Sebija All about

Post Reply
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#15926 Re: Sebija All about

Post by hadzinicasa »

mayab wrote: 04/03/2022 11:33 Ja , i ?


Šalu na stranu, šta će se sada desiti :|
nista.
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#15927 Re: Sebija All about

Post by mirsek »

jazzer wrote: 04/03/2022 11:41
mirsek wrote: 04/03/2022 11:11 Umjesto sto neki nasilu hoce da zakljuce ovo oko diplomiranja bez iznesenih svih dokaza, ja bih Sebiju radije prozivao zasto je nedavno KCUS potpisao ugovor sa dodikovim PROINTEROM za nabavku softverske opreme. Tu se barem ima crno na bijelo da je potpisala tu nabavku.
A ja bih je radije prozvao kao masovnog ubicu. Jer kako drugacije nazvati osobu koji vodi najveci medicinski centar
u drzavi i to u vrijeme najvece pandemije? Sa sve laziranom diplomom.

A imam i naziv za tebe kome je ovaj ugovor sa Prointerom veci problem nego afera ''diploma'' i ''respiratori'' (bez zelje da umanjem ovo sa prointerom)
ali se zbog toga dobija ban, pa cu se suzdrzati.
Ona vodi KCUS kao manager a ne doktor specijalista tako je u tom slucaju manje bitna njena medicinska strucnost.
Odakle sad respiratori u prici, jel to ono, ahaa aa, jes drz ga, jes jes on je sve to smutio, vidi mu se na cehri, vidi mu glave, ahaa ahaa, sve to bagra kad ti ja kajem, ajmo do kladare pa cemo nastaviti..
Da mi probas reci u lice, da se spasis bana a i ja da se malo zagrijem, pohladno jutro..
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#15928 Re: Sebija All about

Post by mirsek »

mirza_15 wrote: 04/03/2022 11:45
mayab wrote: 04/03/2022 11:33 Ja , i ?


Šalu na stranu, šta će se sada desiti :|
Sabina Sarajlija će se pokrenuti postupak, ali će se pozvati na pogrešan član Zakona, neće koristiti ključne dokaze i Sebija će izaći čista iz svega ovoga.

Pa bolan kod nas čovjek prekorači brzinu, izleti na tramvajsko stajališe i na njemu ubije čovjeka i ne leži ni dana, a samo je sin vlasnika sarajevskog kafića i dobra prijatelj sa bivšim gradonačelnikom koji je tom prilikom bio sa njimu vozilu i zadobio teže povrede (prelom noge čini mi se). Rašidbegović nije imao ni jednu olakšavajuću okolnost: Prekoračenje brzine, pješačka zona (tramvajsko stajalište) i ni jednog jedinog dana nije ležao. Isto tako će se i Sebija izvući.
Tako je, jer ne izlazimo masovno na izbore da biramo drugacije, necemo da se zamjerimo ljudima na funkcijama, more nam taj neko valjati za poslic, zaposlenje, pravni spor i slicno..
Tako nam je kakvi smo i sami, vecina nas..
systemrebel
Posts: 232
Joined: 15/04/2021 11:39

#15929 Re: Sebija All about

Post by systemrebel »

yasaq wrote: 04/03/2022 11:30 hajmo ostaviti specijalizaciju i diplomu po strani.

Uslov da bi dotićna bila prijavljena za magisterij je 9 iz izbornog predmeta i 8 iz ukupnog prosjeka.

Dotićna nije bila ni blizu tog uslova tako da su sve radnje poslije toga faslifikat.
systemrebel
Posts: 232
Joined: 15/04/2021 11:39

#15930 Re: Sebija All about

Post by systemrebel »

uglavnom ko god je ljecen pod patronatom te vjestice - nije imao adekvatno ljecenje jer ga je ljecio nadriljekar.....
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#15931 Re: Sebija All about

Post by DaffyDuck »

mirza_15 wrote: 04/03/2022 11:45
mayab wrote: 04/03/2022 11:33 Ja , i ?


Šalu na stranu, šta će se sada desiti :|
Sabina Sarajlija će se pokrenuti postupak, ali će se pozvati na pogrešan član Zakona, neće koristiti ključne dokaze i Sebija će izaći čista iz svega ovoga.

