Javorov do na Bjelasnici

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#26 Re: Javorov do na Bjelasnici

Post by moonca »

problemnatravunu wrote: 26/12/2021 09:41 Ponesem termosicu sa vrelom vodom, dvije šolje i dvije "blekendizi" :mrgreen: kesice kahve , šetnja , čisti zrak, sunce priroda , onda zamiješamo kafu i lagano dalje u šetnju...
Mislim, ko može, kome je to bitno u životu , neka jede po tim izletištima i plaća porez na lokaciju
A gazdama je možda i bolje da cijenom isprofiliraju klijentelu, braćo moja koji bi to bio užas da su cijene baš povoljne, pa da hiljade likova tu dolazi autom , parkira po livadama , da bi žderao grahove i ispijao kafe do besvjesti
:oops: Ti si ok . nosish termosku od kuche s vrelom vodomno.( nakon sat, ne vjerujem da je dovoljno vrela, za kafe ) :zoka:, takvih je vrlo malo. sta ' normalni' rade. dodju u ugostiteljski objekat i traze da im se naspe vrela voda.. .. i naravno, to rade da bi ustedili ok ... .. i ako mu uposlenik, ne da. . pishu po DM . negativne komentare..

I livade, treba odrzavati.. kositi travu, cistiti smeche nakon, nemarnih posjetilaca.. ko to radi ?
User avatar
Dope_Man
Posts: 7755
Joined: 03/06/2016 16:31

#27 Re: Javorov do na Bjelasnici

Post by Dope_Man »

Niko ne brani, jedni se mogu zaliti da je skupo, mi drugi se zaliti na ove sto se zale da je skupo, onda ce se ovi sto se zale da je skupo zaliti na nas koji se zalimo na one koji se zale da je skupo... I tako dalje...
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5529
Joined: 04/08/2020 19:22

#28 Re: Javorov do na Bjelasnici

Post by -Chesterfield- »

Ponuda restorana je bazirana na kvalitetnoj hrani sa roštilja. Posebno smo posebni na našu proizvodnju mesnih proizvoda, po našoj posebnoj recepturi, jer je kvalitetno roštiljsko meso na bh.tržištu rijetkost. Pored toga, istaknuli bismo i klasičnu planinsku ponudu, jer šta bi bio jedan planinski restoran bez domaćih uštipaka, domaće pure i pite, a za one prave gurmane u ponudi restorana se nalazi i odličan biftek i steak (rastek)
Koliko im košta pura?
User avatar
Haris.ba
Posts: 24393
Joined: 08/09/2005 20:08

#29 Re: Javorov do na Bjelasnici

Post by Haris.ba »

moonca wrote: 26/12/2021 13:39 Ti si ok . nosish termosku od kuche s vrelom vodomno.( nakon sat, ne vjerujem da je dovoljno vrela, za kafe ) , takvih je vrlo malo
aluminijska termoska drzi 12 sati, cijena 30ak KM.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#30 Re: Javorov do na Bjelasnici

Post by moonca »

Haris.ba wrote: 26/12/2021 14:15
moonca wrote: 26/12/2021 13:39 Ti si ok . nosish termosku od kuche s vrelom vodomno.( nakon sat, ne vjerujem da je dovoljno vrela, za kafe ) , takvih je vrlo malo
aluminijska termoska drzi 12 sati, cijena 30ak KM.
Imam termosmugg za kafu... jedva sat izdrzi .. :zoka:

No, na izletishtima kao sto je Javorov do. narodu treba i --wc- ... gdje se to obavlja. nagadjam da je ugostitejski objekat..... dakle. pojetiocima je normalno koristiti isti, a da i nisu gosti.
Giancarlo
Posts: 482
Joined: 26/12/2008 21:22

#31 Re: Javorov do na Bjelasnici

Post by Giancarlo »

Vise oci bode taj ciganluk u vezi sa naplatom hljeba za 1KM :-) :-) :-) nego cijena graha od 10KM...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#32 Re: Javorov do na Bjelasnici

Post by _BataZiv_0809 »

Cuj grah deset mambi sina mi
PM72
Posts: 17631
Joined: 30/04/2012 16:54

#33 Re: Javorov do na Bjelasnici

Post by PM72 »

