Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#55777 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by MUNAFIK »

KraljicaIzJajca wrote: 24/11/2021 15:48
MUNAFIK wrote: 24/11/2021 15:46

Ja licno nisam vakcinisan i nisam protiv vakcina, ko zeli nek prima, ali sam protiv cijelog narativa u kojem te prave budalom i to je to.

Za mene licno smatram da mi vakcina nije potrebna i da su sanse da prezivim 99.999% vise nego hocul prezivjet setnju ulicom.
Kako si izmjerio šanse da češ preživjeti?
Prebolio sam koronu bez problema, nisam ni znao da je imam...

Imam antitjela i uz sve to pripadam dobnoj skupini u kojoj su sanse za nekim kriticnim stanjem od korone minimalne dakle prema statiatici (na koju se pozivaju mnogi kad zele zatvaranja i prislno vakcinisanje) sanse da cu koronu ponovo preboliti bez problema su skoro pa 100%...

Odavno se zna koja dobna skupina je rizicna i koje su otezavajuce okolnosti, tako da su ovi pateticni medijski naslovi 'MLADI NA RESPIRATORIMA' su samo propaganda kojom se ljidi lažu i prepadaju kako bi ih se natjeralo na vakcinu.

Kada se prikazuju ovi grafovi smrtnosti pokusava se stvoriti slika kao da je kotona neki opasni smrgonosni virus gdje su sanse da prezivis 50%, a to nije istina.
malocvijece
Posts: 1146
Joined: 24/07/2012 11:39

#55778 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by malocvijece »

Ateista wrote: 24/11/2021 14:09
malocvijece wrote: 24/11/2021 13:48

Pa sam si spomenuo kategoriju građana koji se ne smiju ili ne mogu vakcinisati. Njih treba da štiti kolektivni imunitet, a najviše su ugroženi zbog ovih koji ne žele da se vakcinišu.

Jel treba da čekamo da pandemija prirodno završi? Kao u srednjem vijeku. Halo, Dekameron...
Ali vec davno smo zakljucili da vakcinama ne mozemo doci do kolektivnog imuniteta jer vakcine nisu dovoljno efikasne u sprjecavanju sirenja virusa, inace bi neke zemlje davno dosle do kol. imuniteta.
Bukvalno sam noćima spavala pored bolesnog sina kad je imao koronu. Vakcinisana. Nisam dobila Covid. Testirala se dva puta.
I da sam dobila koronu, mislim da bih imala blaži oblik nego nevakcinisana.
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#55779 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by KraljicaIzJajca »

MUNAFIK wrote: 24/11/2021 18:26
KraljicaIzJajca wrote: 24/11/2021 15:48

Kako si izmjerio šanse da češ preživjeti?
Prebolio sam koronu bez problema, nisam ni znao da je imam...

Imam antitjela i uz sve to pripadam dobnoj skupini u kojoj su sanse za nekim kriticnim stanjem od korone minimalne dakle prema statiatici (na koju se pozivaju mnogi kad zele zatvaranja i prislno vakcinisanje) sanse da cu koronu ponovo preboliti bez problema su skoro pa 100%...

Odavno se zna koja dobna skupina je rizicna i koje su otezavajuce okolnosti, tako da su ovi pateticni medijski naslovi 'MLADI NA RESPIRATORIMA' su samo propaganda kojom se ljidi lažu i prepadaju kako bi ih se natjeralo na vakcinu.

Kada se prikazuju ovi grafovi smrtnosti pokusava se stvoriti slika kao da je kotona neki opasni smrgonosni virus gdje su sanse da prezivis 50%, a to nije istina.
Kako nije istina, jer ima jmrlih svig dobnih skupina?
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#55781 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by MUNAFIK »

KraljicaIzJajca wrote: 24/11/2021 18:34
MUNAFIK wrote: 24/11/2021 18:26

Prebolio sam koronu bez problema, nisam ni znao da je imam...

