Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
gamer4ever
Posts: 684
Joined: 11/12/2012 12:52

#59826 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by gamer4ever »

spinel_ wrote: 13/01/2022 20:49 Kad je zvanicno pandemija proglasena LOGICNO da ces u obzir uzeti SVE ljude. Znaci pandemija znaci globalno.

I vidite kako lako se manipulira statistikom i ovcama. Kad napises brojkama umrlo 5 miliona to je ogromna cifra. I vecina tako radi da bi prouzrokovali strah. Ali s obzirom na proglaseno stanje pandemije i na ukupan broj stanovnika na planeti ta brojka je ispod 1%.
Hajde ne provaljuj se, kada racunas procenat smrtnosti neke bolesti gledas koliko je zarazenih a koliko umrlih. To sto je pandemija nikakve veze nema sa time koliko ljudi PREZIVI. Jer to si napisao. Kako mozes prezivjeti koronu ako nisi imao koronu ? De barem malo ukljuci mozak
User avatar
Edin H.
Posts: 47332
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#59827 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Edin H. »

laik1981 wrote: 13/01/2022 20:50
Edin H. wrote: 13/01/2022 20:47

Samo po dzepu udarati, Next i jos neke kompanije odbijaju da placaju radnike koji se moraju izolovati, a nisu vakcinisani.
A kakva je situacija ako se moraju izolovati, a vakcinisani su? Onda placaju :lol: I kao tako nesto treba podrzati.. Nije bolest sve sto boli..
Sva pitanja koja imas uputi na njihovu pravnu sluzbu :oops:

https://www.euronews.com/2022/01/13/hea ... itain-next
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#59828 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cassius »

laik1981 wrote: 13/01/2022 20:50
Edin H. wrote: 13/01/2022 20:47

Samo po dzepu udarati, Next i jos neke kompanije odbijaju da placaju radnike koji se moraju izolovati, a nisu vakcinisani.
A kakva je situacija ako se moraju izolovati, a vakcinisani su? Onda placaju :lol: I kao tako nesto treba podrzati.. Nije bolest sve sto boli..
Ma ne mozes objasnit ljudima, da nema logike vecina ovih stvari sto je uvedeno. Navikli ljudi biti servilni, sistem "reci mi kako trebam i da sam rahat".
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#59829 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

gamer4ever wrote: 13/01/2022 20:53
spinel_ wrote: 13/01/2022 20:49 Kad je zvanicno pandemija proglasena LOGICNO da ces u obzir uzeti SVE ljude. Znaci pandemija znaci globalno.

I vidite kako lako se manipulira statistikom i ovcama. Kad napises brojkama umrlo 5 miliona to je ogromna cifra. I vecina tako radi da bi prouzrokovali strah. Ali s obzirom na proglaseno stanje pandemije i na ukupan broj stanovnika na planeti ta brojka je ispod 1%.
Hajde ne provaljuj se, kada racunas procenat smrtnosti neke bolesti gledas koliko je zarazenih a koliko umrlih. To sto je pandemija nikakve veze nema na time koliko ljudi PREZIVI. Jer to si napisao. Kako mozes prezivjeti koronu ako nisi imao koronu ? De barem malo ukljuci mozak
Broj zarazenih nikad nece biti tacan isto kao ni broj umrlih jer nigdje se nije radila obdukcija da znamo 100%.
Cuj uzimamo samo zarazene. Koliko je onih koji nIsu usli u tu statistiku tzv zarazenih? Koliko je onih sto su na nogama i asimptomatski prebolovali a nisu imali neke simptome a nisu zavedeni u statistiku jer nisu nikad se testirali. Provaljujes se vise ti.
User avatar
Copper
Posts: 419
Joined: 18/10/2021 20:34

#59830 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Copper »

