Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
hzsa22
Posts: 974
Joined: 16/12/2011 18:25

#27776 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by hzsa22 »

Ma ovo je nezahvalna tema o kojoj se godinama raspreda i nije se doslo, niti moze doci, do pravicnog rjesenja kako raspodjeliti pare dok zeleni nisu ukapirali da su izbori i da su popusili KS pa je jedina sansa da ostanu u FBIH i drzavnoj vladi da maznu sve ostale kantone.

Jedni ce reci para je para, dosla iz rudnika jal’ od kafe od 3 KM. Drugi ce reci, pravite kafu i sjedite u bastama zato sto mi kopamo :D treci ce onda rec’, k**** bi i kopali i pravili kafu da ne prodjete nasim cestama :D

Citav je problem u nakaradnom uredjenju i 10 kantona.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#27777 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Haris.ba »

hzsa22 wrote: 24/01/2022 21:38 Citav je problem u nakaradnom uredjenju i 10 kantona.
Problem uopce nije u kantonima. Kantoni sh blagoslov kad pogledamo alternativu. Alternativa je da ni Zenica, ni Bihac, ni Gorazde, ni Travnik, ni Mostar, ni Tuzla imaju ikakvo autonomno odlucivanje. Sada ga imaju.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11051
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#27778 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Prpa.ba »

Lakse je skontati ko je bio protiv. NiP, dio zastupnika SDP i NS. SDA je mozda imala nekog ko nije smio glasati za radi obraza u Sarajevu.

Jednoglasnu tj. klupsku i javnu podrsku ovome su dali DF, HDZ, HDZ90, Koalicija Drzava, PDA, NES, koliko sam upratio.
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#27779 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by don vito »

Staylezz wrote: 24/01/2022 21:34 Polahko samo, proci ce i ovo. KS ima i resurse i mogucnost da ovo prevazidje bez vecih posljedica, dok ce drugim kantonima za par mjeseci ponovo kmecanje kako ih Sarajevo koci zbog nekih drugih stvari. Mi smo se u KS ovim potezom barem rijesili zelenih termita za sva vremena.
Samo udariti kontra mjere prema ostalima i to je to.
Nije baš tako jednostavno. Nije gamad samo željela da uništi KS u kojem su popušili, nego i da spriječi promjene u drugim kantonima. S ovom finansijskom injekcijom mogu kupiti glasače da osvoje vlast na federalnom nivou (ako bude izbora). S većinom koju sada imaju ili će imati sutra mogu za Sarajevo smanjiti koeficijent na 0,5. Naći će orangutan Zildžić i Adžem već neki razlog, pogotovo kad im se zatre trag u KS-u.
elcaliente
Posts: 4575
Joined: 13/06/2012 15:52

#27780 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by elcaliente »

A jeste se zapalili oko glupih pondera.
Pa eto ima li kakvo drugo pravicno rijesenje za sve kantone?
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#27781 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by don vito »

internazionale wrote: 24/01/2022 21:31
palermo wrote: 24/01/2022 21:22 objektivno, idite brate na proglašenje Republike Sarajevo.....

sudeći po postovima i svime ovdje što je ovdje napisano, koji kurac vi imate uopšte sa Bosnom i Hercegovinom....

da vala i ja završim sa ovom temom....
Pišam ti se u stranku


Nije on za SDA, ali....












jeste za DF :mrgreen:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#27782 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Haris.ba »

Iz Stranke demokratske akcije reagirali su danas na reakciju premijera KS Edina Forte, kao i tvrdnju sarajevskog ogranka SDP-a, da su izmjena Zakona o pripadnosti javnih prihoda “bahata osveta građanima Sarajeva”.

Kako su rekli iz SDA ove tvrdnje su netačne i zbunjujuće.
"One predstavljaju pokušaj pravdanja javnosti u Kantonu Sarajevo za ono što su njihove stranke izglasale u Parlamentu Federacije Bosne i Hercegovine", kažu iz SDA.

Dodali su da je zakon usvojen sa 62 glasa za i osam protiv, dok je pet parlamentarca bilo suzdržano.

"Ovakav ishod glasanja je snažna poruka zastupnika iz svih krajeva Federacije BiH o potrebi podizanja standarda stanovništva u mnogo siromašnijim dijelovima tog entiteta, ne bi li se usporili efekti migracija i pražnjenja tih kantona", dodaju iz SDA.

