Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18621
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#59401 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

cassius wrote: 10/01/2022 20:21 Dovoljno je reci da i oni koji su primili po 2 doze, dvoume se o narednim dozama :lol:

sad ce peti booster za mjesec dana, da sprijeci FLURONU I DELTACRON.
To je taj kapacitet. Razbacivanje nebulozama i keslanje…
BadBoy
Posts: 8190
Joined: 01/11/2005 21:55

#59402 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

biglebovski wrote: 10/01/2022 20:59
jeza u ledja wrote: 10/01/2022 19:57

Uh po fejsbuku i tviteru. Za sve imas alternativne izvore, koji se vrte i ovdje. I za videa, i za clanke, drustvene mreze. Sve. Tako uostalom i ti dolazis do informacija i misljenja koja ovdje prenosis. Ne pravim se ja tose, vec ti, jer ti je jasno da je ta cenzura prica za malu djecu. Internetom kola sve i svasta, i zato uopste ovdje i polemisemo. Da interneta nema, ili da vlada prava cenzura, mi o tome ne bi ovdje, na najvecem bh forumu, polemisali.

Meni je zao sto vi u BiH imate posla sa idiotima...u ostatku svijeta djelili su pomoc za nezaposlene...sakom i kapom, pa je i to jedan od razloga inflacije na koju se zalis. Danas u Americi ljudi masovno daju otkaze, jer, moze im se jebiga. Ako trazis posao, situacija haman pa nikad nije bolja. Zato i plate idu nagore.
Institucije su omogucile da imamo vakcinu koju ti ismijavas, ali koju su milioni docekali , S RAZLOGOM, kao spas. I milioni uzimaju boostere, i ako treba opet ce, jer oni nisu tuntuci pa da traze svaki jebeni izgovor da ne prime bocu. Institucije su tu i da prave mjere koje su spasavale zivote, poput obaveznog nosanja maski, ili ukidanja masovnih okupljanja. Da se pita vas, nista od toga ne bi bilo - umrlo bi vise ljudi. Shvatam da to tebi nije jasno, ali jasno je milionima onih kojima je drago sto postoje te institucije koje rade NESTO, a ne sjede na guzici i ne prave se da je u pitanju "prehlada". Institucije spiskaju milijarde i prime lobi dolare, sve je to svakom sa IQ<75 jasno, a opet rade nesto, za razliku od onog sto vi predlazete, a to je da se ne radi nista i da ljudi nastave masovno umirati. Jebiga, najlakse zabiti glavu u pijesak i vikati necu necu necu. A i to je svima sa IQ>75 jasno.

Fino sklopis sebi narativ koji bi objasnio stanje stvari kako odgovara tebi i hajmo. Necu da primim bocu, boli me kurac za ostale, stoga ne valja ovo, ne valja ono i tako. Jel tako? Jasta je. :wink: Onda fino potapses sebe po ledjima, umislis si kao da si otvorio oci, da si poseban, i onda jos solis pamet drugima da su ovce. Win win situacija za pumpanje ega....osim naravno ako te ne zakine virus. :oops:

Valjda je nama ostalima ceif bockati se, nosati maske, maltretirati se sa papirologijom, zatvaranjima, itd....
izvini druže, ali po nekim mojim shvatanjima, rezonovanjima, ovakav pristup je totalno pogrešan. I ne blatim ja vakcinu nego zaključujem na osnovu ovoga što vidim da se događa oko mene, i šire u svijetu. Šta sam ja slagao, ništa. I ti dobro znaš da ništa slagao nisam.

