Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
no_sikiriki
Posts: 17327
Joined: 11/12/2012 13:21

#20351 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

Niemand wrote: 10/01/2022 22:40 Samo sto najcesce kojekakve attention whores vicu silent treatment!

A vi se zgrazavajte kolko hocete.
Što bi se zgražavali, pa baš na ovoj temi je najviše attention whores. A nikako da nas malo počaste sa tim famoznim silent treatment-om. :mrgreen:
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#20352 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Niemand »

no_sikiriki wrote: 10/01/2022 23:15
Niemand wrote: 10/01/2022 22:40 Samo sto najcesce kojekakve attention whores vicu silent treatment!

A vi se zgrazavajte kolko hocete.
Što bi se zgražavali, pa baš na ovoj temi je najviše attention whores. A nikako da nas malo počaste sa tim famoznim silent treatment-om. :mrgreen:
Feministice ga prizivaju godinama, doduse, u pauzama izmedju kukanja kako drustvo usutkuje zene!
Hakiz
Posts: 40556
Joined: 30/07/2015 20:01

#20353 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

no_sikiriki wrote: 10/01/2022 23:15
Niemand wrote: 10/01/2022 22:40 Samo sto najcesce kojekakve attention whores vicu silent treatment!

A vi se zgrazavajte kolko hocete.
Što bi se zgražavali, pa baš na ovoj temi je najviše attention whores. A nikako da nas malo počaste sa tim famoznim silent treatment-om. :mrgreen:
Uspješno su otjerane piu-piu i slične, pa nema odmora dok tema ne umre :lol:
no_sikiriki
Posts: 17327
Joined: 11/12/2012 13:21

#20354 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

Hakiz wrote: 10/01/2022 23:37
no_sikiriki wrote: 10/01/2022 23:15

Što bi se zgražavali, pa baš na ovoj temi je najviše attention whores. A nikako da nas malo počaste sa tim famoznim silent treatment-om. :mrgreen:
Uspješno su otjerane piu-piu i slične, pa nema odmora dok tema ne umre :lol:
...ili određeni učesnici. :mrgreen:
Hakiz
Posts: 40556
Joined: 30/07/2015 20:01

#20355 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

no_sikiriki wrote: 10/01/2022 23:46
Hakiz wrote: 10/01/2022 23:37

Uspješno su otjerane piu-piu i slične, pa nema odmora dok tema ne umre :lol:
...ili određeni učesnici. :mrgreen:
:(
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#20356 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Niemand »

Cuvena zenska empatija, aj ges. :-)
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#20357 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

Hakiz wrote: 10/01/2022 23:48
no_sikiriki wrote: 10/01/2022 23:46

...ili određeni učesnici. :mrgreen:
:(
Image
no_sikiriki
Posts: 17327
Joined: 11/12/2012 13:21

#20358 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

Niemand wrote: 10/01/2022 23:49 Cuvena zenska empatija, aj ges. :-)
Ma kakva ženska empatija, mi feministice svakako nismo prave žene. :-)
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#20359 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

Biti feministica je žestok poziv, poziv da izgubiš glavu ako treba.

U našem društvu, prava feministica bi ležala u bolnici 7 mjeseci godišnje, vjerovatno bi spasila nekoliko žrtava nasilja, ali bi morala odležat' u bolnici.

Koliko znate takvih? hah

Zato se ne zavaravajmo, nemamo mi nikakve feministice. :mrgreen:
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#20360 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Niemand »

no_sikiriki wrote: 11/01/2022 00:01
Niemand wrote: 10/01/2022 23:49 Cuvena zenska empatija, aj ges. :-)
Ma kakva ženska empatija, mi feministice svakako nismo prave žene. :-)
pa nema odmora dok tema ne umre
...ili određeni učesnici
pa nema odmora dok odredjeni ucesnici ne umru?

Ne moras cekati da ja umrem da bi se ti odmorila, mozes ko i sav normalan svijet prosto citati ili ne citati.