Pa bolan kod nas čovjek prekorači brzinu, izleti na tramvajsko stajališe i na njemu ubije čovjeka i ne leži ni dana, a samo je sin vlasnika sarajevskog kafića i dobra prijatelj sa bivšim gradonačelnikom koji je tom prilikom bio sa njimu vozilu i zadobio teže povrede (prelom noge čini mi se). Rašidbegović nije imao ni jednu olakšavajuću okolnost: Prekoračenje brzine, pješačka zona (tramvajsko stajalište) i ni jednog jedinog dana nije ležao. Isto tako će se i Sebija izvući.
Nije dobar prijatelj, vec prvi rodjak- od dvije sestre djeca, inace kcerke Ismeta Kasumagica, mladomuslimana :bih:
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#15932 Re: Sebija All about

Post by mirsek »

klixoris wrote: 04/03/2022 11:31
mirsek wrote: 04/03/2022 11:24
Cak ni Zagreb tako samouvjereno ne tvrdi da su ocjene iz indexa koje su izasle u medijima falsifikat. Al ce zato Bosnjo potpuno samouvjereno to da tvrdi, hljeba i igara...
A Prointer crno na bijelo, ma jebo to, saradnja sa Dodikom,nije to zanimljivo kao diploma.
Kahva, kocka secer, cigara i udri po mahalanju o diplomi, to je glavno.
Ona dosla u Sarajevo sa spiskom ispita koje je “polozila” u Zagrebu.
U biografiji navela da je studirala i polagala ispite u Zagrebu. Ti ispiti joj “priznati” te je na osnovu istih nastavila svoj dalji studij.
Zagreb zvanicno, crno na bijelo, dostavi informaciju da nemaju u evidenciji da je ikada ista od ispita polozila kod njih.
Sta nije jasno ? Jel se pravis lud ili ti noge smrde ?
Ja ne znam sta je tebi 100% jasno Poaro ? Jel se pravis lud il jednostavno ne znas citati.. Zagreb kaze da u evidenciji nemaju podatke koji potvrdjuju slike indexa iz medija i kazu da im nije dostavila te podatke, ne tvrde da ih nikako nema, cak i oni oprezno komentarisu. Gdje trcis pred rudu, tako je bilo i za Kurjaka pa covjek sam sebe demantirao poslije.
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#15933 Re: Sebija All about

Post by mirsek »

Samo da dodam, da je izlaznost na izbore bar 70-80% SDA bi izgubila svake izbore, eto kako cete se rijesiti Sebije, Bakira, Zahiragica, Rasidagica i sve te svite.
I naravno dobrim radom kad se dobiju izbori... Pa izvolite, bacite se na posao.. :thumbup:
konami666
Posts: 2516
Joined: 11/05/2015 21:57

#15934 Re: Sebija All about

Post by konami666 »

Mirsek jel dala šefica za sendvič
User avatar
jazzer
Posts: 7217
Joined: 20/12/2004 14:44

#15935 Re: Sebija All about

Post by jazzer »

mirsek wrote: 04/03/2022 11:53
Ona vodi KCUS kao manager a ne doktor specijalista tako je u tom slucaju manje bitna njena medicinska strucnost.
Odakle sad respiratori u prici, jel to ono, ahaa aa, jes drz ga, jes jes on je sve to smutio, vidi mu se na cehri, vidi mu glave, ahaa ahaa, sve to bagra kad ti ja kajem, ajmo do kladare pa cemo nastaviti..
Da mi probas reci u lice, da se spasis bana a i ja da se malo zagrijem, pohladno jutro..
hahah, cuj da se zagrijes malo. Ne smijem ti reci u lice, ti si zajeban lik, ti si iz SDA. Mogao bi me prebiti onda.

Hajd sad fino nosi izvjestaj u centralu, mozda kane koja marka.
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#15936 Re: Sebija All about

Post by mirsek »

konami666 wrote: 04/03/2022 12:17 Mirsek jel dala šefica za sendvič
Meni zena daje 200KM dzeparca mjesecno, zadovoljan sam, ne treba traziti hljeba preko pogace. :thumbup:
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#15937 Re: Sebija All about

Post by klixoris »

mirsek wrote: 04/03/2022 11:53 Ona vodi KCUS kao manager a ne doktor specijalista tako je u tom slucaju manje bitna njena medicinska strucnost.
:shock:
Ocito si imao tretman kod doticne pa ti je umjesto pregleda vagine uradila lobotomiju…
Ne znam kako drugacije opravdati ovu glupost koju si upravo napisao
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#15938 Re: Sebija All about

