TV uređaji - sve o tome
Moderator: Benq
- mc-twin
- Posts: 4421
- Joined: 18/04/2009 23:47
#19876 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Nek bude hairli.
Nadam se da ti nisu izlozbeni model dali? U tom slucaju si mogla jeftinije proci. Local dimming je svako super stvar,al tako neke dodatke ubacuju tek od 55". Javi nam utiske kako ti se cini.
-
AnonymousBIH
- Posts: 1569
- Joined: 10/11/2014 14:20
#19877 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Odličan izbor, a Hisense EU je preloš u svakom pogledu. Sony i Samsung su tata-mata za sve ostale brendove.
-
Tabijat
- Posts: 1403
- Joined: 25/12/2013 15:29
#19878 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Jesu. Jedan jedini u državi ostao. Bio je u nekim xx prodavnica ma u Zenici a tu ne bih ni fiskalni račun dobila, ovako makar imam garanciju 2 god. A prodavač kaže da je izložen od septembra, tako da nije predugo.
Joj na papiru je puno bolji ali uživo mi je odron. A plus, nakite to kinezi a tamo video processing 0 bodova. Nisam smjela.AnonymousBIH wrote: ↑31/12/2021 16:55 Odličan izbor, a Hisense EU je preloš u svakom pogledu. Sony i Samsung su tata-mata za sve ostale brendove.
-
AnonymousBIH
- Posts: 1569
- Joined: 10/11/2014 14:20
#19879 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Hisense za US trziste je bas dobar, ali EU je katastrofa. A za Kineze je fkt tako, na ljeto sam se mislio između TCL C728 i Sony XH90 isključivo za PS5. Sreca pa sam uzeo Sony, vidim kasnije TCL C728 samo na papiru izgleda dobro.
-
NecuVise
- Posts: 2885
- Joined: 10/01/2020 20:02
#19880 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ne znam koje su to prodavnice ali ako je Tehnomax onda bi dobila sve uredno kao da si kupila u domodu ili negdje drugo.Tabijat wrote: ↑31/12/2021 17:41
Jesu. Jedan jedini u državi ostao. Bio je u nekim xx prodavnica ma u Zenici a tu ne bih ni fiskalni račun dobila, ovako makar imam garanciju 2 god. A prodavač kaže da je izložen od septembra, tako da nije predugo.
Joj na papiru je puno bolji ali uživo mi je odron. A plus, nakite to kinezi a tamo video processing 0 bodova. Nisam smjela.AnonymousBIH wrote: ↑31/12/2021 16:55 Odličan izbor, a Hisense EU je preloš u svakom pogledu. Sony i Samsung su tata-mata za sve ostale brendove.
- vatrogasac
- Posts: 10078
- Joined: 24/04/2006 21:33
#19881 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Tu što god sam kupio nisam se zeznuo, a dobio sam jeftinije i sa produženom garancijom i fiskalnim računom. Ekipa je izuzetno ljubazna i znaju u ponoć poslati iscrpan odgovor.
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#19882 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
dosadno mu u ponoc zato i dobijes iscrpan odgovorvatrogasac wrote: ↑31/12/2021 20:35Tu što god sam kupio nisam se zeznuo, a dobio sam jeftinije i sa produženom garancijom i fiskalnim računom. Ekipa je izuzetno ljubazna i znaju u ponoć poslati iscrpan odgovor.
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#19883 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
ja bih mc-twina tuzio za tu preporukuTabijat wrote: ↑31/12/2021 14:20 Kupila sam ovaj 50" Q60T, po savjetu mc-twin. Jeftiniji i bolji od ovogodišnjeg modela. U domodu ostao jedan jedini, 1104 km, oduševio me slikom. Vidjet ćemo kako se pokazati.
U igri je bio i Hisense U7QF, koji ima local dimming ali 55 sam gledala i preloši su mu uglovi gledanja, nema HBO aplikaciju npr i uostalom i nema ga nigdje na stanju od 50".
Nadam se da će ovaj kontrast koji kažu da je jedan od boljih, za tv bez local dimminga, biti takav.
Svakako je meni upgrade nako LG IPSa.
-
zippoo87
- Posts: 19660
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#19884 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Nije rekao koje godine od septembra ?Tabijat wrote: ↑31/12/2021 17:41Jesu. Jedan jedini u državi ostao. Bio je u nekim xx prodavnica ma u Zenici a tu ne bih ni fiskalni račun dobila, ovako makar imam garanciju 2 god. A prodavač kaže da je izložen od septembra, tako da nije predugo.
