BHTelecom

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
brziodmetka
Posts: 6
Joined: 01/03/2022 14:26

#9201 Re: BHTelecom

Post by brziodmetka »

Pozdrav. Nedavno mi je tehničar pregledao sve spojeve i prepravio ih i zaključio je da je kablo koje ide od telefonskog stuba do kuće oštećeno. Pola sata je tražio ispravne žice i jedva to sve na kraju spojio i sastavio. Međutim. skoro mi se počeo javljati veliki broj FEC errora. Svakim refreshom po 10k naraste. Interesuje me da li je neko imao slična iskustva i da li postoji šansa npr. da ruter nije ispravan ili je sto posto do tog kabla jer moram ići onda na listu čekanja da bih došao nekad na red da se kopa i da se pruži novo kablo.
Image
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5695
Joined: 04/08/2020 19:22

#9202 Re: BHTelecom

Post by -Chesterfield- »

brziodmetka wrote: 21/03/2022 19:14 Pozdrav. Nedavno mi je tehničar pregledao sve spojeve i prepravio ih i zaključio je da je kablo koje ide od telefonskog stuba do kuće oštećeno. Pola sata je tražio ispravne žice i jedva to sve na kraju spojio i sastavio. Međutim. skoro mi se počeo javljati veliki broj FEC errora. Svakim refreshom po 10k naraste. Interesuje me da li je neko imao slična iskustva i da li postoji šansa npr. da ruter nije ispravan ili je sto posto do tog kabla jer moram ići onda na listu čekanja da bih došao nekad na red da se kopa i da se pruži novo kablo.
Image
Ne vjerujem da će ti mijenjati kompletnu liniju. Ako uspiješ izganjati da dođe neko sa instrumentom da pronađe na kojem metru je kvar i da to sanira - može se reći da si nešto uspio izganjati.
Inače, njih libo racku - jedan korisnik manje više... ne utiče im poslovanje.
Zahvali se tom monteru koji te ponovo vratio na vdsl.
Koliko vidim kod mene je bolja linija pa nemam tehničke mogućnosti.

Možeš pokušati - poslati te snimke zaslona parametara na podrška. Meni su sanirali kvar nakon bezbroj mejlova i žalbi. A pomoglo je i to što nisu mogli vratiti u prvobitno stanje dok nisu sanirali kvar.
brziodmetka
Posts: 6
Joined: 01/03/2022 14:26

#9203 Re: BHTelecom

Post by brziodmetka »

Problem je u tome što to nisu u mogućnosti u raditi jer iznad mjesta gdje se nalazi to kablo je komšija napravio novi objekat. Jedina opcija ostaje da pruže novi kabal do kuće. Ne znam iskreno ni sam kako će se to izvesti ali moraće kad tad. A to što kažeš da se zahvalim monteru za vdsl vjeruj mi ne zasluzuju ni h od hvala. Ja sam do tog vdsla došao nakon mjesec dana borbe s njima i na kraju sam lično išao kod šefa direkcije za moj grad da se to na kraju uspostavi.
moee
Posts: 1398
Joined: 07/06/2011 10:44

#9204 Re: BHTelecom

Post by moee »

Prošle sedmice priključio Moju TV. Skontao sam da mi ispravno radi samo jedan LAN port na modemu/ruteru. Neki ZTE je u pitanju. Šta raditi?

P.S.
Potrebna su mi minimalno dva ispravna LAN porta - jedan za HUE, a drugi za TV.
User avatar
Hyperthalamus
Posts: 638
Joined: 06/11/2015 21:16

#9205 Re: BHTelecom

Post by Hyperthalamus »

Svi oni ispravno rade...samo sto ti je startno namjesteno da samo lan port 1 sluzi za ADSL, lan portovi 2 i 3 za IPTV, a lan port 4 za VOIP.
Nazovi tehnicku sluzbu i kazi im koje portove da ti omoguce za ADSL.
User avatar
Mirzareli
Posts: 1037
Joined: 18/03/2013 20:34

#9206 Re: BHTelecom

Post by Mirzareli »

https://www.klix.ba/biznis/finansije/bh ... /220322062. "U 2021. godini, koja je jedna od najznačajnijih godina za ovu kompaniju kada je riječ o ulaganjima u digitalnu transformaciju i u produkciju domaće kinematografije, BH Telecom je u Budžet FBiH uplatio 76,5 miliona KM. U ovom iznosu je sadržana i dodatna dividenda od 45 miliona KM za finansiranje infrastrukture Aerodroma Bihać, kao i izgradnju cestovne infrastrukture u Tuzlanskom kantonu. Treba naglasiti da je BH Telecom u prethodnoj deceniji uplatio u Budžet FBiH čak 756,9 miliona KM..Samo domaće,smo BH Telecom :bih:
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#9207 Re: BHTelecom

