Dostava hrane u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
nepass1
Posts: 9713
Joined: 06/07/2017 07:35

#1151 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by nepass1 »

muha_sa wrote: 10/01/2022 07:48
nepass1 wrote: 10/01/2022 07:41 Nije pomodarstvo vec lijenost ili umor. Mada ni ja ne narucujem ako ce biti 9KM hrana a dostava 4KM vec ako je hrana 20ak KM nas cetvero pa bacimo jos po marku za dostavu
Od moje zgrade do Zmaja i Beska nema 5 minuta hoda--vidim cesto auto iz zmaja da donosi cevape u komšiluk :-) dok ih doveze oni haman hladni :-)
Isto tako buregdzinica Dvije rerne haman pa pred zgradom a cesto vidim njihovu dostavu :-)

Al hajd, nek radi svak šta mu je cejf--meni nije teško prohodat a bogme ni auto upalit ako cu na čaršiji nešto pojest.
Nisam titiz da mi je žao jebenih par maraka za dostavu al volim vruce pojest a ne hladno ko opanak :lol:
Odem i ja do bolera ili reufa pa kupim. Mada ja ne znam jesam li zadnja tri mjeseca dva puta narucio. Meni su skupe ove dostave. Ali jucer vozio 2h, pa onda jos neke zajebancije po gradu, bilo nas vise u kuci i narucuj
redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#1152 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by redhat »

muha_sa wrote: 10/01/2022 08:00
redhat wrote: 10/01/2022 07:57

Nije uopšte pomodarstvo već super usluga za one kojima takva usluga treba i to nebitno iz kojih razloga a mogu je sebi priuštiti.
I korpa i donesi i glovo imaju bržu dostavu nego i jedan objekat koji ima svoju dostavu - znači glovo ti donese zagarantovano u roku u kojem napiše a ako ne može napiše da će biti kašnjenje i navede ti razlog pa ti odluči - i još pratiš dostavu
Druge dostave em što čekaš da mu se skupi za tvoj "reon" pa onda momenat da ne zna naći ulicu pa te na kraju zovne da izađeš i još ga čekaš jer te zovnuo tri ulice prije da on ne bi tebe čekao. A imaš i praktičan momenat da ne može ili neće svako da čeka ispred zgrade.
Svaka usluga koja se nudi a neko je plaća i ima interesa od strane ljudi vrijedi. Kratko i jasno. Glovo radi ko sat gdje god su prisutni.
Naravno ne isplati se jedan hamburger platiti da ti donesu sem ako je baš ćeif neki u pitanju. Ali narudžba za četiri čovjeka ili više, komplikovanija narudžba ili više jela - te 4 marke se razbiju i utope i bude ti svejedno jesil jelo platio 5 ili 5,30 a dobio si ga na vrijeme.
Ili sjedeljka, zafalilo nečega, svi lagano ili u piću ili u ćeifu i nekome palo na pamet nešto - glovo savršen za toga.
Ostario si muha, kratko i jasno :)
Ovo razumijem, ostalo jok :D Znam da sam ostario :( al nisam lijen :D
Pa bilo bi bolje da si lijen nego da si ostario, jedno je promjenjivo a drugo je tapija ali to je već neka druga priča :)
Sjediš u ženskom društvu, atmosfera na nivou samo fali recimo boca finog Macallana i to 12 godina starog ili boca finog Sauvignon Blanca koje imaš u merkatoru i šta ti kažeš mladoj - nisam ja lijen sjedi ti odoh ja trknut po piće i daš joj daljinski u ruku ili u tri klika i 15 minuta dobiješ to što vam treba.
Naravno sad očekujem da mi neko kaže da se dama vodi na parking iza RTV doma uz dvoguzu iz amka - ali i to je već neka druga priča :D
User avatar
muha_sa
Posts: 128668
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1153 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by muha_sa »

nepass1 wrote: 10/01/2022 08:04
muha_sa wrote: 10/01/2022 07:48

Od moje zgrade do Zmaja i Beska nema 5 minuta hoda--vidim cesto auto iz zmaja da donosi cevape u komšiluk :-) dok ih doveze oni haman hladni :-)
Isto tako buregdzinica Dvije rerne haman pa pred zgradom a cesto vidim njihovu dostavu :-)

