Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#24976 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by S4mpion »

Mu_mala Mu wrote: 30/11/2021 22:36
S4mpion wrote: 30/11/2021 20:06 Image
sreca ti je pa je masinica na struju, nije na baterije, inace... :-) :lol:
Inače cash flow.
User avatar
Mu_mala Mu
Posts: 5589
Joined: 21/10/2021 22:56

#24977 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Mu_mala Mu »

S4mpion wrote: 30/11/2021 22:48
Mu_mala Mu wrote: 30/11/2021 22:36

sreca ti je pa je masinica na struju, nije na baterije, inace... :-) :lol:
Inače cash flow.
:lol:
snijeg_led
Posts: 6751
Joined: 08/12/2019 21:35

#24978 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by snijeg_led »

Zabavljate se sa curom ili ozenite je, a ona sticajem okolnosti ima vise muskih prijatelja nego zenskih.
Da li bi vam to smetalo, ocekujete li od nje da ta prijateljstva svede na minimum ?
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#24979 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by MUNAFIK »

snijeg_led wrote: 03/01/2022 17:21 Zabavljate se sa curom ili ozenite je, a ona sticajem okolnosti ima vise muskih prijatelja nego zenskih.
Da li bi vam to smetalo, ocekujete li od nje da ta prijateljstva svede na minimum ?
Kako se 'konzumiraju' ta prijateljstva? Nije nimalno da ti zena sveko treci dan izlazi sa nekakvim muskarcima... Jednostavno to nije to...


Musko zenska prijateljstva POSTOJE al uvijek uz zelju sa neke od strana da to bude nesto još... Ili fatanje ili sex ili ljubav...

Tako da OK je da ima tih prijatelja ali sad neko budalesanje kao da vam je 22 godine i hodanja itd... To je besmisleno za udate i ozenjene...
Last edited by MUNAFIK on 03/01/2022 17:40, edited 1 time in total.
User avatar
Poirier
Posts: 187
Joined: 23/12/2021 10:10

#24980 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Poirier »

snijeg_led wrote: 03/01/2022 17:21 Zabavljate se sa curom ili ozenite je, a ona sticajem okolnosti ima vise muskih prijatelja nego zenskih.
Da li bi vam to smetalo, ocekujete li od nje da ta prijateljstva svede na minimum ?
Veza i brak su dvije razlicite stvari. Dok ste u vezi onda je iole podnosljivo da ima musko drustvo i da se druzi, samo ako je muskarac upoznat sa njima. Dok ste u braku, to vise nije to, onda se trebate samo posvetiti jedno drugom. Ruzno bi bilo da zena u braku izlazi vani sa muskarcima pa cak i sa nekim "bezopasnim", tj.sa muskim prijateljima. Tako da bi u braku od svoje zene ocekivao da svede ta prijateljstva na minimum, jer ne bih ni ja hodao okolo sa prijateljicama. U vezi je nekako i okej, ma da bi trebala svog momka upoznati sa njima, cisto da ne bi bilo poslije nekih zabuna i slicno.
User avatar
ZyzzSar
Posts: 2436
Joined: 08/04/2017 02:14
Location: Sarajevo

#24981 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by ZyzzSar »

snijeg_led wrote: 03/01/2022 17:21 Zabavljate se sa curom ili ozenite je, a ona sticajem okolnosti ima vise muskih prijatelja nego zenskih.
Da li bi vam to smetalo, ocekujete li od nje da ta prijateljstva svede na minimum ?
definisi oblik prijateljstva, pisanje, vidjanje, izlazenje?
udata djevojka ne moze imati muske prijatelje, u smislu da izlazi sa njima
isto vrijedi i da je obrnuta situacija (musko-zensko)
snijeg_led
Posts: 6751
Joined: 08/12/2019 21:35

#24982 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by snijeg_led »

Poirier wrote: 03/01/2022 17:28
snijeg_led wrote: 03/01/2022 17:21 Zabavljate se sa curom ili ozenite je, a ona sticajem okolnosti ima vise muskih prijatelja nego zenskih.
Da li bi vam to smetalo, ocekujete li od nje da ta prijateljstva svede na minimum ?
Veza i brak su dvije razlicite stvari. Dok ste u vezi onda je iole podnosljivo da ima musko drustvo i da se druzi, samo ako je muskarac upoznat sa njima. Dok ste u braku, to vise nije to, onda se trebate samo posvetiti jedno drugom. Ruzno bi bilo da zena u braku izlazi vani sa muskarcima pa cak i sa nekim "bezopasnim", tj.sa muskim prijateljima. Tako da bi u braku od svoje zene ocekivao da svede ta prijateljstva na minimum, jer ne bih ni ja hodao okolo sa prijateljicama. U vezi je nekako i okej, ma da bi trebala svog momka upoznati sa njima, cisto da ne bi bilo poslije nekih zabuna i slicno.
Postujem tvoje misljenje ali nije brak zatvor. Ili onda nije za svakog.
User avatar
Poirier
Posts: 187
Joined: 23/12/2021 10:10