Post by dend »

Mirzareli wrote: 22/03/2022 15:00 https://www.klix.ba/biznis/finansije/bh ... /220322062. "U 2021. godini, koja je jedna od najznačajnijih godina za ovu kompaniju kada je riječ o ulaganjima u digitalnu transformaciju i u produkciju domaće kinematografije, BH Telecom je u Budžet FBiH uplatio 76,5 miliona KM. U ovom iznosu je sadržana i dodatna dividenda od 45 miliona KM za finansiranje infrastrukture Aerodroma Bihać, kao i izgradnju cestovne infrastrukture u Tuzlanskom kantonu. Treba naglasiti da je BH Telecom u prethodnoj deceniji uplatio u Budžet FBiH čak 756,9 miliona KM..Samo domaće,smo BH Telecom :bih:
Što se tiče korisničke baze, bilježimo povećanje broja prepaid korisnika za 77.468, povećan je broj postpaid korisnika za 33.344 i Moja TV baza je veća za 6.522 novih korisnika čime smo dostigli broj od 210.000 korisnika Moja TV usluge.
User avatar
Mirzareli
Posts: 1037
Joined: 18/03/2013 20:34

#9208 Re: BHTelecom

Post by Mirzareli »

dend wrote: 22/03/2022 15:49
Mirzareli wrote: 22/03/2022 15:00 https://www.klix.ba/biznis/finansije/bh ... /220322062. "U 2021. godini, koja je jedna od najznačajnijih godina za ovu kompaniju kada je riječ o ulaganjima u digitalnu transformaciju i u produkciju domaće kinematografije, BH Telecom je u Budžet FBiH uplatio 76,5 miliona KM. U ovom iznosu je sadržana i dodatna dividenda od 45 miliona KM za finansiranje infrastrukture Aerodroma Bihać, kao i izgradnju cestovne infrastrukture u Tuzlanskom kantonu. Treba naglasiti da je BH Telecom u prethodnoj deceniji uplatio u Budžet FBiH čak 756,9 miliona KM..Samo domaće,smo BH Telecom :bih:
Što se tiče korisničke baze, bilježimo povećanje broja prepaid korisnika za 77.468, povećan je broj postpaid korisnika za 33.344 i Moja TV baza je veća za 6.522 novih korisnika čime smo dostigli broj od 210.000 korisnika Moja TV usluge.
Od septembra kad Engleska premijer liga prelazi na AS taj broj ce se jos vise povecati. :-D
User avatar
Eldo__
Posts: 60
Joined: 19/10/2018 11:10

#9209 Re: BHTelecom

Post by Eldo__ »

Sve ce se povecati osim brzine interneta :mrgreen:
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#9210 Re: BHTelecom

Post by dend »

https://www.bhtelecom.ba/servisne-infor ... v-sistema/

Odobrenje za radove na bazi podataka IPTV sistema
23.03.2022.
Obavještavamo korisnike da će zbog nužnih radova na održavanju sistema, dana 23.03.2022 godine, u terminu od 04:00 do 05:00 sati, doći do smetnji u radu Moja TV usluge BH Telecoma. Izvinjavamo se zbog eventualnih neugodnosti i zahvaljujemo na strpljenju.


Inače, ogroman je broj zamjena IPTV VLAN po lokacijama zadnja dva mjeseca
ajdamo
Posts: 1058
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#9211 Re: BHTelecom

Post by ajdamo »

Jel bolje potpisati na 24 mjeseca u sklopu trenutne moja tv akcije koja traje do 31.3.2022. ili čekati 1.4 pa potpisati po novim uslovima?

Trenutno imam moja tv net 4 paket.
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#9212 Re: BHTelecom

Post by dend »

ajdamo wrote: 23/03/2022 20:35 Jel bolje potpisati na 24 mjeseca u sklopu trenutne moja tv akcije koja traje do 31.3.2022. ili čekati 1.4 pa potpisati po novim uslovima?

Trenutno imam moja tv net 4 paket.
Ja bi sačekao, osim ako ne želiš neki uređaj sa popustom. Benefiti po trenutnoj akciji dolaze u novim paketima od 1.4.
djama
Posts: 1795
Joined: 19/07/2013 20:52

#9213 Re: BHTelecom

Post by djama »

dend wrote: 23/03/2022 21:35
ajdamo wrote: 23/03/2022 20:35 Jel bolje potpisati na 24 mjeseca u sklopu trenutne moja tv akcije koja traje do 31.3.2022. ili čekati 1.4 pa potpisati po novim uslovima?