Imam antitjela i uz sve to pripadam dobnoj skupini u kojoj su sanse za nekim kriticnim stanjem od korone minimalne dakle prema statiatici (na koju se pozivaju mnogi kad zele zatvaranja i prislno vakcinisanje) sanse da cu koronu ponovo preboliti bez problema su skoro pa 100%...

Odavno se zna koja dobna skupina je rizicna i koje su otezavajuce okolnosti, tako da su ovi pateticni medijski naslovi 'MLADI NA RESPIRATORIMA' su samo propaganda kojom se ljidi lažu i prepadaju kako bi ih se natjeralo na vakcinu.

Kada se prikazuju ovi grafovi smrtnosti pokusava se stvoriti slika kao da je kotona neki opasni smrgonosni virus gdje su sanse da prezivis 50%, a to nije istina.
Kako nije istina, jer ima jmrlih svig dobnih skupina?
Sta zelis reci da imas 50% sanse da umres bez obzira u kojoj si skupini i ako imas antitjela?

Od milion bolesti imas umrle iz svih dobnih skupina pa???

Pitanje je bilo kako ja znam da su mi male sanse i eto odgovorio sam... Ginu ljudi u autu iz svih skupina pa opet svi vozimo... Mislim kakvo je to pitanje...
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7345
Joined: 12/03/2012 18:04

#55782 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

KraljicaIzJajca wrote: 24/11/2021 18:34
MUNAFIK wrote: 24/11/2021 18:26

Prebolio sam koronu bez problema, nisam ni znao da je imam...

Imam antitjela i uz sve to pripadam dobnoj skupini u kojoj su sanse za nekim kriticnim stanjem od korone minimalne dakle prema statiatici (na koju se pozivaju mnogi kad zele zatvaranja i prislno vakcinisanje) sanse da cu koronu ponovo preboliti bez problema su skoro pa 100%...

Odavno se zna koja dobna skupina je rizicna i koje su otezavajuce okolnosti, tako da su ovi pateticni medijski naslovi 'MLADI NA RESPIRATORIMA' su samo propaganda kojom se ljidi lažu i prepadaju kako bi ih se natjeralo na vakcinu.

Kada se prikazuju ovi grafovi smrtnosti pokusava se stvoriti slika kao da je kotona neki opasni smrgonosni virus gdje su sanse da prezivis 50%, a to nije istina.
Kako nije istina, jer ima jmrlih svig dobnih skupina?
Od pocetka pandemije do Septembra 2021, FBiH:

Image
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#55783 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by KraljicaIzJajca »

MUNAFIK wrote: 24/11/2021 19:01
KraljicaIzJajca wrote: 24/11/2021 18:34

Kako nije istina, jer ima jmrlih svig dobnih skupina?
Sta zelis reci da imas 50% sanse da umres?

Od milion bolesti imas umrle iz svih dobnih skupina pa???

Pitanje je bilo kako ja znam da su mi male sanse i eto odgovorio sam... Ginu ljudi u autu iz svih skupina pa opet svi vozimo... Mislim kakvo je to pitanje...
Ali netko nije imao sreće. Jedan izgubljen život je previše, a ti vrijednost istog dehumaniziraš statistikom.
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#55784 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by KraljicaIzJajca »

cvrčak_na_hedonizmu wrote: 24/11/2021 19:04
KraljicaIzJajca wrote: 24/11/2021 18:34

Kako nije istina, jer ima jmrlih svig dobnih skupina?
Od pocetka pandemije do Septembra 2021, FBiH:

Image
Ma da, izgleda da ti nestali životi nisu dovoljno važni jer ih opravdavaš statistikom.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#55785 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by MUNAFIK »

KraljicaIzJajca wrote: 24/11/2021 19:05
MUNAFIK wrote: 24/11/2021 19:01

Sta zelis reci da imas 50% sanse da umres?

Od milion bolesti imas umrle iz svih dobnih skupina pa???