Šta bi falilo da su krenuli razvijati sistem za pojačanu zaštitu samo ugroženih kategorija, pojačana testiranja, pomoć u maskama, posjetama doktoru, pregledima prije i poslije vakcine, jasni rasporedi za vakcinaciju, mislim, svašta se tu nešto može. Svima je jasno ko su ugroženi. To nije ni četvrtina populacije. Pa je li lakše zaštiti kvalitetno četvrtinu populacije, koja je još i radno neaktivno stanovništvo, ili kompletnu populaciju? Lagano tri-četiri godine, pet pa onda imaš i kvalitetnije podatke o pozitivnim i negativnim efektima vakcina, pa na osnovu tih podataka popravljaš sam proizvod, izvještavaš, pa proporučiš, bubam, pregled štitne prije vakcinacije mlađim ženama, i onda kreneš sa distribucijom za cijelu populaciju, pa onda i doktoru kad odeš on već zna šta i kako i preporučiti i ne preporućiti i svašta nešto. Ne vidim razlog čemu frka, čemu ovakva distopija, pa ne padaju ljudi po cesti, čak se ni po kućama od korone ne umire, svi u bolnicama.
Puno egocentrizma i razmišljanja samo ja u ovom postu. Samo zato što ti nešto ne razumiješ ili ne znaš ne znači da neko tu varijablu nije morao uzeti u obzir. Nije sve tako jednostavno u svijetu. Shvataš li da ima ljudi kojima je zadatak da gledaju širu sliku i da uzimaju u obzir sve varijable a ne samo biglebovskog. Isto kao što se npr ograničenja brzine propisuju imajući u vidu sva vozila a ne samo najskuplja trkačka vozila. Pored toga imaš varijablu i mutacije za koju se ne zna na šta će izaći ako pustiš da tako virus kola populacijom, a da ne govorim o tome da se ovdje ne može odrediti rizična populacija, tj može tek sad - rizična populacija su nevakcinisani a ne stari i bolesni kako je to u vašim glavama samo slika. Prije vakcinacija je svakoga moglo pogoditi, naročito kada zdravstveni sistem pukne.

I pored svega ovoga ja ću prvi reći da je bilo tona grešaka u ovoj pandemiji, od kojih je možda najveća što se dopustilo politiziranje ovog virusa. Boli virusa kurac za naše političke orijentacije, ali eto, nama su one svetinja.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 56096
Joined: 15/12/2008 16:53

#59403 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ultima_palabra »

biglebovski wrote: 10/01/2022 20:37
ultima_palabra wrote: 10/01/2022 20:07 Sve ove covid potvrde i slicne nebuloze treba ukinuti. Samo povecati premiju zdravstvenog osiguranja nevakcinisanim i to strogo statistickim podacima (uzeti koliko je veca mogucnost bolnickog lijecenja za nevakcinisane i koliko se bolnickih lijecenja odnosi na koronu). Udaranje po dzepu je uvijek bilo najucinkovitija metoda.
Slažem se da se sistem zdravstvenog osiguranja mora mijenjati. Nepravedno je da za istu, kod nas barem uglavnom nikakvu uslugu neki plaćaju manje a neki više. Ima ih i koji isključivo rade na crno kako ne bi izgubili određene privilegije, kako bi više dobijali na ruke, a već su osigurani preko biroa. Na žalost, večina gleda kako će počopati sistem. Nije da se nemaju na koga ugledati.

Ako država nije u stanju pružiti bolju zdravstvenu uslugu, treba vidjeti šta valja, šta ne valja, koji je optimalan koncept javnog zdravstva i kako aktivnije, i povoljnije po građane, uključiti privatne zdravstvene osiguravajuće kuće i pružatelje zdravstvenih usluga u sistem. Vjerujem da bi se i sa manjim nego sadašnjim izdvajanjima za zdravstvo mogao napraviti dobar sistem primarne zaštite i hitne službe, te fin opseg osnovnih zdravstvenih usluga, a ko želi i može više, bolje, neka plati dodatno, nemam problema sa tim.
U BiH svakako nema ni covid potvrda ni restrikcija. Vise sam mislio na zapadne zemlje.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18621
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#59404 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

biglebovski wrote: 10/01/2022 21:09
jeza u ledja wrote: 10/01/2022 21:04 Kad je tek pocelo, nije se znalo koga ce zahvatit i koliko. Znalo se otprilike, ali ne sa sigurnoscu. Dok se to uhafizalo prvih nekoliko mjeseci, sve ostalo je poslije hvatanje vlastitog repa.

Nije pitanje sta si ti slagao, nisam ni ja nista slagao, vec je pitanje nase razlicite interpretacije toga.
Ma znali su od Kineza sve, sve je tako ispalo kako su Kinezi prijavili na početku. Onda je počela igranka. I nije problem ni ta tri mjeseca ni pola godine, godina, ali evo sad u treću ulazimo i još nekakvih nebuloza... Jbt ga.
Postoje dvije vrste nebuloza, s jedne strane rekacije drzava tipa Australije i slicno, a s druge strane ignorisanje virusa. Ja se jos uvijek nadam da si ti u pravu i da ce se Omicron pokazati kao varijanta gripe, nista vise, ali nazalost jos uvijek mnogo ljudi umire.