SirLancelot wrote: 13/01/2022 20:48 Pozdrav
Vidim da je naslov teme da li je ovaj virus velika opasnost ili ne.
Neki kazu da jeste, neki kazu da nije. Kako god globalni je problem jer ljudi umiru, razne mjere se nameću, i ne nazire se kraj.
Rijec je o pandemiji, na svjetskom nivou, od koje godisnje umre oko 2.7 miliona ljudi. To su zvanicni podaci sa worldomoters. Pitanje je jel bas svih 2.7 miliona ljudi u 2020.g. umrlo od covida jer znamo da iste godine skoro niko nije umro od gripe a inace umire od 600.000 do 1 milion ljudi. Ali eto da ne umanjujemo taj broj nego da kazemo da je svih 2.7 mil ljudi umrlo iskljucivo od covida a ne od drugih bolesti. Pitanje je da li je to velika opasnost ili ne.
Za poređenje bi uzeo broj umrlih u svijetu od saobraćajnih nezgoda, a to je 1.35 miliona. Znaci duplo manje umre od saobr. nezgoda nego od korone. Sto znaci da je šansa da neko od nas umre od korone duplo veca nego da poginemo u saobracaju. Smrti od saobraćajnih nezgoda sam uzeo jer smo svi ucesnici u saobraćaju (vozaci, pjesaci, bicikliste), kao sto smo svi učesnici u pandemiji. Koliko se bojite saobraćaja? Ostajete li u kuci jer tako vas sigurno neće udariti auto? Ovdje je sansa da cemo stradati od korone duplo veca nego da ce nas udariti auto! Po meni to nije velika vjerovatnoća. Nikad nam ni jedan medij nije ovako predstavio koronu vec upravo suprotno, kao bolest od koje cemo svi oboliti, svi! Zvanicno je od korone bilo pozitivno samo 4% populacije u ove 2 godine. Umrlo je 5.5 miliona ili 0.07 % od ukupne populacije.
Slazete li se vi da je vjerovatnoca smrtnosti od korone duplo veca nego da stradamo kao ucesnici u saobraćaju?
Tu ne ulaze oni koji prodju sa povredama a prežive, kao sto ne ulaze ni oni koji prebole covid, znaci samo smrtni slučajevi. Meni to nije razlog za ovolikom panikom, mjerama, prisile. Ima jos nesto o cemu se ne prica, ili se spomenulo samo jednom negdje. Zbog mjera u svijetu broj ljudi koji su na granici gladi se povecao za 100 miliona. To nije granica siromaštva, vec gladi, i vecina ih ih brzo umrijeti. Prije korone je mislim da je dnevno umiralo 15.000 - 20.000 ljudi. Trenutno od gladi umire preko 30.000 ljudi svaki dan. To je 4 miliona godisnje vise nego prije korone. Znaci direktno zbog mjera, hrana ne stize do siromasnih zemalja afrike. Kad sam ovo rekao poznanicima koji su za mjere i spašavanje ljudskih zivota ostao sam iznenađen odgovorom, a to je da na zalost život njih evropljana vrijedi kao 20 africkih. I nesto u smislu nismo im mi krivi sto su bilo siromasni pa su sad zbog mjera postali gladni i umiru od izgladnjavanja. Cijena mjera je povecanje broja ljudi koji umiru od gladi. Osim gladi, Broj samoubistava prije korone je bio 750.000, a sada 1.5 miliona godisnje. Duplo vise! Imam prijatelje psihologe koji kazu da je mozda 4% pozitivno na koronu, ali 99% ljudi je pogodjeno u psihu. Ljudi su sve vise depresivni, anksiozni, na raznim tabletama za smirenje. Koliki je broj ljudi koji su pukli a nisu se odlucili na samoubistvo? Sve je ovo povezano. Imam prijatelje iz cijelog svijeta, svima je psiha poljuljana, neki vakcinisani, neki nisu. Evo i ovdje na forumu se prica, raspravlja, svako razmislja o koroni. Da li je opasnost bas toliko velika da se moraju sprovoditi rigorozne mjere, prisila, stanje od koje svi lude i pucaju, postajemo bolesno drustvo, drugi umiru od gladi a treci kazu neka umiru ko im je kriv stisni mjere i dalje dok se i ti gladni ne vakcinisu pa ce ionako umrijet bilo od gladi, vakcine ili korone. Mediji nas ubise i namjerno preuvelicavaju stanje. Sta kazu omikron je blazi za 90% ali zato cemo zatvoriti sve. Od takvih gluposti ljudi lude i gube razum. Da nam je svima Bog na pomoci.
Ja samo znam da se mjere i vanredno stanje nece nikada ukinuti. Jer su oni koji dovode mjere postali ovisni o njima. Pocet ce mjenjati ustave drzava uz pomoc mjera i rigirat vlast u svoju korist, jer su otkrili da imaju perfektan alat u rukama kojeg nece htjeti nikada ohladiti.
gamer4ever
Posts: 684
Joined: 11/12/2012 12:52