Post by mirsek »

jazzer wrote: 04/03/2022 12:23
mirsek wrote: 04/03/2022 11:53
Ona vodi KCUS kao manager a ne doktor specijalista tako je u tom slucaju manje bitna njena medicinska strucnost.
Odakle sad respiratori u prici, jel to ono, ahaa aa, jes drz ga, jes jes on je sve to smutio, vidi mu se na cehri, vidi mu glave, ahaa ahaa, sve to bagra kad ti ja kajem, ajmo do kladare pa cemo nastaviti..
Da mi probas reci u lice, da se spasis bana a i ja da se malo zagrijem, pohladno jutro..
hahah, cuj da se zagrijes malo. Ne smijem ti reci u lice, ti si zajeban lik, ti si iz SDA. Mogao bi me prebiti onda.

Hajd sad fino nosi izvjestaj u centralu, mozda kane koja marka.
Nisam ja uopste zajeban, al ti jesi bezobrazan, i to opet standardno za nas, ako nisi sa nama, sa njima si 100%, lanuo bih ti i sve na kamaru i slicno. Tolerantni, argumentiranoj diskusiji spreman balkanac.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#15939 Re: Sebija All about

Post by uglavnomja »

mirsek wrote: 04/03/2022 12:11
klixoris wrote: 04/03/2022 11:31

Ona dosla u Sarajevo sa spiskom ispita koje je “polozila” u Zagrebu.
U biografiji navela da je studirala i polagala ispite u Zagrebu. Ti ispiti joj “priznati” te je na osnovu istih nastavila svoj dalji studij.
Zagreb zvanicno, crno na bijelo, dostavi informaciju da nemaju u evidenciji da je ikada ista od ispita polozila kod njih.
Sta nije jasno ? Jel se pravis lud ili ti noge smrde ?
Ja ne znam sta je tebi 100% jasno Poaro ? Jel se pravis lud il jednostavno ne znas citati.. Zagreb kaze da u evidenciji nemaju podatke koji potvrdjuju slike indexa iz medija i kazu da im nije dostavila te podatke, ne tvrde da ih nikako nema, cak i oni oprezno komentarisu. Gdje trcis pred rudu, tako je bilo i za Kurjaka pa covjek sam sebe demantirao poslije.
:lol: :lol: :lol:

sda studiranje - tzv. student dostavi fakultetu neke papire kao da je polozio i fakultet mu izda diplomu


na normalnim fakultetima profesori vode evidenciju ko je polozio, sad se ne sjecam da li su se morale predavati potvrde, ali bez profesorovog potpisa u evidenciji ni 1000000 potvrda koje student donese ne znace nista

a kod nje u fajlu nema nista

i jos nesto, 93. je prezime izetbegovic bilo (nazalost) jako poznato
a ni jedan profesor iz tog perioda kod kojeg je ona kao polagala (ima cak i zvrljotine od potpisa) se ne sjeca da je ikad studirala, dolazila na predavanja, pogotovo nesto polagal - polozila

i u tom indexu tj. kopiji pise da polozila nekoliko ispita u prva 2-3 mjeseca studiranja :-)

mogli su je odmah za profesora staviti :oops:


i nije ona sama stavila kopiju indexa u novine, dala je svom tariguscicu da to odradi, uvijek se moze vaditi da su to novinari falsikovali da joj napakoste

inace da ponovimo gradivo, hronoloski

1. postdiplomski - zvanja mr i dr

u zg bila par mjeseci (polozila 11 ispita u tom periodu :D i to na jesiku koji ne zna)

pa otisla u tursku i tamo bila preko godinu (radila kao asistent kod najjaceg turskog ginekologa, bez specijalizacije i na jeziku koji ne zna beknuti :D )

dolazi u sarajevo i polaze "preostala" 4 ispita na postidiplomskom za 15 dana usred ljetnjeg raspusta

i onda nekad doktorira pred kurjakom, koji je rekao sta je rekao, pa porekao ...
nidje slike od pokondirene primiitivke sa ceremonije odbrane dokorata, dodjele, ...