Ubuduce mi se ne obracaj.
no_sikiriki
Posts: 17327
Joined: 11/12/2012 13:21

#20361 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

Niemand draga, nikakav problem vezano za neobracanje. Iako uopce nisam mislila na tebe, nego na attention whores na temi. Laku noc :)
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#20362 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Niemand »

Nije tebi ovo prvi put na forumu da prosipas enormne kolicine "empatije".
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#20363 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Nierika »

Mislim da sam ja ovo o smrti počela onim gore raspitivanjem o samoodbrani, noževima i sl. :| :D
Hakiz
Posts: 40556
Joined: 30/07/2015 20:01

#20364 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Nierika wrote: 11/01/2022 00:20 Mislim da sam ja ovo o smrti počela onim gore raspitivanjem o samoodbrani, noževima i sl. :| :D
Nisi.

Što kažu, hoće jezik pravo :mrgreen:
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#20365 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Niemand »

Nek ste vi svi zivi i zdravi, ali ovakve budalastine, pa mislilo se na mene il na nekog desetog, ja svariti ni ne pokusavam.
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#20366 Re: Danasnji "feminizam"

Post by crveni_makovi »

S4mpion wrote: 11/01/2022 00:05 Biti feministica je žestok poziv, poziv da izgubiš glavu ako treba.

U našem društvu, prava feministica bi ležala u bolnici 7 mjeseci godišnje, vjerovatno bi spasila nekoliko žrtava nasilja, ali bi morala odležat' u bolnici.

Koliko znate takvih? hah

Zato se ne zavaravajmo, nemamo mi nikakve feministice. :mrgreen:
Izvini ali koji je tvoj interes da ulažeš tako puno svog života i vremena da pišeš na ovoj temi?
Imam kolegu kojeg većina ljudi organski ne podnosi. Čak mu je djevojka kad su gledali dokumentarac o Tedu Bundyju rekla da primjećuje sličnosti - osim što (još) nije poznato da je neku od djevojaka ubio.
On se svakodnevno, godinama hrani kmečanjem Jordana Petersona, luđački i opsesivno traži svaku priliku da ispravlja neke podatke o rodnoj (ne)ravnopravnosti.
Tačno se može pretpostaviti šta će mu biti okidač. Ljudi se nerviraju, uzbuđuju, oduzima im vrijeme, izluđuje ih kilometarskim traktatima a kako piše tako i priča. Potapa količinom riječi da sagovornici uopšte zaborave povod razgovora.
Kad ga mama zove na displeju ne piše mama nego Sandra.
Uvijek kad nabasam na ovu temu i tvoje revnosne postove sjetim se našeg Teda.
Ni naš Ted nije nimalo glup ali ostaje nepoznato šta mu je okidač.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#20367 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

crveni_makovi wrote: 11/01/2022 00:29
S4mpion wrote: 11/01/2022 00:05 Biti feministica je žestok poziv, poziv da izgubiš glavu ako treba.

U našem društvu, prava feministica bi ležala u bolnici 7 mjeseci godišnje, vjerovatno bi spasila nekoliko žrtava nasilja, ali bi morala odležat' u bolnici.

Koliko znate takvih? hah

Zato se ne zavaravajmo, nemamo mi nikakve feministice. :mrgreen:
Izvini ali koji je tvoj interes da ulažeš tako puno svog života i vremena da pišeš na ovoj temi?
Imam kolegu kojeg većina ljudi organski ne podnosi. Čak mu je djevojka kad su gledali dokumentarac o Tedu Bundyju rekla da primjećuje sličnosti - osim što (još) nije poznato da je neku od djevojaka ubio.
On se svakodnevno, godinama hrani kmečanjem Jordana Petersona, luđački i opsesivno traži svaku priliku da ispravlja neke podatke o rodnoj (ne)ravnopravnosti.
Tačno se može pretpostaviti šta će mu biti okidač. Ljudi se nerviraju, uzbuđuju, oduzima im vrijeme, izluđuje ih kilometarskim traktatima a kako piše tako i priča. Potapa količinom riječi da sagovornici uopšte zaborave povod razgovora.
Kad ga mama zove na displeju ne piše mama nego Sandra.
Uvijek kad nabasam na ovu temu i tvoje revnosne postove sjetim se našeg Teda.
Ni naš Ted nije nimalo glup ali ostaje nepoznato šta mu je okidač.
Moj interes je stroga tajna.

