Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45824
Joined: 29/12/2005 01:20

#59551 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

Interesantno je kako se ove informacije kad se malo iskopa cesto vracaju na isti izvor. Nije to samo u vezi Covida, ili jedne i druge strane, vec inace.

Mene je zanima ova udarna recenica iz Expressa, da muskarci ispod 40 godina imaju 14 puta vece sanse da dobiju miokarditis sa vakcinom nego sa Covidom. Vidim odnekud mi poznato.

O tom naucnom radu se govorilo ovdje prije nekoliko sedmica, mescini iz Kanade. Oni su testirali vise vakcina, nakon prve, druge, trece doze i nasli da je sansa za dobijanje istog drasticno skocila samo kod druge doze Moderne. Znaci ne Astra Zeneca, ne J&J, i sto je najbitnije, ne Pfizer, vec samo Moderna. Meni je to malo cudno, dvije prakticno iste mRNA vakcine, i da jedna "ne valja", a druga "valja".
Bio je ovdje i clanak i grafovi o tome.

Znaci da napomenem jos jednom ista studija nije nasla nikakav problem s ostalim vakcinama.

Ako je to tako, ovaaaj, mislim da imamo jednostavno rjesenje - mladjim od 40 godina ne dajte Moderninu vakcinu. :-)

Naravno, postoje druge studije koje govore suprotno.

Isto vazi i za djecu 12-15 godina, posto ovaj clanak iz Expressa prica najvise o njima.
https://www.reuters.com/article/factche ... SL1N2S924L

I tu se opet napominje da i ti koji dobiju miokarditis nakon vakcine, da se uglavnom radi o blagim simptomima koji brzo prodju, a da su simptomi od miokarditisa prilikom zaraze gori.

I u jednom i u drugom slucaju je komplikacija rijetkost.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18645
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#59552 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

fox-69 wrote: 12/01/2022 14:19
GandalfSivi wrote: 12/01/2022 14:14

Toliki su eksperti da u expressu objavljuju, odmah ispod lokalnih pjevaljki :lol: :lol: :lol: Ovdje bi na vrhu svake stranice trebalo podsjecati kako se objavljuju naucni radovi, da se ova djeca vise ne furaju na gluposti…
izvini prijatelju, jel s tobom sve u redu ? i koliko imaš godina... zvučiš ko neko dijete ?
ako neko objavi expertizu, svaka medijska kuća ili portal ili FB ima pravo to da objavi.
fokusiraj se na suštinu, a ne "hamo vidu mu glave"..
ne mogu te shvatiti ozbiljno nikako.
Hajde da ti poooolaaaakoooo objasnim. Razbolis se i odes na dva mjesta. Prvo mjesto je bolnica koja u svom okviru ima i univerzitet, priznata od drugih doktora i naucnika, gdje dobijes jedno misljenje. Drugo mjesto je bordel gdje ti gazdarica kaze da imaju doktora koji nije bas radio istrazivanje, koji nema podrsku nikoga sem mutnih likova iz mafije (konzervativni politicari), i koji PROCJENJUJE (na bog zna koji nacin), da postoji sansa da ce ta omladina dobiti (u najgorem slucaju) jedan slucaj upale srca na 20000 vakcina (opet cak i ta procjena dokazuje da si lagao sa brojevima od 1 na 3000 slucajeva).

Kome ces vjerovati?
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18645
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#59553 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

Idemo dalje. Isti taj doktor procjenjuje da je rizik za tu grupu da zaglavi u bolnici 1:400000 (2.54 na milion). S obzirom da je do sada u Americi umrlo 694 ljudi ispod 17 godina (vjerovatno ih je bilo puno puno vise hospitaizovano), po njegovim brojevima (i u nemogucem slucaju da su svi hospitalizovani umrli), od Covida je u Americi do sada bilo zarazeno 277 miliona i kusur djece ispod 17 godina).