Pitanje je bilo kako ja znam da su mi male sanse i eto odgovorio sam... Ginu ljudi u autu iz svih skupina pa opet svi vozimo... Mislim kakvo je to pitanje...
Ali netko nije imao sreće. Jedan izgubljen život je previše, a ti vrijednost istog dehumaniziraš statistikom.
To sto ti pises je patetika. Ako cemo biti dosljedni hajmo onda stitit zivote od svega podjednako, a ne samo korona... Lockdown... Zabrana bla bla bla...

Svaki zivot je vrijedan, a ne samo zivot onih koji umru od korone. Namjerno se manipulira statistikom i pricom o smrtnosti bez detalja i naglasavanja da se tu uglavnom radi o starim bolesnim ljudima i da opet u globalu pricamo o 1% zarazenih. Stvara se namjerno privid da svaki drugi umire a to nije tako. 99.9% ces prezivjeti.

Vlasti bi se trebale fokusirati na zastitu starih i bolesnih, na obezbjedjenje adekvatne medicinske opreme da se ljudima pomogne ali umjesto toga laze se javnost, siri se strah i panika kako bi se maltretirala cijela populacija.
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7345
Joined: 12/03/2012 18:04

#55786 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

KraljicaIzJajca wrote: 24/11/2021 19:08
cvrčak_na_hedonizmu wrote: 24/11/2021 19:04

Od pocetka pandemije do Septembra 2021, FBiH:

Image
Ma da, izgleda da ti nestali životi nisu dovoljno važni jer ih opravdavaš statistikom.
Ne pravdam statistikom nego ti odgovaram na pitanje.

Milijarda ljudi nema pristup pitkoj vodi, stotine miliona zive ispod granice siromastva, rak ubija duplo vise ljudi od korone za duplo kraci period, kardiovaskularne bolesti takodjer, Ameri, Rusi i Kinezi zajedno su pobili vise ljudi od spanske gripe, potopa, korone i oba svjetska rata zajedno.

Ne vidim da se neko trza previse, zanimljivo, zar ne :stidljiv:
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#55787 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by KraljicaIzJajca »

cvrčak_na_hedonizmu wrote: 24/11/2021 19:12
KraljicaIzJajca wrote: 24/11/2021 19:08

Ma da, izgleda da ti nestali životi nisu dovoljno važni jer ih opravdavaš statistikom.
Ne pravdam statistikom nego ti odgovaram na pitanje.

Znači ti netkome bi bez problema rekao da neće umrijeti jer su statistički male šanse?

Shvati, to samo možeš sebi tvrditi o svom životu!
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#55788 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by KraljicaIzJajca »

MUNAFIK wrote: 24/11/2021 19:11
KraljicaIzJajca wrote: 24/11/2021 19:05

Ali netko nije imao sreće. Jedan izgubljen život je previše, a ti vrijednost istog dehumaniziraš statistikom.
To sto ti pises je patetika. Ako cemo biti dosljedni hajmo onda stitit zivote od svega podjednako, a ne samo korona... Lockdown... Zabrana bla bla bla...

Svaki zivot je vrijedan, a ne samo zivot onih koji umru od korone. Namjerno se manipulira statistikom i pricom o smrtnosti bez detalja i naglasavanja da se tu uglavnom radi o starim bolesnim ljudima i da opet u globalu pricamo o 1% zarazenih. Stvara se namjerno privid da svaki drugi umire a to nije tako. 99.9% ces prezivjeti.

Vlasti bi se trebale fokusirati na zastitu starih i bolesnih, na obezbjedjenje adekvatne medicinske opreme da se ljudima pomogne ali umjesto toga laze se javnost, siri se strah i panika kako bi se maltretirala cijela populacija.
Tvoje iskustvo nije garancija da netko, tvoje dobi, neće preminuti.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45308
Joined: 29/12/2005 01:20

#55789 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

MUNAFIK wrote: 24/11/2021 15:37 Image
Koje su sanse da ces prezivjeti ospice, rubeolu, ili recimo zausnjake?
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18341
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#55790 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

MUNAFIK wrote: 24/11/2021 19:01
KraljicaIzJajca wrote: 24/11/2021 18:34

Kako nije istina, jer ima jmrlih svig dobnih skupina?
Sta zelis reci da imas 50% sanse da umres bez obzira u kojoj si skupini i ako imas antitjela?