#24983 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Poirier »

snijeg_led wrote: 03/01/2022 17:30
Poirier wrote: 03/01/2022 17:28

Veza i brak su dvije razlicite stvari. Dok ste u vezi onda je iole podnosljivo da ima musko drustvo i da se druzi, samo ako je muskarac upoznat sa njima. Dok ste u braku, to vise nije to, onda se trebate samo posvetiti jedno drugom. Ruzno bi bilo da zena u braku izlazi vani sa muskarcima pa cak i sa nekim "bezopasnim", tj.sa muskim prijateljima. Tako da bi u braku od svoje zene ocekivao da svede ta prijateljstva na minimum, jer ne bih ni ja hodao okolo sa prijateljicama. U vezi je nekako i okej, ma da bi trebala svog momka upoznati sa njima, cisto da ne bi bilo poslije nekih zabuna i slicno.
Postujem tvoje misljenje ali nije brak zatvor. Ili onda nije za svakog.
Nije zatvor ali jeste obaveza. Mnogo vise odricanja i truda zahtjeva. Ako je tebi uredu da izlazis sa prijateljima dok si u braku, onda si sretna ako imas muskarca kraj sebe koji ce to moci trpiti. Uredu je kafica neka usputna, ali konstantno druzenje ne dolazi u obzir.
User avatar
ZyzzSar
Posts: 2436
Joined: 08/04/2017 02:14
Location: Sarajevo

#24984 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by ZyzzSar »

snijeg_led wrote: 03/01/2022 17:30
Poirier wrote: 03/01/2022 17:28

Veza i brak su dvije razlicite stvari. Dok ste u vezi onda je iole podnosljivo da ima musko drustvo i da se druzi, samo ako je muskarac upoznat sa njima. Dok ste u braku, to vise nije to, onda se trebate samo posvetiti jedno drugom. Ruzno bi bilo da zena u braku izlazi vani sa muskarcima pa cak i sa nekim "bezopasnim", tj.sa muskim prijateljima. Tako da bi u braku od svoje zene ocekivao da svede ta prijateljstva na minimum, jer ne bih ni ja hodao okolo sa prijateljicama. U vezi je nekako i okej, ma da bi trebala svog momka upoznati sa njima, cisto da ne bi bilo poslije nekih zabuna i slicno.
Postujem tvoje misljenje ali nije brak zatvor. Ili onda nije za svakog.
nemoj se udavati onda
snijeg_led
Posts: 6751
Joined: 08/12/2019 21:35

#24985 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by snijeg_led »

ZyzzSar wrote: 03/01/2022 17:32
snijeg_led wrote: 03/01/2022 17:30

Postujem tvoje misljenje ali nije brak zatvor. Ili onda nije za svakog.
nemoj se udavati onda
pa necu samo pitam. Mom momku je bilo u redu da ima prijateljice, pa sam onda mislila da vidim kod drugih jel u redu ako ja imam muske prijatelje :D
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#24986 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by MUNAFIK »

snijeg_led wrote: 03/01/2022 17:41
ZyzzSar wrote: 03/01/2022 17:32

nemoj se udavati onda
pa necu samo pitam. Mom momku je bilo u redu da ima prijateljice, pa sam onda mislila da vidim kod drugih jel u redu ako ja imam muske prijatelje :D

Momak i muž.... Dvije skroz razlicite vrste muškarca, odnosa, obaveze...

Nemoj to da poistovjecujes momka i muza.

Momka danas imaš jednog, sutra drugog i nemas prema njemu nikakvu obavezu ali bas nikakvu, a prema mužu već imaš obaveze pa bar one zakonske (kao i on prema tebi) i naravno da muškarac, od kojeg možeš uzeti pola imovine ako se razvedete, ima pravo da se nešto pita u tom braku.
snijeg_led
Posts: 6751
Joined: 08/12/2019 21:35

#24987 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by snijeg_led »

MUNAFIK wrote: 03/01/2022 17:44
snijeg_led wrote: 03/01/2022 17:41

pa necu samo pitam. Mom momku je bilo u redu da ima prijateljice, pa sam onda mislila da vidim kod drugih jel u redu ako ja imam muske prijatelje :D

Momak i muž.... Dvije skroz razlicite vrste muškarca, odnosa, obaveze...