Joj na papiru je puno bolji ali uživo mi je odron. A plus, nakite to kinezi a tamo video processing 0 bodova. Nisam smjela.AnonymousBIH wrote: ↑31/12/2021 16:55 Odličan izbor, a Hisense EU je preloš u svakom pogledu. Sony i Samsung su tata-mata za sve ostale brendove.
Salu na stranu,de ti to provjeri u serviserskom meniju,koliko ti je sati radio
Evo postaviti cu ti yt linkove kako da udjes u serviserski meni a nadji na yt i kako da provjeris radne sate.
Spoiler
Show
-
Tabijat
- Posts: 1403
- Joined: 25/12/2013 15:29
#19885 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ok zippo, probam.
Foxlife...najlakše sad kritikovat. Što se nisi javio, danima ovdje razglabam. Mada me živo interesuje šta je to bolji izbor za 1100 km i 50".
Foxlife...najlakše sad kritikovat. Što se nisi javio, danima ovdje razglabam. Mada me živo interesuje šta je to bolji izbor za 1100 km i 50".
-
zippoo87
- Posts: 19660
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#19886 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ma dobar je to model...samo da te ne zapadne kao mene model,koji je prevalio "finog puta" dok je dosao do mene a "NOV"
Ali ja sam spustio cijenu 200 KM za svoj TV,tako da mi je za tu cijenu bio best buy a i nemam problema sa njim nikakvih...evo radi godinu dana kao i prvog dana.
U garanciji je jos nekih 11 mjeseci mislim...samo neka sljaka .
Ja tv vise gledam na svom starom Sonyju,koji je dvije klase bolji od ovog Samsung a sto sam kupio prosle godine
- holowey
- Posts: 10856
- Joined: 10/11/2008 10:53
- Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
- mc-twin
- Posts: 4421
- Joined: 18/04/2009 23:47
#19889 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Trebala si onda onda pofino spustiti cijenu,al gotovo je sad. Mozes provjeriti koliko je radio panel. Skines Samsungovu app "SmartThings" s Play store i povezes s tv i tu imas sve info i opecije.Tabijat wrote: ↑31/12/2021 17:41Jesu. Jedan jedini u državi ostao. Bio je u nekim xx prodavnica ma u Zenici a tu ne bih ni fiskalni račun dobila, ovako makar imam garanciju 2 god. A prodavač kaže da je izložen od septembra, tako da nije predugo.
Joj na papiru je puno bolji ali uživo mi je odron. A plus, nakite to kinezi a tamo video processing 0 bodova. Nisam smjela.AnonymousBIH wrote: ↑31/12/2021 16:55 Odličan izbor, a Hisense EU je preloš u svakom pogledu. Sony i Samsung su tata-mata za sve ostale brendove.
-
zippoo87
- Posts: 19660
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#19890 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Da moze i tako ali mora praviti samsung account...ali ako vec koristi samsung telefon i ima account,najlakse joj je tako provjeriti.mc-twin wrote: ↑31/12/2021 23:05Trebala si onda onda pofino spustiti cijenu,al gotovo je sad. Mozes provjeriti koliko je radio panel. Skines Samsungovu app "SmartThings" s Play store i povezes s tv i tu imas sve info i opecije.Tabijat wrote: ↑31/12/2021 17:41
Jesu. Jedan jedini u državi ostao. Bio je u nekim xx prodavnica ma u Zenici a tu ne bih ni fiskalni račun dobila, ovako makar imam garanciju 2 god. A prodavač kaže da je izložen od septembra, tako da nije predugo.
Joj na papiru je puno bolji ali uživo mi je odron. A plus, nakite to kinezi a tamo video processing 0 bodova. Nisam smjela.
Ja sam i zaboravio da ima app,jer to nista ne koristim...nisam tri puta za godinu dana usao u smart opcije televizora
-
Tabijat
- Posts: 1403
- Joined: 25/12/2013 15:29
#19891 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Nadzornik wrote: ↑18/12/2021 17:59Bilo kako bilo,crna ce na njemu izgledati ovako a ako ti to ne smeta,sve najbolje u kupovini novog TV uredjaja:katil_92 wrote: ↑18/12/2021 15:34
Slažem se da sa ads panelom Sony otpada, međutim kada sam provjerio na sajtu display specification da je u pitanju VA panel, kupovina Sony-ja je dobila smisao. Btw danas sam bio u Technomagu gdje imaju izlozen Sony 50". Nisam kuckao po displeju, ali se vidjelo odstupanje u bojama i kontrastu gledajuci sa strane. Haman je 50" VA.
![]()
@foxlife , mislis ovaj?
- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
#19892 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Dobar izbor Tabijat...