Od milion bolesti imas umrle iz svih dobnih skupina pa???

Pitanje je bilo kako ja znam da su mi male sanse i eto odgovorio sam... Ginu ljudi u autu iz svih skupina pa opet svi vozimo... Mislim kakvo je to pitanje...
Stavis li pojas kad vozis?
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7345
Joined: 12/03/2012 18:04

#55791 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

KraljicaIzJajca wrote: 24/11/2021 19:19
cvrčak_na_hedonizmu wrote: 24/11/2021 19:12

Ne pravdam statistikom nego ti odgovaram na pitanje.

Znači ti netkome bi bez problema rekao da neće umrijeti jer su statistički male šanse?

Shvati, to samo možeš sebi tvrditi o svom životu!
Kao sto rekoh, samo sam odgovorio na pitanje i jedno je sigurno, a to je da svi moramo up or down, u zavisnosti jel vjerujemo u nesto :D Da se toliko bojim zivot bi mi u strahu prosao. Sta bude, biti ce.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45308
Joined: 29/12/2005 01:20

#55792 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

GandalfSivi wrote: 24/11/2021 19:32
MUNAFIK wrote: 24/11/2021 19:01

Sta zelis reci da imas 50% sanse da umres bez obzira u kojoj si skupini i ako imas antitjela?

Od milion bolesti imas umrle iz svih dobnih skupina pa???

Pitanje je bilo kako ja znam da su mi male sanse i eto odgovorio sam... Ginu ljudi u autu iz svih skupina pa opet svi vozimo... Mislim kakvo je to pitanje...
Stavis li pojas kad vozis?
To samo rade pickice.
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7345
Joined: 12/03/2012 18:04

#55793 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

GandalfSivi wrote: 24/11/2021 19:32
MUNAFIK wrote: 24/11/2021 19:01

Sta zelis reci da imas 50% sanse da umres bez obzira u kojoj si skupini i ako imas antitjela?

Od milion bolesti imas umrle iz svih dobnih skupina pa???

Pitanje je bilo kako ja znam da su mi male sanse i eto odgovorio sam... Ginu ljudi u autu iz svih skupina pa opet svi vozimo... Mislim kakvo je to pitanje...
Stavis li pojas kad vozis?
Opet pojas :D jel pojas eksperimentalni i hocel te zajebat, nako, iz cista mira dok vozis :D

Pojas je zakonom definisan, takodjer i proizvodjac ima odgovornost za njega, jer je prvo prosao sve testove, a tek je onda stavljen u upotrebu. Ne testira se za vrijeme upotrebe nego se to sve odradi prije pustanja u promet :stidljiv:
biglebovski
Posts: 3168
Joined: 02/11/2005 16:43

#55794 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

KraljicaIzJajca wrote: 24/11/2021 19:20 Tvoje iskustvo nije garancija da netko, tvoje dobi, neće preminuti.
Ja ne znam jesi li i ti medijski bot koje kolege spominju jer načinješ temu koju smo prežvakali četiristodevedesetpet puta, ali evo, zamisliti ću da nisi pa da te pitam.

Ko brani tom tvom zamišljenom liku, Munafikove dobi, da se vakciniše? Ima li neko u ovom svijetu da nije čuo za ove vakcine i za 100% šansu preživljavanja? Svi pričaju o tome, Breaking News svakodnevno, evo petnest mjeseci.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18341
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#55795 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

cvrčak_na_hedonizmu wrote: 24/11/2021 19:35
GandalfSivi wrote: 24/11/2021 19:32

Stavis li pojas kad vozis?
Opet pojas :D jel pojas eksperimentalni i hocel te zajebat, nako, iz cista mira dok vozis :D