Al hajd, nek radi svak šta mu je cejf--meni nije teško prohodat a bogme ni auto upalit ako cu na čaršiji nešto pojest.
Nisam titiz da mi je žao jebenih par maraka za dostavu al volim vruce pojest a ne hladno ko opanak :lol:
Odem i ja do bolera ili reufa pa kupim. Mada ja ne znam jesam li zadnja tri mjeseca dva puta narucio. Meni su skupe ove dostave. Ali jucer vozio 2h, pa onda jos neke zajebancije po gradu, bilo nas vise u kuci i narucuj
Ma jasno :-D ne zamjeri, moro sam priupitat jer ne kontam nekog kome je recimo zmaj haman pred zgradom a on naruci da mu se donese :-)
User avatar
ElRe
Posts: 10859
Joined: 12/12/2011 11:28

#1154 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by ElRe »

MehmedPasaMoric wrote: 08/01/2022 14:33 Haj na stranu ko placa 3.5 marke za dostavu ali ko placa 9 maraka za hamburger :shock: Pa to je pola kile teletine bez kosti, i to prvoklasne domace a ne ove zamrznute iz Argentine sto McDonalds koristi
Lično ne koristi dostavu hrane, niti planiram. Supruga pripremi ručak, doručak nosimo od kuće.

Ali u Sarajevu ima veeeliki broj ljudi sa odličnim platama i njima par KM za dostavu i par KM skuplje dnevno ne znači ništa. Hoće da imaju slobodno poslije podne, slobodno jutro, a merak se uvijek plaćao.
redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#1155 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by redhat »

muha_sa wrote: 10/01/2022 08:10
nepass1 wrote: 10/01/2022 08:04

Odem i ja do bolera ili reufa pa kupim. Mada ja ne znam jesam li zadnja tri mjeseca dva puta narucio. Meni su skupe ove dostave. Ali jucer vozio 2h, pa onda jos neke zajebancije po gradu, bilo nas vise u kuci i narucuj
Ma jasno :-D ne zamjeri, moro sam priupitat jer ne kontam nekog kome je recimo zmaj haman pred zgradom a on naruci da mu se donese :-)
Zmaj jedini ima dostavu bukvalno za pet ćevapa ako treba u hadžiće i doći će ti maksimalno brzo ali to je isključivo jer imaju ludo velik promet.
I svaki rejon je njihov rejon ali i kod njih imaš momenat "e buraz tu sam za dvije minute hajd siđi"
Ali dostava im radi ko sat.
The BEN10
Posts: 7577
Joined: 19/09/2011 09:03

#1156 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by The BEN10 »

redhat wrote: 10/01/2022 08:16 Zmaj jedini ima dostavu bukvalno za pet ćevapa ako treba u hadžiće i doći će ti maksimalno brzo ali to je isključivo jer imaju ludo velik promet.
I svaki rejon je njihov rejon ali i kod njih imaš momenat "e buraz tu sam za dvije minute hajd siđi"
Ali dostava im radi ko sat.
Čuj, zar baš tako rade? Nisam to znao.
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#1157 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by soha96 »

teskeredzic_22 wrote: 10/01/2022 07:06
soha96 wrote: 09/01/2022 22:30 I 2 litra kole je 2 marke a u kaficu 0.33 je 3 marke, hajde ne kenjajte :mrgreen:
Ma jasno...

2 litre kole kad ti korpa donese i piješ kući nije isto što i 2 litre kole koje piješ kući a odeš sam po njih.