Postavljeno je par chartova ovdje koji pokazuju da broj mrtvih ide prema dole iako je broj zarazenih veci nego ikada, nadamo se da ce tako i nastaviti, ali u medjuvremenu brojevi su jos uvijek zestoki (sto totalno moze biti medju onima koji su fasovali deltu)…
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45779
Joined: 29/12/2005 01:20

#59405 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

Ja sam brat bratu cuo za bare duplo vise osoba koje su bile pozitivne u zadnjih par sedmica nego za cijelo vrijeme pandemije ukupno. Ma sta duplo, 3-4 puta vise. Sve zivo je zarazeno.

Iii u najgorem slucaju simptomi gripe.

Cuo sam doduse za jednu osobu na respiratoru, i to u 30-im...ali, pogadjate - nevakcinisan. :run:

Definitivno se stice utisak da je ovaj omicron - minicron.

Al sta sad....da se kao radujemo pa nas za par mjeseci spuca neki megacron. :oops: Ne mozes normalno ni planirat nista. :roll:
biglebovski
Posts: 3178
Joined: 02/11/2005 16:43

#59406 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

BadBoy wrote: 10/01/2022 21:14
biglebovski wrote: 10/01/2022 20:59

izvini druže, ali po nekim mojim shvatanjima, rezonovanjima, ovakav pristup je totalno pogrešan. I ne blatim ja vakcinu nego zaključujem na osnovu ovoga što vidim da se događa oko mene, i šire u svijetu. Šta sam ja slagao, ništa. I ti dobro znaš da ništa slagao nisam.

Šta bi falilo da su krenuli razvijati sistem za pojačanu zaštitu samo ugroženih kategorija, pojačana testiranja, pomoć u maskama, posjetama doktoru, pregledima prije i poslije vakcine, jasni rasporedi za vakcinaciju, mislim, svašta se tu nešto može. Svima je jasno ko su ugroženi. To nije ni četvrtina populacije. Pa je li lakše zaštiti kvalitetno četvrtinu populacije, koja je još i radno neaktivno stanovništvo, ili kompletnu populaciju? Lagano tri-četiri godine, pet pa onda imaš i kvalitetnije podatke o pozitivnim i negativnim efektima vakcina, pa na osnovu tih podataka popravljaš sam proizvod, izvještavaš, pa proporučiš, bubam, pregled štitne prije vakcinacije mlađim ženama, i onda kreneš sa distribucijom za cijelu populaciju, pa onda i doktoru kad odeš on već zna šta i kako i preporučiti i ne preporućiti i svašta nešto. Ne vidim razlog čemu frka, čemu ovakva distopija, pa ne padaju ljudi po cesti, čak se ni po kućama od korone ne umire, svi u bolnicama.
Puno egocentrizma i razmišljanja samo ja u ovom postu. Samo zato što ti nešto ne razumiješ ili ne znaš ne znači da neko tu varijablu nije morao uzeti u obzir. Nije sve tako jednostavno u svijetu. Shvataš li da ima ljudi kojima je zadatak da gledaju širu sliku i da uzimaju u obzir sve varijable a ne samo biglebovskog. Isto kao što se npr ograničenja brzine propisuju imajući u vidu sva vozila a ne samo najskuplja trkačka vozila. Pored toga imaš varijablu i mutacije za koju se ne zna na šta će izaći ako pustiš da tako virus kola populacijom, a da ne govorim o tome da se ovdje ne može odrediti rizična populacija, tj može tek sad - rizična populacija su nevakcinisani a ne stari i bolesni kako je to u vašim glavama samo slika. Prije vakcinacija je svakoga moglo pogoditi, naročito kada zdravstveni sistem pukne.

I pored svega ovoga ja ću prvi reći da je bilo tona grešaka u ovoj pandemiji, od kojih je možda najveća što se dopustilo politiziranje ovog virusa. Boli virusa kurac za naše političke orijentacije, ali eto, nama su one svetinja.
Ne znam gdje ti vidiš egocentrizam, al nejse, slažemo se u glavnim stvarima, politici nije mjesto u zdravstvu, kao ni u sportu, kulturi, obrazovanju i religiji. Čitav koncept demokratskog uređenja izgleda poprilično deformiran.