Pojas je zakonom definisan, takodjer i proizvodjac ima odgovornost za njega, jer je prvo prosao sve testove, a tek je onda stavljen u upotrebu. Ne testira se za vrijeme upotrebe nego se to sve odradi prije pustanja u promet :stidljiv:
Sve navedeno vazi i za vakcinu. I pojas te (teoretski) moze ubiti, da ne pricamo o tome hoces li stici iz auta ako se zapali... Btw, vise je vakcina administrirano, nego sto je pojaseva ikada stavljeno...
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19620
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#55796 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by teskeredzic_22 »

cvrčak_na_hedonizmu wrote: 24/11/2021 19:35
GandalfSivi wrote: 24/11/2021 19:32

Stavis li pojas kad vozis?
Opet pojas :D jel pojas eksperimentalni i hocel te zajebat, nako, iz cista mira dok vozis :D

Pojas je zakonom definisan, takodjer i proizvodjac ima odgovornost za njega, jer je prvo prosao sve testove, a tek je onda stavljen u upotrebu. Ne testira se za vrijeme upotrebe nego se to sve odradi prije pustanja u promet :stidljiv:
Vakcine NISU testirane ?
Ozbiljne kapitalističke države s vrhunskom praktičnom zaštitom ljudskih prava i sloboda gdje lete tužbe zbog komšijskog lista kestena u vlastitoj avliji NISU TESTIRALE vakcine nego su NETESTIRANIM vakcinama zbirno vakcinisale barem 500 miliona ljudi ?

Reci da se šališ.
biglebovski
Posts: 3168
Joined: 02/11/2005 16:43

#55797 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

Ove terapije su jedini proizvod privatne firme na cijelom svijetu za koji proizvođać ne garantuje ispravnost niti snosi odgovornost za moguće probleme sa svojim proizvodom.
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7345
Joined: 12/03/2012 18:04

#55798 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

GandalfSivi wrote: 24/11/2021 19:39
cvrčak_na_hedonizmu wrote: 24/11/2021 19:35

Opet pojas :D jel pojas eksperimentalni i hocel te zajebat, nako, iz cista mira dok vozis :D

Pojas je zakonom definisan, takodjer i proizvodjac ima odgovornost za njega, jer je prvo prosao sve testove, a tek je onda stavljen u upotrebu. Ne testira se za vrijeme upotrebe nego se to sve odradi prije pustanja u promet :stidljiv:
Sve navedeno vazi i za vakcinu. I pojas te (teoretski) moze ubiti, da ne pricamo o tome hoces li stici iz auta ako se zapali... Btw, vise je vakcina administrirano, nego sto je pojaseva ikada stavljeno...
Ne vazi, jer nije regulisano zakonom. Mjere su u rangu preporuke kucnog savjeta da se izuvas kad ulazis u haustor :D plus standarna prica kako su smlacene za nekoliko mjeseci pri cemu se ne znaju dugorocne posljedice na organizam i gdje niko nema odgovornost za eventualnu ozljedu uz raznorazna krsenja ljudskih prava, sloboda i ustava zbog silne represije, prisile, segregacije i diskriminacije koje se vrse vec duzi period u svijetu nad stanovnistvom.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#55800 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

teskeredzic_22 wrote: 24/11/2021 19:42
cvrčak_na_hedonizmu wrote: 24/11/2021 19:35

Opet pojas :D jel pojas eksperimentalni i hocel te zajebat, nako, iz cista mira dok vozis :D

Pojas je zakonom definisan, takodjer i proizvodjac ima odgovornost za njega, jer je prvo prosao sve testove, a tek je onda stavljen u upotrebu. Ne testira se za vrijeme upotrebe nego se to sve odradi prije pustanja u promet :stidljiv:
Vakcine NISU testirane ?
Ozbiljne kapitalističke države s vrhunskom praktičnom zaštitom ljudskih prava i sloboda gdje lete tužbe zbog komšijskog lista kestena u vlastitoj avliji NISU TESTIRALE vakcine nego su NETESTIRANIM vakcinama zbirno vakcinisale barem 500 miliona ljudi ?

Reci da se šališ.
Locked