Hamburger od 9 KM s prilozima plus 4 KM korpi u kućnom ambijentu - prejebeno dobar osjećaj , neporocjenjivo 👍
Tema je bila koliko kosta mesto i zasto je hamburger toliko koliko jeste.
Last edited by soha96 on 10/01/2022 10:43, edited 1 time in total.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#1158 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by invincible1921 »

Hamburger je postao luksuz ne zbog mesa ili slicnog nego zbog glupog fenseraja...posto sad ne mozes nac hamburger nego narucujes "Burger xxxx (fensi ime neko)" ...u sustini tu promjeni imena ti je naplatio 5 maraka
redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#1159 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by redhat »

Po meni ništa nije luksuz dok god to sebi većina može priuštiti - nažalost u osiromašenim društvima poput našeg hamburger od 5KM je luksuz jer je velikoj većini dostupan ali samo ponekad, ne uvijek.
To je šteta da je društvo tako osiromašeno.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#1160 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by invincible1921 »

redhat wrote: 10/01/2022 11:17 Po meni ništa nije luksuz dok god to sebi većina može priuštiti - nažalost u osiromašenim društvima poput našeg hamburger od 5KM je luksuz jer je velikoj većini dostupan ali samo ponekad, ne uvijek.
To je šteta da je društvo tako osiromašeno.
Ma dobro ne mislim bukvalno luksuz...al evo recimo znam da hamburger nisam pojeo ima dvije godine sigurno, jer apsolutno je ne isplativo, za cijenu jednog hamburgera npr u vucku, fabrici i slicnim mjestima mozes narucit hrane da se dvoje najede.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#1161 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by MehmedPasaMoric »

ElRe wrote: 10/01/2022 08:14
MehmedPasaMoric wrote: 08/01/2022 14:33 Haj na stranu ko placa 3.5 marke za dostavu ali ko placa 9 maraka za hamburger :shock: Pa to je pola kile teletine bez kosti, i to prvoklasne domace a ne ove zamrznute iz Argentine sto McDonalds koristi
Lično ne koristi dostavu hrane, niti planiram. Supruga pripremi ručak, doručak nosimo od kuće.

Ali u Sarajevu ima veeeliki broj ljudi sa odličnim platama i njima par KM za dostavu i par KM skuplje dnevno ne znači ništa. Hoće da imaju slobodno poslije podne, slobodno jutro, a merak se uvijek plaćao.
Ne sporim... Ali da je narucio telecu glavusicu, klepe, pace, hadzijski cevap, bijelu dzigericu, bubreznjak, filete lososa i sl., nemam pojma, pa da kazem covjek hoce da ocejfi, zna sta valja svaka cast, a nece da trosi vrijeme na pripremu. Ali 9 maraka za to burzujsko GMO smece, daj molim te :? Ne moze McDonalds biti luksuz bez obzira kakav je standard u drzavi, jer da bi nesto bilo luksuz mora biti kvalitetnije od drugih slicnih proizvoda sa trzista
redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#1162 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by redhat »

invincible1921 wrote: 10/01/2022 11:27
redhat wrote: 10/01/2022 11:17 Po meni ništa nije luksuz dok god to sebi većina može priuštiti - nažalost u osiromašenim društvima poput našeg hamburger od 5KM je luksuz jer je velikoj većini dostupan ali samo ponekad, ne uvijek.
To je šteta da je društvo tako osiromašeno.
Ma dobro ne mislim bukvalno luksuz...al evo recimo znam da hamburger nisam pojeo ima dvije godine sigurno, jer apsolutno je ne isplativo, za cijenu jednog hamburgera npr u vucku, fabrici i slicnim mjestima mozes narucit hrane da se dvoje najede.
To je samo odraz društva i kokuzluka - ne tvog ličnog već društva u cijelosti. Kad čovjek razmišlja o tome da za jednu kolu 0,33 u kafani može kupiti bocu od 2l u granapu, da umjesto pranja u praoni za 10KM može dva tri puta sam obletiti u samouslužnoj.
Svima je puno dati 2,5 ili 3 KM za dostavu ali niko ne razmišlja o onom jadi koji biciklom pedala na +-40 da tebi ili meni donese to nešto.
Opet odraz kokuzluka i društva.
nekome
Posts: 2939
Joined: 17/05/2011 10:41

