koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
doox
Posts: 887
Joined: 30/04/2010 08:35

#8676 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by doox »

Niko i ne očekuje da budu jednaki, ali 2-3 sata projekcija od pola metra je must have.... Niti je dobro da traje 10+ sati, koji će ti to penis. Ali razumijem i ljude koji kupuju parfem koji ne projektuje nikako pa se sami snifaju cijeli dan, ali not my cup of tea.
bhnapoleon1
Posts: 6502
Joined: 11/05/2014 23:47

#8677 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by bhnapoleon1 »

doox wrote: 16/02/2022 15:05 Niko i ne očekuje da budu jednaki, ali 2-3 sata projekcija od pola metra je must have.... Niti je dobro da traje 10+ sati, koji će ti to penis. Ali razumijem i ljude koji kupuju parfem koji ne projektuje nikako pa se sami snifaju cijeli dan, ali not my cup of tea.
Realno kolikogod da je jak parfem na sebi ga ne možeš osjetit čitav dan jer jednostavno mozak i nos ne funkcionišu tako. Nakon nekoga vremena ga krenu ignorisati.
User avatar
Ken_M
Posts: 318
Joined: 14/11/2009 23:04

#8678 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Ken_M »

Image
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#8679 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Rugafet »

Vala bas
suspect_zero
Posts: 25856
Joined: 11/10/2008 21:45

#8680 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by suspect_zero »

https://www.bipa.at/duefte/damenparfum/parfum

Hajde raja iz At...de nam ovo malo pojasnite :-D ...što je ovako dobra akcija pojedinih parfema, da nije ovo kakav njihov olx :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 40677
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8681 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by konektovan »

suspect_zero wrote: 23/02/2022 21:42 https://www.bipa.at/duefte/damenparfum/parfum

Hajde raja iz At...de nam ovo malo pojasnite :-D ...što je ovako dobra akcija pojedinih parfema, da nije ovo kakav njihov olx :mrgreen:
Izuzev par parfema koji su jeftiniji,..ostalo je standard. Notino je čini mi se još povoljniji...
suspect_zero
Posts: 25856
Joined: 11/10/2008 21:45

#8682 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by suspect_zero »

konektovan wrote: 23/02/2022 21:59
suspect_zero wrote: 23/02/2022 21:42 https://www.bipa.at/duefte/damenparfum/parfum

Hajde raja iz At...de nam ovo malo pojasnite :-D ...što je ovako dobra akcija pojedinih parfema, da nije ovo kakav njihov olx :mrgreen:
Izuzev par parfema koji su jeftiniji,..ostalo je standard. Notino je čini mi se još povoljniji...
Jeli ti stiglo sa Notina?....ako jeste jesi zadovoljan?.....ja bila zakasnila.😓
User avatar
konektovan
Posts: 40677
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8683 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by konektovan »

suspect_zero wrote: 23/02/2022 22:23
konektovan wrote: 23/02/2022 21:59

Izuzev par parfema koji su jeftiniji,..ostalo je standard. Notino je čini mi se još povoljniji...
Jeli ti stiglo sa Notina?....ako jeste jesi zadovoljan?.....ja bila zakasnila.😓
Nije mi ništa stiglo. Narucio, ali me rodjaci ispalili
. :lol:
suspect_zero
Posts: 25856
Joined: 11/10/2008 21:45

#8684 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by suspect_zero »

konektovan wrote: 23/02/2022 22:48
suspect_zero wrote: 23/02/2022 22:23

Jeli ti stiglo sa Notina?....ako jeste jesi zadovoljan?.....ja bila zakasnila.😓
Nije mi ništa stiglo. Narucio, ali me rodjaci ispalili
. :lol:

Ma ja se nešto nećkala i bi i ne bi....dijaspora već došla dok se ja nakanim :oops: ....a ustvari više mi bude ofirno što neće da uzmu pare i onda nisam serbez ni tražiti šta....elem, vidjeh ove arapske sa A što ste spominjali u CM-u i nisu jeftini, preko stoje svaki...jeste da su velika pakovanja i bočice nisu ružne....samo mi mirisi onako :roll: ...šta znam, nisu baš kao oni jaki sa "hadža" a nisu sad ni nešto da me obore notom...par ženskih sam testirala.
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#8685 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Rugafet »

Ovaj Cremo me sve vise oduševljava, bas mi je drago sto sam ga “otkrio” imam ih još nekih na meti (Blue cedar i cypres npr)
Konkretno ovaj me oborio, svjež,limunasto citronast, kasnije kao miris mora, ne znam kako da ga opišem. Sve u svemu, za tvoni baks A-MA-ZING!