#59831 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by gamer4ever »

spinel_ wrote: 13/01/2022 20:57 Broj zarazenih nikad nece biti tacan isto kao ni broj umrlih jer nigdje se nije radila obdukcija da znamo 100%.
Cuj uzimamo samo zarazene. Koliko je onih koji nIsu usli u tu statistiku tzv zarazenih? Koliko je onih sto su na nogama i asimptomatski prebolovali a nisu imali neke simptome a nisu zavedeni u statistiku jer nisu nikad se testirali. Provaljujes se vise ti.
To si upravu. Treba uzeti u racunicu sve zarazene. Koliko je ljudi sto ne ulaze u statistiku to zavisi od zemlje do zemlje. Sigurno ih ima manje u USA nego u BIH npr. U svakom slucaju, ne mozemo znati koji je tacan broj. Ali koji god da je, sigurno nije taj koji si ti lupio
User avatar
Edin H.
Posts: 47332
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#59832 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Edin H. »

SirLancelot wrote: 13/01/2022 20:48 Sta kazu omikron je blazi za 90% ali zato cemo zatvoriti sve. Od takvih gluposti ljudi lude i gube razum. Da nam je svima Bog na pomoci.
Polako sa tih 90%

Blazi jeste, ali daleko od toga da je bezazlen, jer se stravicno brzo siri.
U Britaniji juce preminulo 398, danas 335 ljudi, najvece brojke od Februara prosle godine

BiH treca na svijetu po smrtnosti na milion stanovnika

https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries
Dead Man Walking
Posts: 6415
Joined: 28/05/2004 21:49

#59833 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dead Man Walking »

salik79 wrote: 13/01/2022 09:57
Sto bi ga prim'o kad i pfizerov CEO stidljivo priznaje da, haman, nikakvog hajra od njega nema. A stete ima, samo ce vam to kasnije priznati.
Do sad je primo, sta ja znam, da mu se nije osladilo.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18612
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#59834 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

spinel_ wrote: 13/01/2022 20:57
Broj zarazenih nikad nece biti tacan isto kao ni broj umrlih jer nigdje se nije radila obdukcija da znamo 100%.
Zaboravih ovu glupost koja se ponavlja redovno adresirati. Pa da i to rijesimonza vijekove vijekova:

The autopsy is conducted on the request of investigating officers in cases of sudden, suspicious un-natural deaths and which are labelled as MLC cases. The circumstances that require almost always an autopsy:
1. Fire deaths, when the body is altered by fire.
2. Homicides or any cases in which another person is in anyway a possible factor in the death.
3. Apparent suicides that are without clear evidence of intent, such as those without a note.
4. Road traffic accidents and railway accidents.
5. In aircraft crashes.
6. Occupation related deaths.
7. Unwitnessed "accidents."
8. Accidents in which natural disease cannot be ruled out as a factor.
9. Deaths of persons in government custody.
10. Sudden, unexpected deaths.
11. Deaths during medical or surgical intervention.

Autopsija pomaze u slucajevima kada nemas dijagnoze. Ako covjek ima covid i pokazuje sve simptome covida, koji se razvijaju i postaju sve tezi i tezi (u bolnici ili po svjedocenju ukucana), onda se racuna da je osoba umrla od Covida.
Last edited by GandalfSivi on 13/01/2022 21:19, edited 1 time in total.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 56075
Joined: 15/12/2008 16:53

#59835 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ultima_palabra »

GandalfSivi wrote: 13/01/2022 21:16
spinel_ wrote: 13/01/2022 20:57
Broj zarazenih nikad nece biti tacan isto kao ni broj umrlih jer nigdje se nije radila obdukcija da znamo 100%.
Zaboravih ovu glupost koja se ponavlja redovno adresirati. Pa da i to rijesimonza vijekove vijekova:

The autopsy is conducted on the request of investigating officers in cases of sudden, suspicious un-natural deaths and which are labelled as MLC cases. The circumstances that require almost always an autopsy:
1. Fire deaths, when the body is altered by fire.
2. Homicides or any cases in which another person is in anyway a possible factor in the death.
3. Apparent suicides that are without clear evidence of intent, such as those without a note.
4. Road traffic accidents and railway accidents.
5. In aircraft crashes.
6. Occupation related deaths.
7. Unwitnessed "accidents."
8. Accidents in which natural disease cannot be ruled out as a factor.
9. Deaths of persons in government custody.
10. Sudden, unexpected deaths.
11. Deaths during medical or surgical intervention.
Pa par stotina obdukcija dnevno u naponu pandemije, nije to puno. Evo Mirnes i spinel bi asistirali samo da ih je neko pozvao.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#59836 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