2. specijalizacija

cetverogodisnja, radjena 92-96 na kosevu (spec se mora raditi u kontiutetu na istom mjestu)

spodoba je bila najmanje godinu i po dana izvan bih u te 4 godine


nema ni jedno ni drugo :zzzz:
Last edited by uglavnomja on 04/03/2022 12:33, edited 1 time in total.
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#15940 Re: Sebija All about

Post by mirsek »

klixoris wrote: 04/03/2022 12:28
mirsek wrote: 04/03/2022 11:53 Ona vodi KCUS kao manager a ne doktor specijalista tako je u tom slucaju manje bitna njena medicinska strucnost.
:shock:
Ocito si imao tretman kod doticne pa ti je umjesto pregleda vagine uradila lobotomiju…
Ne znam kako drugacije opravdati ovu glupost koju si upravo napisao
Ustanove/firme/preduzeca vode menadzeri, to je sasvim normalna stvar, ne znam zasto si zacudjen..
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#15941 Re: Sebija All about

Post by mirsek »

uglavnomja wrote: 04/03/2022 12:31
mirsek wrote: 04/03/2022 12:11
Ja ne znam sta je tebi 100% jasno Poaro ? Jel se pravis lud il jednostavno ne znas citati.. Zagreb kaze da u evidenciji nemaju podatke koji potvrdjuju slike indexa iz medija i kazu da im nije dostavila te podatke, ne tvrde da ih nikako nema, cak i oni oprezno komentarisu. Gdje trcis pred rudu, tako je bilo i za Kurjaka pa covjek sam sebe demantirao poslije.
:lol: :lol: :lol:

sda studiranje - tzv. student dostavi fakultetu neke papire kao da je polozio i fakultet mu izda diplomu


na normalnim fakultetima profesori vode evidenciju ko je polozio, sad se ne sjecam da li su se morale predavati potvrde, ali bez profesorovog potpisa u evidenciji ni 1000000 potvrda koje student donese ne znace nista

a kod nje u fajlu nema nista

i jos nesto, 93. je prezime izetbegovic bilo (nazalost) jako poznato
a ni jedan profesor iz tog perioda kod kojeg je ona kao polagala (ima cak i zvrljotine od potpisa) se ne sjeca da je ikad studirala, dolazila na predavanja, pogotovo nesto polagal - polozila

i u tom indexu tj. kopiji pise da polozila nekoliko ispita u prva 2-3 mjeseca studiranja :-)

mogli su je odmah za profesora staviti :oops:


i nije ona sama stavila kopiju indexa u novine, dala je svom tariguscicu da to odradi, uvijek se moze vaditi da su to novinari falsikovali da joj napakoste

inace da ponovimo gradivo, hronoloski

1. postdiplomski - zvanja mr i dr

u zg bila par mjeseci (polozila 11 ispita u tom periodu :D i to na jesiku koji ne zna)

pa otisla u tursku i tamo bila preko godinu (radila kao asistent kod najjaceg turskog ginekologa, bez specijalizacije i na jeziku koji ne zna beknuti :D )

dolazi u sarajevo i polaze "preostala" 4 ispita na postidiplomskom za 15 dana usred ljetnjeg raspusta

i onda nekad doktorira pred kurjakom, koji je rekao sta je rekao, pa porekao ...
nidje slike od pokondirene primiitivke sa ceremonije odbrane dokorata, dodjele, ...


2. specijalizacija

cetverogodisnja, radjena 92-96 na kosevu (spec se mora raditi u kontiutetu na istom mjestu)

spodoba je bila najmanje godinu dana izvan bih u te 4 godine


nema ni jedno ni drugo :zzzz:
:thumbup:
Ovo je solidan post, potrudit cu se da i odgovorim, sad zurim na termin kod doktora, nije KCUS, idem do ambulante..
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#15942 Re: Sebija All about

Post by uglavnomja »

mirsek wrote: 04/03/2022 12:32
klixoris wrote: 04/03/2022 12:28

:shock:
Ocito si imao tretman kod doticne pa ti je umjesto pregleda vagine uradila lobotomiju…
Ne znam kako drugacije opravdati ovu glupost koju si upravo napisao
Ustanove/firme/preduzeca vode menadzeri, to je sasvim normalna stvar, ne znam zasto si zacudjen..
jaro, jesi cuo za fakultet za menadzment?

je li tamo doktorirala?
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#15943 Re: Sebija All about

Post by klixoris »

mirsek wrote: 04/03/2022 12:32
klixoris wrote: 04/03/2022 12:28

:shock:
Ocito si imao tretman kod doticne pa ti je umjesto pregleda vagine uradila lobotomiju…
Ne znam kako drugacije opravdati ovu glupost koju si upravo napisao
Ustanove/firme/preduzeca vode menadzeri, to je sasvim normalna stvar, ne znam zasto si zacudjen..
Super ! Gdje su joj onda kvalifikacije za managera ili ekonomistu ? Ili kada zavrsis medicinu (a ni to ocito nije zavrsila) automatski si i strucnjak za management ?
Ah, da, zaboravio sam, Bakir je prozvao vrhunskim managerom, isto kao i onog delegata sa “pogledom iz tudje glave” Novalica. valjda su to dovoljne kvalifikacije :D
Last edited by klixoris on 04/03/2022 12:41, edited 1 time in total.
User avatar
pici
Posts: 43598
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#15944 Re: Sebija All about

Post by pici »

mirsek wrote: 04/03/2022 11:42
yasaq wrote: 04/03/2022 11:30 hajmo ostaviti specijalizaciju i diplomu po strani.