Trenutno imam moja tv net 4 paket.
Ja bi sačekao, osim ako ne želiš neki uređaj sa popustom. Benefiti po trenutnoj akciji dolaze u novim paketima od 1.4.
taman sam i ja to htio da pitam, jer razmisljam da predjem sa moja tv net 4 na moja tv net 5 ali ovaj novi .
User avatar
shape of despair
Posts: 3129
Joined: 09/04/2008 18:41

#9214 Re: BHTelecom

Post by shape of despair »

Kod rođaka optika. Znam dobro da je imao download 25, juče mjerim, jedva 10, više 8. Je li to stvarno smanjuju brzine ili šta. Nisam mu ni rekao.
kakaljin
Posts: 11673
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#9215 Re: BHTelecom

Post by kakaljin »

shape of despair wrote: 24/03/2022 08:34 Kod rođaka optika. Znam dobro da je imao download 25, juče mjerim, jedva 10, više 8. Je li to stvarno smanjuju brzine ili šta. Nisam mu ni rekao.
NA optici imas punu brzinu uvijek, ako je tako neka prijavi smetnje i kvar
User avatar
shape of despair
Posts: 3129
Joined: 09/04/2008 18:41

#9216 Re: BHTelecom

Post by shape of despair »

kakaljin wrote: 24/03/2022 08:37
shape of despair wrote: 24/03/2022 08:34 Kod rođaka optika. Znam dobro da je imao download 25, juče mjerim, jedva 10, više 8. Je li to stvarno smanjuju brzine ili šta. Nisam mu ni rekao.
NA optici imas punu brzinu uvijek, ako je tako neka prijavi smetnje i kvar
OK, hvala
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#9217 Re: BHTelecom

Post by kloniran »

kakaljin wrote: 24/03/2022 08:37
shape of despair wrote: 24/03/2022 08:34 Kod rođaka optika. Znam dobro da je imao download 25, juče mjerim, jedva 10, više 8. Je li to stvarno smanjuju brzine ili šta. Nisam mu ni rekao.
NA optici imas punu brzinu uvijek, ako je tako neka prijavi smetnje i kvar
Pa nije bas puna brzina, zakinu bar malo eto tek toliko da ne bude puna brzina :mrgreen:
Image

Ovo je mjereno preko WIFI i sa iskljucenim TV-om
Preko LAN-a je ista brzina kad je tv iskljucen, a sa ukljucenim TV neznatno se smanji brzina.
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#9218 Re: BHTelecom

Post by dend »

Predlažem da koristite RAK NETTEST za testiranje brzine i kvalitet linije.

https://nettest.rak.ba/
Šta je RAK NetTest?
RAK NetTest je mjerni alat za testiranje brzine i kvaliteta internet konekcija.

To je prvo i jedino nezavisno rješenje bazirano na otvorenom kodu i otvorenim podacima:

Dizajnirano za mjerenje dostupnosti, kvaliteta i neutralnosti interneta;

Generiše i obrađuje sve rezultate objektivno, sigurno i transparentno;

Testira 150+ parametara: brzina, QoS & QoE;

Pokreće se u Android, iOS, web pretraživačima (WebSocket ili Java);

Omogućava testove vožnje. Opciona hardverska integracija;

Prikazuje rezultate na mapi sa nekoliko opcija za filtriranje;

100% u skladu sa standardima BEREC (EU), ETSI/ITU-T i TK-TVO (DE);
kakaljin
Posts: 11673
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#9219 Re: BHTelecom

Post by kakaljin »

kloniran wrote: 24/03/2022 09:33
kakaljin wrote: 24/03/2022 08:37

NA optici imas punu brzinu uvijek, ako je tako neka prijavi smetnje i kvar
Pa nije bas puna brzina, zakinu bar malo eto tek toliko da ne bude puna brzina :mrgreen:
Image

Ovo je mjereno preko WIFI i sa iskljucenim TV-om
Preko LAN-a je ista brzina kad je tv iskljucen, a sa ukljucenim TV neznatno se smanji brzina.
KABLOM puna brzina uvijek
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#9220 Re: BHTelecom

Post by kloniran »

kakaljin wrote: 24/03/2022 09:36
kloniran wrote: 24/03/2022 09:33

Pa nije bas puna brzina, zakinu bar malo eto tek toliko da ne bude puna brzina :mrgreen:
Image