Što se tiče Teda, ne moraš ga tako žestoko branit'. :mrgreen:
User avatar
FunkyzeitGames
Posts: 461
Joined: 29/09/2021 17:49

#20368 Re: Danasnji "feminizam"

Post by FunkyzeitGames »

Imam ja jedan interesantan eksperiment za @no_sikiriki. :D

Malo zverajući po drugim temama naletih na sljedeći post:
no_sikiriki wrote: 10/01/2022 11:04 Pitanje:

Komšija mi se oženio ljetos. Prije toga smo se normalno pozdravljali, ponekad bi stali i ispričali se duže, na društvenim mrežama mi "lajkao" slike itd. Igrali se zajedno kao djeca, dakle znamo se skoro pa od rođenja, kao komšije. (Ja sam odavno udata ako je to kome relevantno.)
Čovjek otkako se oženio više se NE pozdravlja, pravi se lud tj. skrene pogled ili nešto čačka po autu kad prolazim, ne "lajka" više slike itd.

U čemu je fazon?
Po feminističkom istraživanju navedenom ranije, ovo je vrlo moguće primjer komšijinog straha od "Ljutnja ukoliko muškarac razgovara sa nekom drugom ženom", s tim da mu je ovdje izgleda zabranjena i najbanalnija interakcija. Kako ne bi bila nijemi posmatrač potencijalnog nasilja (i po definiciji nekih ovdje saučesnik ignorisanjem), da li si spremna prijaviti policiji sumnju na psihičko nasilje koje rezultira očigledno kontinuiranim čudnim i povučenim ponašanjem komšije?
User avatar
Riddle
Posts: 8197
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#20369 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Riddle »

crveni_makovi wrote: 11/01/2022 00:29Kad ga mama zove na displeju ne piše mama nego Sandra.
:lol: !
no_sikiriki
Posts: 17327
Joined: 11/12/2012 13:21

#20370 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

FunkyzeitGames wrote: 11/01/2022 00:47 Imam ja jedan interesantan eksperiment za @no_sikiriki. :D

Malo zverajući po drugim temama naletih na sljedeći post:
no_sikiriki wrote: 10/01/2022 11:04 Pitanje:

Komšija mi se oženio ljetos. Prije toga smo se normalno pozdravljali, ponekad bi stali i ispričali se duže, na društvenim mrežama mi "lajkao" slike itd. Igrali se zajedno kao djeca, dakle znamo se skoro pa od rođenja, kao komšije. (Ja sam odavno udata ako je to kome relevantno.)
Čovjek otkako se oženio više se NE pozdravlja, pravi se lud tj. skrene pogled ili nešto čačka po autu kad prolazim, ne "lajka" više slike itd.

U čemu je fazon?
Po feminističkom istraživanju navedenom ranije, ovo je vrlo moguće primjer komšijinog straha od "Ljutnja ukoliko muškarac razgovara sa nekom drugom ženom", s tim da mu je ovdje izgleda zabranjena i najbanalnija interakcija. Kako ne bi bila nijemi posmatrač potencijalnog nasilja (i po definiciji nekih ovdje saučesnik ignorisanjem), da li si spremna prijaviti policiji sumnju na psihičko nasilje koje rezultira očigledno kontinuiranim čudnim i povučenim ponašanjem komšije?
Ma bi ja, moj Funky, ali se bojim da me u policiji ne uzmu za ozbiljno i ne optuže me da sam zapravo ja zaljubljena u komšiju, pa da samo zato prijavljujem komšinicu. Mi žene smo stalno tako suočene sa nekim lažnim optužbama za manipulacije. :mrgreen:

Nego, mene više brine tvoje stanje, tj. te žene koje su te zlostavljale, iako #NisiTražio svojim mišićavim tijelom i utegnutom guzom. Vidim da je ostavilo dubokotrajne posljedice na tvoju psihu, i da ne možeš da sam prijaviš to zlostavljanje, da još nisi spreman, pa sam to učinila za tebe. Međutim, u ovoj našoj policiji me pogledaše podrugljivo i rekoše da to moraš ti sam prijaviti i da će u tom slučaju odmah djelovati da privedu osumnjičene matore krmače.
Usput sam prijavila i sebe za tzv. crni humor. :mrgreen:

Nego, sad jokes aside, kako prođe vikend? Imaš li kakav Excel spreadsheet sa prikazom brojki? Onako, statistički i naučno gledano, baš me interesuje koji su mjeseci najbolji/najgori...
User avatar
vjeshalica
Posts: 17272
Joined: 31/03/2019 14:56

#20371 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

FunkyzeitGames wrote: 11/01/2022 00:47 Imam ja jedan interesantan eksperiment za @no_sikiriki. :D

Malo zverajući po drugim temama naletih na sljedeći post:
no_sikiriki wrote: 10/01/2022 11:04 Pitanje:

Komšija mi se oženio ljetos. Prije toga smo se normalno pozdravljali, ponekad bi stali i ispričali se duže, na društvenim mrežama mi "lajkao" slike itd. Igrali se zajedno kao djeca, dakle znamo se skoro pa od rođenja, kao komšije. (Ja sam odavno udata ako je to kome relevantno.)
Čovjek otkako se oženio više se NE pozdravlja, pravi se lud tj. skrene pogled ili nešto čačka po autu kad prolazim, ne "lajka" više slike itd.

U čemu je fazon?
Po feminističkom istraživanju navedenom ranije, ovo je vrlo moguće primjer komšijinog straha od "Ljutnja ukoliko muškarac razgovara sa nekom drugom ženom", s tim da mu je ovdje izgleda zabranjena i najbanalnija interakcija. Kako ne bi bila nijemi posmatrač potencijalnog nasilja (i po definiciji nekih ovdje saučesnik ignorisanjem), da li si spremna prijaviti policiji sumnju na psihičko nasilje koje rezultira očigledno kontinuiranim čudnim i povučenim ponašanjem komšije?
Eto kao on nije imao priliku da upozna svoju zenicu prije sklapanja braka. Pristao je na njen karakter,ali to nije nasilje.Da nije,ne bi usao u brak.Objasni ako je to nasilje, zasto je otisao za svojim zlostavljacem i zasto voli svog zlostavljaca?Dakle psihijatrijski slucaj od ranije, a ne od kasnije.
Last edited by vjeshalica on 11/01/2022 11:01, edited 1 time in total.
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#20372 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

Nierika wrote: 10/01/2022 21:47
Hakiz wrote: 10/01/2022 21:41

Skakavac je sklopivi nož kojem oštrica iz drške iskače pritiskom na dugme.

Image

Ono šta se na ruku stavi je "bokser".

Image
Sprej mi se čini kao bolja (i manje oštra) opcija. Taj nož napadač može i uzeti i iskoristiti da mene poreže/ubije/da ne zamišljam dalje.
Nierka, 9bićni parfem ima jednako dobru ulogu samoodrane, sprejaš u oči, voila :D
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#20373 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

MarlboroGold wrote: 10/01/2022 18:22
Nierika wrote: 10/01/2022 14:20

Ja volim čitati Biljanu Srbljanović, nisu mi budalaštine njene izjave i tekstovi. Ne znam je li nužno riječ o silovanju u toj sevdalinci, ali nije nimalo optimističan završetak pjesme (kakva prevara? šta bi nakon što su se zamandalila vrata?):



Što se tiče ovih dodatnih faktora, ja sam većinom imala probleme te vrste (mada ni blizu silovanja) kad sam bila sama negdje, mada ovisi i gdje i kad i kako itd.
Ne znam jel mi okej ili nije okej što ovo sa cenzurom ne može proći kod nas još uvijek, nemam jasan stav za sada, ovisi od situacije.
Nemam ni ja problem sa Biljanom, već sa takvim izjavama. Kad čitaš cijeli tekst da se lako zaključiti da je i sama Fata hodala sama, tražila Muju i kilu zlata. Tu bi se moglo govoriti i o tome da je Fata obična prostitutka koja prodaje svoje tijelo. Ušla je unutra na očigled čitave čaršije, a naravno da će on zatvoriti vrata. Ona naravno ima pravo na to i takve izjave, ali je neozbiljno baviti se nečim na takav način što je izvan konteksta vremena u kojem se to dešavalo niti znamo šta se tačno desilo, pa je od toga sačinjena pjesma.
Kako si povezao prostituciju i njenu potragu kile zlata?
User avatar
FunkyzeitGames
Posts: 461
Joined: 29/09/2021 17:49

#20374 Re: Danasnji "feminizam"