#1163 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by nekome »



:D
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#1164 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by invincible1921 »

redhat wrote: 10/01/2022 11:49
invincible1921 wrote: 10/01/2022 11:27

Ma dobro ne mislim bukvalno luksuz...al evo recimo znam da hamburger nisam pojeo ima dvije godine sigurno, jer apsolutno je ne isplativo, za cijenu jednog hamburgera npr u vucku, fabrici i slicnim mjestima mozes narucit hrane da se dvoje najede.
To je samo odraz društva i kokuzluka - ne tvog ličnog već društva u cijelosti. Kad čovjek razmišlja o tome da za jednu kolu 0,33 u kafani može kupiti bocu od 2l u granapu, da umjesto pranja u praoni za 10KM može dva tri puta sam obletiti u samouslužnoj.
Svima je puno dati 2,5 ili 3 KM za dostavu ali niko ne razmišlja o onom jadi koji biciklom pedala na +-40 da tebi ili meni donese to nešto.
Opet odraz kokuzluka i društva.
Nije odraz toga..ja imam te pare al jednostavno mecu da me neko vara...ja jedem u tom istom vucku i platim 20 maraka za hranu i pice al mecu dam 10 za hambas jer mi je to pljacka..necu iz principa.

Daj svijuti..
redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#1165 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by redhat »

invincible1921 wrote: 10/01/2022 11:56
redhat wrote: 10/01/2022 11:49

To je samo odraz društva i kokuzluka - ne tvog ličnog već društva u cijelosti. Kad čovjek razmišlja o tome da za jednu kolu 0,33 u kafani može kupiti bocu od 2l u granapu, da umjesto pranja u praoni za 10KM može dva tri puta sam obletiti u samouslužnoj.
Svima je puno dati 2,5 ili 3 KM za dostavu ali niko ne razmišlja o onom jadi koji biciklom pedala na +-40 da tebi ili meni donese to nešto.
Opet odraz kokuzluka i društva.
Nije odraz toga..ja imam te pare al jednostavno mecu da me neko vara...ja jedem u tom istom vucku i platim 20 maraka za hranu i pice al mecu dam 10 za hambas jer mi je to pljacka..necu iz principa.

Daj svijuti..
U objektu ti ne plaćaš samo hranu več i uslugu i to što sjediš tu, plaćaš gazdi i struju i vodu i radnika i uslugu i svašta još nešto. Kužiš?
A sama činjenica da toliko brineš oko tih 10KM znači da ih nemaš, možda ih trenutno imaš ali vagaš kako ih najbolje potrošiti ili jos bolje nepotrošit.
Nije ovo ništa lično na tvoj račun, tako razmišlja većina a većina tako razmišlja jer je društvo u krizi. Osiromašeno
Puno manje razmišljaš o jednoj marki, e tih tvojih 10 KM koje ne daš za hamburger su nekome ko ta tvoja marka, imaš ih i kojima je 1000 KM manje vrijedno od te tvoje marke.
Oni se ne bave hamburgerom u vučku već razmišljaju da li ove godine maldivi ili tenerifi.
A hamburger u vučku je osrednji, vučko je generalno pola stepenice iznad grilova po gradu - ništa posebno.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19579
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#1166 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by teskeredzic_22 »

soha96 wrote: 10/01/2022 10:32

Tema je bila koliko kosta mesto i zasto je hamburger toliko koliko jeste.
Znači taj hamburger košta plafon 2 marke jer svi ugostitelji dobijaju zbog količine dodatni rabat na maloprodajne cijene....
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#1167 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by invincible1921 »

redhat wrote: 10/01/2022 12:16
invincible1921 wrote: 10/01/2022 11:56

Nije odraz toga..ja imam te pare al jednostavno mecu da me neko vara...ja jedem u tom istom vucku i platim 20 maraka za hranu i pice al mecu dam 10 za hambas jer mi je to pljacka..necu iz principa.

