Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
no_sikiriki
Posts: 17311
Joined: 11/12/2012 13:21

#20376 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

FunkyzeitGames wrote: 11/01/2022 11:26
no_sikiriki wrote: 11/01/2022 08:03

Ma bi ja, moj Funky, ali se bojim da me u policiji ne uzmu za ozbiljno i ne optuže me da sam zapravo ja zaljubljena u komšiju, pa da samo zato prijavljujem komšinicu. Mi žene smo stalno tako suočene sa nekim lažnim optužbama za manipulacije. :mrgreen:

Nego, mene više brine tvoje stanje, tj. te žene koje su te zlostavljale, iako #NisiTražio svojim mišićavim tijelom i utegnutom guzom. Vidim da je ostavilo dubokotrajne posljedice na tvoju psihu, i da ne možeš da sam prijaviš to zlostavljanje, da još nisi spreman, pa sam to učinila za tebe. Međutim, u ovoj našoj policiji me pogledaše podrugljivo i rekoše da to moraš ti sam prijaviti i da će u tom slučaju odmah djelovati da privedu osumnjičene matore krmače.
Usput sam prijavila i sebe za tzv. crni humor. :mrgreen:

Nego, sad jokes aside, kako prođe vikend? Imaš li kakav Excel spreadsheet sa prikazom brojki? Onako, statistički i naučno gledano, baš me interesuje koji su mjeseci najbolji/najgori...
Nije, nego bi vidjela tu famoznu ravnopravnost u realnosti i kome je zaista naklonjen zakon.

Za mene se ne brini i nema potrebe da sakrastično i nevješto izmišljaš, ja sam već naveo da ne smatram to traumatičnim zlostavljanjem, ne kmečim hashtagovima kao vi i ne izmišljam fantazije silovanja po facebooku i twitteru za lajkove. :wink:
Joj, jesi se i ti uozbiljio. Zar ne vidiš da sam ljubomorna, mene nisu nikad fatali za guzove u trocifrenim brojkama. A nisam ni ja budala, znam ja da je to kompliment, i ne bih uopće "kmečala" o tome, nego bih se pohvalila, kao i ti, da mi se desilo. Da svi znaju kako sam "dobra treba." ;-)
User avatar
FunkyzeitGames
Posts: 461
Joined: 29/09/2021 17:49

#20377 Re: Danasnji "feminizam"

Post by FunkyzeitGames »

no_sikiriki wrote: 11/01/2022 11:32
FunkyzeitGames wrote: 11/01/2022 11:26

Nije, nego bi vidjela tu famoznu ravnopravnost u realnosti i kome je zaista naklonjen zakon.

Za mene se ne brini i nema potrebe da sakrastično i nevješto izmišljaš, ja sam već naveo da ne smatram to traumatičnim zlostavljanjem, ne kmečim hashtagovima kao vi i ne izmišljam fantazije silovanja po facebooku i twitteru za lajkove. :wink:
Joj, jesi se i ti uozbiljio. Zar ne vidiš da sam ljubomorna, mene nisu nikad fatali za guzove u trocifrenim brojkama. A nisam ni ja budala, znam ja da je to kompliment, i ne bih uopće "kmečala" o tome, nego bih se pohvalila, kao i ti, da mi se desilo. Da svi znaju kako sam "dobra treba." ;-)
"Pohvalila" si se i ti zlostavljanjem, kao i još neke na temi, samo si smetnula sa uma u tom pokušaju "ne shvatam više forum ozbiljno" furke. :wink:
no_sikiriki
Posts: 17311
Joined: 11/12/2012 13:21

#20378 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

Auuu, ovo su već teške riječi. :(
Neću te više "dirati", pa ni u šali.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#20379 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

no_sikiriki wrote: 11/01/2022 11:48 Auuu, ovo su već teške riječi. :(
Neću te više "dirati", pa ni u šali.
ja te samo gledam... :nija:
no_sikiriki
Posts: 17311
Joined: 11/12/2012 13:21

#20380 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

hadzinicasa wrote: 11/01/2022 11:49
no_sikiriki wrote: 11/01/2022 11:48 Auuu, ovo su već teške riječi. :(
Neću te više "dirati", pa ni u šali.
ja te samo gledam... :nija:
Krenulo me nešto, šta da ti kažem...a nisam čak ni u PMS-u.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17271
Joined: 31/03/2019 14:56