Post by FunkyzeitGames »

vjeshalica wrote: 11/01/2022 10:59
FunkyzeitGames wrote: 11/01/2022 00:47 Imam ja jedan interesantan eksperiment za @no_sikiriki. :D

Malo zverajući po drugim temama naletih na sljedeći post:



Po feminističkom istraživanju navedenom ranije, ovo je vrlo moguće primjer komšijinog straha od "Ljutnja ukoliko muškarac razgovara sa nekom drugom ženom", s tim da mu je ovdje izgleda zabranjena i najbanalnija interakcija. Kako ne bi bila nijemi posmatrač potencijalnog nasilja (i po definiciji nekih ovdje saučesnik ignorisanjem), da li si spremna prijaviti policiji sumnju na psihičko nasilje koje rezultira očigledno kontinuiranim čudnim i povučenim ponašanjem komšije?
Eto kao on nije imao priliku da upozna svoju zenicu prije sklapanja braka. Pristao je na njen karakter,ali to nije nasilje.Da nije,ne bi usao u brak.Objasni ako je to nasilje, zasto je otisao za svojim zlostavljacem i zasto voli svog zlostavljaca?Dakle psihijatrijski slucaj od ranije, a ne od kasnije.
Je li tako opravdavaš i kada su žene u pitanju?

Istraživanje koje sam postavio je slučaj naveden gore kategoriziralo kao nasilje i svojevremeno plasiralo kao propagandnu negativnu statistiku po medijima. Rezultat je kultura koju imamo, gdje smo demonizovani kao manijaci na osnovu samoprijavljenih iskustava "ljutitog pogleda" i "ignorisanja na duže od sat vremena".
User avatar
FunkyzeitGames
Posts: 461
Joined: 29/09/2021 17:49

#20375 Re: Danasnji "feminizam"

Post by FunkyzeitGames »

no_sikiriki wrote: 11/01/2022 08:03
FunkyzeitGames wrote: 11/01/2022 00:47 Imam ja jedan interesantan eksperiment za @no_sikiriki. :D

Malo zverajući po drugim temama naletih na sljedeći post:



Po feminističkom istraživanju navedenom ranije, ovo je vrlo moguće primjer komšijinog straha od "Ljutnja ukoliko muškarac razgovara sa nekom drugom ženom", s tim da mu je ovdje izgleda zabranjena i najbanalnija interakcija. Kako ne bi bila nijemi posmatrač potencijalnog nasilja (i po definiciji nekih ovdje saučesnik ignorisanjem), da li si spremna prijaviti policiji sumnju na psihičko nasilje koje rezultira očigledno kontinuiranim čudnim i povučenim ponašanjem komšije?
Ma bi ja, moj Funky, ali se bojim da me u policiji ne uzmu za ozbiljno i ne optuže me da sam zapravo ja zaljubljena u komšiju, pa da samo zato prijavljujem komšinicu. Mi žene smo stalno tako suočene sa nekim lažnim optužbama za manipulacije. :mrgreen:

Nego, mene više brine tvoje stanje, tj. te žene koje su te zlostavljale, iako #NisiTražio svojim mišićavim tijelom i utegnutom guzom. Vidim da je ostavilo dubokotrajne posljedice na tvoju psihu, i da ne možeš da sam prijaviš to zlostavljanje, da još nisi spreman, pa sam to učinila za tebe. Međutim, u ovoj našoj policiji me pogledaše podrugljivo i rekoše da to moraš ti sam prijaviti i da će u tom slučaju odmah djelovati da privedu osumnjičene matore krmače.
Usput sam prijavila i sebe za tzv. crni humor. :mrgreen:

Nego, sad jokes aside, kako prođe vikend? Imaš li kakav Excel spreadsheet sa prikazom brojki? Onako, statistički i naučno gledano, baš me interesuje koji su mjeseci najbolji/najgori...
Nije, nego bi vidjela tu famoznu ravnopravnost u realnosti i kome je zaista naklonjen zakon.

Za mene se ne brini i nema potrebe da sakrastično i nevješto izmišljaš, ja sam već naveo da ne smatram to traumatičnim zlostavljanjem, ne kmečim hashtagovima kao vi i ne izmišljam fantazije silovanja po facebooku i twitteru za lajkove. :wink:
Post Reply