Naglasili su da su u sačinjavaju prijedloga Zakona i njegovom izglasavanju u Parlamentu FBIH učestvovali i zastupnici iz SDP-a i Naše stranke.
Sda je ovo politicki fantasticno odradila.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/sda-o-p ... /220124172
Hakiz
Posts: 40556
Joined: 30/07/2015 20:01

#27783 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Hakiz »

Styling wrote: 24/01/2022 21:34
Hakiz wrote: 24/01/2022 21:20

Imaš na temi, prelistaj.
Gdje ima Hakize? Pokazi.
Negdje sam vidio neki spisak, skoro sve SDA, jedan iz SDP i jedsn iz NS. Mora da sam prolupao :(
Anquilla
Posts: 2399
Joined: 25/04/2016 19:31

#27784 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Anquilla »

Haris.ba wrote: 24/01/2022 21:38
Anquilla wrote: 24/01/2022 21:36 Ja sve čekam da "objektivni" klix citira nježne riječi zastupnika o Sarajevu...

Kad nađoše Fortinu izjavu od prije 6-7 godina, ne sumnjam da će se snaći i citirati nam poruke zastupnika od prije nekoliko sati.
Jos Fortina izjava je za potpisati i dan sutra
U daljem tekstu Forto je ustvrdio da je za glavni kriterij moglo biti uzeto bilo šta, broj kladionica ili automobila i onda samo isponderisati rezultate tako da Sarajevo i ostali dobiju onoliko koliko im je, kako kaže, politika svakako namijenila.

"Potreba za donošenjem novog zakona sa pravednijim ekonomskim i demografskim kriterijima je više nego očigledna. Tvrdim da je regionalna diskriminacija prisutna i da Sarajevo nije grad sa posebnim potrebama", napisao je tada Forto.
Toliki su dušmani, da čovjek ne vjeruje. Još mrtvi hladni napišu da Forto danas ne zagovara isto :lol:
A tek naslov... :roll:

I vidjeh SDA saopštenje - halalili su Kanton, definitivno.
Sve je na prodaju, pa tako i KS za SDA :D
belfy
Posts: 7699
Joined: 06/08/2007 09:00

#27785 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by belfy »

made_in_sarajevo wrote: 24/01/2022 21:15 I koliko god pokusali sjebati kanton naknade za porodilje ce opet ostati jer vas to najvise boli, subvencije za mlade ce ostati mozda u manjem iznosu ali ce biti. Na kraju ce opet kanton zavrtiti sebi dovoljno, ali zato sve studente nogirati i kad im kanton uplati mogu u studentski dom doci, 5 dana rok za uplatu i ne bude li noga odma. Od kcus uzeti sve, minimalno im uplatiti, a pare preusmjeriti u vojnu bolnicu. Nek ostali kantoni plate na vrijeme kcus. Sve firme koje nisu iz sarajeva noga. Napravit zakon gdje ce biti 4 kruga ponuda pa ako bas niko ne bude htio ili mogao iz Sarajeva onda im pustiti dva-tri posla.

Sa stokom samo bahato i direktno.

Inace da vidimo hoce li sad facebook goriti za izjavu morali smo zaustaviti rast kantona sarajeva, kao sto su svim silama okretali izjavu forte o ratu sa papcima

Fasisti nikako da shvate da je forto iz realnog sektora, da je ministar finansija iz realnog sektora. To je gdje ljudi moraju raditi, napraviti, prodati da bi zaradili. Znam ja da je to vama visa matematika ali bitno je da nisu kao fasisti bez dana radnog staza.

Smrt fasizmu sda, sloboda narodu!

Belfy sunce nase, sarajevo ima poslovne zone rajlovac, vogosca, ilijas, hadzici, bacici. Npr samo u rajlovcu imas 10 000 zaposlenih gdje svake sedmice milioni maraka robe prodje. Sarajevo ima turizam, ima prodavnice, ima planine. Onda kad sve saberes ljudi rade, proizvode, grade i tako se stvori novac koji se trosi pa sve u krug. Ja radim, kupujem u desetak firmi da napravim proizvod koji prodam. Posao krene placam vise pdv, pocne se vise trositi opcenito, zaposli se vise ljudi i tako dalje. Jednostavno kanton sarajevo nisu budzetlije i javne firme kako vi mislite jer realni sektor je ako nista isti sa.platama kao budzet i javne firme.Sta sad treba ja od svoje firme i zarade davati tebi u tuzli, zenici jer neces guzicom da mrdnes?