Pa ti hajde i dalje bacaj mikrofon, samo nemoj mozak koristiti, umorit ces se gluho bilo :run:
User avatar
fox-69
Posts: 294
Joined: 06/03/2021 03:22

#59554 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by fox-69 »

GandalfSivi wrote: 12/01/2022 15:32
fox-69 wrote: 12/01/2022 14:19

izvini prijatelju, jel s tobom sve u redu ? i koliko imaš godina... zvučiš ko neko dijete ?
ako neko objavi expertizu, svaka medijska kuća ili portal ili FB ima pravo to da objavi.
fokusiraj se na suštinu, a ne "hamo vidu mu glave"..
ne mogu te shvatiti ozbiljno nikako.
Hajde da ti poooolaaaakoooo objasnim. Razbolis se i odes na dva mjesta. Prvo mjesto je bolnica koja u svom okviru ima i univerzitet, priznata od drugih doktora i naucnika, gdje dobijes jedno misljenje. Drugo mjesto je bordel gdje ti gazdarica kaze da imaju doktora koji nije bas radio istrazivanje, koji nema podrsku nikoga sem mutnih likova iz mafije (konzervativni politicari), i koji PROCJENJUJE (na bog zna koji nacin), da postoji sansa da ce ta omladina dobiti (u najgorem slucaju) jedan slucaj upale srca na 20000 vakcina (opet cak i ta procjena dokazuje da si lagao sa brojevima od 1 na 3000 slucajeva).

Kome ces vjerovati?
evo oko moje, Oxford studija.
https://www.nature.com/articles/s41591-021-01630-0

Jedino ako Oxford smatras bordelom !?
Moderna vakcina, U PROSJEKU do 40 godina za SVE SPOLOVE, ima veći rizik od upale scre nego sam COVID.
Da su uzeli samo raspon 13-18 godina + muški spol, taj faktor bio bio EXTREMNO veći.

Doktor Prasad MD MPH, dodtano objektivno pojasnio studiju u videu, za takve kao što si ti, što ne znaju ili ne vole čitat.
https://www.youtube.com/watch?v=ZCXqxQHg7kk
User avatar
fox-69
Posts: 294
Joined: 06/03/2021 03:22

#59555 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by fox-69 »

stvarno na ovom forumu ima svega.
Umislili sebo nešto, pričaju u parafrazama, nisu investirali ni 100 sati da nešto pročitaju na temu.
bože sačuvaj.
Npr, ovaj eric cartman... isti ko i onaj eric u crtiću.
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#59556 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cassius »

fox-69 wrote: 12/01/2022 15:48 stvarno na ovom forumu ima svega.
Umislili sebo nešto, pričaju u parafrazama, nisu investirali ni 100 sati da nešto pročitaju na temu.
bože sačuvaj.
Npr, ovaj eric cartman... isti ko i onaj eric u crtiću.
A nemoj našeg nosača tacne da tako komentarises :D Vidis kako covjek zna sve procente, statistike, omjere. Sutra da ga pitas, o ratu u Siriji, imao bi i tu nesto za reci. :D

Yo soy americano, i sve sam u pravu, uvijek. Imam debelu ženu, vozim motor.
User avatar
fox-69
Posts: 294
Joined: 06/03/2021 03:22

#59557 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by fox-69 »

cassius wrote: 12/01/2022 15:53
fox-69 wrote: 12/01/2022 15:48 stvarno na ovom forumu ima svega.
Umislili sebo nešto, pričaju u parafrazama, nisu investirali ni 100 sati da nešto pročitaju na temu.
bože sačuvaj.
Npr, ovaj eric cartman... isti ko i onaj eric u crtiću.
A nemoj našeg nosača tacne da tako komentarises :D Vidis kako covjek zna sve procente, statistike, omjere. Sutra da ga pitas, o ratu u Siriji, imao bi i tu nesto za reci. :D

Yo soy americano, i sve sam u pravu, uvijek. Imam debelu ženu, vozim motor.
:lol:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18645
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#59558 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

fox-69 wrote: 12/01/2022 15:46
GandalfSivi wrote: 12/01/2022 15:32

Hajde da ti poooolaaaakoooo objasnim. Razbolis se i odes na dva mjesta. Prvo mjesto je bolnica koja u svom okviru ima i univerzitet, priznata od drugih doktora i naucnika, gdje dobijes jedno misljenje. Drugo mjesto je bordel gdje ti gazdarica kaze da imaju doktora koji nije bas radio istrazivanje, koji nema podrsku nikoga sem mutnih likova iz mafije (konzervativni politicari), i koji PROCJENJUJE (na bog zna koji nacin), da postoji sansa da ce ta omladina dobiti (u najgorem slucaju) jedan slucaj upale srca na 20000 vakcina (opet cak i ta procjena dokazuje da si lagao sa brojevima od 1 na 3000 slucajeva).