Nemoj to da poistovjecujes momka i muza.

Momka danas imaš jednog, sutra drugog i nemas prema njemu nikakvu obavezu ali bas nikakvu, a prema mužu već imaš obaveze pa bar one zakonske (kao i on prema tebi) i naravno da muškarac, od kojeg možeš uzeti pola imovine ako se razvedete, ima pravo da se nešto pita u tom braku.
Po cemu razliciti odnosi, sta znaci papir? Ako si u ozbiljnoj vezi ili mislis da je ozbiljna.
I ko sad uzima pola imovine, pa nije on sve zaradio :-)
no_sikiriki
Posts: 17311
Joined: 11/12/2012 13:21

#24988 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by no_sikiriki »

snijeg_led wrote: 03/01/2022 17:30
Poirier wrote: 03/01/2022 17:28

Veza i brak su dvije razlicite stvari. Dok ste u vezi onda je iole podnosljivo da ima musko drustvo i da se druzi, samo ako je muskarac upoznat sa njima. Dok ste u braku, to vise nije to, onda se trebate samo posvetiti jedno drugom. Ruzno bi bilo da zena u braku izlazi vani sa muskarcima pa cak i sa nekim "bezopasnim", tj.sa muskim prijateljima. Tako da bi u braku od svoje zene ocekivao da svede ta prijateljstva na minimum, jer ne bih ni ja hodao okolo sa prijateljicama. U vezi je nekako i okej, ma da bi trebala svog momka upoznati sa njima, cisto da ne bi bilo poslije nekih zabuna i slicno.
Postujem tvoje misljenje ali nije brak zatvor. Ili onda nije za svakog.
Neki izgleda fakat zamišljaju brak kao (doživotni) zatvor.
Kad sam se udala, neke (neudate) prijateljice su me prestale zvati na kafu itd. Na moj upit šta bi, kažu "pa udala si se". Znači, :roll:

LIčno mislim da je sasvim normalno imati prijatelje oba spola, s tim da ne izlazim nasamo sa muškarcima, niti suprug sa ženama. Ako je više neke raje, ne vidim nikakav problem u tome, jer nema nikakve romantične konotacije.
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 72076
Joined: 03/10/2011 20:11

#24989 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Chloe »

Ili momak ili muž, partneri su, u ljubavi se poštuju isto.

Nisam se odrekla svojih prijatelja, iz djetinjstva, iz škole ali ni onih koje sam i nakon udaje stekla. Doduše, trojicu ih imam, plus rodjaka koji mi je od sve rodbine nešto posebno.
Prijatelji su rijetkost, bar za mene, isto kao i prijateljice.
To se čuva i pazi. Moj partner kad bi se zbog mene odricao prijatelja i prijateljica, sa kojima je djelio dobro i zlo prije mene, zamislila bih se kakva je on osoba.

Kad se dvoje vole, poštuju, jedno drugom su najvažniji, ni četa prijateljica i prijatelja, nisu problem, niti su prijetnja vezi da bi se oko toga pravio problem.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#24990 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by moonca »

U RL, itekako je problem..... sve se mijenja.... pogotovo, ako dodju djeca.... opet novi set prijatelja / poznanika itd..
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 72076
Joined: 03/10/2011 20:11

#24991 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Chloe »

Poznanici su nešto drugo. Nije svaka osoba kojom se sjedne i popije kafa, pa i druži, prijateljica/prijatelj, bar meni. 🤷‍♀️
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#24992 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by MUNAFIK »

moonca wrote: 03/01/2022 18:36 U RL, itekako je problem..... sve se mijenja.... pogotovo, ako dodju djeca.... opet novi set prijatelja / poznanika itd..

Ta primjena 'prijatelja' sa brakom i kad dodju bebe mi je bas debilna. Jednostavno ne razumujem ljude koji vise ne zovu svije drugove van jer se oženio, a situcija je još gore kod žena... Meni to nije jasno.