GandalfSivi wrote: 13/01/2022 21:16
spinel_ wrote: 13/01/2022 20:57
Broj zarazenih nikad nece biti tacan isto kao ni broj umrlih jer nigdje se nije radila obdukcija da znamo 100%.
Zaboravih ovu glupost koja se ponavlja redovno adresirati. Pa da i to rijesimonza vijekove vijekova:

The autopsy is conducted on the request of investigating officers in cases of sudden, suspicious un-natural deaths and which are labelled as MLC cases. The circumstances that require almost always an autopsy:
1. Fire deaths, when the body is altered by fire.
2. Homicides or any cases in which another person is in anyway a possible factor in the death.
3. Apparent suicides that are without clear evidence of intent, such as those without a note.
4. Road traffic accidents and railway accidents.
5. In aircraft crashes.
6. Occupation related deaths.
7. Unwitnessed "accidents."
8. Accidents in which natural disease cannot be ruled out as a factor.
9. Deaths of persons in government custody.
10. Sudden, unexpected deaths.
11. Deaths during medical or surgical intervention.

Autopsija pomaze u slucajevima kada nemas dijagnoze. Ako covjek ima covid i pokazuje sve simptome covida, koji se razvijaju i postaju sve tezi i tezi (u bolnici ili po svjedocenju ukucana), onda se racuna da je osoba umrla od Covida.
Ako covjek ima covid i srusi se avion kao u tim tackama sto si potackao umro je od covida. To je ta vasa logika.
Ja ovo necu prestati pricati dok vi ne prestanete manipulirati s brojkama.
SirLancelot
Posts: 10
Joined: 12/01/2022 11:01

#59837 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by SirLancelot »