A ibretimo se kad ti na Jadranu naplate hamburger 30 ili 40 kuna...
Što se mene lično tiče,nek deru FGR po Bjelašnici i Igmanu.Odraslo na grahu,kljukuši i uštipcima pa se sad iščuđavaju...
Plati apartman 100 000 maraka ili eura,skijat ne zna ali ih kupio -Tuareg jal Porše su obavezni pa doručkuju kljukušu od 11 KM.
Ne može se proć od papaka,skorojevića,uhljeba,profitera,dilera.Meni se gadi gore otići a bio sam kad mnogi nisu ni čuli za hotel Famos,Pres centar,tehničku bazu,kotlove,trosjed jal opservatoriju na vrhu Bjelašnice...
vanjki
Posts: 1787
Joined: 26/10/2006 17:37

#34 Re: Javorov do na Bjelasnici

Post by vanjki »

-Chesterfield- wrote: 26/12/2021 14:11
Ponuda restorana je bazirana na kvalitetnoj hrani sa roštilja. Posebno smo posebni na našu proizvodnju mesnih proizvoda, po našoj posebnoj recepturi, jer je kvalitetno roštiljsko meso na bh.tržištu rijetkost. Pored toga, istaknuli bismo i klasičnu planinsku ponudu, jer šta bi bio jedan planinski restoran bez domaćih uštipaka, domaće pure i pite, a za one prave gurmane u ponudi restorana se nalazi i odličan biftek i steak (rastek)
Koliko im košta pura?
Mislim da je sa gulasom kao specijalitet kuce oko 12.Ne mogu tvrditi 100 posto
User avatar
Impressum
Posts: 1256
Joined: 30/08/2018 13:01
Location: njih je zivot razocarao dok skakucu jer ne mrze Bosnu koja je sampion oooo oooo oooo

#35 Re: Javorov do na Bjelasnici

Post by Impressum »

PM72 wrote: 26/12/2021 15:42 A ibretimo se kad ti na Jadranu naplate hamburger 30 ili 40 kuna...
Što se mene lično tiče,nek deru FGR po Bjelašnici i Igmanu.Odraslo na grahu,kljukuši i uštipcima pa se sad iščuđavaju...
Plati apartman 100 000 maraka ili eura,skijat ne zna ali ih kupio -Tuareg jal Porše su obavezni pa doručkuju kljukušu od 11 KM.
Ne može se proć od papaka,skorojevića,uhljeba,profitera,dilera.Meni se gadi gore otići a bio sam kad mnogi nisu ni čuli za hotel Famos,Pres centar,tehničku bazu,kotlove,trosjed jal opservatoriju na vrhu Bjelašnice...
isto je to i u Italiji ili Austriji
skupi automobili, razne face, bunde na gospodjama, rucak 150 eura itd

kad smo bili u Italiji na skijanju, morali smo rezervisati hastal u restoranu po dva dana unaprijed
cijene su bile daBogdragi sacuva
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4362
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#36 Re: Javorov do na Bjelasnici

Post by VladaFBiH »

jesu li počeli davati fiskalne račune? zadnjih par puta sam se svađao zbog toga :D
epik
Posts: 1488
Joined: 10/05/2011 14:15

#37 Re: Javorov do na Bjelasnici

Post by epik »

Javorov do... Lijepo mjesto kao mjesto u prirodi, proplanci, trava, suma, za setnju prelijepo, klinci uzivaju u nekoj vrsti parkur poligona, kucice na drvecu, zipline mali, ljuljacke .... Razbacani stolovi za rostiljanje, vigvam satori, zimi sankanje... Tu je blizzu I neka pecina itd...
Losija strana je ako zelite jesti, hrana je preskupa... Ok vade se na lokaciju, pa ko volis neka plati...
Medjutim, ja praktikujem, setnju po Javorovom dolu sa klincima, kaficu popijem dok se oni igraju. Poslije toga krenem do restoran Honey Valley, hrana vrh, cijene ok, ambijent prelijep. I oni imaju zipline 1km duzine.
Ako imam vremena produzim jos dalje prema Umoljanima, parkiram kod vrela i prosetam do starih mlinova u potoku, i dalje u selo na kaficu....
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#38 Re: Javorov do na Bjelasnici