Kome ces vjerovati?
evo oko moje, Oxford studija.
https://www.nature.com/articles/s41591-021-01630-0

Jedino ako Oxford smatras bordelom !?
Moderna vakcina, U PROSJEKU do 40 godina za SVE SPOLOVE, ima veći rizik od upale scre nego sam COVID.
Da su uzeli samo raspon 13-18 godina + muški spol, taj faktor bio bio EXTREMNO veći.

Doktor Prasad MD MPH, dodtano objektivno pojasnio studiju u videu, za takve kao što si ti, što ne znaju ili ne vole čitat.
https://www.youtube.com/watch?v=ZCXqxQHg7kk
Legendo, idole, nema dalje. Ne moram ja nista postavljati, sam si se stvarno potrudio.

Hajde da uradimo brzi summary:

We found no evidence of an increase in the risk of pericarditis or cardiac arrhythmias following vaccination, except in the 1–28 days following a second dose of the mRNA-1273 vaccine

We estimated extra myocarditis events to be between 1 and 10 per million persons in the month following vaccination, which was substantially lower than the 40 extra events per million persons observed following SARS-CoV-2 infection.

Ono fakat, lik sam sve postavi :lol: :lol: :lol:

I jos nakon toga postavi video lika koji nije ni ucestvovao na bilo koji nacin u studiji. It just keeps giving, svega mi :lol: :lol: :lol:
User avatar
fox-69
Posts: 294
Joined: 06/03/2021 03:22

#59559 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by fox-69 »

GandalfSivi wrote: 12/01/2022 16:00
fox-69 wrote: 12/01/2022 15:46

evo oko moje, Oxford studija.
https://www.nature.com/articles/s41591-021-01630-0

Jedino ako Oxford smatras bordelom !?
Moderna vakcina, U PROSJEKU do 40 godina za SVE SPOLOVE, ima veći rizik od upale scre nego sam COVID.
Da su uzeli samo raspon 13-18 godina + muški spol, taj faktor bio bio EXTREMNO veći.

Doktor Prasad MD MPH, dodtano objektivno pojasnio studiju u videu, za takve kao što si ti, što ne znaju ili ne vole čitat.
https://www.youtube.com/watch?v=ZCXqxQHg7kk
Legendo, idole, nema dalje. Ne moram ja nista postavljati, sam si se stvarno potrudio.

Hajde da uradimo brzi summary:

We found no evidence of an increase in the risk of pericarditis or cardiac arrhythmias following vaccination, except in the 1–28 days following a second dose of the mRNA-1273 vaccine

We estimated extra myocarditis events to be between 1 and 10 per million persons in the month following vaccination, which was substantially lower than the 40 extra events per million persons observed following SARS-CoV-2 infection.

Ono fakat, lik sam sve postavi :lol: :lol: :lol:

I jos nakon toga postavi video lika koji nije ni ucestvovao na bilo koji nacin u studiji. It just keeps giving, svega mi :lol: :lol: :lol:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18645
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#59560 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

To, sad smo te sveli na mjeru. South Park ti jeste domet…
User avatar
fox-69
Posts: 294
Joined: 06/03/2021 03:22

#59561 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by fox-69 »

Društvo, ne donosim inače neke ishitrene iskaze, ali @GandalfSivi nije dobar.
Hljeba mi.
Ili je trol ima ima neke issues.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18645
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#59562 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

cassius wrote: 12/01/2022 15:53
fox-69 wrote: 12/01/2022 15:48 stvarno na ovom forumu ima svega.
Umislili sebo nešto, pričaju u parafrazama, nisu investirali ni 100 sati da nešto pročitaju na temu.
bože sačuvaj.
Npr, ovaj eric cartman... isti ko i onaj eric u crtiću.
A nemoj našeg nosača tacne da tako komentarises :D Vidis kako covjek zna sve procente, statistike, omjere. Sutra da ga pitas, o ratu u Siriji, imao bi i tu nesto za reci. :D