Daj svijuti..
U objektu ti ne plaćaš samo hranu več i uslugu i to što sjediš tu, plaćaš gazdi i struju i vodu i radnika i uslugu i svašta još nešto. Kužiš?
A sama činjenica da toliko brineš oko tih 10KM znači da ih nemaš, možda ih trenutno imaš ali vagaš kako ih najbolje potrošiti ili jos bolje nepotrošit.
Nije ovo ništa lično na tvoj račun, tako razmišlja većina a većina tako razmišlja jer je društvo u krizi. Osiromašeno
Puno manje razmišljaš o jednoj marki, e tih tvojih 10 KM koje ne daš za hamburger su nekome ko ta tvoja marka, imaš ih i kojima je 1000 KM manje vrijedno od te tvoje marke.
Oni se ne bave hamburgerom u vučku već razmišljaju da li ove godine maldivi ili tenerifi.
A hamburger u vučku je osrednji, vučko je generalno pola stepenice iznad grilova po gradu - ništa posebno.
Necu da se nesto qurcim ili hval al vjeruj mi da ne vagam..al nejse. Ako imam da platim za dvije pizze 33 marke na vlasicu imam vala i za hamburger u vucku cenera al kazem ti stvar je principa...
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#1168 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by MehmedPasaMoric »

Odraz siromastva u drzavi nije sto neko misli da su dostava, hamburger i Coca cola preskupi (btw to niko ne misli, nego se radi o tome da realno ne vrijede toliko, za razliku od npr kile janjetine sa raznja) nego zato sto neko drugi misli da je trosenje para na dostavu, hamburger i Coca colu znak bogatstva. Warren Buffet zivi u kuci koju je kupio 60tih za 30 hiljada dolara, a tezak je 115 milijardi dolara... Sve dok moras drugima dokazivati da si bogat ti zapravo ni nisi bogat, a to se odnosi na sve nase domace skorojevice, pocevsi od hamburger burzuja kao najnizeg nivoa pa zavrsivsi sa bracom Culum, Hastorima, onim Kucukom sto kupuje zeni auto jer je zavrnula ocima i ostalima, nema tu ni b od bogatstva po svjetskim standardima
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40860
Joined: 29/06/2011 23:39

#1169 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by dječak sa šibicama »

Obrni okreni, skorojevicizam.

Malo me podsjeca na one legende sto kupe neki malo bolje auto pa ga peruckaju lickaju pred garazom, da cijeli komsiluk vidi. Imam druga koji to radi, on i tata izvezu oba auta pred iznajmljene garaze, lickaju ih po cijeli dan "nek crknu dusmani", a znam da nakon lickanja odu na rucak kod zene koja napravi kljukusu. Stede na hrani, da bi se mogli pokazivati po komsiluku. To neki ljudi vole, misle da su tako vazniji, bitniji, valja ako ti korpa pozvoni na interfon ti si kralj stubista :D

Hamburger od 10 km, sto da ne, dok ima ovaca bice i vune. Ja to ne kupujem, ko hoce neka kupuje, njegove pare.
User avatar
muha_sa
Posts: 128668
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1170 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by muha_sa »

dječak sa šibicama wrote: 10/01/2022 13:22 Obrni okreni, skorojevicizam.