Uslov da bi dotićna bila prijavljena za magisterij je 9 iz izbornog predmeta i 8 iz ukupnog prosjeka.

Dotićna nije bila ni blizu tog uslova tako da su sve radnje poslije toga faslifikat.
To je pravdano sa tim da je poslije rata falilo kadra pa nisu gledali te kriterije oko prosjeka ocjena, naravno da je uticalo to cija je zena ali to se i sada radi na vecini univerziteta. Ne pravdam je nego nije neka nova, vanserijska prica, standard za nase visokoobrazovne institucije i familiju od profesora, asistenata itd.., nazalost.
zasto lazes, ovo nije tacno...
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#15945 Re: Sebija All about

Post by mirsek »

uglavnomja wrote: 04/03/2022 12:35
mirsek wrote: 04/03/2022 12:32
Ustanove/firme/preduzeca vode menadzeri, to je sasvim normalna stvar, ne znam zasto si zacudjen..
jaro, jesi cuo za fakultet za menadzment?

je li tamo doktorirala?
Ne moras to studirati da bi vodio ustanovu kao menadzer, sta je vama ljudi... :roll:
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#15946 Re: Sebija All about

Post by mirsek »

pici wrote: 04/03/2022 12:40
mirsek wrote: 04/03/2022 11:42
To je pravdano sa tim da je poslije rata falilo kadra pa nisu gledali te kriterije oko prosjeka ocjena, naravno da je uticalo to cija je zena ali to se i sada radi na vecini univerziteta. Ne pravdam je nego nije neka nova, vanserijska prica, standard za nase visokoobrazovne institucije i familiju od profesora, asistenata itd.., nazalost.
zasto lazes, ovo nije tacno...
Tacno je, neko je to izjavio, ne sjecam se ko..
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#15947 Re: Sebija All about

Post by klixoris »

mirsek wrote: 04/03/2022 12:40
uglavnomja wrote: 04/03/2022 12:35

jaro, jesi cuo za fakultet za menadzment?

je li tamo doktorirala?
Ne moras to studirati da bi vodio ustanovu kao menadzer, sta je vama ljudi... :roll:
Realno, SDA nam je pokazala da ne moras nikako nista ni studirati da bi bio na nekoj rukovodecoj i odgovornoj poziciji. Dovoljno je da stranka proglasi strucnim :kiss:
User avatar
pici
Posts: 43598
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#15948 Re: Sebija All about

Post by pici »

mirsek wrote: 04/03/2022 12:41
pici wrote: 04/03/2022 12:40

zasto lazes, ovo nije tacno...
Tacno je, neko je to izjavio, ne sjecam se ko..
nije tacno...neko, djeda mraz, elvis, brus li... to je protivno zakonu a da je doticna rjesavala sve mimo zakona i uz pomoc muza i babemu kao i stramke e to je tacno...
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#15949 Re: Sebija All about

Post by mirsek »

pici wrote: 04/03/2022 12:44
mirsek wrote: 04/03/2022 12:41
Tacno je, neko je to izjavio, ne sjecam se ko..
nije tacno...neko, djeda mraz, elvis, brus li... to je protivno zakonu a da je doticna rjesavala sve mimo zakona i uz pomoc muza i babemu kao i stramke e to je tacno...
Da, nuzda zakon mijenja, pa su to iskoristili kao opravdanje.. Al znam da sam to negdje u medijima cuo/procitao.
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#15950 Re: Sebija All about

Post by yasaq »

mirsek wrote: 04/03/2022 12:41
pici wrote: 04/03/2022 12:40

zasto lazes, ovo nije tacno...
Tacno je, neko je to izjavio, ne sjecam se ko..
ovo je neko izjavio sa medicinskog fakulteta. Ali po toj izjavi se vidi koliko nam je sistem u dubiozi !
Post Reply