Yo soy americano, i sve sam u pravu, uvijek. Imam debelu ženu, vozim motor.
Sjoooooo, jesi smjesan brata mi. Pravi zajebant, dobro si me provalio, da sam obrazovan i da volim jos i motore voziti. Zena mi je btw Talijanka, o takvoj bi samo mogao sanjati…
User avatar
fox-69
Posts: 294
Joined: 06/03/2021 03:22

#59563 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by fox-69 »

čovjek ne razlikuje oznaku za Pfizer i modernu vakcinu.
A doktora koji analizira studiju, omalovažava, jer "nije učetsvovao u studiji"
voli vrijeđat, nema argumente, površan je i sujetan.
to je već ozbiljan znak nižeg IQ-a
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18645
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#59564 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

fox-69 wrote: 12/01/2022 16:09 Društvo, ne donosim inače neke ishitrene iskaze, ali @GandalfSivi nije dobar.
Hljeba mi.
Ili je trol ima ima neke issues.
fokusiraj se na suštinu, a ne "hamo vidu mu glave"..
ne mogu te shvatiti ozbiljno nikako.
:lol: :lol: :lol:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18645
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#59565 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

fox-69 wrote: 12/01/2022 16:12 čovjek ne razlikuje oznaku za Pfizer i modernu vakcinu.
Studija koju si sam postavio mjeri uticaje sve cetiri vakcine, mada je to apsolutno nebitno, gubis se u svojim spinovima.
A doktora koji analizira studiju, omalovažava, jer "nije učetsvovao u studiji"
voli vrijeđat, nema argumente, površan je i sujetan.
to je već ozbiljan znak nižeg IQ-a
Vinayak K. Prasad is an American hematologist-oncologist and health researcher. Nije covjek vidio ni kardiologije ni zaraznih bolesti ni vakcina ni u hodniku...
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45824
Joined: 29/12/2005 01:20

#59566 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

Naravno, sva ova prica poredi miokarditis nakon vakcine i miokarditis nakon Covida.
Ono sto bi stvarno trebalo porediti je miokarditis nakon vakcine sa ozbiljnim posljedicama od Covida.

Govorim za ove mladje grupe, posto je o njima rijec.
Znaci koja je sansa da ces nesto ozbiljno fasovati od Covida i koja je sansa da ces nesto ozbiljno fasovati od vakcine.

Znamo da je i jedna i druga sansa vrlo mala, ali to ne znaci da se ne razlikuju drasticno.
biglebovski
Posts: 3186
Joined: 02/11/2005 16:43

#59567 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

Još malo vijesti iz svijeta biznisa. Ukratko: ulaganje u virus još uvijek odlična prilika, povrat zagarantovan, zarada nemala. Sve je ok. nema sekiracija za investitore, biće virusa ko u priči, a biće i vakcina, a najnovija, protiv megatrona već u martu, samo da je odobre. Popravili su se i sustavi za predviđanje pojave pa nema šanse da nam neki virus, nedobognikometakvekataklizme, promakne.

Po procjenama BioNTecha još uvijek je dug put od pandemijskog do endemijskog (odnosno manje opasnog) razvoja po pitanju koronavirusa. Pouzdane procjene nisu moguće, tvrdi šef kompanije iz Mainza. Zbog širenja po cijelom svijetu, koronavirus raspolaže ogromnim rezervoarom za pojavu novih varijanti koje se brzo mogu proširiti, na jednoj zdravstvenoj konferenciji američke investitorske banke J.P. Morgan potvrdio šef BioNTecha Uğur Şahin.