Kada pogledaš tabelu umrlih po spolu i dobi na https://www.covid-19.ba/ jasno je ko su ugoženi. Trenutno, po direktorici CDCa, 75% umrlih od valjda novog soja, su ljudi sa četiri komorbiditeta uprosjeku. Isto tako, po podacima CDCa, najugroženiji su pretili. Da se više pažnje takvima davalo, možda bi neko skontao da moj punac, koji je imao brojne komorbidete, nema nikakva antitjela tri mjeseca nakon vakcinacije te bi ga možda pozvali da primi buster ili ga uopšte ne bi vacinisali u julu nego bi ga ostavili za septembar, oktobar... Možda bi preživio u novembru, veće šanse bi imao, tako nauka kaže. Ili je bilo bitnije smišljati kako dodatno zakomplikovati život ljudima te kako ih birokratskim doskoćicama natjerati da se vakcinišu, iako ne osjete potrebu za tim, niti su, bar po brojkama, ugroženi.
BadBoy
Posts: 8190
Joined: 01/11/2005 21:55

#59407 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

biglebovski wrote: 10/01/2022 21:35
BadBoy wrote: 10/01/2022 21:14

Puno egocentrizma i razmišljanja samo ja u ovom postu. Samo zato što ti nešto ne razumiješ ili ne znaš ne znači da neko tu varijablu nije morao uzeti u obzir. Nije sve tako jednostavno u svijetu. Shvataš li da ima ljudi kojima je zadatak da gledaju širu sliku i da uzimaju u obzir sve varijable a ne samo biglebovskog. Isto kao što se npr ograničenja brzine propisuju imajući u vidu sva vozila a ne samo najskuplja trkačka vozila. Pored toga imaš varijablu i mutacije za koju se ne zna na šta će izaći ako pustiš da tako virus kola populacijom, a da ne govorim o tome da se ovdje ne može odrediti rizična populacija, tj može tek sad - rizična populacija su nevakcinisani a ne stari i bolesni kako je to u vašim glavama samo slika. Prije vakcinacija je svakoga moglo pogoditi, naročito kada zdravstveni sistem pukne.

I pored svega ovoga ja ću prvi reći da je bilo tona grešaka u ovoj pandemiji, od kojih je možda najveća što se dopustilo politiziranje ovog virusa. Boli virusa kurac za naše političke orijentacije, ali eto, nama su one svetinja.
Ne znam gdje ti vidiš egocentrizam, al nejse, slažemo se u glavnim stvarima, politici nije mjesto u zdravstvu, kao ni u sportu, kulturi, obrazovanju i religiji. Čitav koncept demokratskog uređenja izgleda poprilično deformiran.

Kada pogledaš tabelu umrlih po spolu i dobi na https://www.covid-19.ba/ jasno je ko su ugoženi. Trenutno, po direktorici CDCa, 75% umrlih od valjda novog soja, su ljudi sa četiri komorbiditeta uprosjeku. Isto tako, po podacima CDCa, najugroženiji su pretili. Da se više pažnje takvima davalo, možda bi neko skontao da moj punac, koji je imao brojne komorbidete, nema nikakva antitjela tri mjeseca nakon vakcinacije te bi ga možda pozvali da primi buster ili ga uopšte ne bi vacinisali u julu nego bi ga ostavili za septembar, oktobar... Možda bi preživio u novembru, veće šanse bi imao, tako nauka kaže. Ili je bilo bitnije smišljati kako dodatno zakomplikovati život ljudima te kako ih birokratskim doskoćicama natjerati da se vakcinišu, iako ne osjete potrebu za tim, niti su, bar po brojkama, ugroženi.
Žao mi je zbog tvog punca, moje saucesce.
A možeš barem na trenutak pokušati skontati da smo svi mi kolektivno mogli zaštiti tvog punca tako da virus do njega uopšte ne dođe? Isto kao i do moje najbliže rodice koja je ostavila bebu iza sebe jer nakon dvije godine nije više mogla izbjegavati virus koji je svuda oko nje bio... Mi smo krivi za te slučajeve a ne ti jadni ljudi koji imaju narušene imunitete.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18621
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#59408 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

jeza u ledja wrote: 10/01/2022 21:22 Ja sam brat bratu cuo za bare duplo vise osoba koje su bile pozitivne u zadnjih par sedmica nego za cijelo vrijeme pandemije ukupno. Ma sta duplo, 3-4 puta vise. Sve zivo je zarazeno.