Copper wrote: 13/01/2022 20:58
SirLancelot wrote: 13/01/2022 20:48 Pozdrav
Vidim da je naslov teme da li je ovaj virus velika opasnost ili ne.
Neki kazu da jeste, neki kazu da nije. Kako god globalni je problem jer ljudi umiru, razne mjere se nameću, i ne nazire se kraj.
Rijec je o pandemiji, na svjetskom nivou, od koje godisnje umre oko 2.7 miliona ljudi. To su zvanicni podaci sa worldomoters. Pitanje je jel bas svih 2.7 miliona ljudi u 2020.g. umrlo od covida jer znamo da iste godine skoro niko nije umro od gripe a inace umire od 600.000 do 1 milion ljudi. Ali eto da ne umanjujemo taj broj nego da kazemo da je svih 2.7 mil ljudi umrlo iskljucivo od covida a ne od drugih bolesti. Pitanje je da li je to velika opasnost ili ne.
Za poređenje bi uzeo broj umrlih u svijetu od saobraćajnih nezgoda, a to je 1.35 miliona. Znaci duplo manje umre od saobr. nezgoda nego od korone. Sto znaci da je šansa da neko od nas umre od korone duplo veca nego da poginemo u saobracaju. Smrti od saobraćajnih nezgoda sam uzeo jer smo svi ucesnici u saobraćaju (vozaci, pjesaci, bicikliste), kao sto smo svi učesnici u pandemiji. Koliko se bojite saobraćaja? Ostajete li u kuci jer tako vas sigurno neće udariti auto? Ovdje je sansa da cemo stradati od korone duplo veca nego da ce nas udariti auto! Po meni to nije velika vjerovatnoća. Nikad nam ni jedan medij nije ovako predstavio koronu vec upravo suprotno, kao bolest od koje cemo svi oboliti, svi! Zvanicno je od korone bilo pozitivno samo 4% populacije u ove 2 godine. Umrlo je 5.5 miliona ili 0.07 % od ukupne populacije.
Slazete li se vi da je vjerovatnoca smrtnosti od korone duplo veca nego da stradamo kao ucesnici u saobraćaju?
Tu ne ulaze oni koji prodju sa povredama a prežive, kao sto ne ulaze ni oni koji prebole covid, znaci samo smrtni slučajevi. Meni to nije razlog za ovolikom panikom, mjerama, prisile. Ima jos nesto o cemu se ne prica, ili se spomenulo samo jednom negdje. Zbog mjera u svijetu broj ljudi koji su na granici gladi se povecao za 100 miliona. To nije granica siromaštva, vec gladi, i vecina ih ih brzo umrijeti. Prije korone je mislim da je dnevno umiralo 15.000 - 20.000 ljudi. Trenutno od gladi umire preko 30.000 ljudi svaki dan. To je 4 miliona godisnje vise nego prije korone. Znaci direktno zbog mjera, hrana ne stize do siromasnih zemalja afrike. Kad sam ovo rekao poznanicima koji su za mjere i spašavanje ljudskih zivota ostao sam iznenađen odgovorom, a to je da na zalost život njih evropljana vrijedi kao 20 africkih. I nesto u smislu nismo im mi krivi sto su bilo siromasni pa su sad zbog mjera postali gladni i umiru od izgladnjavanja. Cijena mjera je povecanje broja ljudi koji umiru od gladi. Osim gladi, Broj samoubistava prije korone je bio 750.000, a sada 1.5 miliona godisnje. Duplo vise! Imam prijatelje psihologe koji kazu da je mozda 4% pozitivno na koronu, ali 99% ljudi je pogodjeno u psihu. Ljudi su sve vise depresivni, anksiozni, na raznim tabletama za smirenje. Koliki je broj ljudi koji su pukli a nisu se odlucili na samoubistvo? Sve je ovo povezano. Imam prijatelje iz cijelog svijeta, svima je psiha poljuljana, neki vakcinisani, neki nisu. Evo i ovdje na forumu se prica, raspravlja, svako razmislja o koroni. Da li je opasnost bas toliko velika da se moraju sprovoditi rigorozne mjere, prisila, stanje od koje svi lude i pucaju, postajemo bolesno drustvo, drugi umiru od gladi a treci kazu neka umiru ko im je kriv stisni mjere i dalje dok se i ti gladni ne vakcinisu pa ce ionako umrijet bilo od gladi, vakcine ili korone. Mediji nas ubise i namjerno preuvelicavaju stanje. Sta kazu omikron je blazi za 90% ali zato cemo zatvoriti sve. Od takvih gluposti ljudi lude i gube razum. Da nam je svima Bog na pomoci.
Ja samo znam da se mjere i vanredno stanje nece nikada ukinuti. Jer su oni koji dovode mjere postali ovisni o njima. Pocet ce mjenjati ustave drzava uz pomoc mjera i rigirat vlast u svoju korist, jer su otkrili da imaju perfektan alat u rukama kojeg nece htjeti nikada ohladiti.
Bojim se te varijante. Jedino kad bi svi rekli dosta, ali na žalost kontrola mase preko medija je prejaka. S druge strane nista ne traje vječno pa nece ni ovo. Samo je pitanje kada ce zavrsiti i koje ce biti posljedice, od sjebane psihe, preko post covida do dugoročnih rekacija na vakcinu.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#59838 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

Evo ovaj glumac kaze da je uzeo buster prije nepuni mjesec. Danas ga nema nazalost.

https://youtu.be/93-k_NFJmQA?t=5733
armin071
Posts: 5345
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#59839 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by armin071 »

Krizni štab Ministarstva zdravstva KS - odluka o uvođenju VTP pravila u objektima na skijalištima
https://source.ba/mobile/clanak/BiH/593755

Opet na vrijeme detektovan najveći problem i izvor svih zaraza. :thumbup: Samo su trebali uvesti VTP obavezno i na otvorenom i to od policijskog doma jer tu je nevidljiva granica….

#slušajstruku
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#59840 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Capljina74 »

GandalfSivi wrote: 13/01/2022 16:52 Friske informacije. 17 puta je veca sansa da ce nevakcinisani zalaviti u bolnici sa Omikronom od vakcinisanih…

A sada nastavite…
Mojne, burazeru...
armin071
Posts: 5345
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#59841 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by armin071 »