Rampa na granicu kantona, drzava Sarajevo i da zavrsimo za sva vremena.
tvoj nivo razumijevanja ovoga o cemu se ovdje prica si jako lijepo opisao u ovom svom postu. kao nagradu dobijas znacku sa Chmoljinom kravatom, jer si jedan od onih koji ga podrzava, a on rece kako mu je bitno to sto vise ljudi pise protiv onoga sto ja napisah. posto smatram da je moguce da neces razumjeti u potpunosti ovo sto sam napisao iznad odmah cu da pojednostavim. tako oni krezubi podrzavaju SDA, samo sto je ovo malo komplikovanija situacija pa sada i oni sa kojim trunom u glavi krecu sa istim zarom. i, evo, sta dobijemo... ti bi rampu na granici Kantona. sta da ti kazem na to osim da se zalozis svim mogucim sredstvima i protjeras te... koje vec mislis da treba...

hebiga, sto bi trpio ove sto nece da mrdnu guzicom u Zenici i Tuzli, pa jel? grom te hebo kome ja odgovaram...

zdrav ti meni i ziv bio. :kakoste:

P.S. eto ti podrske Chmoljo...
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#27786 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Haris.ba »

Hakiz wrote: 24/01/2022 21:45
Styling wrote: 24/01/2022 21:34

Gdje ima Hakize? Pokazi.
Negdje sam vidio neki spisak, skoro sve SDA, jedan iz SDP i jedsn iz NS. Mora da sam prolupao :(
To je spisak predlagaca izmjena zakona. Glasaca je bilo mnogo vise.
User avatar
Staylezz
Posts: 185
Joined: 25/09/2020 13:49

#27787 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Staylezz »

Nije baš tako jednostavno. Nije gamad samo željela da uništi KS u kojem su popušili, nego i da spriječi promjene u drugim kantonima. S ovom finansijskom injekcijom mogu kupiti glasače da osvoje vlast na federalnom nivou (ako bude izbora). S većinom koju sada imaju ili će imati sutra mogu za Sarajevo smanjiti koeficijent na 0,5. Naći će orangutan Zildžić i Adžem već neki razlog, pogotovo kad im se zatre trag u KS-u.
Slažem se da nije bas tako jednostavno i svakako da ovome vlada KS treba pristupiti maksimalno ozbiljno.
last mohicans
Posts: 11990
Joined: 09/08/2012 23:19

#27788 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by last mohicans »

Styling wrote: 24/01/2022 21:34
Hakiz wrote: 24/01/2022 21:20

Imaš na temi, prelistaj.
Gdje ima Hakize? Pokazi.
Ma nema, samo imena predlagača. 62 su bila ZA. Uglavnom van KS su bili ZA. Neki su izašli u vrijeme glasanja,eno Čengić se nekima zahvalio, jer nisu podrzali. Opet,neki drugi su na budzetskim jaslama a bili su ZA.
Hakiz
Posts: 40556
Joined: 30/07/2015 20:01

#27789 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Hakiz »

Haris.ba wrote: 24/01/2022 21:47
Hakiz wrote: 24/01/2022 21:45

Negdje sam vidio neki spisak, skoro sve SDA, jedan iz SDP i jedsn iz NS. Mora da sam prolupao :(
To je spisak predlagaca izmjena zakona. Glasaca je bilo mnogo vise.
E, da. Moja greška.
User avatar
mk ultra
Posts: 19542
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#27790 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by mk ultra »

elcaliente wrote: 24/01/2022 21:43 A jeste se zapalili oko glupih pondera.
Pa eto ima li kakvo drugo pravicno rijesenje za sve kantone?
Ima, pdv sistem za svaki kanton :lol:

Meni je gore sto i dalje se zanemaruje mnogo nekih stvari
Dva najjaca kantona u drzavi TK i KS ne mogu dobiti podrsku za povezivanje od FBiH dok je god SDHa tu... Jos sad kako su i KS izgubili, vidimo sta se cini.

I onda ove izjave iz Gorazda kako ih je sarajevo ubilo.

Jel realno da to neko ima muda da izjavi.
Jel realno???

Neka hvala im sto su mi oci otvorili.