Post by stubrijez »

... ne kontam nikako ove izjave u fazonu kao prelijepo mjesto, nisam znao da ima a moze se doc autom. Pa valjda je dolazak i pjesacenje do tog mjesta svrha, da malo covjek noge protegne udahne zraka. Sta sad ids gore vozis se autom ko svaki dan, dodjes, sjedes opet, nesto jedes u koal i nazad??? Fakat ne razumijem...
User avatar
Romeo 80
Posts: 4343
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#39 Re: Javorov do na Bjelasnici

Post by Romeo 80 »

stubrijez wrote: 24/03/2022 18:48 ... ne kontam nikako ove izjave u fazonu kao prelijepo mjesto, nisam znao da ima a moze se doc autom. Pa valjda je dolazak i pjesacenje do tog mjesta svrha, da malo covjek noge protegne udahne zraka. Sta sad ids gore vozis se autom ko svaki dan, dodjes, sjedes opet, nesto jedes u koal i nazad??? Fakat ne razumijem...
Pa šta ti nije jasno druže?! To su ti moderni "planinari". Odu autom gore, influenserice i slična zgadija se izslikaju za Instagrama sa hashtagovima #ilove hiking#lifeinnature# i sl. i kud koji mili moji :D

Malo je instinskih ljubitelja prirode.
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#40 Re: Javorov do na Bjelasnici

Post by baja »

Romeo 80 wrote: 24/03/2022 22:21
Malo je instinskih ljubitelja prirode.
100% tačno!
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#41 Re: Javorov do na Bjelasnici

Post by stubrijez »

Romeo 80 wrote: 24/03/2022 22:21
stubrijez wrote: 24/03/2022 18:48 ... ne kontam nikako ove izjave u fazonu kao prelijepo mjesto, nisam znao da ima a moze se doc autom. Pa valjda je dolazak i pjesacenje do tog mjesta svrha, da malo covjek noge protegne udahne zraka. Sta sad ids gore vozis se autom ko svaki dan, dodjes, sjedes opet, nesto jedes u koal i nazad??? Fakat ne razumijem...
Pa šta ti nije jasno druže?! To su ti moderni "planinari". Odu autom gore, influenserice i slična zgadija se izslikaju za Instagrama sa hashtagovima #ilove hiking#lifeinnature# i sl. i kud koji mili moji :D

Malo je instinskih ljubitelja prirode.
UZAS... posebno mi idu na zivce te kvazi oaze, jezerca, etno seoca, to je fakat playground za te pacenike da mu kazes haj pjeshke na drugi sprat on se sasere. Neiskreno jbg... jos jedna od gomile neiskrenosti naseg puka.
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#42 Re: Javorov do na Bjelasnici

Post by febo_acm »

Znači ja povedem djecu od 4 i 7 godina i pješke kroz šumu od apartmana do Javorovog dola i onda se popnemo malo do "kule" i krenemo tamo desno prema tenku još jedno par kilometara i nazad do apartmana.... I kad se vratimo (tu već pređemo preko 10km) onda na žičaru i gore siđemo na vrhu i jedno dva sata uživamo sami negdje u ćošku dok ne bude fajrtont :D Malo je reći da se čovjek lijepo osječa nakon toga.
Javorov do je fina zamisao, ali gdje god ti možeš prići na 5km autom, to je krkljanac. Tačka!
Idući mjesec povest ću djecu i gore do Umoljana i krenuti pješke prema Lukomiru, ima oko 11 km do Lukomir u jednom pravcu. Gore odmorimo i nazad. Ko nije gore bio neka ode, jer auta dionicom od Umoljana do Lukomira ne idu :D
User avatar
van Basten
Posts: 7516
Joined: 21/09/2006 02:59