BioNTech je prije toga već priopćio da je ta kompanija s britanskom firmom InstaDeep razvila jednu novu metodu za predviđanje pojave i širenja novih visokorizičnih varijanti SARS-CoV-2. Radi se o svojevrsnom sustavu za rano upozoravanje koji se temelji na podacima koje se obrađuje uz pomoć umjetne inteligencije. Taj sustav je, kako se tvrdi, visokozaraznu omikron varijantu označio kao "visokorizičnu" već isti dan kada je ona bila sekvencirana.

U prošloj godini su BioNTech i Pfizer po vlastitim navodima diljem svijeta proizveli oko tri milijarde doza svog cjepiva. Tržišni udio se u prosincu prošle godine u Europi procjenjivao na 80%, a u SAD-u na 74%. Za poslovnu 2022. godinu BioNTech samo s cjepivom očekuje promet od 13 do 17 milijardi eura. U 2021 godini procjene tvrtke se kreću od 16 do 17 milijardi eura. To je svota koja je BioNTech "prognozirao" već početkom studenoga prošle godine. Poslovni podaci za četvrti kvartal 2021. još uvijek nisu objavljeni.
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#59568 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cassius »

GandalfSivi wrote: 12/01/2022 16:09
cassius wrote: 12/01/2022 15:53

A nemoj našeg nosača tacne da tako komentarises :D Vidis kako covjek zna sve procente, statistike, omjere. Sutra da ga pitas, o ratu u Siriji, imao bi i tu nesto za reci. :D

Yo soy americano, i sve sam u pravu, uvijek. Imam debelu ženu, vozim motor.
Sjoooooo, jesi smjesan brata mi. Pravi zajebant, dobro si me provalio, da sam obrazovan i da volim jos i motore voziti. Zena mi je btw Talijanka, o takvoj bi samo mogao sanjati…
Samo si potvrdio ovo sto sam iznad napisao :lol: Rekoh ti vec ranije da znam dosta takvih ko sto si ti. Dobar si za suplje i to je to :D

cuj zena mi je Talijanka :lol: Lako je njoj onda s tobom dok ne razumije ove tvoje gluposti :lol: Sjooooooo kompleksasa, ocam'
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18645
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#59569 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

cassius wrote: 12/01/2022 16:52
GandalfSivi wrote: 12/01/2022 16:09

Sjoooooo, jesi smjesan brata mi. Pravi zajebant, dobro si me provalio, da sam obrazovan i da volim jos i motore voziti. Zena mi je btw Talijanka, o takvoj bi samo mogao sanjati…
Samo si potvrdio ovo sto sam iznad napisao :lol: Rekoh ti vec ranije da znam dosta takvih ko sto si ti. Dobar si za suplje i to je to :D

cuj zena mi je Talijanka :lol: Lako je njoj onda s tobom dok ne razumije ove tvoje gluposti :lol: Sjooooooo kompleksasa, ocam'
Kazem ti, provaljujes me iz posta u post. Garant si bio kakav glavni mangup u raji...
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45824
Joined: 29/12/2005 01:20

#59570 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

Nego, zanimiljiv clanak. Ja sam podvukao najbitnije:

Covid News: Omicron Causes Fewer and Shorter Hospitalizations, Study Shows

A new study of nearly 70,000 Covid patients in California demonstrates that Omicron causes less severe disease than other coronavirus variants, results that align with similar findings from South Africa, Britain and Denmark, as well as a host of experiments on animals.

Compared with Delta, Omicron infections were half as likely to send people to the hospital. Out of more than 52,000 Omicron patients identified from electronic medical records of Kaiser Permanente of Southern California, a large health system, the researchers found that not a single patient went on a ventilator during that time.

“It’s truly a viral factor that accounts for reduced severity,” said Dr. Lewnard, an epidemiologist at the University of California, Berkeley who was an author of the study, which was posted online on Tuesday and has not yet been published in a scientific journal.

Despite the less severe virulence of Omicron, U.S. hospitals are buckling under an influx of coronavirus cases. Dr. Lewnard said that this was the result of the variant spreading like wildfire. On average, more than 730,000 people are testing positive every day in the United States, almost three times the previous peak last winter.

“Since it’s more transmissible, there will just at some point be a lot of hospitalizations that inevitably occur,” Dr. Lewnard said.