#20381 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

FunkyzeitGames wrote: 11/01/2022 11:18
vjeshalica wrote: 11/01/2022 10:59

Eto kao on nije imao priliku da upozna svoju zenicu prije sklapanja braka. Pristao je na njen karakter,ali to nije nasilje.Da nije,ne bi usao u brak.Objasni ako je to nasilje, zasto je otisao za svojim zlostavljacem i zasto voli svog zlostavljaca?Dakle psihijatrijski slucaj od ranije, a ne od kasnije.
Je li tako opravdavaš i kada su žene u pitanju?

Istraživanje koje sam postavio je slučaj naveden gore kategoriziralo kao nasilje i svojevremeno plasiralo kao propagandnu negativnu statistiku po medijima. Rezultat je kultura koju imamo, gdje smo demonizovani kao manijaci na osnovu samoprijavljenih iskustava "ljutitog pogleda" i "ignorisanja na duže od sat vremena".
Zena/muskarac koja ostaje svjesno u braku, ili ulazi u brak sa osobom koja je maltretira u bilo kojem obliku ponavaljajuci isto ponasanje, nije dobra sa mozgom.
A ovdje nema opravdavanja, doduse tvoj mentalni sklop to ne razumije.
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#20382 Re: Danasnji "feminizam"

Post by crveni_makovi »

Brak je sam po sebi uglavnom maltretiranje pa većina ljudi koja o(p)staje u braku po svemu sudeći nisu dobri s mozgom.
Svi valjda imaju sve oblike psihičke i fizičke snage i volje, a posebno resursa da izađu iz braka jer je najprirodnije živjeti samo po svom i ne prilagođavati se nikome i ničemu.
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#20383 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

no_sikiriki wrote: 11/01/2022 11:54
hadzinicasa wrote: 11/01/2022 11:49

ja te samo gledam... :nija:
Krenulo me nešto, šta da ti kažem...a nisam čak ni u PMS-u.
Da te oraspoložim:

There was a young lady named Ines,

equally hungry for men and pralines.

She swore like a sailor,

her heart was a rock,

spent a fortune on tailor,

but never touched cock.

:D :lol: :kiss:
User avatar
Nowicki
Posts: 267
Joined: 07/05/2020 15:20

#20384 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Nowicki »

crveni_makovi wrote: 11/01/2022 13:22 Brak je sam po sebi uglavnom maltretiranje pa većina ljudi koja o(p)staje u braku po svemu sudeći nisu dobri s mozgom.
Svi valjda imaju sve oblike psihičke i fizičke snage i volje, a posebno resursa da izađu iz braka jer je najprirodnije živjeti samo po svom i ne prilagođavati se nikome i ničemu.
Da li si svjesna šta si napisala!?
User avatar
vjeshalica
Posts: 17271
Joined: 31/03/2019 14:56

#20385 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

Nowicki wrote: 11/01/2022 13:29
crveni_makovi wrote: 11/01/2022 13:22 Brak je sam po sebi uglavnom maltretiranje pa većina ljudi koja o(p)staje u braku po svemu sudeći nisu dobri s mozgom.
Svi valjda imaju sve oblike psihičke i fizičke snage i volje, a posebno resursa da izađu iz braka jer je najprirodnije živjeti samo po svom i ne prilagođavati se nikome i ničemu.
Da li si svjesna šta si napisala!?
To je njeno viđenje /poimanje braka, ne možeš njen stav o tome smatrati pogrešnim jer svakako ne čini nikome štetu sa tim.
Isto kao što ima ljudi koji žive u nekim otvorenim relacijama ne mozes im raspored osudjivati.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#20386 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

vjeshalica wrote: 11/01/2022 12:51
FunkyzeitGames wrote: 11/01/2022 11:18

Je li tako opravdavaš i kada su žene u pitanju?