Jos manje razumijem ljude koji kad se ozene ili udaju nemaju nikad vremena za staro društvo. Sve ko fol u nekakvim obavezama i naravno ovo što je gore napisao neko da se u braku ljud trebaju posvetiti SAMO jedno drugom to je posebna glupost i jedan potpuni besmisao skroz u suprotnosto sa covjekovom prirodom.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#24993 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by moonca »

MUNAFIK wrote: 03/01/2022 18:46
moonca wrote: 03/01/2022 18:36 U RL, itekako je problem..... sve se mijenja.... pogotovo, ako dodju djeca.... opet novi set prijatelja / poznanika itd..

Ta primjena 'prijatelja' sa brakom i kad dodju bebe mi je bas debilna. Jednostavno ne razumujem ljude koji vise ne zovu svije drugove van jer se oženio, a situcija je još gore kod žena... Meni to nije jasno.

Jos manje razumijem ljude koji kad se ozene ili udaju nemaju nikad vremena za staro društvo. Sve ko fol u nekakvim obavezama i naravno ovo što je gore napisao neko da se u braku ljud trebaju posvetiti SAMO jedno drugom to je posebna glupost i jedan potpuni besmisao skroz u suprotnosto sa covjekovom prirodom.
Situacija je ..ako i drugi par. ima dijete.. druzenje je moguche... interesi a i teme su tu negdje.. sve ostale kombinacije. su upitne. nisu eliminisane.

Ne posvechuju se.. ali uz ostale obaveze.. posao. kao prvo. tu je i nova. familija.. i to je upitno ..koliko vremena uzima.... i zbilja. vrlo malo ostane za ..stare prijatelje. No u danasnje vrijeme drustv mreza. kontak se odrzava . virtualno.. :-)
no_sikiriki
Posts: 17311
Joined: 11/12/2012 13:21

#24994 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by no_sikiriki »

To neviđanje drugih ljudi ne samo da nije zdravo za individuu, nego i za taj brak. Ljudi smo, društvena smo bića, i time što smo se udali/oženili nismo odabrali jednu osobu sa kojom ćemo razgovarati do kraja života bez ikakve socijalizacije sa drugima.

Ljudi upravo pate od depresije/anksioznosti više otkako je počela pandemija, jer su nam društveni kontakti svedeni na minimum, što nije zdravo ni za koga.
tibetanac
Posts: 93
Joined: 29/04/2019 15:05

#24995 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by tibetanac »

Pa to je tako jednostavno. Ljudi se mijenjaju, napreduju, nazaduju...isto kad se djevojcica po cijeli dan igra s djecakom u komsiliku, ljube se, glume muza i zenu pa ih niko ne tjera da vec od osnovne skole predju preko toga jer skontaju da su prerasli. Pa onda imas sljedeci ciklus, pa sljedeci, pa onda prirodno imas momka ili djevojku, pa se ozenis ili udas, pa imas djecu. Po meni to prirodno otpadne. Ti kad se udas imat ces svoju porodicu, muz svoju, parove s kojima se druzite, rodjake...i dok to sve obidjes i dok te obidju nemas vremena da se druzis s rajom s kojom si prije. Pa djeca i logicno da ces se bolje uklapati onda s drugim parovima s djecom slicnih godina...
Ljudi zapravo postaju depresivni jer zive s nekim a opet su sami, a to opet dolazi iz razloga da svako ima nesto svoje i malo toga zajednickog. Ono upustio si se u brak i tako treba da se ponasas, da razmisljas, treba da zivis s nekim ko ima slicna interesovanja kao ti. Ne treba da gledas ljepotu, materijalne stvari...treba da nadjes zivotnog saputnika.
Imas se ti s kim druziti i imati kontakte u skladu sa
svojim godinama, bracnim statusom, djecom itd.
Svako ko se ozenio shvata koliko imas manje vremena. Pa ko ima djecu skonta koliko je zapravo imao vremena ranije.
Meni je realno bezveze da mi zena radi, a ja pijem kafu s jaranicom.
tibetanac
Posts: 93
Joined: 29/04/2019 15:05

#24996 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by tibetanac »

MUNAFIK wrote: 03/01/2022 18:46
moonca wrote: 03/01/2022 18:36 U RL, itekako je problem..... sve se mijenja.... pogotovo, ako dodju djeca.... opet novi set prijatelja / poznanika itd..

Ta primjena 'prijatelja' sa brakom i kad dodju bebe mi je bas debilna. Jednostavno ne razumujem ljude koji vise ne zovu svije drugove van jer se oženio, a situcija je još gore kod žena... Meni to nije jasno.