Upravo misli na taj TV,pogledaj sama sta ti nude i vidjeces da nisi pogrijesila:
https://www.rtings.com/tv/tools/compare ... shold=0.10
-
Tabijat
- Posts: 1403
- Joined: 25/12/2013 15:29
#19893 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Prešao jest, ihihi ako ovaj smartthings ne laže. Al što sam se cjenkala cjenkala, gotovo je sad.zippoo87 wrote: ↑31/12/2021 22:19
Ma dobar je to model...samo da te ne zapadne kao mene model,koji je prevalio "finog puta" dok je dosao do mene a "NOV"![]()
Ali ja sam spustio cijenu 200 KM za svoj TV,tako da mi je za tu cijenu bio best buy a i nemam problema sa njim nikakvih...evo radi godinu dana kao i prvog dana.
U garanciji je jos nekih 11 mjeseci mislim...samo neka sljaka .
Ja tv vise gledam na svom starom Sonyju,koji je dvije klase bolji od ovog Samsung a sto sam kupio prosle godine
Nadzornice, mislim da nisam. Upravo gledam i slikom sam presretna.
Oštrina, kontrast...za mene su super. I za ove pare, treba biti realan.
Jedino evo ne znam jesam li trebala dobiti dva daljinska? Dobila sam samo ovaj moderni.

- mc-twin
- Posts: 4421
- Joined: 18/04/2009 23:47
#19894 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ne laze. Vjerovatno je bio upaljen od otvaranja do zatvaranja. Mogla bi i sad mozda,ali... U svakom slucaju po zakonu imas pravo povrata robe u prvih sedam il deset dana bez obzira na razlog. Sto se tice dodatnog daljinskog to daju za Americko trziste i druge "jace" drzave. 
-
zippoo87
- Posts: 19660
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#19895 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Nazovi ih i zali se.
Reci da si prevarena i da zelis vratiti tv a kasnije kroz pregovore idi na spustanje cijene,minimalno 200 KM a realno i vise.
Samo prvo im se obrati mailom i tako komuniciraj,na sluzbeni mail,jer po zakonu moraju odgovoriti na mail a i kasnije da mozes zaprijetiti inspekcijom,da imas sve crno na bijelo.
Uslikaj radne sate i ako je vise vremena radio od tog perioda od semptembra,kako ti je prodavac rekao,reci da si prevarena .
Malo ces se ganjati i peglati sa njima ali ako budes uporna,dobiti ces popust.
Ja sam na manji iznos tva dobio 200 KM popusta
Inace Domod je jako neprofesionalna firma i radnici su im neuki i sibicari...slabo ko ima pozitivna iskustva sa Domodom,jer im se poslovanje bazira na prevarama neupucenih kupaca.
Reci da si prevarena i da zelis vratiti tv a kasnije kroz pregovore idi na spustanje cijene,minimalno 200 KM a realno i vise.
Samo prvo im se obrati mailom i tako komuniciraj,na sluzbeni mail,jer po zakonu moraju odgovoriti na mail a i kasnije da mozes zaprijetiti inspekcijom,da imas sve crno na bijelo.
Uslikaj radne sate i ako je vise vremena radio od tog perioda od semptembra,kako ti je prodavac rekao,reci da si prevarena .
Malo ces se ganjati i peglati sa njima ali ako budes uporna,dobiti ces popust.
Ja sam na manji iznos tva dobio 200 KM popusta
Inace Domod je jako neprofesionalna firma i radnici su im neuki i sibicari...slabo ko ima pozitivna iskustva sa Domodom,jer im se poslovanje bazira na prevarama neupucenih kupaca.
-
prankster
- Posts: 250
- Joined: 04/12/2020 02:06
#19896 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ja nab'o 65" Samsung QLED Q65TAU za 1200KM u inoCtranstvu naravno, na snizenju 40%.
Prijatelj uzeo isto Samsung 65" ali onaj standardni TU7xxx i platio ga skuplje nego ja ovdje, ali je snizenje bilo mizerno. Ja iskreno ne vidim neku ogromnu razliku ovog mog QLED-a u odnosu na non-QLED. Oba su 4K...
Prijatelj uzeo isto Samsung 65" ali onaj standardni TU7xxx i platio ga skuplje nego ja ovdje, ali je snizenje bilo mizerno. Ja iskreno ne vidim neku ogromnu razliku ovog mog QLED-a u odnosu na non-QLED. Oba su 4K...
- madesa
- Posts: 5568
- Joined: 26/07/2013 02:37
#19897 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Kako da vidim na Philips 8505 koliko je ukupno sati radio
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#19898 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Upalis TV, ukucas 062596, pritisnes OK i udjes u servis meni. Nastavljanjem gubis garanciju.
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#19900 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Fino, dobijes poruku upozorenja na ekranu, e sad kako mogu znati da si ulazio u servisni meni to ne bih znao.