Nesto se ovime platilo HDZu, sta, vidjet cemo
Samo da respiratori ne padnu u promahu.
il dottore
Posts: 1482
Joined: 12/04/2014 20:35

#27791 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by il dottore »

elcaliente wrote: 24/01/2022 21:43 A jeste se zapalili oko glupih pondera.
Pa eto ima li kakvo drugo pravicno rijesenje za sve kantone?
Evo ti par cinjenica:
- Kanton Sarajevo je trazio da ekonomski strucnjaci rijese ovo pitanje. Ekonomisti su napravili neka rjesenja, sva svoja saznanja i prijedloge rjesenja su prezentirali zastupnicima koji su danas glasali
- SDA cetnike ne zanima cjelovito rjesenje koje ce napraviti ekonomski eksperti. Njihov cilj je onemoguciti dalji razvoj Kantona Sarajevo, nakon sto je trojka u Kantonu za kratko vrijeme pokazala kako se novac moze bolje potrositi
SDA = cetnici/ustase
jagugu
Posts: 1154
Joined: 28/07/2018 16:02

#27792 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by jagugu »

Dinin večerašnji facebook live u vezi današnjih dešavanja, kaže da je ovo velika pobjeda HDZ-a

User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#27793 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

last mohicans wrote: 24/01/2022 21:49
Styling wrote: 24/01/2022 21:34

Gdje ima Hakize? Pokazi.
Ma nema, samo imena predlagača. 62 su bila ZA. Uglavnom van KS su bili ZA. Neki su izašli u vrijeme glasanja,eno Čengić se nekima zahvalio, jer nisu podrzali. Opet,neki drugi su na budzetskim jaslama a bili su ZA.
Ovo sam vidjela, ali je @kluz franjo postirao da je bilo glasanje za neki amandman kojim se spusta ponder odmah na 1, koji za malo nije prosao, pa mi je to bilo alarmantno saznanje. A, to mi je danas promaklo, nisam upratila.
User avatar
konektovan
Posts: 40659
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27794 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by konektovan »

mk ultra wrote: 24/01/2022 21:52
elcaliente wrote: 24/01/2022 21:43 A jeste se zapalili oko glupih pondera.
Pa eto ima li kakvo drugo pravicno rijesenje za sve kantone?
Ima, pdv sistem za svaki kanton :lol:

Meni je gore sto i dalje se zanemaruje mnogo nekih stvari
Dva najjaca kantona u drzavi TK i KS ne mogu dobiti podrsku za povezivanje od FBiH dok je god SDHa tu... Jos sad kako su i KS izgubili, vidimo sta se cini.

I onda ove izjave iz Gorazda kako ih je sarajevo ubilo.

Jel realno da to neko ima muda da izjavi.
Jel realno???

Neka hvala im sto su mi oci otvorili.

Nesto se ovime platilo HDZu, sta, vidjet cemo
Samo da respiratori ne padnu u promahu.
:thumbup:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#27795 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Haris.ba »

Styling wrote: 24/01/2022 21:55 Ovo sam vidjela, ali je @kluz franjo postirao da je bilo glasanje za neki amandman kojim se spusta ponder odmah na 1, koji za malo nije prosao, pa mi je to bilo alarmantno saznanje. A, to mi je danas promaklo, nisam upratila.
Falio 1 glas. Neki iz Sda iz Sarajeva bili suzdrzani. Zato nije prosao.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#27796 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Chmoljo »

belfy wrote: 24/01/2022 21:47
made_in_sarajevo wrote: 24/01/2022 21:15 I koliko god pokusali sjebati kanton naknade za porodilje ce opet ostati jer vas to najvise boli, subvencije za mlade ce ostati mozda u manjem iznosu ali ce biti. Na kraju ce opet kanton zavrtiti sebi dovoljno, ali zato sve studente nogirati i kad im kanton uplati mogu u studentski dom doci, 5 dana rok za uplatu i ne bude li noga odma. Od kcus uzeti sve, minimalno im uplatiti, a pare preusmjeriti u vojnu bolnicu. Nek ostali kantoni plate na vrijeme kcus. Sve firme koje nisu iz sarajeva noga. Napravit zakon gdje ce biti 4 kruga ponuda pa ako bas niko ne bude htio ili mogao iz Sarajeva onda im pustiti dva-tri posla.

Sa stokom samo bahato i direktno.

Inace da vidimo hoce li sad facebook goriti za izjavu morali smo zaustaviti rast kantona sarajeva, kao sto su svim silama okretali izjavu forte o ratu sa papcima

Fasisti nikako da shvate da je forto iz realnog sektora, da je ministar finansija iz realnog sektora. To je gdje ljudi moraju raditi, napraviti, prodati da bi zaradili. Znam ja da je to vama visa matematika ali bitno je da nisu kao fasisti bez dana radnog staza.