Istraživanje koje sam postavio je slučaj naveden gore kategoriziralo kao nasilje i svojevremeno plasiralo kao propagandnu negativnu statistiku po medijima. Rezultat je kultura koju imamo, gdje smo demonizovani kao manijaci na osnovu samoprijavljenih iskustava "ljutitog pogleda" i "ignorisanja na duže od sat vremena".
Zena/muskarac koja ostaje svjesno u braku, ili ulazi u brak sa osobom koja je maltretira u bilo kojem obliku ponavaljajuci isto ponasanje, nije dobra sa mozgom.
A ovdje nema opravdavanja, doduse tvoj mentalni sklop to ne razumije.
ma da ali ima i ona starinska - dok s nekim ne pojedes vrecu soli i klupko dlaka ne znas kakav je.
a ako imas malo ili nikako iskustva, ne prepoznajes ni znakove koji ukazuju na eventualnu mogucnost zlostavljanja bilo koje vrste.
nekad i kad imas iskustva ljubav te zaslijepi.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#20387 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

KraljicaIzJajca wrote: 11/01/2022 11:06
MarlboroGold wrote: 10/01/2022 18:22
Nemam ni ja problem sa Biljanom, već sa takvim izjavama. Kad čitaš cijeli tekst da se lako zaključiti da je i sama Fata hodala sama, tražila Muju i kilu zlata. Tu bi se moglo govoriti i o tome da je Fata obična prostitutka koja prodaje svoje tijelo. Ušla je unutra na očigled čitave čaršije, a naravno da će on zatvoriti vrata. Ona naravno ima pravo na to i takve izjave, ali je neozbiljno baviti se nečim na takav način što je izvan konteksta vremena u kojem se to dešavalo niti znamo šta se tačno desilo, pa je od toga sačinjena pjesma.
Kako si povezao prostituciju i njenu potragu kile zlata?
Kako će je zaradit'? :mrgreen:
User avatar
Nowicki
Posts: 267
Joined: 07/05/2020 15:20

#20388 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Nowicki »

vjeshalica wrote: 11/01/2022 13:31
Nowicki wrote: 11/01/2022 13:29

Da li si svjesna šta si napisala!?
To je njeno viđenje /poimanje braka, ne možeš njen stav o tome smatrati pogrešnim jer svakako ne čini nikome štetu sa tim.
Isto kao što ima ljudi koji žive u nekim otvorenim relacijama ne mozes im raspored osudjivati.
Mogu ga smatrati pogrešnim, jer upravo je to, pogrešno. Baš kao što je i tvoje rezonovanje pogrešno. Da krenem prvo od ovoga " to je njeno viđenje". Subjektivno mišljenje ne znači ništa. Subjektivno mišljenje je i da je zemlja ravna ploča ili da je Ratko Mladić heroj. Da bi mišljenje bilo relevantno ono mora biti argumentovano i zasnovano na, kakvoj takvoj, logičnoj dosljednosti.
Što se braka tiče, brak je prije svega društveno-pravna institucija kojom se reguliše reprodukcija, veze između supružnika i njihovog potomstva, i ono najvažnije pravno se štite. Institucija braka je jedna od najvažnijih institucija historijski gledano uopće. Da nije takve institucije pitanje je da li bi itko od nas danas i postojao.
Ponekad se pitam koliko ljudi uopće imaju jasne predstave o stvarima o kojim govore?
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#20389 Re: Danasnji "feminizam"

Post by crveni_makovi »

Nowicki wrote: 11/01/2022 13:29
crveni_makovi wrote: 11/01/2022 13:22 Brak je sam po sebi uglavnom maltretiranje pa većina ljudi koja o(p)staje u braku po svemu sudeći nisu dobri s mozgom.
Svi valjda imaju sve oblike psihičke i fizičke snage i volje, a posebno resursa da izađu iz braka jer je najprirodnije živjeti samo po svom i ne prilagođavati se nikome i ničemu.
Da li si svjesna šta si napisala!?
Hvala na pitanju. Naravno da sam svjesna šta pišem a i prilično gdje i kada živim.
Ja sam dijete iz jednog stabilnog braka u koji se uložilo nevjerovatno puno truda, strpljenja i odricanja i sama jako puno ulažem u svoj.
User avatar
Nowicki
Posts: 267
Joined: 07/05/2020 15:20