EKSTRA BLADES”
Denen-Blatt se izvinjava zbog izvještavanja o Koroni
Izvinjenje zbog haosa u broju Corona: najveći danski tabloid "Ekstra Bladet"
Izvinjenje zbog haosa u broju Corona: najveći danski tabloid "Ekstra Bladet"
Foto: picture alliance / dpa
Članak: INGRID RAAGAARD ​​objavljeno dana
13.1.2022 - 18:23
Kopenhagen – Ništa nije toliko zbunilo Dance posljednjih sedmica od haosa u brojkama vlasti o omikronu, hospitalizacijama i smrtima.
Već krajem 2021. Henrik Ullum, šef danskog instituta Robert Koch, priznao je da su brojke pogrešne. Jer na njegovom Statens Serums Institutu (SSI) nema razlike – vjerovatno od aprila – zbog netačnog prenosa podataka kada je u pitanju pitanje da li su bolnički pacijenti dobili Covid-19 kao prvu ili drugu dijagnozu.
TAKOĐE PROČITAJTE
Uprkos omikronskom talasu: danski Lauterbach ublažava ograničenja korona
UPKO OMIKRON VRATILO
Danci Lauterbach ublažavaju ograničenja zbog korona virusa
Korona u Danskoj: Broj umrlih i hospitalizacija su pogrešni!
BROJEVI SMRTI SU NETOČNI
Danska tone u haos broja Corona!


To znači: svako ko je došao u bolnicu sa slomljenom rukom prirodno je imao slomljenu kost kao početnu dijagnozu. Ako je bio pozitivan kada je primljen na obavezni test, Korona je bila druga dijagnoza. Čak i ako nije imao simptome ili ih nije imao, kasnije se pojavio u statistici hospitalizovanih pacijenata sa korona virusom.


Na konferenciji za novinare u srijedu, šef SSI i ministar zdravlja još jednom su jasno priznali grešku i obećali brzo poboljšanje.
Najveći danski tabloid - "Ekstra Bladet" - iskoristio je situaciju kao priliku da se izvini svim čitaocima. Jer je i zadatak štampe bio da pobliže pogleda brojke.

To kaže "Ekstra Bladet" u svom izvinjenju
Novinar Ekstra Bladeta Brian Weichardt piše u uvodniku pod naslovom "Mi nismo uspjeli":
“Već skoro dvije godine mi – štampa i javnost – svakodnevno se suočavamo s brojevima korona vlasti, gotovo kao pod hipnozom. Zagledali smo se u oscilacije brojčanog klatna kada su u pitanju zaraženi ljudi, hospitalizacije i smrti od korona virusa. I imali smo značenje najmanjeg pokreta klatna koji su nam objašnjavali stručnjaci, političari i autoriteti koji su nas neprestano upozoravali na usnulo korona čudovište ispod naših kreveta. Čudovište koje samo čeka da zaspimo kako bi moglo da udari u mraku i tami noći. Ova stalna mentalna budnost je uzela danak na sve nas. Zato i mi – štampa – moramo da sagledamo sopstvene napore. I nismo uspjeli.”
#slušajstruku
#vjerujfaktčekerima
BadBoy
Posts: 8189
Joined: 01/11/2005 21:55

#59842 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

#pametnomdosta
#mislisvojomglavom
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#59843 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cassius »

Capljina74 wrote: 13/01/2022 21:40
GandalfSivi wrote: 13/01/2022 16:52 Friske informacije. 17 puta je veca sansa da ce nevakcinisani zalaviti u bolnici sa Omikronom od vakcinisanih…

A sada nastavite…
Mojne, burazeru...
Sjooooooo , ne mogu vise , sestrem'
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#59844 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

cassius wrote: 13/01/2022 21:55
Capljina74 wrote: 13/01/2022 21:40

Mojne, burazeru...
Sjooooooo , ne mogu vise , sestrem'
#slusajstruku :D

Image
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#59845 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cassius »

spinel_ wrote: 13/01/2022 21:31 Evo ovaj glumac kaze da je uzeo buster prije nepuni mjesec. Danas ga nema nazalost.

https://youtu.be/93-k_NFJmQA?t=5733
Ma to ce se izignorisati, bitno je samo da se vakcinises, triple double booster shot. Ako moze neki mix, ubaci mi malo rajfajzena sa modernom, i malo zacini sa ruskom, bice idealno ! Najjaci shot !
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#59846 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

spinel_ wrote: 13/01/2022 21:31 Evo ovaj glumac kaze da je uzeo buster prije nepuni mjesec. Danas ga nema nazalost.

https://youtu.be/93-k_NFJmQA?t=5733
Niko k'o ovaj hudnjak:

28.12.21. : "Zivjela treca doza!"
Image

3.1.22. : Allahimanet svijete, uzivo.
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#59847 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cassius »

Pisite ovdje , koji mix boostera vi volite ?