Image Image
zigson
Posts: 3046
Joined: 04/04/2015 22:17

#8686 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by zigson »

:sax: :sax:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#8687 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by channel10 »

Sto izbrisa post?
User avatar
DeNiro
Posts: 10619
Joined: 12/03/2007 10:31

#8688 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by DeNiro »

Image
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#8689 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by channel10 »

DeNiro wrote: 18/03/2022 12:31 Image
Prodajes drugi ili :D

To EDT?
User avatar
konektovan
Posts: 40677
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8690 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by konektovan »

channel10 wrote: 18/03/2022 17:11
DeNiro wrote: 18/03/2022 12:31 Image
Prodajes drugi ili :D

To EDT?
Jedno je losion poslije brijanja.. :mrgreen:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#8691 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by channel10 »

Gledao na racunaru pa nisam dobro vidio drugu bocu. Tek sad na telefonu kad sam uvecao sliku vidim da nisu oba parfema :)
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#8692 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Zoya »

Kada mi je ovaj pri kraju, panika me hvata.

Image
vojopd
Posts: 1800
Joined: 28/05/2018 18:14

#8693 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by vojopd »

zigson wrote: 09/02/2022 14:00
hzsa22 wrote: 08/02/2022 13:52 Trenutno koristim YSL Intense, Givency Gentleman, Dior Homme, Chanel Allure Home

Nestalo mi Chanel Bleu, Bvlgari Man i Black, Armani Code

Od svih ovih jedino planiram nastaviti koristiti YSL Intense i Armani Code - iz nekog razloga mi ovi ostali nikako ne pasu
Uzmi armani code profumo neces se pokajati.


Dior homme intense, pa sta je ovo vako dobro...
Takodje, zimi sam koristio bvlgari man in black, ono je ludilo koliko je ostajalo na garderobi i bas se osjetio parfem. Nekako sam ga samo koristio za vece i to zimi.

Jednom je covjek ljeti navee prosao pored mene sa tim parfemom kad se nisam ugusio. A ja sam isto ne razmisljajuci, jedno ljetno vece 25+ poprskao taj parfem, stojim vani pijem pivo, znojim se i ne znam sta mi smrdi. I onda skontam sta sam uradio (fuj 😂😂).

Proslu zimu, tj ovu uzeo kao sto rece kolega iznad, Armani Code Profumo. Bas je dobar zimski parfem, nemam zamjerku. Dnevna/nocna varijanta super. Prosli maj otisao uzeti nesto za ljeto jer su mi svi prosli dosadaili i u parfimeriji mi trgovkinja preporucila Le Parfume (YSL) izasao 2021. i nisam mogao bas naci neka iskustva i recenzije za njega.

Nisam nikada gledao skupe parfeme, preko 250-300 KM i vise, pa ih nisam ni htio probavati. Kad budem sa nekim ko ima neki dobar parfem, priupitam, ali rijetko da mi se nesto svidjelo, a ljudi daju za Tom Forda i slicno bruku para, ali meni to nije to.

Cuo sam drugara kako spominje Aventus Creed, onda Armaf kao najbolju kopiju, itd. Malo istrazim, a i juce sam taman bio sa zenom u Gracu i naletio na Aventus Creed, poprskao malo i meni je parfem bas bas ”legao”. Meni licno pravi muski parfem, ona isto rekla e ovo je pravi muski parfem, osjeti se breza i ananas, a meni je vuklo na neko voce, pojma nemam kako breza mirisi. Rekoh, pogledaj cijenu sreco, samo se okrenul. :lol:

Danas kod nas u parfimeriji probam Armaf Club De Nuit i prvih 10 minuta je parfem ocajan meni licno, bukvalno se nista ne desava. Kaze zena nemoj bacati onaj papiric, sacekaj malo. Ali nakon toga, pa i poslije sat vremena parfem mi stvarno nije toliko slican Creed-u jer dominira citrus, opet kao svi moji ljetni parfemi koji su dominirali citrusom, tako da mi to lezi, ali mi je i dosadilo.