Malo me podsjeca na one legende sto kupe neki malo bolje auto pa ga peruckaju lickaju pred garazom, da cijeli komsiluk vidi. Imam druga koji to radi, on i tata izvezu oba auta pred iznajmljene garaze, lickaju ih po cijeli dan "nek crknu dusmani", a znam da nakon lickanja odu na rucak kod zene koja napravi kljukusu. Stede na hrani, da bi se mogli pokazivati po komsiluku. To neki ljudi vole, misle da su tako vazniji, bitniji, valja ako ti korpa pozvoni na interfon ti si kralj stubista :D

Hamburger od 10 km, sto da ne, dok ima ovaca bice i vune. Ja to ne kupujem, ko hoce neka kupuje, njegove pare.
Kompleksaši.
redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#1171 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by redhat »

MehmedPasaMoric wrote: 10/01/2022 13:16 Odraz siromastva u drzavi nije sto neko misli da su dostava, hamburger i Coca cola preskupi (btw to niko ne misli, nego se radi o tome da realno ne vrijede toliko, za razliku od npr kile janjetine sa raznja) nego zato sto neko drugi misli da je trosenje para na dostavu, hamburger i Coca colu znak bogatstva. Warren Buffet zivi u kuci koju je kupio 60tih za 30 hiljada dolara, a tezak je 115 milijardi dolara... Sve dok moras drugima dokazivati da si bogat ti zapravo ni nisi bogat, a to se odnosi na sve nase domace skorojevice, pocevsi od hamburger burzuja kao najnizeg nivoa pa zavrsivsi sa bracom Culum, Hastorima, onim Kucukom sto kupuje zeni auto jer je zavrnula ocima i ostalima, nema tu ni b od bogatstva po svjetskim standardima
Sve što ima svoju mušteriju nekome vrijedi i tu priča završava. Tržište očito postoji. Jel taj neko kompleksaš, uhljeb ili diler kokaina to nema veze sa temom - tema je dostava hrane i nekome je ok platiti to da mu tu hranu donesu na vrata u roku od 15-20 minuta.
Nije nam svima sistem vrijesnosti isti, nekome je rad isključivo fizički rad a nekome je vrijeme najvrijednije, ima pare ali nema vremena. Sto ljudi sto ćudi i zahtjeva i potreba. Ko god sebi može nešto da priušti nebitni su razlozi treba to sebi da priušti isto ko god nešto ne želi ili ne smatra vrijednim također ne treba da koristi tu uslugu.
Čemu prepirka čiji je tata jači i ko je u pravu.
User avatar
Radar71
Posts: 7293
Joined: 21/07/2010 15:43

#1172 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by Radar71 »

soha96 wrote: 10/01/2022 10:32
teskeredzic_22 wrote: 10/01/2022 07:06

Ma jasno...

2 litre kole kad ti korpa donese i piješ kući nije isto što i 2 litre kole koje piješ kući a odeš sam po njih.

Hamburger od 9 KM s prilozima plus 4 KM korpi u kućnom ambijentu - prejebeno dobar osjećaj , neporocjenjivo 👍
Tema je bila koliko kosta mesto i zasto je hamburger toliko koliko jeste.
tema je bila koliko naplaćuju dostavu do 2 km
mek je prvi podletio jer je u 2 km
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19579
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#1173 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by teskeredzic_22 »

muha_sa wrote: 10/01/2022 13:24
dječak sa šibicama wrote: 10/01/2022 13:22 Obrni okreni, skorojevicizam.

Malo me podsjeca na one legende sto kupe neki malo bolje auto pa ga peruckaju lickaju pred garazom, da cijeli komsiluk vidi. Imam druga koji to radi, on i tata izvezu oba auta pred iznajmljene garaze, lickaju ih po cijeli dan "nek crknu dusmani", a znam da nakon lickanja odu na rucak kod zene koja napravi kljukusu. Stede na hrani, da bi se mogli pokazivati po komsiluku. To neki ljudi vole, misle da su tako vazniji, bitniji, valja ako ti korpa pozvoni na interfon ti si kralj stubista :D

Hamburger od 10 km, sto da ne, dok ima ovaca bice i vune. Ja to ne kupujem, ko hoce neka kupuje, njegove pare.
Kompleksaši.
U državi koju je napustilo 70.000 ljudi samo u 2021 godini zbog nedostatka posla ili potrage za boljim životom i koju će u 2022 napustiti barem još toliko.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#1174 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by invincible1921 »

muha_sa wrote: 10/01/2022 13:24
dječak sa šibicama wrote: 10/01/2022 13:22 Obrni okreni, skorojevicizam.

