice. Stvarni multi-kulti nije nikada stvarno zaživio osim na površini i u legendama (ima izuzetaka naravno). Ono što prevladava je skrivena mržnja jednog mozga rođenog i odraslog u kasabi, zadojenog pričama o unikatnosti Sarajeva, pa sve to kroz prizmu religija nadošlo kao smrdljiva, glibava masa koja reži na kritiku vlastite pojave.

Sarajlije ponekad moraju da "brane" svoj grad kada odu u druge sredine (u komšiluku i u samoj BiH) i objašnjavati ostalim kasabašima da propaganda i lađi nacionalističke koje čuju nisu istinite, ali isto tako nemoćni smo, kao objektivni građani ovog grada, pred agresivnom, palanačkom, trulom masom zvani grad Sarajevo.
User avatar
piupiu
Posts: 16649
Joined: 05/01/2008 05:08

#5088 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by piupiu »

Bloo wrote: 24/04/2022 08:48 Ono što prevladava je skrivena mržnja jednog mozga rođenog i odraslog u kasabi, zadojenog pričama o unikatnosti Sarajeva, pa sve to kroz prizmu religija nadošlo kao smrdljiva, glibava masa koja reži na kritiku vlastite pojave.
Posebna vrsta kolektivnog narcizma.

Od narcizma do... [izaberi] izam? :skoljka:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#5089 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Bloo »

autošovinizaaaaaaaaaaaaaaam :mrgreen:
no_sikiriki
Posts: 17327
Joined: 11/12/2012 13:21

#5090 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by no_sikiriki »

Nažalost, tako je kako je. Dosta sam se bavila nekim prevodima vezano za turizam i ospem se svaki put kad moram napisati da je Sarajevo "European Jerusalem" pun različitih kultura i tolerancije i bla bla. Koja šuplja.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#5091 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Bloo »

no_sikiriki wrote: 24/04/2022 09:13 Nažalost, tako je kako je. Dosta sam se bavila nekim prevodima vezano za turizam i ospem se svaki put kad moram napisati da je Sarajevo "European Jerusalem" pun različitih kultura i tolerancije i bla bla. Koja šuplja.
Pa jeste grad razlišitih religija, time i kultura, ali tolerancije? Ne uvijek. :D Pogotovo u moderno doba.
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#5092 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by KraljicaIzJajca »

piupiu wrote: 24/04/2022 08:20
KraljicaIzJajca wrote: 24/04/2022 08:11 On je povezao motive iz bajki sa Danom planete Zemlje, meni je mural ružan, ali komentari su zatrovani politikom. :skoljka:
I meni je Guernica ružna, ali nije to poenta.
Znam :kiss:
broj dva
Posts: 4551
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#5093 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by broj dva »

piupiu wrote: 24/04/2022 08:04
Chmoljo wrote: 24/04/2022 02:57 ljudi, mi smo sredina koja je dizala ustanke na svaku promjenu. prag najveća planina...

ne znam što vas čude ovakve stvari... ovo nema veze toliko sa strankama, ovo je stvar mentaliteta za koji je upitno hoće li se ikada promijeniti. ovako je bilo prije 300 godina, isto tako je danas.

palanka. društvo nam je palanačko.
A ne znam, Chmoljo, meni ovo nije više ni palanački, nego nazadno. Ono, da te svom svojom snagom silom vuče unazad.
Upali u vir. Nema se love za kulturu, nema se interesa za kulturu i nema kulture. Kome je u interesu ulagati u kulturu ? Kome je u interesu stanovništvo zainteresovano za kulturu, šta bi bilo sledeće, da država promiče kurseve kritičkog razmišljanja ?
Vuku nas u rupu u svakon pogledu ali srećom ponjeli smo kramoe i lopate da kopamo.
no_sikiriki
Posts: 17327
Joined: 11/12/2012 13:21

#5094 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by no_sikiriki »

Bloo wrote: 24/04/2022 09:16
no_sikiriki wrote: 24/04/2022 09:13 Nažalost, tako je kako je. Dosta sam se bavila nekim prevodima vezano za turizam i ospem se svaki put kad moram napisati da je Sarajevo "European Jerusalem" pun različitih kultura i tolerancije i bla bla. Koja šuplja.
Pa jeste grad razlišitih religija, time i kultura, ali tolerancije? Ne uvijek. :D Pogotovo u moderno doba.
Jeste, ali to što imamo i džamiju i crkvu na par koraka ne znači da smo "puni različitih kultura" itd. U tim tekstovima smo uvijek predstavljeni kao neka haman napredna idila i kao da je ta raznolikost nešto što njegujemo i volimo. A jasno da smo nažalost daleko od toga.
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#5095 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by KraljicaIzJajca »