In recent weeks, Britain and several other countries have reported that Omicron has a lower risk of hospitalizations. When the variant hit the United States last month, Dr. Lewnard and his colleagues began analyzing electronic health care records maintained by Kaiser Permanente of Southern California, which serves 4.7 million people.

They analyzed 69,279 symptomatic patients who tested positive for the coronavirus from Nov. 30 to Jan. 1. Three-quarters of the positive samples contained the Omicron variant, and the rest were Delta.

The researchers then followed the people who tested positive to see whether they ended up in the hospital. They excluded the so-called incidental Covid patients who showed up at hospitals for other complaints and tested positive for the coronavirus after arriving.

Compared with Delta, Omicron cut the risk of hospitalization in half, the study found, and the people who came to the hospital with Omicron stayed for a shorter period. The variant cut hospital stays by more than three days, a reduction of 70 percent compared with Delta.

Fourteen of the Delta-infected patients died, while only one Omicron patient did.

As scientists have gathered evidence that Omicron is less severe, they have struggled to understand why. One reason is that the people infected with Omicron have more immune defenses than in previous waves.

In other countries, researchers have found that earlier infections with other variants reduce the chances that people end up severely ill with Omicron. Vaccination also offers protection.

“Vaccines are quite helpful,” Dr. Lewnard said. He and his colleagues found that Californians who were vaccinated were 64 to 73 percent less likely to be hospitalized than unvaccinated people.

Even among unvaccinated people, however, Omicron was less likely to lead to hospitalizations than Delta.

Dr. Lewnard said that this extra analysis showed that Omicron was fundamentally less severe. Studies on animals suggest that Omicron readily infects cells in the upper airway but works poorly in the lungs, which could explain its milder effects.
https://www.nytimes.com/live/2022/01/11 ... g-vaccines

Znaci 14 umrlih od Delte, 1 od Omicrona, iako je ovih zarazenih od Omicrona bilo 3 puta vise. Takodje i ako zavrsis u bolnici od Omicrona, ostaces u bolnici samo trecinu vremena u poredjenju s Deltom.

Sve je ovo super i krasno, al sta ako nas za 3 mjeseca safata kakav novi soj, pa opet neka nova prica... :-)
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45824
Joined: 29/12/2005 01:20

#59571 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

Inace, posto sam se s nekim raspravljao oko toga kako broj smrti nece opet poceti rasti (iako je broj zaraza vrtoglavo rastao) - ja sam rekao da hoce poceti rasti i smrti. I itekako rastu. Sa -3% prije samo cca 7 dana rasta (dvosedmicni prosjek) na danasnjih +40%. :-) :(

Sva sreca, postoje male naznake da se povecanje broja zaraza usporava.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18645
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#59572 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

Pitanje svih pitanja je ako prelezis omicron da li ces biti otporan na druge (nove) varijante…
BadBoy
Posts: 8191
Joined: 01/11/2005 21:55

#59573 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

GandalfSivi wrote: 12/01/2022 17:41 Pitanje svih pitanja je ako prelezis omicron da li ces biti otporan na druge (nove) varijante…
Preležana delta ne štiti od omikrona.
gamer4ever
Posts: 684
Joined: 11/12/2012 12:52

#59574 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by gamer4ever »

GandalfSivi wrote: 12/01/2022 17:41 Pitanje svih pitanja je ako prelezis omicron da li ces biti otporan na druge (nove) varijante…
Od samo omikrona vjerovatno ne, sto vise izlaganja imas antitijela su bolja. Znaci vakcinacija i kontakt sa zivim virusom "hibridni imunitet" nudi dobru zastitu.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45824
Joined: 29/12/2005 01:20

#59575 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

Ma pitanje svih pitanja je kad ce ovo sranje zavrsiti. Mislim zavrsiti u smislu da ne pametujemo vise o ovome i da ova tema i ovaj podforum odu u penziju.

Kako ce se zvati buduci sojevi i kakav ce efekat imati boga pitaj. Ako smo sta naucili do sad je da ne mozemo izvlaciti brzoplete zakljucke.
Locked