Creed me je nakon prskanja odmah zaintrigirao, a nakon par minuta je stvarno bio top. Onda malo istrazim i vidim da ima razlicitih serija, da su neke losije, neke dobre, itd. Malo glupo da se to radi sa toliko skupim parfemom. Tester sto sam probao mozda je bio neka druga serija i naravno jaci, a zapakovani mogu biti bas one serije iz 2019-2020 ili koje vec kad je dominirao citrus, a ne ananas i ljudima je leglo.

Jedino ta cijena od 200€ za 50ml je… ali iskreno i da imam love, ne znam… razlika ta u serijama sto rade je smijesnoz

Koristi li ko sa foruma Creed i jeste li ganjali vani ili kod nas?
zigson
Posts: 3046
Joined: 04/04/2015 22:17

#8694 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by zigson »

vojopd wrote: 20/03/2022 22:18
zigson wrote: 09/02/2022 14:00

Uzmi armani code profumo neces se pokajati.


Dior homme intense, pa sta je ovo vako dobro...
Takodje, zimi sam koristio bvlgari man in black, ono je ludilo koliko je ostajalo na garderobi i bas se osjetio parfem. Nekako sam ga samo koristio za vece i to zimi.

Jednom je covjek ljeti navee prosao pored mene sa tim parfemom kad se nisam ugusio. A ja sam isto ne razmisljajuci, jedno ljetno vece 25+ poprskao taj parfem, stojim vani pijem pivo, znojim se i ne znam sta mi smrdi. I onda skontam sta sam uradio (fuj 😂😂).

Proslu zimu, tj ovu uzeo kao sto rece kolega iznad, Armani Code Profumo. Bas je dobar zimski parfem, nemam zamjerku. Dnevna/nocna varijanta super. Prosli maj otisao uzeti nesto za ljeto jer su mi svi prosli dosadaili i u parfimeriji mi trgovkinja preporucila Le Parfume (YSL) izasao 2021. i nisam mogao bas naci neka iskustva i recenzije za njega.

Nisam nikada gledao skupe parfeme, preko 250-300 KM i vise, pa ih nisam ni htio probavati. Kad budem sa nekim ko ima neki dobar parfem, priupitam, ali rijetko da mi se nesto svidjelo, a ljudi daju za Tom Forda i slicno bruku para, ali meni to nije to.

Cuo sam drugara kako spominje Aventus Creed, onda Armaf kao najbolju kopiju, itd. Malo istrazim, a i juce sam taman bio sa zenom u Gracu i naletio na Aventus Creed, poprskao malo i meni je parfem bas bas ”legao”. Meni licno pravi muski parfem, ona isto rekla e ovo je pravi muski parfem, osjeti se breza i ananas, a meni je vuklo na neko voce, pojma nemam kako breza mirisi. Rekoh, pogledaj cijenu sreco, samo se okrenul. :lol:

Danas kod nas u parfimeriji probam Armaf Club De Nuit i prvih 10 minuta je parfem ocajan meni licno, bukvalno se nista ne desava. Kaze zena nemoj bacati onaj papiric, sacekaj malo. Ali nakon toga, pa i poslije sat vremena parfem mi stvarno nije toliko slican Creed-u jer dominira citrus, opet kao svi moji ljetni parfemi koji su dominirali citrusom, tako da mi to lezi, ali mi je i dosadilo.

Creed me je nakon prskanja odmah zaintrigirao, a nakon par minuta je stvarno bio top. Onda malo istrazim i vidim da ima razlicitih serija, da su neke losije, neke dobre, itd. Malo glupo da se to radi sa toliko skupim parfemom. Tester sto sam probao mozda je bio neka druga serija i naravno jaci, a zapakovani mogu biti bas one serije iz 2019-2020 ili koje vec kad je dominirao citrus, a ne ananas i ljudima je leglo.

Jedino ta cijena od 200€ za 50ml je… ali iskreno i da imam love, ne znam… razlika ta u serijama sto rade je smijesnoz

Koristi li ko sa foruma Creed i jeste li ganjali vani ili kod nas?

Creed se ni meni nije svidio nesto specijalno, al meni i u drugu ruku se nijedan tom ford osim tobaco vanille i fucking fabulous nije svidio, cudan sam ne znam :lol:
Mislim ako bih davao 400+km za jebenih 50ml parfema hocu da se osjeti na 5 metara i da mirise vanzemaljski.