#20390 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Nowicki »

crveni_makovi wrote: 11/01/2022 14:15
Nowicki wrote: 11/01/2022 13:29

Da li si svjesna šta si napisala!?
Hvala na pitanju. Naravno da sam svjesna šta pišem a i prilično gdje i kada živim.
Ja sam dijete iz jednog stabilnog braka u koji se uložilo nevjerovatno puno truda, strpljenja i odricanja i sama jako puno ulažem u svoj.
Pa onda da pojasniš kojom metodom zaključivanja si došla da brak proglasiš institucijom za maltretiranje?
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21582
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#20391 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

KraljicaIzJajca wrote: 11/01/2022 11:06
MarlboroGold wrote: 10/01/2022 18:22
Nemam ni ja problem sa Biljanom, već sa takvim izjavama. Kad čitaš cijeli tekst da se lako zaključiti da je i sama Fata hodala sama, tražila Muju i kilu zlata. Tu bi se moglo govoriti i o tome da je Fata obična prostitutka koja prodaje svoje tijelo. Ušla je unutra na očigled čitave čaršije, a naravno da će on zatvoriti vrata. Ona naravno ima pravo na to i takve izjave, ali je neozbiljno baviti se nečim na takav način što je izvan konteksta vremena u kojem se to dešavalo niti znamo šta se tačno desilo, pa je od toga sačinjena pjesma.
Kako si povezao prostituciju i njenu potragu kile zlata?
Kad se uzme u obzir cjeli tekst to je logičnije od silovanja.
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#20392 Re: Danasnji "feminizam"

Post by crveni_makovi »

@Nowicki Uglavnom rastezanjem pojma "maltretiranje" i šta sve može značiti malo širem rasponu ljudi, različitih generacija, svjetonazora, socijalnih prilika, nivoa obrazovanja. A i višeznačajnost i poimanje maltretiranja u kontekstu životnog vijeka braka danas mi je pala na pamet. Oprostićeš mi što ne mogu bolje da objasnim tok svojih misli. Nisu baš ni svi ljudi koji o(p)staju u brakovima u kojima ih se stvarno i objektivno na razne načine maltretira nužno loši s mozgom - mnogi stvarno nemaju nikakvu mogućnost ili ne znaju kako doći do drugačijeg izbora.
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#20393 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

MarlboroGold wrote: 11/01/2022 14:46
KraljicaIzJajca wrote: 11/01/2022 11:06

Kako si povezao prostituciju i njenu potragu kile zlata?
Kad se uzme u obzir cjeli tekst to je logičnije od silovanja.
Suljagina Fata, žena je imala muža Suljagu, kužiš?
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#20394 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

KraljicaIzJajca wrote: 11/01/2022 14:55
MarlboroGold wrote: 11/01/2022 14:46
Kad se uzme u obzir cjeli tekst to je logičnije od silovanja.
Suljagina Fata, žena je imala muža Suljagu, kužiš?
Ili je imala babu Suljagu? :mrgreen:
User avatar
vjeshalica
Posts: 17271
Joined: 31/03/2019 14:56

#20395 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

Nowicki wrote: 11/01/2022 14:02
vjeshalica wrote: 11/01/2022 13:31
To je njeno viđenje /poimanje braka, ne možeš njen stav o tome smatrati pogrešnim jer svakako ne čini nikome štetu sa tim.
Isto kao što ima ljudi koji žive u nekim otvorenim relacijama ne mozes im raspored osudjivati.
Mogu ga smatrati pogrešnim, jer upravo je to, pogrešno. Baš kao što je i tvoje rezonovanje pogrešno. Da krenem prvo od ovoga " to je njeno viđenje". Subjektivno mišljenje ne znači ništa. Subjektivno mišljenje je i da je zemlja ravna ploča ili da je Ratko Mladić heroj. Da bi mišljenje bilo relevantno ono mora biti argumentovano i zasnovano na, kakvoj takvoj, logičnoj dosljednosti.
Što se braka tiče, brak je prije svega društveno-pravna institucija kojom se reguliše reprodukcija, veze između supružnika i njihovog potomstva, i ono najvažnije pravno se štite. Institucija braka je jedna od najvažnijih institucija historijski gledano uopće. Da nije takve institucije pitanje je da li bi itko od nas danas i postojao.
Ponekad se pitam koliko ljudi uopće imaju jasne predstave o stvarima o kojim govore?
Pa i tvoje je misljenje pogresno u necijim ocima,kao i to da ne znaci nista.Najlakse je reci to,ukoliko se ne slazes.Reprodukcija se regulise i na druge nacine,ne samo brakom,kao i veze sa potomstvom jer brak je relativna stvar.Bez braka bi i danas ljudi nastavljali vrstu,kao sto to i rade,brak im za to nije potreban.Imas li jasne predstave zasto fulas?Ti iznosis argumente na racun braka koji nisu utemeljeni jer te primjeri iz svakodnevnog zivota demantuju.Moje rezonovanje nije pogresno ali tvoje jeste.Dokazano.Pravo porijeklo braka i nastanak nije precizno utvrdjen osim na osnovu nekih starih birvaktilnih dokaza koji su pronadjeni.Dakle, iznositi teoriju da bez braka ne bi bilo danas postojanja nas u cjelini je totalna fula zivota.
Hoces li primjere ili ustrajavas u fulama?
User avatar
vjeshalica
Posts: 17271
Joined: 31/03/2019 14:56