Iii u najgorem slucaju simptomi gripe.

Cuo sam doduse za jednu osobu na respiratoru, i to u 30-im...ali, pogadjate - nevakcinisan. :run:

Definitivno se stice utisak da je ovaj omicron - minicron.

Al sta sad....da se kao radujemo pa nas za par mjeseci spuca neki megacron. :oops: Ne mozes normalno ni planirat nista. :roll:
Odvedem jutros malog u obdeniste, od 12 djece njih samo dvoje (ukljucujuci moga) dosli, ostali svi ili bolesni ili neko u kuci bolestan…
biglebovski
Posts: 3178
Joined: 02/11/2005 16:43

#59409 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

BadBoy wrote: 10/01/2022 21:43 Žao mi je zbog tvog punca, moje saucesce.
A možeš barem na trenutak pokušati skontati da smo svi mi kolektivno mogli zaštiti tvog punca tako da virus do njega uopšte ne dođe? Isto kao i do moje najbliže rodice koja je ostavila bebu iza sebe jer nakon dvije godine nije više mogla izbjegavati virus koji je svuda oko nje bio... Mi smo krivi za te slučajeve a ne ti jadni ljudi koji imaju narušene imunitete.
Iskreno mi je žao zbog tvoje rodice.

Teško sa ovakvim virusom. Vakcinacija i mjere nisu nigdje sprijećile širenje. Jedino moguće, ćini mi se, striktnim zatvaranjem cijelog sistema. Sve. A onda kad opustiš, eto ti ga nazad, od životinja, ptica, ljudi, kliconoša svakakvih... Mislim da je greška instistiranje na kolektivnoj zaštiti, da uvijek ima neko drugi kriv te da se u eri samopromocije i lažne moralnosti očekuje kolektivna svijest.
ja71
Posts: 5433
Joined: 31/03/2006 14:45

#59410 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ja71 »

biglebovski wrote: 10/01/2022 22:51 Vakcinacija i mjere nisu nigdje sprijećile širenje.
Ali su smanjile smrtnost i razvoj težeg oblika bolesti
zulfo
Posts: 417
Joined: 09/01/2009 11:00

#59411 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zulfo »

U Premier kladionicama je uvjek puno ljudi,nisu vakcinisani,nisam još doživio da kažu da je neko od tih umro.
Mora da su stekli kolektivni imunitet.
Ne kaže se džaba da je prironi imunitet najjači
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#59412 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by tindbe »

zulfo wrote: 10/01/2022 23:39 U Premier kladionicama je uvjek puno ljudi,nisu vakcinisani,nisam još doživio da kažu da je neko od tih umro.
Mora da su stekli kolektivni imunitet.
Ne kaže se džaba da je prironi imunitet najjači
Zurenje u sisate radnice Premiera nekoliko sati dnevno poboljšava imunitet.
User avatar
fox-69
Posts: 294
Joined: 06/03/2021 03:22

#59413 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by fox-69 »

GandalfSivi wrote: 10/01/2022 13:42
fox-69 wrote: 10/01/2022 10:31

pročitaj izraelsk studiju i studiju vojske USA.
potvrđena 1 upala srca na svakih 3000 mladih i zdravih muškaraca i dječaka vakvinisanih sa mRNA vakcinama.

vakcina => problemi sa srcem => kolaps


Vidis kako je lako povezat. Mogo si ovo i sam, a ne ja da te navodim.
Youtube je cenzurisan, tamo nećeš lako naći istinu.
Izvor?
https://www.reuters.com/world/us/heart- ... 021-06-29/

što mlađi muškarac veća kvota.
znam da je najveca kvota kod muških tinejdžera 1:3000
A prosjek oko 1:20.000

izvor su studije . međutim svaka grupa izvlači ono šta njoj paše.
Ali ima izraelska studija iz proljeća 2021, gdje su prvi upozorili na upale srce kod mladih mušakaraca sa mRNA vakcinom
Vektor vakcine nemaju taj problem.

čak je i Pfizer dodao upalu srca kao "extremno rijetku nus pojavu"
dok drugi tabor, kaže da to nije baš tako rijetko.

ali evo ja npr, ako čak i spomenum upalu srca na forum, odmah me saspu da sam anti vaxer, flat earther, glup, uplašen ili neinformisan.