Malo me podsjeca na one legende sto kupe neki malo bolje auto pa ga peruckaju lickaju pred garazom, da cijeli komsiluk vidi. Imam druga koji to radi, on i tata izvezu oba auta pred iznajmljene garaze, lickaju ih po cijeli dan "nek crknu dusmani", a znam da nakon lickanja odu na rucak kod zene koja napravi kljukusu. Stede na hrani, da bi se mogli pokazivati po komsiluku. To neki ljudi vole, misle da su tako vazniji, bitniji, valja ako ti korpa pozvoni na interfon ti si kralj stubista :D

Hamburger od 10 km, sto da ne, dok ima ovaca bice i vune. Ja to ne kupujem, ko hoce neka kupuje, njegove pare.
Kompleksaši.
Upravo
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#1175 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by MehmedPasaMoric »

redhat wrote: 10/01/2022 13:29
MehmedPasaMoric wrote: 10/01/2022 13:16 Odraz siromastva u drzavi nije sto neko misli da su dostava, hamburger i Coca cola preskupi (btw to niko ne misli, nego se radi o tome da realno ne vrijede toliko, za razliku od npr kile janjetine sa raznja) nego zato sto neko drugi misli da je trosenje para na dostavu, hamburger i Coca colu znak bogatstva. Warren Buffet zivi u kuci koju je kupio 60tih za 30 hiljada dolara, a tezak je 115 milijardi dolara... Sve dok moras drugima dokazivati da si bogat ti zapravo ni nisi bogat, a to se odnosi na sve nase domace skorojevice, pocevsi od hamburger burzuja kao najnizeg nivoa pa zavrsivsi sa bracom Culum, Hastorima, onim Kucukom sto kupuje zeni auto jer je zavrnula ocima i ostalima, nema tu ni b od bogatstva po svjetskim standardima
Sve što ima svoju mušteriju nekome vrijedi i tu priča završava. Tržište očito postoji. Jel taj neko kompleksaš, uhljeb ili diler kokaina to nema veze sa temom - tema je dostava hrane i nekome je ok platiti to da mu tu hranu donesu na vrata u roku od 15-20 minuta.
Nije nam svima sistem vrijesnosti isti, nekome je rad isključivo fizički rad a nekome je vrijeme najvrijednije, ima pare ali nema vremena. Sto ljudi sto ćudi i zahtjeva i potreba. Ko god sebi može nešto da priušti nebitni su razlozi treba to sebi da priušti isto ko god nešto ne želi ili ne smatra vrijednim također ne treba da koristi tu uslugu.
Čemu prepirka čiji je tata jači i ko je u pravu.
Sto se mene tice neka placaju snitu hljeba 50 maraka, ali totalno je pogresno reci da je onaj ko ne kupi tu snitu od 50 maraka kokuz. Ne mjeri se bogatstvo tako. Evo ja npr nikad u zivotu nisam kupio jedan litar mlijeka ili jednu flasu ulja nego uvijek paketom jer sam iz domacinske kuce i naucen sam tako (sto je sigurno bolji pokazatelj imovinskog stanja od narucivanja te vrste hrane o kojoj se ovde raspravlja) i ja sad trebam reci da je onaj ko kupi flasu ulja sirotinja? Nikad to nisam ni pomislio. Kod mene u frizideru imas od kavurme, suhog mesa, jarcevine, ribe, domaceg masla, raznih specijaliteta i sl., ali opet ne mislim da sam nesto bolji od onog sto ima Poli salamu i margarin
Post Reply