Smrt fasizmu sda, sloboda narodu!

Belfy sunce nase, sarajevo ima poslovne zone rajlovac, vogosca, ilijas, hadzici, bacici. Npr samo u rajlovcu imas 10 000 zaposlenih gdje svake sedmice milioni maraka robe prodje. Sarajevo ima turizam, ima prodavnice, ima planine. Onda kad sve saberes ljudi rade, proizvode, grade i tako se stvori novac koji se trosi pa sve u krug. Ja radim, kupujem u desetak firmi da napravim proizvod koji prodam. Posao krene placam vise pdv, pocne se vise trositi opcenito, zaposli se vise ljudi i tako dalje. Jednostavno kanton sarajevo nisu budzetlije i javne firme kako vi mislite jer realni sektor je ako nista isti sa.platama kao budzet i javne firme.Sta sad treba ja od svoje firme i zarade davati tebi u tuzli, zenici jer neces guzicom da mrdnes?

Rampa na granicu kantona, drzava Sarajevo i da zavrsimo za sva vremena.
tvoj nivo razumijevanja ovoga o cemu se ovdje prica si jako lijepo opisao u ovom svom postu. kao nagradu dobijas znacku sa Chmoljinom kravatom, jer si jedan od onih koji ga podrzava, a on rece kako mu je bitno to sto vise ljudi pise protiv onoga sto ja napisah. posto smatram da je moguce da neces razumjeti u potpunosti ovo sto sam napisao iznad odmah cu da pojednostavim. tako oni krezubi podrzavaju SDA, samo sto je ovo malo komplikovanija situacija pa sada i oni sa kojim trunom u glavi krecu sa istim zarom. i, evo, sta dobijemo... ti bi rampu na granici Kantona. sta da ti kazem na to osim da se zalozis svim mogucim sredstvima i protjeras te... koje vec mislis da treba...

hebiga, sto bi trpio ove sto nece da mrdnu guzicom u Zenici i Tuzli, pa jel? grom te hebo kome ja odgovaram...

zdrav ti meni i ziv bio. :kakoste:

P.S. eto ti podrske Chmoljo...
Ako si odgovorio, čemu prozivanje i provociranje? Dobio si ponder i pravednu raspodjelu.

Uživaj sada u zeničkoj filharmoniji i ravnomjernom razvoju svih sredina :thumbup:
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#27797 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

Haris.ba wrote: 24/01/2022 21:57
Styling wrote: 24/01/2022 21:55 Ovo sam vidjela, ali je @kluz franjo postirao da je bilo glasanje za neki amandman kojim se spusta ponder odmah na 1, koji za malo nije prosao, pa mi je to bilo alarmantno saznanje. A, to mi je danas promaklo, nisam upratila.
Falio 1 glas. Neki iz Sda iz Sarajeva bili suzdrzani. Zato nije prosao.
E, to me interesuje. Ima li neki detalj?
last mohicans
Posts: 11990
Joined: 09/08/2012 23:19

#27798 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by last mohicans »

Styling wrote: 24/01/2022 21:55
last mohicans wrote: 24/01/2022 21:49

Ma nema, samo imena predlagača. 62 su bila ZA. Uglavnom van KS su bili ZA. Neki su izašli u vrijeme glasanja,eno Čengić se nekima zahvalio, jer nisu podrzali. Opet,neki drugi su na budzetskim jaslama a bili su ZA.
Ovo sam vidjela, ali je @kluz franjo postirao da je bilo glasanje za neki amandman kojim se spusta ponder odmah na 1, koji za malo nije prosao, pa mi je to bilo alarmantno saznanje. A, to mi je danas promaklo, nisam upratila.
To da,bilo je pojedinačno izjasnjavanje koje za 1 glas nije proslo sto je vrijedno katastrofe. Isti ti koji su iz drugih sredina dođu ovdje, ponasaju se komotno, trose ovdje, pa ko biva im se treba vratiti.
NediM17
Posts: 21695
Joined: 05/11/2009 11:49

#27799 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by NediM17 »

Stara narodna kaze "ako smo mi braca, kese nam nisu sestre".
Kad dodje do para nema brace. :-)
Hakiz
Posts: 40556
Joined: 30/07/2015 20:01

#27800 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Hakiz »

Hoće li biti proglašavanje persona non grata u Kantonu :lol:
Locked