Ovo je mjereno preko WIFI i sa iskljucenim TV-om
Preko LAN-a je ista brzina kad je tv iskljucen, a sa ukljucenim TV neznatno se smanji brzina.
KABLOM puna brzina uvijek
Meni je ovo to sto dobijem kako god da mjerim, a kablom kad mjerim, mjerim direktno iz routera, znaci udaljen cca metar od routera :roll:
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#9221 Re: BHTelecom

Post by dend »



"Kada je u pitanju unapređenje naše ponude, uvođenje novih usluga u segmentu mobilne telefonije, unapređenje postojećih usluga posebno u porodičnom segmentu, prije svega mislim na MojaTV, implementacija nove IPTV platforme sa android STB gdje svaki televizor postaje pametni televizor, tu vjerujem da ćemo značajno unaprijediti korisničko iskustvo jer ova nova platforma nudi brojne nove funkcijonalnosti.

Mnogo je tehnoloških projekata koji doprinose da telecom trasira taj transformacijski put ka digital service provideru, ja ću podsjetiti na ove naše platforme koje gradimo, tu ćemo se svakako intenzivno se posvetiti daljem razvoju, mislim na prvu i najveću domaći bosanskohercegovačku platformu na produkciju audiovizuelnih sadržaja, bh Content Lab. Podsjetit ću da je u ovom trenutku se snima 7 igranih serija u Bosni i Hercegovini, takođe podsjetit ću na javni poziv gdje je bh Telecom izdvojio za igrane serije i igrane filmove 18 miliona KM, čekamo autore i apelujem na ovaj način prema autorima da prijavljuju bh Telecomu projekte."
Last edited by dend on 24/03/2022 14:14, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 82071
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#9222 Re: BHTelecom

Post by Truba »

stalno nešto pomijeraju
više ne mogu pristupiti erotici :roll:
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#9223 Re: BHTelecom

Post by dend »

https://www.bhtelecom.ba/o-radu-kompani ... iliona-km/

Image
U poslovnoj zgradi BH Telecoma u Sarajevu danas je potpisan petogodišnji ugovor između kompanija BH Telecom i Ericsson Nikola Tesla vrijedan 3,8 miliona KM čime se nastavila dugogodišnja saradnja. Ugovor su potpisali Sedin Kahriman, generalni direktor BH Telecoma, i Gordana Kovačević, predsjednica Ericssona Nikole Tesle.

Dogovorena je nadogradnja dijela jezgrene mreže BH Telecoma te potrebni servisi implementacije i integracije. Aktivnosti na realizaciji ugovorenog posla kreću odmah, uprkos izazovnim okolnostima u okruženju.

Povodom nastavka saradnje generalni direktor BH Telecoma Sedin Kahriman je izjavio:

„BH Telecom nastavlja dugogodišnju uspješnu saradnju sa partnerom Ericsson Nikola Tesla kroz projekat izgradnje novog mobilnog softswitcha (MSS). Projektom će se osigurati kontinuitet pružanja govornih, SMS, roaming i drugih usluga za korisnike mobilnih usluga BH Telecoma na vrlo visokom nivou, uz pouzdanost i kvalitet, stvaranje preduslova za implementaciju mobilnih servisa nove generacije (VoLTE), te optimizaciju troškova održavanja. Realizacija je predviđena u nekoliko faza u narednih godina što BH Telecomu daje potrebnu stabilnost u mobilnoj mreži, omogućava tranziciju prema mobilnim mrežama najnovije generacije i zadržavanje liderske pozicije na tržištu BiH.“

Generalna direktorica kompanije Ericsson Nikola Tesla Gordana Kovačević je izrazila zadovoljstvo nastavkom saradnje te kazala:

“Radujem se potpisu ovog ugovora s našim dugogodišnjim kupcem BH Telecomom. Sigurna sam da će naši stručni timovi kvalitetno i na vrijeme odraditi ovaj zahtjevan posao. Također, s obzirom na planirane aktivnosti na daljnjem razvoju mreže BH Telecoma, očekujemo da će se naša saradnja proširiti i na druge aktivnosti.”

Moja priča

BH Telecom d.d. Sarajevo
User avatar
Grom0X
Posts: 315
Joined: 29/09/2020 10:38
Location: Los Santos

#9224 Re: BHTelecom

Post by Grom0X »

Sto se ne pohvale da zadnjih dana smanjuju brzine svojim korisnicima?
Ccccc
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4424
Joined: 21/02/2011 12:56

#9225 Re: BHTelecom

Post by REDDEVILS »

Kada ce vise ta Android platforma :zzzz:
Svake godine ista prica, a Android platforme nigdje :lol:
Post Reply