Jos manje razumijem ljude koji kad se ozene ili udaju nemaju nikad vremena za staro društvo. Sve ko fol u nekakvim obavezama i naravno ovo što je gore napisao neko da se u braku ljud trebaju posvetiti SAMO jedno drugom to je posebna glupost i jedan potpuni besmisao skroz u suprotnosto sa covjekovom prirodom.
Pa evo moja zena npr da hoce otici s nekim na kafu ja bih je odnio licno na ledjima, ali nemas kad. Cuje se sa svima, neko i naleti kad se uhvati vremena, ali je bukvalno zivot 100 na sat. Dok dodje s posla, nesto pripremi da se jede, upali masinu, popijemo kafu, jedemo, izvadi to iz masine, dok se okrenes pun kurac sudja, pa slozi i to u masinu pa izvadi, pa skupi onaj ves.
Da ne bude da sam kreten i ja joj dosta pomognem u svemu sto radi. Pa hajmo kod mojih, pa hajmo kod njenih, pa hajmo kod brace, pa kod tetke, nane, dajdze, kuma, kume, par prijatelja, pa eto ti svih njih kod nas. Sve je to procedura, pravi kafe, pravi vecere, peri sudje, idi u prodavnicu, idi po namirnice, pa ako hocemo nekad nas dvoje izac negdje ni to ne mozes ugajgulit.
Tek onda dolaze djeca. Pa skontaj jos s tim.
snijeg_led
Posts: 6751
Joined: 08/12/2019 21:35

#24997 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by snijeg_led »

Pravljenje vecere, sudje, ves izvadi stavi i jos kafa - brat bratu 1.5 sat.
kupovanje namirnica jednom do dva puta sedmicno i to kasnije navecer kad nema guzve - 1.5 sat
jedite sto imate dok ne odete opet u samoposlugu
ko jos vidja tetke i sve te rodjaka tako cesto, mani se tog posla
User avatar
Poirier
Posts: 187
Joined: 23/12/2021 10:10

#24998 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Poirier »

no_sikiriki wrote: 03/01/2022 18:10
snijeg_led wrote: 03/01/2022 17:30

Postujem tvoje misljenje ali nije brak zatvor. Ili onda nije za svakog.
Neki izgleda fakat zamišljaju brak kao (doživotni) zatvor.
Kad sam se udala, neke (neudate) prijateljice su me prestale zvati na kafu itd. Na moj upit šta bi, kažu "pa udala si se". Znači, :roll:

LIčno mislim da je sasvim normalno imati prijatelje oba spola, s tim da ne izlazim nasamo sa muškarcima, niti suprug sa ženama. Ako je više neke raje, ne vidim nikakav problem u tome, jer nema nikakve romantične konotacije.
Bravo.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#24999 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by MUNAFIK »

Ti ljudi sto kroz brak sebi zivot svedu na obilaske rodbine svoje i njene i eto kuma i kuke nisu normalni.
User avatar
Poirier
Posts: 187
Joined: 23/12/2021 10:10

#25000 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Poirier »

moonca wrote: 03/01/2022 18:53
MUNAFIK wrote: 03/01/2022 18:46


Ta primjena 'prijatelja' sa brakom i kad dodju bebe mi je bas debilna. Jednostavno ne razumujem ljude koji vise ne zovu svije drugove van jer se oženio, a situcija je još gore kod žena... Meni to nije jasno.

Jos manje razumijem ljude koji kad se ozene ili udaju nemaju nikad vremena za staro društvo. Sve ko fol u nekakvim obavezama i naravno ovo što je gore napisao neko da se u braku ljud trebaju posvetiti SAMO jedno drugom to je posebna glupost i jedan potpuni besmisao skroz u suprotnosto sa covjekovom prirodom.
Situacija je ..ako i drugi par. ima dijete.. druzenje je moguche... interesi a i teme su tu negdje.. sve ostale kombinacije. su upitne. nisu eliminisane.

Ne posvechuju se.. ali uz ostale obaveze.. posao. kao prvo. tu je i nova. familija.. i to je upitno ..koliko vremena uzima.... i zbilja. vrlo malo ostane za ..stare prijatelje. No u danasnje vrijeme drustv mreza. kontak se odrzava . virtualno.. :-)
Meni nije realno da neko u danasnje vrijeme i dalje pise : mogucHe, posvecHuju se itd. Daj ba pa nismo 5.osnovne.
Post Reply