Tako da, šta reć, kome
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45779
Joined: 29/12/2005 01:20

#59414 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

Ti si govorio o sportasima koji su kolabirali. Taj clanak govori o miokarditisu i jasno govori o tome da je sansa za dobijanje te upale pluca vise desetina puta veca nego nakon primanja vakcine. Miokarditis ne znaci da ces kolabirati i umrijeti, vec najcesce prodje u roku nekoliko dana.

Bila je o tome vec prica ranije.

https://www.reuters.com/article/factche ... SL1N2S924L

Overall, “the risk of myocarditis is more than 30 times higher among COVID-19 patients.”
A spominjao si ranije neku izraelsku studiju - ako se tu radi o "studiji" gdje su napravili smjesnu listu "sportasa", gdje su uklucili penzionere (+60 godina), igrace pikada, sudije i trenere, te za samo nekolicinu stavili dokaz da su uopste vakcinisani, na to se mozemo samo nasmijati.
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#59415 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cassius »

Novembar 2020


Januar 2022







Dead Man Walking
Posts: 6416
Joined: 28/05/2004 21:49

#59416 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dead Man Walking »

U jbte, danas ni do 6 nisi izdrzao da ne obidjes alternativne izvore i preneses nam sta je postavljeno u nocnim satima. Svaka ćas. :izet:
User avatar
Point.
Posts: 28130
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#59417 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Point. »

Dead Man Walking wrote: 11/01/2022 05:45 U jbte, danas ni do 6 nisi izdrzao da ne obidjes alternativne izvore i preneses nam sta je postavljeno u nocnim satima. Svaka ćas. :izet:
Šiša loša, nikakva.
Last edited by Point. on 11/01/2022 14:08, edited 1 time in total.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18621
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#59418 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

fox-69 wrote: 11/01/2022 04:35
GandalfSivi wrote: 10/01/2022 13:42

Izvor?
https://www.reuters.com/world/us/heart- ... 021-06-29/

što mlađi muškarac veća kvota.
znam da je najveca kvota kod muških tinejdžera 1:3000
A prosjek oko 1:20.000

izvor su studije . međutim svaka grupa izvlači ono šta njoj paše.
Ali ima izraelska studija iz proljeća 2021, gdje su prvi upozorili na upale srce kod mladih mušakaraca sa mRNA vakcinom
Vektor vakcine nemaju taj problem.

čak je i Pfizer dodao upalu srca kao "extremno rijetku nus pojavu"
dok drugi tabor, kaže da to nije baš tako rijetko.

ali evo ja npr, ako čak i spomenum upalu srca na forum, odmah me saspu da sam anti vaxer, flat earther, glup, uplašen ili neinformisan.

Tako da, šta reć, kome
Hajde prije nego sto i tebe nazovem lazovom, de me uputi na brojeve o kojima ti pricas. Jer vojska je rekla da su 23 osobe od 436 hiljada imali upalu srca, dok je to kod generalne (starije) populacije 12.6 na milion. Plus, ovo je studija iz juna, znaci blizu pocetka Covid vakcina.

Zapravo necu cekati, sto bih? Ima li ijedan medju vama da ne laze cijelo vrijeme, ali bukvalno sve sto napisete. Nije ni da prenosite izvore koji lazu, nego postavite linkove i molite ave bogove da ih niko nece procitati. Kao sto rekoh, na dusu vam je svaka osoba koju je strah uzeti vakcinu zbog vasih lazi, svaka osoba koja umre zato sto nije uzela tu vakcinu. Lik regularno slaga sedam puta u najboljem slucaju. Fuj!!!

U Sarajevu je u zadnja dva mjeseca medju Covid zrtvama 92% nevakcinisanih ljudi!!!
Last edited by GandalfSivi on 11/01/2022 15:31, edited 1 time in total.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18621
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#59419 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

cassius wrote: 11/01/2022 05:43 Novembar 2020


Januar 2022







Evo nam jos jedne lude koja pojma nema o cemu pise…
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#59420 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by KraljicaIzJajca »

No jab, no job

Want That Job Offer? A Covid-19 Vaccine Is Now Required.