Uzeo sam nedavno mancera red tobacco... ubija, toliko je dobar da je los :lol:
Sljedeci mi je black vanilla ili cedrat boise pa ima li iko sa ova 2 iskustva.
User avatar
konektovan
Posts: 40677
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8695 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by konektovan »

Cedrat boise je odličan....za nadolazeći period odličan.
zigson
Posts: 3046
Joined: 04/04/2015 22:17

#8696 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by zigson »

konektovan wrote: 21/03/2022 01:02 Cedrat boise je odličan....za nadolazeći period odličan.
Taj ce onda i da bude :mrgreen:
b_i_s
Posts: 216
Joined: 03/07/2019 09:32

#8697 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by b_i_s »

Cedrat boise - sve preporuke :thumbup:
Ono što mi se najviše dopalo je njegova postojanost...osjetio sam na odjeći satima nakon jutarnjeg nanošenja.
detroit-mercy
Posts: 16094
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#8698 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by detroit-mercy »

Brion najcesce :mrgreen: mada kad zafali dobra je i obicna rakija :skoljka:
User avatar
Pandakonda
Posts: 4391
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#8699 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Pandakonda »

vojopd wrote: 20/03/2022 22:18
zigson wrote: 09/02/2022 14:00

Uzmi armani code profumo neces se pokajati.


Dior homme intense, pa sta je ovo vako dobro...
Takodje, zimi sam koristio bvlgari man in black, ono je ludilo koliko je ostajalo na garderobi i bas se osjetio parfem. Nekako sam ga samo koristio za vece i to zimi.

Jednom je covjek ljeti navee prosao pored mene sa tim parfemom kad se nisam ugusio. A ja sam isto ne razmisljajuci, jedno ljetno vece 25+ poprskao taj parfem, stojim vani pijem pivo, znojim se i ne znam sta mi smrdi. I onda skontam sta sam uradio (fuj 😂😂).

Proslu zimu, tj ovu uzeo kao sto rece kolega iznad, Armani Code Profumo. Bas je dobar zimski parfem, nemam zamjerku. Dnevna/nocna varijanta super. Prosli maj otisao uzeti nesto za ljeto jer su mi svi prosli dosadaili i u parfimeriji mi trgovkinja preporucila Le Parfume (YSL) izasao 2021. i nisam mogao bas naci neka iskustva i recenzije za njega.

Nisam nikada gledao skupe parfeme, preko 250-300 KM i vise, pa ih nisam ni htio probavati. Kad budem sa nekim ko ima neki dobar parfem, priupitam, ali rijetko da mi se nesto svidjelo, a ljudi daju za Tom Forda i slicno bruku para, ali meni to nije to.

Cuo sam drugara kako spominje Aventus Creed, onda Armaf kao najbolju kopiju, itd. Malo istrazim, a i juce sam taman bio sa zenom u Gracu i naletio na Aventus Creed, poprskao malo i meni je parfem bas bas ”legao”. Meni licno pravi muski parfem, ona isto rekla e ovo je pravi muski parfem, osjeti se breza i ananas, a meni je vuklo na neko voce, pojma nemam kako breza mirisi. Rekoh, pogledaj cijenu sreco, samo se okrenul. :lol:

Danas kod nas u parfimeriji probam Armaf Club De Nuit i prvih 10 minuta je parfem ocajan meni licno, bukvalno se nista ne desava. Kaze zena nemoj bacati onaj papiric, sacekaj malo. Ali nakon toga, pa i poslije sat vremena parfem mi stvarno nije toliko slican Creed-u jer dominira citrus, opet kao svi moji ljetni parfemi koji su dominirali citrusom, tako da mi to lezi, ali mi je i dosadilo.

Creed me je nakon prskanja odmah zaintrigirao, a nakon par minuta je stvarno bio top. Onda malo istrazim i vidim da ima razlicitih serija, da su neke losije, neke dobre, itd. Malo glupo da se to radi sa toliko skupim parfemom. Tester sto sam probao mozda je bio neka druga serija i naravno jaci, a zapakovani mogu biti bas one serije iz 2019-2020 ili koje vec kad je dominirao citrus, a ne ananas i ljudima je leglo.

Jedino ta cijena od 200€ za 50ml je… ali iskreno i da imam love, ne znam… razlika ta u serijama sto rade je smijesnoz

Koristi li ko sa foruma Creed i jeste li ganjali vani ili kod nas?
Mont Blanc Explorer odradi Creedov posao za 80km vjeruj meni :D
vojopd
Posts: 1800
Joined: 28/05/2018 18:14

#8700 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by vojopd »

Vidio sam da ste i taj spomenuli. Vidjecu kakav je.😂
Post Reply