#43 Re: Javorov do na Bjelasnici

Post by van Basten »

febo_acm wrote: 26/03/2022 10:00 Znači ja povedem djecu od 4 i 7 godina i pješke kroz šumu od apartmana do Javorovog dola i onda se popnemo malo do "kule" i krenemo tamo desno prema tenku još jedno par kilometara i nazad do apartmana.... I kad se vratimo (tu već pređemo preko 10km) onda na žičaru i gore siđemo na vrhu i jedno dva sata uživamo sami negdje u ćošku dok ne bude fajrtont :D Malo je reći da se čovjek lijepo osječa nakon toga.
Javorov do je fina zamisao, ali gdje god ti možeš prići na 5km autom, to je krkljanac. Tačka!
Idući mjesec povest ću djecu i gore do Umoljana i krenuti pješke prema Lukomiru, ima oko 11 km do Lukomir u jednom pravcu. Gore odmorimo i nazad. Ko nije gore bio neka ode, jer auta dionicom od Umoljana do Lukomira ne idu :D
Idu, nazalost... nagutaju se makadama skoro 20km obilazeci Obalj ali ipak dodju. Prosle godine mi preko Obalja i silazimo u Lukomir a tamo parking dostojan Ferhadije subotom navecer... stavio bih ja njima rampu 1km od Lukomira i fino 10km/h naplacivao parking
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#44 Re: Javorov do na Bjelasnici

Post by febo_acm »

Ma mogu autom u Lukomir, ali nece moci kroz sumu 😁 Ja mislim na dionicu od Umoljana do Lukomira pjeske.
User avatar
agnostic_front
Posts: 6314
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#45 Re: Javorov do na Bjelasnici

Post by agnostic_front »

febo_acm wrote: 26/03/2022 22:30 Ma mogu autom u Lukomir, ali nece moci kroz sumu 😁 Ja mislim na dionicu od Umoljana do Lukomira pjeske.
Preko Obalja ili?
miss_gemini
Posts: 117
Joined: 17/06/2015 10:16

#46 Re: Javorov do na Bjelasnici

Post by miss_gemini »

Pozdrav,

kojim putevima se moze doci do Lukomira? Pisano je da se moze autom do Umoljana?
shandrprcSA
Posts: 9789
Joined: 23/02/2013 08:16

#47 Re: Javorov do na Bjelasnici

Post by shandrprcSA »

miss_gemini wrote: 12/05/2022 11:04 Pozdrav,

kojim putevima se moze doci do Lukomira? Pisano je da se moze autom do Umoljana?
https://www.google.com/maps/dir/Umoljan ... 391344!3e0
veliki_ah
Posts: 1080
Joined: 28/09/2008 23:42

#48 Re: Javorov do na Bjelasnici

Post by veliki_ah »

-Chesterfield- wrote: 26/12/2021 14:11
Ponuda restorana je bazirana na kvalitetnoj hrani sa roštilja. Posebno smo posebni na našu proizvodnju mesnih proizvoda, po našoj posebnoj recepturi, jer je kvalitetno roštiljsko meso na bh.tržištu rijetkost. Pored toga, istaknuli bismo i klasičnu planinsku ponudu, jer šta bi bio jedan planinski restoran bez domaćih uštipaka, domaće pure i pite, a za one prave gurmane u ponudi restorana se nalazi i odličan biftek i steak (rastek)
Koliko im košta pura?
Mislim da je oko 5-6 km. Ali moram priznati da nigdje nisam jeo bolju puru, a jeo sam na puno mjesta. Ne znam da li sam bio u tom momentu bas gladan ili je neka fora sa preljevom od sira, ali mi je bas bila sjela u tom momentu.
giovanni008
Posts: 539
Joined: 20/05/2008 12:20

#49 Re: Javorov do na Bjelasnici

Post by giovanni008 »

Evo renoviraju dionicu od Bijele Vode do Sabica. Moze li mi neko potvrditi da su Bijele Vode iz pravca Bjelasnice prema Sabicima, tj. kada bi krenuo autom od Babin Dola do Lukomira, zapala bi me ta dionica gdje su radovi?

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... ici-762847
User avatar
_Reds_
Posts: 9325
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#50 Re: Javorov do na Bjelasnici

Post by _Reds_ »

giovanni008 wrote: 27/05/2022 15:23 Evo renoviraju dionicu od Bijele Vode do Sabica. Moze li mi neko potvrditi da su Bijele Vode iz pravca Bjelasnice prema Sabicima, tj. kada bi krenuo autom od Babin Dola do Lukomira, zapala bi me ta dionica gdje su radovi?

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... ici-762847
Ovo je put Krupac - Babin Do.

Bijele Vode su prevoj na putu Babin Do - Šabići.
Post Reply