'No vaccine required' is the latest tactic to attract workers

Ovo su naslovi iz medija o trenutnom trendu zapošljavanja. :D
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#59421 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by daddy-kool »

Papa Franjo: Vakcinacija je moralna obaveza
:thumbup:
User avatar
dr_Evil
Posts: 12743
Joined: 01/07/2019 15:35

#59422 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by dr_Evil »

fox-69 wrote: 11/01/2022 04:35
GandalfSivi wrote: 10/01/2022 13:42

Izvor?
https://www.reuters.com/world/us/heart- ... 021-06-29/

što mlađi muškarac veća kvota.
znam da je najveca kvota kod muških tinejdžera 1:3000
A prosjek oko 1:20.000

izvor su studije . međutim svaka grupa izvlači ono šta njoj paše.
Ali ima izraelska studija iz proljeća 2021, gdje su prvi upozorili na upale srce kod mladih mušakaraca sa mRNA vakcinom
Vektor vakcine nemaju taj problem.

čak je i Pfizer dodao upalu srca kao "extremno rijetku nus pojavu"
dok drugi tabor, kaže da to nije baš tako rijetko.

ali evo ja npr, ako čak i spomenum upalu srca na forum, odmah me saspu da sam anti vaxer, flat earther, glup, uplašen ili neinformisan.

Tako da, šta reć, kome
8 ili manje od 436.000, ?? ili ti ga max 0,001%

Pa dobro necu reci da je zanemarivo, u svakom slucaju jeste fin broj. Ali onda fino citiraj dalje studiju na koju se pozivas.
But they said the benefit of the shots in preventing COVID-19 clearly continues to outweigh the risk.
OK, e hajde sada nadji koji je procenat ostecenja srca poslije prebolovane korone.

https://www.nationalgeographic.com/scie ... -the-heart

Dr. Luchian said: “Our study shows that more than a third of COVID-19 patients with no history of heart or lung disease had persistent dyspnoea on effort a year after discharge from hospital. When looking in detail at heart function by cardiac ultrasound, we observed subtle abnormalities that might explain the continued breathlessness.”
https://www.escardio.org/The-ESC/Press ... t-problems

Ne vjerujem da je bas trecina, ali ako se potrudis mozes naci postotak, ja nemam zivaca iskreno. Ali zasigurno ogromna razlika u odnosu na vakcinu.
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#59423 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by KraljicaIzJajca »

daddy-kool wrote: 11/01/2022 09:28
Papa Franjo: Vakcinacija je moralna obaveza
:thumbup:
Papa Franjo u ponedjeljak je osudio "neosnovane" ideološke dezinformacije o vakcinama protiv Covida 19, podržao nacionalne kampanje imunizacije i zdravstvenu njegu nazvao moralnom obavezom.

Porukom da je "zdravstvena njega moralna obaveza", u kontekstu govora u kojem je podržao vakcinaciju, papa je po svemu sudeći odgovorio na stav katolika i drugih hrišćana, naročito u Sjedinjenim Državama, koji kažu da zbog vjerskih ubijeđenja imaju pravo da se protive vakcinama, ocjenjuje agencija Reuters.

Dalje, zašto su siromašne države necijepljene

Ponovo je apelovao na ravnopravnu raspodjelu vakcina siromašnim zemljama, naglašavajući da bi "monopolistička pravila" o patentima trebalo ostaviti po strani zarad većeg dobra.

Papa je takođe ponovo branio migrante i naglasio da bi svaka država trebala da primi što je veći broj i da bi trebalo podijeliti odgovornost za njihovu integraciju. :D
armin071
Posts: 5348
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#59424 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by armin071 »

Nevjerovatna scena iz Australije: Tomić igra i tvrdi da je pozitivan, a niko ga ne testira

https://www.klix.ba/sport/tenis/nevjero ... /220111042

:D
User avatar
dr_Evil
Posts: 12743
Joined: 01/07/2019 15:35

#59425 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by dr_Evil »

armin071 wrote: 11/01/2022 10:27 Nevjerovatna scena iz Australije: Tomić igra i tvrdi da je pozitivan, a niko ga ne testira

https://www.klix.ba/sport/tenis/nevjero ... /220111042

:D
Frajer se testirao negativno vise puta i tvrdi da je pozitivan.

Ja se osjecam isto kao da imam koronu evo vec 2 sedmice, tri puta se testirao negativan.

Tita mi vise niko i ne pomislja da mozda ima gripu
Locked