Bloo wrote: 24/04/2022 08:48
piupiu wrote: 24/04/2022 08:07

Meni je on divan, tako kreativan, pozitivan, produktivan čovjek. Ali ne može, moralo ga je svući u blato. Na stranu floskule o divnom, širokom Sarajevu, multi-kulti društvu, o onome kako smo 'mi drugačiji', 'ovdje se oduvijek...' i sve te samoljubive laži kojima hranimo svoju sujetu ili svoju maštu, ne znam šta već. Nekad nam je Tito dovodio Pikasa da nam pravi postere za filmove, a sad nam nastavnici u srednjim školama cenzurišu ribu nad rijekom kao (omraženi? nedozvoljeni? neprijateljski? 'katolički simbol') i drže umjetniku predavanja o tome šta je pisac htio da kaže, šta može i ne može reći. Trebali su i demonstracije pred Delegacijom EU organizovati. Da doživljaj bude kompletan.
Rikardo, Benjo Č., Saša P. su meni neki od dražih "grafičara" :lol: nove generacije. Da je Rikardo stvarno uradio mural više u svom stilu, mislim da bi reakcija bila još dramatičnija jer očito ti koji su se bunili i na ovaj, njegov standardni stil ne bi nikako razumjeli jer očito njihov mozak funkcioniše na principu...
To bi bilo bolje, a ovako umjetnik je uradio obični ružni plakat. :skoljka:
broj dva
Posts: 4551
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#5096 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by broj dva »

no_sikiriki wrote: 24/04/2022 09:21
Bloo wrote: 24/04/2022 09:16

Pa jeste grad razlišitih religija, time i kultura, ali tolerancije? Ne uvijek. :D Pogotovo u moderno doba.
Jeste, ali to što imamo i džamiju i crkvu na par koraka ne znači da smo "puni različitih kultura" itd. U tim tekstovima smo uvijek predstavljeni kao neka haman napredna idila i kao da je ta raznolikost nešto što njegujemo i volimo. A jasno da smo nažalost daleko od toga.
A koje su razlike između ti kultura ? Datumi božića i uskrsa i odnos prema svinjetini, ostalo carbon copy. Oni turbo folk mi turbo folk vi turbo folk
User avatar
piupiu
Posts: 16649
Joined: 05/01/2008 05:08

#5097 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by piupiu »

broj dva wrote: 24/04/2022 09:37
no_sikiriki wrote: 24/04/2022 09:21

Jeste, ali to što imamo i džamiju i crkvu na par koraka ne znači da smo "puni različitih kultura" itd. U tim tekstovima smo uvijek predstavljeni kao neka haman napredna idila i kao da je ta raznolikost nešto što njegujemo i volimo. A jasno da smo nažalost daleko od toga.
A koje su razlike između ti kultura ? Datumi božića i uskrsa i odnos prema svinjetini, ostalo carbon copy. Oni turbo folk mi turbo folk vi turbo folk
I još svi iz iste tradicije, sve iz istih izvora prepisivali.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#5098 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by hadzinicasa »

Meni je ovo poraz civilizacije, kulture, duha. Ta simbolistika primitivna neuka „ignorant“ uzas.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#5099 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Snake Eyes »

Cijenimo mi umjetnost, ali neka i umjetnost cijeni kritiku. Ovo je skola pa je i mural trebalo uraditi "skolski" i u skladu sa danom planete zemlje, ali ono, imao si jedan zadatak... umjesto toga uspio je napraviti nelogican mural koji je i nakon ispravke jos uvijek takav sa zalutalom crvenkapicom koja je tu sada samo da bode oci ali eto manje. Jednostavno, skoli je trebao crtac a ne neshvaceni umjetnik. Dovoljno je pogledati kako su te murale povodom iste prilike uradili drugi.
Momak se uvrijedio, razumijem i to, nije ocejfio, nije oslobodio Rikarda ali da je malo suspendovao ego vidio bi da su mu zapravo pomogli i da je bezveze dogadjaj dodatno stavio u centar paznje.

Meni ni onakav mural ne bi smetao ali treba se osvrnuti i na drugacije.

Image
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#5100 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Bloo »

Hakiz 2 :D
Post Reply