#20396 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

hadzinicasa wrote: 11/01/2022 13:54
vjeshalica wrote: 11/01/2022 12:51

Zena/muskarac koja ostaje svjesno u braku, ili ulazi u brak sa osobom koja je maltretira u bilo kojem obliku ponavaljajuci isto ponasanje, nije dobra sa mozgom.
A ovdje nema opravdavanja, doduse tvoj mentalni sklop to ne razumije.
ma da ali ima i ona starinska - dok s nekim ne pojedes vrecu soli i klupko dlaka ne znas kakav je.
a ako imas malo ili nikako iskustva, ne prepoznajes ni znakove koji ukazuju na eventualnu mogucnost zlostavljanja bilo koje vrste.
nekad i kad imas iskustva ljubav te zaslijepi.
Ljudi se uglavnom pretvaraju da bi postigli interes, tako i za brak.Naravno da se niko nece prezentirati da je budala osim ocitih promasaja zivotnih...osoba koja pristane iz samaranja u vezi da to ozvanici brakom,onda nek jede govna.
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#20397 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

S4mpion wrote: 11/01/2022 15:03
KraljicaIzJajca wrote: 11/01/2022 14:55

Suljagina Fata, žena je imala muža Suljagu, kužiš?
Ili je imala babu Suljagu? :mrgreen:
Pa eto, upitaj se, da li su udane žene šetale same, ili djevojke tog vremena?
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#20398 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

KraljicaIzJajca wrote: 11/01/2022 15:23
S4mpion wrote: 11/01/2022 15:03

Ili je imala babu Suljagu? :mrgreen:
Pa eto, upitaj se, da li su udane žene šetale same, ili djevojke tog vremena?
Pa djevojke, udana nije smjela mrdnut' iz kuće. :mrgreen:
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#20399 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

S4mpion wrote: 11/01/2022 15:24
KraljicaIzJajca wrote: 11/01/2022 15:23

Pa eto, upitaj se, da li su udane žene šetale same, ili djevojke tog vremena?
Pa djevojke, udana nije smjela mrdnut' iz kuće. :mrgreen:
Eto, ja imam drugačiji info, djevojke su imale pratnju. :D

Kako god, aludiranje na prostituciju i Mujin kurvaluk je neumjesno, jer, ljudi su se oduvijek seksualno zabavljali. :)
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#20400 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

KraljicaIzJajca wrote: 11/01/2022 16:14
S4mpion wrote: 11/01/2022 15:24

Pa djevojke, udana nije smjela mrdnut' iz kuće. :mrgreen:
Eto, ja imam drugačiji info, djevojke su imale pratnju. :D

Kako god, aludiranje na prostituciju i Mujin kurvaluk je neumjesno, jer, ljudi su se oduvijek seksualno zabavljali. :)
Pa ne bi se pjesma sastavila oko nekakve uobičajene šetnje djevojke sa pratnjom, to je dosadno, a ovako je zabavno. :mrgreen:

To je samo razlog više za aludiranje na kurvaluk i prostituciju. :mrgreen:
Post Reply