Hocu da mi imunitet bude na 100% sljedecih 6 mjeseci. Ne znam kako sam zivio do sad, bez boostera. Moj jadni imunitet se sam borio sa svim ovim virusima. Eh sada imam i ja pomoc.. Watch out virus ! Boost me please !
gamer4ever
Posts: 684
Joined: 11/12/2012 12:52

#59848 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by gamer4ever »

spinel_ wrote: 13/01/2022 21:24
Ako covjek ima covid i srusi se avion kao u tim tackama sto si potackao umro je od covida. To je ta vasa logika.
Ja ovo necu prestati pricati dok vi ne prestanete manipulirati s brojkama.
A gdje to umrle od avionske nesrece vode kao da su umrli od covida ? To samo u tvojoj glavi. Posalji ijedan dokaz, ijedan clanak ista sto upucuje da je istina to sto si napisao
gamer4ever
Posts: 684
Joined: 11/12/2012 12:52

#59849 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by gamer4ever »

spinel_ wrote: 13/01/2022 21:31 Evo ovaj glumac kaze da je uzeo buster prije nepuni mjesec. Danas ga nema nazalost.

https://youtu.be/93-k_NFJmQA?t=5733
Da nazalost nije ga vakcina zastitila, umro od covida vjerovatno
https://7news.com.au/entertainment/cele ... -c-5273475
megaribi1
Posts: 763
Joined: 21/09/2016 21:51

#59850 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by megaribi1 »

SirLancelot wrote: 13/01/2022 20:48 Za poređenje bi uzeo broj umrlih u svijetu od saobraćajnih nezgoda, a to je 1.35 miliona. Znaci duplo manje umre od saobr. nezgoda nego od korone. Sto znaci da je šansa da neko od nas umre od korone duplo veca nego da poginemo u saobracaju. Smrti od saobraćajnih nezgoda sam uzeo jer smo svi ucesnici u saobraćaju (vozaci, pjesaci, bicikliste), kao sto smo svi učesnici u pandemiji. Koliko se bojite saobraćaja? Ostajete li u kuci jer tako vas sigurno neće udariti auto? Ovdje je sansa da cemo stradati od korone duplo veca nego da ce nas udariti auto! Po meni to nije velika vjerovatnoća. Nikad nam ni jedan medij nije ovako predstavio koronu vec upravo suprotno, kao bolest od koje cemo svi oboliti, svi!
Iako s ovim poređenjem skrećemo od teme, vrijedi reći da se do percepcije da saobraćajne nesreće nisu baš vjerovatan uzrok smrti nije došlo bez ikakve akcije. Početkom osamdesetih situacija sa saobraćajnim nesrećama bila je drugačija. Danas su one deseti po učestalosti uzrok smrti, ali tada su bile treći nakon kardiovaskularnih bolesti i raka. Djeca iz tog doba pamte da im je majčin pozdrav bio "Pazi preko ulice!". Ali, kakvi su do tada saobraćajni zakoni bili? Do 1977 ne samo da nije bilo obavezno vezanje pojasa, nego automobili nisu morali imati ugrađene pojase ni na prednjim sjedištima. Neko ko se veže smatran je čudakom ili razmetljivcem koji pokazuje da ima pojas i time novi auto. Ograničenja brzine su bila puno blaža. Znak 100 danas viđate samo na autoputevima. Do 1980, mogli ste ga vidjeti i na mnogim regionalnim putevima. Za zračne jastuke nije se ni čulo prije 1990, a i tada ih je imao samo Mercedes. A i putevi su imali nekoliko groznih tačaka, koje su kasnije popravljane, poput Ivana, Čemernog, Karaule. Semafori su bili toliko rijetki čak i u regionalnim centrima da je postojala poslovica "Šta si zinuo k'o Brčak u semafor!". A i saobraćajna kultura je bila slabija: možete li danas zamisliti da se sakupe djeca, postave četiri školske torbe na sred ulice i igraju fudbal, uz povremeno sklanjanje kada prođe auto, za kojim juri džukac. Govorilo se da jugoslovenska zastava znači "plavo more, bijele plaže, crveni drumovi".
U narednim godinama, zakoni su postajali stroži, kažnjavanja sve oštrija, automobili i putevi sve bolji, obuka vozača ozbiljnija, karoserije mekše, naviknutost na saobraćajnu kulturu veća i smrtnost od saobraćaja više nije bauk.
Locked